UA45145A - Спосіб нейроритмокорекції - Google Patents

Спосіб нейроритмокорекції Download PDF

Info

Publication number
UA45145A
UA45145A UA2001053684A UA200153684A UA45145A UA 45145 A UA45145 A UA 45145A UA 2001053684 A UA2001053684 A UA 2001053684A UA 200153684 A UA200153684 A UA 200153684A UA 45145 A UA45145 A UA 45145A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
brain
frequency
activity
neurorhythm
phonogram
Prior art date
Application number
UA2001053684A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Валерій Маркович Школьник
Валерий Маркович Школьник
Олексій Вікторович Погорєлов
Алексей Викторович Погорелов
Original Assignee
Дніпропетровська Державна Медична Академія
Днепропетровская государственная медицинская академия
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дніпропетровська Державна Медична Академія, Днепропетровская государственная медицинская академия filed Critical Дніпропетровська Державна Медична Академія
Priority to UA2001053684A priority Critical patent/UA45145A/uk
Publication of UA45145A publication Critical patent/UA45145A/uk

Links

Landscapes

  • Measurement And Recording Of Electrical Phenomena And Electrical Characteristics Of The Living Body (AREA)

Abstract

Спосіб нейроритмокорекції містить електроенцефалографію, обробку сигналів шляхом перетворення біоелектричних потенціалів в електричний струм, виділення амплітудних характеристик мозку, моделювання фонограми з частотно-модульованим сигналом, відповідним індивідуальному паттерну ритмічної активності головного мозку і відтворення аудіозапису з вербальним впливом на нейродинамічні процеси центральної нервової системи. Додатково під час обробки сигналів обирають оптимальну частоту впливу шляхом обчислення переважаючої частоти спектра електроенцефалограми в її альфа, тета і дельта діапазонах і визначають зміни біоелектричної активності мозку. За цими даними встановлюють відносні показники ритмічної активності мозку, розраховують максимальну динаміку потужності спектра, моделюють фонограму шляхом копіювання на носій синусоїдальних акустичних характеристик біоелектричної активності мозку, відповідно до масиву значень спектральних характеристик мозку. Встановлення відносних показників біоелектричної активності мозку здійснюють за результатами перетворення рядів Фур'є на ділянках запису електроенцефалограми у відносні показники біоелектричної активності та їх порівняння з даними, що отримані до вербального впливу. На завершення активують емоційно-вольові якості з формуванням сфери інтересів шляхом індивідуалізації психотерапевтичних висловлювань.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до медицини, переважно до вимірювання для діагаостігччних цілей, наприклад до 2 електроенцефалографіїї, та може бути використаним у нейрофізіології при нормалізації ритмічних характеристик головного мозку людини.
Відомий спосіб нейроритмокорекції, що містить ритмічний вплив спалахами фіксованої частоти в діапазоні 8-20 герц на тлі "етімізолу, як фіксатора нейрохімічних слідів пам'яті, вимірювання відповідної біоелектричної активності головного мозку, внаслідок артифіційних рефлекторних стабільних функціональних 70 зв'язків, визначення м'язового тонусу та опитування пацієнта, з приводу відгуку про ефективність впливу (11).
До причин, що перешкоджають досягненню очікуваного технічного результату, відносяться відсутність зв'язку частоти ритмічного впливу з індивідуальною характеристикою біоелектричної активності мозку, суб'єктивність звіту пацієнта про ефективність впливу, які характеризують спосіб, як не досить ефективний та зручний при використанні. 12 Відомий також спосіб нейроритмокорекції, що містить вплив на центральну нервову систему електричними імпульсами змінної частоти, що знаходяться в альфа, тета, дельта спектрах діяльності головного мозку |2, ЗІ.
До причин, які перешкоджають досягненню очікуваного технічного результату, належать відсутність залежності характеру біологічної активності від частоти впливу та пропускання електричного струму крізь біологічні тканини у вигляді електричних коливань прямокутної форми, що пов'язано з можливістю ініціалізації розладів здоров'я та самопочуття, які характеризують спосіб також як не досить ефективний та зручніш при використанні.
