UA69003A - Method for loading a synchronous motor in testing and a device for the realization of the method - Google Patents

Method for loading a synchronous motor in testing and a device for the realization of the method Download PDF

Info

Publication number
UA69003A
UA69003A UA20031110658A UA20031110658A UA69003A UA 69003 A UA69003 A UA 69003A UA 20031110658 A UA20031110658 A UA 20031110658A UA 20031110658 A UA20031110658 A UA 20031110658A UA 69003 A UA69003 A UA 69003A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
motor
frequency
excitation current
converter
synchronous
Prior art date
Application number
UA20031110658A
Other languages
English (en)
Inventor
Dmytro Yosypovych Rodkin
Andrii Petrovych Kalinov
Dmytro Volodymyrovych Barvinok
Oleksii Petrovych Chornyi
Viktor Yakovych Mastierovyi
Roman Andriiovych Blinov
Original Assignee
Kremenchuk State Polytechnic U
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kremenchuk State Polytechnic U filed Critical Kremenchuk State Polytechnic U
Priority to UA20031110658A priority Critical patent/UA69003A/uk
Publication of UA69003A publication Critical patent/UA69003A/uk

Links

Landscapes

  • Control Of Ac Motors In General (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до області електротехніки, зокрема, до випробувань синхронних двигунів в умовах 2 електроремонтних цехів.
Відомий спосіб випробування синхронних машин за методом взаємного навантаження (А.с. СРСР 1412457 01К31/34 "Стенд для нагружения синхронньїх машин при испьітаниях"). Статорні обмотки синхронних машин, що з'єднані валами, живляться від трансформаторів з відпайками, за допомогою яких регулюється фазовий зсув напруг статорних обмоток і встановлюється необхідний струм навантаження. 70 Недоліками описаного способу є: - необхідність встановлення двох двигунів з однаковими параметрами, що важко здійснити в умовах електроремонтних цехів тому, що ремонтуються двигуни найрізноманітніших конструкцій; - трудоємність виконання механічного зв'язку між валами.
Найбільш близьким технічним рішенням є спосіб випробування двигунів змінного струму (асинхронних) на 12 нагрівання і на вібрацію (Економічний патент НДР 257691 (01К31/34, публ. 88.0622 "Способи випробування асинхронних двигунів на нагрівання і вібрацію"). Спосіб навантаження полягає в тому, що двигун розганяється до необхідної швидкості за допомогою перетворювача частоти, модулюється вихідна частота живлення, формується пряме і зворотне поле двигуна, підтримується на заданому рівні струм статорних обмоток, вимірюється рівень вібрацій двигуна при навантаженні.
Недоліками наведеного способу є: - низька вірогідність навантаження з огляду на те, що при живленні від перетворювача частоти струм у ланцюзі статора несинусоїдальний, внаслідок чого розподіл втрат у міді і сталі двигуна, який характерний для режиму живлення від мережі, не буде дотримуватися в режимі випробувань (підвищене нагрівання сталі двигуна за рахунок того, що втрати в ній залежать від частоти гармоніки струму). 29 - при випробуванні токовим навантаженням синхронних двигунів виявляється схильність їх до коливань при « зміні напруги живлення; - відомий спосіб не зв'язує частоту модуляції напруги з параметрами випробуваного двигуна.
Відомий пристрій для випробування синхронних машин за методом взаємного навантаження (Ас. СРСР 1412457 (501к31/34 "Стенд для нагружения синхронньїх машин при испьітаниях"). Стенд містить у собі два о робочих навантажувальних місця для кріплення синхронних двигунів. Випробувані двигуни зв'язуються валами Га») один з одним. Статорні обмотки синхронних машин з'єднуються за допомогою трансформаторів з відпайками.
Шляхом перемикання відпайок трансформаторів регулюється фазовий зсув напруг статорних обмоток о синхронних машин, при цьому змінюється токове навантаження двигуна. Ф
Недоліками цього пристрою є:
Зо - необхідність встановлення двох двигунів з однаковими параметрами, що важко здійснити в умовах о електроремонтних цехів, тому що ремонтуються двигуни найрізноманітніших конструкцій; - трудоємність виконання механічного зв'язку між валами; - складність конструкції внаслідок необхідності встановлення складного трансформаторного устаткування « потужність якого повинна бути не меншою за потужність випробуваного двигуна. З 50 Найбільш близьким технічним рішенням є пристрій випробування двигунів змінного струму (асинхронних) на с нагрівання і на вібрацію (Економічний патент НДР 257691 (01К31/34, публ. 88.0622 "Способи випробування
Із» асинхронних двигунів на нагрівання і вібрацію"). Пристрій складається з перетворювача частоти за допомогою якого здійснюють розгін двигуна до необхідної швидкості. За допомогою цього самого перетворювача частоти модулюється вихідна частота живлення, формується пряме і зворотне поле двигуна, підтримується на заданому рівні струм статорних обмоток. б Недоліки наведеного пристрою наступні: (се) - перетворювач повинен мати можливість повернення енергії в мережу, що ускладнює конструкцію як силової частини, так і системи керування; о - потужність перетворювача для живлення двигуна повинна дорівнювати потужності випробуваного двигуна, о 20 Що підвищує ціну установки, ускладнює конструкцію й обслуговування; - підвищені втрати у перетворювачі частоти при випробуваннях на відміну від систем, що живляться від с» мережі.
Спосіб навантаження синхронних двигунів і пристрій для його здійснення пояснюються графічними матеріалами: 29 Фіг.1. Блок-схема пристрою реалізації способу навантаження синхронного двигуна. в. Фіг.2. Блок-схема системи керування тиристорним збудником.
Задача винаходу - підвищення вірогідності випробувань на нагрівання синхронних двигунів, підвищення енергетичних показників процесу випробувань. Поставлена мета досягається тим, що синхронний двигун за допомогою перетворювача частоти розганяють до синхронної швидкості і, синхронізувавши, підключають до 60 мережі, задають змінну складову струму збудження постійної амплітуди і змінної частоти, визначають максимум потужності при зміні частоти змінної складової струму збудження, фіксують значення частоти при максимумі потужності, встановлюють задану амплітуду змінної складової струму збудження відповідно до завдання навантажувального режиму, вимірюють напругу на статорі, струм статора і струм збудження визначають потужність, що споживається. Таким чином, навантаження здійснюється синусоїдальним струмом, що є близьким бо до режиму експлуатації синхронного двигуна, зменшуються втрати у випробуваному двигуні, виключаються втрати у перетворювачі в режимі навантаження, зменшується потужність (до 7-1095 від потужності випробуваного двигуна) і габаритні показники перетворювача, навантаження двигуна здійснюється за рахунок зміни параметрів малопотужного джерела - тиристорного збуджувача двигуна.
Сутність запропонованого способу навантаження полягає в наступному. Електромагнітний момент синхронного двигуна визначається рівністю: зіпв
М ЕМ О- З - Е М ЙМЗБ- 6 ю6«ю--5- од: ха де, и - е.р.с. двигуна і його напруга живлення; 70 2д- синхронна швидкість двигуна; ха - синхронний індуктивний опір двигуна по поздовжній осі; б -- кут навантаження.
Рівняння електромеханічної рівноваги синхронного двигуна: т5 р че
ЧЯ.-я Кк, - - - Кк. 8 М, де Му - момент навантаження; -- момент інерції;
КУ,- коефіцієнт, що враховує заспокійливий момент синхронного двигуна (залежить від параметрів демпферної обмотки); ка - коефіцієнт, що враховує синхронізуючий момент двигуна, він пропорційний струму збудження синхронного двигуна:
КевКеів « де Кн - коефіцієнт при номінальному струмі.
Представимо струм збудження в наступній формі: ів ев с зо де ж, й - коефіцієнти, величини яких й с10 сей де, н | «в)
Тоді: 2 | «в) ат ав -
Я --е вК у - 2 Кон вові І.В - М я що Ф
Це рівняння з періодичними коефіцієнтами яке неможливо розв'язати теоретично. Диференціальне рівняння, с що описує поводження ротора двигуна при зміні параметрів цілком відповідають диференціальному рівнянню електричного ланцюга, що включає індуктивність Л, ємність С, активний опір К (М. П. Костенко, Л.М.
