UA18453U - Method for splinting teeth in periodontitis - Google Patents

Method for splinting teeth in periodontitis Download PDF

Info

Publication number
UA18453U
UA18453U UAU200604411U UAU200604411U UA18453U UA 18453 U UA18453 U UA 18453U UA U200604411 U UAU200604411 U UA U200604411U UA U200604411 U UAU200604411 U UA U200604411U UA 18453 U UA18453 U UA 18453U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
teeth
splint
treatment
periodontitis
splinting
Prior art date
Application number
UAU200604411U
Other languages
English (en)
Inventor
Vasyl Ivanovych Gryzodub
Valentyn Ivanovych Bok
Original Assignee
Kharkiv Med Acad Postgraduate
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kharkiv Med Acad Postgraduate filed Critical Kharkiv Med Acad Postgraduate
Priority to UAU200604411U priority Critical patent/UA18453U/uk
Publication of UA18453U publication Critical patent/UA18453U/uk

Links

Landscapes

  • Dental Tools And Instruments Or Auxiliary Dental Instruments (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до медицини, а саме до ортопедичної стоматології і може бути використана для 2 фіксації зубів при пародонтиті.
У стоматологічній практиці для лікування генералізованого пародонтиту знайшли застосування постійні стоматологічні фіксуючі шини різної конструкції із різних матеріалів. Пошук альтернативних методів і їхнє удосконалення приводять до використання різних додаткових пристроїв: металевих арматур, дротових конструкцій. 70 Відомим є спосіб шинування зубів з використанням високоміцної армідної ниті (Пат. РФ Мо2157136). Для здійснення способу виконують пропили зубів, які шинуються, в них розміщують ниті, при цьому їх переплітають у міжзубних проміжках, ниті стягують.
При використанні цього способу армідна нить знаходиться в напруженому стані, за рахунок розтягнення. В результаті основне жувальне навантаження приходиться на армідну нить, що суттєво знижує навантаження на 12 адгезивну систему і композит. Однак в момент натяжіння армідної ниті може порушитися нестійке фізіологічне положення рухомих зубів, що погіршує функціональні властивості конструкції, призводить до неприємних суб'єктивних відчуттів, може призвести до загострення запальних процесів.
Найбільш розповсюдженим методом ортопедичних втручань у комплексному лікуванні захворювань тканин пародонту є шинування зубів з використанням незнімних конструкцій зубних протезів - шин (Ряховский А.Н.
Вариантьї шинирования при генерализованном парадонтите //Клин. Стоматология. - 2001. - Мо1. - С.58-621.
Перевагою незнімних шин є те, що вони створюють тверду систему фіксації що не дозволяє перевантажувати пародонт вертикальним і горизонтальним навантаженням. Але вони мають ряд недоліків, що виявляються роздратуванням тканин протезного ложа, при цьому значна кількість незнімних шинуючих конструкцій перешкоджають проведенню терапевтичного лікування, вимагають препарування опорних зубів і викликають різні труднощі у фіксації шин. Також порушується гігієна в ротовій порожнині й у деяких випадках в шини порушують естетику.
Останнім часом при лікуванні широке застосування знаходять шини з композиційних матеріалів на основі скляних і полімерних волокон. Шини виготовляють, як правило, двома способами: прямим способом безпосередньо в порожнині рота і лабораторним способом на гіпсовій моделі зубного ряду |(Чиликин В.Н. о
Новейшие технологий в зстетической стоматологии. - М: ГУ НИКИЗТ, 2001. - С.84-861. ю
При лікуванні пародонтиту прямим способом виконують наступне: препаровку зубів, які шинують, у порожнині рота з оральної сторони у виді заглиблення під композитну шинуючу конструкцію, при необхідності попередньо З провівши знеболювання зубів. Готують "сухе поле". Проводять антисептичну обробку робочої поверхні зубів. с
Протравляють емаль з наступним дентиновим бондингом. Розміщують композит світлового отвердіння на зубах. 32 Роблять накладення скловолоконної матриці, попередньо просоченої бондинговою системою, на підготовлене - поле фіксації, використовуючи пальцеве притиснення. Виконують отвердіння шинуючої конструкції фотополімеризатором поетапно кожної ділянки. Після чого шліфують і полірують готову шину.
Найбільш близьким та обраним за прототип є спосіб лікування пародонтиту з використанням традиційного « лабораторного способу |Ряховский А.Н. Пример сочетанного использования традиционной и вантовой систем З зубного протезирования при оортопедическом лечении генерализованного пародонтита осложненного с дефектами зубньхх рядов // Клиническая стоматология. - 2000. - Мо2. - С.521.
Із» Виконують препаровку зубів, які шинують, у порожнині рота з оральної сторони у виді борозни під композитну шинуючу конструкцію, при необхідності попередньо провівши знеболювання зубів. Одержують відбитки силіконовим відбитковим матеріалом з відпрепарованих зубів і зубів антогонистів. У лабораторії за отриманими відбитками відливають робочу і допоміжну моделі. - Моделі фіксують в оклюдаторі. На відпрепаровану поверхню зубів, які шинують, наносять силіконовий лак. о Після того, як лак висохне за допомогою фольги визначають довжину необхідного для шинування волокна і після цього відрізають його. У підготовлені канавки зубів, які шинують, з оральної сторони на моделі наносять е рідкотекучий композит, у нього занурюють підготовлене скловолокно, попередньо просочене бондинговою сл 20 системою, здійснюють адаптацію волокна і видаляють надлишки композита. Полімеризацію здійснюють під впливом ультрафіолетового світла в апараті. с» Як видно з приведених описів способів прямий спосіб не вимагає застосування спеціальних інструментів, пристосувань і апаратів і цілюом може бути виконаний звичайними засобами, застосовуваними в клінічній практиці. 29 Лабораторний спосіб має попередні технологічні етапи виготовлення відбитка зубного ряду і потім його с гіпсової моделі (репродукції). У той же час, поряд з очевидними відмінностями обидва способи мають подібність у головному, а саме: у технології готування композиційного матеріалу для шини і його формуванні у виріб.