Інший спосіб нейроритмокорекції що містить електроенцефалографію, обробку сигналів, виділення амплітудно--астотних характеристик мозку, реєстрацію його біоелектричної активності з подальшим перетворенням дельта, тета, альфа, бета частотних діапазонів ритмічної активності мозку в нотну послідовність по "тіді-стандарту" та вплив на ритмічну діяльність мозку модуляцію отриманих аудіо сигналів (4). Модуляція « аудіо сигналів у вигляді "музики мозку" дозволяє компенсувати вплив електричними коливаннями, а від так-- виключити можливість ініціювання розладів здоров'я або самопочуття.
Але, ритмічна організація аудіо запису, що вживається, є не досить вираженою, бо послідовність звучання нот часто не має гармонійного характеру та викликає, насамперед, психологічне та естетичне неприйняття, о втому, здебільшого з-поза одноманітності музичного впливу. «І
Це пояснюється тим, що "тіді-формат" є збідненим по амплітудно-частотним характеристикам й естетичним критеріям по відношенню до натурального звуку, що стримує ефект аудіо сприйняття. --
Спосіб нейроритмокорекції, який містить електроенцефалографію, обробку сигналів шляхом перетворення ою біоелектричних потенціалів в електричний струм, виділення амплітудних характеристик мозку, моделювання фонограмми з частотно-модульованим сигналом, відтворення аудіо запису з вербальним впливом на М нейродинамічні процеси центральної нервової системи в діапазоні нормальних ритмів діяльності головного мозку, окрім того, зміну амплітуди звукового сигналу синхронно по стереоканалам аудіо запису з частотою від 0 до 30 Гц у "тіді-форматі", з використанням зниженої амплітуди по одному з каналів під час її збільшення по « іншому 5). З 70 Модульований аудіо запис сприймається, як ритмічно та естетично організований, і має за рахунок цих с властивостей переваги перед "тіаі-сигналами", що відтворюються без означеної синхронізації та регулювання.
Із» Проте, у відомому рішенні задачі бракує можливості вибору ефективної частоти індивідуального впливу, урахування залежності частоти від динаміки паттерну біологічної активності мозку, які утворюють причини, що перешкоджають досягненню очікуваного технічного результату.
На думку заявника, зміна характеру біологічної активності мозку (амплітудно-частотних і кореляційних т- показників) у більшості випадків можлива тільки на частотах, що наближаються до індивідуальних. сл Найбільш близьким способом того ж призначення до винаходу, що заявляється, по максимальній кількості істотних ознак є спосіб нейроритмокорекції, який містить електроенцефалографію, обробку сигналів шляхом - перетворення біоелектричних потенціалів в електричний струм, виділення амплітудних характеристик мозку, «їз» 20 моделювання фонограми з частотно-модульованим сигналом, відповідним індивідуальному паттерну ритмічної активності головного мозку, відтворення аудіо запису з вербальним впливом на нейродинамічні процеси сл центральної нервової системи, відповідно до якого, застосовують фонограму частотно-модульованого сигналу у "тіді-форматі" б).
Означений спосіб набуває можливості індукувати психологічно-фізіологічні стани, бо частота аудіо запису 29 що відтворюється фонограмою, відповідає індивідуальному паттерну ритмічної активності головного мозку, а від в. того- "примушує" мозок працювати в резонанс з музикою, забезпечує фізіологічний ефект зворотного зв'язку.
Зворотний музичний зв'язок дозволяє декілька підсилити ефективність вербального впливу за рахунок застосування відомих засобів психоакустичного впливу.
Причини, що перешкоджають досягненню очікуваного технічного результату, збігаються до ігнорування 60 ведучого ритму електроенцефалограми та застосований) фонограми частотно-модульованого сигналу у "тіді-форматі".
У зв'язку з відсутністю достовірних даних про ефективність впливу "тіді-сигналами" на ритмічну діяльність мозку до теперішнього часу, планування бажаного результату з прогнозуванням ефективного впливу залишається неможливим, особливо при встановленні біологічного зворотного зв'язку на підставі збіднених бо звуків "тіаі-формату", тобто при натуралізації гармонійних природних процесів.
До основи способу нейроритмокорекції поставлена задача шляхом оптимізації біологічного зворотного зв'язку підвищити ефективність впливу при використанні.
