UA68767A - Plant for biochemical purification of sewage water - Google Patents

Plant for biochemical purification of sewage water Download PDF

Info

Publication number
UA68767A
UA68767A UA2003109539A UA2003109539A UA68767A UA 68767 A UA68767 A UA 68767A UA 2003109539 A UA2003109539 A UA 2003109539A UA 2003109539 A UA2003109539 A UA 2003109539A UA 68767 A UA68767 A UA 68767A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
aerobic
anaerobic
zone
zones
anoxic
Prior art date
Application number
UA2003109539A
Other languages
English (en)
Inventor
Volodymyr Volodymyrovyc Petruk
Vladyslav Volodymyrov Hocharuk
Valentyn Vasyliovych Kravets
Mark Noievych Livshyts
Volodymyr Mykhailovych Maslov
Maksym Yosypovych Prushanskyi
Oleksandr Yevhenovych Shapoval
Original Assignee
Ukrndivodocanalproject State R
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ukrndivodocanalproject State R filed Critical Ukrndivodocanalproject State R
Priority to UA2003109539A priority Critical patent/UA68767A/uk
Publication of UA68767A publication Critical patent/UA68767A/uk

Links

Classifications

    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02WCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO WASTEWATER TREATMENT OR WASTE MANAGEMENT
    • Y02W10/00Technologies for wastewater treatment
    • Y02W10/10Biological treatment of water, waste water, or sewage

