UA26216U - Method of vegetative propagation of maidenhair tree (ginkgo biloba l.) - Google Patents

Method of vegetative propagation of maidenhair tree (ginkgo biloba l.) Download PDF

Info

Publication number
UA26216U
UA26216U UAU200704661U UAU200704661U UA26216U UA 26216 U UA26216 U UA 26216U UA U200704661 U UAU200704661 U UA U200704661U UA U200704661 U UAU200704661 U UA U200704661U UA 26216 U UA26216 U UA 26216U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ginkgo
cuttings
stem cuttings
stem
sipkdo
Prior art date
Application number
UAU200704661U
Other languages
English (en)
Inventor
Oleksandr Zakharovych Hlukhov
Nina Fedorivna Dovbysh
Liudmyla Valeriivna Kharkhota
Original Assignee
Do Botan Gardens Of Nat Academ
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Do Botan Gardens Of Nat Academ filed Critical Do Botan Gardens Of Nat Academ
Priority to UAU200704661U priority Critical patent/UA26216U/uk
Publication of UA26216U publication Critical patent/UA26216U/uk

Links

Landscapes

  • Mushroom Cultivation (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до дендрології, а саме-до способів отримання садивного матеріалу гінкго 2 дволопатевого (Сіпкодо бііоба І.) і може бути використана в розсадниках для широкого культивування в зеленому будівництві.
Гінкго дволопатеве (Сіпкдо Біора І.) - це дводомне листопадне дерево з декоративними за формою листками, димо- і пилостійке, має рідкісні лікарські властивості та високу стійкість до мутагенів, мезозойський релікт, який через мільйони років незмінним дійшов до наших часів. Рослина ефектна як в 70 поодиноких, так і в групових та алейних посадках садово-паркового і ландшафтного озеленення на фоні газонів та зелених насаджень.
Детальне вивчення біоморфологічних особливостей росту і розвитку гінкго дволопатевого (іпкдо Ббііоба 1.) показало достатню посухостійкість та зимостійкість, стійкість до диму і газу, а також до хвороб та шкідників, що вказує на повну можливість широкого використання цієї деревної породи в зелених насадженнях 12 промислових міст (Т.В. Пржегорлинская, Ф.Л. Щепотьев. "Биоморфологические особенности роста гинкго двулопастного в условиях города Донецка"., Матер, вуз. науч. конф. - Донецк: Изд - во Донец, ун-та, 1997.- б. 35 - 37).
У кліматичних умовах південного сходу України гінкго дволопатеве (Сіпкдо Біоба І.) добре росте, але не цвіте і не плодоносить (за біологічними властивостями вид вступає в генеративну фазу досить пізно - в 25-30 років). Через відсутність садивного матеріалу практично не використовується в озелененні і навіть не входить до складу міських насаджень.
Оскільки насіннєвий спосіб розмноження гінкго дволопатевого (Сіпкдо бБіоба І.) в даних умовах неможливий, тому доцільне його вегетативне розмноження, за допомогою якого можна одержати масовий садивний матеріал у короткий термін і залучити цей цінний високодекоративний вид для широкого використання в оптимізації антропогенно трансформованого середовища південного сходу України та вирощування лікарської сировини для пт) вітчизняної фармацевтичної промисловості.
Відомий, вибраний як аналог, спосіб вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (Сіпкдо Біювба І. літніми живцями з застосуванням стимуляторів росту. Важливим моментом щодо вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (Сіпкдо Біюбва І.) є те, що літні живці вкорінюються погано і лише при дії стимуляторів ее, (гетероауксин, індолілмасляна кислота (ІМК). - Москва, ВИЛАР (|Маланкина Е. "Гинкго двулопастньй", «- "Цветоводство" - 2001. - Мо2. - С. 39).
Загальними ознаками рішення, що заявляється, і аналогу є: спосіб вегетативного розмноження гінкго с дволопатевого (Сіпкдо Біора 3), що включає стеблове живцювання з отриманням стеблових живців та Ге) вкорінення стеблових живців. 3о В описаному способі вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (Сіпкдо бБіора 1.) внаслідок сч використання літніх живців, які погано вкорінюються, мають тривалий (кілька місяців) період вкорінення і не встигають пройти повну біологічну підготовку до зимівлі, знижується вихід садивного матеріалу після зимівлі.
Відомий також, вибраний як аналог, спосіб вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (Сіпкдо Біоба «
ЇЇ) зеленими живцями без обробки стимуляторами, при цьому вкорінюється 36905 живців.- Москва, Головний - ботанічний сад РАН ГДревеснье растения Главного ботанического сада им. Н.В. Цицина РАН. 60 лет с интродукции" - М.: Наука, 2005.-С.2201. з» Загальними ознаками рішення, що заявляється, і аналогу є: спосіб вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (Сіпкдо Біора 3), що включає стеблове живцювання з отриманням стеблових живців та вкорінення стеблових живців.
