UA19875U - Drill-injection suspended piles with cement widening - Google Patents

Drill-injection suspended piles with cement widening Download PDF

Info

Publication number
UA19875U
UA19875U UAU200600494U UAU200600494U UA19875U UA 19875 U UA19875 U UA 19875U UA U200600494 U UAU200600494 U UA U200600494U UA U200600494 U UAU200600494 U UA U200600494U UA 19875 U UA19875 U UA 19875U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cement
piles
well
injection
soil
Prior art date
Application number
UAU200600494U
Other languages
English (en)
Inventor
Mykola Mykytovych Tielnikh
Oleksandr Valeriiovych Popov
Petro Hryhorovych Smolii
Yevhen Hennadiiovych Tsaplin
Serhii Oleksandrovyc Veremchuk
Original Assignee
Ltd Liability Company Tissa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ltd Liability Company Tissa filed Critical Ltd Liability Company Tissa
Priority to UAU200600494U priority Critical patent/UA19875U/uk
Publication of UA19875U publication Critical patent/UA19875U/uk

Links

Landscapes

  • Piles And Underground Anchors (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до області будівництва і стосується спорудження пальовик фундаментів. 2 При будівництві будинків і споруджень на слабких і хитливих грунтах - суглинки, супіски, пилуваті суглинки, піски і т.д. часто передбачають спорудження пальових фундаментів. Вид і кількість паль визначаються проектом, у якому розраховується несуча здатність паль, тобто величина вертикального навантаження, що може витримати паля без руйнування чи вертикального зсуву щодо глибини її спорудження за рахунок взаємодії з грунтом. Відомі наступні види паль. 70 За умовами взаємодії з грунтом палі розділяють на палі-стійки і висячі (1). Палі-стійки споруджуються до глибини залягання міцного грунту, що має модуль деформації Е »50Мпа. Несуча здатність таких паль визначається несучою здатністю грунту в основі палі і міцністю затверділої цементної суміші, якою наповнюється свердловина. У даному випадку не розглядаються.
По способу заглиблювання в грунт розрізняють наступні види паль |11: 12 а) забивні, що занурюються в грунт без його виїмки за допомогою молотів і ін. У даному випадку не розглядаються. г) бурові, що влаштовуються в грунті шляхом заповнення пробурених свердловин бетонною (буронабивні) чи цементною (буроін'єкційні) сумішшю;
Бурові палі по способу спорудження розділяються на: а) буронабивні суцільного перетину з розширеннями і без них, що бетонуються в свердловинах, пробурених у пилувато-глинистих грунтах вище рівня підземних вод без кріплення стінок свердловин, а в будь-яких грунтах нижче рівня підземних вод - із закріпленням стінок свердловин глинистим розчином чи інвентарними трубами, що витягаються; б) буронабивні порожні круглого перетину, що влаштовуються з застосуванням багатосекційного сердечника; в) буронабивні з ущільненим вибоєм, установлювані шляхом втрамбовування в вибій свердловини щебеню; шо г) буронабивні з камуфлетною п'ятою, що влаштовуються шляхом буріння свердловин з наступним утворенням розширення вибухом і заповненням свердловини бетонною сумішшю; д) буроін'єкційні діаметром 0,15-0,25м, що влаштовуються шляхом нагнітання (ін'єкції) дрібнозернистої бетонної суміші чи цементно-піщаного розчину в пробурені свердловини; о е) палі-стовпи, що влаштовуються шляхом буріння свердловин з розширенням чи без нього, укладання в них ча цементно-піщаного розчину й опускання в свердловини циліндричних чи призматичних елементів суцільного перетину з сторонами діаметром 0,8м і більш; со ж) буроопускні палі з камуфлетною п'ятою, що відрізняються від буронабивних паль з камуфлетною п'ятою Ге») (див. подп. "г") тим, що після утворення камуфлетного розширення в шпару опускають залізобетонну палю. 3о Буроін'єкційні палі-стійки споруджуються до глибини залягання міцного грунту, що має модуль деформації --
Е»5ОМпа. Несуча здатність таких паль визначається несучою здатністю грунту в основі палі і міцністю затверділої цементної суміші, що нагнітається в свердловину. У даному випадку не розглядуються.
Буроін'єкційні палі висячі спираються на стисливі грунти і передають навантаження на грунти основи бічною « поверхнею і нижнім кінцем. Несуча здатність висячої буроін'єкційної палі визначається вираженням: 79 вже хоста тих усі, що с де: ур,жов, уся 7 коефіцієнти умови роботи; )» КЕ - розрахунковий опір грунту під нижнім кінцем палі;
А - площа обпирання палі; и - периметр поперечного переріза стовбура палі; - Ї;- розрахунковий опір і-го шару грунту на бічній поверхні стовбура палі; со А; - потужність і-го шару грунту.