Означений технічний результат при здійсненні винаходу досягається тим, що у відомому способі нейроритмокорекції, який містить електроенцефалографію, обробку сигналів шляхом перетворення біоелектричних потенціалів в електричний струм, виділення амплітудних характеристик мозку, моделювання фонограми з частотно-модульованим сигналом, відповідним індивідуальному паттерну ритмічної активності головного мозку, відтворення аудіо запису з вербальним впливом на нейродинамічні процеси центральної нервової системи, особливість полягає в тім, що додатково під час обробки сигналів обирають оптимальну /о частоту впливу шляхом обчислення переважаючої частоти спектра електроенцефалограми в її альфа, тета і дельта діапазонах, визначають зміни біоелектричної активності мозку, за даними яких встановлюють відносні показники ритмічної активності мозку, розраховують максимальну динаміку потужності спектра, моделюють фонограму шляхом копіювання на носій сінусоїдальних акустичних характеристик біоелектричної активності мозку, відповідно до масиву значень спектральних характеристик мозку, як із зсувом частоти оптимізованого діапазону, так і без нього, та відтворюють під контролем, з можливістю авторегуляції амплітудно-частотної характеристики сигналу в реальному режимі часу, при умовах, що встановлення відносних показників біоелектричної активності мозку здійснюють по результатам перетворення рядів Фур'є на дільницях запису електроенцефалограми у відносні показники біоелектричної активності при порівнянні з даними, що отримані до вербального впливу, а на завершення активують емоційновольові якості з формуванням сфери інтересів шляхом індивідуалізації психотерапевтичних висловлювань.
Обчислення індивідуальної переважаючої частоти спектра біологічної активності мозку в альфа, тета і дельта діапазонах, визначення змін біоелектричної активності мозку, за даними яких встановлюють відносні показники ритмічної активності мозку та розраховують максимальну динаміку потужності спектра, сприяє вибору індивідуальної ефективної частоти впливу на поточній період часу. Моделювання фонограми шляхом об Копіювання синусоїдальних акустичних характеристик біоелектричної активності мозку, відповідно до масиву значень спектральних характеристик мозку, як із зсувом частоти оптимізованого діапазону, так і без нього, у « залежності від результатів лікування, дозволяє застосувати параметри відносних показників і поліпшити точність вибору ефективної частоти впливу, бо параметри відносних показників потужності ритмів є більш стійкими, індивідуалізованими в порівнянні з абсолютними значеннями показників спектра енцефалограми та ю зо амплітуди. Автоматизоване порівняння електроенцефалограм, що отримані до і під час аудіо стимуляції, здебільшого по параметрах частоти, потужності основних ритмів і відносин останніх між собою виявляє - ефективність впливу на стадії первинної проби. Автоматична зміна частоти аудіо стимуляції в реальному режимі - п часу та обчислення максимальної динаміки потужності спектра при цьому підтверджує ефективність обираної частоти стимуляції. Проведення процедури швидкого перетворення рядів Фур'є послідовно на дільницях запису, о
Зз5 Що частково перекриваються, забезпечує плавну зміну ритміки формування фонограми та виключає виникнення «г дисгармонійних коливань. Проведення спектрально-кепстрального аналізу Фур'є сприяє здійсненню біологічного зворотного зв'язку (авторегуляції) по акустичним критеріям електроенцефалограми при гостроволнових феноменах, у залежності від характеру електроенцефалограми. Відтворення індивідуально прийнятного музичного носія з записом амплітудно-частотного сигналу, у порівнянні з сигналом у "тіаі-форматі". відповідно « до кожного з елементів масиву значень спектральних характеристик біологічної активності мозку дозволяє в с застосовувати паттерн більш глибокого ритмічного впливу, який динамічно змінюється. Психотерапевтичні
Й тексти, фрази, висловлювання, надають додаткову змогу активно включити емоцінно-вольові якості пацієнта, и?» сформувати сферу інтересів та спрямувань під час подолання хворобливого стану.
Отже сукупність відмітних ознак винаходу є істотною, бо існує причинно-наслідковий зв'язок з технічним результатом, що заявляється. їх Відомості, що підтверджують можливість здійснення способу нейроритмокорекції полягають в наступному.
