UA58301A - Спосіб руйнування скельних порід та пристрій для його здійснення - Google Patents

Спосіб руйнування скельних порід та пристрій для його здійснення Download PDF

Info

Publication number
UA58301A
UA58301A UA2002119322A UA2002119322A UA58301A UA 58301 A UA58301 A UA 58301A UA 2002119322 A UA2002119322 A UA 2002119322A UA 2002119322 A UA2002119322 A UA 2002119322A UA 58301 A UA58301 A UA 58301A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
electric discharge
destruction
appliance
forced heating
exothermic
Prior art date
Application number
UA2002119322A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Віктор Георгійович Кравець
Виктор Георгиевич Кравец
Владлен Ілліч Плужник
Олександр Сергійович Жмуденко
Александр Сергеевич Жмуденко
Сергій Леонідович Калюжний
Original Assignee
Національний Технічний Університет України "Київський Політехнічний Інститут"
Национальний Техничний Университет України "Київський Политехничний Институт"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Технічний Університет України "Київський Політехнічний Інститут", Национальний Техничний Университет України "Київський Политехничний Институт" filed Critical Національний Технічний Університет України "Київський Політехнічний Інститут"
Priority to UA2002119322A priority Critical patent/UA58301A/uk
Publication of UA58301A publication Critical patent/UA58301A/uk

Links

Landscapes

  • Earth Drilling (AREA)

