UA53528A - Спосіб захисту від однофазних замикань на землю в електромережі з ізольованою нейтраллю - Google Patents

Спосіб захисту від однофазних замикань на землю в електромережі з ізольованою нейтраллю Download PDF

Info

Publication number
UA53528A
UA53528A UA2002075692A UA200275692A UA53528A UA 53528 A UA53528 A UA 53528A UA 2002075692 A UA2002075692 A UA 2002075692A UA 200275692 A UA200275692 A UA 200275692A UA 53528 A UA53528 A UA 53528A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
current
phase earth
phase
protection against
feeder
Prior art date
Application number
UA2002075692A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Анатолій Валентинович Журахівський
Анатолий Валентинович Жураховский
Юрій Амброзієвич Кенс
Юрий Амброзиевич Кенс
Ростислав Володимирович Мединський
Ростислав Владимирович Мединский
Олександр Михайлович Равлик
Александр Михайлович Равлик
Андрій Анатолійович Горбатський
Назар Романович Засідкович
Назар Романович Засидкович
Original Assignee
Національний Університет "Львівська Політехніка"
Национальный Университет "Львовская Политехника"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет "Львівська Політехніка", Национальный Университет "Львовская Политехника" filed Critical Національний Університет "Львівська Політехніка"
Priority to UA2002075692A priority Critical patent/UA53528A/uk
Publication of UA53528A publication Critical patent/UA53528A/uk

Links

Landscapes

  • Emergency Protection Circuit Devices (AREA)

