UA67786C2 - Спосіб вибірного застосування гербіциду імазетапіру для боротьби з бур'янистою рослиною-паразитом orobanche cernua loefl./o. cumana waller при оброблянні соняшників - Google Patents

Спосіб вибірного застосування гербіциду імазетапіру для боротьби з бур'янистою рослиною-паразитом orobanche cernua loefl./o. cumana waller при оброблянні соняшників Download PDF

Info

Publication number
UA67786C2
UA67786C2 UA2001010358A UA01010358A UA67786C2 UA 67786 C2 UA67786 C2 UA 67786C2 UA 2001010358 A UA2001010358 A UA 2001010358A UA 01010358 A UA01010358 A UA 01010358A UA 67786 C2 UA67786 C2 UA 67786C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
herbicide
sunflower
stage
treatment
cultivated
Prior art date
Application number
UA2001010358A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Арнедо Луіс Карлос Алонсо
Бернал Франсіско Хосе Саллаго
Рюіз-Калеро Герман Лопез
Огеда Ma Ізабель Родрігес
Ескобар Хуан Фернандес
Піріс Антоніо Рефьо
Original Assignee
Коіпесол Семіллас, С.А.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Коіпесол Семіллас, С.А. filed Critical Коіпесол Семіллас, С.А.
Publication of UA67786C2 publication Critical patent/UA67786C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N43/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds
    • A01N43/48Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds having rings with two nitrogen atoms as the only ring hetero atoms
    • A01N43/501,3-Diazoles; Hydrogenated 1,3-diazoles

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Breeding Of Plants And Reproduction By Means Of Culturing (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Cultivation Of Plants (AREA)

Abstract

Спосіб, який полягає в разовому або двократному застосуванні розчину імазетапіру після появи сходів вирощуваного соняшника за допомогою звичайної машини для оброблення отрутохімікатами з регуляцією тиску й об'єму розчину, який слід застосовувати на одиницю поверхні. Спосіб за даним винаходом, насамперед, можна застосовувати для боротьби з бур'янистою рослиною-паразитом заразихою серед культур соняшника після появи сходів останніх.

