UA155259U - Мульчувач для очищення територій від рослинної та деревної маси - Google Patents
Мульчувач для очищення територій від рослинної та деревної маси Download PDFInfo
- Publication number
- UA155259U UA155259U UAU202107368U UAU202107368U UA155259U UA 155259 U UA155259 U UA 155259U UA U202107368 U UAU202107368 U UA U202107368U UA U202107368 U UAU202107368 U UA U202107368U UA 155259 U UA155259 U UA 155259U
- Authority
- UA
- Ukraine
- Prior art keywords
- mulcher
- rotor
- working
- socket
- knife
- Prior art date
Links
- 238000004140 cleaning Methods 0.000 title abstract 2
- 239000002023 wood Substances 0.000 title abstract 2
- 229910000679 solder Inorganic materials 0.000 abstract 1
- UONOETXJSWQNOL-UHFFFAOYSA-N tungsten carbide Chemical compound [W+]#[C-] UONOETXJSWQNOL-UHFFFAOYSA-N 0.000 abstract 1
Landscapes
- Debarking, Splitting, And Disintegration Of Timber (AREA)
Abstract
Мульчувач для очищення територій від рослинної та деревної маси, який містить раму (кузов) з встановленим на ній ротором з робочими ножами (різцями), які розташовані на поверхні ротора по гвинтовій лінії, і горизонтальною віссю обертання, механізм приводу ротора, згідно з корисною моделлю на роторі мульчувача змонтовані різцетримачі в кількості сімдесят одна одиниця, в кожному з яких виконане гніздо у вигляді прямокутної виїмки для розміщення робочого ножа (різця), який щільно зафіксований, виконаним на його поверхні, нижнім виступом у додатковій виїмці на дні гнізда та прикріплений своєю вертикальною поверхнею до поверхні різцетримача за допомогою фіксуючого болта для остаточного затискання ножа в гнізді, під який в тілі гнізда різцетримача та на поверхні робочого ножа виконані наскрізні отвори, пов'язані розмірами, при цьому кожен з ножів має робочі напайки з карбіду вольфраму і розміщений з можливістю його руху в напрямку різання, а на рамі (кузові) мульчувача встановлені капот ротора та рамка-штовхач.
Description
Корисна модель належить до лісного або сільськогосподарського машинобудування, зокрема до устаткування для очищення територій шляхом зрізання, подрібнення та очищення рослинної та деревної маси, чагарників, дерев та пнів діаметром до 250 мм і чагарників по ширині ріжучого ротора, водночас, використовуючи одну одиницю техніки -трактор.
Мульчувач призначений для виконання різних завдань в господарствах: - зачистка підлісків, лісосмуг та узбіч шляхів; - відновлення лісових стежин та просік, протипожежних смуг; - видалення зайвих рослинних насаджень та чагарників; - очищення неообробляємих земель; - обслуговування зон ліній електропередач та нафто-газопроводів; - підготовка територій під забудову.
Відомий мульчувач - Ботводробарка, який містить змонтований під захисним кожухом горизонтальний вал. На цьому горизонтальному валу встановлені елементи для видалення бадилля, які виконані у вигляді каліброваних ланцюгів. Приєднувальна ланка кожного ланцюга жорстко закріплена на валу. Для спрощення конструкції, ланцюги, розташовані в площині, поперечній осі вала, і відповідні найбільшій висоті поперечного профілю грядок, також сполучені між собою ланцюгами приєднувальними кінцями до кожного другого після приєднувальної ланки або до крайньої парної поперечної ланки вказаних ланцюгів. Ланцюги розташовані в площині, що проходить через вісь вала, з можливістю утворення в подовжній площині, що проходить через вісь вала, профілю грядок між їх найбільшими висотами. Для підвищення ефективності процесу дроблення ланки ланцюгів виконані з утворенням насічок і ріжучих кромок. Внаслідок цього агрегат має просту конструкцію, а елементи (ланцюги), що дроблять, володіють здатністю копіювати профіль грядок і "демпфірувати" при зіткненні з каменями і іншими твердими предметами (див. патент Росії Мо 2192732 з класу АО1023/02, 33/02, опублікований 20.11.02 р. (про /Лумли. їтеераїепі. ги/раїепів/2192732).
Основним недоліком відомого агрегату є обмеженість області його застосування, що зумовлено конструкцією елементів, що дроблять. Цей агрегат призначений тільки для видалення картопляного, бурякового і іншого бадилля і не може забезпечити дроблення стерньових залишків 3 довгими, наприклад, солом'яними, і могутніми, наприклад,
Зо кукурудзяними, стеблинами: ланцюги тільки лише будуть виривати з грунту стерневі залишки, також не зможе виконати зачистку підлісків, лісосмуг та узбіч шляхів, відновлення лісових стежин та просік, протипожежних смуг, видалення зайвих рослинних насаджень та чагарників, очищення необробляємих земель, обслуговування зон ліній електропередач та нафтогазопроводів, підготовка територій під забудову.
