UA64912A - Установка переробки нафтопродуктів - Google Patents

Установка переробки нафтопродуктів Download PDF

Info

Publication number
UA64912A
UA64912A UA2003010701A UA200310701A UA64912A UA 64912 A UA64912 A UA 64912A UA 2003010701 A UA2003010701 A UA 2003010701A UA 200310701 A UA200310701 A UA 200310701A UA 64912 A UA64912 A UA 64912A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
melt
oil
nozzle
metals
reactors
Prior art date
Application number
UA2003010701A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Володимир Якович Шафоростов
Original Assignee
Володимир Якович Шафоростов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Володимир Якович Шафоростов filed Critical Володимир Якович Шафоростов
Priority to UA2003010701A priority Critical patent/UA64912A/uk
Publication of UA64912A publication Critical patent/UA64912A/uk

Links

Landscapes

  • Production Of Liquid Hydrocarbon Mixture For Refining Petroleum (AREA)

Abstract

Установка переробки нафтопродуктів містить піч з реакторами, розплавлений теплоносій, ректифікаційну колону, реактори очищення від сірки, вакуумні насоси і холодильники. В корпусі реактора, заповненому до половини висоти розплавом суміші рідких легкоплавких, солей, металів і лугів, у розплаві встановлена принаймні одна труба і тарілка над нею, що утворюють сопло, а також сопло введення нафти , що розташоване у глибині розплаву, сопло введення водню зверху тарілки і холодильники на верхній частині корпусу. Реактори з’єднані послідовно по колу соплами через пласти розплаву з температурою випару окремих фракцій нафти.

