UA17116U - Method for preventing postoperative complications in surgical dentistry - Google Patents

Method for preventing postoperative complications in surgical dentistry Download PDF

Info

Publication number
UA17116U
UA17116U UAU200602455U UAU200602455U UA17116U UA 17116 U UA17116 U UA 17116U UA U200602455 U UAU200602455 U UA U200602455U UA U200602455 U UAU200602455 U UA U200602455U UA 17116 U UA17116 U UA 17116U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
tissues
drugs
thiotriazoline
postoperative
surgical
Prior art date
Application number
UAU200602455U
Other languages
English (en)
Inventor
Serhii Hryhorovych Bezrukov
Volodymyr Leonidovych Saienko
Pavlo Mykolaiovych Kolbasin
Original Assignee
Heorhievskyi Crimean State Med
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Heorhievskyi Crimean State Med filed Critical Heorhievskyi Crimean State Med
Priority to UAU200602455U priority Critical patent/UA17116U/uk
Publication of UA17116U publication Critical patent/UA17116U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до медицини, а зокрема, до хірургічної стоматології, і може бути використана в 2 хірургічній практиці з метою попередження післяопераційних ускладнень при планових оперативних втручаннях на неінфікованих тканинах.
За найближчий аналог вибрано спосіб профілактики післяопераційних ускладнень в хірургічній стоматології
ЇКудинов В.А. Влияние контрикала на течение операционной травмь! при плановьх хирургических вмешательствах в челюстно-лицевой области: Автореф. дисс. канд. мед. наук. - Калинин, 1990. - 22с.), який 70 заключається в трикратному введенні в м'які тканини операційного поля контрикалу: перед операцією 5.000-10.000 АТЕ контрикалу розводять в 10-20мл 0,595 розчину новокаїну і при проведенні місцевого знеболювання інфільтрують приготовленим розчином інтактні тканини в зоні передбачуваної операційної травми; в кінці операції, використовуючи той же розчин, проводять детоксикацію пошкоджених тканин шляхом їх інфільтрації до межі зі здоровими тканинами; з лікгувальною метою для зменшення набряку м'яких тканин і 72 гноєтечі проводять сферичну блокаду розчином контрикалу післеопераційного інфільтрату, обколюючи його по периферії, а також прилеглі здорові тканини.
Ознаками, що співпадають із суттєвими ознаками способу, що заявляється, є: введення інтраопераційно місцево інфільтраційно лікарських препаратів, що мають протизапальні властивості.
Ознаками, які перешкоджають досягненню очікуваного результату (зниження післяопераційних ускладнень в щелепно-лицевій ділянці), є: надмірне травмування тканин в паравульнарній зоні за рахунок трикратного місцевого введення в м'які тканини контрикалу, препарат, що використовують, в меншій мірі має сприятливий комплексний вплив на стимуляцію захисних сил організму в цілому, у відповідь на його введення можуть мати місце алергічні реакції.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалення найближчого аналогу шляхом комбінованого використання препаратів комплексного впливу на патогенетичні фази запальної реакції з найменшою в додатковою травмою м'яких тканин операційного поля, причому Іі-лізину есцинат вводять тільки внутрішньовенно, тіотриазолін вводять тільки внутрішньом'язово, а також використовують в таблетованій формі перорально.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі профілактики післяопераційних ускладнень в хірургічній ее, стоматології, який заключається в інтраопераційному місцевому інфільтраційному введенні лікарських «- препаратів, що мають протизапальні властивості, згідно корисної моделі, як лікарські препарати використовують
Ї-лізину есцинат 0,195, який вводять внутрішньовенно і тіотриазолін 2,595, який вводять в тканини - паравульнарної зони, котрий також використовують в таблетованій формі перорально в післяопераційному ча періоді. 3о Вибір вказаних препаратів обумовлений механізмом їх дії. Крім того, І-лізину есцинат і тіотриазолін - -- нові, високоефективні і доступні для пацієнтів лікарські препарати вітчизняного виробництва.
Тіотриазолін - гепато- і кардіопротекторний засіб, володіє протиіїішемічними, мембраностабілізуючими, антиоксидантними і імуномодулюючими властивостями, підсилює компенсаторну активність анаеробного « гліколізу, знижуючи пригнічення процесів окислення в циклі Кребса за рахунок збереження внутрішньоклітинного З 50 фонду АТФ; також даний препарат активізує антиоксидантну систему, гальмує процеси окислення ліпідів в с ішемізованих ділянках міокарда, знижуючи сприйнятливість міокарда до катехоламінів; покращує реологічні
Із» властивості крові, активуючи фібринолітичну систему.
