UA54523C2 - Піногенератор - Google Patents

Піногенератор Download PDF

Info

Publication number
UA54523C2
UA54523C2 UA99127103A UA99127103A UA54523C2 UA 54523 C2 UA54523 C2 UA 54523C2 UA 99127103 A UA99127103 A UA 99127103A UA 99127103 A UA99127103 A UA 99127103A UA 54523 C2 UA54523 C2 UA 54523C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
foam
channel
vortex chamber
foam generator
housing
Prior art date
Application number
UA99127103A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Володимир Іванович Артемов
Владимир Иванович Артемов
Борис Борисович Синюк
Тарас Іванович Мирошніченко
Тарас Иванович Мирошниченко
Original Assignee
Дочірня Компанія "Укргазвидобування" Газопромислове Управління Полтавагазвидобування (Філія)
Український Науково-Дослідний Інститут Природних Газів (Філія)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дочірня Компанія "Укргазвидобування" Газопромислове Управління Полтавагазвидобування (Філія), Український Науково-Дослідний Інститут Природних Газів (Філія) filed Critical Дочірня Компанія "Укргазвидобування" Газопромислове Управління Полтавагазвидобування (Філія)
Priority to UA99127103A priority Critical patent/UA54523C2/uk
Publication of UA54523C2 publication Critical patent/UA54523C2/uk