Для здійснення способу нейроритмокерекції необхідна наявність таких приладів і обладнання, як о восьмирозрядний аналогово-дифровий перетворювач на шину ІЗА фірми І-Сага (КО), стандартний медичний - енцефалограф "ВіозКгір (ОЕ) або інший йому подібний аналог, не поступливий йому по точності частотних 5р параметрів, персональний комп'ютер, не гірше класу ЮХ-486-100, звукозаписний і -відтворюючий пристрій на ве стрічковий або СО-К носій та програмне забезпечення, з відповідним алгоритмом оцінки біоелектричної с активності головного мозку.
Спосіб нейроритмокорекції передбачає виконання електроенцефалографії, обробку сигналів шляхом перетворення біоелектричних потенціалів в електричний струм з виділенням амплітудних характеристик мозку.
Під час обробки сигналів обирають оптимальну частоту впливу шляхом обчислення переважаючої частоти спектра електроенцефалограми в її альфа, тета і дельта діапазонах, визначають зміни біоелектричної
Р активності мозку. За даними отриманих результатів встановлюють відносні показники ритмічної активності мозку, розраховують максимальну динаміку потужності спектра. Встановлення відносних показників біоелектричної активності мозку здійснюють опо результатам перетворення рядів Фур'є на дільницях запису бо електроенцефалограми у відносні показники біоелектричної активності при порівнянні з даними, що отримані до вербального впливу. Надалі, відповідно до індивідуального паттерну ритмічної активності головного мозку пацієнта, моделюють фонограму з частотно-модульованим сигналом шляхом копіювання акустичних характеристик біоелектричної активності мозку, відповідно до масиву значень спектральних характеристик мозку, як із зсувом частоти оситимізованого діапазону, так і без нього. Під коніролем відтворюють фонограму, 65 здійснюють вербальний вплив на нейродинамічні процеси центральної нервової системи. При цьому авторегулюють амплітудно-ч-астотні характеристики сигналу в реальному режимі часу та активують емоційновольові якості пацієнта з формуванням сфери інтересів шляхом індивідуалізації психотерапевтичних висловлювань.
Забезпечення "музичного" біологічного зворотного зв'язку досягається динамічним привласненням параметрам біологічної активності мозку, що отримуютья, вигляду послідовності тонів або музичних нот, при якому висота тону упорядковується з миттєвим значенням потужності (амплітуди), і подальшим прослуховуванням фонограми у реальному режимі часу.
Первинну однократну реєстрацію електроенцефалограми, подальші аналіз і перетворення результатів вимірів найбільш доцільно виконувати за наступними етапами. 70 Спочатку проводять процедуру швидкого перетворення рядів Фур'є по всіх каналах запису електроенцефалограми на всіх дільницях запису, які частково перекриваються. Глибина перекриття при цьому становить, щонайменше 1/4 періоду тривалості аналізу, наприклад дорівнюється 256 послідовним дискретним значенням одного каналу запису електроенцефалограми в режимі реального часу. Надалі зберігають для подальшої обробки двомірні масиви (вектори) динамічних параметрів спектра й потужності біоелектричної /5 активності та обчислюють індивідуальну переважаючу частоту спектра біологічної активності мозку в альфа, тета і дельта діапазонах спектру.
Забезпечують "музичний" біологічний зворотний зв'язок.
Автоматизовано порівнюють електроенцефалограму до і під час аудіо стимуляції по параметрах частоти і потужності основних ритмів, відносинах останніх на електроенцефалограмі між собою.
Забезпечують автоматичну зміну частоти аудіо стимуляції в діапазоні домінуючого ритму електроенцефалограми та обчислення максимальної динаміки потужності спектра.
Фіксують частоту аудіо стимуляції, при якій спостерігаються максимальні зміни параметри електроенцефалограми.
Якщо відсутня достовірна динаміка спектральних характеристик потужності, то, можливе фармакологічне об посилення впливу за рахунок застосування "етімізолу" |1) з повторенням вищеозначеної послідовності приймань.
Моделюють музичний носій методом амплітудної модуляції з отриманням сигналу синусоїдальної форми, « відповідно до кожного елемента масиву значень спектральних характеристик біологічної активності мозку, при цьому глибина модуляції становить 5095 початкових рівнів амплітуди аудіо сигналу.
В аудіо запис включають індивідуальні психотерапевтичні тексти, фрази, висловлювання, модульовані по ю зо тембру, темпу, що посилює психоакустичні ефекти і подальший запис музичного сигналу на аудіо носій у вигляді касетної стрічки, СО-К тощо. Оброблена музика на даному етапі перетворення несе у собі частотні спектральні, - потужності і динамічні характеристики паттерну (малюнку) біологічної активності мозку. «-
