UA28288U - Пін для армування коронки ікла - Google Patents

Пін для армування коронки ікла Download PDF

Info

Publication number
UA28288U
UA28288U UAU200702416U UAU200702416U UA28288U UA 28288 U UA28288 U UA 28288U UA U200702416 U UAU200702416 U UA U200702416U UA U200702416 U UAU200702416 U UA U200702416U UA 28288 U UA28288 U UA 28288U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
foam
restoration
metal
tooth
canine
Prior art date
Application number
UAU200702416U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Гаредагі Зад Моджтаба Сейфоллахі
Original Assignee
Гаредагі Зад Моджтаба Сейфоллахі
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Гаредагі Зад Моджтаба Сейфоллахі filed Critical Гаредагі Зад Моджтаба Сейфоллахі
Priority to UAU200702416U priority Critical patent/UA28288U/uk
Publication of UA28288U publication Critical patent/UA28288U/uk

Links

Landscapes

  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)
  • Dental Tools And Instruments Or Auxiliary Dental Instruments (AREA)

Abstract

Пін для армування коронки ікла складається з наддентинної частини, циліндричної внутрішньодентинної частини.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до медицини, а саме, до ортопедичної стоматології, | може знайти застосування 2 для армування коронкової частини інтактного ікла, зокрема для відновлення стертого різального краю.
При препаруванні зубів для реставрацій з литими металевими каркасами і керамічних реставрацій необхідно дотримувати п'ять основних принципів, які полягають в: 1. максимально можливому збереженні тканин зуба; 2. забезпеченні достатніх ретенцій і стійкості реставрації; 70 3. забезпеченні високої міцності реставрації; 4. досягненні оптимального крайового прилягання реставрації; 5. збереженні здорового стану тканин пародонту.
За найближчий аналог прийняти металевий титановий пін що складається з наддентинної і внутрішньодентинної частин традиційної конструкції - обидві частини виконані у вигляді циліндричного стрижня 19 з різьбою. Співвідношення довжини цих частин 1:1, штифт має форму циліндра діаметром 1 мл по всій довжині піна. Пін виготовляються у заводських умовах і випускається у спеціальних наборах, куди входять металеві піни декількох стандартних розмірів, свердло, спеціальні бори. Фіксували піни гібридним СІЦ (склоїномерний цемент) для прокладок або світлозатверджуючим полімерним матеріалом |див. Николаев А.И., Цепов Л.М. -
Практическая ортопедическая стоматология. - Спб. - Санкт-Петербург. - Институт стоматологии. - 2001. - ст177-1811.
Недоліком найближчого аналога є те, що він виконаний із титану і має форму циліндра, який вкручують. У іклах, в яких є старі магістральні тріщини (часто бувають через підвищене функціональне навантаження) не можна механічно укручувати металевий парапульпарний пін, оскільки це створює надмірний тиск і утворюються молоді тріщини, а у старих з'являється підвищена сприйнятливість до бактерійної інвазії. Для того, щоб після 22 установки металевого штифта провести реставрацію необхідно спочатку нанести: -о - Адгезивну систему (для забезпечення зв'язку між металом і фотополімером). - Опак (для маскування кольору металу). - Штучний дентин (для маскування кольору металу). І тільки потім штучну емаль (для додання естетики).
Для нанесення всіх шарів потрібно достатній запас місця (при використовуванні металевого піна необхідно со 30 нанести всі шари інакше не можна замаскувати його колір), тому не можливо збільшувати діаметр наддентинної о частини більше 1-1,5мм і створити опорну платформу для розподілу жувального навантаження, оскільки площа зуба не дозволяє розмістити і конструкцію діаметром більше 1-1,5мм і 4 шари реставрації. сч
При експлуатації через різний розподіл жувальної напруги між металевим циліндричним піном ії со реставраційним матеріалом також можливе виникнення мікрофрактур (тріщин), котрі проходять уздовж 35 металевого піна через реставраційний матеріал. Це призводить до підвищеної проникності мікрофлори і сч розвитку повторного карієсу (між пломбою та зубом) та рецидивного карієсу (під пломбою). При великій кількості циклів навантаження відбувається акумуляція невеликих величин пластичної деформації і виникає міцніша утомленість матеріалу. В цьому випадку навіть невелике напруження може привести до його « руйнування. З 40 Крім того, невідповідність фізико-хімічних властивостей (теплопровідність, міцність на злам, згин, модуль с еластичності) металів, реставраційного матеріалу та твердих тканин зуба також призводять до утворення тріщин
Із» і в реставраційному матеріалі і в твердих тканинах зуба. Хімічна деградація тканини (емалі та дентину) в області країв реставрації є найбільш важливою причиною виникнення крайової проникності та бактеріальної інвазії. Для усунення отриманих ускладнень при використанні металевих пінів необхідне видалення проведеної 45 раніше реставрації та додаткове видалення інфікованих твердих тканин зуба. о В основу корисної моделі поставлена задача створити такий пін, у якому шляхом зміни його конструкції і
Ге | матеріалу досягається можливість збільшення площі стику і надійності з'єднання його з дентином і з фотополімерним матеріалом, що забезпечує високоякісне армування зубної тканини і реставрації з підвищеним ді строком служби елемента кріплення. Перерозподіл навантаження як при встановленні піна, так і при його о 20 експлуатації (оскільки значно збільшується площа перерозподілу жувального навантаження на тканини зубу) зменшує вірогідність появлення мікро тріщин. Це, в свою чергу, обумовлює зниження інвазивності лікування, со продовження строку служби проведеної реставрації коронкової частини зуба з армуванням новою скловолоконною конструкцією та попередження ускладнень, які виникають при використанні металевих парапульпарних пнів.
