UA46785C2 - Пристрій для розподілу тонкого струменя частинок рідини - Google Patents

Пристрій для розподілу тонкого струменя частинок рідини Download PDF

Info

Publication number
UA46785C2
UA46785C2 UA98020819A UA98020819A UA46785C2 UA 46785 C2 UA46785 C2 UA 46785C2 UA 98020819 A UA98020819 A UA 98020819A UA 98020819 A UA98020819 A UA 98020819A UA 46785 C2 UA46785 C2 UA 46785C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
handle
tip
nozzle
housing
opening
Prior art date
Application number
UA98020819A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Теренс Уільям Болтон
Original Assignee
Теренс Уільям Болтон
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Теренс Уільям Болтон filed Critical Теренс Уільям Болтон
Priority claimed from PCT/EP1996/001225 external-priority patent/WO1997003757A1/en
Publication of UA46785C2 publication Critical patent/UA46785C2/uk

Links

Landscapes

  • Nozzles (AREA)

Abstract

Пристрій для розподілу тонкого струменя частинок рідини містить порожнистий трубчастий корпус, внутрішній поперечний перетин якого утворений, щонайменше, одною опорною поверхнею. Усередині корпусу розташоване трубчасте джерело рідини, при цьому опорна поверхня знаходиться в тісному контакті з зовнішньою поверхнею джерела для утворення опори для нього. Корпус містить канал для потоку повітря з вихідного отвору, розташованого на одному кінці корпусу, у який виступає випускний кінець джерела рідини. Джерело рідини може містити ручку, виконану з наконечником із матеріалу, що поглинає. Таке виконання пристрою є відносно дешевим та усуває необхідність в насосі.