Description

Пропонований винахід відноситься до нафтохімічної, хімічної промисловості і до тепло електроенергетики, зокрема до установок перегонки і крекінгу нафти і відходів, поділу сумішей, одержання пари, водню, само, металів.
Відомі установки перегонки і крекінгу нафти і відходів, що містять трубчасту піч з форсунками, ректифікаційну колону, реактори очищення від сірки і холодильники ІК. Зсммер, Акумулятор знань по хімії, М., Світ, 1977, с.2551.
Відомі установки перегонки і крекінгу нафти і відходів, що містять проміжного теплоносія. |Заявка на патент
Ме2002064586 від 4 червня 2002р.|.
Найбільш близьким технічним рішенням, обраним як прототип, є установка з вакуумною перегонкою нафти
Довідник, Захист атмосфери від промислових забруднень. М., Металургія, 1988, с.2551.
У відомих установках відбувається повільне і нерівномірне конвекційне нагрівання нафти відкритим вогнем і великі втрати тепла. Тільки 25 95 тепла безпосередньо використовується на нагрівання. Застосування для нагрівання радіаторів відкритого вогню приводить до великої небезпеки вибухів. При температурах нафти по обсязі трубчастого радіатора від 100 до 900"С і наявності сірки утвориться багато меркаптанів і випаровується багато низько летучих фракцій, що важко розділити. Утвориться багато отрутних смол - виходів. Швидко засмічуються тверді каталізатори. Тому вартість і маса очисних споруджень і ректифікаційних колон більше чим установки. Для підвищення ефективності роботи і к.п.д. установок сировину нагрівають у киплячому шарі, знижують чи підвищують тиск і температуру. Це приводить до підвищення вартості переробки, але дає малий ефект.
В основу винаходу поставлена задача, підвищити ефективність і безпеку переробки нафти на бензин, солярку і мазут за рахунок його миттєвого нагрівання в розплаві суміші солей і металів і почергового випару фракцій без відкритого вогню при послідовному підвищенні температури в реакторах від 50 до 85076.
Відмовитися від складних ректифікаційних колон, реакторів очищення від сірки, вакуумних насосів, об'єднавши всі ці пристрої в одному корпусі. Використовувати шкідливі смолисті відходи для одержання тепла і водню для роботи установки.
Технічний результат, що може бути отриманий при здійсненні винаходу, полягає в підвищенні ефективності переробки і крекінгу нафти, надійності, безпеки. У зниженні шкідливих викидів, массо габаритних характеристик і вартості У зниженні на порядок массо габаритних характеристик і ціни.
При застосуванні розплавів суміші солей з металами й окислами солей на порядок збільшується швидкість нагрівання і передача тепла нафти в порівнянні з відомими установками, причому одночасно відбувається очищення воднем і добавками в розплав від шкідливих речовин. Відповідно збільшуються продуктивність установок і зменшуються массо габаритні характеристики і вартість.
Поставлена задача зважується за рахунок того, що установка переробки нафтопродуктів складається з реакторів, з'єднаних послідовно через шар рідких легкоплавких, солей, металів і солей, що містять гальванічні пари і каталізатори. У корпусі кожного реактора, заповненому до 0,5 висоти розплавленим теплоносієм у розплаві встановлені, принаймні, одна труба і тарілка над нею, що утворять сопло. Сопло введення нафти розташовано в глибині розплаву солей і металів, сопло уведення водню зверху тарілки, а холодильники встановлені безпосередньо на верхній частині корпуса.
Сутність винаходу пояснюється кресленням.
На фіг.1 представлений у розрізі загальний вид пропонованого реактора установки. у корпусі реактора 1, заповненому до 0,5 висоти розплавленим теплоносієм 2 у розплаві встановлена, принаймні, одна вертикальна труба З і тарілка 4 над нею, що утворять сопло 5. Сопло введення нафти в розташовано в глибині розплаву солей і металів, сопло уведення водню зверху тарілки 7. Холодильники 8 установлені безпосередньо на верхній частині корпуса, а попередні нагрівачі 9 у нижній.
Робота установки здійснюється таким способом. Вихідна сировина, у якості які використовуються, нафта, чи газолін відходи нафти з бункера безупинно чи самопливом через насос (не показані), завантажуються через сопло із сіткою 6 герметичного корпуса реактора 1 у розплав при температурі 100-150, і її краплі барботирують через розплав 2. При цьому фракції бензину миттєво і цілком перетворюються в пари, і випаровуються.
Одночасно випаровуються і пари бензинових фракцій, що утворяться при крекінгу нафти. Пари входять у трубу, попадають у сопло і микають з нього, утягуючи водень, що очищає бензин від сірки. Пара досягти охолоджуваної стики корпуса, конденсується, утворити вакуум, а бензин стікає через патрубок у нижній чи реактор у баки (не показані). Важкі фракції спливають на поверхню розплаву і через патрубок надходять у сопло другого реактора чи бак (не показані).
У другому реакторі при 2507"С виділяються пари солярки. У третьому реакторі при 8507С відбувається розкладання в розплаві смол на вуглець і водень. Вуглець окисляється без вогню з виділенням тепла, що підтримує роботу установки, а гарячий водень надходить на вхід установки, барботірует через мазут, солярку, бензин і газолін (нафта), очищає їх від арки і меркаптанів і збільшує до 2 разів вихід бензину і солярки.
Розігрів установки роблять нагрівачами, чи спалюванням палива, що вводиться із сіллю. Надалі установка працює автономно. Нагрівання реакторів виробляється теплопровідністю металу, солей і теплом водню.
Нагрівання нафти виробляється в розплаві без прямого контакту з високотемпературними нагрівачами.
Температурний режим підтримується за рахунок внутрішнього окислювання повітрям, у розплаві солей нижнього реактора, частини газу і коксу, що виділяються при піролизу. При повному окислюванні вуглецю в розплаві 9590 хімічної енергії палива використовується на нагрівання розплаву, нафти і відходів. Усе це тепло відбирається теплопровідністю на нагрівання сусідніх камер, а передача тепла теплопровідністю солі в сотні разів вище, ніж конвекційним нагріванням повітрям. Тобто ефективність випару фракцій в установці підвищується в десятки разів. Відповідно зменшуються массо габаритні характеристики і вартість установок.