Landscapes

  • Biological Treatment Of Waste Water (AREA)
  • Purification Treatments By Anaerobic Or Anaerobic And Aerobic Bacteria Or Animals (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до області біохімічної очистки господарсько-побутових і промислових вод, що містять в 2 собі органічні забруднення, зокрема, до установок баштового типу з використанням інертного носія. для закріплення мікрофлори і може бути використаний в комунальному господарстві та в різних галузях промисловості.
В практиці очищення стічних вод широко використовується технологія, в основі якої лежить використання активного мулу, що підлягає почерговому впливу аеробних і анаеробних умов. 70 Відомий біореактор баштового типу для очистки стічних вод (Патент Росії Мо2019526, МПК СО2ЕЗ3/12, 1994), який являє собою комбіновану споруду, що вміщує в одному циліндричному корпусі зони аеробного окислення, нітрофікації, денітрофікації, дефосфатації та вторинного відстоювання мулової суміші.
Головним недоліком цього біореактору є низька його продуктивність 3-за незначної кількості мікроорганізмів активного мулу та можливість його виносу із біореактора при його перевантаженні або порушенні гідравлічного навантаження при подачі великої кількості стічних вод.
Також відома установка для біохімічної очистки стічних вод (Патент України Мо43986, МПК СО2ЕЗ3/12, 2002), яка містить в собі аеротенк баштового типу. Аеротенк виконаний у вигляді металевої, залізобетонної або пластмасової колони. У верхній частині аеротенка розміщені: завантаження з інертних матеріалів, аераційні труби вузлів струменевої аерації та патрубок вихідної очищеної води, який з'єднаний з патрубками робочої рідини струменевої аерації. Нижня частина оснащена муловою трубою з відводним патрубком.
Недоліком установки є складність її конструкції. Вона обладнана первинним та вторинним відстійниками, розміщеним окремо аеробним біореактором та має мулоущільнювач. Конструктивно така установка громіздка, займає велику територію. Крім того, не здійснюються процеси денітріфікації.
Найбільш близькою до заявленого винаходу за технічною суттю і прийнятого нами як прототип є установка для біохімічної очистки стічних вод з одночасною елімінацією фосфору та азоту із стічних вод (Патент Росії «
Мо2136613, МПК СО2ЕЗ/30, 1999). Установка включає ступені нітрифікації, денітрифікації та виділення фосфору, які мають аеробну, аноксійну, анаеробну зони, плаваючий матеріал-носій мікроорганізмів та послідовно під'єднані пристрій вторинної очистки та трубопровід зворотного мулу. Для інтенсифікації біологічної очистки стічних вод установка має гідролізно-підкислювальну ступінь, яка виконана у вигляді фільтру з плаваючого шару в та поділена на аноксійну, денітріфікаційну зону і анаеробну зону виділення фосфату. Суттю цього винаходу є Ге) те, що на окремих етапах високоспеціалізовані мікроорганізми повинні знаходитися відповідно в оптимальних умовах середовища, якими є аноксійна, анаеробна та аеробна зони. -
Недоліком прототипу є те, що аноксійна, аеробна і анаеробна зони знаходяться в різних спорудах, що Ге) приводить до суттєвої нестачі вуглецю в процесах біохімічного окислення забруднень стічних вод. А це, в свою чергу, приводить до повільного здійснення процесу окислення органічних та неорганічних забруднень, що о надходять з сирими стічними водами. Крім того, розміщення цих зон в різних спорудах призводить до великих витрат електроенергії та необхідності великих площ для розміщення споруд з різними зонами очистки та доочистки. «
Ця установка може бути прийнята за прототип, тому що вирішує загальну з винаходом, що заявляється, З задачу інтенсифікації біологічної очистки стічних вод та має загальні суттєві ознаки, а саме: установка має с аноксійну, аеробну і анаеробну зони, матеріал-носій з іммобілізованою мікрофлорою, аератори, зону доочистки з» та трубопровід зворотного мулу.
В основу винаходу, що заявляється, поставлена задача удосконалення установки для біохімічної очистки стічних вод шляхом створення додаткової окислюючої зони, що підвищує інтенсифікацію очистки та дає 42 можливість зробити її компактною, а це, в свою чергу, приведе до зменшення капітальних витрат та полегшить її б обслуговування.
Ге | Поставлена задача вирішується за рахунок того, що установка для біохімічної очистки стічних вод, що включає аноксійну, аеробну і анаеробну зони, матеріал-носій з іммобілізованою мікрофлорою, аератори, зону 7 доочистки та трубопровід зворотного мулу, згідно винаходу, вона додатково має анаеробно-аеробну зону, всі б 20 зони розташовані послідовно в одному корпусі баштового типу, при цьому анаеробно-аеробна зона розміщена між анаеробною та аеробною зонами, на носіях в аеробно-анаеробній зоні іммобілізована анаеробно-адеробна тм мікрофлора, причому зона доочистки розміщена коаксіально анаеробно-аеробній та аеробній зонам, а трубопровід зворотного мулу підключений до аноксійної зони.
