UA45455U - Спосіб термічної деструкції органічної сировини - Google Patents

Спосіб термічної деструкції органічної сировини Download PDF

Info

Publication number
UA45455U
UA45455U UAU200905839U UAU200905839U UA45455U UA 45455 U UA45455 U UA 45455U UA U200905839 U UAU200905839 U UA U200905839U UA U200905839 U UAU200905839 U UA U200905839U UA 45455 U UA45455 U UA 45455U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
gas mixture
pyrolysis furnace
catalyst
raw materials
gas
Prior art date
Application number
UAU200905839U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Дмитрий Сергеевич Янковый
Original Assignee
Дмитрий Сергеевич Янковый
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дмитрий Сергеевич Янковый filed Critical Дмитрий Сергеевич Янковый
Priority to UAU200905839U priority Critical patent/UA45455U/uk
Publication of UA45455U publication Critical patent/UA45455U/uk

Links

Landscapes

  • Hydrogen, Water And Hydrids (AREA)

Abstract

Спосіб термічної деструкції органічної сировини включає завантаження початкової сировини в піролізну піч, термічне розкладання початкової сировини без доступу повітря з одержанням парогазової суміші, ректифікацію парогазової суміші з виділенням газової суміші і рідкого палива. Парогазову суміш, що виходить з піролізної печі, піддають каталітичному реформінгу, як каталізатор використовують високопористі оксиномолібденові і оксинокобальтові гранули з заповненням ними 9/10 об'єму камери колонки каталізатора, а риформінг парогазової суміші в присутності каталізатора ведуть при температурі 420-510 °С і тиску 0,3 атм. при об'ємній швидкості у межах від 1 до 6.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до способів переробки твердих відходів (гуми, виробів з поліфенілу, сланців і т.д.) і може бути використана в будь-якій галузі народного господарства при термічної диструкції органічної сировини для одержання пального газу і рідкого палива різного призначення (мазуту, дизпалива, розчинників і 70 т.Дд., у тому числі бензину з високооктановим числом).
Відомі способи термічної диструкції органічної сировини, що включають завантаження початкової сировини в піролізну піч, термічне розкладання початкової сировини без доступу повітря з одержанням парогазової суміші, ректифікацію парогазової суміші з виділенням газової суміші і рідкого палива (див., наприклад, спосіб одержання 75 альтернативного палива з полімерних органічних відходів по патенті України СА 21952 - прототип).
Недоліком даного способу є відсутність каталітичного реформінга парогазової суміші, проведеного до Її ректифікації, що приводить до одержання рідкої фракції продукту з низьким октановим числом, зниженню кільксті і якості цільового продукту.
Крім того, охолодження незгорілих залишків після вивантаження їх з піролізної печі з метою їхнього очищення, щі значно збільшують час робочого циклу для одержання кінцевого продукту, підвищує його собівартість.
Метою способу, що заявляється, є одержання шляхом термічної диструкції полімерів (відходів гуми, виробів з поліфенілу, сланців і т.д.) пального газу і рідкого палива різного призначення (бензину з високим октановим числом (до 110), дизпалива, мазуту, розчинників), а також металокорда, без погіршення екології навколишнього середовища.
В основу корисної моделі поставлено завдання одержання шляхом економічного термічного крекінгу органічної сировини, твердих відходів різних матеріалів (гуми, виробів з поліфенілу, сланців і т.д.) високоякісних пальних матеріалів (мазуту, дизпалива, бензину зі змістом компонентів з високим октановим числом) за рахунок раціонального способу проведення каталітичного реформінга з використанням розміщених у камері колонки каталізатора високопористих гранул оксиномолібденового й оксинокобальтового каталізаторів, а також за рахунок збагачення свіжим воднем парогазової суміші, яка надходить з піролізної печі в колонку каталізатора, що позитивно впливає на швидкість реакції в зоні каталітичного реформінга, а також до зниження коксоутворювання.
