UA155729U - Спосіб споруджування штучного острова - Google Patents

Спосіб споруджування штучного острова Download PDF

Info

Publication number
UA155729U
UA155729U UAU202303486U UAU202303486U UA155729U UA 155729 U UA155729 U UA 155729U UA U202303486 U UAU202303486 U UA U202303486U UA U202303486 U UAU202303486 U UA U202303486U UA 155729 U UA155729 U UA 155729U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
shell
base
concrete
reservoir
grid
Prior art date
Application number
UAU202303486U
Other languages
English (en)
Inventor
Іван Митрофанович Колодізєв
Original Assignee
Іван Митрофанович Колодізєв
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Іван Митрофанович Колодізєв filed Critical Іван Митрофанович Колодізєв
Priority to UAU202303486U priority Critical patent/UA155729U/uk
Publication of UA155729U publication Critical patent/UA155729U/uk

Links

Landscapes

  • On-Site Construction Work That Accompanies The Preparation And Application Of Concrete (AREA)

Abstract

Спосіб споруджування штучного острова, що має залізобетонну оболонку у вигляді чаші, що містить основу, яка складається з донної частини, огороджувальної частини і вигнутої перехідної частини, включає попереднє споруджування основи оболонки, при якому виготовляють сталеву несучу тарілку, виготовляють арматурний каркас основи оболонки, установлюють опалубку й здійснюють бетонування. Після спорудження основи оболонки її добудовують у водоймі, після чого відокремлюють від неї несучу тарілку. Основу оболонки споруджують у водоймі, для цього поза цією водоймою виготовляють сітку із кранців, сталеву несучу тарілку й арматурний каркас. Переміщають у водойму сітку із кранців. На сітку із кранців переміщають несучу тарілку, а на несучу тарілку арматурний каркас. Установку опалубки й бетонування здійснюють на несучій тарілці, розміщеній на плаву на сітці із кранців. Несучу тарілку відокремлюють разом з сіткою із кранців, на якій вона розташована.