Розміщення анаеробної, аеробної та перехідної між ними зони - анаеробно-аеробної - в одному корпусі 25 баштового типу дозволяє інтенсифікувати процес глибокого очищення стоків, що надходять в споруду. Наявність в. в перехідній зоні анаеробних та аеробних мікроорганізмів приводить до масового розвитку мікроорганізмів обох асоціацій внаслідок їх конкуренції за оволодіння трофічним простором. За рахунок іммобілізованої біомаси в анаеробній зоні та великої кількості біомаси в перехідній зоні збільшується кількість вуглецю, який веде до утворення великої кількості метанспоживаючої біомаси в аеробній зоні. Послідовне розміщення зон в корпусі 60 баштового типу дозволяє інтенсифікувати процес очищення стоків в 3-5 разів завдяки тому, що всі компоненти стічних вод використовуються для отримання великих біомас мікроорганізмів анаеробної та аеробної зон. При цьому коаксіальне розміщення зони глибокої доочистки навколо перехідної та аеробної зон дозволяє використати відпрацьований активний мул завдяки сорбції залишків поживчих речовин та вуглецю, що надходять з очищеною водою із споруди. Розміщення зон очищення та доочищення в одній споруді є найбільш бо технологічним засобом проведення всіх процесів очищення стічних вод безперервно, при цьому відбувається послідовне використання всіх поживчих речовин змінюючимися біоценозами, які адаптовані до споживання забруднень в своїх зонах з визначеною їх концентрацією. За рахунок постійного підживлення аноксійної зони мікроорганізмами надлишкового мулу, який надходить з аеробної зони до аноксійної по трубопроводу, підсилюється життєдіяльність організмів цієї зони ензімами та ферментами, що утворюються при розкладанні всіх аеробних мікроорганізмів.
Винахід пояснюється кресленням, на якому зображена установка.
Установка для очистки стічних вод складається з корпусу 1, який поділений на зони. В нижній частині корпусу 1 розміщена аноксійна зона 2. Над нею розміщена анаеробна зона 3, яка включає в себе касети 4 з 70 іммобілізованою анаегробною мікрофлорою. Над нею розміщується анаеробна-аеробна зона 5, яка включає в себе касети 6 з іммобілізованою анаеробно-даеробною мікрофлорою. Анаеробно-даеробна зона 5 обладнана аераторами 7 і 8. Над зоною 5 розміщена аеробна зона 9, яка включає в себе касети 10 з іммобілізованою аеробною мікрофлорою. Коаксіально зонам 5 та 9 розміщена зона доочистки, яка складається з сорбційної 11 та відстійної 12 зон. Нижні частини сорбційної 11 та відстійної 12 зон закінчуються накопичувачем 13 /5 Відпрацьованого мулу, який обладнаний запорним вентилем 14. Верхня частина відстійної зони 12 обладнана випускним лотком 15. Аноксійна зона 2 обладнана впускним клапанам 16, який з'єднаний з насосом подачі стічних вод 17, випускним клапаном 18 для випуску надлишкового мулу та циркуляційним насосом 19.
Накопичувач мулу 13 з'єднаний з аноксійною зоною 2 за допомогою трубопроводу 20, який обладнаний насосом 21.
Установка працює таким чином.
Стічні води закачуються в аноксійну зону 2 насосом 17, де змішуються з анаеробним мулом і окислюються до летючих жирних кислот. За рахунок надходження нових порцій стічної води в аноксійну зону 2 вони піднімаються вверх в анаеробну зону З і проходять крізь касети 4, які завантажені полістирольними пластинами або іншим матеріалом, на якому іммобілізована анаеробна метаногенна мікрофлора. Далі стічні води, насичені метаном та ов петючими жирними кислотами, проходять крізь анаеробно-аеробну зону 5, де розміщені касети б, на завантаженні яких іммобілізована анаеробна-аеробна мікрофлора. В результаті антагоністичної боротьби двох « асоціацій анаеробної та аеробної здійснюється інтенсифікація процесів анаеробної очистки недоокислених органічних речовин за рахунок масового розвитку анаеробних бактерій та споживання метану і летючих жирних кислот метанокислюючою аеробною мікрофлорою касет 6. Аеробний режим в зоні 5 підтримується за рахунок її М зо інтенсивного продування повітрям за допомогою аератора 7. Із зони 5 частково очищена вода надходить в аеробну зону 9, яка має власну аераційну систему 8 та касети 10, на завантаженні яких іммобілізована аеробна ісе) мікрофлора, де над гетеротрофними процесами вегетації мікроорганізмів вже переважає вегетація автотрофних р мікроорганізмів. Очищена від органічних та неорганічних забруднень вода з надлишковим активним мулом надходить в сорбційну зону 11, де залишки забруднень сорбуються зваженим активним мулом, після чого со з5 Відпрацьований активний мул залягає в накопичувачі 13, а молодий активний мул повертається в со анаеробно-аеробну зону 5. Очищена вода надходить до кільцевого лотка 15, звідки вона подається у природне водоймище або для глибокого доочищення в біоставки. Надлишковий мул із накопичувача 13 насосом 21 по трубопроводу 20 перекачування залишків забруднень в аноксійну зону для глибокої демінералізації.
Надлишковий окислений мул за допомогою трубопроводу, обладнаним вентилем 18 скидається на мулові « майданчики. в с Як видно з роботи установки, всі технологічні процеси як біохімічної, так і механічної очистки протікають в одній споруді. Запропонований пристрій може працювати в повному автоматичному режимі. ;» (22) (ее) -І б 50 що
Р
60 б5
10 п гав
П прин етшщяе г
Ср ще "и
ЩЕ Я з і» т Є 8 1.7 70 в линии НН с --И- р. ча 15 Но ла і: це щу 14
Ко Аа М м кі в, Кк у і байти ; причині з Й ро
Слух
З
» ей зр
З - «щ МЯ Що МЕ 26 ів н А | я ; « 18 чу,
НН 19 и ей ї- ---- Б - - ж 2 5 3АХА БА-Б СЕЗ зн (І у зо и ТІ» и (Се) ї- (ее)

