UA54824A - Психотерапевтичний спосіб лікування ожиріння - Google Patents

Психотерапевтичний спосіб лікування ожиріння Download PDF

Info

Publication number
UA54824A
UA54824A UA2002043256A UA2002043256A UA54824A UA 54824 A UA54824 A UA 54824A UA 2002043256 A UA2002043256 A UA 2002043256A UA 2002043256 A UA2002043256 A UA 2002043256A UA 54824 A UA54824 A UA 54824A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
food
patient
film
obesity
psychotherapy
Prior art date
Application number
UA2002043256A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Other versions
UA54824C2 (en
Inventor
Максим Ігорович Вараксін
Максим Игоревич Вараксин
Наталія Олександрівна Седова
Наталия Александровна Седова
Original Assignee
Приватне Підприємство "Славянская Клиника"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Приватне Підприємство "Славянская Клиника" filed Critical Приватне Підприємство "Славянская Клиника"
Priority to UA2002043256A priority Critical patent/UA54824C2/uk
Publication of UA54824A publication Critical patent/UA54824A/uk
Publication of UA54824C2 publication Critical patent/UA54824C2/uk

Links

Landscapes

  • Management, Administration, Business Operations System, And Electronic Commerce (AREA)

Abstract

Спосіб лікування ожиріння, який здійснюють шляхом психотерапевтичного впливу, під час якого подають інформацію, яка сприймається органами почуттів, який відрізняється тим, що для психотерапевтичного впливу використовують фільм, в якому деструктивно впливають на несвідомий потяг до їжі шляхом фоносемантичного нейролінгвістичного програмування для утворення зв'язку висококалорійних блюд із розповсюдженими тривогою та жахами, чим виробляють у пацієнта чіткі реакції відторгнення їжі, яка приводить до збільшення ваги.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до медицини, а саме до психотерапії і може бути використаним у комплексній терапії 2 ожиріння і гіперфагічних реакцій у резистентних до звичайних терапевтичних методів пацієнтів для утворення стійких антибулімічних установок.
Харчові адикти утворюють стійку мікро та макросоціальні групи, в яких гіперфагія заохочується взаємно, взаємно очікується, взаємно потенціюється. Асоціації харчових адиктів продовжують бути позитивно забарвленими навіть при усвідомленні пацієнтом шкоди, яку приносять висококалорійні продукти. Вплив на 70 індивіда суспільства важко переоцінити. Зараження установками соціуму особливо чітко проявляється при взаємодії адиктів.
Відомий спосіб психотерапевтичного впливу, який складається з двох послідовних етапів (Карвасарский Б.В.
Психотерапия.- М. .Медицина, 1985.-С.111-1423). На першому етапі проводять раціональну психотерапію, обгрунтовують необхідність лікування і підсилюють мотивацію. На другому етапі здійснюють 19 умовно-рефлекторну психотерапію, яка містить сугестивний вплив у стані неспання, або у гіпнотичному стані, на тлі якого виробляють рефлекси, які подавляють аномальну поведінку шляхом "покарання", або "стимулювання" вірної поведінки шляхом "заохочення". Терапія, яка проводиться, спрямована на формування нових позитивних навичок і відмову від патологічних стереотипів поведінки.
Однак символічна ігрова сутність "нагород" або "покарання" часто являється зрозумілою пацієнту, що знижує ефективність лікування. Крім того, пацієнт може свідомо або несвідомо блокувати вироблення необхідних для одужання умовних рефлексів.
Численні верства людської психіки, збереження старих установок, концепцій та мотивацій можуть заставити пацієнта боротися з формуванням нової, більш здорової поведінки, свідомо або підсвідомо блокувати виробку необхідних для одужування умовних рефлексів.
Найбільш близьким та обраним за прототип є спосіб психотерапевтичного впливу при ожирінні (Патент РФ «
Мо2092192, кл.АбІМ 21/00). Спосіб містить формування необхідного психоемоційного стану шляхом пред'явлення пацієнту інформації, яка сприймається органами почуттів, потім здійснюють сугестію. При цьому, при виявленні психологічно обумовленого застрявання в ролі "батьків", формують психоемоційний стан підвищеного еротичного почуття, для цього впливають ароматичними засобами з виразним тоном мускусу, пред'являють М музичні композиції з еротичними символами і на тлі сформованого психоемоційного стану здійснюють вербальну «С сугестію, спрямовану на переключення інтересів із задоволення харчової потреби на задоволення сексуальної.
При аліментарному ожирінні в дітородному віці підвищене вживання їжі й переїдання знаходяться в со очевидному зв'язку з психологічно обумовленим застріванням у ролі "батьків". «І
Недоліки способу пов'язані з тим, що лікуватися за цим способом можуть тільки ті особи, які були вагітними і народили дитину. Спосіб неможливо використовувати для інших верств населення. Під час лікування о не відбувається асоціативно-когнитивного зрушення в бік виникнення емоцій, які б дозволили уникнути зривів дієтотерапії ожиріння і досягнути стійких результатів.
В основу винаходу поставлено задачу удосконалення способу лікування ожиріння, в якому шляхом зміни « характеру впливу на органи почуттів досягається асоціативно-когнитивне зрушення у бік тривожно-негативних З емоцій, що дозволяє уникнути зриву дієтотерапії ожиріння і досягнути стійких результатів у лікуванні. с Поставлена задача вирішується в способі лікування ожиріння, який здійснюють шляхом психотерапевтичного