Description

Опис винаходу
Цей винахід відноситься до пристрою для розподілу тонкого струменю рідини, а точніше до пристрою для 2 розподілу рідини, відомому як фарбопульт.
Відомі фарбопульти містять резервуар для зберігання рідини, з'єднаний для прийому газу під високим тиском із джерела. Газ під високим тиском проходить над резервуаром із рідиною для створення струменю рідини, який направляється соплом на відповідну поверхню. Стиснутий газ із джерела подається по трубопроводу у фарбопульт, при цьому його потік регулюється клапаном, керованим ручним способом або автоматично. 70 Звичайно джерело стиснутого газу містить у собі пропелен і він утримується в циліндрі з важкого металу. Такий фарбопульт, у якому резервуар для рідини має форму фломастера, розкритий у заявках Японії Мо 6104250 і
Великобританії Мо 2177620 А.
У патенті Великобританії Мо 2245196 і в Міжнародній заявці РСМ/ЗВ93/02332, що належать цьому заявнику, розкритий пристрій для розподілу тонких струменів часток рідини для фарбопультів. Ці фарбопульти містять 72 насос із ручним або ножним керуванням, з'єднаний для подачі повітря під тиском прямо в сопло, установлене таким чином, що повітря, яке залишає сопло, направляється на та над наконечником ручки у вигляді фломастера, який утримується, із можливістю видалення, усередині тримача з наконечником із матеріалу , що поглинає, розташованим у безпосередній близькості від випускного отвору сопла, щоб змусити рідину розподілятися з наконечника у вигляді тонкого струменя часток, зважених у повітрі.
У опублікованій заявці на патент Великобританії Мо 2257058 розкритий фарбопульт, що має циліндричний корпус, виконаний із вихідним отвором, для застосування з ручкою у формі фломастера. Ручка, розкрита в цій заявці, має спеціальну конструкцію і містить ковпачок на кінці, створений з отвором для вирівнювання тиску усередині резервуара ручки для того, щоб виключити присутність вакууму.
Поліпшена трубчаста конструкція розподільного пристрою фарбопульта розкрита у водночас розглянутій с заявці на патент МУО 94/26421 цього заявника. Цей розподільний пристрій містить порожнистий трубчастий Го) корпус і ручку у формі фломастера, що утримується усередині корпуса на відстані від внутрішньої стінки корпуса. На одному його кінці трубчастий корпус має сопло, а на його іншому кінці отвір, Через який може проходити повітря через трубчастий корпус і над ручкою у випускний отвір сопла. Усередині корпусу передбачена опора для розміщення ручки в корпусі з її наконечником із матеріалу , що поглинає, розташованим о щонайменше частково в межах випускного отвору сопла. с
Метою цього винаходу є створення спрощеного і відносно дешевого розподільного пристрою, який усуває необхідність у насосі, що стосується ранньої заявки УУО 94/26421 цього заявника, але який змушує, за рахунок в ефекту дуття, необхідний тонкий струмінь пофарбованих часток виходити з резервуара з рідиною, наприклад,із «о наконечника, із матеріалу , що вбирає, ручки, що містить барвну речовину, чорнило, фарбу або т.п. 39 Розподільний пристрій для фарбопульту згідно з цією заявкою, являє собою удосконалення в порівнянні з З ранньою конструкцією цього заявника, тому що воно забезпечує простий і дуже надійний засіб для розміщення ручки або картриджу усередині трубчастого корпуса і має випускне сопло, профіль якого оптимізує потік повітря навколо наконечника ручки або іншого джерела рідини, що дозволяє навіть дітям працювати з розподільним « пристроєм для досягнення ефектів фарбування, звичайно пов'язаних із більш дорогим і складним З 70 устаткуванням. У переважному варіанті виконання цього винаходу запропонована унікальна конструкція, у якій с наконечник ручки закритий, коли пристрій не застосовують, для виключення виникнення висушування або іншого з» пошкодження.
Відповідно до одного аспекту цього винаходу, створений пристрій для розподілу тонкого струменя часток рідини, що містить довгастий порожнистий трубчастий корпус, усередині якого знаходиться ручка, виготовлена з наконечником із матеріалу , що поглинає, корпус має на одному його кінці вихідний отвір, а на іншому його е кінці сопло з отвором, у яке виступає, щонайменше частково, наконечник ручки, при цьому проміжки між