Description

Корисна модель належить до гідротехнічного будівництва, а саме - до споруджування штучних островів.
Спосіб споруджування штучного острова є вдосконаленням способу, описаного в патенті
України на корисну модель Мо 114734.
Згідно з цим відомим способом споруджують штучний острів, що має залізобетонну оболонку у вигляді чаші, що містить основу оболонки, яка складається з донної частини, огороджувальної частини і вигнутої перехідної частини. Спосіб передбачає попереднє споруджування основи оболонки, при якому на бетонному майданчику, який розташований на березі водойми, виготовляють сталеву несучу тарілку, виготовляють арматурний каркас основи оболонки, установлюють опалубку й здійснюють бетонування, а після спорудження основи оболонки її разом з несучою тарілююю переміщують у водойму і добудовують, після чого відокремлюють від неї несучу тарілку.
Найскладнішою і найважчою у виконанні в описаному способі є операція переміщення з берега на воду несучої тарілки і залізобетонної основи оболонки, що на ній знаходиться, і має великий розмір і масу. Крім того, не завжди споруджена залізобетонна основа оболонки має достатню висоту, а, отже, і об'єм, щоб після спуску на воду вона могла самостійно триматися на плаву.
В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалити відомий спосіб споруджування штучного острова за рахунок простіших у здійсненні операцій по виготовленню залізобетонної основи оболонки штучного острова.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі споруджування штучного острова, що має залізобетонну оболонку у вигляді чаші, що містить основу, яка складається з донної частини, огороджувальної частини і вигнутої перехідної частини, який включає попереднє споруджування основи оболонки, при якому виготовляють сталеву несучу тарілку, виготовляють арматурний каркас основи оболонки, установлюють опалубку й здійснюють бетонування, а після спорудження основи оболонки її добудовують у водоймі, після чого відокремлюють від неї несучу тарілку, згідно з корисною моделлю, основу оболонки споруджують у водоймі, для цього поза цією водоймою виготовляють сітку із кранців, сталеву несучу тарілку й арматурний каркас, переміщають у водойму сітку із кранців, на сітку із кранців переміщають несучу тарілку, а на
Зо несучу тарілку арматурний каркас, установку опалубки й бетонування здійснюють на несучій тарілці, що знаходиться на плаву на сітці із кранців, а несучу тарілку відокремлюють разом з сіткою із кранців, на якій вона розташована.
В одному варіанті здійснення способу сітку із кранців, несучу тарілку й арматурний каркас виготовляють на березі водойми, у якій буде споруджуватися основа оболонки.
В іншому варіанті за наявності поруч із водоймою, у якій буде споруджуватися основа оболонки, іншої водойми, що сполучується з нею, сітку із кранців, несучу тарілку й арматурний каркас виготовляють на плоті, спорудженому у цій іншій водоймі.
Краще, щоб арматурний каркас центральної ділянки донної частини основи оболонки був посилений трубами.
Краще, коли після розміщення арматурного каркаса на несучій тарілці монтують опори з розташованими на них бетонозбірниками, що мають у нижній частині виходи для бетону, і встановлюють опалубку.
Краще, коли для здійснення операції бетонування на березі водойми встановлюють засоби для подачі бетону й через накопичувальні бетонопроводи подають бетон у бетонозбірники, до виходів бетонозбірників приєднують розподільні бетонопроводи, кінці яких розташовують у місці заливання бетону, і після накопичення в бетонозбірниках необхідної кількості бетону роблять швидке бетонування тієї частини основи оболонки, до якої підведені розподільні бетонопроводи, після чого за допомогою лебідок провертають несучу тарілку й бетонують наступну частину основи оболонки.
Краще бетонування починати із центральної ділянки донної частини основи оболонки й закінчувати на огороджувальній частині основи оболонки.
Спосіб споруджування штучного острова описаний з посиланнями на креслення, на яких: фіг. 1 - вигляд зверху несучої тарілки, фіг. 2 - вигляд у вертикальному перерізі несучої тарілки, що знаходиться на місці виготовлення, фіг. З - вигляд зверху арматурного каркаса, фіг. 4 - переріз А-А на фіг. З, фіг. 5 - вигляд у вертикальному перерізі сітки із кранців, розміщеної на поверхні водойми, і арматурного каркаса, що на ній знаходиться, фіг. 6 - вигляд зверху сітки із кранців, розміщеної у водоймі, фіг. 7 - операція бетонування у водоймі основи оболонки штучного острова, фіг. 8 - операції бетонування, вигляд зверху, фіг. 9 - вигляд у вертикальному перерізі встановленого на дні штучного острова із внутрішнім заповненням і будівлями на бо поверхні.
Штучний острів, що споруджується відповідно до способу, який є об'єктом корисної моделі, має залізобетонну оболонку у вигляді чаші, що містить основу оболонки, яка складається з донної частини 1, огороджувальної частини 2 і вигнутої перехідної частини З (фіг. 9).
Для споруджування штучного острова вибирають водойму, що являє собою затоку, яка має ширину приблизно рівну діаметру штучного острова й підходящу глибину. Затока повинна мати вихід у море або океан. Одним із прикладів такої водойми є затока в озері Курудиол в Одеській області. На землі можна знайти багато подібних водойм. Деякі варіанти споруджування штучного острова передбачають наявність іншої водойми, що сполучується з водоймою, у якій буде споруджуватися основа оболонки. Далі для зручності водойма, у якій буде споруджуватися основа оболонки, позначається як "основна водойма", а водойма, яка з нею сполучується, - "суміжна водойма". Тобто затока в озері Курудиол є основною водоймою, а сполучені з нею озера Алібей і Бурнас можуть використовуватися як суміжні водойми.
Споруджування штучного острова починають із виготовлення сітки 4 із кранців. Кранець - це прогумована оболонка, заповнена повітрям, яка застосовується зазвичай як прокладка між судном і пристанню для амортизації ударів і захисту борта, запобігаючи його ушкодженню. У способі, згідно з корисною моделлю, велику кількість кранців з'єднують один з одним ланками ланцюга або іншими засобами з одержанням сітки 4 із кранців. Її діаметр повинен відповідати діаметру острова, що споруджується. Сітку 4 із кранців виготовляють або на березі основної водойми, або на плоті, спорудженому в суміжній водоймі. Якщо сітка 4 із кранців виготовлялася на березі основної водойми, після виготовлення її за допомогою лебідок і кранів установлюють на поверхню основної водойми. Якщо сітка виготовлялася на плоті, пліт буксирують із суміжної водойми до основної й далі за допомогою лебідок і кранів установлюють на поверхню основної водойми. Установлену на плаву сітку із кранців 4 (фіг. 5 і фіг. 6) з'єднують за допомогою тросів із закріпленими на березі лебідками 5. Зверху на кранцях можуть бути встановлені металеві або пластикові накладки (не показані).