Із» впливу, під час якого пред'являють інформацію, яка сприймається органами почуттів, згідно з винаходом, в якості психотерапевтичного впливу використовують фільм, в якому деструктивно впливають на несвідомий потяг до їжі шляхом фоносемантичного нейро-лінгвістичного програмування для утворення зв'язку висококалорійних 49 блюд із розповсюдженими тривогою та жахами, виробляють у пацієнта чіткі реакції відторгнення їжі, які і-й приводять до збільшення ваги. «» Завдяки тривалості аудіально-візуальних сигналів і їх емоційної насиченості, зображеної у фільмі, відбувається можливість показати людині "іншу правду" про те ж саме. Цим досягається виникнення бо тривожно-негативних емоцій, які пов'язані з висококалорійною їжею та її атрибутами, що дозволяє досягнути ка 20 стійких результатів у лікуванні ожиріння.
Нами були виявлені наступні когниції та асоціації, пов'язані з висококалорійною їжею: т» чекання: заспокоєння, транквілізації, затишку, радощі, свободи поведінки, щастя, тепла, соціального схвалення, комфорту, насолоди, вірності, комфортності від виконання соціальних чекань, винагороди; самоефективність у відношенні харчової поведінки та я-концепції: "я-безвольна", "жирна все рівно", 52 "безпорадна", "така, як усі", "не гірше інших", "смачноїжка", "заїдаюча стреси", "гурман"; в. атрибуції і критеріальні оцінки їжі: "смачна", "багата", "красива", "дорога", "делікатесна", "святкова", "спеціально для мене приготовлена", "цікава", "звична"; групи переконань, пов'язаних із їжею, і комплексні еквіваленти, "здоровий-повний", "їжа-це класно, здорово", "здоровий, гарний апетит у здорової людини", "худнути-значить хворіти", "худнути - як умерти, "мало бо з'їсти-бути у поганому настрої", "від одного переїдання вага не збільшиться"; самоконструювання: внутрішні голоси менторів: "сьогодні можна, почну завтра", "я можу контролювати", "ти знов обожрешься", "їж-скільки того життя", "в останній раз", "може завтра вмреш, їж сьогодні"; скрите знання: " я повинен поїсти", "це вірно", "я не винен", "я хочу це зробити", "я не контролюю"; асоціації: "святковість", "комунікації", змагальність: "добра хазяйка", "добра матір", "відповідальна жінка". бо Усе це могутньо об'єднується і взаємопотенціюється в суспільстві булеміків, що для багатьох датуючих представляє нездоланну проблему.
Тому для полегшення пацієнтам протистояння в суспільстві тим, хто багато їсть, зроблено фільм, який впливає на всі перераховані асоціації й когнітивні моделі і карти одночасно.
Фільм знято за принципом " суб'єктивної камери", що посилює ефект присутності. Пацієнт сидить перед екраном телевізора. Після очного приєднання й утворення необхідних установок пацієнт спостерігає з відстані витягнутої руки за тим, що відбувається на екрані. Сюжет розвертається під час свята за "багато накритим столом". Ефекти суб'єктивної камери й звертання психотерапевта безпосередньо до пацієнта, утворюють приєднання по візуальним і аудіальним каналам. Для зміни шаблонів поведінки пацієнта в булемічному 7/о буспільстві використовують "ефект розриву шаблонів реагування.
Ефекти розриву шаблону реагування утворюють різким привертанням уваги ( різкий тон, темп речі, погрожуюча інтонація, метапослання поглядом, положенням, мімікою, багатозначністю). Переключенням уваги на інший об'єкт; навіюють нову програму поведінки.
Наприклад, пацієнт бачить сардельку. Рука на екрані протягується з виделкою до об'єкта. Відбувається /5 Зміна кадру : пацюки, які з вереском переробляються в барабані для подрібнення м'яса, кров, шерсть, жах, страх, паніка. Знов з'являється картина столу. На столі стоїть торт із квітковими прикрасами. Кадр змінюється картиною труни з такими ж квітковими прикрасами. Знов з'являється картина "свята", яка зв'язується фоносемантично "страшними" фразами з тривогою "жінки, які нажеруться, залишаться без чоловіків" або семантично страшними "ой, дівонько, тобі на торт пороблено". Тривалість фільму складає 15 хвилин.
Приклад. Хвора К., 31 рік. (зріст 167 см, вага 89 кг).Звернулася на лікування із скаргами на підвищений апетит, ожиріння.
Хвора багато разів пробувала дотримуватися дієти, але її хватало ненадовго.
При проведенні бесіди, були з'ясовані основні асоціації хворої, пов'язані з висококалорійною їжею, їжа вживається для зняття емоційної напруги. При цьому пацієнтка розуміє, що вона обжера, що при вживанні їжі ов вона втрачає контроль. Кожного разу заспокоює себе, що з наступного дня буде контролювати кількість їжі. Але тільки починає їсти , як забуває про все і заспокоює себе, що якщо мало з'їсть, то буде важко думати на « роботі, буде мати поганий настрій.
Пацієнтці був продемонстрований фільм, знятий за принципом суб'єктивної камери. За рахунок фоносемантичного нейро-лінгвістичного програмування у неї виникли тривожно-негативні емоції, які були «г
Зо пов'язані з висококалорійною їжею. Відбулася зміна асоціацій і когнітивних моделей і карт. Це дозволило досягнути стійкого результату. Протягом 7 місяців хвора схудла на 21 кг. Потягу до висококалорійної їжі не с спостерігала. Через 1 рік після лікування вага тіла складала 62 кг. Через 1, 5 роки вага тіла не змінилася. со
Таким чином, запропонований спосіб добре використовувати у комплексній терапії ожиріння і гіперфагічних реакцій у резистентних до звичайних способів лікування пацієнтів. В результаті лікування відбувається « зв утворення стійких антибулімічних установок, за рахунок зміни асоціацій і когнітивних моделей і карт, шляхом ю особливого психотерапевтичного фільму, який дозволяє побачити проблему переїдання з іншого боку, що дозволяє уникнути зривів під час лікування.