Links

Abstract

Піногенератор ежекційного типу, з набором сіток з різними за розмірами вічками і ежекційним пристроєм. Для отримання піни високої кратності з потрібною дисперсністю, при тиску всмоктуваного газу нижчому за тиск на виході з піногенератора, циліндрична вихрова камера утворена циліндричною трубою і двома корпусами, що приєднані до її торців. В одному з корпусів під кутом до осі вихрової камери виконаний тангенціальний канал, до якого приєднаний ежекційний пристрій. Канал нахилений в бік другого корпусу. Всередину вихрової камери виступає конус другого корпусу, який утворює між конічною поверхнею і поверхнею циліндричної труби щілину. Щілина сполучена з кільцевою камерою другого корпусу, яка має відвідний регульований канал.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до пристроїв по одержанню піни в нафтогазовидобувній промисловості при освоєнні, 2 задавці та бурінні свердловин і може бути використаний для очищення трубопроводів та гасіння пожеж.
Відомий піногенератор (ежектор) (Тагиров К.М. и др. "Техника и технология проведения ремонтньїх работ в газовьїх скважинах с использованием газообразньїх агентов". ОЙ серия "Разработка и зксплуатация газовьх и газоконденсатньїх месторождений". М.ВНИЙЗ Газпром, 1995, вип.3, с. 18, рис.3.), що складається з корпусу, сопла та камери змішування. 70 Недоліком такого піногенератора є відсутність можливості одержати піну потрібної кратності та дисперсності, так як в ньому застосовується спосіб піноутворення шляхом механічного подрібнення маси розчину та одночасним перемішуванням його з газом. При цьому бульбашки піни утворюються в результаті надзвичайно невпорядкованого процесу захвату газу розчином. Тому піна утворюється з неоднорідних по розмірах бульбашок і має низьку кратність, окрім того, багато піноутворюючого розчину залишається 72 невспіненим, особливо це яскраво проявляється, коли тиск всмоктуваного газу значно нижчий, ніж тиск піни на виході з піногенератора.
Відомий піногенератор ежекційного типу з набором сіток з різними вічками (Котов А.А. "Применение вьісокократной пень! при тушений пожаров"
М,, Строиздат, 1972, 38 с., рис. 17 (прототип) вибраний за прототип, що широко застосовується в пожежній охороні. В ньому додатково застосований ще й спосіб пінсутворення на сітках, В цьому способі бульбашки піни утворюються на вічках сітки і їх розміри залежать від розмірів вічок. Тому піна утворюється більш однорідною по структурі. При достатній подачі газу в цьому піногенераторі можна одержати піну надзвичайно високої кратності однорідною по структурі з потрібною дисперсністю.
Недоліком відомого піногенератора є те, що коли тиск всмоктуваного газу значно нижчий за тиск піни на с 29 виході з піногенератора, то одержати піну високої кратності не вдається, так як кількість газу, що йде на Ге) утворення піни, обмежена і залежить від коефіцієнта ежекції ежекційного пристрою.
Задачею винаходу є розширення функціональних можливостей піногенератора, зокрема для одержання піни високої кратності з потрібною дисперсністю коли тиск всмоктуваного газу значно нижчий, ніж тиск піни на виході з піногенератора. о
Для вирішення поставленої задачі у піногенератора ежекційного типу, з набором сіток з різними за с розмірами вічками і ежекційним пристроєм він має циліндричну вихрову камеру, яка утворена циліндричною трубою та двома корпусами, які приєднані до її торців, один з корпусів з'єднаний з патрубком, в осьовому о каналі якого розміщений набір сіток, в цьому ж корпусі зроблений тангенціальний канал під кутом А до осі «І вихрової камери, до якого приєднаний ежекційний пристрій, причому канал нахилено в сторону другого корпусу, 3о конус якого виступає всередину вихрової камери і утворює між конічною поверхнею і поверхнею циліндричної о труби щілину, сполучену з кільцевою камерою другого корпусу, яка має відвідний регульований канал.
Крім того кут нахилу А до осі циліндра, зроблений таким, що хід витка подаючого струменя в вихровій камері рівний діаметру підвідного каналу ежекційного пристрою. «
Для конкретного прикладу реалізації винаходу показана конструкція піногенератора, призначеного для З освоєння свердловин пінами, в якому як ежекційний пристрій застосовано ежектор. с На фіг.1 показано загальний вигляд піногенератора. На фіг.2 розріз А-А фіг.1 тангенціального під'єднання
Із» ежектора до вихрової камери.
На фіг.З показана вихрова камера в розрізі.
На фіг.4 показано ежектор в розрізі.
На фіг.1 показано, що піногенератор складається з двох основних вузлів: вихрової камери 1 та ежектора?г2, і-й з'єднаних між собою і змонтованих на опорній плиті 3. «» На фіг.2 показаний розріз А-А фіг.1 тангенціального під'єднання ежектора 1 до циліндричної частини вихрової камери з допомогою перехідного штуцера 4 і накидної гайки 5. і-й На фіг.3 показана в розрізі циліндрична вихрова камера 1, яка утворена циліндричною трубою 6 та двома ка 20 корпусами 7 і 8, які приєднані до її торців. В корпус 7 вгвинчений патрубок 9, в осьовому каналі якого розміщений набір піноутворюючих сіток 10. Другий кінець патрубка 9 через муфту 11 з'єднаний з патрубком 12, с» який служить для під'єднання трубопроводу подачі піни в свердловину.
В корпусі 7 виконаний тангенціальне до циліндричної поверхні камери і з кутом нахилу А до вісі циліндра, канал І, по якому суміш газу і розчин ПАР (поверхнево-активної речовини) подається в вихрову камеру 1. При 29 цьому кут нахилу А осі каналу І| до осі циліндра 6 зроблений таким чином, що хід витка подаючого струменя в
ГФ) вихровій камері рівний діаметру підвідного каналу І. В корпус 8 (другий торець вихрової камери) вгвинчений конус 13, який утворює між конічною поверхнею і циліндричною поверхнею труби вузьку кільцеву щілину ЇЇ, о з'єднану з кільцевою камерою І в корпусі 8. Камера має відвідний, регульований голчатим регулятором 14, канал ІМ з'єднаний з патрубком 15, який служить для під'єднання трубопроводу відводу розчину ПАР. 60 На фіг.4 показаний в розрізі рідинно-газовий ежектор 2 (див.фіг.1), який відрізняється від загально відомих лиш тим, що має укорочений дифузор 16, так як в ньому непотрібно якісно змішувати розчин з газом.
Піногенератор, принципово, працює таким чином. Розчин ПАР під тиском подається в ежектор 2, де підсмоктує газ з меншим тиском і одержана суміш рідини з газом подається по каналу | в вихрову камеру 1, так як канал виконано тангенціальним до циліндричної поверхні камери та ще і з кутом нахилу А до її осі, суміш одержує бо гвинтоподібний рух в напрямку до торця камери з конусом 13.
Під дією центробіжних сил суміш розділяється на рідину біля стінок циліндричної труби 6 і високократну піну в її центрі. Рідина через кільцеву щіль ІЇ потрапляє в кільцеву камеру ПП і через відвідний канал ІМ може бути видалена з піногенератора.
Кількість видаленого розчину регулюється регулятором 14. Високократна піна, що збирається в осьовій частині циліндра, подається на піноутворюючі сітки 10, розміщені в патрубку 9, проходячи через них піна одержує задану дисперсність. Заміряючи кількість закачаного розчину ПАР та кількість підсмоктаного газу розраховується кратність піни, що подається з піногенератора. Шляхом зміни кількості видаленого розчину ПАР з піногенератора змінюють і кратність піни в потрібних межах. 70 Технічний результат полягає в тому, що примінення вихрової камери дозволяє відокремити надлишок розчину ПАР і завдяки цьому одержувати піну потрібної кратності і при тисках підсмоктуваного газу значно менших, ніж тиск піни на виході з піногенератора.
Крім того, так як піноутворюючі сітки розміщені не після ежекційного пристрою, а на виході з вихрової камери, то і процес піноутворення та подрібнення піни на них проходить значно ефективніше, так як через них 7/5 проходить газорідинна суміш потрібного співвідношення, причому завихрена.
Даний піногенератор використовується для освоєння свердловин пінами з використанням газу пониженого тиску відносно піни.

