UA59190A - Спосіб отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів - Google Patents

Спосіб отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів Download PDF

Info

Publication number
UA59190A
UA59190A UA2003076456A UA200376456A UA59190A UA 59190 A UA59190 A UA 59190A UA 2003076456 A UA2003076456 A UA 2003076456A UA 200376456 A UA200376456 A UA 200376456A UA 59190 A UA59190 A UA 59190A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
methanol
gas
steam
gases
mixture
Prior art date
Application number
UA2003076456A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Дмитро Миколайович Головко
Вадим Вадимович Мілоцький
Вадим Вадимович Милоцкий
Володимир Васильович Єрмоленко
Марина Геннадіївна Лорія
Марина Геннадьевна Лория
Олексій Борисович Целіщев
Алексей Борисович Целищев
Original Assignee
Дмитро Миколайович Головко
Вадим Вадимович Мілоцький
Вадим Вадимович Милоцкий
Володимир Васильович Єрмоленко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дмитро Миколайович Головко, Вадим Вадимович Мілоцький, Вадим Вадимович Милоцкий, Володимир Васильович Єрмоленко filed Critical Дмитро Миколайович Головко
Priority to UA2003076456A priority Critical patent/UA59190A/uk
Publication of UA59190A publication Critical patent/UA59190A/uk

Links

Landscapes

  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Abstract

Спосіб отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів включає пряме гідроксилювання вуглеводневого газу або суміші газів водяною парою.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до отримання нижчих аліфатичних спиртів, зокрема, метанолу, і може бути використаний 2 в'хімічній, нафтохімічній, нафтопереробній і нафтогазовидобувній промисловості.
Відомо спосіб отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів шляхом газофазної взаємодії вуглеводневого газу або суміші газів з газом, що містить кисень (Патент України Мо28613 "Спосіб одержання метанолу і аліфатичних спиртів", МПК 6 СО07 С31/02, публ. 15.05.2002, бюл. Мо5). До причин, що перешкоджають досягненню зазначеного нижче технічного результату відноситься те, що процес ведуть при високих 70 температурах (200-400) і тиску (0,25-9,6мПа) в дві стадії з отриманням проміжного продукту (оксидата - сирцю), який потім піддають гетерогенно-каталітичному гідрокарбонуванню в присутності каталізаторів. Процес потребує складного апаратурного оформлення, дорогий і енергоємний, при цьому цільовий продукт має складну сполуку з великою кількістю інших органічних домішок, що утворюються в результаті побічних реакцій, які мають місце при високих температурах і тиску. 12 Відомо спосіб отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів шляхом газофазної взаємодії природного газу з газом, що містить кисень, при роздільній подачі природного газу і газу, що містить кисень, в реактор (Авт.св. кол. СРСР Мо1145014, МКИ 4 СО0О7 С31/04, публ. 15.03.85, бюл. 10). До причин, що перешкоджають досягненню зазначеного нижче технічного результату відноситься те, що метанол отримують при високих температурах (300-160027С) і тиску 100-150атм, що потребує складного дорогого апаратурного оформлення, а отже, великих матеріало- і енерговитрат. Сполука одержуваного проміжного продукту (оксидата) складна, у ній містяться вищі спирти, метиловий ефір і інші органічні домішки. Процес іде в дві стадії.
Найбільш близьким до способу, що заявляється, того ж призначення є спосіб отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів шляхом газофазної взаємодії вуглеводневих газів з водяною парою. (Лендер Ю.В. і ін. "Производство метанола и фенолформальдегида", Київ, "Техніка", 1972, стор. 12, 72). Прийнято за прототип.
Цей спосіб у промисловості одержав назву парокисневої чи паровуглекислотної конверсії. До причин, що « перешкоджають досягненню зазначеного технічного результату при використанні відомого способу відноситься те, що у відомому способі процес іде в присутності каталізаторів, тобто по суті він є каталітичним. Метанол отримують також у дві стадії з отриманням проміжного продукту і наступним його окислюванням. Дія каталізаторів при низькій температурі досить слабка, крім того, до температури 8507 каталізатори, що о застосовуються, схильні до "отруєння", отже, температурний режим процесу високий, і цільовий продукт Ге»! отримують з великою кількістю домішок, які утворюються в результаті побічних реакцій.
