UA58540C2 - Упаковка для штучних предметів і спосіб їх пакування - Google Patents

Упаковка для штучних предметів і спосіб їх пакування Download PDF

Info

Publication number
UA58540C2
UA58540C2 UA99094982A UA99094982A UA58540C2 UA 58540 C2 UA58540 C2 UA 58540C2 UA 99094982 A UA99094982 A UA 99094982A UA 99094982 A UA99094982 A UA 99094982A UA 58540 C2 UA58540 C2 UA 58540C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
objects
vertical
collateral
height
overlay
Prior art date
Application number
UA99094982A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Геннадій Семенович Віницький
Геннадий Семенович Виницкий
Original Assignee
Геннадій Семенович Віницький
Геннадий Семенович Виницкий
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Геннадій Семенович Віницький, Геннадий Семенович Виницкий filed Critical Геннадій Семенович Віницький
Priority to UA99094982A priority Critical patent/UA58540C2/uk
Publication of UA58540C2 publication Critical patent/UA58540C2/uk

Links

Landscapes

  • Packages (AREA)

Abstract

Запропоновані упаковка для штучних предметів і спосіб пакування. Спосіб включає укладання пакетів 2 у два ряди. Між рядами встановлюють вертикальний заставний елемент 3, накривають накладкою 4 Г-подібної форми, що закриває також одну з бокових сторін, з більшого боку ряду наносять термоусадочну плівку і виконують термоусадку. Заставні елементи виконують з гофрокартону. Перевезення здійснюють залізницею та автотранспортом по 14 шарів укладених один на одний блоків, кожний з яких складається з 12 пакетів по 1 л кожний.