Ї-лізину есцинат - ангіопротектор, володіє капіляростабілізуючим ефектом, має протизапальну, протинабряклу і знеболюючу дію, а есцин, як складова частина препарату, знижує активність лізосомальних гідролаз, що попереджає розщеплення мукополісахаридів в стінках капілярів і оточуючих їх тканинах і тим самим - нормалізує підвищену судинно-тканинну проникність та має антиексудативну, протизапальну і знеболюючу дію. -І Препарат підвищує тонус судин, сприяє помірному імунокоригуючому і гіпоглікемічному ефекту.
При комбінованому використанні І -лізину есцинат і тіотриазоліну враховані взаємодоповнюючі властивості - препаратів, тому можливо забезпечувати потенціювання дії їх на динамічні процеси запалення. -к 70 Між сукупністю істотних ознак способу, що заявляється, і очікуваним технічним результатом виявляється наступний причинно-наслідковий зв'язок: внутрішньовенне застосування І-лізину есцинат має протизапальну, с протинабряклу і знеболюючу дію за рахунок яскраво вираженого ангіопротективного, капіляростабілізуючого ефекту, введення тіотриазоліну в тканини операційного поля має протиіїшемічну, мембраностабілізуючу і антиоксидантну дію, покращує реологічні властивості крові; причому дані препарати мають, з одного боку, 22 взаємодоповнюючі ефекти, з іншого боку - мають загальні властивості, які в запропонованому сполученні с підсилюються: це імунокоригуючий ефект, підсилення компенсаторної активності анаеробного гліколізу, за рахунок збереження внутрішньоклітинного фонду АТФ, енергія якої необхідна для адекватного протікання відновних процесів в пошкоджених м'яких тканинах.
Спосіб здійснюється наступним чином. 60 Хворому з діагнозом аденома привушної залози в момент оперативного втручання інтраопераційно внутрішньовено вводять І-лізину есцинат 0,195 в кількості 5,0мл, розведеного в 10мл ізотонічного розчину і тіотриазолін 2,590 в кількості 2,0мл, розведеного в 1Омл фізіологічного розчину, яким інфільтрують тканини паравульнарної зони з метою гідропрепарування.
В післеопераційному періоді однократно, через 8-10 годин після операції, внутрішньовенно вводять І -лізину бо есцинат у вищеописаному розведенні, а також впродовж 7-9 діб призначають тіотриазолін в таблетках по 1 таблетці 2 рази на день.
Спосіб застосовано в комплексному лікуванні ЗО хворих.
В Таблиці 1 наведена порівняльна характеристика клінічних показників найближчого аналогу і способу, що заявляється.
Враховують наступні критерії, що демонструють перебіг ранового процесу: біль в зоні хірургічної травми, стан оперованих тканин, наявність і вираженість набряку, крововилив, відокремлення із рани, гіперемії її країв, характер контакту між ними на протягу, стан швів, параметри рубця, що формується - колір, консистенція, ширина, висота. 70 Біль в зоні післяопераційної рани оцінюють зі слів хворого, як слабкий, помірний, виражений або відсутність болю. Крім того, визначають наявність або відсутність болючості при пальпації тканин в зоні травми.
Гіперемію шкіри оцінюють за площею і за вираженістю.
Враховують наявність або відсутність набряку і ступінь його вираженості, наявність відокремлення із рани, його характер, і тривалість процесу ексудації, стан лінії стику країв рани, вид загоювання.
У групі пацієнтів, де застосовано спосіб профілактики, що заявляється відмічена мінімізація запальних реакцій у відповідь на травму порівняно з найближчим аналогом, що свідчить про оптимізацію умов перебігу відновних процесів і про профілактичне значення цього методу.
В Таблиці 2 наведена порівняльна оцінка вірогідності відмінностей змін каталітичної активності ЛДГ в МЕ/л в сироватці крові способу, що заявляється і найближчого аналогу.
Інтраопераційне введення препаратів І-лізину есцинат і тіотриазоліну сприяє істотним змінам показників, що аналізується вже в першу добу післяопераційого періоду, що має важливе профілактичне значення.
Спосіб, що заявляється, підтверджується наступними прикладами його виконання.
Приклад 1
Хворий 37 років пред'являв скарги на асиметрію обличчя, яка повільно збільшувалась впродовж 5 років.
Загальний стан хворого задовільний: сон, апетит, фізіологічні відправлення в нормі. Обличчя асиметрично за рахунок наявності припухлості в правій привушно-жувальній ділянці, шкіра без видимих патологічних змін, т при пальпації визначається безболюче щільне горбисте новоутворення 3,5х4см, спаяне з підлеглими тканинами.
Периферичні лімфатичні вузли не пальпуються. Відкривання рота вільне в повному об'ємі, слизова оболонка блідо-рожевого кольору, без видимої патології, із вивідної протоки правої привушної залози в помірній «о