Суть винаходу полягає в наступному. --
Виробництво метанолу та інших аліфатичних спиртів здійснюють в основному в дві стадії: отримання Ге») синтез-газу (окису вуглецю і водню) і наступним окислюванням синтез-газу при високих температурах і тиску в
Зо присутності каталізаторів. Складне апаратурне оформлення, невеликий ступінь перетворення синтез-газу в о метанол за один прохід (2-390), присутність значної кількості органічних домішок у метанолі-сирці (більш 490) і необхідність складного ректифікаційного поділу компенсуються високим ступенем вивченості і передбачуваності процесу, тому модернізація в основному зводилася до розширення асортименту застосовуваних каталізаторів і « технологічних прийомів введення синтез-газу. З 70 Роботи по отриманню метанолу електролітичним способом не привели до помітних результатів, а отримання с метанолу в пристрої, що акумулює сонячну енергію, і способи, розроблені на його основі мають, певно, з» обмежене застосування з огляду на вибухо- і пожежонебезпечність гідридів, що використовуються. Крім того, сонячний спектр досить широкий і розділити його на певні випромінювання і діапазони хвиль - для застосування в одному процесі - технічна проблема, рішення якої недоцільно через її наукоємкість і складне апаратурне оформлення. і-й Задача полягає у створенні нового економічного способу отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів в (се) одну стадію як з індивідуальних вуглеводнів, так і їх сумішей, включаючи природний газ.
Технічний результат - отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів газофазною взаємодією - вуглеводневих газів з водяною парою, а саме: прямим гідроксилюванням вихідного газу або суміші газів водяною
Те) 20 парою в одну стадію, в одному апараті; досягнення високого виходу цільового продукту; с отримання цільового продукту високої якості без домішок або з мінімальною їхньою кількістю у випадку застосування в якості початкового компонента природного газу; зниження матеріалоємності й енергоємності процесу в порівнянні з традиційними промисловими способами. 25 Зазначений технічний результат при здійсненні винаходу досягається тим, що у відомому способі отримання в. метанолу та інших аліфатичних спиртів шляхом газофазної взаємодії вуглеводневих газів з водяною парою, при якій метанол та інші аліфатичні спирти отримують прямим гідроксилюванням вуглеводневого газу або суміші газів водяною парою, для чого початковий вуглеводневий газ і пару, або суміш газів і пару, у розрахунковому співвідношенні подають у реакційний апарат, де реакційну масу піддають дії ультрафіолетового випромінювання 60 у діапазоні хвиль 240-450нм при температурі не нижче температури паротворення, а цільовий продукт виділяють з парогазової суміші конденсацією.
Особливістю даного процесу є те, що виведений із зони реакції вуглеводневий газ або суміш газів, що не прореагували, очищують барботуванням через шар води і повертають у реакційний апарат, підтримуючи при цьому первісне співвідношення компонентів. бо Крім того, отриманий метанол або інший аліфатичний спирт піддають прямій перегонці для досягнення необхідної концентрації.
У способі, що заявляється, процес отримання цільового продукту - метанолу або інших аліфатичних спиртів з індивідуальних вуглеводневих газів або їх сумішей (включаючи природний газ) ведуть переважно при температурі, що забезпечує паротворення, і під дією ультрафіолетового випромінювання в області спектра, сумірного з енергіями О-Н-зв'язку води та С-Н-зв'язку первинного атома вуглеводневого газу, цей процес здійснимий навіть при атмосферному тиску. Під дією ультрафіолетового випромінювання діапазону, що заявляється, 240-450нм і мольному співвідношенні пара-газ, наприклад, (1-2):1 реакція йде по радикальному характеру за наступною схемою: н-онН-» Но н сна зон.» СОН АН,
Не ян».
Звідси випливає, що йде процес прямого гідроксилювання і цільовий продукт утворюється в одну стадію і високої якості, практично без домішок, так як при цьому не йдуть побічні реакції, звичні для т5 високотемпературних процесів окислення, які проводяться при високому тиску.
Експериментально доведено, що процес йде за зазначеною схемою при використанні в якості первинних продуктів як метану, так і інших нижчих гомологів парафінового ряду (етану, пропану й ін.)