Description

Опис винаходу
Винахід призначений для використання в харчовій, консервній, молочній, взуттєвій, кондитерській, 2 хлібобулочній, хімічній, мікробіологічній, фармацевтичній, електротехнічній, радіотехнічній промисловості, поліграфи, виробництві іграшок, запасних частин, біжутерії, галантереї, предметів побуту - у всіх випадках, коли продукція пакується в коробки, коробочки, пакети, футляри, стаканчики та баночки із пластику, пенали, пакунки, мішечки і може бути використаний при збереженні і перевезенні масових штучних предметів.
Відома упаковка для штучних предметів, зокрема, пакети для соку тетра пак, яка уявляє собою корпус у виді 70 плівкової оболонки, усередині якого приміщені пакети (див. рекламний проспект фірми Теїга Рак "Тейгга Зпгіпк мгаррег 674862", Швеція, опублікований у листопаді 1989р., копія відповідних сторінок додається).
Проте, внаслідок відсутності в показаної упаковці елементів, що сприймають на себе навантаження пакетів у блоках, при збереженні, навантаженні, транспортуванні і розвантаженні відбувається деформація бічних зовнішніх стінок пакета окремо і пакетів, укладених в еластичну упаковку у виді блока. Це приводить до 79 пошкодження як пакета, так і до розсипання блока при навантаженні або розвантаженні, як слідство, до втрати продукції, що знаходиться в пакетах.
Найбільше близькою є упаковка для штучних предметів, що описана в авторському свідоцтві СРСР
Мо1375509, м. кл. В65811/50, 1988р. Упаковка містить корпус у виді плівкової оболонки, упорядковані в ряди покладені предмети і, як мінімум, два заставних елементи. Дана упаковка обрана як прототип.
Прототип збігається із винаходом у тому, що містять загальні ознаки: - корпус у виді оболонки із еластичного матеріалу (у прототипа це термоусадочна плівка); - розташовані в ряди предмети; не менше двох заставних елементів; - розташування заставних елементів у вертикальній і горизонтальній площинах; - розміщення заставного елемента над предметами. с 29 Проте, внаслідок того, що заставні елементи в упаковці по прототипу розташовані поверх корпусу, ане (39 усередині його, упаковка не забезпечує надійність при транспортуванні, тому що в момент гальмування і різкого початку прямування блоки предметів, наприклад, пакети із соком тетра пак будуть зміщатися один відносно іншого. Це приводить до падіння пакетів, укладених по декілька штук у корпус із плівкової оболонки і, як слідство, до деформації і розірвання пакетів. Крім того, Через відсутність усередині корпусу елемента, що о сприймає на себе вантаж пакетів, розташованих над ним у штабелі, відбувається деформація зовнішніх бічних «Її стінок як пакетів, що знаходяться усередині еластичного корпусу, так і бічних стінок самого блоку. Таким чином, упаковка по прототипу не придатна для транспортування, навантаження і розвантаження конкретного о виду продукції - пакетів Теїга Рак. с
Відомий спосіб пакування предметів у термоусадочну плівку, що передбачає виготовлення заготівлі плівки, обволікання предметів і термоусадку плівки в місцях перегинів із одночасним екрануванням іншої частини о заготівлі (див. авторське свідоцтво СРСР Мо1206178, м. кл. В65811/50,1986р.).
Проте, даний спосіб має обмежену галузь застосування внаслідок відсутності елементів, що надають жорсткість блоку. Наприклад, таким способом не можна упаковувати пакети із напоями, що виготовляються за « технологією фірми Теїга Рак, тому що при установленні їх штабелем, особливо при зберіганні і транспортуванні З 740 вага сприймається пакетом, що приводить до деформації і навіть до їхнього розірвання. с Найбільш близьким, із відомих заявнику, є спосіб пакування, що передбачає штабелювання предметів, з» покриття штабеля плівковою оболонкою, формування каналів під вилкюковий захват шляхом розміщення на верхній поверхні штабеля і його бічних стінок заставних елементів із нежорсткого матеріалу і покриття верхньої поверхні плівки із повторною термоусадкою (див. авторське свідоцтво СРСР Мо1375509, м. кл. 42 В85811750,1988р.). і-й Дане рішення обрано прототипом по способу пакування штучних предметів.
Ге | Прототип збігається із заявленим винаходом у тому, що має загальні операції: - установлення предметів рядами; і-й - штабелювання; ї» 20 - розміщення заставних елементів після укладки предметів рядами; - обволікання предметів плівковою оболонкою; с - на заставних елементах на верхній поверхні наявність плівки. Спосіб по прототипу, по-перше, складний, по-друге, більш енергоємний і, по-третє, має обмежену тривкість і, отже, галузь застосування. Це пояснюється тим, що заставні елементи розміщаються на верхній поверхні штабеля, а не всередині, між усіма рядами 29 предметів. До того ж, заставні елементи у прототипу виконані "із нежорсткого матеріалу" і не можуть
ГФ) виконувати функцію елементів, що приймають на себе навантаження від предметів, розташованих на ньому в штабелі. Особливо ця небезпека виявляється при завантаженні в транспортні засоби, транспортуванні їх і о розвантаженні. Велика енергоємність визначається необхідністю виконувати дві термоусадки.
В основу винаходу на упаковку поставлена задача створити таку упаковку, в якій за рахунок іншого 60 виконання заставних елементів, а також іншого розміщення їх всередині корпусу між рядами предметів, над ними і співвідношення висоти їх і предметів забезпечити надійність зберігання упакованих предметів при їхньому зберіганні, навантаженні, транспортуванні і розвантаженні.
Поставлена задача вирішена в упаковці для штучних предметів, виконаної у вигляді блоку, що містить корпус у вигляди оболонки із еластичного матеріалу і заставні елементи тим, що заставні елементи виконані у вигляді бо жорстких, недеформівних вертикальних елементів, розташованих всередині корпусу, при цьому, як мінімум, один вертикальний заставний елемент розміщено між двома суміжними рядами предметів, висота елемента не менше сумарної висоти всіх прошарків покладених один на одного предметів, а при однорядній по висоті укладці - не менш висоти предмета.
Крім того, матеріал, із якого віготовлен вертикальний заставной елемент, має найбільшу міцність та жорсткість у вертикальній площині.
Крім того, упаковка додатково забезпечена заставними елементами-накладками, розташованими усередині корпуса, який разом із предметами являє собою блок, як мінімум, одна накладка розміщена над рядами предметів, причому на стороні накладки виконані вирізи, а відстань між вирізом і краєм накладки не перевищує 7/0 ширини прилеглої грані предмета.
Крім того, вгорі вертикальних заставних елементів виконані виступи, а в нижній частині виконані заглиблення, розташовані проти виступів, ширина яких не менше ширини виступів, а глибина - не менш різниці висот виступів і товщині накладки, що лежить на предметах відстань між центрами виступів дорівнює ширині блока, а в накладках виконані вікна, в які поміщені виступи.
Крім того, в накладці виконані відігнуті захисні стінки висотою не менше висоти пакета.
Крім того, в накладці виконані фіксатори у вигляді виступів для додаткового закріплення предметів.
Крім того, не менш ніж-один край вертикального заставного елемента зігнутий вдвічі.
Крім того, не менш ніж два краї вертикального заставного елемента зігнуті у вигляді букв "П", або "С", або "О", або "о", або "72" або "І", або знака " |", або знаків " || " і стиснуті.
Крім того, упаковка додатково забезпечена заставними елементами-підкладками, як мінімум, одна підкладка розміщена під рядами.
Крім того, підкладка виконана не менш ніж з однією стінкою, розташованою по периметру.
Крім того, в вертикальному заставному елементі виконано не менш ніж одне вікно, в яке поміщено с консервант.
Крім того, у накладці виконане не менш ніж одне вікно, розміщене над предметом. і)
Крім того, упаковка додатково забезпечена заставними елементами-підкладками, при цьому, як мінімум, одна підкладка розміщена під рядами предметів.
Крім того, підкладка виконана не менш ніж із однією стінкою, що розміщена збоку від предметів. Га»)
Крім того, заставна бокова захисна стінка жорстко зв'язана не менш ніж з одною боковою стінкою.
Крім того, до бокової поверхні предметів притиснута не менш ніж одна відігнута захисна стінка, висота - якої не менше висоти предмета. ю
Крім того, частина заставного елемента виконана у вигляді ручки.
Крім того, корпус додатково забезпечено не менш ніж однією ручкою. со
Крім того, якщо при пакуванні предметів висота яких може зменшуватися до означенного ліміту без ю погіршення якості, висота вертикального заставного елементу не менше ієї висоти.