Claims (2)

Формула винаходу
1. Піногенератор ежекційного типу, з набором сіток з різними за розмірами вічками і ежекційним пристроєм, який відрізняється тим, що він має циліндричну вихрову камеру, яка утворена циліндричною трубою та двома корпусами, які приєднані до її торців, один з корпусів з'єднаний з патрубком, в осьовому каналі якого сч розміщений набір сіток, в цьому ж корпусі виконаний тангенціальний канал під кутом А до осі вихрової камери, до якого приєднаний ежекційний пристрій, причому канал нахилено в бік другого корпусу, конус якого виступає (о) всередину вихрової камери і утворює між конічною поверхнею і поверхнею циліндричної труби щілину, сполучену з кільцевою камерою другого корпусу, яка має відвідний регульований канал.
2. Піногенератор за п. 1, який відрізняється тим, що кут нахилу А до осі циліндра, виконаний таким, що хід со зо Витка струменя, що подається, в вихровій камері рівний діаметру підвідного каналу ежекційного пристрою. с ІФ) « Іс)
- . и? 1 щ» 1 іме) сю» іме) 60 б5
UA99127103A 1999-12-27 1999-12-27 Піногенератор UA54523C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99127103A UA54523C2 (uk) 1999-12-27 1999-12-27 Піногенератор

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99127103A UA54523C2 (uk) 1999-12-27 1999-12-27 Піногенератор

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA54523C2 true UA54523C2 (uk) 2003-03-17

Family

ID=74320030

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99127103A UA54523C2 (uk) 1999-12-27 1999-12-27 Піногенератор

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA54523C2 (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2494779C1 (ru) * 2012-09-20 2013-10-10 Олег Савельевич Кочетов Пеногенератор вихревого типа

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2494779C1 (ru) * 2012-09-20 2013-10-10 Олег Савельевич Кочетов Пеногенератор вихревого типа

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7997563B2 (en) Micro-bubble generator, vortex breakdown nozzle for micro-bubble generator, vane swirler for micro-bubble generator, micro-bubble generating method, and micro-bubble applying device
US7926502B1 (en) Jet ring assembly and method for cleaning eductors
RU2404834C1 (ru) Пеногенератор вихревого типа
RU141353U1 (ru) Генератор полидисперсной высокократной пены вихревого типа
IN155616B (uk)
KR970033736A (ko) 입력하에 용해된 이산화탄소를 사용하는 발포체의 제조 방법 및 장치
UA54523C2 (uk) Піногенератор
WO2015057109A1 (en) A multicomponent mixture separation device and a nozzle channel for the same
RU2057074C1 (ru) Способ обработки жидкостей и устройство для его осуществления
RU2079350C1 (ru) Статический смеситель
RU2583775C1 (ru) Автоматическая система пожаротушения кочетова
RU138743U1 (ru) Трубное устройство для смешивания газожидкостных систем
RU2664670C1 (ru) Барботажно-вихревой аппарат с параболическим завихрителем для мокрой очистки газа
RU2665399C1 (ru) Скруббер
RU2020130107A (ru) Барботажно-вихревой аппарат мокрого пылеулавливания
SU1493297A1 (ru) Устройство дл получени пены
SU863004A1 (ru) Устройство дл распыла композиций
KR200280556Y1 (ko) 분진제거장치
RU2020130113A (ru) Барботажно-вихревой аппарат с параболическим завихрителем для мокрой очистки газа
RU2089730C1 (ru) Устройство для получения инертной пенопульпы
RU2020130146A (ru) Барботажно-вихревой аппарат мокрого пылеулавливания
SU1493267A1 (ru) Пеногенераторное устройство
RU2640471C1 (ru) Модульная система пожаротушения с вихревым аппаратом формирования газожидкостной смеси
SU1426643A1 (ru) Газо-жидкостна форсунка
Kundu et al. Ejector performance in a co‐current gas‐liquid downflow bubble column