UA32641U - Спосіб ідентифікації об'єктів - Google Patents
Спосіб ідентифікації об'єктів Download PDFInfo
- Publication number
- UA32641U UA32641U UAU200800195U UAU200800195U UA32641U UA 32641 U UA32641 U UA 32641U UA U200800195 U UAU200800195 U UA U200800195U UA U200800195 U UAU200800195 U UA U200800195U UA 32641 U UA32641 U UA 32641U
- Authority
- UA
- Ukraine
- Prior art keywords
- signals
- signal
- code
- response
- respondent
- Prior art date
Links
- 238000000034 method Methods 0.000 title claims abstract description 27
- 230000036039 immunity Effects 0.000 description 14
- 230000015572 biosynthetic process Effects 0.000 description 3
- 238000001514 detection method Methods 0.000 description 2
- 230000005855 radiation Effects 0.000 description 2
- 230000007423 decrease Effects 0.000 description 1
- 238000010586 diagram Methods 0.000 description 1
Landscapes
- Blow-Moulding Or Thermoforming Of Plastics Or The Like (AREA)
- Digital Computer Display Output (AREA)
Abstract
Спосіб ідентифікації об'єктів належить до систем вторинної локації та систем розпізнавання державної приналежності і призначений для ідентифікації об'єктів за ознакою "свій-чужий".
Description
Опис винаходу
Корисна модель, що пропонується відноситься до області систем вторинної локації та систем впізнавання 2 державної приналежності і призначений для ідентифікації об'єктів за ознакою "свій-чужий".
Відомий спосіб впізнавання "свій-ч-ужий" повітряних об'єктів який полягає в тому, що запитувачем випромінюють послідовно у часі сигнали запиту, код яких залежать від часу випромінювання, які приймають відповідачі, яким відома часова програма, по якій міняються коди сигналів запиту в запитувачі і відповідно до яких у відповідачах використовують сигнали відповіді, код яких залежать від часу випромінювання, 70 випромінюють сигнали відповіді, запитувачі приймають сигнали відповіді і порівнюють їх з очікуваними сигналами відповіді, код яких вироблені запитувачами відповідно до коду сигналу запиту і за результатами порівняння їх приймається рішення про ідентифікацію повітряної радіолокаційної цілі за ознакою "свій-чужій" |11.
Робота відомого способу заснована на випромінюванні запитувачем сигналів запиту, код яких визначається часом формування цього сигналу запиту єдиної шкали часу системі ідентифікації. Цей сигнал запиту приймають 12 відповідачем дешифрирують і за результатом дешифрації з допомогою відповідача випромінюють певний сигнал відповіді, код якого повністю визначають кодом сигналу запиту. Сигнал відповіді приймають запитувачем і порівнюється код цього сигналу з виробленим в запитувачі кодом сигналу відповіді. При збігу цих кодів приймають рішення про ідентифікації повітряного об'єкту.
Недоліком відомого способу є низка завадозахищеність, яка обумовлена низкою енергетичною прихованістю сигналів відповіді.
Відомий також спосіб ідентифікації повітряних об'єктів що полягає в тому, що запитувачем випромінюють кодовані сигнали запиту, які приймають відповідачем, дешифрують і, відповідно до результату дешифрації, випромінюють певний кодований сигнал відповіді, який приймають запитувачем, обробляють, декодують і порівнюють, з виробленим запитувачем, кодом, відповідним коду сигналу запиту і за результатом порівняння ухвалюють рішення про ідентифікацію повітряного об'єкту |21. 2
Робота відомого способу заснована на випромінюванні запитувачем кодованого сигналу запиту. Цей сигнал запиту приймають відповідачем дешифрують і за результатом дешифрації з допомогою відповідача випромінюють певний кодований сигнал відповіді, який повністю визначають кодом сигналу запиту. Кодований сигнал відповіді відповідача приймають запитувачем і порівнюють з виробленим в запитувачі очікуваним кодом (87 сигналу відповіді. При збігу цих кодів приймають рішення про ідентифікацію повітряного об'єкту за ознакою чЕ "свій-чужій".
