UA28352U - Method for urine analysis - Google Patents

Method for urine analysis Download PDF

Info

Publication number
UA28352U
UA28352U UAU200707187U UAU200707187U UA28352U UA 28352 U UA28352 U UA 28352U UA U200707187 U UAU200707187 U UA U200707187U UA U200707187 U UAU200707187 U UA U200707187U UA 28352 U UA28352 U UA 28352U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
urine
patient
body temperature
laboratory
temperature
Prior art date
Application number
UAU200707187U
Other languages
English (en)
Inventor
Pavlo Pavlovych Hanynets
Adam Aksentiiovych Hela
Lev Yaroslavovych Hrytsak
Halyna Ihorivna Kovalchuk
Yurii Antonovych Padzerskyi
Yosyp Mykhailovych Svizhynskyi
Viacheslav Mykhail Shestopalov
Original Assignee
Adam Aksentiiovych Hela
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Adam Aksentiiovych Hela filed Critical Adam Aksentiiovych Hela
Priority to UAU200707187U priority Critical patent/UA28352U/uk
Publication of UA28352U publication Critical patent/UA28352U/uk

Links

Landscapes

  • Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)

Description

Опис винаходу
Спосіб дослідження сечі відноситься до медицини, зокрема, до перевіряння урологічних функцій організму людини і може бути використаний при проведенні клінічних лабораторних досліджень, що необхідні для діагностики захворювань.
Для досліджень функцій організму людини при багатьох захворюваннях у хворого беруть аналіз сечі. У будь-яких дослідженнях сечі початковим етапом дослідження є збір сечі. Результат дослідження сечі у значній мірі залежить від того, як вона зібрана і в якому виді доставлена до лабораторії. 70 Відомий спосіб проведення дослідження сечі, за яким сечу збирають у чистий скляний посуд за 3, 6, 12 годин і добу. Якщо свіже зібрану сечу не можна відразу досліджувати, то її зберігають у холодильнику при температурі 42С. Для проведення дослідження сечу доводять до кімнатної температури протягом 2-3 годин (Ошибки в лабораторной диагностике. Под редакцией професора Л.Л. Громашевской Киев, "Здоровье", 1990Г., стр.151-153).
З відомих способів дослідження сечі, найбільш близьким за технічною суттю до способу дослідження сечі, що заявляється, є обраний за прототип спосіб, за яким для збирання, наприклад, добової сечі користуються звичайними емальованими або фаянсовими горщиками, а також скляними чистими та сухими банками.
Посудини з сечею переносять у лабораторію в спеціальних ящиках з гніздами для посудин Для клінічного аналізу найкраще, коли використовують свіжу порцію сечі. Якщо сечу неможливо дослідити негайно, то Її зберігають у прохолодному місці. (Ю.М. Неменова "Методи лабораторних клінічних досліджень", Видання друге, перероблене і доповнене. Видавниче об'єднання "Вища школа", Головне видавництво Київ, 1976бр., стор.31-33).
Недоліками відомих способів дослідження сечі є те, що при зборі і транспортуванні сечі до лабораторії на неї впливає навколишнє середовище, змінюється її температура, це приводить до того, що результати дослідження містять помилки та встановлюється не точний діагноз хвороби. 29 В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалення способу дослідження сечі шляхом зміни шщ температурного режиму інструментарію збору, доставки та дослідження сечі, що дозволяє за рахунок утримання температури сечі на рівні температури тіла пацієнта при проведенні збору та зберігання сечі, підвищити достовірність результатів при проведенні досліджень сечі та встановити правильний діагноз при захворюванні.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі дослідження сечі, за яким збір сечі здійснюють у посудину сч із нейтрального матеріалу, яку доставляють до лабораторії, згідно з корисною моделлю, перед збором сечі юю вимірюють температуру тіла пацієнта, посудину для збору сечі підігрівають до температури тіла пацієнта, після збору сечі посудину щільно закривають і зберігають при транспортуванні до лабораторії у термоізоляційному о пристрої або у термостаті із запрограмованою витримкою температури, що попередньо визначена, як (ее) температура тіла пацієнта, а при дослідженні використовують інструментарій та реактиви, які підігрівають до визначеної температури тіла пацієнта. см
Вимірювання температури тіла пацієнта до збору сечі і підігрівання посудини, в яку здійснюють збір сечі, до цієї температури дозволяє підтримувати стан сечі, в якому вона знаходиться в організмі пацієнта, тобто в умовах його теплового поля. Щільне закриття посудини з зібраною сечею унеможливлює її випаровування і, як « дю наслідок, охолодження сечі. Зберігання щільно закритої посудини з сечею при транспортуванні до лабораторії у -о термоізоляційному пристрої або у термостаті із запрограмованою витримкою температури дозволяє доставити с посудину з сечею у лабораторію у тому стані, в якому вона була у тілі пацієнта. Використовування при :з» дослідженні інструментарію та реактивів, які підігрівають до визначеної температури тіла пацієнта дозволяє при проведенні досліджень не змінити стан сечі. Таким чином, в процесі збору, транспортування та дослідження сечі її температурний стан, зокрема мікрофазові переходи її води не змінюється, що приводить до отримання кю 15 достовірного результату дослідження та встановлення точного діагнозу захворювання пацієнта.