Description

Опис винаходу
Даний винахід відноситься до галузі засобів боротьби з бур'янистими рослинами серед культур соняшника. 2 Зокрема, об'єктом даного винаходу є спосіб вибірного застосування гербіциду імазетапіру на сортах соняшника, стійких проти цього гербіциду, а також його застосування для боротьби з бур'янистою рослиною-паразитом заразихою.
Згаданий спосіб передбачає застосування гербіциду після появи сходів культури за допомогою звичайної машини для оброблення гербіцидами на певних фазах циклу розвитку культури в однакових певних дозах 70 гербіциду на гектар.
Згідно способові за даним винаходом, завдяки застосуванню гербіциду після появи сходів без ушкодження культури соняшника, підвищується ефективність боротьби з бур'янистою рослиною-паразитом заразихою.
Передумови створення винаходу
Гербіцид 2-(4,5-дигідро-4-метил-4-(1-метилетил)-5-оксо-1Н-імідазол-2-іл|-5-етил-3-піридинкарбонова 72 кислота, відомий у торговельній мережі під назвою імазетапір і розроблений фірмою Атегісап Супатіа, належить до сімейства імідазолінонів (Негрісіде Напароок ої У/еей Зсіепсе Зосіеіу ої Атегіса, б-те видання, 1989, 157 і 158) і сьогодні реалізується у формі розведених препаратів, таких, як РІМОТ, РІМОТ-10 Її РОКБИІТ (1095-вий імазетапір).
Імазетапір (Най та ін., 1991. "Те ітідагоїпе Пегрісідев" СКС Ргевзв, стор. 247-256) має здатність знищувати цілий ряд однолітніх і багатолітніх видів, злакових трав і дводольних рослин серед різноманітних культур бобових, таких, як соя, арахіс, горох і кормові боби. Його можна застосовувати для передпосівного оброблення, а також із метою оброблення до й після появи сходів у дозах від ЗО до 125г активної речовини (а.р.) на гектар.
Описано застосування імазетапіру для оброблення до й після появи сходів кормових бобів (Місіа Таба І.) з с метою боротьби з Огорапспе сгепаййа у дозах приблизно 775-100 г а.р/га і 20-40г а.р/га відповідно (3 (Сагсіа-Тогтев |. і Р. Горе» Огападов; 1991. "СопігоЇ ої Бгоотгарез (Огорапспе сгепайа ЕогеК.) іп Бгоай Беап (Місіа Тара І.) мій ітідагоїйпопез апа оїпег Пегбрісідев"; МУеейд Кезеагсп, 31: 227-235). Крім того, описано застосування імазетапіру для передпосівного оброблення й такого до появи сходів культур соняшника однолітнього (Неїїапіпиз аппииз І.) з метою боротьби з Огорапспе сегпиа/О. ситапа (Сагсіа-Тоїгтев Її. та ін., ее, 1994, "Ргеетегдепсе Пегрісідев бог сопігоЇ ої Бгоотгарез (Огорапспе сгепайа) іп зипіомег (Неїйапійиз оо аппиив)"; МУеед Кезеагсі, 34: 395-402). Рекомендовані в цьому випадку дози 20-40г а.р/га не уможливлюють повного знищення заразихи, а при застосуванні дози 40г а.р./га в деяких випадках виявлено фітотоксичність у в відношенні соняшника. Застосування імазетапіру для оброблення соняшника після появи сходів не було вивчено ча у зв'язку з чутливістю останнього до цього гербіциду. 3о Вибірне застосування гербіциду імазетапіру для боротьби з Огорапспе сгепаїа було вивчено в ході ее, передпосівного оброблення, а також такого до й після появи сходів культур кормових бобів і лише у процесі передпосівного оброблення й такого до появи сходів соняшника для боротьби з 0. сегпоа/0О. суитапа. Імазетапір, крім того, було запропоновано для боротьби із заразихою (0. сгепайа) як засіб для оброблення насіння кормових « бобів, гороху й сочевиці (патенти Е52083927, Е52083926 і Е52083929 відповідно). Усі ці методи застосування З 50 гербіциду імазетапіру істотно відрізняються від його застосування для оброблення культур соняшника після с появи сходів, оскільки цей спосіб застосування передбачає введення гербіциду на зовсім різних стадіях з» розвитку; на таких, коли звичайні рослини соняшника є чутливими до цього гербіциду. Проте, нещодавно в
Россвіллі, штат Канзас, США, було виявлено популяцію дикого соняшника (Неїїапіпйив аппицз І), стійкого проти гербіциду імазетапіру (Ооп ІШерое, 1997. МУйй орропйцпійу? Те зипПомжег, квітень/травень, стор. 8-9).
Дикий соняшник належить до тих самих ботанічних видів, що й вирощуваний, отже, для перенесення генів з б однієї рослини на іншу не існує ніяких біологічних бар'єрів. Таку генетичну стійкість, що зустрічається в -і природних умовах, було перенесено в культурний соняшник.
