UA52539A - Спосіб лікування гнійно-запальних захворювань породіль в післяпологовий період - Google Patents

Спосіб лікування гнійно-запальних захворювань породіль в післяпологовий період Download PDF

Info

Publication number
UA52539A
UA52539A UA2002097298A UA200297298A UA52539A UA 52539 A UA52539 A UA 52539A UA 2002097298 A UA2002097298 A UA 2002097298A UA 200297298 A UA200297298 A UA 200297298A UA 52539 A UA52539 A UA 52539A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
blood
treatment
autotransfusion
inflammatory diseases
purulent
Prior art date
Application number
UA2002097298A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Володимир Кирилович Чайка
Владимир Кириллович Чайка
Ольга Миколаївна Рогова
Марина Альбертівна Овсянник
Ганна Гербертівна Колеснікова
Анна Гербертовна Колесникова
Original Assignee
Марина Альбертівна Овсянник
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Марина Альбертівна Овсянник filed Critical Марина Альбертівна Овсянник
Priority to UA2002097298A priority Critical patent/UA52539A/uk
Publication of UA52539A publication Critical patent/UA52539A/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • External Artificial Organs (AREA)

Abstract

Спосіб лікування гнійно-запальних захворювань у породіль в післяпологовий період шляхом аутотрансфузії екстракорпорально опроміненої рентгенівським промінням крові, антибактеріальної, дезінтоксикаційної терапії, корекції мікроциркуляції, білкового, водно-електролітного обміну та кислотно-лужної рівноваги. При цьому відібрану для аутотрансфузії кров опромінюють рентгенівським промінням, а її аутотрансфузію виконують одноразово у першу добу лікування.