Недоліком відомого способу є низка завадостійкість, яка обумовлена низкою завадостійкістю та ре) енергетичною прихованістю сигналів відповіді. сі
Найбільш близьким до того, що пропонується технічним рішенням, вибраним як прототип є спосіб 3о ідентифікації об'єктів, який полягає в тому, що запитувачем випромінюють сигнали запиту, які приймають со відповідачі, обробляють, дешифруют і випромінюють сигнали відповіді, які приймають запитувачі, обробляють і порівнюють їх відповідність із сигналами запиту і на основі якого приймається рішення по ідентифікацію відповідного повітряного об'єкту |ЗІ. «
Відомий спосіб ідентифікації об'єктів побудований за принципом відкритої системи масового обслуговування і його робота заснована на випромінюванні запитувачем кодованих сигналів запиту. Код сигналу запиту о, с запитувача вибирають згідно з випадковим законом і, отже, постійно міняють від випромінювання до з» випромінювання. Цей кодований сигнал запиту приймають відповідачем дешифрують і за результатом дешифрації з допомогою відповідача випромінюють певний кодований сигнал відповіді, який повністю визначають по коду сигналу запиту. Кодований сигнал відповіді відповідача приймають запитувачем і порівнюють з виробленим в запитувачі кодом сигналу відповіді. При збігу цих кодів приймають рішення про со ідентифікацію виявленого повітряного об'єкту за ознакою "свій-чужій". Таким чином, якщо, при такій реалізації з відповідача, інша сторона дізнається хоча б один із кодів сигналу запиту, що не представляє труда, то вона випромінюючи цей кодований сигнал запиту, що вже не міняється, починає несанщоновано використовувати б» відповідач, який вимушений відповідати на цей кодований сигнал запиту. Крім того, випромінювання сигналів їх 20 відповіді на кожний сигнал запиту суттєвим чином знижує завадостійкість систем ідентифікації, реалізованих на основі цього способу. Використання ж у якості сигналів відповіді сигналів простих радіоїмпульсів повністю "а демаскує за енергетичним показником відповідач, що указує на низку енергетичну прихованість відомого способу. Таким чином відомий спосіб має низку завадостійкість, та низку енергетичну прихованість відповідачів, що указує на низку завадозахищеність відповідачів, а отже усей системі ідентифікації, 29 реалізованій на основі цього способу. с Недоліком відомого способу є низка завадозахищеність.
У основу корисної моделі поставлена задача створити спосіб ідентифікації об'єктів, в якому введення нових операцій визначення площинних координат відповідача, визначення коду складного сигналу з псевдохаотичною послідовністю на основі площинних координат відповідача, використання цього сигналу у якості сигналу бо відповіді, випромінюванню сигналу відповіді по закінченню часу аналізу відповідача, декодуванню цього сигналу на запитувачі і на основі цього визначенні просторових координат відповідача і за рахунок цього підвищились би як завадостійкість, на основі зменшення інтенсивності сигналів відповіді, так і енергетична прихованість, на основі використання сигналів з псевдохаотичній послідовністю, що призводило б до збільшення завадозахищеності способу загалом. бо Для рішення поставленої задачі в способі ідентифікації об'єктів, який полягає в тому, що запитувачем випромінюють сигнали запиту, які приймають відповідачем, аналізують, формують та випромінюють сигнали відповіді, які приймають запитувачем, аналізують і за результатами аналізу видають сигнали ідентифікації, додатково на відповідачі визначають площинні координати відповідача, на основі яких визначають код складного сигналу з псевдохаотичною послідовністю, який використовують у якості сигналу відповіді, яки випромінюють по закінченню часу аналізу відповідача, та декодують на запитувачі і на основі цього визначають просторові координати відповідача.
Суть запропонованого способу полягає в наступному.
Запитувачем випромінюють сигнали запиту, яки формують на основі випадкового вибору їх з поля діючих 7/0 бигналів запиту. На основі цього ймовірність повтору коду сигналів запиту у сусідніх запитах мала. Ці сигнали запиту приймають запитувачем та оброблюють. Першим, правильно прийнятим сигналом запиту починають формувати час аналізу відповідача. На протязі часу аналізу приймають другі сигнали запиту, але відповідь на всі сигнали запиту, яки прийняли за дію часу аналізу, формують по закінченню часу аналізу. На відповідачі, за допомогою системі навігації постійно визначають площинні координати повітряного об'єкту. На основі площинних 7/5 Координат повітряного об'єкту визначають код складного сигналу з псевдохаотичною послідовністю, яка є основою для формування сигналу відповіді. По закінченню часу аналізу відповідачем випромінюють сигнал відповіді, який формують на основі складного коду з псевдохаотичною послідовністю, код якого однозначно визначає площинні координати повітряного об'єкту. Сигнал відповіді приймають запитувачем, декодують його і на основі цього приймають рішення про ідентифікацію повітряного об'єкту за ознакою "свій-чужій" та 2о визначають, на основі коду прийнятого сигналу відповіді, площинні координати повітряного об'єкту.