Завдяки цій генетичній стійкості проти гербіциду імазетапіру, виявленій у популяції дикого соняшника, 7 заявникам удалося здійснити оброблення цим гербіцидом культури соняшника після появи сходів. У випадку о 20 заразихи соняшникової окремий інтерес викликає питання, чи буде застосування гербіциду після появи сходів культури ефективним із погляду боротьби із заразихою, оскільки зараження рослиною-паразитом починається, ши коли соняшник знаходиться приблизно на стадії б-ти справжніх листів, і потім послідовно розвивається приблизно до періоду цвітіння.
У науковій літературі відсутні будь-які вказівки щодо вибірного застосування імазетапіру після появи 25 сходів на соняшнику для боротьби з заразихою. У жодному з патентів, у яких описано гербіциди з класу
ГФ) імідазолінону, таких, як ЕР-227932, ЕР-434965, ЕР-473890 і ЕР-539676, немає ніякої інформації стосовно застосування цих гербіцидів для оброблення культур соняшника після появи сходів. о В іспанському патенті (ЕЗ2085243) робиться посилання на застосування гербіциду імазапіру на культурах соняшника для боротьби з бур'янистою рослиною-паразитом заразихою (Огорапспе сетиа І оеїй./О. ситапа 60 УУаМйег). Імазапір являє собою гербіцид, що продається під товарним знаком АКЗЕМАЇ і являє собою ізопропіламідну сіль 2-(4-ізопропіл-4-метил-д5-оксо-2-імідазолін-2-іл)нікотинової кислоти (1:11). Хоча цей продукт належить до такого самого сімейства, що Й імазетапір (5-етил-2-(4-ізопропіл-4-метил-5-оксоімідазолін-2-іл)унікотинова кислота), він являє собою гербіцид, відмінний від імазетапіру. бо І, нарешті, слід зазначити, що імазетапір дотепер застосовувався як гербіцид вибірної дії на культурах бобових рослин (соя, люцерна, горох, кормові боби), причому таке його застосування обмежувалося передпосівним обробленням і таким до й після появи сходів, зокрема, передпосівним обробленням у низьких дозах (20-30г а.р./га) для боротьби із заразихою на культурах соняшника.
Детальний опис винаходу
Як зрозуміло з назви, даний винахід стосується способу вибірного застосування гербіциду імазетапіру для оброблення культурних сортів соняшника, стійких проти або толерантних до цього гербіциду, після появи сходів, а також його застосування для боротьби з бур'янистою рослиною-паразитом заразихою соняшниковою (Огорапспе сепцша І оей./О. ситапа УУаїег). 70 Спосіб застосування імазетапіру, що є об'єктом даного винаходу, дає змогу поширити можливості застосування гербіциду й усунути обмеження у відношенні соняшника, що існували раніше.
Спосіб застосування гербіциду імазетапіру на соняшнику, що передбачає оброблення стійких проти гербіциду сортів після появи сходів, має, такі переваги, зокрема, для боротьби із заразихою, у порівнянні із сучасними методами: - він уможливлює застосування гербіциду для оброблення після появи сходів; - його здійснення дозволяє успішно боротися із заразихою; - ефективність гербіциду при обробленні після появи сходів практично не залежить від умов навколишнього середовища, таких, як будівля грунту, кількість атмосферних опадів, вологість грунту (на відміну від оброблення до появи сходів). Така незалежність від факторів навколишнього середовища надає значної 2о переваги, насамперед, у зонах з істотним річним коливанням погодних умов; - він уможливлює дію гербіциду на пізніших стадіях розвитку культури в порівнянні з обробленням до появи сходів; - його здійснення дозволяє ефективніше боротися з бур'янистими рослинами, в тому числі із заразихою. - він дає змогу проводити одну або дві обробки гербіцидом протягом імплантації і періодів розвитку заразихи. сч - його здійснення дозволяє боротися з бур'янистою рослиною-паразитом заразихою (Огобапспе сегпца
Їоей./О. ситапа УУаПйег) на культурах соняшника, що є аналогічними дикій популяції соняшника (Неїїапіпив5 і) апітиз І.) з генетичною стійкістю проти цього гербіциду, виявленій у Россвіллі (штат Канзас, США).
Застосування імазетапіру для оброблення культурних сортів соняшника, що мають стійкість проти цього гербіциду, після появи сходів на стадіях вирощування культури й у дозах, визначених при створенні даного «о зо винаходу, не діє на розвиток культури й не призводить до помітних проявів фітотоксичності на соняшнику.