Новим в упаковці для штучних предметів є наявність головних ознак: - заставні елементи виконані у вигляді жорстких, недеформівних вертикальних елементів; - вертикальні заставні елементи розташовані всередині корпусу, висота хоча б одного не менш сумарної « 70 висоти всіх прошарків покладених один на одний предметів, а при однорядній по висоті укладці - не менше шщ с висоти предмета; Й Й | що й - як мінімум, один вертикальний заставний елемент розміщений між двома суміжними рядами предметів. "» Новизна упаковки полягає в наявності другорядних ознак, відсутність яких не впливає на здійснення винаходу, а збільшуючих додатково надійність навантаження, транспортування і розвантаження предметів: - матеріал, із якого віготовлен вертикальний заставній елемент, має найбільшу міцність та жорсткість у сл вертикальній площині, - наявність додаткових накладок, розташованих всередині корпусу; со - розміщення, як мінімум, однієї накладки над предметами; с - виконання вирізів на стороні накладки; - відстань між вирізом і краєм накладки не перевищує ширини прилеглої грані предмету; те - у накладці виконані вікна; о - у накладці виконані відігнуті захисні стінки, висота яких не менше висоти пакета; - у вертикальному заставному елементі виконані виступи; - згадані виступи розміщені у вікнах накладки; - у нижній частині вертикального заставного елемента виконані заглиблення; - заглиблення розташовані проти виступів; іФ) - ширина поглиблень не менше ширини виступів, а глибина - не менше різниці висот виступів і товщини ко накладки, що лежить на предметах; - відстань між центрами виступів і заглиблень дорівнює ширині корпусу; во - у накладці виконані у вигляді виступів фіксатори для круглих предметів або кришок предметів; - не менш ніж одна частина (край) вертикального заставного елемента один край вертикального заставного елемента зігнутий вдвічі; - не менш ніж два краї вертикального заставного елемента зігнуті у вигляді букв "П", або "ОО", або "С", або "О", або "о", або "7" або "І", або знака " |", або "| і стиснуті; 65 - упаковка додатково забезпечена заставними елементами-підкладками, при цьому, як мінімум, одна підкладка розміщена під рядами предметів;
- підкладка виконана не менш ніж з однією стінкою, розташованою по периметру; - у вертикальному заставному елементі виконано не менш ніж одне вікно, в яке поміщено консервант; - у накладці виконане не менш ніж одне вікно, розміщене над предметом; - упаковка додатково забезпечена заставними елементами-підкладками, при цьому, як мінімум, одна підкладка розміщена під рядами предметів; - підкладка виконана не менш ніж із однією стінкою, що розміщена збоку від предметів; - заставна бокова захисна стінка жорстко зв'язана не менш ніж одною боковою стінкою; - до бокової поверхні предметів притиснута не менш ніж одна відігнута захисна стінка, висота якої не 7/0 менше висоти предмета; - частина заставного елемента виконана у вигляді ручки; - корпус додатково забезпечено не менш ніж однією ручкою; - при пакуванні предметів, висота яких може зменшуватися до означенного, ліміту без погіршення якості, висота вертикального заставного елементу не менше цієї висоти.
В основу способу пакування штучних предметів поставлена задача створити спосіб, в якому за рахунок розміщення між рядами предметів і над ними заставних елементів, а також іншої послідовності виконання відомих (по прототипу) операцій, забезпечити спрощення способа, економію енерговитрат, збільшення надійності при їх зберіганні і транспортуванні при одночасному розширенні області застосування способу за рахунок забезпечення пакування і транспортування пакетів із продукцією, наприклад, що виготовляється по 2о технології фірми Теїга Рак.
Поставлена технологічна задача вирішується в способі пакування штучних предметів, який передбачає встановлення їх рядами, розміщення заставних елементів і обволікання предметів плівковою оболонкою з одержанням блока тим, що спочатку встановлюють не менше двох рядів предметів з утворенням зазора між ними, в який поміщають жорсткий, недеформівний вертикальний заставний елемент, після чого ряди щільно с об притискають до вертикального заставного елемента й обволікають їх плівковою оболонкою.
При виготовленні вертикального заставного елемента заготівлю орієнтують так, щоб його найбільша міцність і) та жорсткість у блоці були у вертикальній площині.
Над рядами із вертикальним заставним елементом розміщають заставний елемент-накладку.
В накладці відгинають не менш ніж одну стінку, відігнуту стінку накладки притискають до предметів, а о зо потім обволікають їх плівковою оболонкою.
Якщо заставний елемент виконують із гофрокартона, то нарізають заготівлю так, щоб гофри при формуванні - блока розташовувалися у вертикальній площині. ю
Якщо вертикальний заставний елемент виконують із гофрокартона, то по верхньому та нижньому краям заготівлі згинають краї в вигляді букви або знака, а при наявності у нього горизонтальної полки со горизонтальний край заводиться під один із рядів до зрушування. ю
Фіксують накладкою верхні частини предметів після щільного притиснення їх до вертикального заставного елемента.
Перед пакуванням предмети перевертають, а після пакування в блок його перевертають так, що при зберіганні предмети спираються на заставний елемент. «
Установку предметів і вертикального заставного злемента проводять на підкладку, а встановлені предмети ств) с накривають накладкою.
Перед притискуванням предметів до вертикального заставного елементу частину із них повертають на 180 ;» градусів і збирають блок так, щоб із різних сторін від вертикального заставного елемента стояли предмети, повернуті у різні сторони.
Вікна вирізують в заготівці накладки так, щоб в них входили виступи предметів при формуванні блока. с Якщо виступ вгорі предмета не знаходиться на його осі сімметрії, то ряди располагають так, щоб частина виступів знаходилась на максимальном віддалені від вертикального заставного злемента і накривають со накладкою так, щоб виступи предметів увійшли у вирізи та вікна накладки. с Якщо заставний елемент виготовлюють із гофрокартону, то нарізають заготівлю так, щоб при формуванні 5о ручки гофри розміщувалися перпендикулярно осі тої її частини, яку охоплює рука. ве При виготовлі заготівлі заставного елемента із ручкою, що відгинається, ослаблюють матеріал по лінії о відгинання.
Якщо пакують предмети, висота яких може зменшуватися до означенного ліміту без погіршення якості, то напередодні пакування предмети складають або деформують так щоб їхня висота була мінімальною.
Новим у способі пакування штучних предметів є: - установлення предметів не менш ніж у два ряди з утворенням зазорів між рядами; (Ф, - розміщення вертикального заставного елемента в зазор між рядами; ка - при виготовленні заставного елемента заготівлю орієнтують так, щоб його найбільша міцність та жорсткість у блоці були у вертикальній площині; 60 - розміщення заставного елемента-накладки над рядами і вертикальним заставним елементом; - притиснення рядів предметів до вертикального заставного елемента; - відгинання стінки накладки і притиснення відігнутої стінки накладки до предметів; - якщо заставний елемент виконують з гофрокартона, то нарізають заготівлю так, щоб гофри при формуванні блока розташовувалися у вертикальній площині; 65 - якщо вертикальний заставний елемент виконують із гофрокартона, у вигляді букви або знака із горизонтальною полкою, то при закладанні його між рядами горизонтальний край заводиться під один із рядів до зрушування; - фіксація накладкою верхніх частин предметів після щільного притиснення їх до вертикального заставного елемента; - перед пакуванням предмети перевертають, а після пакування в блок його перевертають так, щоб при зберіганні предмети спираються на заставний елемент; - установку предметів і вертикального заставного злемента проводять на підкладку, а встановлені предмети накривають накладкою; - перед притискуванням предметів до вертикального заставного елемента частину із них повертають на 180 /о градусів і збирають блок так, щоб з різних сторін від вертикального заставного елемента стояли предмети, повернуті у різні сторони; - вікна вирізують в заготівлі накладки так, щоб в них входили виступи предметів при формуванні блока; - якщо виступ вгорі предмета не знаходиться на його осі сімметрії, то ряди розміщують так, щоб частина виступів знаходилася на максимальном віддалені від вертикального заставного злементу і накривають /5 накладкою так, щоб виступи предметів увійшли у вирізи та вікна накладки; - якщо заставний елемент виготовлюють із гофрокартону, то нарізають заготівлю так, щоб при формуванні ручки гофри розміщувалися перпендикулярно осі тої ії частини, яку охоплює рука; - при виготовлі заготівлі заставного елемента із ручкою, що відгинається, ослаблюють матеріал по лінії відгинання; - якщо пакують предмети, висота яких може зменшуватися до означенного ліміту без погіршення якості, то предмети складають або деформують так щоб їхня висота була мінімальною.
Причинно-наслідковий зв'язок між сукупністю ознак і технічним результатом можна пояснити так.