З пацієнтом проводять інструктаж з приводу самостійного застосування фонограми з нейроритмокорегуючою метою. Курс нейроритмокорекції збігається до прослуховування аудіо носія З рази по 45 хвилин протягом тижня. о
Практично спосіб нейроритмокорекції збігається до активізації біоритмічних процесів, діяльності «Е "біологічного годинника", дій сповільнюючім процесів раннього старіння, ініціалізації адаптаційних можливостей центральної нервової системи, керованих підсистем за рахунок нормалізації ритмогенних структур сну, гармонального рівня, зниження рівня дратівливості, тривоги, загальної та нейрональної астемії, слабкості.
ЛПриклад. Пацієнт Лішовський О.В., 40 років, звернувся зі скаргами на знижений настрій, загальну « слабкість, тремор. Хворіє біля 1 року. Раніше переносив церебральний арахноїдит. Неврологічний статус: з с вогнищевої патології не виявлено. Вираженій вегетативний, астенічний синдром. За допомогою комп'ютерної електроенцефалограїї визначено, що тип електроенцефалограми-- середньоамплітудний, з помірною ;» деформацією форми альфа ритму та помірно вираженою дизритмією. Максимально переважаюча частота альфа ритму сягає 11,23 Гц, потужність- 38,55 мкВт, в 07 при уніполярних відведеннях-- з індиферентним
Вушним електродом. Пацієнту в момент проведення електроенцефалограми була надана на прослуховування їх нейроритмокорегуюча послідовність музичних нот в реальному режимі часу. На 5-й хвилині тривалості електроенцефалографічного моніторингу показники потужності електроенцефалограми у альфа-діапазоні 1 становили 44,5 мкВт, поменшав індекс дизритмії: - Ид- Р. Тнейа: Р. Аа де Р. ТНейа-- середня потужність тета діапазону; ве Р. АкГа-- середня потужність альфа діапазону в С: відведенні. сп Означений індекс становив 0,26 при середньо-нормативному 0,15 - 0,30.
Висновок-- наявність динаміки паттерна електроенцефалограми при нейроритмокорекції, як один з позитивних аспектів впливу.
Проведена стимуляція програмним аудіогенератором імпульсів тоном 10 О00Гц. послідовно в діапазоні 8-12Гц, з кроком 0,1Гц й інтервалом 5с. Алгоритм аналізу проінформував про наявність максимального
Р збільшення потужності при частоті стимуляції 11,4Гц. і мети виражене при частоті 10,27Гц. Засвоєння ритму непостійного характеру спостерігалося в діапазоні 10,1-11,8Гц. Проведена право-лівостороння модуляція аудіо запису із звуками "прибою" та музичним твором "Санта-Лючія" тривалістю 45 хвилин у НЧ-форматі. Періоди во модуляції становили 10с по основній частоті 11.4Гц, які плавно змінялась по частоті від 10,1Гц до 11,8ГцЦ протягом 10с у прямому та зворотному напрямках.
Пацієнт прослуховував касету із записом З рази на тиждень по 45 хвилин у побутовій обстановці, в лежачому положенні. На 5-7 хвилині першого прослуховування у пацієнта відстежувалося "відчуття вібрації в тілі", яке швидко змінилося сном. При подальших прослуховуваннях на 10-15 хвилині з'являлося відчуття спокою та 65 бажання спати, побічні ефекти не встановлені. Контрольний огляд через 30 днів: скарг немає, просить виготовити носій з новим музичним записом, оскільки виробилась звичка до попередньої фонограми.
Неврологічний статус: зменшення виразливості астенічного синдрому, вегетативні показники-- зосереджені біля до норми. На контрольній електроенцефалограмі - відмінності від нормативних показників не визначені, переважаюча частота альфа активності-- 11,931Гц, дизритмія не виражена (ИДд- 0,17 у відведенні Сл).
Висновок: наявність поліпшення стану після курсу нейроритмокорекції.
Запропонований метод немедикаментозного комплесного акустико-ритмічного та вербального впливу на нейрональні мехаханізми функціонування центральної нервової системи заснований на використанні частотно модульованого музичного або іншого аудіо запису, частота модуляції якого залежить від індивідуального паттерну ритмічної активності головного мозку пацієнта, таким чином, що вербальна складова 70 нейроритмокорекції спрямовується на активізацію особистих емоційно-вольових і інтелектуальних можливостей пацієнта, на свідомому рівні та збігається до вжиття особисто-значущих форм наявного навіювання.
Це забезпечено тим, що вербальна складова містить, зокрема "ключових" слів або словосполучень, додаткові емоційні навантаження, які здатні до змін психологічного стану, а від так-- до сприяння у підвищенні упевненості дій, фізичної, інтелектуальної та соціальної активності, зниження тривожності пацієнта.