Поставлена задача вирішується тим, що запропоновано пін, для армування коронки ікла, що складається з с наддентинної частини і циліндричної внутрішньодентинної частини, який згідно з корисною моделлю, виконаний з скловолоконного матеріалу, причому наддентинна частина має форму усіченого конусу.
При використовуванні стекловолоконного піна необхідно нанести тільки адгезів і емаль, оскільки він має прозорий білий колір. Для цього потрібно набагато менше місця, і це дозволило збільшити розмір наддентинної 60 цастини парапульпарного піна, змінивши його форму на усічений конус. Це привело до оптимізації розподілу жувального навантаження і дозволило значно скоротить час проведення реставрації. При використовуванні стекловолоконного піна реставрація буде міцнішою, оскільки там використовується тільки емаль, а емаль має більшу міцність, ніж опак і дентин (у випадку з металевим піном). А також відсутність хімічного і мікромеханічного зв'язку між металом і адгезивом свідчить про явну перевагу скловолоконного піна. бо Скловолоконна конструкція складається зі скловолокна виготовленого у заводських умовах та рідинно текучого матеріалу.
Функціональні елементи запропонованої нової конструкції скловолоконного парапульпарного піну: - внутрішньодентинна частина має циліндричну форму довжиною від З до 4мм. та діаметром від 0,6 до 1,5мМм; - наддентинна частина має форму усіченого конуса (конвертована частина) з діаметром більшої основи від 2 до 4мм та діаметром меншої основи від 0,6 до 1,5мм.
Суть виготовлення нової конструкції для армування фото полімерної реставрації стертого ріжучого ікла пояснюється схемою.
На Фіг.1 показана сагітальна проекція конструкції. 70 На Фіг.2 представлена фронтальна проекція конструкції.
На Фіг.3 - конструкція у поперечному розрізі.
Пін для армування коронки ікла складається з наддентинної частини 1 яка має форму усіченого конусу, який має діаметр більшої основи 2мм меншої основи їмм висоту 2мм та внутрішньодентинної частини 3, яка має циліндричну форму діаметром їмм та висотою 4мм. В місці переходу внутрішньодентинної частини в 7/5 наддентинну відбувається розширення діаметру опорною платформою 2 шириною 0,5мм.
Спосіб використання піну.
При відновленні стертого різального краю створюють в зубі канал для піна за допомогою бору і турбінного наконечника з постійним водяним охолоджуванням. Пін обробляють адгезивом (клеєм) і засвічують фотополімеризуючим пристроєм. Канал для піна обробляють 3295 фосфорною кислотою, яка покращує фіксацію
Піна. Після цього канал обробляють адгезивом (клеєм), вносять рідинно текучій фотополімерний матеріал для фіксації піна. Внутрішньодентинну (циліндричну) частину піна поміщають в сформований канал, а наддентинна (у формі усіченого конусу) - залишається ззовні і просвічують фотополімеризуючим пристроєм протягом 60 секунд.
Використання запропонованого піна зумовлює одержання міцного мікромеханічного зв'язку на мікронному рівні.
Розширена наддентинна частина створює стійку фіксацію і перерозподіляє жувальне навантаження.
На сьогоднішній день на стоматологічному ринку не представлені скловолоконні парапульпарні конструкції - для армування коронкової частини інтактних іклів, а саме ріжучого краю.
Запропонована конструкція була застосована вперше на 7 пацієнтах у всіх випадках отримано позитивний результат. Протягом року не спостерігалось зруйнування реставрації та тканин зуба, конструкція стабільна при навантаженні, має високі фіксуючі та естетичні якості, відновлені функції клику. со зо Застосування корисної моделі показало, що скловолоконна конструкція перевершує за міцністю металеві штифти, має високі естетичні якості, що дозволяє використовувати її для армування фронтальної групи зубів. Не со потребує застосування маскуючого агента (використовується для маскування кольору металевого піна), який с ослаблює зв'язок між металевим піном та тканинами зуба. При цьому не потребується використання спеціальних свердел, викруток, що спрощує процедуру армування і потребує набагато менших витрат часу. со
Для фіксації скловолоконної конструкції можливе застосування тільки адгезивної системи п'ятого покоління, с що забезпечує бездоганну хімічну та механічну фіксацію конструкції. Добра світлопроводимість дозволяє зменшити навантаження на матеріал у процесі полімеризації, особливо на межі пін - полімерний матеріал, полімерний матеріал - тканини зуба. Цей фактор зменшує утворення тріщин у прилеглих до реставрації тканинах зубу, крім того, контрольована м'яка полімеризація композиту вважається переважною, так як, усадка композиту « 0 направлена до джерела світла, тому з'єднання між піном і матеріалом не розривається, не викликає утворення в с щілин.
Скловолоконна конструкція не ламається, біологічно сумісне з тканинами зубу, не підлягає корозії, не ;» викликає алергічної та токсичної реакції забезпечує захист пульпарного дентинного комплексу.
Морфо-функціональна перевага цієї конструкції дозволяє адаптувати її під будь-яку клінічну ситуацію та
Використовувати її при нейром'язовій дисфункції. Завдяки наданню наддентинній частині конусоподібної форми
ГІ значно збільшена опорна форма, що збільшує площу перерозподілу жувального навантаження на тканини зубу, спрощує моделювання реставрації. со Чим більший об'єм наддентинної частини конструкції, що армує, тим менше необхідно використовувати
ГІ реставраційного матеріалу, що зменшує ризик утворення фрактури та сколов о 50