Виконання несучих вантаж вертикальних заставних елементів, що перевищують по висоті ряди предметів, дозволяє передати зусилля елементам. с
Розміщення вертикальних заставних елементів із притисненням їх предметами з двох сторін дозволяє рівномірно, симетрично їх навантажувати та одержати блок із найменшими розмірами в плані, забезпечуваним і) натягом плівки.
Розміщення накладки над рядами предметів із вертикальним заставним елементом дозволяє зберегти розміри блока, тому що плівка "втомлюється" і при вібрації під навантаженням витягується, а накладка не о зо дозволяє змінити розміри. Виступи її охороняють від ударів, що особливо важливо при навантаженні, транспортуванні і розвантаженні. -
Виконання на бічних сторонах накладки вирізів дозволяє фіксувати кожний із предметів натягом плівки. При ю відсутності вирізів плівка охопила б накладку і не фіксувала б предмети. Для цього, відстань між виступом накладки і вирізом не перевищує ширини, що прилягає грані предмета. со
Притиснення до пакетів відігнутої стінки накладки підвищує тривкість блока в поздовжньому напрямку. ю
Накладка компенсує можливе відхилення від розміщення в одній площині заставних елементів при встановленні блоків один на одний;
Виконання у вертикальних заставних елементах виступів, а в накладках виконання вікон дозволяє центрувати їх. Коли виступи по висоті не менше товщини накладки, вони виступають над накладкою. При « встановленні над ними такого блоку вони потрапляють у розміщені проти виступів насподі у вертикальних в с заставних елементах заглиблення, розміри яких не менше виступів, додатково фіксуючи блок. Коли відстань між . серединами виступів дорівнює ширині групового пакування при укладці їх у перев'язку, виступи потрапляють у и?» вирізи.
Якщо заставний елемент виконують із гофрокартона, то нарізають заготівлю так, щоб гофри при формуванні блока розташовувалися у вертикальній площині, потім частина заготівлі обжимають, перегинають обтиснуті с ділянки вдвічі і щільно притискають і/або) по верхньому і нижньому краям заготівлі, згинають краї у вигляді букв П", або "ОО", або "С", або "СО", або "0", або "7" або "І", або знака " ) ", або знаків " || "о знака " |", бо або знаків "||", а при закладенні його між рядами горизонтальний край заводиться під ряд до зрушування, то «сл підвищують жорсткість вертикального закладного елемента та як слід жорсткість блока.
Фіксатори в накладці, що накладається на предмети і вертикальний заставний елемент так, що вони ть спираються на предмети і фіксують їх тільки після притиснення предметів до вертикального заставного о елемента, додатково підтримують верх предметів.
Перевертання предметів перед пакуванням, а після пакування в блок знову перевертання забезпечує зберігання тендітних предметів із опорою на заставний елемент.
Вікна у які помещено консерванти, що знаходяться у вертикальному заставному елементі, дозволяють краще зберігати предмети в герметичному корпусі. іФ) Виконання у накладці вікна понад предметом дозволяє бачити розміщенні на ньому надписи, наприклад, ко маркировку або ховати в них виступи предметів, наприклад, кришечок.
Підкладки у корпусі, розміщені під рядами предметів, запобігають іх від ударів під час установки. бо Вертикальні стінки, що скріплені поміж собою, висота яких не менше висоти предмету, запобігають від ударів збоку.
Виконання частини заставного елементу у вигляді ручки або постачання корпуса ручкою робить блок зручнішим у переносці.
Якщо пакують предмети, висота котрих може зменшуватися без падіння якості, то висота вертикального 65 заставного елементу не менше цієї висоти. Це дозволяє зменшити розміри пакету та витрати, матеріалів та зміцнити блок.
Все це підвищує цілісність предметів.
На кресленнях подане пакування штучних предметів: фіг.1 - загальний вид блока; фіг.2 - вид "А" на торець блока; фіг.3 - сполучення вертикального заставного елемента і накладки; фіг.4 - блок із накладкою Г-подібної форми; фіг.5 - блок із накладкою, виконаною з двома відігнутими сторонами; фіг.6 - блок із предметами циліндричної форми; 70 фіг.7 - виступ блока із клапанами; фіг.8 - блок із вертикальним заставним елементом у вигляді букви " П"; фіг.9 - блок із вертикальним заставним елементом у вигляді букви "С"; фіг.10 - блок із вертикальним заставним елементом у вигляді букви "О"; фіг.11 - блок Із вертикальним заставним елементом у вигляді букви "2"; фіг.12 - блок Із вертикальним заставним елементом у вигляді і букви "І"; фіг.13 - блок із вертикальним заставним елементом у вигляді букви "о"; фіг.14 - блок із вертикальним заставним елементом у вигляді знака " | "; фіг.15 - блок із вертикальним заставним елементом у вигляді знаків " ||"; фіг.16 - блок із вертикальним заставним елементом у вигляді букви "І"; фіг.17 - блок із коробками із взуттям; фіг.18 - блок із виступами вгорі предметів та притисненою ручкою; фіг.19 - блок у похідному положенні.
Упакований блок містить корпус 1, виконаний у вигляді оболонки із еластичного матеріалу, наприклад, термоусадочної плівки. В залежності від вигляду вантажу та вимог до транспортування плівка може накривати с всі грані блока або покривати повністю тільки чотири, а на залишившихся двох із протилежних сторін залишаються вікна, за які зручно брати блок. Для пакетів Теїга Рак 1л із соком це зручніше. Усередині корпусу о 1 розміщені штучні предмети, наприклад, пакети 2 Теїга Рак із соком розмірами 63х95х167мм (на кресленнях пакети 2 показані тонкими лініями). Пакети 2 складені не менш ніж у два ряди і не менш ніж в один прошарок.
Між двома суміжними рядами із пакетами 2 розміщений, як мінімум, один жорсткий, недеформівний, Га»)
Зо Вертикальний заставний елемент З, висота якого не менш сумарної висоти всіх прошарків пакетів 2, а довжина не більше довжини ряду пакетів 2. Якщо пакети покладені в один прошарок, висота вертикального заставного З елемента З не менше висоти пакета 2. Якщо пакують предмети, висота яких може зменшуватись без погіршення /юУ якості, то висота вертикального заставного злементу З може бути не менше висоти максимально припустимо деформівного предмета. Якщо пакують предмети, вьісота котрих може зменшуватися без погіршення якості, то со
Зз5 висота вертикального заставного елемента може бути не менше висоти максимально припустимого мМ деформівного- або складенного до мінімальних розмірів предмета. Вертикальньй заставний елемент З може бути виконаний як плоским, так і будь-якої конфігурації. Перетин його вибирають так, щоб він витримував максимальну вагу із урахуванням транспортних перевантажень і вібрації, покладених поверх пакетів 2. Якщо вертикальний заставний елемент З виконаний із анізотропного матеріалу, то він розташований так, щоб « навантаження сприймалося в напрямку найбільшої тривкості, наприклад, якщо вертикальний заставний елемент с З виконаний із гофрокартона, то гофри знаходяться у вертикальній площині. Якщо матеріал, із якого й виготовлений вертикальний заставний елемент З має низьку характеристику змяття, то краї його зміцнюють. «» Усередині корпусу 1 на пакетах 2 розміщений, як мінімум, один заставний елемент-накладка 4.
Зовнішні-виступі 5 накладки 4 відповідають габаритам блока. Далі із кожної сторони виконані вирізи 6, причому довжина сторони 7 (позначена "а") виступу 5 менше довжини прилеглої сторони 8 (позначена "р") пакета 2. На сл вертикальному заставному елементі З виконані виступи 9, висота яких перевищує товщину накладки 4, у вікні 10 в яку вони входять. Насподі вертикального заставного елемента З проти виступів 9 виконані заглиблення 11, бо ширина яких не менше ширини виступів 9, а глибина - не менше різниці висот виступів 9 і товщини накладки, що «сл лежить на предметах 2.
Відстань між центрами виступів 9 дорівнює ширині корпуса 1. У накладці 4 між вирізами 6 залишений виступ ве 12. о На фіг.3 показане сполучення вертикального заставного елемента З і накладки 4, виконаної із матеріалу, що легко деформується, наприклад, із гофрокартона. У накладці 4 видавлена канавка 13 на всю глибину можливої деформації. У цьому випадку висота вертикального заставного елемента З перевищує висоту предмета 2 і глибину канавки 13.
Для захисту від зовнішніх впливів на пакети 2 у блоках, показаних на фіг.4, накладка 4 виконана іФ) Г-подібною, створюючи вертикальну захисну стінку 14, а на фіг.5 накладка 4 виконана із двома захисними ко стінками 14 і 15. Висота цих стінок не менше висоти пакета 2, а в них виконані вирізи 6. З цією ж метою (захист пакетів 2 від зовнішніх впливів) замість відігнутих стінок 14 і 15 можуть бути застосовані окремі бо заставні вертикальні накладки (на кресленні не показані).
На фіг.б показаний блок упаковки круглих предметів, покладених у шаховому порядку по три в ряду в два шари із прокладками 16 між ними. Вертикальні заставні елементи З виконані неплоскими. Виступи 5 накладки 4 можуть бути відігнуті, щоб частково охоплювати верх предметів. На фіг.7 показана накладка 4 на пакетах 2 із відігнутими клапанами 17. У накладці 4 виконані у вигляді виступів фіксатори 18 для додаткового закріплення 65 предметів. Виступи фіксаторів 18 повернені вниз.