Високий вихід цільового продукту (до 3095) забезпечується радикальним характером процесу, який, у свою чергу, обумовлений енергетичними параметрами діапазону ультрафіолетового випромінювання, що 70 заявляється, На вихід цільового продукту по відношенню до первинних продуктів впливають також розрахункові співвідношення газ: пара, які для різних газів і в залежності від технологічних параметрів процесу підбираються (розраховуються) індивідуально (див. табл. 1). Впливає також рециркуляція - повернення газів, що не прореагували, у реакційний апарат після їх очищення барботуванням через шар води.
Процес іде в одну стадію, в одному апараті, без застосування каталізаторів, при відносно низьких температурах і здійснимий навіть при атмосферному тиску, а для виділення цільового продукту з парогазової « суміші і підвищення його концентрації (при необхідності) вимагаються тільки конденсація і пряма перегонка (дистиляція), тобто матеріало- й енерговитрати порівняно невеликі, чим забезпечується безумовна економічність способу, що заявляється, порівняно з тими, що застосовуються в промисловості.
Таким чином, приведені у формулі ознаки винаходу, що характеризують спосіб, що заявляється, необхідні і о 3о достатні для досягнення потрібного технічного результату. (о)
Проведений заявником аналіз рівня техніки, що включає пошук по патентних і науково-технічних джерелах інформації, і виявлення відомостей про аналоги заявленого винаходу дозволили установити, що заявник не -- знайшов джерело, яке характеризується ознаками, тотожними всім істотним ознакам винаходу, що заявляється, Ге) а також дозволив виявити сукупність істотних стосовно технічного результату, що вбачається заявником, відмітних ознак у заявленому способі, Її викладених у формулі винаходу. Отже, заявлений винахід відповідає о умові "новизна".
Для перевірки відповідності винаходу, що заявляється, умові "винахідницький рівень" заявник провів додатковий пошук відомих рішень, щоб виявити ознаки, що збігаються з відмітними від прототипу ознаками « дю способу, що заявляється. Результати пошуку показали, що винахід, який заявляється, не випливає для фахівця -о явним чином з відомого рівня техніки, оскільки з рівня техніки, визначеного заявником, не виявлений вплив с ультрафіолетового випромінювання в діапазоні, що заявляється, на процес газо-фазної взаємодії вуглеводневих :з» газів з водяною парою, а також сукупності усіх відмітних ознак заявленого винаходу на отримання потрібного технічного результату.
Отже, заявлений винахід відповідає умові "винахідницький рівень". сл 15 Винахід ілюструється таблицею, у якій представлені сполуки первинних компонентів, співвідношення компонентів, параметри проведення процесу отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів по прикладах. (се) Відомості, що підтверджують можливість здійснення винаходу з отриманням вищевказаного технічного - результату, полягають у наступному.
Спосіб отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів здійснюють у реакційному апараті циліндричної (Се) 20 форми об'ємом, наприклад, 5 літрів, обладнаному джерелом ультрафіолетового випромінювання, нагрівальним о елементом, штуцерами для введення парового і газового потоків і виведення газоподібних продуктів реакції і "хвостових" газів, що не прореагували, контрольно-вимірювальними приладами (термопарою, витратоміром і ін. ). За допомогою нагрівального приладу в реакційному апараті підтримують температуру не нижче температури паротворення. В апарат одночасно подають потік вуглеводневого газу (або суміші газів) і потік водяної пари в розрахунковому співвідношенні і з розрахунковою швидкістю, наведеними в таблиці. Реакційну масу піддають в. ультрафіолетовому опромінюванню в діапазоні хвиль 240-450нм при постійній подачі пари і безперервному відводі продуктів реакції.
У зоні реакції під дією ультрафіолетового випромінювання іде процес прямого гідроксилювання метану або інших вуглеводневих газів водяною парою з утворенням аліфатичних спиртів. бо Отриману парогазову суміш, що містить до 3095 метанолу або іншого аліфатичного спирту, пропускають через конденсатор для відділення цільового продукту, а в разі потреби збільшення концентрації піддають прямій перегонці, для чого продукт пропускають Через дистилятор. Гази, що не прореагували, очищають барботуванням через шар води, додають газовий компонент у кількості, що дорівнює витраченій, для підтримки первісного розрахункового співвідношення парагаз і повертають у реакційний апарат. Процес легко 65 регулюється, запуск здійснюється простою подачею газового і парового потоків, зупинка - їх припиненням.