Description

Опис винаходу
Заявляємий спосіб належить до медицини, а саме до акушерства, і може бути використаний для прискорення 2 одужання гнійно-септичних ускладнень у родильниць, після операції кесарев розтин та інших післяопераційних ускладнень гнійно-запального характеру.
Відомо спосіб лікування гнійно-запальних захворювань |1. Авт. св. 1782618, СССР, МКВ Аб1М5/06 "Способ лечения зндометрита у родильниц". Заявка Мо 476250/14. Тюменский гос. мед. инс-т. Опубл. 23.12.92. Бюл. Мо 47. шляхом проведення антибіотикотерапії, зниження інтоксикації організма, імуностимуляції. 70 Недоліком відомого способу є порівняльно низький лікувальний ефект, викликаний тим, що антибіотикотерапія приводить до формування полірезистенстних штаммів мікроорганізмів, крім того, введення антибіотиків сприяє алергізації організма і збільшенню їх побічної дії, пригніченню імунітету.
Відомий також спосіб лікування гнійно-запальних захворювань у породіль у післяпологовий період (2. Патент 2000828, РФ, МПК Аб1М5/06 "Способ профилактики гнойно-воспалительньїх осложнений у родильниц с 12 фактором риска после кесарева сечения". С. В. Хмиль, А. Е. Франчук, Н. Н. Олийньк. Тернопольский мед. институт. Опубл. Бюл. Мо З - 4, 1993| шляхом антибіотикотерапії, десенсибілізуючої терапії, дезінтоксикаційної та вітамінотерапії, фізіотерапії лазерним опромінюванням.
Недоліком відомого способу є порівняльне низький лікувальний ефект, лікування проводять тривалий час, з можливими побічними діями. При лазерній терапії (впливом гамма-опромінювання низькоенергетичним гелій-неоновим лазером) внутрішньовенном лазерним опромінюванням крові, не дивлячись на позитивну динаміку в процесі лікування, у хворих у різні строки відмічається краткочасна субфебрильна лихоманка, яка супроводжується явищами деякого погіршення загального стану хворих: відчуттям здавлення у грудині, утрудненим відходженням мокроти (Тимина В. Г., 1992). Це явище розцінено як феномен "вторинного загострення", який вимагає додаткового медикаментозного утручання.
Відомий також спосіб лікування гнійно-запальних захворювань у породіль в післяпологовий період |З. «
Чаленко В. В., Жилкина С. В., Чаленко И. 0О., Зайцева Н. Н. Фотомодификация аутокрови в комплексном лечений воспалительньїх гнойно-септических заболеваний женских половьїх органов. Акушерство и гинекология. - 1990. -Ме 4. - С. 67 - 6843, який включає антибактеріальну, десенсебілізуючу, дезінтоксикаційну терапії та аутотрансфузію екстракорпорально-опроміненої ультрафіолетовим світлом крові. З вени хворої забирають кров о у обсязі 1 - Змл/кг ваги її тіла в пробірку з консервантом, яку опромінюють ультрафіолетовим світлом з со довжиною хвилі 254мм у дозі 600 - 8б0одДж/м?, використуючи апарат МД - 73 М "Изольда", після чого виконують аутотрансфузію. Курс лікування 1 - 10 процедур через З - 5 днів. о
Недоліками відомого способу є недостатня ефективність лікування через тривалий термін повного одужання Ге в клініці, який складає 28 хз 1 - 2 днів. При використанні відомого способу можливі імуносупресія та кумуляція супресивної дії. Крім того, для використання цього способу є протипоказання - порфірія, фотодерматит, о фотосенсебілізація та інші. Причина недоліків - недостатньо вивчене дозування опромінювання, режим і методи опромінювання, тривалість курсу та періодичність його повторення, відсутність оптимальної дози по дії рентгенівським опромінюванням. « й Найбільш близьким по технічній суттєвості заявляемому способу є спосіб лікування гнійно-запальних -о захворювань породіль в післяпологовому періоді (4. Патент Мо 45762 Укр. МКВ АбЄ1М5/00, АбЄ1КЗ39/395, АбЄ1К53/14 с "Спосіб лікування запальних гнійно-септичних захворювань жіночих статевих органів". Опубл. 15.04.02. Бюл. Мо :з» 4| шляхом аутотрансфузії екстракорпорально опроміненої рентгенівським промінням крові у обсязі З - 5мл/кг ваги тіла, антибактеріальної, дезінтоксикаційної терапії, корекції мікроциркуляції, білкового, водно-електролітного обміну та кислотно-лужної рівноваги. сл 395 Недоліком відомого способу є порівняльно знижений лікувальний ефект, у зв'язку з тим, що опромінювання крові необхідно проводити неодноразово, а опромінення здійснюється при інтегральній дозі поглинення 200 - 300 ко Гр, яка не вивчена досконально по впливу імунологічних показників крові. с В основу винаходу поставлено задачу створення способу лікування гнійно-запальних захворювань у породіль в післяродовий період шляхом вибору оптимального режиму при 120 ж 5 Гр опромінювання аутокрові (95) 50 та проведенні аутотрансфузії екстракорпорально опроміненої рентгенівським промінням крові хворої, що надає с можливість підвищення імунобіологічної резістентності організму з найменшим пошкодженням клітин крові.