Жорсткість вертикального заставного елемента З підвищується, якщо його краї 19 перегнуті вдвічі і обтиснуті для зберігання площинності. Обтиснутий край 19 може бути зафіксований клеєм, скобками, скріпками і т.п. Якщо відігнутий і залишившийся краї рівні по довжині, то вертикальний заставний елемент має конфігурацію у вертикальній площині, що відповідає буквам "П" (фіг.8) або "ОО" в залежності від того знаходиться перетин вгорі чи насподі. Якщо відігнуті краї поверх і знизу тобто на відміну від попереднього випадку укріплені і верхній і нижній краї, то при коротких відігнутих краях конфігурація відповідає стиснутій букві "С" (фіг.9).
Якщо відігнуті краї підходять один до одного і торці склеєні встик, то - стиснутій букві "ОО" (фіг.10).
Можливо виконання, коли заготівля перегнута посередині, а вільні краї розведені подібно букві "2" (фіг.11) або у вертикального заставного елемента З верхній і нижній краї 19 - відігнуті у виді букви "1" (фіг.12) або "с" 70 (фіг.13) або знака " | " (фіг.14), або знаків " || " (фіг.15). При відгинанні країв в різні сторони (фіг.11) крок відгинів може відповідати ширині пакета 2. При склеюванні країв встик (фіг.10) для зміцнення шва краї заготівлі обрізають зигзагом. Горизонтальні краї 19 можуть відповідати по конфігурації і розмірам половині накладки 4.
Пакування предметів, наприклад, пакетів 2 Тетра Пак із соком розмірами 63х95х167мм провадиться в такий 7/5 спосіб. Пакети 2 вкладають по 6 штук у ряд, зрушують поперек напрямку подачі пакетів 2 і укладають другий ряд по 6 штук так, що між рядами залишено зазор. Потім у зазор між рядами поміщають вертикальний заставний елемент 3, висота якого перевищує висоту пакета 2, а ширина не більше довжини ряду пакетів 2.
Вертикальний заставний елемент З може бути встановлений після формування другого ряду. Якщо вертикальний заставний елемент З виконують із гофрокартона, то попередньо нарізають заготівлю так, щоб гофри при формуванні блока розташовувалися у вертикальній площині. Краї 19 заготівлі можуть обтискувати, потім перегинають обтиснуті ділянки вдвічі і щільно притискають так, щоб зберігалася площина листа. Для фіксації можуть додавати клей, зберігаючи в такому становищі доки клей не прихопить відігнутий край 19.
Замість клею чи (або) разом із ним можна використовувати скріпки, скобки і т.д. Можливо відгинання країв 19 вдвічі тільки на вертикальних сторонах, а потім верхній і нижній краї" заготівлі згинають. При цьому, його с горизонтальний край 19 заводиться під один із рядів до зрушування другого ряду пакетів. Цим способом можна користуватися при пакуванні предметів, на яких припускається слід від відігнутого краю 19. Потім ряд і о вертикальний заставний елемент З зрушують до притиснення до першого ряду пакетів 2. При цьому вони щільно обтискають вертикальний заставний елемент 3. Далі на пакети 2 із більшої сторони ряду наносять термоусадочну плівку шириною 500мм, товщиною 8Омкм і роблять термоусадку, створюючи корпус 1 у вігляді Га») оболонки. При наявності плівки із липким шаром або стрічки типу "липучка" операція термоусадки виключається.
Вертикальні заставні елементи З забезпечують жорсткість блока тільки в одній вертикальній площині. в
Застосування накладки 4 дозволяє підвищити жорсткість блока в горизонтальній площині й одночасно поліпшити ю захисні властивості. Там, де вона встановлена, зовнішнім впливам протистоїть не тільки плівка.
Пакети 2 вкладають у ряд, зрушують поперек напрямку подачі пакетів 2 і вкладають другий ряд так, що між со з5 рядами був залишений зазор. Між рядами встановлюють вертикальний заставний елемент 3. Пакети 2 і ю вертикальний заставний елемент З накривають накладкою 4, центруючи її у вікнах 10 виступами 9. Центрування накладки 4 можна робити і по її краях. Ряди пакетів 2 зштовхують. При цьому, вони щільно обтискують вертикальний заставний елемент 3. Далі пакети 2 із більшої сторони ряду обволікають плівкою. Пакети 2 фіксуються вгорі плівкою в вирізах 6. «
Під час перевезення вага пакетів 2 сприймається вертикальними заставними елементами 3, а бічні зусилля шщ с передаються стінкам вагона або кузова стичними один із одним накладками 4. Накладки 4 також забезпечують й передачу ваги від блоку до блоку, навіть якщо вони усунуті. Якщо накладки 4 виконують із матеріалу, схильного «» до великих залишкових деформацій, наприклад, гофрокартону, то її попередньо деформують, створюючи заглиблення 13 у майбутньому місці контакту із вертикальним заставним елементом З і встановлюють, як показано на фіг.3. Заглиблення 13, одягнене на вертикальний заставний елемент 3, не дозволяє накладці 4 сл зміщуватися при нанесенні плівки і термоусадці.
Для підвищення жорсткості блока у вертикальній площині, перпендикулярної тієї, у якій знаходиться бо вертикальний заставний елемент 3, накладку 4 встановлюють, як показано на фіг.4. Накладку 4 згинають і при с встановленні сторону 14 притискують до пакетів 2. Сторона 14 забезпечує також додатковий захист.
Жорсткість блока у вертикальній площині можна збільшити, якщо встановити два взаємно перпендикулярні те вертикальні заставні елементи З із вирізами, що дозволяють їм входити один у одний так, що верх і низ їх о лежать в одній площині. Можна також збільшувати кількість стінок 14, 15 накладки 4, або прискувати до пакетів 2 додаткові накладки, рівнобічні стінкам 14 і 15, але із іншого боку, а потім обгортати плівкою. Можна на накладці 4 відігнути краї і фіксувати їми пакети 2.
Приклад пакування предметів непрямокутньої форми - скляних консервних банок дитячого харчування діаметром б8мм, висотою 9бмм подано на фіг.б6. Банки вкладають по три в ряду: у першому і третьому - по п'ять іФ) штук, у другому - чотири штуки в шаховому порядку. На кришки між шарами кладуть прокладки 16 шириною ко менше діаметра банки і на них укладають ще три таких же ряди. Між рядами банок встановлюють два вертикальних заставних елементи З хвилястого профілю, крок хвилі яких збігається із кроком укладки банок у бо ряду, Встановлюють на кришки виступи фіксаторів 18 накладки 4. Ряди банок зрушують, забезпечуючи обтискання вертикальних заставних елементів 3. Після зрушування рядів фіксатори 18 потрапляють між кришками в результаті падіння під дією ваги накладки 4. Далі обволікають поверхню термоусадочною плівкою шириною 500мм, товщиною 8Омкм. Здійснюють усадку плівки і відправляють споживачу.
Скляні банки можуть бути ушкоджені при встановленні блока на кам'яну підлогу. 65 Ушкодження можна уникнути, якщо накладка 4 буде в підставі блока. Для цього перед пакуванням банки перевертають і встановлюють на кришки. Пакування ведуть як описано раніше. Після термоусадки блоки перевертають і банки, в яких скляні денця спираються на картонний заставний елемент-накладку 4, відправляють на зберігання.
Пакети 2 перевозять орієнтованими так, щоб вертикальні заставні елементи З були, по можливості, паралельні бічним стінкам вагона або кузова. Тоді вага пакетів 2 і сили інерції сприймаються вертикальними заставними елементами 3, а бічні зусилля передаються стінкам вагона безпосередньо пакетами 2 і накладками 4.
Перевезення соків взимку здійснюється в опалювальних вагонах. На підлогу вагона вкладають ізоляційний матеріал, поверх якого кладуть картон або дерев'яні лаги і на них опирають вертикальні заставні елементи 3. 7/0 Замість лагів можна використовувати підкладки, що закріплюються в місцях наступного розміщення виступів вертикального заставного елемента 3. На піддонах нижній шар орієнтують так, щоб площина вертикального заставного елемента З знаходилася в напрямку прямування.
Приклад пакування предметів неправильної форми - поліетиленових пакетів (мішків) із миючими засобами.
Підкладку 20, розміри якої відповідають розмірам у плані блока, виконують у виді коробочки із низькими /5 стінками і канавкою 13 всередині. В коробочку із низькими стінками вкладають паралельно канавці 13 ряди пакетів (мішків) | встановлюють між ними вертикальний заставний елемент 3, висота якого не менше висоти повного мішка з розрівняним уровнем продукта та притиснутими швами. Накривають накладкою 4, яку виробляють по фіг.7.
Видігнуті клапани 17 необхідні для компенсації "втоми" плівки при взаємодії із нежорсткими стінками 2о пакетів (мішків). Накладка 4, яка виготовлена, наприклад, із гофрокартону, не розтягується, не змінює розмірів під впливом дінамичніх зусиль під час транспортування. Клапана 17 не оставляють відбитків на пакетах.