Claims (1)

  1. Формула винаходу ч
    -
    с Спосіб лікування ожиріння, який здійснюють шляхом психотерапевтичного впливу, під час якого :з» пред'являють інформацію, яка сприймається органами чуття, який відрізняється тим, що як психотерапевтичний вплив використовують фільм, в якому деструктивно впливають на несвідомий потяг до їжі шляхом фоносемантичного нейролінгвістичного програмування для утворення асоціативного зв'язку висококалорійних сл блюд із розповсюдженими тривогою та жахами, виробляють у пацієнта чіткі реакції відторгнення їжі, вживання якої приводить до збільшення ваги.
    щ»
    оо Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М З, 15.03.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і їмо) науки України. с»
    Р 60 б5
UA2002043256A 2002-04-19 2002-04-19 Method for treating obesity UA54824C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002043256A UA54824C2 (en) 2002-04-19 2002-04-19 Method for treating obesity

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002043256A UA54824C2 (en) 2002-04-19 2002-04-19 Method for treating obesity

Publications (2)

Publication Number Publication Date
UA54824A true UA54824A (uk) 2003-03-17
UA54824C2 UA54824C2 (en) 2006-07-17

Family

ID=37502751

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002043256A UA54824C2 (en) 2002-04-19 2002-04-19 Method for treating obesity

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA54824C2 (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2006093476A1 (fr) * 2005-03-01 2006-09-08 Igor Viktorovich Varaksin Procede de traitement de l'obesite

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2006093476A1 (fr) * 2005-03-01 2006-09-08 Igor Viktorovich Varaksin Procede de traitement de l'obesite

Also Published As

Publication number Publication date
UA54824C2 (en) 2006-07-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Hall A primer of Freudian psychology
Bader Arousal: The secret logic of sexual fantasies
Tribole et al. The intuitive eating workbook: Ten principles for nourishing a healthy relationship with food
Silver Victorian literature and the anorexic body
Myerson The nervous housewife
Mackinlay et al. Nurturing herself, nurturing her baby: Creating positive experiences for first-time mothers through lullaby singing
Hoffman et al. Comforting the confused: Strategies for managing dementia
Maas et al. Sleep for success: Everything you must know about sleep but are too tired to ask
Wenzel Coping with infertility, miscarriage, and neonatal loss: Finding perspective and creating meaning
Winn Dictionary of hypnosis
Alderson et al. Are premature babies citizens with rights? Provision rights and the edges of citizenship
UA54824A (uk) Психотерапевтичний спосіб лікування ожиріння
Wright Face and façade–the mother’s face as the baby’s mirror 1
Budson Six Steps to Managing Alzheimer's Disease and Dementia: A Guide for Families
Puri Meditation over Medication
Murray Visceral manifestations of personality.
Sansone-Southwood When the breast says no, the missing link: A case study
Carney et al. Goodnight Mind: Turn Off Your Noisy Thoughts and Get a Good Night's Sleep
Petrella Healing Emotional Eating for Trauma Survivors: Trauma-Informed Practices to Nurture a Peaceful Relationship with Your Emotions, Body, and Food
Shershun Healing Sexual Trauma Workbook: Somatic Skills to Help You Feel Safe in Your Body, Create Boundaries, and Live with Resilience
Watson Wanting Sex Again: How to Rediscover Your Desire and Heal a Sexless Marriage
Davies Insomnia: Your questions answered
Duray-Parmentier et al. Analysis of the therapeutic impact on a patient suffering from a personality disorder with a possible perverse connotation and dissociation disorder in a traumatic context
Kraepelin et al. Clinical Psychiatry: A Text-book for Students and Physicians; Abstracted and Adapted from the Sixth German Edition of Kraepelin's" Lehrbuch Der Psychiatrie"
Axness Malattachment and the self struggle