Дослідження, що проведені заявником, інформують про збільшення амплітуд основних ритмів електроенцефалограми при нейростимуляції мозку, частота якої співпадає з індивідуальним ритмом альфа-активності, а від того про підсилення ефективності впливу.
Результати нейроритмокорекції свідчать про досягнення стійкого поліпшення стану, виключення розладів самопочуття, підвищення енеретичного рівня та потужності біопотенціалів головного мозку, скорочення термінів 2о повернення дизретмії до норми у 1,2-2,1 рази.
Певні частоти в спектрі біопотенціалів здатні до виклику специфічних емоцій-- задоволення, спокою (неспокою), тривоги, збудження, голоду (ситості). При прослуховуванні музики у НЧ-форматі, модульованої в діапазоні індивідуальних ритмів, спостерігаються: виражений сомногенний ефект (швидке засинання, більше ніж у 8095 пацієнтів); поліпшення комплексних показників біоелектричної активності мозку; Підвищення загального ов рівня активації, редукція симптомів загальної слабкості; підвищення настрою, зменшення рівня симптомів депресії, тривоги, головного болю; нормалізація рівня артеріального тиску, частоти гіпертонічних кризів і « показників вегетативного тонусу.
Більшість з обстежених пацієнтів відмічала наявність незвргчайного емоційного піднесення. Психологічні дослідження, із застосуванням карти САН і тесту Спілберга, дозволили об'єктивізувати покращення ю
Зо психологіного та емоційного станів, зниження рівня тривоги, у порівнянні з прототипом.
Це дозволяє ствердити, що заявлений спосіб нейроритмокорекції при оптимальному виборі біологічного - зворотного зв'язку є більш ефективним ніж усі відомі. Додатково вінаходом забезпечуються підвищення «- сприйнятливості фонограм, можливість забезпечення контролю під час "індивідуалізації ритмів", відтворення способу у побутових умовах, зміни носія по першій вимозі пацієнта, використання носіїв будь якої відомої о з5 структури тощо. «г
Показання до терапевтично-профілактичного застосування способу нейроритмокорекції: вегето-судинна дистонія, безсоння, діссомнія на фоні супутніх захворювань, невротичні та астено-депресивні стани, хронічний струс, депресії в межах неврозу, синдром хронічної втоми, гіпертонічна хвороба | та ІІ ступеня, епілепсія аудіогенна, відновні періоди інсульту, черепно-мозкової травми, фізичних та психічних навантажень, « профілактика передчасною старіння при несприятливих екологічних умовах (при іонізуючіх вітромінюваннях, з с інтоксикаціях), адаптації до підвищених психофізичних навантаженнях, підвищеная енергетичного потенціалу.
Спосіб нейроритмокорекції рекомендуєтья до означеного терапевтично-профілактичного застосування ;» практично без обмежень.
Тож, означені вище відомості інформують про можливість використання заявленого способу в практичній нейрофізіології при нормалізації ритмічних характеристик головного мозку людини, з можливістю забезпечення ї5» важливого технічного результату.
Отже, розроблене технічне рішення відповідає умовам "промислова придатність", "новизна", "винахідницький о рівень" і може бути кваліфіковане винаходом України. - Джерела інформації: 1. Смирнов В.М., Бородкин Ю.С. Артифициальнье стабильнье функциональньсе связи.-Л.:Мед., Лен. Отд., т- 1979,-192с. сп 2. Гуляев В.Ю., Матвеев В.А., Оранский И.Е. Злектродиагностика, злектростимуляция и импульсная низкочастотная злектротерапия. Клинические, зкспериментальнье и методические аспекть!.--Екатеринбург, 2000.-114 с. 3. Гуляев В.Ю., Матвеев В.А., Матвеев А.В. Злектроцеребральная терапия. Классические и современнье технологии.-Екатеринбург, 2000.- 48с.
Р 4. ІГеміп Маї. "Вгаійп птивіс" іп (йе ігеаітепі ої райМепів м/ййп іпвотпіа. (Оерагтепі ої Мегмоиз Оівеазевз,
Расийу ої Розідгадиаїе Ргоїезвіопаї Едисайоп, І. М. бБеспепом Мозсом/ Медіса! Асадету) // Мешцговзсі Вепйам
РНузіо!.- 1998.- Мау, 28:3, 330-5. во 5. Метод нейроритмокорекції. ЮОамій Ооппвіоп апа Вор їїзоп, Зупігйит Зоймаге; ЦК:
НЕру/ЛМмлалми.вупіг Пит.сот. 6. Пат. 4883067 (США), МІЖ АбІВ 5/04. Меїйой апа аррагайв ог (гапзіайпд (те ЕЕС іпіо тивіс ю іпаисе апа сопіго! магіоиз рзуспо|одіса! апа рпузіоіодіса! віаїев апа (йо сопігоЇї а тивіса! іпвігитепі / Клівзреї!
Уое!ї, Тітопішт МО МУтідні Сеойгеу (США); Меийгозопісв, Іпс.; заявл. 15.05.87; -Мо 5 1987000049992; НІЖ: 65 800-545; 600-028.