Сутність способу, який заявляється, заключається в тому, що у хворої в першу добу лікування відбирають із локтьової вени кров у обсязі З - 5мл/кг ваги тіла, екстракорпорально опромінюють її одноразово рентгенівським промінням дозою 120 х З Гр, потім виконують аутотрансфузію, антибактеріальну та дезінтоксікаційну терапії, 59 корекцію мікроциркуляції білкового, водно-електролітного обміну та кіслотно-лужної рівноваги. в. Новим у способі, який заявляється, є те, що опромінюють кров одноразово рентгенівським промінням дозою поглинання 120 «х З Гр екстракорпорально з наступним проведенням аутотрансфузії.
Гнійно-запальні захворювання у породіль в післяпологовий період, в тому числі, ускладнення після операції кесарев розтин є однією з найбільш розповсюджених і важких захворювань післяпологового періоду. За даними бо літератури подібні ускладнення зустрічаються від 6 до 4095 |Михайленко 0. Т. "Методические рекомендации". -
Киев, 1990. - с. 20). Післяпологовий період характеризується станом часткового імунодефіциту, що є однією з причин підвищеної чутливості породіль до інфекції, на фоні якої у породіль з факторами підвищеного ризику заогнійно-запальних ускладнень, такими, як цукровий діабет, ожиріння, часто виникає неспроможність швов на матці, черевній стінці, ендометріти, перитонит, сепсіс. Сприяючим фактором їх виникнення є те, що матка у бо породіль після операції кесарев розтин являє собою порожнину з великою раневою поверхністью, з рясним лохіальним середовищем, згустками крові, залишками некротичних частин посліду. Все це сприяє виникненню запального процесу.
Для ефективного лікування гнійно-запальних захворювань особливе значення має імуно-модулюючий вплив на організм породіль, які посилюють метаболізм у тканинах. Проведення аутотрансфузії екстракорпорально опроміненої рентгенівським промінням крові (ЕРОК) сприяє покращенню показників неспецифічної резистентності та імунного статусу. Експериментальне виявлено, що при дозі опромінювання дозою 120 « ЗГр відбувається збільшення інтерлейкінів (1/2), в той час, як при дозі 70 і ЗООГр кількість інтерлейкінів зменшується (табл.). ів и -е;---шеая ма! 77111111 вва
При проведенні аутотрансфузії екстракорпорально опроміненої крові відмічено підвищення цитокинів, а саме - інтерлейкіна 1/2, який в найбільшому ступені наближається до норми та призводить до прискорення одужання хворої, дає значно більший лікувальний ефект у порівнянні з дозами в 70 та З00 Гр, які використовувалися у відомому способі.
Для виявлення дії опромінювання дозою в 120 Гр, належить ще проводити дослідження і надалі для « поразуміння механізму дії цієї дози на клітини кроваї та на її імунологічні показники.
Наукові дослідження при лікуванні 36 жінок з запальними захворюваннями показали, що на фоні введення аутотрансфузії ЕРОК відбувається зниження резістентності до антибіотиків та поліпшення стану організму о зо хворої. Відбувається значний стимулюючий та регулюючий вплив на адоптогенні системи організму (імунну, ендокринну, нервову, кровотворну) у формуванні коопретивної, взаємопосилюючої захисної відповіді на с ендогенні та екзогенні фактори агресії, до яких належить і гнійно-запальні захворювання у породіль після ю пологів.
Ефект аутотрансфузії рентгенівським промінням екстракорпорально опроміненої крові хворої, яку беруть у с обсязі З - 5мл/кг ваги тіла, багатогранний і проведення інтенсивної терапії (на фоні опромінення крові) - ю антибактеріальної, дезінтоксикаційної терапії, корекції мікроциркуляції, білкового, водно-електролітного обміну та кислотно-лужної рівноваги - дає можливість більш вираженої корекції порушень гемостазу і кислотно-лужного стану крові хворих з бактеріальними інфекціями, дає можливість підвищити ефективність лікування та скоротити термін лікування. Таку дію ЕРОК можно пояснити високим рівнем виявлених після « 20 аутотрансфузії в крові біологічно-активних факторів - інтерлейкинів, фактору зрісту тимоцитів, зрістових з с факторів стволових клітин та ін. Стимуляція імунітету хворої дозволяє покращити результат лікування, зменшити важкість захворювання і термін лікування. Аутотрансфузія опроміненої крові стимулює неспецифічну :з» резистентність організму, специфічний імунітет і підвищує біологічну активність антибіотиків та інших методів дії. Однією з головних умов екстракорпорального опромінювання крові є правильний вибір фізико-технічних параметрів опромінювання. Задача вибору зводиться до побудови в опромінюваному обсязі рівномірного с розподілу дози, яка викликає максимальний біологічний ефект. Як виявлено експериментальне оптимальною дозою опромінювання є 120 хз ЗГр. ко Спосіб лікування гнійно-запальних захворювань у породіль в післяпологовий період, що заявляється, с реалізують наступним чином.
Після виявлення гнійно-запальних захворювань у породіль в післяпологовому періоді, пацієнтці в першу добу о лікування після видалення гною з осередку запалення виконують аутотрансфузійне лікування. Для цього