Винахід ілюструється прикладами.
Приклад 1 (позитивний)
У реакційний апарат, у якому підтримується температура 1007С, одночасно подають безперервними потоками метан і водяну пару в співвідношенні 1:1 зі швидкістю 12л/год. В якості джерела ультрафіолетового випромінювання використовують лампу типу ДРТ-100, що забезпечує випромінювання з довжиною хвилі 240-450нм, опромінення здійснюють світловим потоком 5500лм.
У реакційній зоні в результаті реакції гідроксилювання 1695 парогазової суміші перетворюється в цільовий продукт - метанол, який виділяють з парогазової суміші конденсацією, а "хвостовий" газ, що не прореагував, 7/0 пропускають через барботер і повертають у реакційний апарат, додавши до нього метан у кількості, що дорівнює витраченій. Склад отриманого водяного розчину визначають хроматографічним аналізом.
Склад водяного розчину метанолу: метанол - 8,255, диметиловий ефір - 0,01295, органічні продукти - відсутні, вода - решта.
Отриманий цільовий продукт піддають прямій перегонці з метою підвищення концентрації.
Приклад 2 (позитивний).
У реакційний апарат, у якому підтримують температуру 1007С, одночасно подають пару і метан у розрахунковому співвідношенні 2:1 зі швидкістю 18л/год. У якості джерела ультрафіолетового випромінювання використовують лампу ДРТ-100, яка забезпечує ультрафіолетове випромінювання довжиною хвилі 240-45Онм і світловий потік 5500лм. У реакційній зоні в результаті реакції гідроксилювання 9905 парогазової суміші перетворюється в метанол, а інша частина залишається без зміни. Цільовий продукт - метанол виділяють з парогазової суміші конденсацією. "Хвостовий" газ, що не прореагував, очищують від метанолу барботуванням « через шар води, додають метан у кількості, яка дорівнює витраченій, і повертають у реакційний апарат. Склад водяного розчину метанолу визначають хроматографічним аналізом.
Склад отриманого водяного розчину метанолу: о метанол - 4,595, (є) диметиловий ефір - 0,000195, органічнідомішки - відсутні, -- вода - решта. (є)
Зо Отриманий розчин метанолу піддають прямій перегонці з метою підвищення концентрації. о
Приклад З (негативний).
У реакційний апарат, у якому підтримується температура 1007"С, одночасно подають метан і пару в розрахунковому співвідношенні 3:1 зі швидкістю 24л/год. У якості джерела ультрафіолетового випромінювання « використовують лампу ДРТ-100, що забезпечує випромінювання довжиною хвилі 240-45Онм і світловий потік
ББООлм. У реакційній зоні в результаті реакції гідроксилювання 495 парогазової суміші перетворюються в З с метанол, решта залишається без зміни. Метанол, що утворився, виділяють конденсацією парогазової суміші, а » "хвостовий" газ, що не прореагував, промивають і подають у реакційний апарат, додавши до нього метан у кількості, що дорівнює витраченій.
Отриманий водяний розчин аналізують за допомогою хроматографії.
Склад водяного розчину метанолу: 1 о метанол -2,1595, диметиловий ефір - відсутній, -й органічні продукти - відсутні, о 50 вода - решта. 62 Приклад 4 (негативний)
У реакційний апарат за прикладом 1-3 подають одночасно метан і пару в розрахунковому співвідношенні 2:1 зі швидкістю 18л/год. У якості джерела ультрафіолетового випромінювання використовують лампу типу ДРТ-100, яка забезпечує випромінювання з довжиною хвиль 240-450нм і світловий потік 5500лм, при постійній подачі з» метану і газу і відборі продуктів реакції. У реакційній зоні в результаті реакції гідроксилювання 1690 парогазової суміші перетворюється в метанол, а метан, що не прореагував, частково вступає в реакцію з утворенням побічних продуктів. Цільовий продукт - метанол виділяють із парогазової суміші конденсацією, а метан, що не прореагував, відмивають барботуванням і повертають у реакційний апарат, додавши до нього 60 метан у кількості, яка дорівнює витраченій. Отриманий водяний розчин метанолу аналізують хроматографічним методом.
