UA50466A - Механічний туманогенератор - Google Patents

Механічний туманогенератор Download PDF

Info

Publication number
UA50466A
UA50466A UA2002010479A UA200210479A UA50466A UA 50466 A UA50466 A UA 50466A UA 2002010479 A UA2002010479 A UA 2002010479A UA 200210479 A UA200210479 A UA 200210479A UA 50466 A UA50466 A UA 50466A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
air
working fluid
working
compressed air
tank
Prior art date
Application number
UA2002010479A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Петро Іванович Коренко
Петр Иванович Коренко
Юрій Вікторович Глущенко
Анатолій Андрійович Овчар
Сергій Петрович Коренко
Original Assignee
Петро Іванович Коренко
Петр Иванович Коренко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Петро Іванович Коренко, Петр Иванович Коренко filed Critical Петро Іванович Коренко
Priority to UA2002010479A priority Critical patent/UA50466A/uk
Publication of UA50466A publication Critical patent/UA50466A/uk

Links

Landscapes

  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Nozzles (AREA)

Abstract

Механічний туманогенератор містить бак для робочої рідини, розпилювальний пристрій. На рамі, яка закріплена на шасі автомобіля, зібрані радіатор для охолодження силового агрегату, привідний редуктор для передачі обертання на турбокомпресор, який має стакан для підшипників, вал, на якому напресовані шестерні для з'єднання з гнучкою муфтою двигуна і шестірнею для приводу турбокомпресора з повітропроводу і форсункою. Для забезпечення подачі робочої рідини компресор двигуна через повітропроводи з'єднаний з ресиверами, манометрами резервного стиснутого повітря і робочого стиснутого повітря, регулюючим редуктором, зворотним клапаном, аварійним краном з баком робочої рідини, який з'єднаний броньованими шлангами високого тиску, і розпилювачем.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до сільськогосподарської техніки для обробітку рослин при боротьбі з шкідниками, 2 хворобами та бур'янами, а також з шкідниками засік, зерносховищ.
Відомий аерозольний генератор АГ-УП-5 в сільському господарстві, машина для утворення термомеханічним способом ядовитих туманів (аерозолей) і їх розпилення при боротьбі з шкідниками рослин. Має камеру згорання, бак для робочої рідини (яда) і бензина, насоси для подачі топлива і рідини, систему запалення топливно-повітряної суміші, розпилюючий пристрій, нагнічувач повітря. Утворенні в камері згорання гарячі 70 гази, проходячи через розпилюючий пристрій, випаровують робочу рідину. Вилітаючи із сопла розпилюючого пристрою суміш змішується із зовнішнім повітрям, охолоджується і перетворюється в туман, облаком шириною захвата 50 - 100м.
Недоліком цього аерозольного генератора є те, що в нього мала ефективність обробітку рослин і не використовується для водних і концентрованих емульсій. (Справочник по машинам для борьбь с вредителями и 72 болезнями сельскохозяйственньх культур. Шамаєев П. П., Хмелев П. П. - М.: 1967, С. 40 - 47).
Задачею винаходу є підвищення ефективності захисту рослин при боротьбі з шкідниками, хворобами, бур'янами і обробці закритих складських приміщень.
Поставлена задача досягається тим, що на рамі, закріпленій на шасі автомобіля, зібрані радіатор для охолодження силового агрегата, приводний редуктор для передачі обертання на турбокомпресор, який має стакан для підшипників, вал, на якому напресованні шестерні для з'єднання з гнучкою муфтою двигуна і шестернею для привода турбокомпресора с повітропроводами і форсункою. Для забезпечення подачі робочої рідини компресор двигуна через повітропроводи з'єднаний з ресеверами, манометрами резервного стиснутого повітря і робочого стиснутого повітря, регулюючим редуктором, зворотнім клапаном, аварійний краном, з баком робочої рідини, який з'єднаний броньованими шлангами високого тиску і розпилювачем.
На Фіг.1 зображена кінематична схема механічного туманогенератора. «
Генератор розташований на шасі автомобіля ГАЗ-66 на рамі 1, на якій зібрані радіатор 2 для охолодження силового агрегата З, приводний редуктор 4, турбокомпресор 5 для подачі міцної струі повітря, форсунка розпилювання робочої рідини, бака 7 для приготування і подачі робочої рідини, ресиверів стиснутого повітря 8, топливного бака силового агрегата 9. Для покращання обслуговування механічного туманогенератора, о утворення струї чистого повітря всередині його і охолодження вмонтовано люк 10. Ге)
Для кращого візуального огляду і контролю за роботою генератора вмонтоване вікно 11.
На Фіг.2 зображена кінематична схема приводного редуктора, який передає обертання на турбокомпресор. М
