UA53562A - Бойовий модуль - Google Patents

Бойовий модуль Download PDF

Info

Publication number
UA53562A
UA53562A UA2002076324A UA200276324A UA53562A UA 53562 A UA53562 A UA 53562A UA 2002076324 A UA2002076324 A UA 2002076324A UA 200276324 A UA200276324 A UA 200276324A UA 53562 A UA53562 A UA 53562A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
combat
complex
module
tower
control
Prior art date
Application number
UA2002076324A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олександр Леонідович Комнацький
Александр Леонидович Комнацкий
Олександр Іванович Баранчук
Александр Иванович Баранчук
Валерій Васильович Гречко
Володимир Борисович Бондар
Original Assignee
Казенне Підприємство Науково-Технічний Центр Артилерійсько-Стрілецького Озброєння
Казенное Предприятие Научно-Технический Центр Артиллерийско-Стрелкового Вооружения
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Казенне Підприємство Науково-Технічний Центр Артилерійсько-Стрілецького Озброєння, Казенное Предприятие Научно-Технический Центр Артиллерийско-Стрелкового Вооружения filed Critical Казенне Підприємство Науково-Технічний Центр Артилерійсько-Стрілецького Озброєння
Priority to UA2002076324A priority Critical patent/UA53562A/uk
Publication of UA53562A publication Critical patent/UA53562A/uk