Пиотровський, Електрические машиньі, ч. І Госзнергоиздат, М-Л, 1958, з 372). При цьому момент інерції відповідає індуктивності, коефіцієнт Кк, відповідає опору, коефіцієнт Кон о - ємності; кут навантаження «
Відповідає току, що протікає через електричний ланцюг при дії зовнішньої е.р.с. Значення коефіцієнта к(й), що ШЩ08 с зміниться, еквівалентно зміні в часі ємності. При цьому еквівалентна ємність може бути представлена так: ч 1 1 и? с - -- В 5 -- Ж 6 6 -ь 6 6 | «5:
Ка 0 Кон -нв.5іпХ В
Ко-ш 79 -ок У Ск віпк ох о нер (о) к-ї (се) дес - постійна складова еквівалентної ємності; ав! сСк- максимальні значення К- тої ємності, що змінюється з частотою К.х,; о 20 фдк- кут зсуву між сигналом керування та кривої зміни ємності. «со З теорії ланцюгів відомо, що якщо один з параметрів змінюється по гармонійному закону, то на виході маємо сигнал, який має спектр, що містить частоти КК... Отже, рішення диференціального рівняння можна представити так:
В) - В АВ, віп ї- з» ЖАВ. віп2х їн. АВ -віпКОХМ ОЇ
Для того, щоб один з параметрів 24, мав максимальну величину, необхідно, щоб Кк -10 іх відповідали резонансній частоті електромеханічної системи, що визначається виразом:
ЕЕ
60 од Ве
НІ. де РК. - число пар полюсів двигуна; -- момент інерції двигуна.
Збігу частот власних коливань і впливу, обумовленого зміною струму збудження приводить до того, що 65 максимальні значення потужності, яка циркулює між двигуном та мережею, досягають таких величин, при яких токове навантаження статорного ланцюга може складати величини порівнянні з номінальним струмом статора
(рівним, більшим або меншим за номінальний). Кут навантаження при цьому змінюється в діапазоні рій) 2-20" , а з мережі споживається потужність, порівнянна з номінальною і повертається приблизно таке саме значення потужності. За період гармонійного впливу з мережі споживається потужність, що 9 дорівнює електричним та механічним втратам у двигуні, що навантажується. Зі сказаного видно, що досягаються умови, при яких двигун навантажується токовим навантаженням і розвиває знакозмінний момент. Ці обидві величини можуть бути обрані відповідно до завдання на режим навантаження.
Якщо частота 75, не відповідає частоті щу, то при навантаженні можливі неякісні показники, тому що будуть 7/0 Виявлятися складові йбу, причому ті з них, яким відповідає полігармонійна крива двигуна моменту, що розвивається:
МО) - Ма - АМ.-віпХ-Ї . яАМ.. віп їв. АМу БИКОХ ОЇ
При цьому можливий максимум моментупри К 7210 . щі Щоб сформувати змінну складову струму збудження відповідно до частоти власних коливань, яка, як правило, невідома на етапі пошуку оптимального режиму навантаження, у ході повільної зміни частоти струму збудження, фіксуючи миттєві значення струмів і напруг обмоток фаз статора, за допомогою ЕОМ обчислюються миттєві значення повної потужності, що циркулює між двигуном і мережею живлення. При цьому програмним ор Шляхом за допомогою ЕОМ визначається значення частоти змінної складової струму збудження, при якому амплітуда повної потужності максимальна. Це відповідає максимуму електромагнітного моменту, що розвивається двигуном, тобто рівності до - Ах. Час зміни сигналу вибирається таким чином, щоб виключити вплив постійної часу обмотки збудження в заданому діапазоні керуючого впливу. Цей режим відповідає режиму оптимального навантаження і спостерігається, як правило, при частотах 0,5-2Гц сигналу впливу. Він може бути визначений експериментальне в ході виконання підготовчих робіт або при випробуваннях автоматично. «
У процесі навантаження підтримують струм збудження на заданому рівні. Його зміна може відбуватися по мірі нагрівання обмотки збудження. У процесі навантаження не здійснюється коректування частоти, при якій можливі найбільш сприятливі режими. Це пояснюється практичною незалежністю частоти власних коливань від зміна опорів у процесі нагрівання машини. со
У процесі навантаження фіксуються наступні параметри режиму:
Ід, Ів, Іс - миттєві значення струмів двигуна по 3-х фазах статора; о