Редуктор зібраний в корпусі 4, шестерні 12 зацепления з гнучким диском дизельного двигуна, шестерні 13, Га») передачі обертання на турбокомпресор, вала 14, підшипників 15, регулюючої шайби 16, флянчика 17. 3о На Фіг.3 кінематична схема бака для приготування робочої рідини. В корпус бака 7 вмонтована система о подачі стиснутого повітря 18 - це "Г" зігнута труба з отворами для кращого перемішування рідини, заливна горловина 19, система подачі робочої рідини 20, градуірованої мірної лінійки 21, це капроновий шланг високого тиску з поплавком всередині, зливної пробки 22, крана для пониження тиску в баці 23. «
На Фіг.4 кінематична схема забезпечення стиснутого повітря. Силовий агрегат З по повітропроводах в З 50 ресивери 8 стиснуте резервне повітря, тиск якого контролює манометр 24, кран редуктора 25 регулює і передає с робочий тиск повітря, який контролюється манометром 26 по повітропроводах через зворотній клапан 27 і кран
Із» 28 в бак робочої рідини 7. При дозаправці робочої рідини тиск повітря з бака 7 зменшується краном 23.
На Фіг.5 кінематична схема системи подачі робочої рідини. По системі подачі робочого тиску повітря Фіг.4А в бак 7 поступає потрібний робочий тиск, який витісняє із бака робочу рідину і подає по трубопроводах через кран 29 у фільтр 30 на електроклапан 31 з фторопластовим клапаном. Далі робоча рідина дозується дозуючим і-й електроклапаном 32 і подається в розпилювач 33 форсунки б. Для продувки трубопровода вмонтований ав | електроклапан 34 так, як у трубопроводі (див. Фіг.5) від позиції 32 до позиції 33 залишається робоча рідина, яка через форсунку може попадати не по призначенню після виключення туманогенератора. Електродозуючий шк кран має дві шкали точної і грубої калібровки, які дозволяють регулювати кількість робочої рідини оператором, б 20 такі інженером при калібровці, що дало змогу скласти калібровочну таблицю, якою користується оператор.
На Фіг.б6 кінематична схема система подачі повітря для створення туманого облака. Турбокомпресор 5 по щи повітропроводу 36 подає сильний потік повітря до Форсунки 6. Повітря підхвачує з розпилювача 33 робочу рідину, розбиває на мікроскопічні частини каплі робочої рідини і створює туманне облако 35.
Робота механічного туманогенератора. При запуску силового агрегата ЯМ3-238 обертання передається 25 Шляхом редуктора на турбокомпресор, який нагнічує повітря через повітропроводи в змішувач для утворення в. туманного облака. Ширина захвата облака 500 - 700м, швидкість переміщення при обробці 8 - 1Окм/год.
Компресор двигуна нагнічує стиснуте повітря в ресевери через повітропроводи. Із ресеверів повітря направляється, регулюється і контролюється регулюючими редуктором і манометрами. Зворотній клапан в системі стиснутого повітря не допускає зворотнього попадання робочої рідини в систему. Встановлений 60 допоміжний кран, який перекриває в ручному режимі потік стиснутого повітря при переїздах або стоянках.
Утворений робочий тиск в баці (мінімальний тиск - 0,2атм, максимальний - 4 атм.) витискує робочу рідину і подає її по броньованих шлангах високого тиску (внутрішній діаметр шлангів 8 - 12мм) через кран, який в ручному режимі перекриває вихід робочої рідини з бака. Фільтр очистки на запарний електроклапан, який є основним робочим елементом відключення і подачі рідини на дозуючий електрокран для тарировки хвилинного бо випуска робочої рідини.
Хвилинний випуск робочої рідини з електродозуючого крану потік повітря трубокомпресора, швидкість руху туманогенератора - є основними складовими технологічного процесу обробітку рослин. Керування механічним туманогенератором виконує оператор, який знаходиться в кабіні автомобіля на місці пасажира зі сторони робочої форсунки. Контроль за роботою вузлів і агрегатів, а також керування туманогенератором здійснюється пультом дистанційного керування, який знаходиться в кабіні автомобіля. Використання дистанційної електромаси дало змогу аварійнеОвиключати туманогенератор з місця оператора при аварійних ситуаціях.
Електроживлення туманного генератора є акумуляторні батареї 6-СТ-182 напругою 248.
Механічний туманогенератор призначений для внесення інсектицидів і гербіцидів за допомогою туману 7/0 дисперсністю 10 - 25мкм з високою ефективністю обробок за зміну 100Ога. Це дозволяє оперативно і в оптимальні строки захищати посіви рослин від шкідників, хвороб і бур'янів, знищувати шкідників у складських приміщеннях ефективністю обробки за зміну 100 тис. м.куб.