Найбільш близькими до конструкції, що заявляється є висячі буроін'єкційні палі, що влаштовуються шляхом (ее) нагнітання (ін'єкції) цементного чи цементно-піщаного розчину в пробурені свердловини |1) (Прототип). - 50 Регулювання несучої здатності буроін'єкційної палі можливо шляхом збільшення глибини чи діаметра свердловини, а також збільшення кількості паль. Перераховані способи приводять до значного подорожчання сл будівництва.
В основу корисної моделі поставлена задача підвищення несучої здатності висячої буроін'єкційної палі.
Зазначена мета досягається тим, що навколо буроін'єкційних паль створюють цементні розширення, що утворяться при ін'єкції цементного чи цементно-піщаного розчину в грунт, що вміщує, через бічні поверхні паль.
Цементні розширення створюються шляхом ін'єкції цементного чи цементно-піщаного розчину в грунт через с спеціальні ін'єктори, встановлені в свердловину. Конструктивно ін'єктор (Фіг.1) являє собою перфоровану трубу 1, де перфорація 2 закрита гумовими манжетами 3. Торцевий отвір труби закривають ковпаком 4, що запобігає влучення грунту в ін'єктор при зануренні його в свердловину. Для збереження сталості зазору між трубою та 60 стінками свердловини ін'єктор забезпечується центратором 5. Матеріал ін'єктора, кількість, розташування і геометрична форма визначається проектом.
При необхідності, якщо свердловина глибиною більш 6 м, ін'єктор може бути складеним з декількох частин і мати зварювальне чи муфтове з'єднання.
Створення цементного розширення з одного рівня перфорації висячої буроін'єкційної палі здійснюють у такий 65 спосіб: 1) Виготовляють ін'єктор проектного діаметра 4, і довжини Ї, з перфорацією на глибині, обумовленій проектом (Фіг.1, Фіг.2). Діаметр ін'єктора д;,, повинний бути менше діаметра свердловини дев на 4-бсм. 2) Споруджують свердловину проектного діаметра дсв-150-250мм без кріплення стінок свердловини, якщо дозволяє стійкість грунтів, чи з кріпленням стінок інвентарними трубами, якщо цього вимагають умови, на проектну глибину. 3) У свердловину занурюють ін'єктор і центрують за допомогою центраторів. 4) Виконують цементацію ін'єктора (Фіг.2), тобто заповнюють затрубний простір б (кільцевий зазор) цементною сумішшю, склад якої обумовлений проектом. Цементна суміш затрубного простору повинна мати той же склад, що і цементна суміш, що буде застосовуватися для створення розширень. Інвентарні труби, якщо вони 7/0 були застосовані, витягають.
Спосіб заповнення кільцевого зазору - будь-який, що забезпечує якісне заповнення.
Роблять витримку, достатню для закінчення схоплювання цементуючої суміші у кільцевому зазорі. 7. За допомогою подвійного тампона 7 (Фіг.3) (2) виділяють зону перфорації, призначену для створення цементного розширення. 8. Руйнують цементуюче кільце 6 нагнітанням через подвійний тампон цементного розчину. Тиск руйнування цементуючого кільця не нормується і може досягати 4-6МПа. 9. Після руйнування цементного кільця продовжують нагнітання цементного розчину з витратою 6-12л/хв (0,1-0,2л/с) до досягнення проектного тиску. Це сприяє створенню у грунті, що вміщує свердловину, цементного кільця 8, яке грає роль цементного поширення і після затвердження цементного розчину сприяє підвищенню несучої здібності палі. 10. Припиняють нагнітання, розкріплюють подвійний тампон і витягають з свердловини. 11. Заповнюють внутрішню ємність ін'єктора 9 (Фіг.7, Фіг.8) цементним розчином, чим остаточно завершують спорудження палі.
Товщина цементного розширення визначається відомим співвідношенням (3):
Е
Ан- Е! шо де ДП - величина деформації грунту під дією тиску нагнітання, м;
Р - тиск нагнітання, Па;
Е - модуль загальної деформації грунту, Па; ю
АН - глибина від поверхності землі зони перфорації.
Несучу здатність цементного розширення визначають по міцністі зрізу (зламу) цементного розширення на в контакті з цементом обойми ін'єктора, що має діаметр, що дорівнює діаметру свердловини. с
Е ета З ло ск ААДН), Ф де т - міцність цементної суміші на вигин. Па; 5 - площа контакту, м; -
Оскв - діаметр свердловини; дп - товщина цементного розширення, рівного величині деформації грунту під дією тиску нагнітання цементної суміші через перфорацію, м; «
Е - граничне навантаження, що може витримати цементне розширення з однієї зони перфорації. шо 70 При створенні декількох розширень загальна несуча здатність визначається як сума граничних навантажень, с що витримує кожне розширення.
Із» Література: 1. Строительнье нормь и правила СНИП 2.02.03-85. Свайнье фундаментні. 2. Строительнье нормь и правила СниП 3.02.01-83. Основания и фундаменть. -з 75 3. Цьітович Н.А. Механика грунтов (краткий курс): Учебник для строительньїх вузов. - 4-е изд., перераб. и доп. - М.: Вьісш. шк., 1983. - 288с., ил. се) (ее)

