UA53703C2 - Спосіб лікування ерективної дисфункції - Google Patents

Спосіб лікування ерективної дисфункції Download PDF

Info

Publication number
UA53703C2
UA53703C2 UA99116282A UA99116282A UA53703C2 UA 53703 C2 UA53703 C2 UA 53703C2 UA 99116282 A UA99116282 A UA 99116282A UA 99116282 A UA99116282 A UA 99116282A UA 53703 C2 UA53703 C2 UA 53703C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
day
solution
patient
differs
dose
Prior art date
Application number
UA99116282A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Микола Петрович Дмитренко
Николай Петрович Дмитренко
Ярослав Олегович Мирошников
Ігор Іванович Горпінченко
Original Assignee
Микола Петрович Дмитренко
Николай Петрович Дмитренко
Ярослав Олегович Мирошников
Ігор Іванович Горпінченко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Микола Петрович Дмитренко, Николай Петрович Дмитренко, Ярослав Олегович Мирошников, Ігор Іванович Горпінченко filed Critical Микола Петрович Дмитренко
Priority to UA99116282A priority Critical patent/UA53703C2/uk
Publication of UA53703C2 publication Critical patent/UA53703C2/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до медицини, а саме - лікування еректильних порушень різної етіології, що пов'язані з недостатнім виробленням і транспортом оксиду азоту (NО) в організмі. Спосіб лікування корегує обмін NО в організмі, і передбачає застосування комбінації препаратів, а саме: хворому протягом місяця вводять внутрішньом’язово окремо пірогенал і розчин унітіолу 1 раз на день через день та розчин аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ) 1 раз кожен день, одночасно хворий приймає перорально фероплекс і алопуринол.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до області медицини і може бути використано для лікування еректильних порушень 2 різної етіології, що пов'язані з недостатнім виробленням і транспортом оксиду азоту(МО) в організмі.
Відомі способи лікування еректильної дисфункції, які полягають в тому, що хворі проходять медикаментозний курс лікування, приймаючи визначені психотропні, гормональні і зміцнінні препарати загальної дії у вигляді таблеток і ін'єкцій (Вопаїї Р. Тгеагтепі ої егесіШе іпзийісіепсу // Ргеззе Меа. - 1995, - 24, Мо32. - Р. 1531 - 153641.
Але ці способи досягають слабкого позитивного ефекту, причому, головним чином, на хворих з психогеними 70 порушеннями ерекції, тому, що безпосередньо не впливають на специфічні механізми ерекції.
Найбільш близьким до заявленого є спосіб лікування еректильної дисфункції шляхом прийому перед статевим актом, що має бути, усередину у вигляді таблеток препарату ВІАГРА, що являє собою цитратну сіль сільденафілу.
Цей препарат вибірково пригнічує фермент-фосфодіестеразу типу 5, яка каталізує розщеплення в клітинах і 12 тканинах організму циклічного гуано-зінмонофосфату (СОМР), що викликає розслаблення гладеньком'язових волокон кавернозних тіл статевого члену та його ерекцію. Рівень СОМР в кавернозних тілах збільшується у відповідь на посилення синтезу і накопичення оксиду азоту(МО) в нервово-м'язових і ендотеліальних клітинах статевого члена при сексуальному збуджені. Таким чином, препарат ВІАГРА потенцює еректогену дію оксиду азоту перешкоджаючи його розщепленню в тканинах кавернозних тіл |МУеідтапп Р. Мему ргіпсіріеє іп (Пегару ої егесщше дузіипсіоп: віїдепаїйі // Тнег. Отгсп. - 1998. - 55, Моб. - Р. 384 - 388.|.
Але цей спосіб виявляє короткочасну лікувальну дію, що не спрямована на досягнення стійкого відновлення порушеної еректильної функції і тому потребує прийому дуже дорогих ліків (одна таблетка ВІАГРИ коштує десь біля 15 у. о.) постійно перед кожним статевим актом.
В основу винаходу поставлено задачу розробки способу лікування ерективної дисфункції, який дозволяє с шляхом застосування комбінації фармакологічних препаратів, що підвищують здібність організму синтезувати і Ге) транспортувати оксид азоту до кавернозних тіл, а також збільшують чутливість останніх до цієї фізіологічно активної сполуки, відновити власну еректильну здібність організму.