Links

Landscapes

  • Fire-Detection Mechanisms (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до галузі озброєння. Бойовий модуль містить корпус, що обертається, виконаний у вигляді башти, з розміщеними на ньому автоматичною гарматою калібру не менше 30 мм, протитанковим ракетним комплексом, який встановлено на бічній стороні зазначеної башти, з можливістю кутів підвищення, кулеметом калібру 7,62 мм, спареним з автоматичною гарматою, системою пуску димових гранат, оптико-телевізійним прицільно-спостережним комплексом, стабілізатором озброєння. У середині зазначеного корпуса встановлено механізм підйому артилерійського озброєння, механізм обертання корпуса, обертовий контактний пристрій. Для забезпечення підвищення вогневої потужності комплекс управління, який включає монітор оптико-телевізійного прицільно-спостережного комплексу, пульт керування стрільбою, пульт пуску димових гранат та інші прилади розміщуються ззовні бойового модуля, наприклад у відділенні управління бойової машини, на яку встановлюється зазначений бойовий модуль.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до галузі озброєння, зокрема, до конструкції бойових машин, призначених для виконання 2 розвідувально-бойових завдань по знищенню ворога, а саме до конструкції бойових модулів, які встановлюються на зазначенні бойові машин, а також на малі броньовані катери берегової охорони.
Найбільш дієвим засобом проведення розвідувально-дозорних завдань є броньовані бойові машини, оснащенні кулеметно-артилерійським та ракетним озброєнням, які у будь-яких метеорологічних умовах в день і в ночі можуть пересуватися по важко-прохідній місцевості з подоланням водних перепон і забезпечити ураження 70 різноманітних цілей у широкому діапазоні дальності. Бойові модулі, що встановлюються на зазначені бойові машини, є автономними системами зброї, які функціонально поєднують зразки артилерійського, ракетного та стрілецького озброєння, що дозволяє розширити глибину та об'єм вогневих завдань, які виконуються бойовими машинами.
Відомий уніфікований бойовий модуль бойової машини, що містить корпус з розміщеним на ньому 72 ракетно-артилерійським озброєнням та перископічними приладами спостереження, при цьому корпус виконано з можливістю обертання, а усередині зазначеного корпуса встановлено механізм підйому артилерійського озброєння, прицільне обладнання, механізм обертання корпусу, обладнане місце для оператора-навідника.
Корпус, що обертається, виконаний у вигляді дворівневої башти. У якості артилерійського озброєння використовується автоматична скорострільна гармата калібру не менше ЗОмм, на башті додатково розміщено протитанковий ракетний комплекс, який встановлено на бічній стороні зазначеної башти з можливістю зміни кутів підвищення, автоматичний гранатомет калібру не менше ЗОмм, кулемет калібру 7,62мм, спарений з автоматичною гарматою, систему пуску димових гранат, оптико-телевізійний прицільно-спостережний комплекс, допоміжний приціл, стабілізатор озброєння та інфрачервоний прожектор, при цьому оптико-телевізійний прицільно-спостережний комплекс містить монітор телевізійного прицільного комплексу, телевізійні камери та 22 лазерний далекомір. Зазначений оптико-телевізійний прицільно-спостережний комплекс зв'язано з системами « керування вогнем автоматичної гармати, протитанкового ракетного комплексу та кулемета. Допоміжний приціл виконано у вигляді оптико-механічного прицілу, який зв'язано з системами керування вогнем автоматичної гармати, автоматичного гранатомета та кулемета, а автоматичний гранатомет встановлено на іншій бічній стороні зазначеної башти з можливістю зміни кутів підвищення |11. сч
Недоліком уніфікованого бойового модуля бойової машини, обраного за прототип є те, що габаритні розміри «о та вага не дають можливість встановлювати уніфікований бойовий модуль бойової машини на легко броньовані бойові машини такі наприклад, як БРДМ-2М. Крім цього находження оператора-навідника в бойовому модулі о вимагає посилення броньованого захисту башти. Висота дворівневої башти зменшує маскувальні властивості с бойової машини, які мають вирішальне значення для розвідувально-дозорних бойових машин. 325 В основу винаходу покладено завдання шляхом модернізації бойової машини, наприклад БРДМ-2М, о забезпечити підвищення її вогневої потужності і відповідності вимогам сучасного бою.
