UA58248U - Карбюратор для двз зі щілинним вихідним отвором в змішувальній камері - Google Patents

Карбюратор для двз зі щілинним вихідним отвором в змішувальній камері Download PDF

Info

Publication number
UA58248U
UA58248U UAU201010350U UAU201010350U UA58248U UA 58248 U UA58248 U UA 58248U UA U201010350 U UAU201010350 U UA U201010350U UA U201010350 U UAU201010350 U UA U201010350U UA 58248 U UA58248 U UA 58248U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
mixing chamber
carburetor
throttle
throttle valve
fuel
Prior art date
Application number
UAU201010350U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Алексей Вячеславович Платун
Юрий Александрович Черемных
Сергей Иванович Кривосенко
Original Assignee
Общество с ограниченной ответственностью "Топливные системы"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Общество с ограниченной ответственностью "Топливные системы" filed Critical Общество с ограниченной ответственностью "Топливные системы"
Publication of UA58248U publication Critical patent/UA58248U/uk

Links

Landscapes

  • Nozzles (AREA)
  • Output Control And Ontrol Of Special Type Engine (AREA)

Abstract

Карбюратор для двигуна внутрішнього згоряння містить щонайменше одну змішувальну камеру з дросельною заслінкою, дифузор, встановлений в головному повітряному каналі карбюратора, що має розпилювач, сполучений з поплавцевою камерою через головну дозувальну систему, і систему холостого ходу, канал якої має вертикальний вихідний щілинний отвір, розташований в стінці змішувальної камери.