Ге») внутрішньою поверхнею корпусу і периферією ручки створюють один або більш каналів для потоку повітря, що вдувається в корпус через вихідний отвір, який проходить над наконечником ручки і залишає корпус через отвір 7 сопла, згідно винаходу внутрішній поперечний переріз створений множиною поздовжньо виступаючих о 20 настановних поверхонь, між якими утримується ручка, а отвір сопла сполучається з камерою розширення, у яку може виступати, щонайменше частково, наконечник ручки; проміжки між близькими настановними поверхнями і сл периферією ручки створюють канали для потоку повітря через корпус, повітря залишає цей корпус через отвір сопла і камеру розширення.
Коли потік повітря входить у камеру розширення, він прискорюється, примушуючи частки рідини видалятися з 29 поверхні наконечника ручки з матеріалу , що поглинає, і створювати дисперсію цих часток у повітрі.
ГФ) Настановні засоби можуть містити множину ребер, що виступають усередину від внутрішніх поверхонь юю корпусу. Упорні засоби можуть містити ступені, створені в цих ребрах.
Корпус може бути створений із двох трубчастих частин, що розділяються, причому одна така частина закінчується її одним кінцем у гнізді, у яке може проходити один кінець іншої частини корпусу для створення 60 відносно тугої посадки з ним. Вихідний отвір може містити кільцевий канал, створений між внутрішньою поверхнею корпуса і довгастим ковпачком, у який може виступати один кінець наконечника трубчастого джерела, інший кінець ковпачка закривають. Джерело рідини можна розмістити з його наконечником усередині або в безпосередній близькості від сопла корпусу або його можна ефективно ущільнити, із його наконечником, усередині довгастого ковпачка. бо У іншому варіанті джерело рідини постійно розташований усередині корпусу з кінцем наконечника,
розміщеним відповідно усередині отвору сопла або в безпосередній близькості від нього. Коли розподільний пристрій не застосовують, можна використовувати з ємний ковпачок для сопла на кінці корпусу.
Внутрішня порожнина корпуса може бути створена, щонайменше на більшій частині довжини, трьома або більш звичайно плоскими боками, при цьому вершини між ближніми боками створюють канали для потоку повітря, коли в корпусі розташовані ручка або картридж. У іншій конструкції внутрішня порожнина корпусу є овальною в поперечному перерізі.
У альтернативній конструкції настановний засіб містить внутрішню трубку, у якій розташовано джерело рідини, між зовнішньою периферією цієї трубки і внутрішньою периферією зовнішньої трубки, яка рознесена від 7/0 Внутрішньої трубки і по суті коаксіальна з нею, створений канал для потоку повітря.
Корпус виготовлений переважно з пластмасового матеріалу. Проте можна застосовувати інші матеріали.
Цей винахід буде описано тепер тільки на прикладі з посиланням на прикладені схематичні креслення, на яких:
Фіг1 - вид у тривимірному зображенні, частково в розрізі розподільного пристрою відповідно до цього /5 винаходу;
Фіг.2 і З являють собою вид із торця пристрою, показаного на фіг.1; а
Фіг.4 і 5 являють собою вид збоку, у розрізі, зібраного пристрою в його неробочому і робочому режимах відповідно.
Як показано, зокрема, на фіг.1 пристрій містить трубчастий корпус 1, створений із двох, частин 1А, 18В,що 2о розділяються, усередині якого розташована ручка 2 у вигляді фломастера. Частина 1А корпуса має вихідний отвір З, який містить кільцевий канал 4 навколо трубчастого ковпачка 5, розташованого на одному кінці.
Ковпачок віднесений на відстань від протилежної поверхні внутрішньої стінки частини ТА корпусу трьома ребрами 6. На її кінці, віддаленому від вихідного отвору З, частина ТА корпуса розширена на конус для створення гнізда 7, у яке може входити один кінець 8 частини 18 корпуса з відносно щільною посадкою. На її сч ов іншому кінці частина 18 корпусу має сопло 9, що має отвір 10, який відчиняється в збіжну камеру розширення 11. Від внутрішніх поверхонь частини 18 корпусу виступають усередину три ребра 12. і)