Вирішенням поставленої технічної задачі є використання бойового модуля, що містить корпус (башту) з розміщеними на ньому автоматичною скорострільною гарматою калібру не менше ЗОмм, протитанковим «4, ракетним комплексом, який встановлено на бічній стороні башти, кулеметом калібру 7,62мм, спарений з З автоматичною гарматою, системою пуску димових гармат, оптико-телевізійним прицільно-спостережним с комплексом при цьому корпус виконано з можливістю обертання, а усередині зазначеного корпуса встановлено з» механізм підйому артилерійського озброєння, механізм обертання корпусу та обертовий контактний пристрій, при цьому комплекс управління, який включає монітор оптико-телевізійного прицільно-спостержного комплексу, пульт керування стрільбою, пульт пуску димових гранат та інші прилади, розміщується ззовні бойового модуля, наприклад у відділенні управління бойової машини на робочому місці командира бойової машини. і-й Рішення поставленої технічної задачі дійсно можливе, оскільки для розміщення бойового модуля оз використовується серійна бойова машина, наприклад, броньована розвідувально-дозорна машина БРДМ-2М, яка модернізується шляхом доопрацювання Її конструкції. Практично можливо змінити конструкцію башти, для і-й забезпечення розміщення автоматичної скорострільної гармати, наприклад, ЗОмм автоматичної гармати марки
Ге»! 20 КБА-? (2А72). При цьому на бічній стороні башти можливо встановити протитанковий ракетний комплекс, в якості якого можливо використовувати протитанковий ракетний комплекс марки "Корнет". Конструкція башти бойового із модуля дозволяє спереду башти встановити систему пуску димових гранат, наприклад, марки 9028 "Туча". У якості оптико-телевізійного прицільно-спостержного комплексу можливо встановити комплекс ОТП-20 "Циклоп-1". Також конструктивно можливо встановити на башту стабілізатор озброєння, наприклад, марки 22 СВУ-5О0 "Карусель". При цьому стабілізатор озброєння може бути зв'язаним з системами керування вогнем в. автоматичної гармати, протитанкового ракетного комплексу та кулемета. Комплекс управління, який включає монітор оптико-телевізійного прицільно-спостирежного комплексу, пульт керування стрільбою, пульт пуску димових гранат та інші прилади можливо розмістити ззовні бойового модуля у відділенні управління бойової машини на робочому місці командира бойової машини. Зв'язок між комплексом управління і оптико-телевізійним 60 прицільно-спостержним комплексом, стабілізатором озброєння та іншими приладами, які знаходяться у бойовому модулі , може здійснюватися за допомогою обертового контактного пристрою.
За допомогою оптико-телевізійного прицільно-спостержного комплексу стрілянина з гармати, кулемета та протитанкового ракетного комплексу може вестись, як з місця, так і при русі бойової машини по суходолу, або по воді (як вдень так і вночі). бо Порівнюючи аналіз бойового модуля, який заявляється, з прототипом показує, що бойовий модуль, який заявляється, для забезпечення підвищеної вогневої потужності серійної бойової машини відрізняється тим, що комплекс управління, який включає монітор оптико-телевізійного прицільно-спостержного комплексу, пульт керування стрільбою, пульт пуску димових гранат та інші прилади, розміщується ззовні бойового модуля, наприклад у відділенні управління бойової машини на робочому місці командира бойової машини. Внаслідок цього ліквідується місце оператора-навідника усередині бойового модуля, що дає можливість зменшити габаритні розміри та вагу бойового модуля і розмістити вищезазначене ракетно-артилерійське озброєння.
Зменшення ваги бойового модуля також дає можливість збільшити боєкомплект озброєння, а відсутність оператора-навідника усередині бойового модуля дає можливість зменшити товщину броньованого листа башти. 70 При модернізації бойової машини, наприклад БРДМ-2М, заявляємий бойовий модуль встановлюється на штатний погон бойової машини.
Таким чином дане технічне рішення, відповідає критерію винаходу "НОВИЗНА". Суть винаходу пояснюється кресленнями, де на фіг.1 поданий загальний вигляд бойової машини (як варіант конструктивного виконання), на якій встановлено бойовий модуль, на фіг.2 подано загальний вигляд бойового модуля, що заявляється, на виді збоку, на фіг.3 подано загальний вигляд бойового модуля даної бойової машин, на виді спереду, на фіг.4 подано загальний вигляд бойового модуля, на виді зверху, на фіг.3 подана конструктивно-компонувальна схема бойового модуля.
Бойовий модуль конструктивно містить корпус (башту) 1 з розміщеним на ньому погоном 7.(див. фіг.1 - 5).
Погон 7 виконано з можливістю обертання. В башті 1 установлена автоматична скорострільна гармата 2, та спарений з зазначеною гарматою кулемет 3. На правій стороні башти 1 встановлено протитанковий ракетний комплекс 4, який має можливість зміни кута підвищення пускового контейнера. На башті 1 також розміщено систему 5 пуску димових гранат. На башті крім озброєння встановлено оптико-телевізійний прицільно-спостережний комплекс б, який зв'язано з системами керування вогнем автоматичної гармати 2, протитанкового ракетного комплексу 4 та кулемета 3. Комплекс управління 9, який включає монітор об оптико-телевізійного прицільно-спостережного комплексу, пульт керування стрільбою, пульт пуску димових гранат та інші прилади розміщується ззовні бойового модуля у відділені управління бойової машини на робочому « місці 10 командира бойової машини. Зв'язок між комплексом