Description

дросельної характеристики. Це забезпечується виготовленням карбюратора з виконанням наступних умов: - довжина щілини в стінці каналу змішувальної камери складає 4-5 мм; - товщина дросельної заслінки 0,8-1,2 мм; - повністю закрита дросельна заслінка розділяє вихідний щілинний отвір в стінці змішувальної камери на дві нерівні частини; - відношення довжини частини щілини, що знаходиться над заслінкою, до довжини всієї щілини знаходиться в межах 0,62-0,78.
Якщо щілинний отвір частково не виходитиме під повністю закриту дросельну заслінку, це призведе до неприпустимого погіршення їздових якостей автомобіля при зрушенні з місця у вигляді глибокого провалу аж до зупинки двигуна.
Виконання щілини неналежної довжини та/або порушення розташування щілини відносно закритої дросельної заслінки (тобто не виконання співвідношення 0,62-0,78), може призвести до змінення витрат палива (його перезбагачення або перезбідніння) на встановлених режимах витрат повітря аж до виходу за припустимі норми, що було підтверджене в ході проведення експериментів з підбору оптимальних співвідношень між довжиною щілини та її розташуванням відносно дросельної заслінки, результати яких наведені нижче.
Якщо товщина дросельної заслінки менше 0,8 мм, то це викликає технологічні труднощі з виконання її у виробництві і збереження необхідної жорсткості форми дросельної заслінки, яка може бути деформована при тривалій експлуатації карбюратора із заслінкою меншої товщини.
Якщо товщина дросельної заслінки більше 1,2 мм, то збільшується висота її торця, що зменшує ефективну довжину щілини з регульованим витіканням палива і повітря.
Фіг.1. Схематичне зображення карбюратора.
Фіг.2. Схематичне зображення поперечного розрізу змішувальної камери карбюратора з вихідним щілинним отвором системи холостого ходу.
На Ффіг.3 і фіг.А4 представлені дросельні характеристики карбюратора при різній довжині щілинного отвору в змішувальній камері і різних положеннях щілинного отвору відносно початкового положення дросельної заслінки в змішувальній камері.
Карбюратор (див. Фіг.1) містить змішувальну камеру 1 з дросельною заслінкою 2, вище змішувальної камери 1 розташований великий дифузор З головного повітряного каналу з західною горловиною, усередині якого встановлений малий дифузор 4 з розпилювачем 5, сполученим через емульсійний канал 6 і емульсійний колодязь 7 головної дозувальної системи з поплавцевою камерою 8.
Карбюратор обладнаний системою холостого ходу, канал 9 якої має вихідний щілинний отвір 10 в стінці змішувальної камери 1, розташований в зоні дросельної заслінки 2 перпендикулярно до її обі.
Щілинний отвір 10 (див. Фіг.2) має довжину ЇЇ що дорівнює 4,5 мм і виконаний таким чином, що при повністю закритій дросельній заслінці 2 до її упирання в стінку змішувальної камери 17 довжина | частини щілини, розташованої над закритою дросельною заслінкою, дорівнює 3,25 мм, при товщині дросельної заслінки 2, що дорівнює 1,0 мм. Нижче дросельної заслінки 2 розташований круглий отвір 11 призначений для живлення паливом на режимах холостого ходу.
Карбюратор працює таким чином.
На холостому ходу дросельна заслінка 2 трохи прочинена, і її положення визначається регулювальним гвинтом (не показано) кількості суміші. При цьому, унаслідок низької витрати повітря на цьому режимі, розрідження в дифузорі 4 недостатнє для витікання палива через канали головної дозувальної системи і карбюратор працює в режимі холостого ходу. При цьому режимі паливо з поплавцевої камери 8 через паливний жиклер 12 потрапляє в емульсійний колодязь 7, звідки паливо по каналу 9 системи холостого ходу проходить через паливний жиклер 13 системи холостого ходу, на виході якого паливо змішується з повітрям, що поступає через повітряний жиклер 14 системи холостого ходу. Далі паливоповітряна суміш, що проходить по каналу 9, додатково збіднюється за рахунок повітря, що поступає в канал 9 через верхню частину щілинного отвору 10, розташовану вище дросельної заслінки. При цьому одночасно через нижню частину щілини під дросельною заслінкою 2 невелика частина паливоповітряної суміші поступає в задросельний простір. Основна частина паливоповітряної суміші з каналу 9 поступає в порожнину регулювального гвинта якості 15, яким регулюється загальна кількість палива на режимі мінімальної частоти обертів двигуна на холостому ходу, і далі паливоповітряна суміш потрапляє в задросельний простір через круглий отвір 11 в стінці змішувальної камери 1.
При подальшому відкритті дросельної заслінки 2 первинної камери (відносно початкового положення на холостому ходу) у режимах малих і середніх навантажень двигуна, під дросельною заслінкою 2 утворюється зона розрідження, при цьому верхня частина щілинного отвору 10, розташована вище дросельної заслінки, починає працювати як повітряний жиклер, а її нижня частина - як емульсійний жиклер. У міру переміщення краю дросельної заслінки 2 вгору збільшується нижня частина щілини, що потрапляє в зону високого розрідження. При цьому відповідно збільшується розрідження біля паливного жиклера 13 холостого ходу і витрата палива через нього зростає пропорційно збільшенню кількості повітря, що поступає в задросельний простір. При цьому витрата палива через щілинний отвір 10 збільшується, а через круглий отвір 11 холостого ходу припиняється, забезпечуючи плавний перехід між режимом холостого ходу і малих навантажень.
Подальше відкриття дросельної заслінки 2 приводить до збільшення розрідження в зоні вихідного отвору емульсійного каналу 6 розпилювача 5 дифузора 4 головної дозувальної системи, і при досягненні заслінкою положення, коли верхня кромка дросельної заслінки 2 досягає верхньої кромки щілинного отвору 10, це розрідження стає достатнім для початку витікання палива через головну дозувальну систему. Збільшення витрати палива через щілинний отвір 10 відбувається до моменту, поки він повністю не опиниться під дросельною заслінкою 2. Подальше відкриття дросельної заслінки 2 приводить до поступового, аж до повного припинення, зменшення витрати палива через щілинний отвір 10, яке компенсується збільшенням витрати палива через головну дозувальну систему, що забезпечує плавний перехід між режимом малих і середніх навантажень.
При великих навантаженнях і, відповідно, великих кутах відкриття дросельної заслінки 2 розрідження в зоні вихідного отвору емульсійного каналу 6 розпилювача 5 дифузора 4 головної дозувальної системи стає більшим, ніж розрідження в змішувальній камері вихідного отвору холостого ходу 11 і щілинного отвору 10. В цьому випадку починається, так зване, явище самокомпенсації, при якому з'являється зворотний рух повітря з головного повітряного тракту через щілинний отвір 10, канал 9 системи холостого ходу в емульсійний колодязь 7 головної дозувальної системи. Таким чином, щілинний отвір 10 продовжує брати участь в процесі сумішоутворення, а паливний жиклер холостого ходу 13 стає додатковим повітряним жиклером головної дозувальної системи, покращуючи склад паливоповітряної суміші.
На Ффіг.3 і фіг.А4 представлені дросельні характеристики карбюратора при різній довжині щілинного отвору в змішувальній камері і різних положеннях щілинного отвору відносно початкового положення дросельної заслінки в змішувальній камері, де:
Ст - базова дросельна характеристика з допустимим діапазоном;
Ст (4:0,78) - Дросельна характеристика карбюратора, І -4 мм, ІЛ. -0,78;
Ст (5;0,78) - Дросельна характеристика карбюратора, І -5 мм, Й -0,78;
Ст (4:;0,62) - Дросельна характеристика карбюратора, І -4 мм, І -0,62;
Ст (5:;0,62) - Дросельна характеристика карбюратора, І -5 мм, І -0,62.
При виборі параметрів щілинного отвору в змішувальній камері І -4 мм, ІЛ. -0,78 дросельна характеристика
Ст (40,78) показала зменшення витрати палива у всьому діапазоні роботи щілинного отвору 10, що призводить до погіршення їздових якостей автомобіля при зрушенні з місця і малих швидкостях руху, падіння потужності двигуна через перезбідніння суміші, істотного збільшення масових викидів незгорілих частинок вуглеводнів (див.
Фіг.3).
При виборі параметрів щілинного отвору в змішувальній камері І -5 мм, Й -0,78 дросельна характеристика
Ст (550,78) показала зменшення витрати палива від початкового положення дросельної заслінки 2 до включення в роботу головної дозувальної системи, після чого спостерігалося перевищення витрати палива за дросельною характеристикою до кінця роботи щілинного отвору 10, що призводить до погіршення їздових якостей автомобіля при зрушенні з місця і до неприпустимого збільшення вмісту монооксиду вуглецю у відпрацьованих газах при підвищеній частоті холостого ходу. (див. Фіг.3).
При виборі параметрів щілинного отвору в змішувальній камері І -4 мм, М -0,62 дросельна характеристика
Ст (4:;0,62) показала збільшення витрати палива від початкового положення дросельної заслінки 2 до включення в роботу головної дозувальної системи, після чого спостерігалося зменшення витрати палива до кінця роботи щілинного отвору 10, що призводить до погіршення їздових якостей автомобіля при малих швидкостях руху (провали, поперечники), збільшення витрат палива, збільшення масових викидів монооксиду вуглецю і вуглеводнів, (див. Фіг.4).
При виборі параметрів щілинного отвору в змішувальній камері І -5 мм, Й 50,62 дросельна характеристика
Ст (550,62) показала збільшення витрати палива у всьому діапазоні роботи щілинного отвору 10, що призводить до збільшення експлутаційної витрати палива, масових викидів монооксиду вуглецю, неприпустимого збільшення вмісту монооксиду вуглецю у відпрацьованих газах при підвищеній частоті холостого ходу. (див. Фіг.4).
Результати експериментів підтвердили, що виготовлення карбюратора зі щілинним вихідним отвором в змішувальній камері відповідно до даної корисної моделі забезпечує поліпшення взаємодії головної дозувальної системи і системи холостого ходу.
Застосування корисної моделі дозволило поліпшити взаємодію дозувальних систем карбюраторів типу К-178 на перехідних режимах роботи двигуна, зменшити експлуатаційні витрати палива і масові викиди шкідливих речовин з відпрацьованими газами двигуна при русі автомобіля в міських умовах. вв ря ре ра щі у | і оз гер й ї І з др ани дини, Ге іх, кл с гі се пе ОКА ши Бан
Щ І її АНІ при Я; жо х п і; повно їй хо КК ни
ЗД ЧИ. Тен желе
АКА що 4 І |. інчюу я кла
Фіг. 1 то їй пт й гг ря й в ши НН й й ло Ж
І
1 | х 2 1
Фіг. 2 дор ун ння : 1.
Ж
АН
4 пенні йнннннний Кн мк : : ка х Н : й Кі 7 Е
ВА :
Ж і що :
С і
У !
НЕ помах !
В Та ча вес КН що лики Ж, ел БК ТВХ --а НКТ "НС споловна лохувамехя система
Фіг. З
С рин нн нини
Єв х Е ! р. дй жи В ер : ! і 7
Н ку Н
Я
Н Псевуєх : Її "ВК ог т :
К КІ ча її За ЯК я ев ОКЕВВМ 0 ссєпукову
Фіг. 4
UAU201010350U 2010-02-15 2010-08-25 Карбюратор для двз зі щілинним вихідним отвором в змішувальній камері UA58248U (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU2010105933 2010-02-15