Основою високої ефективності є робота в режимі ультрамалооб'ємного обприскування (0,3 - 1,2л/га) при великій ширині ефективного захвата більше 500Ом, при підвищеній швидкості руху агрегата в полі (8 - 1О0км/год). /5 Заправка інсектицидною (гербіцидною) рідиною проводиться раз в зміну.
Проти личинок черепашки при використанні інсектицидів контактного, а нервопаралітичної дії пагубні і оптимальні тільки мікроскопічні, одинакові за розміром капельки, які забезпечуються пневматичним принципом дроблення рідини за допомогою сильної струї повітря з найбільш звуковою швидкістю забезпечується моно-дисперсний розпил в оптимально ефективних розмірах (10 - 20мкм) капель.
Мікроскопічні маслянисті (водяні) повільно випаровуючись, інсектицидні (гербіцидні) капелки розповсюджуються по полю у вигляді густої туманої хвилі (більше 100 частинок в їмм куб.) обкутує кожну рослину на посівах. Передвигаючись по ширині захвата за допомогою енергії попутного вітру вони осідають на мілких чуттєвих органах тіла личинок, а саме: на рецепторах-антенах, і в коротких строк паралізують шкідника.
Смертність личинок черепашки досягає 80 - 95905. Мілкі капельки, практично не осідають на самих рослинах, обходять їх, так як не можуть побороти "лобового" тиску. Важливо, що можливе регулювання розміру капель в потрібних границях для обприскування самої рослини в боротьбі з бур'янами. «
Ступінь дисперсності міняється регулюванням витрат робочої рідини при постійній подачі генератором стиснутого повітря до робочої Форсунки, в яку подається робоча рідина. Приготування робочої рідини в баці проходить шляхом добавлення інсектициду (гербіциду) згідно нормам витрат і вимірена кількість солярового Ге зо масла. Препаративна форма інсектицидів (гербіцидів) повинна забезпечити високу концентрацію токсикату в період розповсюдження робочої хвилі. ісе)
Установку туманогенератора на режим роботи, забезпечуючий виконання заданої норми витрат робочої «Е рідини Ол/га, проводиться підбором необхідного випуска робочої рідини в одиницю часу Д, л/хвилину, швидкість переміщення машини У км/год і ширину робочого захвата В. Всі ці показники зв'язані між собою такою о залежністю: ю
Д - (ОВУ) / 600
Ефективність коливається за рахунок зміни в мережі подання рідини, збільшення або зменшення розміру вихідних отворів дозіруючих пристроїв.
Велике регулююче значення має швидкість передвигання машини. Коли відомі інші показники в роботі, вона «
Може легко бути визначена в приведеній вище формулі. Правильність проведеної регуліровки туманогенератора пев) с провіряється в процесі роботи по складеним таблицям калібровки.
При обробці закритих приміщень норму витрати робочої рідини вираховують із літрах на розрахунковий час. ;» Коли об'єм приміщення У, м/куб, і ефективність туманоутворення генератора Д, л/хвилину відомі, задана норма витрати ядохіміката Н, літрах, при обробці досягається встановленням відповідно протягом роботи
Генератора ї хвил. визначається по формулі: с 1- (НУ) / (Д 7 1000)
При роботі з хімікатами підвищуються вимоги до системи дозування рідини, так як підвищуються вимоги до о рівномірного розподілу рідини по площі посіву. Швидкість подачі робочої рідини до форсунки (при постійному їх діаметрі шлангів) залежить від тиску поданого редуктором. Для регулювання витрат рідини використовують дозуючий кран.
Ме, Хімічна обробка рослин починається після заходу сонця, в вечірні часи при стійкому стані приземного шару
Ф атмосфери з наступанням градієнта, при швидкості вітру від 0,5 до 5м/сек. Градієнт - це різниця показників температури повітря на висоті від 0,5 до 2м. Швидкість повітря вимірюється аменометром флюгера, який закріплюється на штангі з двома термометрами для обліку різниці температур. Після настання оптимальних в Метеорологічних умов дозволяється починати хімічну обробку рослин. Напрям руху при обробці повинен вестися з невітряної сторони під кутом або перпендикулярно напрямку вітру. При туманій обробці в нічний час як самого
Р» процесу, так і нанесення капель на рослини візуально не видно, тому необхідно освітлювати облако фарошукачами.
Постійно вести контроль основних параметрів туманогенератора з пульта, а також приборів і даних бор метеопоста. В журналі оператора контролюється початок роботи і його закінчення, початок кожного робочого ходу і його кінець, технологічні показники приборів метеопоста: напрямок і швидкість вітру.
Використання туманогенератора підвищує ефективність захисту рослин сільськогосподарських культур при боротьбі з шкідниками, хворобами та бур'янами в виробництві. Конструктивні особливості генератора дозволяють використовувати препарати нового покоління з високою ефективністю. б5