управління 9 і оптико-телевізійним прицільно-спостережним комплексом, стабілізатором озброєння та іншими приладами, які знаходяться у бойовому модулі, здійснюється за допомогою обертового контактного пристрою 8. с зо Бойовий модуль конструктивно і технологічно розміщується на місці штатної башти бойової машини, яка модернізується. Зазначена бойова машина виконана з кормовим розташуванням моторно-трансмісійного ікс, відділення. Відділення управління знаходиться у передній частині корпуса, у середньому відділенні установлено ю бойовий модуль і механізм повороту башти, який забезпечує башті обертання на 360 градусів за азимутом. В башті встановлено також підйомний механізм гармати. Пересування бойової машини здійснюється за допомогою і) колісного рушія. В моторно-трансмісійному відділенні встановлено двигун. Місце механіка-водія обладнане ю перископічним приладом спостереження.
Робота бойової машини, яка обладнана бойовим модулем, здійснюється наступним чином.
При підготовці бойової машини, яка обладнана бойовим модулем, до бойового застосування встановлюється пусковий контейнер протитанкового ракетного комплексу. Автоматична скорострільна гармата споряджається « снарядами, а кулемет - патронами. Спорядження автоматичної скорострільної гармати та кулемета в с здійснюється Через технологічні люки, які виконано на башті. Пускові мортири системи пуску димових гранат опоряджуються зазначеними гранатами. ;» Після цього механік водій та командир бойової машини займають свої місця. Командир машини керує роботою комплексу управління, який містить монітор оптико-телевізійного прицільно-спостережного комплексу, пульт керування стрільбою, пульт пуску димових гранат та інші прилади. При цьому командир машини перевіряє с апаратуру протитанкового ракетного комплексу, автоматичної скорострільної гармати, системи пуску димових гранат, стабілізатора озброєння, оптико-телевізійного прицільно-спостережного комплексу. Після перевірки о зазначеної апаратури перевіряється система обертання башти. Запускається двигун і бойова машина рухається с з місця.
Бойове застосування машини може здійснюватись у різних варіантах, наприклад: - стрілянина з автоматичної
Ме. скорострільної гармати, - стрілянина з кулемета, який є спареним з гарматою, - стрілянина керованими ракетами
Із протитанкового ракетного комплексу, - стрілянина одночасно з усіх засобів ураження та інше.
Стрілянина керованими ракетами протитанкового комплексу, розташованого на башті, яка обертається, може вестись на 360 градусів за азимутом. Поворот башти здійснюється за допомогою механізму повороту башти. В цьому діапазоні кутів повороту башти можлива зміна кута підвищення гармати, кулемета та пускового контейнеру керованої ракети. Наведення на ціль керованої ракети здійснюється за допомогою протитанкового
Р ракетного комплексу, наприклад марки "Корнет". Стріляниною з протитанкового ракетного комплексу, з автоматичної гармати, кулемета та системою пуску димових гранат керує командир бойової машини. Наведення зазначеного озброєння на ціль здійснюється за допомогою оптико-телевізійного прицільно-спостережного бо Комплексу, наприклад марки 0111-20 "Циклон-1", до складу якого входять телевізійні камери та лазерний далекомір, а також за допомогою стабілізатора марки СВУ-500 "Карусель".
У якості артилерійсько-стрілецького озброєння використовується автоматична скорострільна гармата, наприклад марки КБА-2(2А72) калібру ЗОмм, кулемет, наприклад марки ГЖ-Т(КТ-7.62) калібру 7,6З3мм, який конструктивно виконано спареним з гарматою. 65 Для постановки димової завіси використовують систему пуску димових гранат, яку, як варіант конструктивного виконання, встановлюються на передній частині башти. Як систему пуску димових гранат конструктивно можливо встановити систему пуску димових гранат марки 9028 "Туча" калібру 8мм.
Застосування бойового модуля, що заявляється, для встановлення на бойову розвідувальну машину дає можливість: - збільшити вогневу потужність бойової машини; - зменшити екіпаж машини на 1-го чоловіка; - поліпшити комфортність екіпажу за рахунок зменшення загазованості; - вивільнений простір за рахунок ліквідації місця оператора-навідника, використати для укладки додаткового боєзапасу. 70 Бойова машина із встановленим на ній бойовим модулем може здійснювати ураження живої сили противника на відстані до 2000 м, знищення легко броньованих цілей на відстані до 1500м, знищення танків і важких БМП протитанковим ракетним комплексом на відстані до 4000м , відбиття атак вертольотів та низькошвидкістних літаків на похилих відстанях до 200Ом.
Зазначеним бойовим модулем, що заявляється, розміщеним на ньому озброєнням можливо модернізувати такі бойові машини, як БТР-70, БТР-80, БРДМ-2, БРДМ-2М, а також встановлювати на малі броньовані катери та катери берегової охорони.
Джерела інформації 1. Патент України Мо4330О5А, 7Р41Н7/02, 2001р.