Приклад пакування предметів 2 у коробках, наприклад, із взуттям. Коробки розмірами 320х180х120мм укладають одна на одну по чотири штуки у два ряди. Між рядами по довгих сторонах установляють вертикальний заставний елемент З, висота якого не менше сумарної висоти коробок - 4в84мм, накривають сч об накладкою 4, приставляють захисну стінку 14, обволікають плівкою шириною 450мм, товщиною 8Омкм і о здийснюють термоусадку.
При пакуванні високоякісного взуття в дорогих коробках спочатку вирізують підкладку 20, розміри якої відповідають розмірам блока в плані. У середині під вертикальним заставним елементом З у підкладці 20 виконують канавку 13. Укладають у ряди коробки із взуттям, розміщують між ними вертикальний заставний о зо елемент 3, накривають накладкою 4 із захисною стінкою 14, обволікають плівкою і здійснюють термосусадку.
Для взуття вибої якості в середину вертикального заставного елементу З виконують вікна 21, у які - поміщають консерванти в пакетах 22, що лежать у межах площин його стінок. В один із пакетів 22 закладають ю осушувач. наприклад, силікагель, у другий - ароматизатор, у третій - консервант. Підкладку 20 виготовлюють у вигляді коробочки 23 (фиг.17). Коробочка 23 може бути виготовлена заздалегідь або виконана, наприклад, із со підкладки, бокові стінки якої відгинають та з'єднують між собою після встановлення взуття та вертикального ю заставного елемента 3. Бокові стінки можуть бути різної висоти або бути відсутні по деяких сторонах.
Вкладають коробки одна на одну по чотири в два ряди всередину коробочки із низькими стінками 23 із мінімальним зазором по довжині Її встановлюють між ними в канавку 13 вертикальний заставний елемент 3.
Накривають коробки накладкою 4, приставляють захисну стінку 14, низ якої вводять всередину коробочки із «
НИЗЬКИМИ стінками 23 так, щоб між її стінками, коробками із взуттям і захисною стінкою14 були мінімальні з с зазори. Обволікають отриманий штабель плівкою і здійснюють термоусадку, потім повертають штабель і
Й повторно подають плівку, перекриваючи відкриті сторони і здійснюють повторну термоусадку, одержуючи и?» герметичний корпус 1. З боків поверху до корпуса 1 приварюють ручки 24 зі складеної плівки. При навантаженні блоки встановлюють так, щоб ручки 24 сусідніх блоків знаходилися одна проти одній і при вібрації під час перевезення плівка терлася по бортах транспортного засобу або по сусідним блокам по ручках 24. с Зверху коробки або пакету Теїга Рак наносять дату виготовлення. Якщо у накладці 4 зробить вікно 25 понад маркіровкою одного із пакетів 2, то немає потреби розпакування блоку для встановлення дати виготовлення. со Якщо пакети 2 мають ковпачки у вигляді виступів 26, то вікон 27 може бути декілька так, щоб виступи с розміщувалися у вікнах 27 накладки 4.
Приклад пакування печива, наприклад, бісквітів розмірами 82х82хбмм. В коробочку із низькими стінками 23 ве внутрішніми розмірами 332х332мм встановлюють заставний елемент З розмірами 169х330х4мм. По обох о сторонах від нього встановлюють два ряди із кожної сторони на ребро пачки по 20шт. бісквітів в два шари: Якщо на сторонах пачки зроблені надписи на різних мовах, то частину пачек згинають вдвічі та збирають блок так, щоб з різних сторін від вертикального заставного елемента З стояли пачки, повернуті у різні сторони. Вікна 27 ов вирізують у заготівлі накладки 4 так, щоб в них входили виступи 26 вгорі предметів або упаковки при формуванні блока. Товщину матеріалу накладки 4 вибирають такой, щоб ці виступи 26 із неї не виходили. Виступ
Ф) 26 упаковки пачки може перевищувати товщину матеріалу накладки 4 на термін припустимої деформації. Якщо ка виступ 26 упаковки пачки не знаходиться на осі сімметрії, то можливі варианта упаковки: 1) ряди располагають так, щоб вікна 27 знаходились на однаковим віддалені від вертикального заставного бо елемента З (при цьому вікна 27 можуть бути виконані у вигляді глибоких вирізів б); 2) однакові ряди з двох сторін вертикального заставного елемента (при цьому в накладці 4 виконують ряд вікон 27 та ряд вирізів 6) також
З) в кожному з рядів частина предметів повернута один відносно одного на 180 градусів навколо вертикальної осі. Якщо виступи 26 виходять у плані за габарит предметів, то в вертикальному заставному б5 елементі З проти них вирізують уступи або виконують фаски, щоб виступи 26 не торкалися вертикального заставного елемента З та один одного. Накривають ряди пачок печіва накладкою 4 із захисною стінкою 14 так,
щоб виступи 26 предметів або упаковки увійшли у вікна 27 або вирізи б, обертають двічи у взаємно перпендикулярних напрямках плівкою і після усадки одержують герметичний блок. Печиво надійно захищено від вологи, можна підвищити термін його зберігання.
Приклад упаковки молочних продуктів у невеликі пакети Тетра Пак. Пакувати можуть різні пакети: 1) з ослабленою ділянкою вгорі для протикання входящей в комплект трубочкою при опорожненні, 2) з послабленим верхнім краєм, що відривають при опорожненні, 3) з виступом 26 вгорі, що являє собою клапан, котрий схован у вікно 27 або 4) зі стрічкою, при змотуванні якої відділяється верхня частина пакету, 4) вигляді коробочки із картону з нанесенням поліетилену внутри та проваркой вгорі та знизу у вигляді вертикального гребешка, 5) /о пластмасові прямокутні коробочки з привареними кришечками, 6) прямокутні пакети типа плавлений сирок, обгорнуті алюмінієвою фольгою з покриттями. Конкретно вибір конструкції залежить від продукта. Наприклад, перший від з трубочкою зручен для тіх, що втомовують спрагу напоїв на основе сивороток та рослиних екстрактів або соків, другий, третій та п'ятий - для молока, четвертий - для йогуртів, коли для опорожнения беруть ложечку, шостий для сирів, бринзи та інших продуктів, що мають достатню прочность. Пакети 2 7/5 Комплектують у блок в невеликої кількості зручної для переноски. В заставному елементі вирізують отвори та послаблюють матеріал так, щоб після покупки розрізали понад отвором плівку корпуса 1, відгинали частину заставного елементу і вона перетворювалася у ручку 28. Ручка 28 може бути виконана або у накладці 4, або у стінки 14, або в продовженні вертикального заставного елемента 3, відігнутого та притиснутого до стінки 14.
Ручек 28 може бути декілька.
Якщо заставний елемент виконують із гофрокартона, то нарізують заготівлю так, щоб при формуванні ручки 28 гофри розміщувалися перпендикулярно осі тої її частини, котру охоплює рука. При такому напрямку гофр ручка 28 міцніше тримається на блоці і менше зминається під рукою. При виготовленні заготівлі заставного елемента із відгинаємого ручкою послаблюють матеріал по лінії відгинання, що співпадає із лінією відгинання стінки 14. сч
Блок (фіг.18), що складається із 10 пакетів ємністю О,2л із клапанами висотою 4мм вгорі у вигляді виступів 26. Вертикальний заставний елемент З виконаний із прочного гофрокартона товщиною 3,8мм що не і) деформується під нагрузкою встановлених зверху декількох навантаженних піддонів. В накладці 4 виконані вирізи 6, отвір 25 для читання маркировки пакета та отвори 27, а у вертикальній стінці 14 виконано отвір 29, що перевищує ширину долоні. Товщина картона, із якого зроблена накладка - 4,2мм, но він виконаний із менш о зо прочного картона ніж вертикальний заставний елемент 3. Виступи 26 розміщені у вирізах 6 та отворах 27. Верх отвору 29 співпадає із видавкою сочленіння накладки 4 та стінки 14. Стінка 14 плотно притиснута до пакетів 2 « та допомагає сприйняттю нагрузки від ваги вищележачих блоків. Зовні блок обернутий та обтянутий усаженною ю термоусадочною плівкою. Упаковка інших варіантів пакетів проводять так само. Тільки в пакетах по варианту 5 зминають гребешки зверху та висоту вертикального заставного елемента З вибирають не менше висоти со зім'ятого пакета. ю
Частину блоків розбирають в магазинах та распродають по окремим пакетах, а частину купують повним комплектом. У цьому випадку, підривають плівку, звільнюючи нижню кромку стінки 14 та повертають стінку 14 від пакетів 2 (фіг.19). Покупець просовує долонь у отвір 29 та несе блок за ручку 28. Дома ручку 28 прижимають до пакетів 2, щоб блок займав меньше місця. Відкривають стільки пакетів 2 скільки потрібно у конкретному випадку. «
Інші пакети 2 зберігають герметичність і їх не треба ховати у холодильнику. У великого пакета при п) с порушенні герметичності залишок продукта необхідно ховати у холодильник на короткий термін. Носити за ручку 28 декілька пакетиків зручніше ніж звичайний, великий. ;» Блок має гарний товарний вигляд. Добре проглядаються написи і малюнки на стінках індивідуальної упаковки предмету (коробки) і товаросупроводжувальної документації"
Змінюючи конструкцію заставних елементів, запропоновану упаковку можна використовувати: для рушників в с коробках або пакунках, сорочок, серветок, хліба, булок, шкарпеток, електробритв, порошків пральних, замків, підшипників, радіодеталей, пейджерів, вимикачів, лампочок і т.п. - скрізь, де не гарантується цілісність со коробочки індивідуальної упаковки при багатошаровій укладці. 1 їз 70