Abstract

Спосіб захисту від однофазних замикань на землю в електромережі з ізольованою нейтраллю включає вимірювання струму однофазного замикання на землю основної частоти в усталеному режимі у пошкодженому фідері, збільшення струму однофазного замикання на землю у пошкодженому фідері вище заданої установки та селективне вимикання його.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до електроенергетики та стосується захисту електрообладнання з ізольованою 2 нейтраллю.
Відомий спосіб захисту від однофазних замикань на землю в електромережі з ізольованою нейтраллю шляхом вимірювання у пошкодженому фідері струму однофазного замикання на землю основної частоти в усталеному режимі і в разі перевищення заданої уставки вказаним струмом здійснюють вимкнення цього фідера (Справочник по наладке вторичньїх цепей злектростанций та подстанций /А.А. Антюшин, А.Е. Гомберг, В.П. 70 Караваєв и др.; под ред. З.С. Мусазляна, - 2-е изд., перераб. и доп. - М: Знергоатомиздат, 1989. - 384 бс.: илл. с. 196, рис. 7.3.)
Однак даний спосіб не забезпечує необхідної чутливості та селективної роботи релейного захисту через малі струми однофазних замикань на землю.
В основу винаходу поставлено завдання створити селективний захист від однофазних замикань на землю в 19 електромережі з ізольованою нейтраллю, в якому уведення нових операцій дозволило б збільшити струм однофазного замикання у пошкодженому фідері та забезпечити необхідну чутливість і селективність роботи релейного захисту.
Поставлене завдання досягається тим, що в способі захисту від однофазних замикань на землю в електромережі з ізольованою нейтраллю, в якому вимірюють струм однофазного замикання на землю основної 20 частоти в усталеному режимі у пошкодженому фідері і в разі перевищення заданої уставки вказаним струмом вимикають пошкоджений фідер, згідно винаходу, збільшують струм однофазного замикання на землю у пошкодженому фідері вище заданої уставки та селективно вимикають його.
Для збільшення струму замикання на землю через пошкоджений фідер до величини, що перевищує задану уставку і тим самим забезпечує потрібну чутливість та селективність роботи релейного захисту використовують 29 пристрій збільшення струму замикання на землю. В якості такого пристрою можливо використовувати наступні « елементи: резисторні, індуктивні, ємнісні опори або їх комбінації. Ці елементи у нормальному режимі роботи від'єднані від електромережі і їх під'єднують короткочасно до шин електромережі після появи однофазного замикання на землю, яке виявляють за допомогою трансформатора напруги для контролю ізоляції мережі. Час під'єднання пристрою для збільшення струму замикання на землю до шин електромережі невеликий, становить со 30 декілька секунд і визначається часом спрацювання релейного захисту та комутаційного апарата. Га
На фіг.1 зображена принципова схема з'єднань елементів для захисту від однофазних замикань па землю електричної мережі з ізольованою нейтраллю; о на фіг.2 - схеми з'єднань елементів пристрою для збільшення струмів однофазного замикання на землю, со на фіг.З - принципова схема під'єднання до шин електромережі шунтової конденсаторної батареї, де: 3о 1 - шини підстанції електромережі з ізольованою нейтраллю; о 2 - перший комутаційний апарат;
З - пристрій для збільшення струму однофазного замикання на землю; 4 - другий комутаційний апарат; « - фідер; З 50 6 - трансформатор напруги для контролю ізоляції електромережі; с 7, 8, 9 - варіанти виконання пристрою для збільшення струму однофазного замикання на землю; з» 10 - третій комутаційний апарат; 11 - шунтова конденсаторна батарея; 12 - четвертий комутаційний апарат; 13 - додатковий резистор. і-й Спосіб здійснюють так. Вимірюють струм однофазного замикання на землю основної частоти в усталеному оз режимі у пошкодженому фідері, збільшують цей струм вище заданої уставки і селективно вимикають пошкоджений фідер. і-й Спосіб реалізується за допомогою схеми з'єднань елементів для захисту від однофазних замикань на землю ка 20 електричної мережі з ізольованою нейтраллю наступним чином.
До шин 1 підстанції електромережі під'єднано своїм входом перший комутаційний апарат 2, який знаходиться со у вимкненому стані, а до його виходу під'єднано пристрій для збільшення струму однофазного замикання на землю 3. До цих же шин 1 під'єднано своїм входом другий комутаційний апарат 4, який знаходиться у ввімкненому стані, до виходу якого під'єднано фідер 5. До шин 1 підстанції під'єднано також трансформатор 29 напруги для контролю ізоляції електромережі 6 (див.фіг.1). в. В якості пристрою для збільшення струму однофазного замикання на землю З використовують такі варіанти: однофазний триобмотковий трансформатор, з'єднаний зіркою, нейтраль якої під'єднана до землі 7 (див.фіг.2а); резистори, з'єднані зіркою, нейтраль якої під'єднана до землі 8 (див.фіг.2б6); конденсатори, з'єднані зіркою, нейтраль якої під'єднана до землі 9 (див.фіг.2в). 60 При використанні в якості пристрою збільшення струму однофазного замикання на землю З шунтової конденсаторної батареї 11, елементи схеми з'єднують згідно фіг.3, а саме.
До шин 1 підстанції електромережі своїм входом під'єднано третій комутаційний апарат 10, який знаходиться у ввімкненому стані, а до його виходу під'єднана шунтова конденсаторна батарея 11, з'єднана зіркою, нуль якої під'єднано до входу четвертого комутаційного апарату 12, який знаходиться у вимкненому стані, вихід якого бо під'єднано до землі (див.фіг.За) або до входу додаткового резистора 13, вихід якого під'єднано до землі
(див.фіг.3б).
Поява однофазного замикання у будь-якому з фідерів 5 електромережі (див.фіг.1) виявляється за допомогою трансформатора напруги для контролю ізоляції 6, з якого поступає сигнал на ввімкнення першого комутаційного апарата 2 пристрою для збільшення струму замикання на землю 3, який протікатиме через пошкоджений фідер 5. Цей струм збільшують вище величини уставки, щоб надійно спрацював релейний захист саме пошкодженого фідера 5. При цьому релейним захистом подасться сигнал на вимкнення другого комутаційного апарата 4, чим пошкоджений фідер 5 від'єднують від шин підстанції 1 і не допускають розвитку аварії - переходу однофазного замикання у дво- чи трифазне. В якості всіх комутаційних апаратів можуть використовуватись олійні, вакуумні, 7/0 тиристорні тощо вимикачі.
В якості пристрою для збільшення струму замикання на землю може використовуватися шунтова конденсаторна батарея, яка служить для компенсації реактивної потужності в електромережі або регулювання напруги і постійно під'єднана Через третій комутаційний апарат 10 до шин підстанції 71 (див.фіг.3). Тут збільшеним струму однофазного замикання здійснюють таким чином.
У нормальному режимі роботи електромережі третій комутаційний апарат 10 знаходиться у замкненому стані, а четвертий комутаційний апарат 12 у вимкненому і конденсаторна батарея 11 працює в нормальному режимі з ізольованою нейтраллю. У випадку появи однофазного замикання на землю на одному з фідерів 5 (див.фіг.1) четвертий комутаційний апарат 12 вмикають, під'єднують нейтраль шунтової конденсаторної батареї 11 безпосередньо до землі (див.фіг.За) або через додатковий резистор 13 певної величини, якщо струм замикання 2о на землю батареї буде завеликий (див.фіг.36б). Величину додаткового резистора 13 підбирають такої величини, щоб забезпечити чутливість і надійне спрацювання релейного захисту комутаційного апарата 4 і селективного вимкнення саме того фідера 5, на якому виникло однофазне замикання на землю.
Використання пропонованого способу захисту від однофазних замикань па землю шляхом збільшення струму через пошкоджений фідер дозволить успішно реалізувати чутніший і селективний релейний захист і надійно вимикати пошкоджений фідер, не допускати розвитку аварії та запобігати можливим значним збиткам енергопідприємств. «