Од, Ов, Ос - миттєві значення напруги живлення двигуна по 3-х фазах; (ав)
Ів - миттєві значення струму збудження синхронного двигуна.
По отриманим даним за період навантаження обчислюються наступні параметри: Ф потужність, що споживається з мережі; (се) ефективне значення струмів статора; еквівалентне значення струму збудження; температура обмоток статора (контролюється зміною активного опору обмоток статора). «
Обчислення значень зазначених параметрів за період навантаження здійснюється за допомогою ЕОМ програмним шляхом. - с Блок-схема пристрою, що реалізує спосіб, представлена на фіг.1. Синхронний двигун (СД) 1 підключається а до мережі через перетворювач частоти (ПЧ) З за допомогою вимикача 4, або безпосередньо в мережу за "» допомогою вимикача 5. У фази статорного ланцюга СД підключені блоки датчиків напруги 7 і струму 8. Між двома фазами мережі живлення (перед вимикачем 5) включений датчик напруги 6. Збудження СД здійснюється за допомогою тиристорного збуджувача (73) 2. У ланцюг обмотки збудження включений датчик струму 9. (о) Інформація з виходів датчиків струму (8, 9) і напруги (б, 7) надходить на відповідні входи аналого-дифрового со перетворювача (АЦП) 12. Від АЦП 12 інформація в цифровому вигляді надходить на центральний контролер (ЦК) 14, що зв'язаний по послідовному інтерфейсу з ЕОМ 15. За допомогою цифро-аналогового перетворювача (ав) (ЦАП) 10 ЦК 14 здійснює видачу сигналу завдання на ПЧ 3. За допомогою контролера комутаційного о 50 устаткування (ККУ) 11 ЦК 14 здійснює керування вимикачами 4 і 5. Система керування тиристорним збуджувачем (СКТЗ) 13 поєднує в собі аналого-дифровий перетворювач (АЦП), цифрову систему сю імпульсно-фазового керування (ЦСІФК) і формувач сигналу завдання (ФС) (див. фіг.2).
Синхронний двигун (СД) 1 підключається до мережі через перетворювач частоти (ПЧ) З за допомогою вимикача 4 і розганяється до необхідної швидкості, синхронізується з мережею, підключається безпосередньо в мережу за допомогою вимикача 5. Синхронізація здійснюється в такий спосіб: сигнали з датчиків напруги 6 і 7 з» через АЦП 12 надходять у ЦК 14, який на підставі аналізу частот і фазових зсувів сигналів формує через ЦАП 10 завдання на ПЧ 3. Після розгону і виконання умов синхронізації ЦК 14 за допомогою ККУ 11 здійснює відключення вимикача 4 і включення вимикача 5.
Завдання режиму навантаження здійснюється за допомогою СКТЗ 13 (див. фіг.2). При цьому від ЦК 14 на 60 СКТтЗ надходять дані про необхідний сигнал завдання струму збудження у виді коефіцієнтів амплітуд постійної і змінної складової, а також частоти змінної складової. Формувач сигналу завдання (ФС) у режимі реального часу формує цифровий код, що відповідає необхідному сигналу завдання, що надходить на ЦСІФК, що керує тиристорами ТЗ 2. У ЦСІФК програмне реалізований Пі-регулятор струму збудження на який надходить цифровий код, що відповідає різниці сигналу завдання і сигналу реального струму збудження, що надходить від 65 датчика струму 9 через АЦП.
Перетворювач 3 - автономний інверторний перетворювач з вихідною частотою 0-50Гц. Вихідна напруга живлення перетворювача частоти повинна бути приблизно рівною напрузі живлення синхронного двигуна. При цьому потужність пускового перетворювачі невелика - до 7-1095 потужності випробуваного двигуна (потужність повинна дорівнювати втратам у випробуваному синхронному двигуні), тому що навантаження здійснюється при живленні двигуна від мережі. Крім того, зменшуються втрати, тому що виключається їх значна частина (втрати у перетворювачі).
У режимі іспиту здійснюється навантаження синхронного двигуна протягом необхідного проміжку часу. ння як и х 7 З 15 - ВА--
І ! ! і -ИБЗ-7 10 ї
А
! Її -- 6 . пі 5 5 ши я -- мі-- А | Її 11
І п-ят Мол -- - ше 2 І я- т - Щ щи
Г.71 | - | в з 1 --3 «
Ї 2-4 1 12 Що 5-ї
І сл отв | Ге) зо "7 ши що «в) и 5- - 5 І | «в) - -- - як и по (о) ви ї-- н 13 (Се)
С на з пзнтння-я |2-Т -- пиши
Фіг. 1 ! « - с ;» , АЦП -
Ф Фо С с ба цсІФк ої («в) («в) сю»
Фіг.2