Оброблення гербіцидом імазетапіром культурних сортів соняшника, що мають стійкість проти цього со гербіциду, після появи сходів проводять у період від стадії М1О (10 справжніх листів) до стадії М18 (18 М справжніх листів) протягом 15-25 днів залежно від температури навколишнього середовища між цими стадіями.
Оброблення, як правило, здійснюють за допомогою звичайної машини для оброблення отрутохімікатами. в.
Можна провести одну обробку гербіцидом імазетапіром із розрахунку 26,6-106,4г а.р/га або дві обробки з со використанням від 13,3 ж- 13,Зг ар/га до 53,2 ж- 53,2г ар/га, причому першу обробку здійснюють на вегетативній стадії М10-М14, а другу - до досягнення соняшником репродуктивної стадії.
Ці стадії розвитку соняшника збігаються зі стадіями розвитку "с" заразихи (початкова стадія й помітні бруньки) і "а" (розвинуті бруньки й коріння). На цих стадіях розвитку культурного соняшника й видів-паразитів « 0 вищенаведені обробки імазетапіром є дуже ефективними для боротьби із заразихою й добре переносяться в с сортами соняшника, стійкими проти цього гербіциду. Проте, ці обробки є згубними для соняшника, що не має такої стійкості. Згадані стадії розвитку видів-паразитів відповідають таким, відомим із наукової літератури, з й визначаються відомими методами (Меза-Сагсіа і Сагсіа-Тогев. 1985. "Огорапспе сгепайа РогеК сопігої! іп
Місіа Тара |. м/йй діурпозаїе аз аПесієй ру Пегрісіде гаїез ап рагазйе дгомлй віаде". УУее4й Кезеагсі, 25: 129-134; Савівіоп та ін., 1990. "СопігоЇ ої ргоотгаре (Огорапспе сгепайа) іп зиппйомег (Неїапійиз аппиив ГГ.)
Ге» м/п діурпозаїйе". Стор Ргоїесііоп, 9: 332-336). До них належать такі стадії: а) невеликі бульбочки
Ш- Б) бульбочки з коренями на початковій стадії розвитку -І с) бульбочки з помітними бруньками а) бульбочки з добре помітними бруньками й коренями со е) подовжена й добре розвинута, але все ще підземна брунька
Ф ТУ) брунька, що з'явилася на поверхні грунту.
Описані вище стадії росту соняшника визначали звичайним методом (Зсппейег А.А. і МіМПег 9.Р., 1981. "Безстгіріоп ої зипПоулег дгоулй віадев". Стор Зсіепсе 21: 901-903) із використанням модифікованих скорочень, дв що мають такі значення: "Мп" - вегетативна стадія з Н-числом листів; "К1" - початок репродуктивної стадії, суцвіття з незрілими приквітками; "К2" - міжвузля нижче подовженого суцвіття; "КЗ" - відкрите суцвіття.
Ф) Дію імазетапіру, нанесеного в різний час методом разового оброблення або двох обробок після появи сходів, ка на сорти соняшника, що володіють стійкістю проти цього гербіциду, досліджували в таких аспектах:
Ефективність, що оцінювали за кількістю помітних бульбочок заразихи на коренях соняшника. во Ефективність, яку оцінювали за кількістю бруньок паразита, що з'явилися з грунту.
Помітна фітотоксичність у відношенні культурного соняшника, що оцінювали, виходячи з присутності помітного ушкодження листів і стебел, а також із наявності або відсутності ознаки вповільненого росту.
На мал. 1 зображено різноманітні стадії розвитку соняшника, що відповідають стадіям М10-М18, на яких слід проводити оброблення імазетапіром після появи сходів із метою боротьби із заразихою. 65 Ефективність боротьби з 0. сегпца визначали різноманітними способами в ході ряду експериментів.
Шляхом підрахунку кількості бульбочок (живих і загиблих) на коренях стійкого виду соняшника, обробленого різними дозами імазетапіру через 25 днів після оброблення.
Шляхом підрахунку кількості пророслих бруньок рослини-паразита серед рослин кожні 10 днів після оброблення різними дозами гербіциду.
Дію оброблення на розвиток культури й фітотоксичність оцінювали щотижня після оброблення.
Використовували просту шкалу, засновану на візуальній оцінці: ушкодження відсутнє, коли ріст обробленої рослини є ідентичним такому контрольних необроблених рослин у всіх морфологічних аспектах; є наявним незначне ушкодження, якщо спостерігається певне ушкодження рослин, але вони добре відновлюються; є наявним серйозне ушкодження і/або має місце загибель, коли ушкодження є добре помітним або рослина /о Загинула.