В описаному способі вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (Сіпкдо Біоба І.) використовують о зелені живці, процес вкорінення яких триває кілька місяців і внаслідок чого живці мають неповну біологічну
Ге») підготовку до зимівлі, що знижує вихід садивного матеріалу після зимівлі.
Відомий також, вибраний як найближчий аналог, спосіб вегетативного розмноження гінкго дволопатевого о (Сіпкодо бБііоба І.) напівздерев'янілими стебловими живцями. -к 70 Проведені в 1997-2000рр. експериментальні дослідження ризогенної здатності напівздерев'янілих живців гінкго дволопатевого (Сіпкдо Біоба І.) не дали високих результатів. У зв'язку з тим, що в екологічних умовах щи південного сходу України початок вегетації маточних рослин гінкго дволопатевого (Сіпкдо бБіоба 1. розпочинається значно пізніше, ніж у аборигенних видів, живцювання проводили в першій-другій декаді липня напівздерев'янілими живцями в фазу затухання активного росту пагонів. Укорінюваність при цьому досягала 25 лише 40,395, а період вкорінення був тривалий - 29 діб. Вкорінені живці після пересадки їх в контейнери на с дорощування в третій декаді серпня не встигали пройти всі фази повної біологічної підготовки до зимівлі і під час зимівлі значна частина їх загинула. Вихід садивного матеріалу складав лише 2895. |Довбьш Н.Ф. "Ризогенез стеблевьїх черенков Сіпкдо Біора І. при вегетативном размножении"., Геозкологические и биозкологические проблемьї северного Причерноморья: Матер. Междунар. науч.- практич. конф. (Тирасполь, 28-30 марта 2001г.). - 60 Тирасполь: Б. и., 2001. - С. 90).
Загальними ознаками рішення, що заявляється, і аналогу є: спосіб вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (Сіпкдо Біора 3), що включає стеблове живцювання з отриманням стеблових живців та вкорінення стеблових живців.
В описаному способі вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (Сіпкдо Біоба І.) при живцюванні бо використовують напівздерев'янілі стеблові живці в фазу затухання активного росту, які мають низьку укорінюваність (40,395) і тривалий період вкорінення (29 діб), внаслідок чого вкорінені стеблові живці після пересадки їх в контейнери на дорощування не встигали пройти всі фази повної біологічної підготовки до зимівлі
Її під час зимівлі значна частина їх загинула. Отже, при живцюванні гінкго дволопатевого (Сіпкдо бБіоба 1. Напівздерев'янілими стебловими живцями не використано повністю природний регенераційний потенціал, що не дало можливості отримати максимальну кількість садивного матеріалу.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалення способу вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (біпкдо бБііоба І..), в якому завдяки використанню визначеного типу стеблових живців досягається підвищення виходу садивного матеріалу після зимівлі. 70 Поставлена задача вирішується тим, що в способі вегетативного розмноження гінкго дволопатевого ((зіпкдо
Біоба І.), що включає стеблове живцювання з отриманням стеблових живців та вкорінення стеблових живців, відповідно до корисної моделі, стеблове живцювання проводять з молодих відростаючих пагонів гінкго дволопатевого ((зіпкдо бііоба І.) з отриманням стеблових живців "з п'яткою".
Доцільно стеблове живцювання проводити в фазу початку активного росту молодих відростаючих пагонів 7/5 Пінкго дволопатевого (іпкдо бБіоба Г..).
Перелічені ознаки складають сутність корисної моделі.
Причинно-наслідковий зв'язок істотних ознак корисної моделі з технічним результатом пояснюється наступним.
Завдяки тому, що спосіб вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (Сіпкдо Біобра І.) включає го стеблове живцювання з отриманням стеблових живців та вкорінення стеблових живців, що стеблове живцювання проводять з молодих відростаючих пагонів гінкго дволопатевого (біпкдо бБіоба І.) з отриманням стеблових живців "з п'яткою", досягається підвищення виходу садивного матеріалу після зимівлі.
Розробку способу прискореного розмноження гінкго дволопатевого (Сіпкдо Боба І.) проводили на основі г детального вивчення ритму росту і розвитку материнських рослин, а також розвитку їх пагонів в умовах південного сходу України. Це сприяло першим спробам використання стеблових живців "з п'яткою". Навесні т брали молоді пагони в фазу початку активного росту, відокремлювали їх від стебла маточних рослин зі шматочком торішньої кори - живці "з п'яткою". Таким чином, на базальному кінці залишається "п'ятка" - шматочок кори і деревини, в якій міститься скупчення сплячих бруньок, навколо яких сконцентровано багато «о зо поживних і ростових речовин, меристематичних клітин. Сенс подібного прийому заготівлі стеблових живців полягає в тому, що така "п'ятка" забезпечує стебловим живцям коренеутворення, захищає їх від загнивання, а -- також забезпечує високий відсоток вкорінення стеблових живців за короткий термін, що дає їм можливість с пройти повну біологічну підготовку до зимівлі при дорощуванні та значно підвищує вихід масового садивного матеріалу. ісе)