Ще одним етапом споруджування штучного острова є виготовлення несучої тарілки 6, що буде визначати форму основи оболонки (фіг. 1 і 2). Несучу тарілку виготовляють зварюванням сталевих листів.
В одному варіанті здійснення корисної моделі несучу тарілку б виготовляють на бетонній
Зо площадці 7, що знаходиться на березі основної водойми. Для полегшення наступного переміщення несучої тарілки 6 на сітку із кранців 4 бетонна площадка 7 може мати нахил до водойми близько 29.
Якщо поруч із основною водоймою є суміжна водойма, несучу тарілку б можна виготовляти на плоті, спорудженому в суміжній водоймі. Наприклад, якщо штучний острів споруджується в затоці озера Курудиол, пліт може бути споруджений в одному із сполучених з ним озер - Алібей або Бурнас. У цьому варіанті буксирування несучої тарілки 6 до основної водойми здійснюють аналогічно тому, як буксирують сітку із кранців. Після того, як пліт із несучою тарілкою 6 пришвартований біля основної водойми, з нього за допомогою лебідок і кранів несучу тарілку 6 переміщають на сітку 4 із кранців, що знаходиться в основній водоймі на плаву.
Ще одним етапом виготовлення штучного острова є виготовлення арматурного каркаса 8.
Бажано, щоб арматурний каркас центральної ділянки донної частини основи оболонки був посилений трубами 9.
Як і виготовлення сітки 4 із кранців і несучої тарілки 6, арматурній каркас 8 виготовляють або на березі основної водойми, або на плоту, спорудженому в суміжній водоймі. У варіанті, коли арматурний каркас 8 виготовляють на березі основної водойми, після виготовлення арматурний каркас 8 переміщають за допомогою лебідок і кранів на несучу тарілку б, що вже знаходиться на сітці 4 із кранців в основній водоймі. У варіанті, коли арматурний каркас 8 виготовляють на плоту в суміжній водоймі, його спочатку буксирують на плоту до основної водойми, а потім переміщають за допомогою лебідок і кранів на несучу тарілку 6. Перед установкою арматурного каркаса 8 на несучу тарілку 6 внутрішню поверхню несучої тарілки покривають целофановою або іншою підходящою плівкою для полегшення в подальшому відділення несучої тарілки 6 від основи оболонки. Після установки арматурного каркаса 8 на несучій тарілці 6 монтують опори (не показані) з розташованими на них бетонозбірниками 10, що мають у нижній частині виходи 11 для бетону (фіг. 7).
Одна з основних відмінностей способу, згідно з корисною моделлю, від відомого способу, описаного в патенті України на корисну модель Мо 114734, полягає в тому, що у відомому способі споруджування основи оболонки повністю здійснювалося на березі водойми й переміщати у водойму доводилося вже споруджену залізобетонну основу оболонки штучного острова. У способі, згідно з корисною моделлю, у водойму переміщаються окремо попередньо виготовлені сітка 4 із кранців, несуча тарілка 6 і арматурний каркас, які мають набагато меншу масу, чим споруджена залізобетонна основа.
Другою важливою відмінністю способу від відомого є використання в ньому сітки 4 із кранців, що втримує на плаву основу оболонки при її бетонуванні, тобто коли маса оболонки, що споруджується, значно зростає.
Перед бетонуванням у потрібних місцях біля арматурного каркаса 8 установлюють опалубку 12.
Для здійснення операції бетонування на березі водойми встановлюють засоби для подачі бетону у вигляді висотних підйомників 13 із установленими на різній висоті чашами 14, у які подається в ковшах бетон. Із чаш 14 через накопичувальні бетонопроводи 15 бетон подають у бетонозбірники 10.
До виходів 11 бетонозбірників 10 приєднують розподільні бетонопроводи 16, кінці яких розташовують у місцях заливання бетону, і після накопичення в бетонозбірниках 10 необхідної кількості бетону здійснюють швидке бетонування тієї частини основи оболонки, до якої підведені розподільні бетонопроводи 16. Після цього за допомогою лебідок провертають несучу тарілку 6 на сітці 4 із кранців і бетонують наступну частину основи оболонки. Провертання полегшують установлені на кранцях металеві або пластикові накладки, по яких під час провертання ковзає дно несучої тарілки 6.
Бетонування починають із центральної ділянки донної частини 1 основи оболонки, поступово переходять на ділянки, що її оточують, потім бетонують перехідну частину З і огороджувальну частину 2. В процесі бетонування основа оболонки стає все важчою і вона разом із сіткою 4 із кранців і несучою тарілкою 6 глибше осідає у воду. Об'єм і кількість кранців сітки 4 розраховують таким, щоб сітка 4 із кранців могла втримувати на плаву принаймні основу оболонки штучного острова.
Подальші дії по спорудженню штучного острова залежать від того, де штучний острів буде встановлений на дно на постійній основі. Якщо штучний острів буде встановлений на місці виготовлення основи оболонки, огороджувальна частина 2 оболонки може бути добудована до такої висоти, при якій оболонка має такий об'єм, що вона може самостійно залишатися на плаву, не торкаючись дна водойми. Після добудови оболонки сітку 4 із кранців з несучою
Зо тарілкою б, що на ній знаходиться, відокремлюють від основи оболонки. При цьому може виникнути необхідність спустити принаймні частково повітря із кранців. Через відкриту в море сторону основної водойм сітку 4 із кранців з несучою тарілкою б, що на ній знаходиться, виводять з-під основи оболонки. Вони можуть бути використані повторно.
Якщо штучний острів буде встановлюватися на дно в іншому місці, споруджену у водоймі частину оболонки, що знаходиться на несучій тарілці 6, яка у свою чергу знаходиться на сітці 4 із кранців, буксирують на місце установки штучного острова, відокремлюють і виводять з-під оболонки сітку 4 із кранців з несучою тарілкою 6, що на ній знаходиться, і добудовують штучний острів, наприклад як описано у вищезгаданому патенті Мо 114734.
На фіг. 9 показано встановлений на дні штучний острів із внутрішнім заповненням і будівлями, розташованими на виступаючій над поверхнею води верхній частині штучного острова.