Кількості виділилась прозора слина.
Попередній діагноз: аденома правої привушної залози. -
Після необхідної передопераційної підготовки хворому проведено хірургічне втручання - видалення аденоми «-- правої привушної залози.
Під час операції, яка проводилась під ендотрахеальним наркозом, пацієнту по запропонованому способу - була проведена профілактика. «--
В післяопераційному періоді хворому накладена стискаюча асептична пов'язка. Через 8 годин після операції однократно введено розчин І-лізину есцинат внутрішньовенно, призначено тіотриазолін в таблетках по 1 таблетці 2 рази на день впродовж 7 діб.
На щоденних контрольних оглядах хворий не пред'являв скарг. Біль в зоні хірургічної травми відсутній, « післяопераційний набряк незначний, по дренажу виділився нерясний геморагічний ексудат. До 7-ї доби набряк шщ с візуально не визначався, проведено зняття швів, рана загоїлася первинним натягом без ускладнень. Повторний й огляд проведено через 1, 6 і 12 місяців. Відмічено формування вузького безболючого блідо-рожевого рубця. и? Приклад 2
Жінка 40 років звернулась у відділення з метою консультації. Скарги пред'являла на асиметрію обличчя - естетичний недолік. Із анамнезу стало відомо, що емоційний дискомфорт, викликаний вищеописаними скаргами, - зазнає впродовж 3-х років. Із анамнезу життя встановлено, що мали місце алергічні реакції на медикаментозні препарати різних груп, в тому числі і на анальгетики.
Ше Загальний стан хворої задовільний: сон, апетит, фізіологічні відправлення в нормі. Обличчя асиметричне за - рахунок наявності припухлості в лівій привушно-жувальній області, шкіра без видимих патологічних змін, при 5р пальпації визначається безболюче щільне горбисте новоутворення біля З хЗсм, спаяне з підлеглими тканинами. - Периферичні лімфатичні вузли не пальпуються. Відкривання рота вільне в повному об'ємі, слизова оболонка 4) блідо-рожевого кольору, без видимої патології, із вивідної протоки лівої привушної залози в помірній кількості виділилась прозора слина.
Попередній діагноз: аденома лівої околоушной залози.
До необхідної передопераційної підготовки - збір аналізів консультації суміжних спеціалістів і т.д. - хворій було рекомендовано огляд алерголога, а також проведена алергічна проба на І!-лізину есцинат і с тіотриазолін. Відмічена негативна реакція. Після необхідної передопераційної підготовки хворій проведено хірургічне втручання - видалення аденоми лівої привушної залози.
Під час операції, яка проводилась під ендотрахеальним наркозом, хворій по запропонованому способу була 60 проведена профілактика.
Були введені препарати: І-лізину есцинат внутрішньовенно і тіотриазолін - інфільтраційно в тканини паравульнарної зони, в розведенні на фізіологічному розчині, з метою гідропрепарування. В післяопераційному періоді хворій накладена стискаюча асептична пов'язка. Через 8 годин після операції однократно введено розчин
ІЇ-лізину есцинат внутрішньовенно, призначено тіотриазолін в таблетках - по 1т. х 2 рази на день впродовж 7 діб. 6Е Після операції хвора не опред'являла скарги: біль в області проведеної операції відсутній.
Післяопераційний набряк незначно виражений, по дренажу виділився нерясний геморагічний ексудат.
До 7-ї доби набряк візуально не визначався, виконано зняття швів, рана загоїлася первинним натягом без ускладнень. Повторний огляд проведено через 12 місяців (на контрольні огляди через 1 і 6 місяців хвора не з'являлась) відмічено формування вузького безболючого рубця.
Спосіб, що заявляється дозволяє забезпечити оптимальне і комфортне протікання післяопераційного періоду у хворих за рахунок зниження больової реакції і вираженості набряку, що, в меншій мірі, викликає дисгармонійній післяопераційний психоемоційний стан.
Даний спосіб лікування може бути застосований в практиці хірургічних стоматологічних стаціонарів.
Запропонований спосіб профілактики не викликає алергійних реакцій, дозволяє оптимізувати репаративні 7/0 процеси в рані і попереджати найближчі і віддаленні ускладнення - надмірно виражені симптоми запальної реакції на операційну травму, такі як інтенсивний біль, набряк, гіперемія, підвищення температури, порушення функції, кровотеча із післеопераційної рани і як наслідок цього - утворення гематоми в зоні хірургічної травми, нагноєння післеопераційної рани, формування атрофічного або гіпертрофічного рубця, а також доступний і простий в застосуванні порівняно з найближчим аналогом. по по по по по по по по ність болю |ність болю) ність болю |ність болю жений жений
ІВідофемленняврани 17111111 жк 111 7 як я 8мя |в
При тадюодженн зюоИте 00000 звати Ф » 5 - ч з -