У нижньому реакторі (не показаний) унизу сопла в розплаві, відбувається піролиз відходів нафти, тобто відбувається руйнування структури і розкладання на вуглець і водень, за рахунок впливу на кожну молекулу по всьому обсязі речовини температури 850"С, і підвищення температури в центрі розплаву за рахунок прискорення реакцій окислювання вуглецю електрохімічними каталізаторами. За рахунок рівномірного нагрівання крапля нафти і відходів по їхньому обсязі в розплаві при температурі 850-3000"С, практично не утворяться шкідливі речовини - діоксини. Для додаткового очищення до складу легкоплавкої речовини введені обпилювання активних речовин і каталізаторів, наприклад, заліза й окислів, що утворять хлориди і сульфіди металів. Уводяться також боксит, крейда і вапняк.
Піролизний газ барботірует через розплав, очищається, проходячи через гранули бокситу, крейди і карбонату кальцію і надходить в ізольоване розплавом сопло 5.
Після окислювання нафтопродуктів у піддоні З реактори залишаються кокс, порошки неорганічного матеріалу, шлак, скло, метали, що періодично зливаються в герметичні бункери і форми.
Солі й окисли прискорюють розкладання нафти за рахунок упровадження Ма, Са в межбазиснье грати, зменшують енергію зв'язку і служать каталізатором горіння вуглецю. Наприклад, СаСОз прискорює швидкість їхнього горіння в 7 разів, Масі у З рази. Пари води також служать каталізатором горіння. Без пар води оксид вуглецю не горить. За таких умов у зоні окислювання розвиваються високі температури і тиски. Швидкістю окислювання легко керувати. Наприклад, уведення 195 чи йоду його солей зменшує швидкість окислювання в 100 разів.
Виділення Н, тепла і прискорення реакцій виробляється також електрохімічними реакціями. При введенні в розплав часток металу виходить маса гальванічних елементів - електродами є метали і кокс, а електролітом розплавлені солі. Ці елементи є електрохімічними каталізаторами синтезу речовин. У них відбувається електроліз речовин з утворенням і з'єднанням атомарного кисню, водню, Ма, СІ метало термія, електричні розряди зі швидкостями близькими до світлових, могутня кавітація. При зтом величезна електрична енергія подвійних електричних шарів на поверхні часток металів заряджає паливо.
При окислюванні в розплаві солей одночасно вибувається пряме відновлення речовин з руд і окислів.
Активована сажа енергійно відновляє металі з їхніх окислів. Відновлення Си, Мі починається з З00"С, а Ге з 400"С. Магнітними полями магнітів установлених поза реакторами прискорюють відновлення магнітних матеріалів, витягають і осаджують їх на чи корпус форми.
Відновлення сірки із сульфідів і окислю відбувається в присутності бокситу. Пари сірки барботирують через розплав і осаджують на холодних стінках холодильника. Кисень витягають магнітними полями в ємності (не показані) чи використовують для внутрішнього окислювання.
При повному окислюванні вуглецю і водню установка експлуатується в замкнутому режимі роботи. Для виключення викидів оксиду і диоксида вуглецю його пропускають через рідкий розплав з електрохімічним каталізатором і одержують рідке паливо. При цьому водень з води з'єднується з оксидом і діоксидом вуглецю і виділяється кисень. Відбираючи кисень, одержують нафта, бензин і солярку. При частковому доборі одержують метанол. Швидкістю синтезу палива з 32 і Н керують введенням у розплав часток металу, причому в гальванічних елементах електродами є метали і кокс, а електролітом розплавлені солі з температурою 100-3507С, наприклад сплав хлоридів цинку і заліза, а кисень відбирають магнітними полями. Такі ж процеси можуть йти під землею, коли виходить нафта. Аналіз отриманого таким методом метанолу підтвердив, що він не відрізняється від промислового.
Установки можуть установлюватися безпосередньо на борті транспорту, а їхні двигуни при цьому працюють від будь-якого виду палива і при цьому додатково можуть виробляти бензин і метанол. Установка ПК 1, розміром з цебро дозволяє одержати з відходів нафти, водень і синтез газ у кількості достатнім для роботи легкового автомобіля. При застосуванні ПК для забезпечення паливом двигунів автомобілів, тракторів, літаків вони стають пожаро безпечними, тому що у щосекунди з нафти виділяються грами водню і вуглецю, що при вибуху не можуть заподіяти шкоди транспортному засобу. Реактор не чуттєвий до хімічного і тепло фізичному складу сировини.
Очищення не потрібно. Працює і на отрута хімікатах і на сланцях і на токсичному паливі. Одночасно при роботі може відновлювати метали, миттєво плавити алюміній, плавити, гартувати і нагрівати для вигину стекло, запікати кераміку, виробляти до 50 95 по масі коксу чи активованого вуглецю, вапно і цемент, одержувати пара з температурою 1000"С, одержувати недосяжні для хімічних палив температури і тиску. Кокс служить екологічно чистим і пожаро безпечним паливом замість бензину і солярки.
Енергії одна тонна відходів нафти виділяє 10000кВт із кпд 90905, а для запуску установки потрібно 10кВт, після чого вона працює автономно, тому строк окупності установки ПК близько 6 місяців.
Фізико-хімічні процеси, що відбуваються в реакторі пропонованої установки дозволяють перетворити шкідливі речовини, наприклад, сірководень і хлор в екологічно безпечні з'єднання і чисту сірку і довести викиди в атмосферу до необхідних. Приклад: Токсичні речовини СІ, Е, 5 реагують у розплаві солей з металами і лугами з утворенням корисних речовин і тепла, наприклад: 2Са(юнНзргнсСі»г-Сасія-Са(СІЮ)»-2нго
Склад газоподібних продуктів і коксу відповідає екологічним вимогам. 1. Технічний аналіз технічного вуглецю отриманого при газифікації відходів нафти, (90);
Волога аналітична 0,6
Зольність 6,7
Зміст загальної сірки 0,83
Вихід летучих речовин 2,7.
Елементний склад (на суху масу) 90:
Вуглець 80,7
Водень 0,62
Кисеньказот 0,05 теплота згоряння
Вища 776оккал/кг (32,47МДж/кг)
Нижча 715Оккал/кг
Результати аналізу складу газу:
Водень Або метан 4290 азот 290.
водород с Ю ! ї й 9 юю ; : 3 : о
Ї Кз докт и Я в - нефть І ! ;
Б Шк
Фіг. 1