Для вирішення цієї задачі спосіб лікування еректильної дисфункції шляхом застосування медикаментозного препарату, що корегує обмін оксиду азоту в організмі, передбачає застосування комбінації препаратів, а саме, о хворому протягом місяця уводять внутрішньом'язово окремо пірогенал і розчин унітіолу 1 раз на день через день ав та розчин аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ) 1 раз кожен день, одночасно хворий приймає перорально фероплекс і алопуринол. в
Пірогенал уводять, починаючи з мінімально пірогеної дози (МПД), збільшуючи її кожного разу на вказану со дозу до досягнення пірогеного ефекту 38"С, а потім зменьшуючи дозу у зворотньому порядку; мінімальна 3о пірогенна доза для хворого визначена рівною 12.5 стандартних МПД. о
Унітіол уводять у вигляді 595-ного розчину в кількості 2.5мл; АТФ- у вигляді 195-ного розчину в кількості мл.
Перорально хворий приймає фероплекс по 2 драже З рази на день під час їжи і алопуринол по 1 таблетці 2 рази на день через 1.5 - 2 години після їжи. «
Відомо, що пірогенал (ліпополісахарид з мікроорганізмів) використовується для розсмоктування патологічних З 50 рубців і спаєк, при терапії хворих з затяжними, рецидивуючими інфекційними захворюваннями, епідимітами, с простатитами, хронічними запальними процесами в жіночих статевих органах. Препарат звичайно уводять
Із» внутрішньом'язово 1 раз на день. Ін'єкції роблять через день в дозах, які підбираються індивідуально.
Максимальна разова доза для дорослих 1000 МПД. Курс лікування складає 10 - 30 ін'єкцій. Форма випуску: в ампулах з вмістом в 1мл ізотонічного розчину натрію хлориду 25; 50; 100; 250 або 500 МПД.
В способі, що заявляється, використовується здатність пірогеналу як препарату полісахаридної природи і-й викликати індукцію ферменту, що синтезує оксид азоту (МО-синтази). оз Основне використання на сьогодні АТФ має в комплексній терапії м'язової дистрофії і атрофії, спазмах периферійних судин купуванні пароксизмів надшлункових тахікардій і іноді для стимулювання родової діяльності. 7 Форма випуску препарату: 1956 розчин в ампулах по їмл. Звичайно АТФ призначають внутрішньом'язово від ав! 20 одної до трьох ін'єкцій на день.
В поданому способі АТФ використовується як сполука, що поліпшує енергозабезпечення і функцію с» МО-синтази клітин, а також є джерелом утворення аденозину, який сприяє релаксації гладеньком'язових волоконець кавернозних тіл і їх кровонаповненню.
Унітіол у складі своєї молекули містить дві сульфгідрільні групи, що обумовлює його фармакологічну 25 активність. Його прийнято використовувати для лікування отруєнь сполуками важких металів і серцевими
ГФ) глікозидами, гепатоцеребральної дистрофії і хронічного алкоголізму. Форма випуску 596 розчин у ампулах по юю бмл. Уводять внутрішньом'язово, наприклад, при отруєнях сполуками важких металів, гепатоцеребральній дистрофії по 5 - 1Омл, при хронічному алкоголізмі З - 5мл.
Фероплекс вміщує 5Омг заліза сульфату і ЗОмг аскорбінової кислоти в 1-му драже. Аскорбінова кислота в 60 препараті стабілізує залізо у двухвалентному стані і поліпшує його всмоктування в травному тракті.
Призначається по 2 драже З рази на день під час їжі. Застосовується звичайно при залізодефіцитних анеміях різного генезу.
В способі, що пропонується, препарати унітіолу і фероплексу призначаються хворому для того, щоб наситити організм двохвалентним залізом і вміщуючою сульфгідрільні групи сполукою, які здатні утворювати нітрозильний бо комплекс з МО і тим самим підвищують стабільність та полегшують транспорт до органу-мішені цієї сполуки.
Накінець, алопуринол є препаратом, що інгібує фермент ксантиноксидазу. Він відомий в лікуванні і профілактиці гіперурікемії і подагри. Форма випуску: таблетки по 0.1г. Приймається алопуринол усередину після їжі у дозах від 0.1 до 0.8г на добу (в 2 - З прийоми).