Описана вище технологія має наступні недоліки: - застосовувані в якості волокнистого наповнювача композиційного матеріалу для шин волокна, не мають 60 спеціальної гідрофобно-адгезійної обробки; - просочення волокон здійснюється вручну, при цьому відсутні критерії і методи оцінки співвідношення волокно-сполучне, якості просочення і заповнення міжволоконних проміжків; - формування шини здійснюють шляхом простого накладення стрічечки чи нитки із сирого композиційного матеріалу на природні зуби чи гіпсову модель зубного ряду; бо - особливо несприятливим є виготовлення шини в порожнині рота, тому що тривалість процедури і неможливість усунення зволоження зони шинування, захисту композиційного матеріалу від впливу слини і кисню повітря приводять до значного зниження її міцності і довговічності. Виготовлені за даною технологією шини мають наступні міцнісні властивості: - межа міцності при розтяганні - - міцність при вигині - - модуль пружності -
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення способу шинування зубів при пародонтиті, в якому за рахунок зміни етапів виготовлення шини, досягається захист композиційного матеріалу від впливу 7/0 слини їі кисню повітря, за рахунок чого здійснюється надійна фіксація зубів при пародонтиті.
Поставлена задача вирішується в способі шинування зубів при пародонтиті, що складається з послідовно виконуваних прийомів тимчасової фіксації рухливих зубів за прикусом, обробки зубів з язичної сторони під укладання постійної шини, зняття відбитка, виливка гіпсової моделі, просочення заготівки скловолокнистої стрічки чи нитки полімеризаційноздатною зв'язувальною речовиною, укладання отриманого в такий спосіб композиційного матеріалу з язичної сторони зубів, що фіксуються, з попереднім нанесенням адгезивного підшару, фотополімеризації шини і заключної її обробки, згідно з корисною моделлю, для виготовлення шини використовують скловолокнистий наповнювач з волокон з гідрофобно-адгезивною обробкою, формування стоматологічної шини здійснюють на гіпсовій моделі покритій розділовим шаром розчину альгінату натрію, потім наносять шар текучого композиційного матеріалу, що вирівнює, накладають необхідної довжини й у необхідній
Кількості просочені зв'язувальною речовиною стрічки і нитки зі скляного волокна, додатково проводять вакуумну обробку вакуумом 0,8-0,95кг/см? витримують під вакуумом 15-20 хвилин, після чого проводять фотополімеризацію шини послідовними ділянками.
У якості волокнистого наповнювача композиційного матеріалу для шин використовують скляне волокно зі спеціальною гідрофобно-адгезивною обробкою, що забезпечує міцний і водостійкий зв'язок полімерного сполучного композита з поверхнею скляного волокна. Формування шини здійснюють лабораторним способом на гіпсовій моделі зубного ряду в спеціальному пристосуванні для вакуумного формування, за рахунок чого в досягається захист композиційного матеріалу від впливу слини і кисню повітря, що приводять до значного збільшення її міцності і довговічності.
Спосіб здійснюється в такий спосіб. со
Зубний ряд, що підлягає шинуванню, фіксують по прикусу тимчасовою шиною.
З язичної сторони зубного ряду за допомогою твердосплавного бора за відомою методикою оформляють юю канавку для розміщення шини. Канавку частково заповнюють компенсаційним шаром з бюгельного воску для «Її обліку товщини матеріалу, використовуваного в наступному для фіксації шини.
Одержують відбитки силіконовим відбитковим матеріалом з відпрепарованих зубів і зубів антагоністів. со
По отриманих відбитках відливають робочу і допоміжні моделі. Моделі фіксують в оклюдаторі. Робочу гіпсову - пе модель виймають з оклюдатора, свердлять дренажні отвори, і покривають її розділовим лаком, наносять шар текучого композиційного, матеріалу, що вирівнює, наприклад, Лателюкс флоу і проводять фотополімеризацію шару, що вирівнює. Накладають необхідної довжини й у необхідній кількості просочені зв'язувальною речовиною « стрічки і нитки зі скляного волокна, притискають їх за допомогою штопфер-гладилки до шару, що вирівнює. Накривають гіпсову модель гумовою діафрагмою і всі елементи пристосування з'єднують гвинтами. Далі - с пристосування приєднують до вакуум-насоса, створюють у системі вакуум 0,8-0,95кг/см , витримують під ц вакуумом 15-20 хвилин. Діафрагма під дією атмосферного тиску щільно обтягає гіпсову модель і обпресовує "» шину. При цьому з композиційного матеріалу віддаляється повітря, відбувається додаткове просочення волокон і ущільнення матеріалу. Після чого крізь гумову діафрагму за допомогою галогенової лампи чи іншого фотополімериазатору роблять опромінення і полімеризацію композиційного матеріалу, переміщаючи світловод - уздовж шини таким чином, що опромінення відбувається окремими, ділянками, частково перекриваючими друг друга. Опромінення кожної ділянки виробляється 30-40 секунд із відстані 2-З3мм. со У результаті вакуумного формування шина здобуває міцність на 50-7095 більшу, ніж міцність шин, отриманих «» звичайним способом.
Фіксацію постійної шини в порожнині рота проводять за наступною методикою. і-й Видаляють тимчасову шину і готують "сухе поле". Проводять антисептичну обробку робочої поверхні зубів. с» Протравляють емаль з наступним дентиновим бондингом. Розміщують композит подвійного отвердіння на готовій шині. Накладають шину на підготовлене поле фіксації, використовуючи пальцеве притиснення.
Просмикують поліамідні нитки в міжзубні проміжки, обхоплюючи шину. Збирають нитки разом і роблять натяг
НИТОК. Тим самим шина щільно і точно встановлюється на фіксоване місце. Роблять отвердіння за загальноприйнятою методикою. Знімають нитки і роблять остаточну обробку шини. с Таким чином, запропонований спосіб шинування зубів дозволяє провести надійну і тривалу фіксацію зубів при патологічних станах, за рахунок збільшення вологостійкості, міцності і довговічності шини. бо