Поставлене завдання вирішується тим, що відповідно до пропонованого способу термічної диструкції органічної сировини, який включає завантаження початкової сировини в піролізну піч, термічне розкладання початкової сировини без доступу повітря з одержанням парогазової суміші, ректифікацію парогазової суміші з виділенням газової суміші і рідкого палива; - парогазову суміш, що виходить з піролізної печі, піддають каталітичному реформінгу, як каталізатор використовують високопористі оксиномолібденові й оксинокобальтові щі гранули з заповненням ними 9/10 об'єму камери колонки каталізатора; а реформінг парогазової суміші в присутності каталізатора ведуть при температурі 420-5107С і тиску О,Затм. при об'ємній швидкості у межах від 1 до 6, причому, парогазову суміш, що надходить з піролізної печі в колонку каталізатора збагачують свіжим воднем під тиском 0,5атм. з розрахунку бваг. 95 у годину на 1 тонну сировини, що завантажується в піролізну піч.
Технічним результатом при реалізації даної корисної моделі є створення економічного способу термічної диструкції органічної сировини (відходів гуми, виробів з поліфенілу, сланців і т.д.), що забезпечує одержання високоякісних пальних матеріалів, що містять компоненти з високим октановим числом за рахунок раціонального способу проведення каталітичного реформінга з використанням як каталізатора високопористих гранул оксиномолібденового й оксинокобальтового каталізаторів, контактуючи з якими вихідна сировина перетворюється в продукти реформінга, що мають більш високе октанове число, а також за рахунок збагачення свіжим воднем парогазової суміші, що надходить з піролізної печі в колонку каталізатора.
Новизна технічного рішення характеризується тим, що каталітичний реформінг парогазової суміші, яка
ВИХОДИТЬ З піролізної печі, ведуть у присутності оксиномолібденового й оксинокобальтового каталізаторів у рівній кількості, що заповнюють 9/10 об'єму камери колонки каталізатора, при температурі 420-510" і тиску 0,Затм., при об'ємній швидкості у межах від 1 до б, а також тим, що парогазову суміш, яка виходить з піролізної печі, збагачують свіжим воднем, який підвищує швидкість каталітичного реформінга, що знижує коксоутворювання.
Порівняльний аналіз технічного рішення, що заявляється, з іншими, відомими з науково-технічної і патентної бо літератури, дозволяє виявити ознаки, які відрізняють рішення, що заявляється, від прототипу, що дає можливість автору зробити висновок про відповідність ознак, які заявляються, критерію "істотні відмінності", що визначає новизну корисної моделі.
На Фіг.1 представлена блок-схема пристрою, що реалізує спосіб, який заявляється, на Фіг.2 - виносний бо елемент на Фіг.1.
Пристрій складається з послідовно розміщених у напрямку протікання парогазової суміші і зв'язаних між собою трубопроводами, піролізної печі 1 зі стінками 2, піролізною камерою З із дверцятами 4, змійовиком 5, газовим пальником б (Фіг.1), колонки 7 каталізатора, конденсатора 8, газово-рідинного розподільника 9, приймальної ємності 10 для конденсату, насоса 11 подачі рідини на підігрів, ректифікаційної колони 12 із прийомною камерою 13, конденсатором 14, дефлегматором 15 з тарілчасто-ковпачковими ярусами 16, 17, 18, ємності 19 кубового залишку, насоса 20 подачі мазуту на повторну обробку, конденсатора 21, ємності 22 для то фракції з температурою від 175 до 375"7С, конденсатора 23, ємності 24 для фракції з температурою від 30 до 1757С, ємності 25 для забрудненої води, насоса 26 подачі забрудненої води для доспалювання в піролізну піч 1, балона 29 з воднем для подачі в трубопровід парагазової суміші, що надходить з піролізної печі 1 у колонку каталізатора 7.