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA58248U true UA58248U (uk) 2011-04-11

Family

ID=44848608

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201010350U UA58248U (uk) 2010-02-15 2010-08-25 Карбюратор для двз зі щілинним вихідним отвором в змішувальній камері

Country Status (2)

Country Link
CN (1) CN202023656U (uk)
UA (1) UA58248U (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN203175710U (zh) * 2013-03-28 2013-09-04 陈俭敏 一种化油器及其油系结构

Also Published As

Publication number Publication date
CN202023656U (zh) 2011-11-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2907557A (en) Carburetor
US2207152A (en) Auxiliary air control for carburetors
US2028585A (en) Carburetor
US3669424A (en) Carburetor of variable-area venturi type
US4302405A (en) Variable venturi type carburetor
UA58248U (uk) Карбюратор для двз зі щілинним вихідним отвором в змішувальній камері
US4235828A (en) Fuel economizer employing improved turbulent mixing of fuel and air
US3753555A (en) Carburetors
CN104074631A (zh) 一种化油器及其油系结构
US2118220A (en) Carburetor
UA101254U (uk) Карбюратор для двз зі щілинним вихідним отвором в змішувальній камері
US4078025A (en) Carburetor
RU96183U1 (ru) Карбюратор для двс с щелевым выходным отверстием в смесительной камере
US20090211555A1 (en) Carburetor for a Combustion Engine, and Method for the Controlled Delivery of Fuel
US2197529A (en) Internal combustion engine
US2362145A (en) Carburetor for internal-combustion engines
EP0728935A1 (en) Carburetor having metering valve with improved air-fuel ratio adjusting performance
EP1500809A3 (en) Charge forming apparatus
US3985838A (en) High velocity carburetor
US4259265A (en) Carburetor for internal combustion engines
US4087492A (en) Slow fuel supply system
US4333890A (en) Slow fuel controlling device for carburetor
CN202325904U (zh) 化油器怠速系统
US2624558A (en) Supplementary fuel feed device
US1767050A (en) Carburetor