Claims (1)

  1. Формула винаходу «
    -
    с Спосіб профілактики післяопераційних ускладнень в хірургічній стоматології який полягає в ц інтраопераційному місцевому інфільтраційному введенні лікарських препаратів, що мають протизапальні "» властивості, який відрізняється тим, що як лікарські препарати використовують І -лізину есцинат 0,1 95, який вводять внутрішньовенно, і тіотриазолін 2,5 95, який вводять в тканини паравульнарної зони, котрий також використовують в таблетованій формі перорально в післяопераційному періоді. - Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних
    7 мікросхем", 2006, М 9, 15.09.2006. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і - науки України. - 50 42)
    с
    60 б5
UAU200602455U 2006-03-06 2006-03-06 Method for preventing postoperative complications in surgical dentistry UA17116U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200602455U UA17116U (en) 2006-03-06 2006-03-06 Method for preventing postoperative complications in surgical dentistry

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200602455U UA17116U (en) 2006-03-06 2006-03-06 Method for preventing postoperative complications in surgical dentistry

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA17116U true UA17116U (en) 2006-09-15

Family

ID=37505070

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200602455U UA17116U (en) 2006-03-06 2006-03-06 Method for preventing postoperative complications in surgical dentistry

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA17116U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Arenberger et al. Clinical results of the application of a hemoglobin spray to promote healing of chronic wounds
CA2653369C (en) Compositions comprising glycosaminoglycans of low viscosity and use of said composition in therapy of chronic cystitis
Sanchis et al. Tetracycline compound placement to prevent dry socket: a postoperative study of 200 impacted mandibular third molars
Faraji et al. Episiotomy wound healing by Commiphora myrrha (Nees) Engl. and Boswellia carteri Birdw. in primiparous women: A randomized controlled trial
RU2483721C1 (ru) Лекарственная композиция на основе тизоля для лечения анальных трещин
JPH08505388A (ja) ヒアルロン酸−尿素医薬組成物およびその使用
SA113340239B1 (ar) تركيبة واستخدامها في معالجة صدوع الشرج
Shayan et al. The effect of olive oil and honey combination on episiotomy wound healing and pain relief: A randomized clinical trial
Vakili et al. Impact of hypericum perforatum ointment on perineal pain intensity following episiotomy: a randomized placebo-controlled trial
Bhoobalakrishnan et al. Comparison of efficacy and safety of bromelain with diclofenac sodium in the management of postoperative pain and swelling following mandibular third molar surgery
KR101067443B1 (ko) 하이드록시클로로퀸을 함유하는 치핵 치료를 위한 국소투여용 주사제 조성물
Scotti et al. Anti-inflammatory and wound healing effects of an essential oils-based bioadhesive gel after oral mucosa biopsies: preliminary results
BR112021001873A2 (pt) composição para o uso na prevenção e/ou tratamento da mucosa genitourinária
ES2613950T3 (es) Composiciones de Oleuropeína para cicatrización de heridas y úlceras en ancianos y/o diabéticos
Sönmez et al. Preventive effect of extra virgin olive oil on pressure injury development: A randomized controlled trial in Turkey
EP3476394A1 (en) Compositions for the treatment of ischemic ulcers and stretch marks
EP2570124A1 (en) Oleuropein compositions for healing wounds and ulcers in elderly people and/or diabetics
UA17116U (en) Method for preventing postoperative complications in surgical dentistry
RU2637413C1 (ru) Способ лечения хронического воспаления слизистой оболочки рта с элементами гиперкератоза у лиц молодого возраста
KR102669623B1 (ko) 통증과 부종 그리고 부작용이 없는 국소지방 감소용 조성물 및 이의 투여방법
RU2486901C1 (ru) Поликомпонентная адгезивная мазь для лечения эрозивных поражений слизистой оболочки полости рта при обыкновенной пузырчатке
YOUNG Understanding calcinosis and calciphylaxis.
Maffezzoni et al. Treatment of Laryngopharyngeal Reflux Disease Using an Oral Medical Device: A Clinical Investigation into Signs, Symptoms and Quality of Life of Patients
Greenwood et al. Skin Disorders and Dental Practice
Ziskin Hormonal therapy for some gingival conditions