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    Спосіб шинування зубів при пародонтиті, що складається з послідовно виконуваних прийомів тимчасової фіксації рухливих зубів за прикусом, обробку зубів з язикової сторони під укладання постійної шини, зняття
    65 відбитка, виливка гіпсової моделі, просочення заготівки скловолокнистої стрічки чи / нитки полімеризаційноздатною зв'язувальною речовиною, укладання отриманого в такий спосіб композиційного матеріалу з язикової сторони зубів, що фіксуються, з попереднім нанесенням адгезивного підшару, фотополімеризації шини і заключної її обробки, який відрізняється тим, що для виготовлення шини використовують скловолокнистий наповнювач з волокон з гідрофобно-адгезивною обробкою, формування стоматологічної шини здійснюють на гіпсовій моделі, покритій розділовим шаром розчину альгінату натрію, потім наносять шар текучого композиційного вирівнювального матеріалу, накладають необхідної довжини й у необхідній кількості просочені зв'язувальною речовиною стрічки і нитки зі скляного волокна, додатково проводять вакуумну обробку вакуумом 0,8-0,95 кг/см , витримують під вакуумом 15-20 хвилин, після чого проводять фотополімеризацію шини послідовними ділянками.
    0. й й й 0. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2006, М 11, 15.11.2006. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. що 2 (зе) ІФ) « (ее) ьо
    - . и? - (ее) щ» 1 сю» 60 б5
UAU200604411U 2006-04-19 2006-04-19 Method for splinting teeth in periodontitis UA18453U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200604411U UA18453U (en) 2006-04-19 2006-04-19 Method for splinting teeth in periodontitis