Claims (7)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб споруджування штучного острова, що має залізобетонну оболонку у вигляді чаші, що містить основу, яка складається з донної частини, огороджувальної частини і вигнутої перехідної частини, який включає попереднє споруджування основи оболонки, при якому виготовляють сталеву несучу тарілку, виготовляють арматурний каркас основи оболонки, установлюють опалубку й здійснюють бетонування, а після спорудження основи оболонки її добудовують у водоймі, після чого відокремлюють від неї несучу тарілку, який відрізняється тим, що основу оболонки споруджують у водоймі, для цього поза цією водоймою виготовляють сітку із кранців, сталеву несучу тарілку й арматурний каркас, переміщають у водойму сітку із кранців, на сітку із кранців переміщають несучу тарілку, а на несучу тарілку арматурний каркас, установку опалубки й бетонування здійснюють на несучій тарілці, розміщеній на плаву на сітці із кранців, а несучу тарілку відокремлюють разом з сіткою із кранців, на якій вона розташована.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що сітку із кранців, несучу тарілку й арматурний каркас виготовляють на березі водойми, у якій буде споруджуватися основа оболонки.
З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що за наявності поруч із водоймою, у якій споруджується основа оболонки, іншої водойми, що сполучається з нею, сітку із кранців, несучу бо тарілку й арматурний каркас виготовляють на плоті, спорудженому в іншій водоймі.
4. Спосіб за будь-яким із пп. 1-3, який відрізняється тим, що арматурний каркас центральної ділянки донної частини основи оболонки підсилюють трубами.
5. Спосіб за будь-яким із пп. 1-4, який відрізняється тим, що після розміщення арматурного каркаса на несучій тарілці монтують опори з розташованими на них бетонозбірниками, що мають у нижній частині виходи для бетону, і встановлюють опалубку.
б. Спосіб за будь-яким із пп. 1-5, який відрізняється тим, що для здійснення операції бетонування на березі водойми встановлюють засоби для подачі бетону й через накопичувальні бетонопроводи подають бетон у бетонозбірники, до виходів бетонозбірників приєднують розподільні бетонопроводи, кінці яких розташовують у місці заливання бетону, і після накопичення в бетонозбірниках необхідної кількості бетону здійснюють швидке бетонування тієї частини основи оболонки, до якої підведені розподільні бетонопроводи, після чого за допомогою лебідок провертають несучу тарілку й бетонують наступну частину основи оболонки.
7. Спосіб за п. 6, який відрізняється тим, що бетонування починають із центральної ділянки донної частини основи оболонки і закінчують на огороджувальній частині основи оболонки. с 55 « ОМ ООКК Х вен и 5 сх йо нн дж: ВИК ехо и ОО В В ш--нт з 5 Же й в п Кох нн в В шм А Дер пе Нд зе сен КК ве МО ЕЕ КО МК КК днк ; МКК о М. я З пе Б СА ЕКО БЦ т ща НН шо тт п Он З Ек не я сини коня МЕ о СОН ие ща р тн
: ж. си с т Фіг У ПО КК я
Фіг. 2
UAU202303486U 2023-07-17 2023-07-17 Спосіб споруджування штучного острова UA155729U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202303486U UA155729U (uk) 2023-07-17 2023-07-17 Спосіб споруджування штучного острова