Claims (32)

Формула винаходу
1. Упаковка для штучних предметів, що містить корпус у вигляді оболонки із еластичного матеріалу і заставні елементи, яка відрізняється тим, що заставні елементи виконані у вигляді жорстких, недеформівних Вертикальних елементів, розташованих всередині корпуса, при цьому, як мінімум, один вертикальний заставний елемент розміщений між двома суміжними рядами предметів, висота елемента не менше сумарної висоти всіх (Ф) прошарків покладених один на одного предметів, а при однорядній по висоті укладці - не менше висоти ГІ предмета.
2. Упаковка по п. 1, яка відрізняється тим, що матеріал, з якого виготовлено вертикальний заставний бо елемент, має найбільшу міцність та жорсткість у вертикальній площині.
З. Упаковка по пп. 1, 2, яка відрізняється тим, що додатково забезпечена заставними елементами - накладками, розташованими всередині корпуса, який разом із предметами являє собою блок, як мінімум, одна накладка розміщена над рядами предметів, причому на стороні накладки виконані вирізи, а відстань між вирізом і краєм накладки не перевищує ширини прилеглої грані предмета. 65
4. Упаковка по пп. 1-3, яка відрізняється тим, що угорі вертикальних заставних елементів виконані виступи, а в нижній частині виконані заглиблення, розташовані проти виступів, ширина яких не менше ширини виступів, а глибина - не менше різниці висот виступів і товщини накладки, що лежить на предметах, відстань між центрами виступів дорівнює ширині блока, в накладках виконані вікна, причому виступи розміщені у вікнах.
5. Упаковка по пп. 1-4, яка відрізняється тим, що в накладці виконані відігнуті захисні стінки, висота яких не менше висоти предмета.
6. Упаковка по пп. 1 - 5, яка відрізняється тим, що в накладці виконані фіксатори у вигляді виступів для додаткового закріплення предметів.
7. Упаковка по пп. 1-6, яка відрізняється тим, що не менш ніж один край вертикального заставного елемента зігнутий вдвічі. 70
8. Упаковка по пп. 1-6, яка відрізняється тим, що не менш ніж два краї вертикального заставного елемента зігнуті у вигляді одної з букв: " П "або" Ш "або " С", або "ОО", або "с", або" 7", або " | ", або знака "|", або "||", які стиснуті.
9. Упаковка по пп. 1-8, яка відрізняється тим, що у вертикальному заставному елементі виконано не менш ніж одне вікно, в яке поміщено консервант.
10. Упаковка по пп. 1-9, яка відрізняється тим, що у накладці виконане не менш ніж одне вікно, розміщене над предметом.
11. Упаковка по пп. 1 - 10, яка відрізняється тим, що додатково забезпечена заставними елементами - підкладками, при цьому, як мінімум, одна підкладка розміщена під рядами предметів.
12. Упаковка по п. 11, яка відрізняється тим, що підкладка виконана не менш ніж із однією стінкою, розташованою збоку від предметів.
13. Упаковка по пп. 11, 12, яка відрізняється тим, що заставна бокова захисна стінка жорстко зв'язана не менш ніж з одною боковою стінкою.
14. Упаковка по пп. 1-13, яка відрізняється тим, що до бокової поверхні предметів притиснута не менш ніж одна відігнута захисна стінка, висота якої не менше висоти предмета. Га
15. Упаковка по пп. 1-14, яка відрізняється тим, що частина заставного елемента виконана у вигляді ручки.
16. Упаковка по пп. 1-13, яка відрізняється тим, що корпус додатково забезпечений не менш ніж однією о ручкою.
17. Упаковка по пп. 1-16, яка відрізняється тим, що при пакуванні предметів, висота яких може зменшуватися до означеного ліміту без погіршення якості, висота вертикального заставного елементу не менше цієї висоти. ав!
18. Спосіб пакування штучних предметів, що передбачає установку їх рядами, розміщення заставних елементів і обволікання предметів плівковою оболонкою із одержанням блока, який відрізняється тим, що в спочатку встановлюють ряд предметів із утворенням зазора між ними, у який поміщають жорсткий ю недеформівний вертикальний заставний елемент, після чого ряди щільно притискають до вертикального заставного елемента й обволікають їх плівковою оболонкою. со
19. Спосіб по п. 18, який відрізняється тим, що при виготовленні вертикального заставного елемента ( заготівку орієнтують так, щоб його найбільша міцність та жорсткість у блоці були у вертикальній площині.
20. Спосіб по пп. 18, 19, який відрізняється тим, що над рядами предметів із вертикальним заставним елементом додатково розміщують накладку. «
21. Спосіб по пп. 18-20, який відрізняється тим, що в накладці відгинають не менш ніж одну стінку, 70 Ввідігнуту стінку накладки притискають до предметів, а потім обволікають їх плівковою оболонкою. 8 с
22. Спосіб по пп. 18-21, який відрізняється тим, що заставний елемент виконують з гофрокартона, нарізають ц заготівку так, щоб гофри при формуванні блока розташовувалися у вертикальній площині. "»
23. Спосіб по пп. 18-22, який відрізняється тим, що вертикальний заставний елемент виконують із гофрокартона, по верхньому та нижньому краях заготівки згинають краї у вигляді однієї з букв: " П " або " у ",або" С", або "СО", або "С", або" 7", або " | ", або знака "1, або "||, які стиснуті, а при наявності у 1 ньому горизонтальної полиці, вона заводиться під один із рядів до зрушування. бо
24. Спосіб по пп. 18-23, який відрізняється тим, що після щільного притиснення верхніх частин предметів до вертикального заставного елемента їх фіксують накладкою. 1
25. Спосіб по пп. 18-24, який відрізняється тим, що перед пакуванням предмети перевертають, а після їз 50 пакування в блок його перевертають так, що при зберіганні предмети спираються на заставний елемент.
26. Спосіб по пп. 18-25, який відрізняється тим, що установку предметів і вертикального закладного 62 елемента проводять на підкладку.
27. Спосіб по п. 26, який відрізняється тим, що після установки предметів та вертикального заставного елемента бокові стінки підкладки відгинають, а потім з'єднують.
28. Спосіб по пп. 18-27, який відрізняється тим, що перед притискуванням предметів до вертикального заставного елемента частину із них повертають на 180 градусів і збирають блок так, щоб з різних сторін від о вертикального заставного елемента стояли предмети, повернуті у різні сторони. іме)
29. Спосіб по пп. 18-28, який відрізняється тим, що вікна вирізують в заготівці накладки так, щоб в них входили виступи предметів при формуванні блока. 60
30. Спосіб по пп. 18-29, який відрізняється тим, що виступ вгорі предмета не знаходиться на його осі симетрії а ряди розміщують так, щоб частина виступів знаходилась на максимальному віддалені від вертикального заставного елемента, і накривають накладкою так, щоб виступи предметів увійшли у вирізи та вікна накладки.
31. Спосіб по пп. 18-30, який відрізняється тим, що при виготовленні заготівки заставного елемента із 65 ручкою, що відгинається, ослаблюють матеріал по лінії відгинання.
32. Спосіб по пп. 18-31, який відрізняється тим, що при пакуванні предметів, висота яких може зменшуватися до означеного ліміту без погіршення якості, предмети складають або деформують так, щоб їхня висота була мінімальною. с (8) «в) « ІС) с ІС в) -
с . и? 1 (ее) 1 їз 50 (42) Ф) іме) 60 б5
UA99094982A 1999-09-07 1999-09-07 Упаковка для штучних предметів і спосіб їх пакування UA58540C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99094982A UA58540C2 (uk) 1999-09-07 1999-09-07 Упаковка для штучних предметів і спосіб їх пакування