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200604411U UA18453U (en) 2006-04-19 2006-04-19 Method for splinting teeth in periodontitis

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA18453U true UA18453U (en) 2006-11-15

Family

ID=37506699

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200604411U UA18453U (en) 2006-04-19 2006-04-19 Method for splinting teeth in periodontitis

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA18453U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Ferrari et al. Retrospective study of the clinical performance of fiber posts
KR20090036643A (ko) 이보캡 시스템을 이용한 틀니의 제조 공정에 있어서,고경체득부터 배열까지의 오차 수정방법
US6299449B1 (en) Immediate, laminated, light-cured direct multi-composite bridge
US20040058299A1 (en) Prosthetic construct and methods for its manufacture and use
JP2022516982A (ja) 解剖学的自己把持歯科用バリアデバイス
UA18453U (en) Method for splinting teeth in periodontitis
EP3068450A1 (de) Zahnprothese als darreichungsform zur behandlung chronischer erkrankungen
RU2541837C1 (ru) Способ замещения отсутствующих зубов при концевом дефекте зубного ряда и консольный протез для устранения дефекта зубного ряда
RU2683907C1 (ru) Способ получения имплантационного оттиска при создании протяженных конструкций
RU2305513C1 (ru) Способ изготовления временного мостовидного протеза
WO1999060946A1 (en) Dental device
RU2340306C2 (ru) Способ шинирования зубов (варианты)
Özcan et al. Periodontal and trauma splints using fiber reinforced resin composites
RU2276971C2 (ru) Способ шинирования зубов (варианты) и устройство для его осуществления
Gupta et al. Comparison of various methods of gingival retraction on gingival and Periodontal health and marginal fit
RU2744677C2 (ru) Способ лечения глубокой травмирующей резцовой окклюзии
Mohamad et al. The effect of four implants versus two implants connected with bar retained mandibular overdenture on biting force
RU2783060C1 (ru) Способ реставрации моляров в случае разрушения коронковой части зуба
RU2388429C1 (ru) Частичный съемный протез на нижнюю челюсть
RU2280421C2 (ru) Способ изготовления временных несъемных протезов
RU2276593C1 (ru) Способ изготовления адгезивных мостовидных протезов
IT202000022735A1 (it) Protesi dentaria a tre strati
RU2170562C1 (ru) Способ замещения отсутствующего зуба
Paryag et al. Mandibular anterior immediate denture using visible light cure acrylic
EP4037602A1 (en) A three-layer dental prosthesis