Claims (4)

1. Установка переробки нафтопродуктів, що містить реактори, розплавлений теплоносій, вакуумні камери і холодильники, яка відрізняється тим, що в корпусі реактора 1, заповненому до половини висоти розплавом суміші рідких легкоплавких, солей, металів 1 лугів 2, у розплаві встановлена принаймні одна труба 3 1 тарілка 4 над нею, що утворюють сопло 5, а також сопло введення нафти б, що розташоване у глибині розплаву, сопло введення водню 7 зверху тарілки і холодильники 8 і вакуумна камера 10 на верхній частині корпуса, причому реактори з'єднані послідовно по колу соплами через пласти розплаву з температурою випару окремих фракцій нафти.
2. Установка за п. 1, яка відрізняється тим, що розплав містить каталізатори окислювання вуглецю, наприклад боксит, СаСОз, Масі, БезОм, йод і пари води.
3. Установка за п. 1, яка відрізняється тим, що розплав містить електрохімічні каталізатори реакцій - частки металу, окислів і іонів металів, крейди, карбіду кальцію, причому в гальванічних елементах електродами є метали і кокс, а електролітом - розплавлені солі.
4. Установка за п. 1, яка відрізняється тим, що розплав містить каталізатори відновлення сірки, наприклад боксит.
UA2003010701A 2003-01-27 2003-01-27 Установка переробки нафтопродуктів UA64912A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003010701A UA64912A (uk) 2003-01-27 2003-01-27 Установка переробки нафтопродуктів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003010701A UA64912A (uk) 2003-01-27 2003-01-27 Установка переробки нафтопродуктів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA64912A true UA64912A (uk) 2004-03-15

Family

ID=74213520

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003010701A UA64912A (uk) 2003-01-27 2003-01-27 Установка переробки нафтопродуктів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA64912A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4681599A (en) Gassification of carbon containing waste, refuse or the like
ES2642917T3 (es) Gasificación de materiales orgánicos combustibles
KR100309437B1 (ko) 산소부화가스를 이용한 폐기물의 굴뚝없는 완전 자원화 처리공정
RU2393200C2 (ru) Способ термической переработки твердых органических отходов и установка для его осуществления
NL8600881A (nl) Afval-vernietiging.
CN107152684B (zh) 废物焚烧方法
WO2004048851A1 (en) Integrated plasma-frequency induction process for waste treatment, resource recovery and apparatus for realizing same
EP1343858A1 (en) Process and apparatus for the production of hydrogen and carbon dioxide from the gasification of raw materials
AU777849B2 (en) Method and device for disposing of waste products
KR20020075785A (ko) 합성 가스의 2 스테이지 냉각 방법
DK174246B1 (da) Fremgangsmåde og apparat til omdannelse af forurenende materialer og affaldsmaterialer til ikke-forurenende energi og brugbare produkter
KR100466408B1 (ko) 각종 폐기물의 전량 무공해 자원화 처리공정 및 그 장치
UA64912A (uk) Установка переробки нафтопродуктів
AU7917700A (en) Method for starting and operating a device for disposal and utilisation of waste materials
SK50042012A3 (sk) Method of thermal decomposition of organic material and device for implementing this method
KR101469022B1 (ko) 폐기물 탄화과정에서 발생하는 폐기물 열분해가스를 정제하기 위한 냉각장치
UA64911A (uk) Установка переробки нафтопродуктів і спирту
RU2747898C1 (ru) Установка для термической деструкции преимущественно твердых коммунальных отходов с получением углеродистого остатка
KR101307395B1 (ko) 재생 중질유, 재생 탄소화합물을 이용한 합성고분자 폐기물 열분해 유화 시스템 및 그 방법
RU2527238C1 (ru) Способ обезвреживания органических отходов и нефти
UA64913A (uk) Установка і спосіб переробки нафти
CN213141936U (zh) 多相物质内冷激气化炉
Nikolaeva et al. Addressing environmental issues faced by chemical companies when cleaning gas emissions from sulfur dioxide
DK166517B (da) Fremgangsmaade til destruktion af affald
EP2211098A1 (en) Method for processing industrial and domestic wastes