Проведення живцювання в фазу початку активного росту молодих відростаючих пагонів сприяє формуванню с на стеблових живцях придаткових коренів після створення для них оптимальних умов (вологість, температура, світло, субстрат тощо).
Завдяки тому, що в пропонованому способі вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (Сіпкдо Біоба
І) використовують стеблові живці "з п'яткою" з молодих відростаючих пагонів в фазу їх активного росту, « забезпечується повна реалізація їх регенераційного потенціалу, а саме відбувається 100905 вкорінення стеблових пл») с живців. Завдяки тому, що ці вкорінені стеблові живці було значно раніше (друга декада липня) висаджено на . дорощування, вони змогли повністю пройти фази біологічної підготовки до зимівлі. Це забезпечило отримання а значного виходу масового садивного матеріалу - 94905 в короткі строки (за 2-3 роки) для широкого впровадження гінкго дволопатевого (Сіпкадо бБііоба І.) в зелене будівництво та промислове вирощування.
Нижче наведено приклад реалізації способу вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (СЗіпкдо Біоба ко І), що заявляється.
Внаслідок того, що за ритмом розвитку в умовах регіону гінкго дволопатеве (Сіпкдо Біобра І.) починає
Ме, вегетацію лише в третій декаді березня - першій декаді квітня, то живцювання стебловими живцями "з п'яткою" ко проводили значно раніше, ніж напівздерев'янілими стебловими живцями, а саме: в третій декаді травня - першій декаді червня. - Вкорінення стеблових живців здійснювали в оранжереї тепличного комплексу зі штучним зволоженням
Ф повітря. Температура повітря в період вкорінення складала: вранці - 17,6-23,2 С, опівдні - 22,3-31,49С, увечері - 20,7-26,626С. Температура субстрату - 17,9-24,22бСб. Як субстрат використовували пісок. Відносну вологість повітря підтримували в межах 76-9895. Освітленість у період вкорінення - 7000-15000 лк.
Після висаджування стеблових живців в субстрат меристематично активні клітини їх змінювали свій детермінований поділ на новоутворення адвентивних коренів. В той же час наставав максимум накопичення в с базальній частині стеблових живців фізіологічно активних речовин.
Ризогенну здатність стеблових живців визначали за наступними критеріями: укорінюваністю, періодом вкорінення, розвитком кореневої системи, а також виходом садивного матеріалу після зимівлі. 60 Вивчення ризогенної здатності різних типів стеблових живців гінкго дволопатевого (Сіпкдо Біоба 1.) - напівздерев'янілих, здерев'янілих та "з п'яткою" показало, що найкращі показники ризогенезу мали саме стеблові живці "з п'яткою" (таблиця). б5
" неси т ки дескусрв ли ооканнн й ж ккдяеь их и т Коко нок ш- й пд сорті. п ше иа Уа шк й є НИМ сУкорінюва-! Період Загальна. Жількість | ВИжід І 00 Ти шість, о | вкорінення; | ловжина. хоренівоште 4: - вебпаних | 1 дов коренем | | матевійну 7. ри са тис ВИ и тв Й Ах. ШИ РУ ВИН жара я й пт, У й 1о 24 47 ІВ Я бе яв оо и ж ше лин ех в Є т и по жо" | ЩО 0079 ВІДО ХВ ШИ У!
Укорінюваність стеблових живців "з п'яткою" була найвищою і досягала 10095. Найкоротшим був період їх вкорінення (19 діб), порівняно із здерев'янілими та напівздерев'янілими стебловими живцями. Розвиток кореневої системи був найкращим -довжина коренів досягала 82,4 4-3,2см, а їх кількість - 28,7-42,3шт., що забезпечувало приживлюваність вкорінених стеблових живців при їх дорощуванні.
На дорощування вкорінені стеблові живці "з п'яткою" гінкго дволопатевого (Сіпкдо бБіора 1.) було висаджено в третій декаді липня в контейнери діаметром 15см з чорної поліетиленової плівки. На кінець вегетаційного періоду стеблові живці пройшли всі фази біологічної підготовки до зимівлі. Тому у вкорінених стеблових живців "з п'яткою" був найбільший вихід садивного матеріалу після перезимівлі - 9495. Протягом ов другого вегетаційного періоду кореневласні рослини добре росли і розвивались. Надземний приріст на кінець вегетаційного періоду склав 18,3-1,7см. Таким чином, було отримано масовий садивний матеріал З кореневласних рослин гінкго дволопатевого (Сіпкдо Біобра І.) у короткий термін. Такий садивний матеріал із закритою кореневою системою можна висаджувати на постійне місце протягом усього вегетаційного періоду.
Розроблений спосіб вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (Сіпкадо бБііова І .), завдяки визначенню Ге) оптимальних строків живцювання і типу стеблових живців, досягає підвищення вкорінення стеблових живців і вихід садивного матеріалу після зимівлі, він є ефективним і відкриває шлях до повного використання - регенераційного потенціалу гінкго дволопатевого ((зіпкдо Біоба І). Це дає можливість отримання масового Га садивного матеріалу даного виду для поповнення асортименту паркових і ландшафтних композицій промислових міст. о с