В нашому способі лікування він застосовується для зниження утворення супероксидних аніонів і тим самим перешкоджає утворенню із МО фізіологічне неактивної цитотоксичної сполуки - пероксінітриту, що ушкоджує сперматозоїди і руйнує вказаний вище нітрозильний комплекс з МО. Оскільки алопуринол не слід приймати одночасно з препаратами заліза тому, що це зменьшує всмоктування цих препаратів, вони призначаються з інтервалом в 1.5 - 2 години. 70 Застосування перелічених препаратів, окремо або в комбінації один з одним, для лікування еректильної дисфункції досі невідомо.
Таким чином, спосіб, що заявляється, є новим і дозволяє шляхом корекції обміну оксиду азоту відновити за допомогою визначеної комбінації препаратів еректильну здібність організму.
Ефективність способу підтверджується слідуючим прикладом.
В клініці сексопатології Українського НДІ урології і нефрології впровадили лікування за способом, що заявляється, 19 хворим з ерективною дисфункцією різної етнології.
Всім хворим на протязі місяця уводили внутрішньом'язово окремо пирогенал один раз на день через день починаючи з мінімально пірогенної дози для людини (12.5 МПД) і збільшуючи її кожного разу на вказану дозу до досягнення пірогеного ефекту, що не перевершує З38"С, потім дози пірогеналу зменьшували у зворотньому 2о порядку; 1 - 2мл 190-ного розчину АТФ кожен день і 2.5 - змл 595-ного розчину унітіолу через день і одночасно хворі приймали перорально фероплекс по 2 драже 3, рази на день під час їжі та алопуринол по 1 таблетці 2 рази на день через 1.5 - 2 години після їжі. Після курсу лікування провадили дослідження (за тиждень до проведення досліджень з дієти хворих було виключено продукти харчування з високим вмістом нітратів, що можуть підвищувати рівень оксидів азоту в організмі). сч
Стан кавернозної гемодінаміки оцінювалося методом ресфалографії на реографі РПГ-2-02 з графічною реєстрацією сигналу. Визначення нітритів і нітратів в крові і сечі здійснювали с використанням кадмієвих і) колонок і реактиву Гриса |ОСгееп І. С., МУадпег ОО. А., СіодомузКі 9. (с. еї аїЇ. Апаїувіз ої пігайе, пійе апа / 5Му/пйгаєе іп бБіоіодіса! Яційв // Апаі. Віоспет. - 1982. - 126, Мої, - Р. 131 - 138). Визначення біофізичних показників крові таких, як величина комплексу гемоглобін-МО (НЬ-МО), рівень вільних радикалів і со вміст метгемоглобіну еритроцитів з залізом в окисному високоспиновому стані (9-6.0) проводили після заморожування крові у рідкому азоті при 90К на радіоспектрометрі "Магіап Е-109". Оцінку проводили, вимірюючи о амплітуду ЗПР-сигналу з відповідним д-фактором |Ажипа Я. И. Медико-биологические аспектьї применения рч- метода ЗПР. - М.: Наука, 1983. - 528 с...
Данні досліджень наведені в табл.1, 2. і.
Встановлено, що з 19 пацієнтів клінічне поліпшення, що виражається в посилені адекватних і спонтаних ю ерекцій, відмітили 16(84.295) пацієнтів, а З(15.890) не помічали суттєвого поліпшення. З даних табл.1 слідує, що під впливом проведеної терапії у хворих в крові стали виявлятися суттєвий вміст комплексу оксиду азоту з гемоглобіном, збільшився рівень сумарного вмісту нітритів (МО 57) і нітратів (МО37, а також на фоні вірогідного « зниження вмісту вільних радикалів проявилася тенденція до зростання метгемоглобіну. Все це вказує на збільшення в організмі синтезу оксиду азоту, який комплексується з гемоглобіном, окислює останній у - с метгемоглобін і при цьому відновлюється до нітритів і нітратів. Зниження вмісту вільних радикалів в крові а відображає позитивні для здоров'я пацієнтів зміни їх стану. На збільшення синтезуючої оксид азоту здатності "» організму вказує також і зростання концентрації нітратів в добовій сечі. В процесі лікування відмічається також значне поліпшення з боку реофалографічних показників (табл.2). Схема лікування, яка використана, привела к вірогідному збільшенню питомого і хвилинного кровотоку в статевому члені і виявила тенденцію до 1 збільшення реографічного індекса. У 80905 пацієнтів (у 8 з 10) при цьому зникли ознаки корпоральної с венооклюзивної дисфункції (КВОД). - зо о
Фо 5 о іме) во 65 (еявністьКВОДвабсолютних кількостях (96). обов) 002йоБя