Claims (1)

  1. Формула винаходу (ее) , , 2, Щ Спосіб захисту від однофазних замикань на землю в електромережі з ізольованою нейтраллю, що включає СМ вимірювання струму однофазного замикання на землю основної частоти в усталеному режимі у пошкодженому ю фідері і в разі перевищення установки вказаним струмом вимикають пошкоджений фідер, який відрізняється тим, що збільшують струм однофазного замикання на землю у пошкодженому фідері, вище заданої установки та /-«О селективно вимикають його. Іс) Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 1, 15.01.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. «
    -
    . и? 1 (95) 1 іме) ІЧ е) 60 б5
UA2002075692A 2002-07-10 2002-07-10 Спосіб захисту від однофазних замикань на землю в електромережі з ізольованою нейтраллю UA53528A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002075692A UA53528A (uk) 2002-07-10 2002-07-10 Спосіб захисту від однофазних замикань на землю в електромережі з ізольованою нейтраллю

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002075692A UA53528A (uk) 2002-07-10 2002-07-10 Спосіб захисту від однофазних замикань на землю в електромережі з ізольованою нейтраллю

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA53528A true UA53528A (uk) 2003-01-15

Family

ID=74173976

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002075692A UA53528A (uk) 2002-07-10 2002-07-10 Спосіб захисту від однофазних замикань на землю в електромережі з ізольованою нейтраллю

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA53528A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Hooshyar et al. Microgrid protection
Nikkhajoei et al. Microgrid fault protection based on symmetrical and differential current components
US20100110742A1 (en) Bipolar dc to ac power converter with dc ground fault interrupt
CN104022494A (zh) 柔性直流输电换流站断路器的交直流配合保护方法及装置
RU157512U1 (ru) КОМПЛЕКТНОЕ КОМБИНИРОВАННОЕ УСТРОЙСТВО РЕЛЕЙНОЙ ЗАЩИТЫ И АВТОМАТИКИ НА ПЕРЕМЕННОМ ОПЕРАТИВНОМ ТОКЕ ДЛЯ ПРИСОЕДИНЕНИЙ РАСПРЕДЕЛИТЕЛЬНОГО УСТРОЙСТВА ЭЛЕКТРИЧЕСКИХ СЕТЕЙ 6-35 кВ
Mohamed et al. A review on the proposed solutions to microgrid protection problems
CN105259500B (zh) 一种三电平并网变换器的继电器故障检测方法
Saleh et al. Comparing the performance of protection coordination and digital modular protection for grid-connected battery storage systems
Wang et al. A novel protection scheme for an LVDC distribution network with reduced fault levels
CN102832603A (zh) 一种兼容光伏电站低电压穿越运行的快速联络线故障隔离方法
CN102411120B (zh) 一种变电站直流系统接地选线装置
JP6099446B2 (ja) パワーコンディショナ、および直流給電システムの絶縁抵抗測定方法
Hunter et al. A new fast-acting backup protection strategy for embedded MVDC links in future distribution networks
Muda et al. Real time simulation of new adaptive overcurrent technique for microgrid protection
Rahman et al. Multi-agent approach for overcurrent protection coordination in low voltage microgrids
Pan et al. Protection issues and solutions for protecting feeder with distributed generation
Mohanty et al. Current restrained undervoltage protection scheme of converter dominated microgrids
RU171206U1 (ru) Устройство защиты линий электропередачи от однофазных замыканий на землю в трёхфазной сети с изолированной нейтралью
Kunde et al. Integration of fast acting electronic fault current limiters (EFCL) in medium voltage systems
UA53528A (uk) Спосіб захисту від однофазних замикань на землю в електромережі з ізольованою нейтраллю
CN104078951B (zh) 一种基于相间弧光电压特性线路相间故障双端保护方法
CN113595040A (zh) 一种基于控保协同的环形直流微网单端电流式测距方法
RU2399136C1 (ru) Способ отключения короткого замыкания в электрической сети переменного тока высокого напряжения
Thamilvalluvan et al. A novel relay used for fault detection and isolation in distribution networks containing of several DGs
RU2334331C1 (ru) Устройство для регистрации двойных замыканий на землю в сетях с изолированной нейтралью