Результати цих експериментів наведено нижче у прикладах.
Стислий опис малюнків
На мал. 1 зображено стадії розвитку соняшника в середині циклу розвитку культурних рослин.
На мал. 2 зображено бульбочки Огорапспе сетица/О. ситапа, що нормально розвиваються на коренях /5 боняшника.
На мал. З зображено бульбочки Огорбапспе сетиа/О. ситапа з ознаками некрозу під дією гербіциду імазетапіру.
На мал. 4 подано графічне зображення дії оброблення імазетапіром на кількість пророслих бруньок заразихи на сортах соняшника, стійкого проти цього гербіциду, у процесі циклу розвитку культури.
Варіанти здійснення даного винаходу
Даний винахід додатково проілюстровано за допомогою нижченаведених прикладів, які не слід вважати такими, що обмежують обсяг винаходу:
Приклад 1
Експеримент проводили з метою визначення дози імазетапіру, що може застосовуватися при обробленні сч ов сортів соняшника, стійких проти цього гербіциду, після появи сходів без ризику ушкодження культурної рослини.
З цією метою висаджували приблизно 100 рослин (два ряди завдовжки по 14м), які обробляли різними дозами і) імазетапіру. Для кожної обробки стійких сортів соняшника використовували по дві ділянки та ще дві використовували для сортів соняшнка з нормальною чутливістю. Було вивчено дію таких доз: 26,6бг а.р./га, 53,2г а.р./га, 106,4г а.р./га, 212,8г а.р./га, 425,6бг а.р./га, 851,2г а.р./га. Ге зо Результати зведено в таблиці 1. с щ ; арл/га соняшника ушкоджень ушкодженням рослин зв хх ій 60000100 о ховаю 610000005300000106 ахозовя оп 8о00000001000000
ОСТ НЕХЕ ННЯ НОСИН ПО НО п « й чехояовеосййю 00000000 -
Зжовва сій | 000010000018008 ш хво вання) 000101111010011111001000000 й В ой оон НОВБННИ ПОМ НОЯ ПО о 45 Виходячи з результатів цього експерименту, можна зробити висновок, що разове оброблення імазетапіром
Ме, сортів соняшника, стійких проти цього гербіциду, після появи сходів можна здійснювати з використанням доз від -І 26,6г а.р/га до 106б,4г а.р./га. Крім того, підтверджено, що звичайні сорти соняшника є чутливими до мінімальних доз, що застосовувалися в ході цього експерименту. Симптоми фітотоксичності з'являлися при - використанні дози 106,4г а.р./га, хоча значна частина рослин була здатною переносити дози приблизно в 16 о 20 разів більші за такі, що вважаються стандартними для боротьби з бур'янистими рослинами на толерантних культурах, таких, як соя. с» Приклад 2
Експеримент проводили за контрольованих умов, висаджуючи рослини соняшника, стійкі проти гербіциду імазетапіру, в горщики об'ємом З3ЗОсм? з умістом суміші грунту, піску й торфу у співвідношенні 4:5:5. Кожний горщик інокулювали 25мг насіння О. сегпца із життєздатністю 9995. Кільчики вирощували в термостаті з
ГФ) 16-годинним світловим днем при денній/нічній температурі 247С/207С. Коли рослини досягали віку 40 днів від юю моменту садіння й перебували на стадії 10-ти справжніх листів (М10), проводили оброблення гербіцидом.
Застосовувані дози були еквівалентними дозам 26,г а.р/га й 532г а.р/га. Для кожної обробки використовували групи з 40 рослин. Одну групу з 46 рослин витягали з горщиків і підраховували кількість 60 бульбочок на рослинах на момент оброблення. Іншу групу з 52 рослин не обробляли гербіцидом. Необроблену контрольну групу й оброблені групи оцінювали через 25 днів після оброблення гербіцидом. Результати зведено в таблиці 2. 65 Дія двох доз імазетапіру при обробленні стійких проти цього гербіциду рослин соняшника після появи сходів за контрольованих умов бульбочками бульбочок некрозу заражених
ДО Пеьш НИ ШО ВО ПОЛЯ ПОЛОН ВЕ Пн НОЯ 2
ПоьівІ ШО ПОБО ПОЛЕ ПОЛОННЕ Б НБН 22 1,9 2,8
Оцінку рослин, позначених як контроль 1, проводили паралельно з обробленням гербіцидом.
Оцінку рослин, позначених як контроль 2, проводили через 25 днів після оброблення гербіцидом разом з обробленими рослинами.