Abstract

Спосіб руйнування твердих скельних порід включає розміщення в шпурі заряду низькочутливого енергетичного матеріалу на основі окислювача і пального, який підпалюють електричним розрядом. Підпалювання здійснюють електричним розрядом із заданим сповільненням. Пристрій для руйнування скельних порід містить екзотермічну суміш і пристрій примусового розігріву. Екзотермічна суміш розміщена в патроні і в неї занурені кінці двох електродів, протилежні кінці яких мають виводи для підключення до джерела електричного заряду. Пристрій примусового розігріву виконаний у вигляді відцентрованої малопотужної спіралі, що ініціює початок екзотермічної реакції.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до гірничодобувної промисловості, зокрема до способів та пристроїв руйнування 9 скельних порід.
Відомі спосіб та пристрій для руйнування твердих тіл, описані в патенті Російської Федерації КО Мо2039252,
МПК Е21С37/00, 1992р., згідно яким в твердому тілі що піддається руйнуванню бурять шпур, розміщають в шпурі не підривний руйнуючий засіб, який збільшує свій об'єм при гідратації, і здійснюють примусовий розігрів не підривного руйнуючого засобу для дії на швидкість протікання реакції гідратації. Не підривний руйнуючий 710 засіб розігрівають починаючи з шару найближчого до устя шпуру з допомогою тепла, яке виділяється додатково введеним шаром екзотермічної речовини, яку поміщають в усті шпуру і заливають водою. Шар екзотермічної речовини може бути поміщений в оболонку з фільтруючого матеріалу. До складу екзотермічної речовини входять: м'яко обпечене вапно 90-9995, регулюючі добавки - сульфітно-спиртова барда 1-295, кварцовий пісок 5-1095. розміщенням руйнуючого засобу в шпурі та початком процесу руйнування, котрий становить 45-70 72 хвилин, в залежності від складу робочої суміші, температури навколишнього середовища і температури води, яку заливають до шпуру.
Найбільш близьким по технічній сутності і результату, що досягається, до винаходу є спосіб і пристрій, описані в патенті Російської Федерації КО Мо2139991, МПКб Е21С37/18, Е218В7/15, Р4203/04, 1996р., призначені для підривання твердих скельних порід з використанням в високій ступені не чутливої горючої суміші, яку запалюють з допомогою електричного заряду з помірно високою енергією, в результаті чого виникають швидко розширювані гази всередині замкнутого об'єму, що приводить до розтріскування і до розлому твердих скельних порід. Підривний механізм містить пристрій примусового розігріву, який включає в себе високовольтний електрод і заземлений електрод, розділені ізолюючою трубкою. Два електроди підривного зонду знаходяться в електричному контакті з неприливним об'ємом у високій ступені не чутливого, однак горючого матеріалу, наприклад, суміші металічного порошку та окислювача. Металеві частинки всередині суміші з металевого « порошку та окислювача створюють безліч здатних до плавлення металевих шляхів між високовольтним електродом та заземленим електродом під дією електричного струму, який надходить через великий конденсаторний накопичувач через високовольтний електрод. Безліч металевих шляхів діють аналогічно запальному елементу, створюючи досить високій електричний опір і підводячи електричну енергію від -- конденсаторного накопичувача в горючу суміш із металевого порошку і окислювача, створюючи посилене «3 виділення тепла, яке ініціює екзотермічну реакцію металевого порошку та окислювача, що призводить до утворення газів підвищеного тиску, які призводять до розтріскування твердих скельних порід. о
Недоліком відомого способу є те, що існує висока ймовірність подрібнення породи за рахунок використання с екзотермічної суміші, яка викликає подрібнення, а не відкол цілика заданої форми та розміру, спосіб не дає можливості групового, одночасного, сповільненого підривання, цим способом не можна досягти регулювання о тривалості електричного імпульсу. Недоліком пристрою для руйнування твердих скельних порід є складність його конструкції та висока собівартість.
В основу винаходу по способу поставлена задача вдосконалити спосіб руйнування скельних порід шляхом « використання регулюємої індуктивності і електронного комутатора введених до схеми підривання, що дає З можливість одиночного, одночасного, групового і сповільненого підривання, дає можливість регулювання с тривалості електричного імпульсу. Все це забезпечує підвищення ймовірності відколу цілика заданої форми та
Із» розміру.
В основу винаходу по пристрою поставлена задача вдосконалити пристрій для руйнування скельних порід шляхом виконання пристрою примусового розігріву у вигляді віддентрованої малопотужної спіралі, розміщеної в патроні з еквотермічною сумішшю, що забезпечує спрощення пристрою і зниження собівартості підривних робіт. і-й Поставлена задача вирішується тим, що в способі руйнування скельних порід, що включає в шпурі низько о чутливого енергетичного матеріалу на основі окислювача і пального, який підпалюють електричним розрядом, згідно з винаходом, новим є те, що підпалювання здійснюють електричним розрядом із заданим сповільненням. о Крім того, тривалість електричного розряду регулюють в діапазоні від 0,05 до 1,5мс. о 20 Діапазон регулювання тривалості електричного розряду обумовлений технологією видобування блочного каменю, головною вимогою якої є збереження міцнісних властивостей блоку та масиву. та Поставлена задача вирішується тим, що в пристрої для руйнування скельних порід, який містить розміщені в шпурі екзотермічну суміш і пристрій примусового розігріву, згідно винаходу новим є те, що екзотермічна суміш розміщена в патроні і в неї занурені кінці двох електродів, протилежні кінці яких мають виводи для 25 підключення до джерела електричного розряду, та пристрій примусового розігріву, виконаний у вигляді в. віддентрованої малопотужної спіралі, що ініціює початок екзотермічної реакції.
На фіг.1 зображено пристрій для реалізації способу руйнування скельних порід. На фіг.2 зображено електричну схему блоку ініціювання електричного розряду з заданим сповільненням.
Пристрій (фіг.1) містить пробурений шпур 1, в породі 2. В шпурі розміщено патрон 3, в якому знаходиться 60 екзотермічна суміш 4, в екзотермічну суміш занурені два електроди 8, на кінцях яких розміщено віддентровану малопотужну спіраль 9, а протилежні кінці двох електродів мають виводи 17, 18 для підключення до джерела електричного розряду. Весь патрон знаходиться у водонепроникній оболонці 5, щоб в нього не потрапила вода 6. Зверху патрон засипаний забійкою 7.
Блок ініціювання електричного розряду 10 (фіг.2) містить: опір 11, конденсатори 12, індуктивність 13, бо вимикачі 14, електронний комутатор 15, бойову лінію 16.
Спосіб здійснюється наступним чином.
В шпур 1, пробурений в масиві 2, який підлягає руйнуванню, вставляємо патрон 3, в якому знаходиться екзотермічна суміш 4. Весь патрон знаходиться у водонепроникній оболонці 5, щоб в нього не потрапила вода 6, яка знаходиться в шпурі. Зверху над патроном розміщуємо забійку 7, щоб енергія екзотермічної реакції поширювалась в напрямку руйнування, а не вивільнялась у вільний простір. Електроди 8 виводами 17, 18 підключають до джерела електричного розряду, наприклад, до виходу блоку 10. З допомогою пристрою примусового розігріву (віддентрованої малопотужної спіралі) 9 в екзотермічній суміші виникає іскра, яка ініціює початок екзотермічної реакції. В ході реакції, (за екзотермічну суміші можна взяти аміачну селітру і 70 алюміній в наступному співвідношенні, 90: аміачна селітра 85 - 98 алюміній 2-15), виникають гази швидкого розширення, в замкнутому просторі різко підвищується тиск, який прориває патрон, 2 а вода що знаходиться в шпурі пом'якшує дію ударної хвилі. Блок ініціювання 10 дозволяє регулювати тривалість електричного розряду від 0,05 до 1,5мс. За рахунок цього ми отримуємо відкол блоку по наміченій лінії, а не дроблення породи.
Використання схеми підривання скельних порід до якої входить електронний комутатор і регулюєма індуктивність, а також засобу примусового підігріву виконаного у вигляді віддентрованої малопотужної спіралі 70 наближає повноту реакції до 10095, забезпечує отримання необхідного результату - розколу каменя по заданому шару.