Claims (3)

Формула винаходу
1. Спосіб нейроритмокорекції, який містить електроенцефалографію, обробку сигналів шляхом перетворення 2 біоєлектричних потенціалів в електричний струм, виділення амплітудних характеристик мозку, моделювання фонограми з частотно-модульованим сигналом, відповідним індивідуальному паттерну ритмічної активності головного мозку, відтворення аудіозапису з вербальним впливом на нейродинамічні процеси центральної нервової системи, який відрізняється тим, що додатково під час обробки сигналів обирають оптимальну частоту впливу шляхом обчислення переважаючої частоти спектра електроенцефалограми в її альфа, тета і дельта 710 діапазонах, визначають зміни біоелектричної активності мозку, за даними яких встановлюють відносні показники ритмічної активності мозку, розраховують максимальну динаміку потужності спектра, моделюють фонограму шляхом копіювання на носій синусоїдальних акустичних характеристик біоелектричної активності мозку, відповідно до масиву значень спектральних характеристик мозку, як із зсувом частоти оптимізованого діапазону, так і без нього, та відтворюють під контролем, з можливістю авторегуляції амплітудно-частотної характеристики 729 сигналу в реальному режимі часу.
2. Спосіб нейроритмокорекції за п. 1, який відрізняється тим, що встановлення відносних показників біоелектричної активності мозку здійснюють за результатами перетворення рядів Фур'є на ділянках запису електроенцефалограми у відносні показники біоелектричної активності та їх порівняння з даними, що отримані до вербального впливу.
3. Спосіб нейроритмокорекції за п. 1, який відрізняється тим, що на завершення активують емоційно-вольові якості з формуванням сфери інтересів шляхом індивідуалізації психотерапевтичних висловлювань. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2002, М З, 15.03.2002. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. « ІФ) « «- ІФ) «
- . и? щ» 1 - щ» сл 60 б5
UA2001053684A 2001-05-31 2001-05-31 Спосіб нейроритмокорекції UA45145A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001053684A UA45145A (uk) 2001-05-31 2001-05-31 Спосіб нейроритмокорекції