За результатами цього експерименту, на рослинах, які не обробляли гербіцидом, кількість нормальних за візуальною оцінкою (без ознак некрозу) бульбочок заразихи на рослину соняшника зростає з 144 бульбочокю/рослина до 31,7 бульбочокю/рослина, іншими словами, на 22095. Кількість нормальних за візуальною оцінкою бульбочок на рослину знизилася в порівнянні з контрольними на 8595 і 9595 відповідно при застосуванні дози 26,6 і 53,2г а.р./га. Таке зниження кількості нормальних бульбочок досягло 93,395 і 97,895 відповідно при застосуванні дози 26,6 і 53,2г а.р/га в порівнянні з контрольними рослинами 2. З цих даних можна зробити висновок, що в той час, як на необробленому соняшнику заразиха розвивається, імплантуючись у процесі розвитку, на стійких проти імазетапіру рослинах у результаті оброблення гербіцидом після появи сходів сч утворені ще до моменту оброблення бульбочки піддаються некрозу, а ті, що знаходяться в процесі імплантації, не розвиваються або продовжують залишатися на стадії, яку візуально виявити неможливо. Хоча деякі о бульбочки на рослинах, оброблених гербіцидом, за візуальною оцінкою є нормальними, в цьому експерименті не вдалося з'ясувати, чи є вони дійсно життєздатними й чи можуть вони розвитися до утворення квітки, чи в них почнеться процес некрозу. У будь-якому випадку, встановлений рівень ефективності є дуже задовільним. «со
Приклад З
У цьому експерименті окремі стійкі проти імазетапіру рослини соняшника, штучно заражені 25мг насіння (2,0)
О.сегтиа/О. сутапа, висаджували в 5-літрові горщики. В останніх рослини вирощували й, коли вони досягали їч- стадії 10-ти справжніх листів, розділяли на 2 групи по 30 рослин у кожній. Одну групу обробляли тільки водою.
Іншу обробляли дозою, еквівалентною 53,2г а.р./га імазетапіру. Рослинам давали вирости до кінця їхнього і - з5 ЧИклу, кожні 10 днів підраховуючи кількість пророслих бруньок. «со
Результати цього експерименту наведено на графіку на мал. 4.
На основі цих результатів можна зробити висновок, що оброблення імазетапіром після появи сходів у дозі 53,2г а.р./га ефективно попереджає появу пророслих бруньок заразихи.
Приклад 4 « 20 У Цьому експерименті було зроблено спробу підтвердити результати, добуті з використанням горщечкової ш-в культури, штучно інокульованої насінням заразихи, досвідами, проведеними в польових умовах. З цією метою с було вибрано 2 поля з відомою історією зараження заразихою. Ці поля розташовувалися в Екьойї й Ла Карлоті. :з» На кожному полі ділянки, що складалися з двох 5-метрових рядів, засівали стійким проти імазетапіру соняшником. Коли рослини соняшника досягали стадії 10-ти справжніх листів, їх обробляли такими дозами імазетапіру: 26,6, 53,2 і 106,4г а.р/га. Також проводили три дворазові обробки: 13,3 - 13,3, 26,6 Ж- 1353 і б 26,5 26,6г а.р./га, причому першу обробку здійснювали, коли рослини соняшника перебували на стадії 10-ти справжніх листів, а другу два тижні потому. Кожну обробку на кожному з двох полів проводили тричі. Кількість - пророслих бруньок заразихи на рослинах підраховували протягом усього циклу аж до завершення фази цвітіння - соняшника. Також проводили візуальну оцінку степеня фітотоксичності. На кожному з полів рослини тричі 5р залишали без оброблення. Результати цього експерименту зведено в таблиці 3. (ее) й фітотоксичність у відношенні сортів соняшника, стійких проти цього гербіциду (експерименти в Екьойї та Ла Карлоті) "о ее ЦЕ ПЕ | од не Енн ЕЕ ГЕ ле
Ге) фітотоксичності заразихи заразихи/ рослин фітотоксичності заразихи заразихи/ рослин дою | 1111000 з о Бабгарла | немає | 06 71171771ба1777лнмає/ | 067177771ба 60001 зовдтарля 100 славі 00006000000а000000сляю 10600108 двовююи 00000000 зввюзагарта |0онемє о 00006000100000800000еме 10006001 ба зввюветарла | немае 0000600000000а00000000неме0100060000000а " контроль
Пояснення до вищенаведеної таблиці 3: - дата посіву на досвідчені поля 25/02/98 " оброблення імазетапіром рослин із 5-тю парами листів проводили 27/03/98 "х першу обробку імазетапіром рослин із 5-тю парами листів проводили 27/03/98, а другу обробку рослин із 8-9-тю парами листів -27/04/98 а, 6 і в позначені однорідні групи при Р«0,001
Установлено дуже високу ефективність усіх наведених обробок у відношенні бур'янистої рослини-паразита / заразихи (Огорапсвпе сегпиа І оеїй./О. ситапа УмМаїІег) на соняшнику, стійкому проти гербіциду імазетапіру.