Claims (4)

Формула винаходу
1. Спосіб лікування ерективної дисфункції шляхом застосування медикаментного препарату, що корегує обмін оксиду азоту в організмі, який відрізняється тим, що застосовується комбінація препаратів, а саме, хворому протягом місяця вводять внутрішньом'язово окремо пірогенал і розчин унітіолу 1 раз на день через день та розчин аденозинтрифосфорної кислоти 1 раз кожен день, одночасно хворий приймає перорально фероплекс і /о алопуринол.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що пірогенал вводять починаючи з мінімально пірогенної дози, збільшуючи її кожного разу на вказану дозу до досягнення пірогенного ефекту 38"С, а потім зменшуючи дозу у зворотному порядку; мінімальна пірогенна доза для хворого визначена рівною 12,5 стандартних МПД.
З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що унітіол вводять у вигляді 595-ного розчину в кількості 2,5 мл а аденозинтрифосфорну кислоту у вигляді 195-ного розчину в кількості 1 мл.
4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що перорально хворий приймає фероплекс по 2 драже З рази на день під час їжі і алопуринол по 1 таблетці 2 рази на день через 1,5-2 години після їжі. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 2, 15.02.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. с щі 6) (зе) «в) ча (зе) І в) -
с . и? 1 (95) -І («в) сю» іме) 60 б5
UA99116282A 1999-11-18 1999-11-18 Спосіб лікування ерективної дисфункції UA53703C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99116282A UA53703C2 (uk) 1999-11-18 1999-11-18 Спосіб лікування ерективної дисфункції

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99116282A UA53703C2 (uk) 1999-11-18 1999-11-18 Спосіб лікування ерективної дисфункції

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA53703C2 true UA53703C2 (uk) 2003-02-17

Family

ID=74305649

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99116282A UA53703C2 (uk) 1999-11-18 1999-11-18 Спосіб лікування ерективної дисфункції

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA53703C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Freis et al. Treatment of essential hypertension with chlorothiazide (Diuril): its use alone and combined with other antihypertensive agents
ES2258426T3 (es) Composicion para la prevencion de enfermedades de los musculos lisos que comprenden ascorbato, arginina y magnesio.
KR20010074683A (ko) 성기능 장해 치료용 천연 조성물 및 방법
Grollman et al. Reduction of elevated blood pressure by administration of renal extracts
Byers et al. Steroid myopathy: report of five cases occurring during treatment of rheumatic fever
Martin et al. Hypokalemic myopathy in chronic alcoholism
Auböck et al. Asymptomatic hyperuricaemia and allopurinol induced toxic epidermal necrolysis.
Burden et al. Rebound hypertension after acute methyldopa withdrawal.
DAVIS et al. Acute porphyria and coproporphyrinuria following chloroquine therapy: A report of two cases
JP3622985B2 (ja) マグネシウム吸収を高め、アテローム性動脈硬化症を防ぐ方法
Kandel et al. Chronic arsenical poisoning during the treatment of chronic myeloid leukemia
Amador et al. Sudden death during disulfiram—alcohol reaction
Chan et al. Allopurinol associated hypersensitivity reactions: cutaneous and renal manifestations
UA53703C2 (uk) Спосіб лікування ерективної дисфункції
Simmons et al. Human pharmacology of p-formylacetanilide thiosemicarbazone (Myvizone)
Taylor et al. Association between Stevens-Johnson syndrome and benoxaprofen.
Rasulovna et al. Hypomagnemia, hypopotassemia and their correction with tincturae Morus
Senanayake et al. Cerebrovascular accident after a" skipjack" reaction in a patient taking isoniazid.
Walker et al. Acute interstitial nephritis in a patient taking tienilic acid.
JPH0415766B2 (uk)
BRESLAW et al. Diabetes mellitus, hyperthyroidism and Addison's disease in one patient
GD et al. Hypoglycaemia in treatment of rheumatoid arthritis.
EP0900079A1 (en) Use of 3-amino-4-hydroxybenzoic acid for the treatment of retroviral infections
Ogryzlo et al. The treatment of gout and disorders of uric acid metabolism with allopurinol
RU2274448C2 (ru) Применение комбинации витаминов для лечения первичных головных болей