Claims (1)

  1. Формула винаходу (Се) Установка для біохімічної очистки стічних вод, що містить аноксійну, аеробну і анаеробну зони, матеріал-носій з іммобілізованою мікрофлорою, аератори, зону доочистки та трубопровід зворотного мулу, яка відрізняється тим, що вона додатково містить анаеробно-аеробну зону, всі зони розташовані послідовно в « 0 одному корпусі баштового типу, при цьому анаеробно-аеробна зона розміщена між анаеробною та аеробною 7 с зонами, на носіях в анаеробно-аеробній зоні іммобілізована анаеробно-даеробна мікрофлора, причому зона доочистки розміщена коаксіально анаеробно-деробній та аеробній зонам, а трубопровід зворотного мулу и . - НЯ а а підключений до аноксійної зони. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних ФО мікросхем", 2004, М 8, 15.08.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. (ее) -І (о) що 60 б5
UA2003109539A 2003-10-23 2003-10-23 Plant for biochemical purification of sewage water UA68767A (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003109539A UA68767A (en) 2003-10-23 2003-10-23 Plant for biochemical purification of sewage water

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003109539A UA68767A (en) 2003-10-23 2003-10-23 Plant for biochemical purification of sewage water

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA68767A true UA68767A (en) 2004-08-16

Family

ID=34519178

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003109539A UA68767A (en) 2003-10-23 2003-10-23 Plant for biochemical purification of sewage water

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA68767A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11850554B2 (en) Wastewater treatment with primary treatment and MBR or MABR-IFAS reactor
AU2002301606B2 (en) Batch Style Wastewater Treatment Apparatus Using Biological Filtering Process and Wastewater Treatment Method Using The Same
US6926830B2 (en) Combined activated sludge-biofilm sequencing batch reactor and process
CN101538104B (zh) 改进a2n反硝化除磷及深度脱氮装置及方法
CN106315853B (zh) 一种氧化沟膜生物反应器及其污水处理工艺和应用
CA2542894C (en) Multi-environment wastewater treatment method
CN108862582A (zh) 一种基于部分厌氧氨氧化生物膜a2/o-ifas-mbr双污泥系统脱氮除磷的方法
CN102531298A (zh) 强化脱氮的a/a/o、脱氧baf的污水处理装置及方法
CN108191060B (zh) 一种装配式污水生物处理实验装置及其工艺配置方法
CN106430845A (zh) 餐厨垃圾废水处理装置
CN217148724U (zh) 一种污水处理一体化生物脱氮除磷装置
CN100410189C (zh) 硝化反硝化一体式污水脱氮生物膜反应器
Malamis et al. Integration of energy efficient processes in carbon and nutrient removal from sewage
Yeasmin et al. Activated Sludge Process for Wastewater Treatment
CN209906446U (zh) 一种基于圆形罐体的一体化污水深度处理装置
SI20157A (sl) Prezračevano odstranjevanje dušikovih onesnaževalcev iz biološko razgradljivih odpadnih voda
CN106587484A (zh) 微藻去除生活污水中氮磷反应系统
Rodríguez-Hernández et al. Evaluation of a hybrid vertical membrane bioreactor (HVMBR) for wastewater treatment
WO2013041893A1 (en) Modified continuous flow sequencing batch reactor and a method for treating waste water
CN202542999U (zh) 强化除磷脱氮装置
UA68767A (en) Plant for biochemical purification of sewage water
KR100530555B1 (ko) 소규모의 생물학적 오하수 고도 처리 장치 및 방법
CN221701270U (zh) 小水量高浓度废水处理装置
CN110803767B (zh) 一种连续交替式d-a2mbbr污水处理系统
US11214504B2 (en) Bio-DAF system for domestic and industrial wastewater treatment