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    Палі буроін'єкційні висячі з цементним розширенням, які складаються з свердловини та цементної суміші, сл якою заповнюється свердловина (з армокаркасом чи без нього), які відрізняються тим, що навколо свердловини розташовують цементні розширення.
    с 60 б5
UAU200600494U 2006-01-19 2006-01-19 Drill-injection suspended piles with cement widening UA19875U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200600494U UA19875U (en) 2006-01-19 2006-01-19 Drill-injection suspended piles with cement widening

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200600494U UA19875U (en) 2006-01-19 2006-01-19 Drill-injection suspended piles with cement widening

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA19875U true UA19875U (en) 2007-01-15

Family

ID=37725609

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200600494U UA19875U (en) 2006-01-19 2006-01-19 Drill-injection suspended piles with cement widening

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA19875U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
WO2018210019A1 (zh) 潜孔冲击旋喷复合桩成桩方法
KR100762991B1 (ko) 고강도 몰탈을 충진하는 기성말뚝 매입공법
JP6679757B2 (ja) マイクロパイルの波形グラウト球根及びその形成方法
KR101378814B1 (ko) 제트그라우팅을 이용한 마이크로파일의 시공방법
KR101746654B1 (ko) 광산 대규모 채굴공동 보강을 위한 골재 그라우트 기둥 시공 방법
RU2354778C2 (ru) Способ закрепления грунта
RU2360071C1 (ru) Способ усиления фундаментов
CN106192987A (zh) 一种对桩周边破碎地质加固的施工方法
US3269126A (en) Methods for stabilizing and raising foundation structures
WO2013115677A2 (ru) Буроинъекционная свая и способ её изготовления
CN108842800A (zh) 一种钻孔回填端承桩基础及其施工方法
UA19875U (en) Drill-injection suspended piles with cement widening
RU2238366C1 (ru) Способ устройства инъекционной сваи
CN1042158C (zh) 钢筋混凝土预制桩端部注浆法
CN112323836A (zh) 组合装配式深基础桩的施工方法
RU2260654C1 (ru) Способ изготовления буронабивной сваи с уплотнением грунта в забое скважины
JP4927113B2 (ja) 地盤安定化工法
KR101072215B1 (ko) 선단부를 보강하는 말뚝 시공 방법 및 이 방법에 의해 시공된 말뚝
RU2305153C2 (ru) Способ усиления рыхлых оснований фундаментов направленным горизонтальным площадным гидроразрывом и устройство для горизонтального разрыва
RU2263745C1 (ru) Способ возведения инъекционной сваи (варианты)
US11702813B2 (en) Method and apparatus for forming cemented ground support columns
CN109778873A (zh) 一种围护桩间注浆止水方法及装置
RU2260093C2 (ru) Способ возведения буронабивной сваи-инъектора
RU2813086C1 (ru) Способ возведения свайных и столбчатых фундаментов в зоне вечной мерзлоты
CN218264025U (zh) 自建房地基加固设计结构