Різновид фізичних, хімічних, морфологічних і бактеріологічних досліджень сечі визначають не тільки стан і (ее) функцію нирок, але дозволяють судити про наявність уражень ряду інших органів і систем організму - хвороби о печінки, розладу обміну речовин та ін.
Зберігання сечі на холоді (без заморожування), додавання різних хімікалій, зміна кольору, степеня 1 50 кислотності, теплоємності та мікро фазових переходів води в сечі, - все це негативно впливає на реальний стан "з сечі при традиційних способах її дослідження.
Застосування фізичного явища (ефекту) у пропонованому способі дослідження сечі в параметрах існуючого теплового поля організму пацієнта має значні переваги в якості дослідження в порівнянні з традиційними методиками дослідження сечі і створює відповідні умови у визначенні реальної картини показників сечі та сприяє значному покращенню діагностики і лікування захворювань. с Спосіб дослідження сечі полягає в наступній послідовності операцій.
Пацієнту, який потребує проведення дослідження сечі, вимірюють температуру тіла на момент збору сечі.
Чисту суху посудину із нейтрального матеріалу - скляну (фаянсову або емальовану), яка має щільну кришку, підігрівають в термостаті до температури тіла пацієнта і проводять збір сечі у підігріту посудину. Одразу бо після збору сечі посудину щільно закривають кришкою. Щільно закриту посудину поміщають до термоізоляційного пристрою, наприклад, термосу, в якому посудину із сечею переносять до лабораторії.
Лаборант, який проводить спеціалізовані дослідження сечі, наприклад на наявність в сечі цукру, користується відповідним інструментарієм та реактивами, які також зберігаються у термостаті. В разі необхідності
Збереження сечі, посудину із щільно закритою сечею поміщають до термостату, температура в якому бо підтримується на рівні температури тіла пацієнта.
Спосіб дослідження сечі пояснюється конкретним прикладом його виконання, який базується на об'єктивних обставинах, тобто на принципі адекватності температурного режиму процесу лабораторних досліджень по відношенню до теплового поля пацієнта. Тим самим усуваються протиріччя між відомими способами дослідження сечі і способом дослідження сечі, що заявляється.
Пацієнту, який потребує загального аналізу сечі, медична сестра вимірює температуру тіла на момент забору сечі. Встановлено, що температура тіла пацієнта після вимірювання становить 37,8С 2. В цей же час медична сестра повідомляє лаборанта про температуру тіла пацієнта та визначений лікарем характер (спеціалізоване) дослідження сечі. Лаборант в свою чергу підготовляє відповідний комплект посуду, інструментів та реактивів, 7/0 програмує термостат на визначену температуру тіла пацієнта 37,8С2 і вносить цей підготовлений комплект до термостату. Час підігріву триває 30-40 хвилин. Для дослідження беруть ранішню порцію сечі (150-30Омл.) після ретельного туалету статевих органів у підігріту в термостаті до температури тіла пацієнта (37,83) чисту, суху, із нейтрального матеріалу безбарвну посудину, яка має щільну кришку. Після забору сечі посудину із сечею поміщають до термостату із запрограмованою температурою 37,82 і в такому стані транспортують до 75 лабораторії. Сечу в лабораторії приймає заздалегідь проінформований лаборант і приступає до виконання дослідження сечі. До посуду із сечею додають скерування, де вказано прізвище пацієнта, його ім'я та по батькові, вік пацієнта, час забору сечі та дату проведення аналізу. На основі скерування лаборант записує необхідні дані в журналі реєстрації досліджень, нумерує бланк аналізу сечі. Тим же номером маркує посудину із сечею і весь інструментарій та реактиви, що знаходяться у термостаті і відносяться до досліджень сечі цього ж пацієнта. Можливий варіант, коли пацієнт безпосередньо здаватиме сечу у лабораторії. Тоді лаборант додатково виконує функції медичної сестри, що пов'язані із забором сечі та оформленням відповідної документації. В разі необхідності збереження сечі для дослідження певний час, сечу вносять до стаціонарного термостату із запрограмованою витримкою температури, яка відповідна попередньо виміряній температурі тіла пацієнта. На цих же засадах - адекватності температурного режиму процесу лабораторних досліджень сечі по відношенню до теплового поля пацієнта здійснюються аналізи на визначення глюкози, білку в сечі, клінічний - аналіз сечі та інші дослідження сечі.