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202303486U UA155729U (uk) 2023-07-17 2023-07-17 Спосіб споруджування штучного острова

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA155729U true UA155729U (uk) 2024-04-03

Family

ID=90623868

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202303486U UA155729U (uk) 2023-07-17 2023-07-17 Спосіб споруджування штучного острова

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA155729U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU2009289381B2 (en) Offshore station, foundation for an offshore station, and method for building an offshore station
US1421857A (en) Method of constructing subaqueous concrete structures
CN108505805B (zh) 膨胀加强带控裂大型现浇水池及其施工方法
CN111502725B (zh) 一种海底掘进隧道的人工岛式中间井结构
CN104179156B (zh) 箱筒型基础水闸结构及围埝合拢口的施工方法
NO20092241L (no) Havbunnsfundament,samt fremgangsmate for installering av fundamentet
KR101031571B1 (ko) 분리형 우물통 시공방법
UA155729U (uk) Спосіб споруджування штучного острова
US4158516A (en) Platforms resting on an underwater structure
US5024557A (en) Method and apparatus for constructing an offshore hollow column
CN110565670A (zh) 一种沉井不排水下沉施工系统及其施工方法
CN102587316A (zh) 沉箱式高桩海堤及其施工方法
CN109440723B (zh) 一种水利工程挡土墙及其施工方法
KR20120022532A (ko) 철근 콘크리트 단위 블록을 이용한 방파제의 시공방법
JPS63171921A (ja) 密閉異形ケーソンおよび密閉異形ケーソン工法
JPS6055110A (ja) コンクリ−ト構造物の築造方法
JPH02128096A (ja) 鋼製沈埋凾およびその設置方法
CN206753167U (zh) 一种抗基础下沉或防止罐体漂浮的小水窖
JP3498113B2 (ja) 人工海底施設
CN111155540A (zh) 一种双壁钢围堰施工方法
JP3288137B2 (ja) 人工島建設方法
US3965688A (en) Underwater structures, in particular for underwater drilling operations
US1394571A (en) Subaqueous structure and method
CN115897479B (zh) 基于筒式基础的新型装配式码头护岸结构及施工方法
CN201962645U (zh) 沉箱式高桩海堤