UA21522U - Device for diagnosing the technical state of an accumulator battery and determining power balance - Google Patents

Device for diagnosing the technical state of an accumulator battery and determining power balance Download PDF

Info

Publication number
UA21522U
UA21522U UAU200610820U UAU200610820U UA21522U UA 21522 U UA21522 U UA 21522U UA U200610820 U UAU200610820 U UA U200610820U UA U200610820 U UAU200610820 U UA U200610820U UA 21522 U UA21522 U UA 21522U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
input
output
battery
microcontroller
voltage
Prior art date
Application number
UAU200610820U
Other languages
English (en)
Inventor
Ihor Borysovyc Bezdieniezhnykh
Original Assignee
Kremenchuk State Polytechnic U
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kremenchuk State Polytechnic U filed Critical Kremenchuk State Polytechnic U
Priority to UAU200610820U priority Critical patent/UA21522U/uk
Publication of UA21522U publication Critical patent/UA21522U/uk

Links

Description

Опис винаходу
Корисна модель належить до автомобільного електрообладнання, зокрема до бортових систем контролю 2 електропостачання, які забезпечують інформацію про технічний стан акумуляторної батареї (АКБ) і поточне значення її ємності. Підвищення терміну експлуатації АКБ неможливе без своєчасної діагностики її технічного стану та оцінки збереження позитивного енергобалансу в системі електроживлення автомобіля.
За існуючими нормами, основними критеріями технічного стану АКБ є її фактична ємність і величина зниження напруги АКБ при протіканні поштовхових струмів. Проблема полягає в тому, що вимір ємності вимагає 70 великих витрат часу, що невиправдано в умовах експлуатації. Вимір величини зниження напруги на АКБ, що визначається її внутрішнім опором, вимагає менших витрат, але не забезпечено необхідним вимірювальним устаткуванням, що випускається серійно.
Відомий пристрій реєстрації накопиченого заряду Мороз К. Измеритель емкости стартерньїх аккумуляторньх батарей // Журнал "Радио". - 2005. - Мо11. - С.48-49| використовує прості схемотехнічні рішення і дозволяє з достатньою точністю оцінювати ефективність зарядки АКБ. Утім, до недоліків даного пристрою можна віднести відсутність візуалізації процесу зарядки і необхідність використання стабілізованого струму зарядки, що не узгоджується з методом зарядки АКБ, який використовується на автомобілі.
Інший відомий пристрій (Коновалов В. Измеритель Каву АБ // Журнал "Радиомир". - 2004. - Мо8. - С.14-15)1 забезпечує вимір внутрішнього опору, за значенням якого виконується оцінювання рівня сульфатації АКБ і визначається можливість подальшої експлуатації. Недоліком даного пристрою є складність його використання в складі устаткування автомобіля, тому що пристрій є спеціалізованим і при його застосуванні акумуляторну батарею необхідно виводити з роботи.
Відомий також пристрій реєстрації накопиченого заряду (Евсеев А. Измеритель заряда // Журнал "Радио". - 2000. - Моб. - С.37-38), вибраний як прототип. Пристрій забезпечує вимір заряду в умовах нестабільного зарядного струму, що відповідає методу зарядки АКБ, який використовують на автомобілі. Крім того, пристрій в дозволяє об'єктивно визначити момент закінчення зарядки батареї. Однак пристрій не може забезпечити одночасного контролю режиму зарядки і розрядки, який має місце в системі живлення автомобіля.
В основу корисної моделі поставлено задачу розробити такий пристрій для діагностики технічного стану акумуляторної батареї та оцінювання енергобалансу, який дозволяв би здійснювати процес діагностування без сч виведення АКБ й роботи електроустаткування автомобіля, при цьому забезпечував контроль параметрів, Га передбачених існуючими нормативними вимогами, і у такий спосіб дозволяв збільшити термін експлуатації АКБ.
Також передбачити можливість одночасного використання отриманої інформації для інших електронних систем, о наприклад, перспективної системи підтримки теплового режиму АКБ, робота якої теж впливає на підвищення «-- термінів служби АКБ. 3о Поставлену задачу розв'язують так: пристрій для діагностики технічного стану акумуляторної батареї та сч оцінювання енергобалансу, відповідно до корисної моделі, містить цифровий індикатор, блок сигналізації моменту закінчення зарядки, послідовно з'єднані датчик струму зарядки, перетворювач напруги на частоту "струму зарядки", подільник частоти, а також додатково містить програмний блок, виконаний на базі « мікроконтролера, який зв'язаний за допомогою порту введення-виведення з цифровим індикатором і блоком З сигналізації моменту закінчення зарядки, комутатор сигналів, перший вхід якого з'єднаний з виходом подільника с частоти, а керуючий вхід і вихід підключені на входи порту введення-виведення мікроконтролера, послідовно
