UA59306A - Диференціатор а.м. божка-в.ф. понеділка - Google Patents

Диференціатор а.м. божка-в.ф. понеділка Download PDF

Info

Publication number
UA59306A
UA59306A UA20021210604A UA20021210604A UA59306A UA 59306 A UA59306 A UA 59306A UA 20021210604 A UA20021210604 A UA 20021210604A UA 20021210604 A UA20021210604 A UA 20021210604A UA 59306 A UA59306 A UA 59306A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
bellows
bellow
flange
cavity
summing
Prior art date
Application number
UA20021210604A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Аркадій Михайлович Божок
Аркадий Михайлович Божок
Володимир Францович Понеділок
Владимир Францевич Понедилок
Original Assignee
Аркадій Михайлович Божок
Аркадий Михайлович Божок
Володимир Францович Понеділок
Владимир Францевич Понедилок
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Аркадій Михайлович Божок, Аркадий Михайлович Божок, Володимир Францович Понеділок, Владимир Францевич Понедилок filed Critical Аркадій Михайлович Божок
Priority to UA20021210604A priority Critical patent/UA59306A/uk
Publication of UA59306A publication Critical patent/UA59306A/uk

Links

Landscapes

  • Measuring Volume Flow (AREA)
  • Reciprocating Pumps (AREA)
  • Measuring Fluid Pressure (AREA)