Claims (6)

Формула винаходу
1. Спосіб вибірного застосування гербіциду імазетапіру для боротьби з бур'янистою рослиною-паразитом заразихою (О/обапсре сетиа /Гоей/О. ситалпа ШМ/а/ег; на вирощуваному сорті соняшника, стійкому або толерантному до гербіциду, де гербіцид застосовують після появи сходів культурного соняшника шляхом разового або двократного застосування розчину гербіциду за допомогою звичайної машини для оброблення отрутохімікатами з регуляцією тиску й об'єму розчину, що застосовується на одиницю поверхні.
2. Спосіб за п. 1, де разове застосування передбачає оброблення гербіцидом у дозах від 26,6 до 106,4 г активної речовини на гектар, коли вирощуваний соняшник перебуває на проміжній, бажаній для оброблення, вегетативній стадії, що збігається з проміжним циклом розвитку культурних рослин, який відповідає стадії з 10-18 справжніми листами.
3. Спосіб за п. 1, де двократне застосування передбачає першу обробку гербіцидом у дозах від 13,3 до 53,2 г активної речовини на гектар, коли вирощуваний соняшник перебуває на проміжній стадії, що відповідає стадії с 29 3 10-14 справжніми листами, й другу обробку перед досягненням соняшником репродуктивної стадії другою Ге) дозою від 13,3 до 53,2 г активної речовини на гектар.
4. Спосіб застосування гербіциду імазетапіру для боротьби з бур'янистою рослиною-паразитом заразихою (О/обапсре сетца Гоей/О. ситапа Ш/а/е/, серед вирощуваних сортів соняшника, що відповідають со дикій популяції соняшника (//е/алпіпих аппииз 1.,, первинно виявленій у Россвіллі (штат Канзас, США), яка має генетичну стійкість до цього гербіциду, який полягає в застосуванні гербіциду в дозах нижче ніж 212,8 г на о гектар після появи сходів культурного соняшника.
5. Спосіб за п. 4, де гербіцид застосовують одноразово в дозах від 26,6 до 106,4 г активної речовини на - гектар, коли вирощуваний соняшник перебуває на проміжній, бажаній для оброблення, вегетативній стадії, що ч- збігається з проміжним циклом розвитку культурних рослин, який відповідає стадії з 10-18 справжніми листами. Зо
6. Спосіб за п. 4, який включає першу обробку гербіцидом у дозі від 13,3 до 53,2 г активної речовини на іш гектар, коли вирощуваний соняшник перебуває на проміжній стадії, що відповідає стадії з 10-14 справжніми листами, й другу обробку перед досягненням соняшником репродуктивної стадії другою дозою від 13,3 до 53,2 г активної речовини на гектар. « -
с . и? (22) -І -І о 50 42) Ф) іме) 60 б5
UA2001010358A 1998-06-17 1999-03-03 Спосіб вибірного застосування гербіциду імазетапіру для боротьби з бур'янистою рослиною-паразитом orobanche cernua loefl./o. cumana waller при оброблянні соняшників UA67786C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
ES009801280A ES2138570B1 (es) 1998-06-17 1998-06-17 Procedimiento de utilizacion selectiva del herbicida imazetapir en post-emergencia del cultivo de variedades de girasol resistentes o tolerantes a este herbicida y su aplicacion en el control de la maleza parasita jopo (orobanche cernua loefl./ o. cumana waller).
PCT/ES1999/000053 WO1999065312A1 (es) 1998-06-17 1999-03-03 Procedimiento de utilizacion selectiva del herbicida imazetapir en post-emergencia del cultivo de variedades de girasol resistentes o tolerantes a este herbicida y su aplicacion en el control de la maleza parasita jopo (orobanche cernua loefl./o. cumana waller)