Claims (2)

Формула винаходу «
1. Спосіб руйнування твердих скельних порід, що включає розміщення в шпурі заряду низькочутливого енергетичного матеріалу на основі окислювача і пального, який підпалюють електричним розрядом, який відрізняється тим, що підпалювання здійснюють електричним розрядом із заданим сповільненням.
2. Спосіб по п. 1, який відрізняється тим, що тривалість електричного розряду регулюють в діапазоні від 0,05 -- до 1,5 мс. ав
З. Пристрій для руйнування скельних порід, що містить екзотермічну суміш і пристрій примусового розігріву, який відрізняється тим, що екзотермічна суміш розміщена в патроні і в неї занурені кінці двох о електродів, протилежні кінці яких мають виводи для підключення до джерела електричного заряду, а пристрій с примусового розігріву виконаний у вигляді відцентрованої малопотужної спіралі, що ініціює початок 3о екзотермічної реакції. о
-
. и? 1 (ее) (95) («в) -ь 60 б5
UA2002119322A 2002-11-22 2002-11-22 Спосіб руйнування скельних порід та пристрій для його здійснення UA58301A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002119322A UA58301A (uk) 2002-11-22 2002-11-22 Спосіб руйнування скельних порід та пристрій для його здійснення

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002119322A UA58301A (uk) 2002-11-22 2002-11-22 Спосіб руйнування скельних порід та пристрій для його здійснення

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA58301A true UA58301A (uk) 2003-07-15

Family

ID=74212109

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002119322A UA58301A (uk) 2002-11-22 2002-11-22 Спосіб руйнування скельних порід та пристрій для його здійснення

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA58301A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2139991C1 (ru) Способ и устройство для взрывания твердых скальных пород
CN100513987C (zh) 一种雷管激发装置及使用该装置的雷管
CN105674818A (zh) 一种高压放电驱动含能电极释放能量产生冲击波的方法
RU2009113598A (ru) Способы, устройства и системы электронной задержки времени
JPH09503287A (ja) 電子遅延式点火装置および電気雷管
CN102278920A (zh) 一种非起爆药雷管
CN202793187U (zh) 一种非起爆药雷管
UA58301A (uk) Спосіб руйнування скельних порід та пристрій для його здійснення
Liu et al. Experimental study on shock wave characteristics of ammonium nitrate ignited by wire explosion
CN104897015B (zh) 一种爆炸法堵孔方法
RU2633883C1 (ru) Способ перфорации и обработки призабойной зоны скважины и устройство для его осуществления
RU2460873C1 (ru) Пороховой генератор давления и способ его применения
CA2472533A1 (en) Activated stemming device
RU2262069C1 (ru) Заряд взрывчатого вещества и способ ведения взрывных работ
US3985078A (en) Power supply
US3159103A (en) Detonator to igniter adapter for initiating propellant mixes
RU2402745C1 (ru) Способ разрушения твердых скальных пород или бетона (варианты)
SE542347C2 (en) A method of disarming an unexploded blasting charge in a drill hole
KR20030069696A (ko) 테르밋 파암장치
RU2267077C1 (ru) Заряд взрывчатого вещества и способ ведения взрывных работ (варианты)
RU2322550C1 (ru) Способ изготовления буронабивной сваи с уширенной пятой
RU2422637C1 (ru) Устройство для разрушения твердых пород или бетона
KR200275388Y1 (ko) 테르밋 파암장치
RU82756U1 (ru) Устройство для одновременной перфорации скважины и разрыва пласта
Chae et al. Plasma discharge initiation of explosives in rock blasting application: A case study