Корпус ручки 2 у вигляді фломастера має наконечник 14 із матеріалу , що поглинає. Наконечник із матеріалу л Що поглинає , створює необхідне джерело рідини, що розподіляється, а ручка може бути розташована усередині корпусу 1 із ЇЇ наконечником 14, що знаходиться усередині ковпачка 5 вихідного отвору, як показано ю зо на фіг.4, або з її наконечником, розташованим усередині отвору 10 сопла або в безпосередній близькості від нього, як показано на фіг.5. Наконечник 14, коли він знаходиться в першому положенні, ефективно ущільнюється со усередині ковпачка 5 для виключення втрат рідини в результаті сушіння. У останньому положенні ручка М підтримується ребрами 12 у центрі усередині корпусу 1, при цьому виступ 15 корпусу ручки упирається у виступаючі упори 16 ребер 12. У цьому положенні наконечник 14 ручки виступає в отвір 10 сопла або ісе)
Зз5 Знаходиться в безпосередній близькості від нього. «г
Під час застосування, користувач вдуває повітря через вихідний отвір З і кільцеві канали, створені між протилежно розташованими поверхнями корпусу 2 ручки і внутрішніми поверхнями корпусу 1. Ребра 12 забезпечують те, що ручка розташовується в центрі усередині корпусу. Коли повітря, що вдувається, досягає вихідного сопла 9, воно проходить над наконечником 14 і потім залишає корпус через отвір 10 і камеру « розширення 11. Коли повітря входить і проходить через камеру розширення, воно прискорюється, через цесаме /- с створюючи вихровий рух, який забезпечує ефективне видалення часток рідини з наконечника 14 ручки 2.
Розміщення наконечника точно відносно отвору 10 сопла 9 дозволяє навіть маленьким дітям досягти ефектів ;» високої якості від фарбопульту при використанні цього пристрою.
В іншому не показаному варіанті корпус має по суті трикутний поперечний переріз на більшій частині його
ДОВЖИНИ, при цьому три боки корпусу діють як настановні поверхні для утримання ручки на місці. Таким чином їх відсутня необхідність у ребрах 12. Проміжки між вершинами внутрішніх поверхонь корпусу 1 і корпусу ручки створюють необхідні канали для потоку повітря з вихідного отвору в сопло. У інших відношеннях, корпус може
Ме, бути таким же як той, що показаний на фіг.1 - 5. -І Можна застосовувати інші форми для корпусу що мають більше трьох плоских боків. Таким чином корпус 5р Може мати квадратну або ромбічну форму у поперечному перерізі. Корпус може бути також овальний в со поперечному перерізі. с Ще в одному варіанті виконання, який не показаний, корпус виготовлений або зібраний у вигляді єдиної деталі з ручкою, розташованою постійно в корпусі. У цій конструкції верхівки ребер 12 можуть бути загостреними або зазубленими так, що вони врізуються в поверхню ручки під час л загрузки в корпус 1. Або ребра (або їхні верхівки) можуть бути виготовлені з пружного матеріалу, що стискується і деформується ручкою, що завантажується в корпус. іФ) Далі, у ще одному не показаному варіанті виконання корпус містить внутрішню трубку, усередині якої ко розташована ручка 2 відносно міцно. У цій конструкції внутрішня трубка розташована усередині і рознесена від внутрішньої поверхні корпусу для створення каналу для потоку повітря, що встановлює сполучення вихідною бо отвору із соплом корпусу. Внутрішня трубка розташована переважно по суті коаксиально з корпусом.
Для всіх описаних різних варіантів виконання тонкодиспергований струмінь часток пофарбованих чорнил досягається просто шляхом дуття через вихідний отвір відповідного розподільного пристрою. Поліпшені ознаки пристрою, що розподіляє, відповідно до цього винаходу дозволяють навіть маленьким дітям відтворювати ефекти фарбопульту, звичайно пов'язані з більш дорогим і складним у роботі устаткуванням. Можна також 65 під'єднати вихідний отвір розподільного пристрою до насосу, що приводиться просто рукою або ногою, за допомогою гнучкої трубки. Можна також збільшити довжину корпусу 1 за допомогою простої подовжувальної трубки, яка має вихідний отвір, а інший кінець подовжувальної трубки розмістити над вихідним отвором корпусу.
Якщо зробити таким чином, то діти, що страждають, наприклад, астмою, зможуть користуватися і насолоджуватися розподільним пристроєм фарбопульту.
Зрозуміло, що описаний вище пристрій є просто прикладом розподільних пристроїв у сполученні з цим винаходом і що в обсязі цього винаходу, визначеному прикладеною формулою, можливі модифікації, які можна легко зробити.