Таким чином, завдяки формуванню сигналів відповіді не на кожний сигнал запиту, а на всі сигнали запиту, яки поступили за час аналізу, одним сигналом відповіді суттєвим чином зменшується інтенсивність потоку сигналів відповіді, що призводить до підвищення завадостійкості запропонованого способу. Визначення площинних координат відповідача повітряного об'єкту та використанню складних сигналів з псевдохаотичною 25 послідовністю у якості сигналів відповіді, код якої однозначно визначається за площинними координатами відповідача суттєвим чином підвищується енергетична прихованість сигналів відповіді. Підвищення - завадостійкості та енергетичної прихованості призводить до підвищення завадозахищенності запропонованого способу.
Спосіб, що пропонується, може бути реалізований, наприклад, за допомогою пристрою, структурна схема -
Зо якого приведена на Фіг.
Пристрій містить запитувач 1 в складі: формувача запитних сигналів (ФЗС) 2, передавача 3, антени 4, «І виявлювана сигналів відповіді 5, та приймача 6, відповідач 7 в складі: антени 8, приймача 9, виявлювана «с сигналів запиту 10, пристрою обчислювання координат (ПОК) 11, формувача часу аналізу 12, формувача сигналів відповіді (СВ) 13 і передавача 14. се 35 Робота пристрою складається в наступному. с
З допомогою формувача сигналів запиту (ФЗС) 2, передавача З та антени 4 запитувачем 1 формують та випромінюють сигнал запиту. Сигнал запиту з допомогою антени 8, приймача 9 та виявлювана сигналів запиту приймають відповідачем 7. Першим, правильно прийнятим сигналом запиту, запускають формувач часу аналізу 12. Пристроєм обчислювання координат (ПОК) 11 постійно визначають площинні координати відповідача « 400 7 і, на основі цього, формують, з допомогою формувача сигналів відповіді (СВ) 13 сигнал відповіді на основі з с складного сигналу з псевдохаотичній послідовності, код якої однозначно визначається площинними координатами відповідача. По закінченню часу аналізу сигнал відповіді на основі складного сигналу з :з» псевдохаотичній послідовності, код якої однозначно визначається площинними координатами відповідача з допомогою передавача 14 та антени 8 вилучають у простір. Сигнал відповіді, з допомогою антени 4 та приймача 6 запитувача 1, приймають та обробляють. На основі виявлення сигналу відповіді виявлювачем сигналів с відповіді 5 приймають рішення про ідентифікацію повітряного об'єкту за ознакою "свій-чужій". У іншому випадку сигнал ідентифікації не виробляють. Крім того, на основі виявлення коду складного сигналу з псевдохаотичною ко визначають площинні координати відповідача, тобто повітряного об'єкту. б Технічна реалізація вказаних на Фіг. блоків може бути самої різною і не викликає труднощів для розробників радиоелектронної апаратури. Зокрема антени запитника і відповідача сполучаються з передавачем і т. приймачем через перемикач передача-прийом, який на Фіг. не показаний. Пристрій обчислювання координат 11 ще повітряного об'єкту, на якому знаходиться відповідач, це система визначення координат повітряного об'єкту у просторі у склад якої можуть входить інерційна система навігації, система близької навігації, система далекої навігації, система супутникової навігації та інш. Формувачі складних сигналів на основі псевдохаотичної дв послідовності, яки використаються у якості сигналів запиту та відповіді можуть бути сформовані на основі
М-кодів. с Спосіб, що пропонується в порівнянні з прототипом володіє наступною технічною перевагою. Завдяки випромінюванню сигналів відповіді не на кожний сигнал запиту, а на суму сигналів запиту, яки поступили за час аналізу, зменшуються інтенсивність сигналів відповіді, що призводить до підвищення завадостійкості систем бо ідентифікації, реалізованих на основі цього способу. Визначення (обчислювання) площинних координат повітряного об'єкту, використанню у якості сигналів відповіді складних сигналів з псевдохаотичною послідовністю, код якої однозначно визначають за площинними координатами відповідача, призводить до підвищення енергетичної прихованості сигналів відповід), а отже усього способу. Все це, підвищення завадостійкості та енергетичної прихованості призводить до підвищення завадозахищеності запропонованого 65 способу у порівнянні з відомими. Крім того, використання у якості сигналів відповіді складних сигналів з псевдохаотичною послідовністю виключає можливість супротивником використовувати сигналі відповіді у своїх інтересах, так як їм невідома таблиця відповідності коду сигналі відповіді з просторовими координатами.