Claims (1)

Формула винаходу
1. Спосіб навантаження синхронних двигунів при випробуваннях, який полягає в тому, що синхронний двигун підключають до перетворювача частоти, розганяють до розрахункової швидкості, змінюють момент двигуна шляхом періодичного впливу на ланцюги керування, який відрізняється тим, що синхронний двигун підключають 60 до перетворювача частоти, розганяють до синхронної швидкості, синхронізують з мережею, підключають до мережі, задають змінну складову струму збудження постійної амплітуди і змінної частоти, визначають максимум потужності при зміні частоти, фіксують частоту змінної складової струму збудження, установлюють задану амплітуду змінної складової струму збудження відповідно до завдання навантажувального режиму, вимірюють напруги і струми статора, струм збудження. бо 2. Пристрій навантаження синхронного двигуна, що складається з перетворювача частоти, блока контролю параметрів режиму навантаження, який відрізняється тим, що він оснащений першим і другим вимикачами, датчиками миттєвих значень напруги, струму статора й обмотки збудження, системою керування тиристорним збуджувачем з формувачем сигналу завдання, аналого-дифровим перетворювачем, контролером комутаційного устаткування, цифро-аналоговим перетворювачем, центральним контролером, ЕОМ, потужність перетворювача частоти при цьому дорівнює 7-1095 від потужності випробуваного двигуна. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2004, М 8, 15.08.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і 7/о науки України. « (зе) «в) «в) (о) (Се) -
с . и? (о) се) («в) («в) сю» 60 б5
UA20031110658A 2003-11-25 2003-11-25 Method for loading a synchronous motor in testing and a device for the realization of the method UA69003A (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20031110658A UA69003A (en) 2003-11-25 2003-11-25 Method for loading a synchronous motor in testing and a device for the realization of the method

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20031110658A UA69003A (en) 2003-11-25 2003-11-25 Method for loading a synchronous motor in testing and a device for the realization of the method

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA69003A true UA69003A (en) 2004-08-16

Family

ID=34512299

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20031110658A UA69003A (en) 2003-11-25 2003-11-25 Method for loading a synchronous motor in testing and a device for the realization of the method

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA69003A (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN110208691A (zh) * 2018-02-28 2019-09-06 株式会社安川电机 一种电机负荷参数检测方法及设备

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN110208691A (zh) * 2018-02-28 2019-09-06 株式会社安川电机 一种电机负荷参数检测方法及设备
CN110208691B (zh) * 2018-02-28 2021-09-17 株式会社安川电机 一种电机负荷参数检测方法及设备

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5834867A (en) Electromagnetic rotary vibrator and damper for a rotary body
CN102868353B (zh) 用于双馈感应机器的控制系统
WO2012073983A1 (ja) 陽極回転駆動装置およびx線撮影装置
CN102638035A (zh) 用于控制功率转换器的dc链路电压的方法和系统
US4567423A (en) Phase shifting transformer arrangement for damping subsynchronous oscillations
WO2013145484A1 (ja) 制御回路、および制御回路を備える発電装置
UA69003A (en) Method for loading a synchronous motor in testing and a device for the realization of the method
CN102217187A (zh) 操作同步电动机的方法和相应的设备
Hamaji et al. Design of a new dynamic torque generation machine based on the principle of Kibble balance
RU2529505C1 (ru) Способ и система для отключения генератора от энергосистемы
JP2004064929A (ja) 風力発電におけるpwmコンバータの出力平準化制御回路
RU2277289C1 (ru) Способ квазичастотного мягкого пуска синхронного двигателя и устройство для его осуществления
EP3690455A1 (en) Apparatus for measuring an impedance of load
Slavov Adaptive observer of resistance in sensorless estimation of speed and position in brushless DC electric motor
RU2706340C1 (ru) Способ управления синхронным двигателем в режиме колебаний
Deaconu et al. Artificial loading for rotating electric machines
Buriak et al. Modeling of electromechanical systems
Dessouky et al. Synthetic loading of three phase induction machines using PWM inverter
JP7490662B2 (ja) 交流電圧ネットワークへの三相供給のための方法及び三相インバータ
RU205355U1 (ru) Устройство для пуска синхронной машины
RU2712741C1 (ru) Способ нагружения асинхронного двигателя при его испытании методом взаимной нагрузки
KR20130003283A (ko) 대용량 동기기 기동장치 제어기 시험 장치
RU2281524C2 (ru) Электрифицированный стенд для исследования электрических машин
JPH05151882A (ja) 多相の電流監視用装置
Danilevicz et al. The influence of failures of a multiphase pm synchronous generator and a static voltage converter system on the generator electromagnetic torque