Claims (1)

  1. Формула винаходу сч Зо ю Спосіб дослідження сечі, за яким збір сечі здійснюють у посудину із нейтрального матеріалу, який відрізняється тим, що перед збором сечі вимірюють температуру тіла пацієнта, посудину для збору сечі со підігрівають до температури тіла пацієнта, після збору сечі посудину щільно закривають і зберігають при транспортуванні до лабораторії у термоізоляційному пристрої або у термостаті із запрограмованою витримкою со температури, що попередньо визначена як температура тіла пацієнта, а при дослідженні використовують Га інструментарій та реактиви, які підігрівають до визначеної температури тіла пацієнта. Офіційний бюлетень "Промислова власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних « мікросхем", 2007, М 20, 10.12.2007. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. -
    . и? іме) (ее) (95) 1 Ко) 60 б5
UAU200707187U 2007-06-26 2007-06-26 Method for urine analysis UA28352U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200707187U UA28352U (en) 2007-06-26 2007-06-26 Method for urine analysis

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200707187U UA28352U (en) 2007-06-26 2007-06-26 Method for urine analysis

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA28352U true UA28352U (en) 2007-12-10

Family

ID=39228830

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200707187U UA28352U (en) 2007-06-26 2007-06-26 Method for urine analysis

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA28352U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2577873C1 (ru) * 2014-12-12 2016-03-20 Открытое Акционерное Общество "Российские Железные Дороги" Способ электродуговой металлизации

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2577873C1 (ru) * 2014-12-12 2016-03-20 Открытое Акционерное Общество "Российские Железные Дороги" Способ электродуговой металлизации

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Reiner Standard methods of clinical chemistry
US20070243578A1 (en) Method, system, apparatus and kit for semen analysis
UA28352U (en) Method for urine analysis
Lebedev-Stepanov et al. Morphological analysis of images of dried droplets of saliva for determination the degree of endogenous intoxication
SK3792001A3 (en) Device for monitoring fertility in women by observing physical changes in body fluids
Björndahl Methods for sperm concentration determination
UA28998U (en) Method for coprologic examination
US20170131213A1 (en) Urine bowel apparatus and method for making the same
CN207336157U (zh) 一种医用24小时集尿桶
CN206020428U (zh) 一种收集检测装置
Karkar et al. Protein-to-creatinine ratio: a valid estimate and alternative to 24 hour proteinuria
Chu et al. Hepatic mitochondrial function analysis using needle liver biopsy samples
RU2808377C1 (ru) Способ ранней диагностики послеродового эндометрита у молочных коров
RU2366949C1 (ru) Способ диагностики состояния организма
Kessell The practice laboratory
CN205262787U (zh) 二十四小时尿样标本留取容器
Holmes The value of culture in the solution of problems of tuberculosis
Foster The early history of clinical pathology in Great Britain
Yasmin Evaluation of frequency of abnormal Urine RE tests in Pathology Laboratory
RU2312606C1 (ru) Способ диагностики состояния организма
CN208188133U (zh) 血清淀粉样蛋白a测定试剂盒
CN211602621U (zh) 一种临床医学检验用涂片装置
Davis Blood Feud: Carl Schmidt, Karl von Vierordt and the Evolution of Quantitative Blood Methods
Brock et al. Comparison of osmolality and refractometric readings of Hispaniolan Amazon parrot (Amazona ventralis) urine
Ateeque Ahmed et al. The Fascinating Chronicle of Uroscopy: From the Era of Qarurah and Matula to the Microscope