Claims (1)

Формула винаходу
1. Спосіб вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (Сіпкдо Біобра /!3), що включає стеблове « Живцювання з отриманням стеблових живців та вкорінення стеблових живців, який відрізняється тим, що /7- с стеблове живцювання проводять з молодих відростаючих пагонів гінкго дволопатевого (Сіпкдо бБіоба 1.) з отриманням стеблових живців "з п'яткою".
ів . . . . шо. . и?» 2. Спосіб вегетативного розмноження гінкго дволопатевого (біпкдо бБііоба І.) за п. 1, який відрізняється тим, що стеблове живцювання проводять в фазу початку активного росту молодих відростаючих пагонів гінкго дволопатевого (Сбіпкдо Біова 1..). іме) шИ | | | й Офіційний бюлетень "Промислова власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних Ме, мікросхем", 2007, М 14, 10.09.2007. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і ко науки України. - 70 4) 60 б5
UAU200704661U 2007-04-26 2007-04-26 Method of vegetative propagation of maidenhair tree (ginkgo biloba l.) UA26216U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200704661U UA26216U (en) 2007-04-26 2007-04-26 Method of vegetative propagation of maidenhair tree (ginkgo biloba l.)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200704661U UA26216U (en) 2007-04-26 2007-04-26 Method of vegetative propagation of maidenhair tree (ginkgo biloba l.)

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA26216U true UA26216U (en) 2007-09-10

Family

ID=38799819

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200704661U UA26216U (en) 2007-04-26 2007-04-26 Method of vegetative propagation of maidenhair tree (ginkgo biloba l.)