Abstract

Диференціатор містить перший і другий сильфони, з'єднані торцями спільного фланця та установлені в циліндричній напрямній, перший сильфон другим торцем з'єднаний з першим рухомим фланцем, а другий сильфон другим торцем - з другим рухомим фланцем, підсумовуючий механізм у вигляді сильфона, розміщеного усередині другого сильфона в напрямній втулці, з'єднаного одним торцем з третім рухомим фланцем вихідних сигналів, і вузол прийому вхідних сигналів. Вузлом прийому вхідних сигналів є перший сильфон. Спільний фланець виконаний нерухомим з дроселем та осьовим отвором, до якого другим торцем приєднаний суматорний сильфон, середня частина якого зв'язана з другим рухомим фланцем, що взаємодіє з додатково установленою пружиною. Порожнина першого сильфона сполучена через осьовий отвір з порожниною суматорного сильфона безпосередньо, а з порожниною другого сильфона - через дросель.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до засобів систем автоматики неелектричного типу і може бути використаний в 2 механічних, гідравлічних і пневматичних системах автоматичного керування і регулювання.
Відомі пристрої для диференціювання сигналів неелектричного типу. Однак, найближчим по технічній суті і результатах функціонування є пристрій (див. А.С. СРСР Мо746565, 1975р.), що містить суматор ний механізм, два сильфони, з'єднані один з одним торцями рухомим фланцем і встановлені в напрямній, та вузол прийому вхідних сигналів, зв'язаний через дросель з першим сильфоном і через рухомий фланець з другим сильфоном 710 за допомогою гнучкого шланга, другий торець другого сильфона з'єднаний з другим рухомим фланцем, причому суматорний механізм виконаний у вигляді сильфона, розміщеного усередині другого сильфона в напрямній втулці І з'єднаного одним торцем з другим рухомим фланцем другого сильфона, а другим торцем - із спільним рухомим фланцем сильфонів.
Однак, недоліком відомого пристрою є: 12 - складна конструкція і великі габаритні розміри; - зниження точності функціонування із-за наявного гнучкого шланга, який своєю деформацією спричинює перекоси і, тим самим, додаткове тертя спільного. рухомого фланця при переміщенні його в циліндричній напрямній втулці, а також відхилення тиску робочої рідини від реальної величини; недоцільність використання у системах автоматичного керування і регулювання з близьким розміщенням датчика і виконавчого механізму.
Отже, відомий пристрій для диференціювання сигналів має складну конструкцію, знижену точність функціонування та обмежену область використання.
Задачею винаходу є створення диференціатора для спрощення конструкції, підвищення точності функціонування і розширення області використання, суттєві ознаки якого полягають в тому, що вузол приймальних сигналів і дросель розміщені не у вигляді окремих вузлів, а всередині нерухомої циліндричної 22 втулки перетворювача сигналів. «
Поставлена задача вирішується тим, що в запропонованому диференціаторі, який складається з двох сильфонів, з'єднаних між собою торцями спільного фланця, розміщених у циліндричній напрямній, а другий сильфон другим торцем з'єднаний з другим, а перший сильфон другим торцем з'єднаний з першим рухомим фланцем підсумовуючого механізму у вигляді сильфона, розміщеного усередині другого сильфона в ее, циліндричній напрямній, зв'язаній з циліндричною напрямною втулкою диференціатора , з'єднаного одним ав торцем з третім рухомим фланцем вихідних сигналів, вузла прийому вхідних сигналів, яким є перший сильфон, а спільний фланець, який з'єднує перший і другий сильфони нерухомо, закріплений усередині циліндричної о напрямної втулки і має дросель та осьовий отвір, до якого другим торцем приєднаний сильфон суматорного Ф механізму, середня частина якого зв'язана з другим рухомим фланцем, що взаємодіє з додатково установленою пружиною, а порожнина першого сильфона сполучена з порожниною суматорного сильфона безпосередньо, а з о порожниною другого сильфона - через дросель.
Таке технічне рішення спрощує конструкцію, робить диференціатор більш компактним, дає можливість диференціювати сигнали, що через нього проходять, з більшою точністю і використовувати його у системах /«Ф автоматики з близько розміщеними датчиком і виконавчим механізмом. З 70 На представленому кресленні показано принципову схему запропонованого диференціатора. с Диференціатор містить вузол прийому вхідних сигналів з першим сильфоном 1 з першим рухомим фланцем
Із» 2 і перетворювач сигналів 3.
Перетворювач сигналів З складається з нерухомого спільного фланця 4, який з'єднує торцями перший 1 і другий 5 сильфони, другого рухомого фланця б, зв'язаного з протилежним торцем другого сильфона 5, суматорного сильфона 7, один торець якого з'єднаний із спільним нерухомим фланцем 4, протилежний торець - і-й з третім рухомим фланцем 8, а середня частина - з другим рухомим фланцем 6. Рухомий фланець 8 жорстко (се) з'єднаний зі штоком 9 вихідного сигналу і взаємодіє з одним кінцем пружини 10, а другий рухомий фланець 6 - з одним кінцем пружини 11, протилежні кінці яких впираються у фланець 12 нерухомої циліндричної напрямної 13, о закріпленої на корпусі 14. З фланцем 12 жорстко з'єднана напрямна 15 підсумовуючого сильфона 7. ав! 20 Пружини 11, 10 повертають фланці б, 8 у вихідне положення, а також зменшують вплив механічного гістерезисну матеріалу стінок сильфонів. щи Сильфон 1, рухомий 2 і нерухомий 4 фланці утворюють порожнину "а", сильфон 5, рухомий 6 і нерухомий 4 фланці - порожнину "6", суматорний сильфон 7, рухомий 8 і нерухомий 4 фланці - порожнину "в", сильфон 7, рухомі фланці 6, 8, нерухомий фланець 12 і напрямні 13, 15 - порожнину "г", а рухомий фланець 8, нерухомий 12 29 |і напрямна 15 - порожнину "д". в. Порожнина "а" з порожниною "в" сполучена через отвір 16 безпосередньо, а з порожниною "б" - через регульований дросель 17. Порожнина "г" сполучена з атмосферою через отвори 18 у нерухомому фланці 12, а порожнина "д" - через отвори 19.
Роботу диференціатора, який послідовно установлений в систему автоматичного керування або 60 регулювання, розглянемо у двох випадках: - при різкому (миттєвому) змінюванні вхідної дії; - при плавному (повільному) змінюванні вхідної дії.
У першому випадку із-за наявного дроселя 17 тиск у порожнині "б" буде зростати повільніше, ніж у порожнині "в". В результаті фланець 6 буде переміщуватись наліво з деякою затримкою, створюючи додатковий бо приріст тиску робочої рідини у порожнині "в". Рухомий фланець 8 одержує при цьому додаткове переміщення.
Таким чином відбувається додавання двох переміщень, тобто вихідний сигнал диференціатора складається з переміщення, викликаного змінюванням вхідної дії ( переміщення фланця 2 і збільшення Із-за цього тиску у порожнині "в") і переміщення, викликаного швидкістю змінювання вхідної дії (затримування фланця б і додаткове збільшення із-за цього тиску у порожнині "в").
У випадку різкого (миттєвого) звільнення рухомого фланця 2 сильфона 1 описаний диференціатор працює аналогічно з тією лише різницею, що вихідні переміщення напрямлені в протилежний бік. В цих випадках диференціатор працює як підсилювально-диференціююча ланка.
У другому випадку, коли тиск робочої рідини у приймальному сильфоні змінюється повільно, перепад тисків у 7/0 порожнинах "б" ії "в" практично відсутній. Рухомі фланці 6, 8 переміщуються наліво з однаковою швидкістю.
Внаслідок цього тяга 9, переміщуючись, передає сигнал на орган виконавчого механізму, який пропорційний переміщенню, викликаному лише змінюванням вхідної дії.
Тиск повітря у порожнинах "г" і "д" при переміщеннях поршнів 6, 8 як направо, так і наліво завжди буде, завдяки отворам 18,19, залишатися рівним атмосферному.
У диференціаторі вузли прийому вхідних сигналів і регулюючого дроселя вмонтовані у перетворювач сигналів, що дає можливість у порівнянні з уже відомим пристроєм: - спростити конструкцію; - зменшити габаритні розміри; - підвищити точність функціонування завдяки усуненню не лінійностей, обумовлених гнучким шлангом і 2о перекосами спільного рухомого фланця; - надати диференціатору більшої компактності; - розширити область використання у системах автоматичного керування і регулювання із близько розміщеними датчиками вхідних сигналів та виконавчими механізмами, а також у тих, які працюють з вихідними сигналами великої потужності, що в цілому дасть народному господарству певний економічний ефект.