Ге; відбирають венозну кров у обсязі 3-5мл/кг ваги тіла пацієнтки до ампули з консервантом (препарат "Глюгіцир" виробництва ВАТ "Дніпрофарм", м. Дніпропетровськ), опромінюють її рентгенівським промінням у трубці без фільтру на рентгенотерапевтичному апараті РУМ-17 при інтегральній дозі поглинання 120 х ЗГр, напрузі вв епектричного струму 200КВ та його силі - ТОМА. Після цього одноразово виконують крапельне внутрішньовенне введення опроміненої аутокрові пацієнтці. Паралельно з цим виконують комплекс лікувальних заходів, який » включає: антибактеріальну терапію 1 - 2 препаратами, зважаючи на резистентність флори (зінацеф, ципрофлоксацин, метронідазол, гентаміцин, поліміксин або ін.); інтенсивну інфузійно-трансфузійну терапію, яка включає дезінтоксикаційну терапію (неогемодез); корекцію мікроциркуляції (реополіглюкін); корекцію білкового во обміну (плазма крові, альбумін); корекцію водно-електролітного обміну (фізіологічний розчин); корекцію кислотно-лужної рівноваги (левамін, розчин глюкози, фізіологічний розчин). Дози та режими введення препаратів вибирають за рекомендаціями фірм-виробників |Справочник Видаль. Лекарственнье препарать! в России:
Справочник. - М.: АстраФармСервис, 1997. - 1504 с.|.
Конкретні приклади виконання способу. 65 Приклад 1. Хвора Б., вага тіла б7кг. Хвора пологорозрішена. Операція кесарев розтин. У післяпологовому періоді у породілі відмічено гнійно-запальне захворювання - ендометрит, підвищення температури тіла до
38,2"С. Проведена антибіотикотерапія препаратами ципробай, метронідазол. Для стимуляції імунітету проведена аутотрансфузія екстракорпорально опроміненої рентгенівським промінням крові, яку було взято із локтьової вени у обсязі 4мл/кг ваги тіла. Цю кров розчинили з консервантом-препаратом "Глюгіцир" виробництва
ВАТ Дніпрофарм, та опромінювали рентгенівським промінням у трубці без фільтру на рентгено-терапевтичному апараті РУМ-17 при інтегральній дозі поглинання 120Гр, напрузі електричного струму 200кВт та його силі - 10мА. Після цього виконували крапельне внутрішньовенне введення опроміненої аутокрові.
На третю добу післяопераційного періоду температура тіла нормалізувалась, ЧСС - 89 уд. в хв., -ДД 18 в хв. Не виділялась з післяопераційної рани серозна рідина. Через дві доби краї післяопераційної рани 7/0 очистилися, з'явилися свіжі грануляції. На п'яту добу нормалізувалися імунологічні показники ІЛ-1, ІЛ-8, ФНП та периферичної крові.
Приклад 2. Хвора Т. У післяпологовому періоді при ультразвуковому дослідженні матки виявили ехоознаки ендометриту. Додаткові дослідження крові підтвердили гострий післяпологовий ендометрит. Хворої призначили лікування: антибактеріальну терапію гентаміцином та поліміксином, дезінтоксикаційну терапію інфузіями /5 Гемодезу; інфузійну корекцію мікроциркуляції реополіглюкіном, білкового обміну - плазмою крові; водно-електролітного обміну - фізіологічним розчином, кислотно-лужної рівноваги - левоміном і все це на фоні одноразової аутотрансфузії при інтегральній дозі поглинання 120Гр. Було внесено кров у обсязі 165мл (вага тіла 55кг) до ампули з консервантом та опромінювали, а потім крапельне внутрішньовенно ввели пацієнтці.
На третю добу після аутотрансфузії стан хворої стабілізувався, температура тіла нормалізувалась до
З6,6"С, перестала виділятися з пісялопераційної рани серозна рідина. Краї післяопераційної рани очистилися, з'явились свіжі грануляції. Хвору виписали із стаціонару на сьому добу після аутотрансфузії ЕРОК.
Приклад 3. Хвора Н. Діагноз: вагітність ЗО тиж. Обтяжений акушеро-гінекологічний анамнез - З мед. аборта, арахноенцефаліт, легка прееклампсія. Хронічна внутрішньоутробна гіпоксія плода, погроза передчасних пологів.
Обстежена кров, сеча та ін. Проведено лікування: токолітична терапія, гіпоксіїї плоду, прееклампсії. Стан об погіршився. Проведена операція кесарев розтин, після чого - масивна інфузійна та детоксикаційна терапії.
Температура 37,3 - 38,2"С, лохії кровяні помірні. Проведено сеанс аутотрансфузії екстракорпорально « рентгенопромінювання крові хворої одноразово дозою 120Гр. На шосту добу після аутотрансфузії крові нормалізувалася температура, пульс, тиск. Хвору виписали із стаціонару.
Використана література Ге! зо 1. Авт. св. 1782618, СССР, МКВ Аб1М5/06 "Способ лечения зндометрита у родильниц". Заявка Мо 476250/14.
Тюменский гос. мед. инс-т. Опубл. 23.12.92. Бюл. Мо 47. ме) 2. Патент 2000828, РФ, МПК Аб1М5/06 "Способ профилактики гнойно-воспалительньїх осложнений у ю родильниц с фактором риска после кесарева сечения". С. В. Хмиль, А. Е. Франчук, Н. Н. Олийньк.
Тернопольский мед. институт. Опубл. Бюл. Мо З -4, 1993. с 3. Чаленко В. В., Жилкина С. В., Чаленко И. О., Зайцева Н. Н. Фотомодификация аутокрови в комплексном ю лечений воспалительньїх гнойно-септических заболеваний женских половьїх органов. Акушерство и гинекология. - 1990. - Мо 4, - С. 67 - 68. 4. Патент Мо 45762 Укр. МКВ АбЄ1ТМ5/00, Аб1КЗ39/395, Аб1К53/14 "Спосіб лікування запальних гнійно-септичних захворювань жіночих статевих органів". Опубл. 15.04.02 Бюл. Мо 4. « - с