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA26216U (uk)

Cited By (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103385107A (zh) * 2013-08-02 2013-11-13 山东农业大学 叶籽银杏稳定遗传表达的繁殖方法
CN104365430A (zh) * 2014-11-21 2015-02-25 苏州市吴中区光福香雪苗圃 一种银杏树的苗木繁殖方法
CN104756743A (zh) * 2015-04-27 2015-07-08 扬州大学 一种银杏容器扦插育苗的方法
CN105557440A (zh) * 2016-01-27 2016-05-11 苏州星火园艺科技开发中心 银杏的种植方法
CN106105945A (zh) * 2016-06-24 2016-11-16 刘桂春 一种银杏树的高效育苗栽种工艺
CN108002916A (zh) * 2017-12-21 2018-05-08 宜宾云辰乔木园林有限责任公司 一种延缓银杏叶黄而不落的组合物及其使用方法

Cited By (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103385107A (zh) * 2013-08-02 2013-11-13 山东农业大学 叶籽银杏稳定遗传表达的繁殖方法
CN104365430A (zh) * 2014-11-21 2015-02-25 苏州市吴中区光福香雪苗圃 一种银杏树的苗木繁殖方法
CN104756743A (zh) * 2015-04-27 2015-07-08 扬州大学 一种银杏容器扦插育苗的方法
CN105557440A (zh) * 2016-01-27 2016-05-11 苏州星火园艺科技开发中心 银杏的种植方法
CN106105945A (zh) * 2016-06-24 2016-11-16 刘桂春 一种银杏树的高效育苗栽种工艺
CN108002916A (zh) * 2017-12-21 2018-05-08 宜宾云辰乔木园林有限责任公司 一种延缓银杏叶黄而不落的组合物及其使用方法

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Negash Successful vegetative propagation techniques for the threatened African pencil cedar (Juniperus procera Hoechst. ex Endl.)
UA26216U (en) Method of vegetative propagation of maidenhair tree (ginkgo biloba l.)
CN105075819A (zh) 铁皮石斛家庭种植方法
CN1714618A (zh) 盆栽梅花快速生产方法
CN104335788A (zh) 桂花树集药食用和观赏功能的盆栽方法
KR20200037336A (ko) 식물의 생산 방법, 및 식물 가공품의 제조 방법
CN110622865B (zh) 一种培育周年可开花微型绣球花的方法及其专用诱导剂
CN113439598A (zh) 一种使薄壳山核桃树增产丰收的高效栽培方法
CN102301885A (zh) 一种淡水盆栽桐花树的方法
RU2524085C1 (ru) Способ выращивания эхинацеи пурпурной в защищенном грунте
RU2479984C1 (ru) Способ возделывания лотоса орехоносного в контейнерах
CN1194603C (zh) 红豆杉的人工栽培方法
Balabak et al. Evaluation of the Morphological and Biological, And Regenerative Capacity of Stem Cuttings of Actinidia (Аctinidia Lindl.) Cultivars, When Introduced Into Industrial Culture in the Right-Bank Forest-Steppe Zone of Ukraine
CN1303870C (zh) 大岩桐栽培方法
CN112772332A (zh) 一种板桥党参的育苗种植方法
RU2605331C1 (ru) Способ размножения клоновых подвоев косточковых культур в ранние сроки черенкования
Cerovic et al. Production technology of young hazelnut trees grafted on Turkish filbert (Corylus colurna L.)
Nguyen et al. Characterization of pinus pinaster seedling growth in different photo‐and thermoperiods in a phytotron as a basis for early selection
CN110915539B (zh) 一种鹊肾树育苗造林技术
UA20669U (en) Method of vegetation propagation of norway maple (acer platanoides l. "crimson king")
Ivanivna ECOLOGICAL AND BIOLOGICAL BASES OF RHODODENDRON INTRODUCTION
CN106982642B (zh) 一种秦岭岩白菜的无性繁殖方法
Allaberdiev et al. Morpho-Biological Properties Of Hibiscus Syriacus L. And Hibiscus Hybrid
Balabak et al. Evaluation of the MorphologicalandBiological, And Regenerative Capacity of Stem Cuttings of Actinidia (АctinidiaLindl.) Cultivars, When Introduced Into Industrial Culturein the Right-Bank Forest-SteppeZoneof Ukraine
Widiarsih et al. Growth comparison of two stem-cutting types in induced mutation through gamma irradiation of Hoya lacunosa