Claims (1)

  1. « Формула винаходу Диференціатор, що містить перший і другий сильфони, з'єднані торцями спільного фланця та установлені в со зо циліндричній напрямній, перший сильфон другим торцем з'єднаний з першим рухомим фланцем, а другий сильфон другим торцем - з другим рухомим фланцем, підсумовуючий механізм у вигляді сильфона, розміщеного (2 усередині другого сильфона в напрямній втулці, з'єднаного одним торцем з третім рухомим фланцем вихідних со сигналів, і вузол прийому вхідних сигналів, який відрізняється тим, що вузлом прийому вхідних сигналів є перший сильфон, а спільний фланець виконаний нерухомим з дроселем та осьовим отвором, до якого другим /-«Ф з5 торцем приєднаний суматорний сильфон, середня частина якого зв'язана з другим рухомим фланцем, що ю взаємодіє з додатково установленою пружиною, причому порожнина першого сильфона сполучена через осьовий отвір з порожниною суматорного сильфона безпосередньо, а з порожниною другого сильфона - через дросель. «
    - . и? 1 се) (95) («в) 4) 60 б5
UA20021210604A 2002-12-26 2002-12-26 Диференціатор а.м. божка-в.ф. понеділка UA59306A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20021210604A UA59306A (uk) 2002-12-26 2002-12-26 Диференціатор а.м. божка-в.ф. понеділка

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20021210604A UA59306A (uk) 2002-12-26 2002-12-26 Диференціатор а.м. божка-в.ф. понеділка

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA59306A true UA59306A (uk) 2003-08-15

Family

ID=74220087

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20021210604A UA59306A (uk) 2002-12-26 2002-12-26 Диференціатор а.м. божка-в.ф. понеділка

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA59306A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR102046432B1 (ko) 선형 가동 요소의 위치 설정 방법 및 액츄에이터 기기
US3096690A (en) Hydraulic transducer
UA59306A (uk) Диференціатор а.м. божка-в.ф. понеділка
US4372118A (en) Liquid cable
UA149356U (uk) Комбінований диференціатор неелектричних сигналів
SU418719A1 (uk)
UA155683U (uk) Диференціатор сигналів системи автоматики
UA148524U (uk) Пристрій для інтегрування сигналів
US3757639A (en) Negative hydraulic rate device
US1638100A (en) Measuring system
SU968785A1 (ru) Пневматический позиционер
SU1585806A1 (ru) Интегродифференцирующее устройство
UA31153U (uk) Диференціатор сигналів систем автоматики неелектричного типу
SU746565A1 (ru) Устройство дл дифференцировани сигналов
UA22606U (en) Differentiator
US2787254A (en) Hydraulic amplifier
UA139715U (uk) Комбінований диференціатор теплових сигналів
UA137509U (uk) Пристрій для диференціювання теплових сигналів
UA139264U (uk) Пристрій для диференціювання сигналів
UA31232U (en) Combined differentiator
US3561474A (en) Servovalve output fluid velocity indicator
UA142381U (uk) Інтегратор сигналів систем автоматики
SU1229779A2 (ru) Устройство дл дифференцировани сигналов
UA148626U (uk) Двоступінчастий диференціатор теплових сигналів
SU1159035A2 (ru) Гидравлическое устройство дл дифференциировани сигналов