Claims (1)

  1. Формула винаходу Бойовий модуль, що містить корпус, що обертається, виконаний у вигляді башти, з розміщеними на ньому автоматичною гарматою калібру не менше 30 мм, протитанковим ракетним комплексом, який встановлено на бічній стороні зазначеної башти , з можливістю кутів підвищення, кулеметом калібру 7,62 мм, спареним з автоматичною гарматою, системою пуску димових гранат, оптико-телевізійним прицільно-спостережним « комплексом, стабілізатором озброєння, а у середині зазначеного корпуса встановлено механізм підйому артилерійського озброєння, механізм обертання корпуса, обертовий контактний пристрій, який відрізняється тим, що комплекс управління, який включає монітор оптико-телевізійного прицільно-спостережного комплексу, сч зо пульт керування стрільбою, пульт пуску димових гранат та інші прилади розміщуються ззовні бойового модуля, наприклад у відділенні управління бойової машини, на яку встановлюється зазначений бойовий модуль, а місце іс), оператора-навідника у середині бойового модуля ліквідується. ю Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних ФО мікросхем", 2003, М 1, 15.01.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і ю науки України.
    - . и? 1 (95) 1 (о) Ко) 60 б5
UA2002076324A 2002-07-29 2002-07-29 Бойовий модуль UA53562A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002076324A UA53562A (uk) 2002-07-29 2002-07-29 Бойовий модуль

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002076324A UA53562A (uk) 2002-07-29 2002-07-29 Бойовий модуль

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA53562A true UA53562A (uk) 2003-01-15

Family

ID=74173989

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002076324A UA53562A (uk) 2002-07-29 2002-07-29 Бойовий модуль

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA53562A (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU211989U1 (ru) * 2021-10-28 2022-06-30 Акционерное общество «Центральный научно-исследовательский институт «Буревестник» Боевой модуль

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU211989U1 (ru) * 2021-10-28 2022-06-30 Акционерное общество «Центральный научно-исследовательский институт «Буревестник» Боевой модуль

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20190367169A1 (en) Unmanned flying grenade launcher
KR20120104170A (ko) 멀티 무기시스템
RU2658517C2 (ru) Разведывательно-огневой комплекс вооружения БМОП
Walker Precision-guided weapons
RU142907U1 (ru) Боевое отделение бронетранспортера
RU2669248C1 (ru) Высокозащищенный танк с комплексом управления боевыми наземными роботами и бла
RU2569068C1 (ru) Одноместный боевой модуль
RU2542681C1 (ru) Боевое отделение бронеобъекта
RU2703695C1 (ru) Боевое отделение бронеобъекта
RU105422U1 (ru) Разведывательно-огневой комплекс вооружения танка
RU2442097C1 (ru) Боевая машина
UA20473U (en) Infantry fighting machine
RU70359U1 (ru) Разведывательно-огневой комплекс вооружения танка
RU2370723C1 (ru) Боевое отделение бронеобъекта
RU2612037C2 (ru) Разведывательно-огневой комплекс вооружения танка
UA53562A (uk) Бойовий модуль
RU211989U1 (ru) Боевой модуль
RU2816418C1 (ru) Комплекс вооружения танка
RU2818147C1 (ru) Комплекс вооружения танка
RU2184333C2 (ru) Башня бронемашины с системой оружия
UA123165U (uk) Бойова машина
RU2701621C1 (ru) Боевой танк-робот
RU206960U1 (ru) Боевая машина тяжелой огнеметной системы
RU2258189C1 (ru) Комплекс вооружения бронеобъекта
UA111330U (uk) Танк "t-rex"