Склад розчину метанолу: метанол - 8,055, 65 диметиловий ефір -0,1195, органічні домішки - 0,0595,
вода - решта.
З наведених прикладів 1-4 випливає, що збільшення кількості пари приводить до зниження кількості домішок у цільовому продукті але практично не впливає на вихід метанолу, а падіння його концентрації в 9 метанолі-сирці відбувається тільки за рахунок розведення водою. Зниження ж кількості пари викликає протікання побічних реакцій з утворенням диметилового ефіру та інших органічних домішок.
Приклад 5 (позитивний).
У реакційний апарат, у якому підтримується температура 1007С, одночасно подають безперервними потоками метан і пару в розрахунковому співвідношенні 1:1 зі швидкістю 24л/год. У якості джерела то ультрафіолетового випромінювання використовують лампу ДРТ-250, яка забезпечує випромінювання довжиною хвилі 240-45Онм, і опромінення здійснюють світловим потоком 12500лм при постійній подачі парогазової суміші і постійному відборі продуктів реакції. У реакційній зоні в результаті реакції гідроксилювання, 3495 парогазової суміші перетворюється в метанол, а інша частина залишається незмінною. Метанол, що утворився, виділяють конденсацією, а "хвостовий" газ, що не прореагував, після відмивання від метанолу повертають у реакційний то апарат, додавши до нього метан у кількості, яка дорівнює витраченій. Отриманий розчин метанолу аналізують хроматографічним методом.
Склад отриманого розчину метанолу: метанол -17,29, диметиловий ефір - 0,00195, органічні домішки - відсутні, вода - решта.
Отриманий розчин метанолу піддають прямій перегонці для підвищення його концентрації. 29 Приклад 6 (позитивний). «
У реакційний апарат, у якому підтримується температура 1007"С, одночасно подають метан і пару в розрахунковому співвідношенні 1:1 зі швидкістю 42л/год. В якості джерела ультрафіолетового випромінювання використовують лампу ДРТ-1000, що забезпечує ультрафіолетове випромінювання довжиною хвиль 240-45Онм і світловий потік 45000Олм при постійній подачі парогазової суміші і відводі продуктів реакції. о
У реакційній зоні в результаті реакції гідроксилювання 6195 парогазової суміші перетворюється в метанол, Ф решта залишається без зміни. Метанол, що утворився, виділяють з парогазової суміші конденсацією, а "хвостовий" газ, що не прореагував, після відмивання від метанолу повертають у реакційний апарат, додавши до (7 нього метан у кількості, яка дорівнює витраченій. Отриманий водяний розчин метанолу аналізують Ге»! хроматографічним методом. 325 Склад водяного розчину метанолу: о метанол - 0,595, диметиловий ефір - 0,001595, « органічнідомішки - відсутні, вода - решта. т с и Отриманий розчин метанолу піддають прямій перегонці для підвищення концентрації. "» З наведених прикладів 1,5 і б випливає, що енергія випромінювання є одним з основних технологічних параметрів. При використанні більш потужних джерел ультрафіолетового випромінювання ступінь перетворення зростає пропорційно енергії випромінювання і можна сказати, що при використанні джерел ультрафіолетового 1 випромінювання, здатних випромінювати заданий спектральний діапазон з достатнім світловим потоком, може с бути досягнута 10095-ва ступінь перетворення парогазового потоку в метанол.
Приклад 7 (позитивний) - У реакційний апарат, у якому підтримується температура 1007С, одночасно подають безперервними с 50 потоками пропан і пару в розрахунковому співвідношенні 1:1 зі швидкістю 24л/год. В якості джерела ультрафіолетового випромінювання використовують лампу ДРШ-250, що забезпечує випромінювання довжиною 62 хвилі 240-450нм і світловий потік 12500лм. Опромінення здійснюють при постійній подачі пропану і пари та постійному відводі продуктів реакції. Проходячи через реакційний апарат, 46905 парогазової суміші перетворюється в пропанол, а інша частина залишається без зміни. Пропанол, що утворився, виділяють конденсацією, а "хвостовий" газ, що не прореагував, після відмивання від пропанолу подають у реакційний з» апарат, додавши до нього пропан у кількості, яка дорівнює витраченій. Отриманий водяний розчин пропанолу аналізують хроматографічним методом.