Джерела інформації: 1. Патент США М3949397. 2. Заявка Франции М2580081. 3. Сергеев А., Тюрин З. Американская система радиолокационного опознавания МК 12. Зарубежное военное обозрение, Мо8, 1983, стр.55-58. (прототип).
Claims (1)
- Формула винаходу Спосіб ідентифікації об'єктів, який полягає в тому, що запитувачем випромінюють сигнали запиту, які приймають відповідачем, аналізують, формують та випромінюють сигнали відповіді, які приймають запитувачем, аналізують і за результатами аналізу видають сигнали ідентифікації, який відрізняється тим, що на відповідачі /5 визначають площинні координати відповідача, на основі яких визначають код складного сигналу з псевдохаотичною послідовністю, який використовують як сигнал відповіді, який випромінюють по закінченні часу аналізу відповідача, та декодують на запитувачі і на основі цього визначають просторові координати відповідача. з 2 «-- «І (се) с Зо «о -с . а бо іо) б» Фщ» "« с бо б5
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
UAU200800195U UA32641U (uk) | 2008-01-04 | 2008-01-04 | Спосіб ідентифікації об'єктів |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
UAU200800195U UA32641U (uk) | 2008-01-04 | 2008-01-04 | Спосіб ідентифікації об'єктів |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
UA32641U true UA32641U (uk) | 2008-05-26 |
Family
ID=39820687
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
UAU200800195U UA32641U (uk) | 2008-01-04 | 2008-01-04 | Спосіб ідентифікації об'єктів |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
UA (1) | UA32641U (uk) |
-
2008
- 2008-01-04 UA UAU200800195U patent/UA32641U/uk unknown
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
Ai et al. | Nowhere to hide: Efficiently identifying probabilistic cloning attacks in large-scale RFID systems | |
US9471820B2 (en) | Method and system for locating objects | |
Abdul-Hussein et al. | Evaluation of the interference’s impact of cooperative surveillance systems signals processing for healthcare | |
US11879967B2 (en) | Radar for tracking or generating radar images of passive objects | |
CN107015249B (zh) | 基于空间相关一致性的ads-b欺骗式干扰检测方法 | |
Chen et al. | UHF-RFID-based real-time vehicle localization in GPS-less environments | |
US10768280B2 (en) | Ranging apparatus and method | |
US10543810B2 (en) | Authorizing the use of a motor vehicle | |
JP2010197050A (ja) | 位置推定システム | |
Gutierrez et al. | Indoor localization for mobile devices | |
US20120007716A1 (en) | Rfid tag tracking system and rfid tag tracking method | |
UA32641U (uk) | Спосіб ідентифікації об'єктів | |
RU2191402C2 (ru) | Способ определения местоположения утерянного предмета и устройство для его реализации | |
KR101934144B1 (ko) | 복수의 비트로 표현된 충돌 정보를 이용한 rfid 태그의 개수 추정 방법 | |
UA151069U (uk) | Спосіб ідентифікації повітряних об'єктів за ознакою "свій-чужий" | |
UA147670U (uk) | Спосіб ідентифікації повітряних об'єктів за ознакою "свій-чужий" | |
US20150304809A1 (en) | Method for optimizing the locating accuracy of an rfid tag in an ultra-high frequency radio range in a system for locating rfid tags comprising a plurality of reading devices | |
UA31749U (en) | Method for identification of objects | |
RU2420758C1 (ru) | Радиолокационный запросчик переносного комплекса | |
RU2420757C1 (ru) | Мобильный радиолокационный запросчик | |
CN107037411B (zh) | 一种分布式椭圆双曲线联合定位抗距离欺骗干扰抑制方法 | |
UA17731U (en) | Method of radar determination of objects | |
Ok et al. | Bluetooth beacon-based indoor localization using self-learning neural network | |
UA147326U (uk) | Спосіб ідентифікації повітряних об'єктів за ознакою "свій-чужий" | |
RU2587474C1 (ru) | Способ опознавания "свой-чужой" |