Claims (8)

Формула винаходу
1. Пристрій для розподілу тонкого струменя частинок рідини, що містить довгастий порожнистий корпус (1А, 18), усередині якого утримується ручка (2), виконана з наконечником (14) із матеріалу, що вбирає, корпус має на одному кінці вихідний отвір (3), а на іншому кінці - сопло (9) з отвором (10), у який виступає наконечник /5 Вучки (2), щонайменше частково, проміжки між внутрішньою поверхнею корпусу і периферією ручки утворюють один або більше каналів для потоку повітря, що вдувається в корпус через вихідний отвір (3), що проходить над наконечником (14) ручки (2) і залишає корпус через отвір (10) сопла, який відрізняється тим, що внутрішня поверхня корпусу утворена множиною поздовжньо розташованих встановлювальних поверхонь (12), між якими утримується ручка, проміжки між встановлювальними поверхнями (12), що знаходяться поруч, і периферією 2р ручки утворюють канали для потоку повітря через корпус, при цьому повітря виходить із корпусу через отвір (10) сопла і камеру розширення (11).
2. Пристрій за пунктом 1, який відрізняється тим, що отвір (10) сопла сполучається з камерою розширення (11), в яку може виступати, щонайменше частково, наконечник (14) ручки (2).
З. Пристрій за будь-яким з пунктів 1, 2, який відрізняється тим, що містить упори (16), які виступають, сч всередині корпусу, в які може упиратися виступ (15) корпусу ручки для встановлення наконечника (14) ручки (2) у положення, в якому наконечник (14) виступає або знаходиться у безпосередній близькості від отвору (10) о сопла (9).
4. Пристрій за пунктом 1, який відрізняється тим, що встановлювальні поверхні містять множину ребер (12), що виступають усередину з внутрішньої порожнини корпусу. ю зо
5. Пристрій за пунктом 4, який відрізняється тим, що упори (16), що виступають, містять ступені, утворені в ребрах (12). со
6. Пристрій за будь-яким з пунктів 1-5, який відрізняється тим, що корпус утворений із двох трубчастих чн частин (ТА, 18), що розділяються, одна така частина (ТА) закінчується на одному її кінці гніздом (7), у яке може проходити один кінець (8) іншої частини (18) корпусу для досягнення відносно щільної посадки з ним. |се)
7. Пристрій за будь-яким з пунктів 1-6, який відрізняється тим, що вихідний отвір (3) містить кільцевий «т канал (4), утворений між внутрішньою поверхнею корпусу і довгастим ковпачком (5), у один кінець якого може проходити наконечник (14) ручки (2), а інший кінець ковпачка (5) закривається.
8. Пристрій за пунктом 7, який відрізняється тим, що корпус виконаний з можливістю встановлення ручки (2) з її наконечником (14) вибірково або всередині, або у безпосередній близькості від сопла (9), або ефективно « 70 Ущільненими усередині довгастого ковпачка(5). ш-в с . и? щ» (22) -І о 50 сл Ф) іме) 60 б5
UA98020819A 1995-02-17 1996-03-21 Пристрій для розподілу тонкого струменя частинок рідини UA46785C2 (uk)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GBGB9503107.6A GB9503107D0 (en) 1995-02-17 1995-02-17 Improvements in and relating to liquid dispensing apparatus
GBGB9514671.8A GB9514671D0 (en) 1995-02-17 1995-07-18 Improvements in and relating to liquid dispensing apparatus
PCT/EP1996/001225 WO1997003757A1 (en) 1995-07-18 1996-03-21 Improvements in and relating to liquid dispensing apparatus

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA46785C2 true UA46785C2 (uk) 2002-06-17

Family

ID=10769758

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA98020819A UA46785C2 (uk) 1995-02-17 1996-03-21 Пристрій для розподілу тонкого струменя частинок рідини

Country Status (4)

Country Link
GB (2) GB9503107D0 (uk)
TW (1) TW377719U (uk)
UA (1) UA46785C2 (uk)
YU (1) YU2398A (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
GB9514671D0 (en) 1995-09-13
YU2398A (en) 1999-11-22
GB9503107D0 (en) 1995-04-05
TW377719U (en) 1999-12-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2164826C2 (ru) Усовершенствования устройства для распределения жидкости
EP1077775B1 (en) Improvements in and relating to liquid dispensing apparatus
US6270021B1 (en) Liquid dispensing apparatus
EP1246702B1 (en) Improvements in and relating to liquid dispensing apparatus
UA46785C2 (uk) Пристрій для розподілу тонкого струменя частинок рідини
MXPA00009015A (es) Mejoras en y referentes a aparato surtidor de liquido