Склад водяного розчину пропанолу: во пропанол -23,29, органічні домішки - відсутні, вода - решта.
Водяний розчин пропанолу піддають прямій перегонці для підвищення концентрації. 65 Приклад 8 (позитивний).
У реакційний апарат, у якому підтримується температура 100"С, одночасно подають безперервними потоками бутан і пару в розрахунковому співвідношенні 1:1 зі швидкістю 24л/год. В якості джерела ультрафіолетового випромінювання використовують лампу ДРШ-250, що дає випромінювання довжиною хвилі 240-45Онм і світловий потік 12500лм.
Опромінення здійснювалося при постійній подачі пари і постійному відводі продуктів реакції. У реакційній зоні в результаті реакції гідроксилювання 5895 парогазової суміші перетворюється в бутанол, а інша частина залишається без зміни. Бутанол, що утворився, виділяють конденсацією, а газ, що не прореагував, після відмивання від бутанолу барботуванням через шар води повертають у реакційний апарат, додавши до нього бутан у кількості, яка дорівнює витраченій. 70 Отриманий водяний розчин бутанолу аналізують хроматографічним методом.
Склад водяного розчину бутанолу: бутанол - 29,65, органічні домішки - відсутні, вода - решта.
Водяний розчин бутанолу піддають дистиляції.
З приведених прикладів 6, 7 і 8 випливає, що реакція йде з розщепленням С-Н-зв'язку, так як ці зв'язки більш доступні дії реагентів, що підтверджується відсутністю в зразках побічних продуктів. Радикали з вільним електроном у вторинного атома утворюються легше, ніж у первинного, і тому за інших рівних умов вихід аліфатичних спиртів від метанолу до бутанолу збільшується.
Приклад 9 (позитивний)
У реакційний апарат, у якому підтримують температуру 1007"С, одночасно подають пару і природний газ наступного складу: метан - 92,5295, етан - 3,96905, пропан - 1,095, бутан - 0,195, інертні гази (Мо, СО») - 2,4295 у розрахунковому співвідношенні 1:1 зі швидкістю 24л/год. В якості джерела ультрафіолетового випромінювання 29 використовують лампу ДРШ-250, яка дає випромінювання довжиною хвилі 240-45Онм і світловий потік 12500лм. «
У результаті реакції гідроксилювання 35,295 парогазової суміші перетворюється в спирти, решта залишається без змін. Спирти, що утворилися, виділяють конденсацією, а "хвостовий" газ, що не прореагував, відмивають від спиртів і повертають у реакційний апарат, додавши до нього природний газ у кількості, яка дорівнює витраченій. Отриманий водяний розчин спиртів аналізують хроматографічним методом. о
Склад суміші отриманих аліфатичних спиртів: (о) метанол - 15,7295, - етанол -1,25, б пропанол -0,6955, 325 бутанол - 0,0895, що органічні домішки - 0,001495 вода - решта.
При підвищенні тиску і температури, а також у присутності каталізаторів, використовуваних у реакціях ч фотохімічного синтезу (наприклад, 220», ТіО5), процес утворення аліфатичних спиртів прискорюється, ступінь З с перетворення парогазової суміші за один цикл зростає до 25-4095, загальний вихід цільового продукту складає "» 75-9595 у залежності від будови первинних продуктів. Однак, особлива перевага полягає у тому, що процес " можливий при достатньо низькій температурі й атмосферному тиску. Спосіб економічний, вимагає порівняно невисоких капіталовкладень і відповідає вимогам охорони навколишнього середовища.
Таким чином, наведені відомості свідчать про виконання при використанні заявленого способу наступної о сукупності умов:
Ге) засіб, який втілює спосіб, що заявляється, при його здійсненні, призначено для використання в промисловості, а саме, у хімічній, нафтохімічній, нафтопереробній і нафтогазовидобувній промисловості; - для заявленого способу в тому виді, як він охарактеризований у незалежному пункті викладеної формули
Ге) 20 винаходу, підтверджена можливість його здійснення за допомогою описаних у заявці засобів і методів.