При цьому вихід піролізної камери З піролізної печі 1, зв'язаний із входом колонки 7 каталізатора, вихід якої зв'язаний із входом конденсатора 8, вихід якого зв'язаний із входом газово-рідинного розподільника 9, один вихід якого зв'язаний з газовим пальником 6 піролізної печі 1, а другий - із прийомною ємністю 10 для конденсату, вихід якої за допомогою насоса 11 зв'язаний із входом змійовика 5 піролізної печі 1, вихід якої зв'язаний із входом прийомної камери 13 ректифікаційної колони 12, вихід якої зв'язаний із входом ємності 19 кубового залишку, вихід якої за допомогою насоса 20 зв'язаний із входом піролізної камери З піролізної печі 1; вихід зони тарілчасто-ковпачкового ярусу 16 дефлегматора 15 ректифікаційної колони 12 зв'язаний із входом конденсатора 21, вихід якого зв'язаний із входом ємності 22 для фракцій з температурою від 45 до 375"С, а вихід ов ЗОНИ тарілчасто-ковпачкового ярусу 18 зв'язаний із входом конденсатора 23, вихід якого зв'язаний із входом ємності 24 для фракцій з температурою від ЗО до 175760.
Ємність 22 для фракцій з температурою від 175 до 375"С має вихід 27 цільового продукту - дизельного палива і вихід, зв'язаний із входом ємності 25 для забрудненої води, а ємність 24 для фракції з температурою від ЗО до 175"С має вихід 28 цільового продукту - бензину і вихід, зв'язаний із входом ємності 25 для забрудненої води, вихід якої зв'язаний за допомогою насоса 26 із входом піролізної печі 1. Причому вихід балона 29 з воднем зв'язаний із трубопроводом подачі парогазової суміші, що надходить з піролізної печі 1 у колонку каталізатора 7.
До конденсаторів 8, 21 і 23 приєднані трубопроводи подачі холодної води і трубопроводи для зливу відпрацьованої води (на кресленні не показані).
Колонка 7 каталізатора (Фіг.2) являє собою кожухотрубний апарат, циліндричний кожух 30 якого герметично зв'язаний із соосно розташованої в ньому внутрішньою трубою 31, у якій перпендикулярно Її осі, нерухомо зв'язані з нею по периметрі, розташовані пластини 32 сітчастого огородження, що утворюють камеру 33, заповнену на 9/10 по об'єму високопористими гранулами 34, де на оксиді алюмінію нанесені компоненти у 70 вигляді з'єднань молібдену і кобальту.
Внутрішня труба 31 наділена фланцем 35, за допомогою якого вона з'єднана з трубопроводом парогазової суміші, що виходить з піролізної печі 1 і фланцем 36, за допомогою якого вона приєднана до загального трубопроводу системи.
Кожух 30 колонки 7 каталізатора наділений нерухомо встановленим на ньому термокомпенсатором 37 і патрубком 38 і 39 для примусового охолодження внутрішньої труби 31; внутрішня труба 31 наділена двома нерухомо зв'язаними з нею патрубками 40 і 41, куди угвинчені термопари 42 і 43 для контролю температури процесу на каталізаторі.
Спосіб реалізується таким чином.
Органічну сировину завантажують у піролізну камеру З піролізної печі 1 через дверцята 4. Парогазову суміш з піролізної камери З піролізної печі 1, збагачену свіжим воднем з балона 29, направляють у колонку 7 каталізатора з температурою від 420 до 510"С (Фіг.2), де у зоні реформінга при тиску О,Затм. у результаті контакту вуглеводневої сировини з гранулами 34 каталізатора перетворюють його в продукт реформінга, що має 52 більш високе октанове число, потім парогазову суміш направляють у конденсатор 8, де після її охолодження отриманий конденсат у вигляді синтетичної нафти з температурою З0"С направляють у газово-рідинний розподільник 9, де після відділення газу від рідини, рідину направляють у прийомну ємність 10 для конденсату, а газ з температурою 30"С подають на газовий пальник 6 піролізної печі 1, де допалюють газ і підтримують процес бо розкладання вуглеводневої сировини в піролізній камері З піролізної печі 1.
Синтетичну нафту з прийомної ємності 10 для конденсату насосом 11 подають у змійовик 5 піролізної печі 1, де після підігріву її до температури 350-3707С направляють у прийомну камеру 13 ректифікаційної колони 12. При цьому важка фракція суміші - мазут, температура кипіння якого більш 4007С , стікає в ємність 19 кубового де залишку у вигляді цільового продукту, який насосом 20 подають у піролізну камеру З піролізної печі 1.
У процесі ректифікації парогазова суміш проходить через конденсатор 14, охолоджується там до температури