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99094982A UA58540C2 (uk) 1999-09-07 1999-09-07 Упаковка для штучних предметів і спосіб їх пакування

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA58540C2 true UA58540C2 (uk) 2003-08-15

Family

ID=74219648

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99094982A UA58540C2 (uk) 1999-09-07 1999-09-07 Упаковка для штучних предметів і спосіб їх пакування

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA58540C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7293652B2 (en) Methods and systems for packaging a product
US4289236A (en) Case can package and method of forming same
AU703475B2 (en) Shrink film-encased double-tiered package
US4930633A (en) Multiple pack for a plurality of cylindrical containers
US5607056A (en) Transit packaging having reduced content
US7124890B2 (en) Case ready stackable tray designs
US3425543A (en) Packaged tray of articles
CA2609267C (en) Improved shipping and display carton
CA2723755C (en) Packaging and display tray formed from interlocked blanks
JP2016508930A (ja) 容器のためのグリップ手段
EP2346745B1 (en) Packing unit, shipping unit and a method of manufacturing a packing unit
US20070108090A1 (en) Structural strapped multi-pack packaging
US3310334A (en) Container carrier
US20060207905A1 (en) Multistrap container package system
US4098400A (en) Returnable packaging system
US5549202A (en) Packaging container blank
CN105683057A (zh) 容器的捆,尤其是瓶、罐或类似物的捆
CA2155612A1 (en) Wrapper, carrier and handle assembly and package comprising same and co ntainers
US4314638A (en) Shipping container designed to prevent can damage due to chime ride
EP2648987B1 (en) Secondary packaging comprising multiple primary packaging sizes
US3710931A (en) Package for fragile nested articles and method for making same
JP6506288B2 (ja) 二次包装及びそれを提供する方法
UA58540C2 (uk) Упаковка для штучних предметів і спосіб їх пакування
CA2356219C (en) Shipping carton with slotted flaps
JPH01308765A (ja) 商品の梱包方法および商品梱包具