Із» ввімкнені датчик струму стартера і перетворювач напруги на частоту "струму стартера", вихід якого зв'язаний з другим входом комутатора сигналів, перетворювач напруги на частоту "перепаду напруги АКБ", вхід якого підключений на акумуляторну батарею, а вихід зв'язаний з одним із входів порту введення-виведення мікроконтролера, формувач знака розрахунку, вхід якого підключений до виводу фази генератора, а вихід ді з'єднаний з одним із входів порту введення-виведення мікроконтролера, вузол сполучення, вхід якого - підключений до вимикача стартера, а вихід з'єднаний з одним із входів порту введення-виведення мікроконтролера. і-й Поставлена мета досягається також тим, що програмний блок для виведення проміжної інформації з ка 20 поточного значення ємності, а також внутрішнього опору акумуляторної батареї додатково містить діагностичне розняття, зв'язаний з портом введення-виведення мікроконтролера. із Сутність пристрою для діагностики технічного стану акумуляторної батареї та оцінювання енергобалансу показана на блок-схемі.
Пристрій для діагностики технічного стану акумуляторної батареї та оцінювання енергобалансу містить 29 послідовно з'єднані датчик струму зарядки 1, перетворювач напруги на частоту 2 "струму зарядки", подільник с частоти 3, вихід якого зв'язаний з першим входом комутатора сигналів 4, послідовно ввімкнені датчик струму стартера 5 і перетворювач напруги на частоту б "струму стартера", вихід якого зв'язані з другим входом комутатора сигналів 4, керуючий вхід і вихід якого з'єднаний входами порту введення-виведення мікроконтролера 7, який зв'язаний за допомогою іншого порту введення-виведення з цифровим індикатором 8 і 60 блоком сигналізації моменту закінчення зарядки 9, перетворювач напруги на частоту 10 "перепаду напруги АКБ", вхід якого підключений на клеми акумуляторної батареї, а вихід до одного з входів порту введення-виведення мікроконтролера 7, формувач знака розрахунку 11, вхід якого з'єднаний з виводом фази генератора, а вихід підключений до одного з входів порту введення-виведення мікроконтролера 7, вузол сполучення 12, вхід якого підключений до вимикача стартера, а вихід з'єднаний з одним із входів порту введення-виведення бо мікроконтролера 7, а також для виведення інформації про технічний стан акумуляторної батареї та системи пуску передбачено діагностичне розняття 13, зв'язаний з портом введення-виведення мікроконтролера 7.
Пристрій працює в такий спосіб. У режимі стартерного пуску двигуна автомобіля виконується передвиїзне оцінювання технічного стану АКБ. При стартуванні вузол сполучення 12 вимикача стартера переводить мікроконтролер 7 у режим виміру величини зниження напруги на АКБ при протіканні стартерного струму, сигнал якого надходить з перетворювача напруги на частоту 10 "перепаду напруги АКБ". Спадання напруги на струмовому датчику 5, як такий може використовуватися штатний сполучний кабель "АКБ-стартер", у перетворювачі напруги на частоту 6 "струму стартера" формується в сигнал, пропорційний до пускового струму стартера. Результати вимірів автоматично зчитуються мікроконтролером 7 і обробляються програмним 70 способом. Розрахунок величини внутрішнього опору АКБ виконується за відомими електротехнічними співвідношеннями. Потім отримане значення внутрішнього опору, приведене до температури 25 ес, перераховується на значення залишкової ємності за відомою математичною моделлю свинцево-кислотної АКБ, що зв'язує ємність і внутрішній опір АКБ із достатньою для практичних цілей точністю формулою:
Сегудкат/Квн;
Гудкат 7 питомий внутрішній опір зарядженого АКБ, Ом'А"год;
Квн - внутрішній опір АКБ.
Отриманий результат фіксуються в енергонезалежній пам'яті й після завершення перехідних процесів виводиться на блок індикації. При цьому блок сполучення 12 змінює свій стан, а комутатор сигналів 4 переводить мікроконтролер 7 у режим контролю зарядно-розрядних процесів АКБ при русі автомобіля. Напруга з Вимірювального датчика струму зарядки 1, як такий можна використовувати шунт амперметра, надходить на вхід перетворювача напруги на частоту 2 "струму зарядки". Оскільки функція перетворення лінійна, частота на виході прямо пропорційна до струму зарядки-розрядки. Вихідна імпульсна напруга перетворювача напруги на частоту 2 "струму зарядки" надходить на вхід подільника частоти 3. Коефіцієнт перетворення і коефіцієнт розподілу вибрано такими, щоб один вихідний імпульс відповідав пройденому через шунт електричному заряду 1ТА"ч. У результаті обробки отриманих даних у мікроконтролері 7, з урахуванням попереднього розрахунку залишкової ємності, на індикаторний блок виводиться поточне значення ємності АКБ. Для обліку впливу розрядки АКБ, що в) має місце на стоянці автомобіля при вимкненому двигуні, на формувачі знака розрахунку 11 за наявності або відсутності сигналу з фази генератора формується логічний сигнал, що визначає необхідну операцію при обробці даних. При повторному електростартерному пуску описані процедури повторюються. Га
Таким чином, запропонована корисна модель дозволяє: - проводити перевірку балансу енергопостачання й технічного стану АКБ на автомобілі без додаткових с витрат на демонтаж і виміри щільності електроліту, що особливо важливо при проведення випробувань; ю - за результатами оцінювання залишкової ємності приймати рішення про можливість подальшої експлуатації
АКБ і необхідності її своєчасної заміни; - - виключити надмірність діагностичних параметрів при спільному використанні з іншими електронними су системами керування; - підвищити термін служби АКБ. завдяки можливості оперативного оцінювання виникнення процесу сульфатації. « с 70