Claims (1)

  1. Формула винаходу з Спосіб лікування гнійно-запальних захворювань у породіль в післяпологовий період шляхом аутотрансфузії екстракорпорально опроміненої рентгенівським промінням крові, відібраної у обсязі 3-5 мл/кг ваги тіла, сл антибактеріальної, дезінтоксикаційної терапії, корекції мікроциркуляції, білкового, водно-електролітного обміну та кислотно-лужної рівноваги, який відрізняється тим, що відібрану для аутотрансфузії кров опромінюють ко рентгенівським промінням дозою 120 - З Гр, а її аутотрансфузію виконують одноразово у першу добу лікування. 1
    Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних о мікросхем", 2002, М 12, 15.12.2002. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і Ге) науки України.
    Р
    60 б5
UA2002097298A 2002-09-09 2002-09-09 Спосіб лікування гнійно-запальних захворювань породіль в післяпологовий період UA52539A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002097298A UA52539A (uk) 2002-09-09 2002-09-09 Спосіб лікування гнійно-запальних захворювань породіль в післяпологовий період

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002097298A UA52539A (uk) 2002-09-09 2002-09-09 Спосіб лікування гнійно-запальних захворювань породіль в післяпологовий період

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA52539A true UA52539A (uk) 2002-12-16

Family

ID=74285098

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002097298A UA52539A (uk) 2002-09-09 2002-09-09 Спосіб лікування гнійно-запальних захворювань породіль в післяпологовий період

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA52539A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2571236C2 (ru) Способ лечения бесплодия на фоне хронического эндометрита с гипоплазией эндометрия
RU2309744C1 (ru) Способ лечения послеродового эндометрита
RU2634471C2 (ru) Способ местного лечения послеродового эндометрита
UA52539A (uk) Спосіб лікування гнійно-запальних захворювань породіль в післяпологовий період
RU2792572C1 (ru) Способ реабилитации пациенток с "тонким" эндометрием после неудач ЭКО
RU2386441C1 (ru) Способ профилактики спаечного процесса в полости брюшины при акушерско-гинекологических операциях
RU2397771C2 (ru) Способ лечения осложненных форм воспалительных заболеваний придатков матки
RU2803130C1 (ru) Способ лечения эритематозно-буллезной формы рожи
RU2713797C1 (ru) Способ неинвазивного лазерно-индуцированного лечения атрофии эндометрия
RU2268717C1 (ru) Способ лечения эндометрита в послеродовом периоде
RU2741247C1 (ru) Способ профилактики перитонеальных спаек женского таза
RU2445058C1 (ru) Способ лечения воспалительных заболеваний внутренних женских половых органов
RU2749812C2 (ru) Способ лечения цервицита и хронического эндометрита
RU2246906C2 (ru) Способ лечения воспалительных заболеваний придатков матки
RU2155037C1 (ru) Способ лечения хронического урогенитального кандидоза у женщин
RU2211019C1 (ru) Способ лечения хронического аднексита
RU2262934C1 (ru) Способ лечения больных с острыми эндометритами
RU2253491C1 (ru) Способ лечения хронического сальпингоофорита
RU2233184C2 (ru) Способ лечения острого сальпингоофорита
RU2231359C1 (ru) Способ лечения язвенных форм ангиитов кожи
RU2231374C1 (ru) Способ послеоперационной реабилитации больных с тубоовариальными образованиями
RU2635518C2 (ru) Способ лечения хронического эндометрита с аутоиммунными нарушениями эндометрия
RU2260435C2 (ru) Способ лечения хронических воспалительных процессов внутренних половых органов у женщин
UA142133U (uk) Спосіб лікування гіпоплазії ендометрію у жінок репродуктивного віку з безпліддям
RU1804851C (ru) Способ лечени хронических воспалительных заболеваний внутренних женских половых органов