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA67786C2 true UA67786C2 (uk) 2004-07-15

Family

ID=8304200

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001010358A UA67786C2 (uk) 1998-06-17 1999-03-03 Спосіб вибірного застосування гербіциду імазетапіру для боротьби з бур'янистою рослиною-паразитом orobanche cernua loefl./o. cumana waller при оброблянні соняшників

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP1088480B1 (uk)
AR (1) AR010973A1 (uk)
AU (1) AU2625199A (uk)
BG (1) BG64496B1 (uk)
EA (1) EA003279B1 (uk)
ES (1) ES2138570B1 (uk)
MA (1) MA24883A1 (uk)
PT (1) PT1088480E (uk)
TR (1) TR200003755T2 (uk)
UA (1) UA67786C2 (uk)
WO (1) WO1999065312A1 (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US8840918B2 (en) 2001-05-01 2014-09-23 A. V. Topchiev Institute of Petrochemical Synthesis, Russian Academy of Sciences Hydrogel compositions for tooth whitening
AU2012307557B2 (en) * 2011-09-13 2016-06-02 Basf Agrochemical Products B.V. Method of controlling parasitic weeds with mixtures comprising herbicidal acetolactate synthase inhibitors and plant growth regulators

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES2083927B1 (es) * 1994-10-14 1996-12-01 Consejo Superior Investigacion Procedimiento de utilizacion del herbicida imazetapir en semillas de siembra de habas (vicia faba l) para el control de la maleza parasita jopo (orobanche crenata forsk)
ES2083926B1 (es) * 1994-10-14 1996-12-01 Consejo Superior Investigacion Procedimiento de utilizacion del herbicida imazetapir en semillas de siembra de guisantes para el control de la maleza parasita jopo (orobanche crenata loefl)
ES2083929B1 (es) * 1994-10-14 1996-12-01 Consejo Superior Investigacion Procedimiento de utilizacion del herbicida imazapir en semillas de siembra de lentejas para el control de la maleza parasita jopo (orobanche crenata forsk).
ES2085243B1 (es) * 1994-11-11 1997-01-16 Consejo Superior Investigacion Procedimiento de utilizacion selectiva del herbicida imazapir en el cultivo de girasol para el control de la maleza parasita jopo (orobanche cernua loefl/o.cumana wall).

Also Published As

Publication number Publication date
TR200003755T2 (tr) 2001-09-21
BG105058A (bg) 2001-12-29
EP1088480A1 (en) 2001-04-04
ES2138570B1 (es) 2000-08-16
PT1088480E (pt) 2003-08-29
EP1088480B1 (en) 2003-04-09
AR010973A1 (es) 2000-08-02
BG64496B1 (bg) 2005-05-31
EA200100045A1 (ru) 2001-08-27
WO1999065312A1 (es) 1999-12-23
ES2138570A1 (es) 2000-01-01
AU2625199A (en) 2000-01-05
EA003279B1 (ru) 2003-04-24
MA24883A1 (fr) 1999-12-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Kanampiu et al. Assessment of management options on Striga infestation and maize grain yield in Kenya
Rao Principles of weed science
Sibhatu Review on Striga weed management
Cheam Seed production and seed dormancy in wild radish (Raphanus raphanistrum L.) and some possibilities for improving control
Bàrberi Ecological weed management in sub-Saharan Africa: prospects and implications on other agroecosystem services
Sosnoskie et al. Field bindweed (Convolvulus arvensis):“all tied up”
Oka et al. Corn susceptibility to corn leaf aphids and common corn smut after herbicide treatment
JP2582045B2 (ja) アブラナ科作物の育苗方法
Dogramaci et al. Comparison of management strategies for squash bugs (Hemiptera: Coreidae) in watermelon
UA67786C2 (uk) Спосіб вибірного застосування гербіциду імазетапіру для боротьби з бур'янистою рослиною-паразитом orobanche cernua loefl./o. cumana waller при оброблянні соняшників
Awadalla et al. Ecological Studies on Aphid Species Infesting Different Leguminous Vegetable Plant Varieties with Regard to their Seasonal Abundance.
Ismaila et al. Meeting the local rice needs in Nigeria through effective weed management
Roberts et al. Limitations and possibilities for some conservation tillage systems with vegetable crops in the southern plains of the United States
Zanin et al. Innovative strategies in weed control
Akhigbe Evaluation of fall armyworm (Spodoptera frugiperda JE Smith) infestation and efficacy of neem extracts in maize (Zea mays L.)
Kenyi et al. Reviewing Striga, its economic importance and management practices
Dutcher Conservation of aphidophaga in pecan orchards
Mohare et al. Comparative Efficacy of Chemical and Plant-based Herbicides on Weed Management in Winter Sown Ashwagandha Crop (Withania somnifera (L.) Dunal)
Kittipong Weed control in farmers’ fields in Thailand
Shahjadi et al. Efficacy of newly Synthesized Pesticidal Chemical ‘4-[3-(4-Biphenyl)-1, 6-Dihydro-6-Iminopyridazin-1-yl] Butyronitrile hydro Bromideon bean Aphid, Aphis craccivora Koch (Homoptera: aphididae)
Cubero et al. Parasitic weeds on cool season food legumes
IMA et al. Tolerance Effect of Some Sugarbeet Varieties to Root Knot Nematode, Meloidogyne incognita and Efficacy of Nemacur (Fenamiphos) Control under Field Conditions
Yousefabadi et al. Effect of seedling transplantation and post-emergence herbicides application on field dodder (Cuscuta campestris) control in sugar beet.
SU1727597A1 (ru) Способ биологической борьбы с горчаком ползучим
Maloney et al. Unconventional approaches to combat soybean diseases