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001053684A UA45145A (uk) 2001-05-31 2001-05-31 Спосіб нейроритмокорекції

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA45145A true UA45145A (uk) 2002-03-15

Family

ID=74205249

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001053684A UA45145A (uk) 2001-05-31 2001-05-31 Спосіб нейроритмокорекції

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA45145A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2571732B2 (ja) 人間の種々の意識状態を誘発する装置
Lenc et al. Neural tracking of the musical beat is enhanced by low-frequency sounds
JP6952762B2 (ja) 調節デバイス及び記憶媒体
US4883067A (en) Method and apparatus for translating the EEG into music to induce and control various psychological and physiological states and to control a musical instrument
Brattico et al. Musical scale properties are automatically processed in the human auditory cortex
Fujioka et al. Musical training enhances automatic encoding of melodic contour and interval structure
Musacchia et al. Relationships between behavior, brainstem and cortical encoding of seen and heard speech in musicians and non-musicians
Moore et al. Tune recognition with reduced pitch and interval information
Trainor et al. Explaining the high voice superiority effect in polyphonic music: Evidence from cortical evoked potentials and peripheral auditory models
Sanju et al. Enhanced auditory evoked potentials in musicians: A review of recent findings
CN104688222B (zh) 基于脑电信号的音色合成装置
CN107802938B (zh) 一种用于镇痛的音乐电刺激的产生方法
Foo et al. Differential processing of consonance and dissonance within the human superior temporal gyrus
CN113171534B (zh) 基于音乐和能量波函数的叠加增强神经调制方法及装置
Hann et al. Strategies for the selection of music in the short-term management of mild tinnitus
Janata et al. Spectral analysis of the EEG as a tool for evaluating expectancy violations of musical contexts
Boatman Cortical auditory systems: speech and other complex sounds
Sangamanatha et al. Temporal resolution in individuals with and without musical training
Thaut Musical echoic memory training (MEM)
KR20060007335A (ko) 생체신호를 이용한 인체 적응적 뇌파유도 장치 및 그 방법
Keeling et al. Spectral integration plasticity in cat auditory cortex induced by perceptual training
UA45145A (uk) Спосіб нейроритмокорекції
EP0432152B1 (en) Apparatus for translating the eeg into music
RU2192777C2 (ru) Способ биоакустической коррекции психофизиологического состояния организма
Greenberg Neural Temporal Coding of Pitch and Vowel Quality: Human Frequency-Following Response Studies of Complex Signals.