Claims (2)

  1. Формула винаходу н-
    з 1. Пристрій для діагностики технічного стану акумуляторної батареї (АКБ) та оцінювання енергобалансу, що містить цифровий індикатор, блок сигналізації моменту закінчення зарядки, послідовно з'єднані датчик струму зарядки, перетворювач напруги на частоту "струму зарядки", подільник частоти, який відрізняється тим, що ГІ додатково містить програмний блок, виконаний на базі мікроконтролера, що зв'язаний за допомогою порту введення-виведення з цифровим індикатором і блоком сигналізації моменту закінчення зарядки, комутатор - сигналів, перший вхід якого з'єднаний з виходом подільника частоти, а керуючий вхід і вихід підключені на г входи порту введення-виведення мікроконтролера, послідовно увімкнені датчик струму стартера і перетворювач напруги в частоту "струму стартера", вихід якого зв'язаний із другим входом комутатора сигналів, перетворювач іме) напруги на частоту "перепаду напруги АКБ", вхід якого підключений на АКБ, а вихід зв'язаний з одним із входів ГІ порту введення-виведення мікроконтролера, формувач знака розрахунку, вхід якого підключений до виводу фази генератора, а вихід з'єднаний з одним із входів порту введення-виведення мікроконтролера, вузол сполучення, вхід якого підключений до вимикача стартера, а вихід з'єднаний з одним із входів порту Ввведення-виведення мікроконтролера.
  2. 2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що програмний блок для виведення проміжної інформації з с поточного значення ємності, а також внутрішнього опору АКБ додатково містить діагностичне розняття, яке зв'язане з портом введення-виведення мікроконтролера. 60 б5
UAU200610820U 2006-10-13 2006-10-13 Device for diagnosing the technical state of an accumulator battery and determining power balance UA21522U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200610820U UA21522U (en) 2006-10-13 2006-10-13 Device for diagnosing the technical state of an accumulator battery and determining power balance

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200610820U UA21522U (en) 2006-10-13 2006-10-13 Device for diagnosing the technical state of an accumulator battery and determining power balance

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA21522U true UA21522U (en) 2007-03-15

Family

ID=37952551

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200610820U UA21522U (en) 2006-10-13 2006-10-13 Device for diagnosing the technical state of an accumulator battery and determining power balance

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA21522U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7003410B2 (en) Electronic battery tester with relative test output
US4968942A (en) Method for monitoring aircraft battery status
CN103675692B (zh) 电池健康状态检知方法与装置
US6469512B2 (en) System and method for determining battery state-of-health
US9274157B2 (en) Battery tester for electric vehicle
US7619417B2 (en) Battery monitoring system
US4937528A (en) Method for monitoring automotive battery status
US9229062B2 (en) Electronic storage battery diagnostic system
CN100478700C (zh) 电池特性检测方法及电池特性检测设备
EP2963432A1 (en) Device for assessing extent of degradation in secondary cell
US20150303532A1 (en) Battery System and Associated Method for Determining the Internal Resistance of Battery Cells or Battery Modules of Said Battery System
KR20130051228A (ko) 전기 접촉기 진단 장치 및 방법
JPH03503936A (ja) 充電状態のインジケーション
JPH08138759A (ja) 組電池の劣化検出方法及び劣化検出装置
CN104198795B (zh) 车辆的动力系统开路电压检测方法、动力系统及车辆
WO2007075403A2 (en) Battery monitoring system
CN203166597U (zh) 用于评估adc操作和电池组电压的系统
CN203786271U (zh) 电动汽车动力电池组荷电状态检测装置
CN109143101A (zh) 一种汽车蓄电池状态监测警示系统及方法
WO2022024836A1 (ja) 管理装置、電源システム、電動移動体、及び管理方法
UA21522U (en) Device for diagnosing the technical state of an accumulator battery and determining power balance
KR101003181B1 (ko) 전동장치의 전력 모니터링 시스템 및 전력 모니터링 방법
Ganesan et al. A heuristic algorithm for determining state of charge of a Lead Acid Battery for Small Engine Applications
Puzakov Model of the Internal Resistance of the Starter Battery
JP2894045B2 (ja) 電気自動車