Отже, заявлений винахід відповідає умові "промислова придатність". «2 11213141 514161 7181 в » газ газ
Витратапаротазювої сум плед 0000100000101200800 мов 242 мом м бо Потужнстьсвтловоютотюлампи ли 000000ББ00 Боб 5500 5Боо 12500 45000 12500 12Б0о 12500 п пасів Ба П:Н ВИ БАНІ ННЯ Я прохід), 90
Спирт до 00 Диметиловийефе 100000000000002530 00012 0001 2010001 005 0200
Інші органічні продукти А, 5-56 - - - 0,05 - - - - 0,0014 с

Claims (1)

Формула винаходу
1. Спосіб отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів, що включає газофазну взаємодію вуглеводневих газів з водяною парою, який відрізняється тим, що метанол і інші аліфатичні спирти отримують / прямим гідроксилюванням вуглеводневого газу або суміші газів водяною парою, для чого вихідний вуглеводневий газ і пару, або суміш газів і пару, у розрахунковому співвідношенні подають у реакційний апарат, де реакційну масу піддають дії ультрафіолетового випромінювання в діапазоні хвиль 240-450 нм при температурі не нижче температури паротворення, а цільовий продукт виділяють з парогазової суміші конденсацією. 75 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що виведений із зони реакції вуглеводневий газ або суміш газів, що не прореагували, очищують барботуванням через шар води і повертають у реакційний апарат, підтримуючи при цьому первісне співвідношення компонентів.
З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що отриманий метанол або інший аліфатичний спирт піддають прямій перегонці для досягнення необхідної концентрації. мірних ч сдтоя ч Я Я - Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 8, 15.08.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. « «в) то Ф «- (о) І в)
- . и? 1 се) - се) (42) 60 б5
UA2003076456A 2003-07-10 2003-07-10 Спосіб отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів UA59190A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003076456A UA59190A (uk) 2003-07-10 2003-07-10 Спосіб отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003076456A UA59190A (uk) 2003-07-10 2003-07-10 Спосіб отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA59190A true UA59190A (uk) 2003-08-15

Family

ID=74219890

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003076456A UA59190A (uk) 2003-07-10 2003-07-10 Спосіб отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA59190A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Sentek et al. Plasma-catalytic methane conversion with carbon dioxide in dielectric barrier discharges
Krishnamoorthy et al. Pathways for CO 2 formation and conversion during Fischer–Tropsch synthesis on iron-based catalysts
US20190233349A1 (en) Enhanced selectivity to c2+hydrocarbons by addition of hydrogen in feed to oxidative coupling of methane
Młotek et al. The hybrid plasma–catalytic process for non-oxidative methane coupling to ethylene and ethane
Ağıral et al. Gas-to-liquids process using multi-phase flow, non-thermal plasma microreactor
US20150045456A1 (en) Method for producing dimethyl ether from methane
MX166320B (es) Proceso para la produccion de hidrocarburos pesados a partir de hidrocarburos gaseosos ligeros
JP2007536347A (ja) メタノール合成用システム及び方法
RU2009104481A (ru) Способ получения синтез-газа
WO2017001891A1 (en) One-step conversion of methane to methanol at ambient temperature and atmospheric pressure
US10207924B2 (en) Method and device for producing syngas
US8641872B2 (en) Non-thermal plasma synthesis with carbon component
JP6868566B2 (ja) アルカン酸アルキルの気相生成
Oberreuther et al. Volumetric plasma chemistry with carbon dioxide in an atmospheric pressure plasma using a technical scale reactor
US20170073283A1 (en) Enhanced performance of the dehydrogenation by the reduction of coke formation using pre-activated co2
RU2478078C1 (ru) Способ получения метановодородной смеси
UA59190A (uk) Спосіб отримання метанолу та інших аліфатичних спиртів
Loriya et al. Autocatalytic photo-oxidation process of C3-C4 fraction to methanol
RU2265585C2 (ru) Способ получения метанола и других алифатических спиртов
US20210163300A1 (en) Light hydrocarbon partial oxidation catalyst and carbon monoxide production method using same
JP2018512392A (ja) エチレンオキサイド、エチレングリコール、及び/またはエタノールアミンの生成に関するシステム及び方法
JP2024511180A (ja) 合成ガス混合物の製造方法
US20040249217A1 (en) Apparatus and method for production of methanethiol
US9725390B2 (en) Integrated process for converting methane to aromatics and other chemicals
US20240286975A1 (en) Method and system for producing hydrocarbons