Claims (1)

  1. Формула винаходу ІЧ е)
    Пін для армування коронки ікла, що складається з наддентинної частини і циліндричної внутрішньодентинної вв частини, який відрізняється тим, що він виконаний з скловолоконного матеріалу, причому наддентинна частина с має форму зрізаного конуса. 60 б5
UAU200702416U 2007-05-22 2007-05-22 Пін для армування коронки ікла UA28288U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200702416U UA28288U (uk) 2007-05-22 2007-05-22 Пін для армування коронки ікла

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200702416U UA28288U (uk) 2007-05-22 2007-05-22 Пін для армування коронки ікла

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA28288U true UA28288U (uk) 2007-12-10

Family

ID=39228766

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200702416U UA28288U (uk) 2007-05-22 2007-05-22 Пін для армування коронки ікла

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA28288U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Kermanshah et al. Immediate tooth replacement using fiber-reinforced composite and natural tooth pontic
Gonzaga et al. Restoration of endodontically treated teeth
Petropoulou et al. The use of indirect resin composites in clinical practice: A case series
Burke Resin-retained bridges: fibre-reinforced versus metal
AlQahtani et al. Fracture resistance of maxillary lateral incisors restored with different post systems
UA28288U (uk) Пін для армування коронки ікла
Agrawal et al. Reattachment of anterior teeth fragments with two different treatment techniques: report of two cases
McCord TREATMENT OF THE EDENTULOUS PATIENT.
Spear The role of temporization in interdisciplinary periodontal and orthodontic treatment
RU2290897C2 (ru) Эндодонто-эндооссальный имплантат с головкой-супраструктурой
RU2791989C1 (ru) Съемный пластиночный зубной протез с армированным базисом
Joshi et al. A novel and easy technique for restoring grossly decayed mandibular molar with a modified cast-post
Indi et al. Immediate Restorative Rehabilitation of Fractured Tooth by Fragment Reattachment: A Case Report
Shivakumar et al. An alternative approach for re-attachment of the fractured fragment: A case report.
RU47677U1 (ru) Мостовидный микропротез-вкладка кудашова
KR20120013611A (ko) 치과용 어태치먼트
RU17130U1 (ru) Адгезивный мостовидный протез
RU51486U1 (ru) Штифт для протезирования зубов
Shah et al. Minimally Invasive Fiber-Reinforced Composite (Frc) Bridge for the Missing Tooth: A Case Report
Kalpana et al. Management of insufficient crown height space with UCLA abutments
RU2276592C1 (ru) Способ протезирования зубов
Vivek et al. Tooth-Support over Dentures: An approach to Preventive Prosthodontics
Gupta et al. Andrew’s bridge: A prosthetic option for missing anterior teeth with severe ridge defect
Khan et al. Redesigning Smile Using an Immediate Ovate Pontic
WO2020169854A1 (es) Dispositivo de corrección para ortodoncia