Claims (1)

  1. Формула винаходу Механічний туманогенератор, що містить бак для робочої рідини, розпилювальний пристрій, 9 який відрізняється тим, що на рамі, яка закріплена на шасі автомобіля, зібрані радіатор для охолодження силового агрегату, привідний редуктор для передачі обертання на турбокомпресор, який має стакан для підшипників, вал, на якому напресовані шестерні для з'єднання з гнучкою муфтою двигуна і шестірнею для приводу турбокомпресора з повітропроводу і форсункою, для забезпечення подачі робочої рідини компресор двигуна через повітропроводи з'єднаний з ресиверами, манометрами резервного стиснутого повітря і робочого стиснутого повітря, регулюючим редуктором, зворотним клапаном, аварійним краном з баком робочої рідини, який з'єднаний броньованими шлангами високого тиску і розпилювачем. « (Се) (Се) « «в) І в) -
    с . и? 1 («в) щ» (о) 4) 60 б5
UA2002010479A 2002-01-18 2002-01-18 Механічний туманогенератор UA50466A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002010479A UA50466A (uk) 2002-01-18 2002-01-18 Механічний туманогенератор

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002010479A UA50466A (uk) 2002-01-18 2002-01-18 Механічний туманогенератор

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA50466A true UA50466A (uk) 2002-10-15

Family

ID=74235750

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002010479A UA50466A (uk) 2002-01-18 2002-01-18 Механічний туманогенератор

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA50466A (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US9707882B2 (en) 2010-10-05 2017-07-18 Exel Industries Agricultural spraying machine and method for spraying a phytosanitary liquid on land cultivated by means of such a machine

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US9707882B2 (en) 2010-10-05 2017-07-18 Exel Industries Agricultural spraying machine and method for spraying a phytosanitary liquid on land cultivated by means of such a machine
US10343585B2 (en) 2010-10-05 2019-07-09 Exel Industries Agricultural spraying machine and method for spraying a phytosanitary liquid on land cultivated by means of such a machine

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1072506A (en) Dispensing apparatus and method
CN103813712B (zh) 无线控制及送风量可变调节的智能防疫防除器
CN107110070B (zh) 便携式感应电喷雾设备及工具包
US20180111135A1 (en) Nozzle with automatic adjustable aperture
US20090261180A1 (en) System and Method for Repelling Birds
Fritz et al. Effects of spray mixtures on droplet size under aerial application conditions and implications on drift
RU2694502C1 (ru) Способ внесения сыпучих средств защиты растений и комплекс для его осуществления
UA50466A (uk) Механічний туманогенератор
US2865671A (en) jensen
US6032407A (en) Combination aerosol generator and thermal fogger
US20130091757A1 (en) Motorised fumigation system
US20090260272A1 (en) Bird Repellant Distribution System
US20210212308A1 (en) System, method and an apparatus for spraying insect control substances
RU71510U1 (ru) Аэрозольный генератор
Mount et al. Ultra-low-volume application of insecticides for vector control
Ghate et al. A compressed air direct injection pesticide sprayer
CN208915447U (zh) 多旋翼无人机固体药物投放装置
US6874701B2 (en) Area fogger
SU829073A1 (ru) Устройство дл распространени трихограммы
RU2231259C2 (ru) Агрегат малообъемного опрыскивания "иртышанка"
RU37300U1 (ru) Генератор аэрозольный регулируемой дисперсности гард
US20190320639A1 (en) Product delivery method to the treatment object and the device for its implementation
WO2009129412A1 (en) System and method for repelling birds
RU2808292C1 (ru) Беспилотный летательный аппарат для обработки пестицидами садовых деревьев и кустарников
WO2024090146A1 (ja) 液体噴出装置