Claims (2)

Формула винаходу
1. Спосіб термічної деструкції органічної сировини, що включає завантаження початкової сировини в піролізну піч, термічне розкладання початкової сировини без доступу повітря з одержанням парогазової суміші, ректифікацію парогазової суміші з виділенням газової суміші і рідкого палива, який відрізняється тим, що 70 парогазову суміш, що виходить з піролізної печі, піддають каталітичному реформінгу, як каталізатор використовують високопористі оксиномолібденові і оксинокобальтові гранули з заповненням ними 9/10 об'єму камери колонки каталізатора, а риформінг парогазової суміші в присутності каталізатора ведуть при температурі 420-510 і тиску 0,3 атм. при об'ємній швидкості у межах від 1 до 6.
2. Спосіб термічної деструкції органічної сировини за п. 1, який відрізняється тим, що парогазову суміш, що надходить з піролізної печі в колонку каталізатора, збагачують свіжим воднем під тиском 0,5 атм. з розрахунку 6 ваг. 95 у годину на 1 тонну сировини, що завантажується в піролізну піч. бо б5
UAU200905839U 2009-06-09 2009-06-09 Спосіб термічної деструкції органічної сировини UA45455U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200905839U UA45455U (uk) 2009-06-09 2009-06-09 Спосіб термічної деструкції органічної сировини

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200905839U UA45455U (uk) 2009-06-09 2009-06-09 Спосіб термічної деструкції органічної сировини

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA45455U true UA45455U (uk) 2009-11-10

Family

ID=50637761

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200905839U UA45455U (uk) 2009-06-09 2009-06-09 Спосіб термічної деструкції органічної сировини

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA45455U (uk)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2016209193A1 (ru) * 2015-06-22 2016-12-29 Александр Николаевич БОНДАРЕНКО Устройство для термической деструкции отходов полиэтилена и полипропилена
WO2016209194A1 (ru) * 2015-06-22 2016-12-29 Александр Николаевич БОНДАРЕНКО Способ термической деструкции отходов полиэтилена и полипропилена

Cited By (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2016209193A1 (ru) * 2015-06-22 2016-12-29 Александр Николаевич БОНДАРЕНКО Устройство для термической деструкции отходов полиэтилена и полипропилена
WO2016209194A1 (ru) * 2015-06-22 2016-12-29 Александр Николаевич БОНДАРЕНКО Способ термической деструкции отходов полиэтилена и полипропилена
RU2619688C2 (ru) * 2015-06-22 2017-05-17 Александр Николаевич Бондаренко Способ термической деструкции отходов полиэтилена и полипропилена
RU2621097C2 (ru) * 2015-06-22 2017-05-31 Александр Николаевич Бондаренко Устройство для термической деструкции отходов полиэтилена и полипропилена

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1725633B1 (en) Process and plant for conversion of waste material to liquid fuel
Gooty et al. Fractional condensation of bio-oil vapors produced from birch bark pyrolysis
RU2496587C2 (ru) Способ переработки органических и полимерных отходов
EP2102312A4 (en) PYROLYSIS ACTUATOR AND METHOD FOR LOADING AND EMPTYING SUCH A REACTOR
EP3311969A1 (en) Device for thermally decomposing polyethylene and polypropylene waste
MXPA01010840A (es) Un metodo para transformacion de desperdicios de poliolefinas en hidrocarburos y una planta para transporte de los mismos.
UA45455U (uk) Спосіб термічної деструкції органічної сировини
CN102041010B (zh) 高分子废弃物的无害化处理及油化回收装置
CN104388105A (zh) 一种连续式二段催化热解制合成气的装置及方法
KR20220084090A (ko) 유기 폐기물의 열-촉매 분해-열분해 장치
EP3312223B1 (en) Method for thermally decomposing polyethylene and polypropylene waste
CN103936556A (zh) 一种从生物质一步法制备甲醇的方法
ES2706283T3 (es) Proceso y planta para la conversión de material residual en combustible líquido
EP1577366A2 (en) Process for conversion of waste material to liquid fuel
CN103265973A (zh) 一种以中温煤焦油轻油为原料生产车用柴油的方法及设备
Fanani et al. Study of The Effect of Zeolite Catalyst Use on Renewable Energy Products from HDPE Plastic Pyrolysis
RU91337U1 (ru) Установка для переработки углеводородного сырья
RU2804969C1 (ru) Способ получения жидких углеводородов из отходов термопластов и устройство для его осуществления
CN107686740A (zh) 一种高温热解反应器及加氢热解处理油泥或废油的系统和方法
RU138715U1 (ru) Установка для переработки нефтешламов
CN105623707B (zh) 连续蒸馏脱水器及原油连续蒸馏脱水装置
JP2012041384A (ja) 丸型横型熱分解槽
RU164357U1 (ru) Реактор термокрекинга для переработки нефтешламов
Wurzer et al. Hydrothermal recycling of activated biochar
LT5679B (lt) Organinių medžiagų terminio perdirbimo būdas ir įrenginys