Як найближчий аналог обрано пристрій для подрібнення рослинних і стерньових залишків -
Грунтообробне знаряддя (мульчувальник), |див. патент України Ме 20612 класу А 01 В 33/00 опублікований 27.02.98 р. - пере://базе.цірм.ого|, який містить раму з розташованими на ній барабаном (ротором) з робочими ножами і горизонтальною віссю обертання, механізм приводу барабана у обертання. При цьому робочі ножі мають трапецеподібну форму і розташовані під кутом до осі барабана. Робочі ножі розташовані на створюючій барабана по гвинтовій лінії. Між основними робочими ножами розташовані додаткові робочі ножі по гвинтовій лінії з лівої навивкою, довжина яких становить У2 довжини основних робочих ножів. Основні і додаткові робочі ножі нахилені в різні боки відносно подовжньої осі вала під кутом 65-70".
Важливим конструктивним недоліком відомого пристрою є його складність конструкції, так як мають основні та додаткові робочі ножі, які мають низьку ремонтопридатність, оскільки робочі ножі жорстко пов'язані (приварені) до барабана. У разі вигину ножа, його необхідно зрізати і на його місце приварити новий ніж. Такі роботи недоцільно, а часом, і неможливо (через небезпеку пожежі) провести в робочих умовах. Оскільки оперативна заміна ножів неможлива, то може виникнути ситуація при якій або гіршає якість очищення грунту (у разі продовження експлуатації пристрою), або необхідний вимушений простій для ремонту пристрою.
Крім того, недоліком відомого пристрою є швидке зношування його робочих ножів, оскільки на їх ріжучих кромках відсутній який-небудь зміцнюючий шар, а ріжучі кромки робочих ножів не мають заточування. Отже, такі ножі не зрізають стеблини рослин, а збивають їх ударом, що призводить до низької ефективність зрізання рослинних і стерньових залишків. Наприклад, вологі або зелені стеблини володіють високою еластичністю і під ударом можуть просто пригинатися до землі, не відриваючись від кореневої системи рослини, а потім випрямляються.
Це приводить до ще більшого зниження ефективність очищення грунту від рослинних і стерньових залишків.
Відомий пристрій не обладнаний захистом кабіни оператора.
В основу корисної моделі поставлена задача створення ефективної конструкції мульчувача, який буде мати високу ремонтопридатність, високу ефективність використання ріжучих ножів, що приведе до підвищення якості очищення територій шляхом зрізання, подрібнення та очищення рослинної та деревної маси, чагарників, дерев та пнів діаметром до 250 мм і чагарників по ширині ріжучого ротора, водночас, використовуючи одну одиницю техніки - трактор, оператор якого буде мати конструктивний захист та зручності в роботі.
Поставлена задача, а технічний результат досягається тим, що мульчувач для очищення територій від рослинної та деревної маси, який містить раму (кузов) з встановленій на ній ротором з робочими ножами (різцями), які розташовані на утворюючій ротора по гвинтовій лінії і горизонтальною віссю обертання, механізм приводу ротора, згідно корисної моделі, на роторі мульчувача змонтовані різцетримачі в кількості сімдесят одна одиниця, в кожному з яких виконане гніздо у вигляді прямокутної виїмки для розміщення робочого ножа (різця), який, щільно зафіксований, виконаним на його поверхні, нижнім виступом у додатковій виїмці на дні гнізда, та прикріплений своєю вертикальною поверхнею до поверхні різцетримача за допомогою фіксуючого болта для остаточного затискання ножа в гнізді, під який в тілі гнізда різцетримача та на поверхні робочого ножа виконані наскрізні отвори, пов'язані розмірами, при цьому кожен з ножів має робочі напайки з карбід вольфраму і розміщений з можливістю його руху в напрямку різання, а на рамі (кузові) мульчувача встановлені капот ротора та рамка-штовхач. На капоті та на рамі мульчувача передбачені протирізи, що розміщені вздовж осі ротора, які слугують для видання рослинних рештків, що накручуються на ротор. Також на рамі та капоті встановлено по одному ряду ланцюгів, які запобігають викиданню дрібних частинок з під ротора, розігнаних центробіжною силою.
Існує тісний причинно-наслідковий зв'язок між усією сукупністю суттєвих ознак та технічним результатом, що заявляється.
Завдяки змонтованим на роторі мульчувача для очищення територій від рослинної та деревної маси, сімдесят одного різцетримача, він має високу ремонтоздатність, оскільки можлива оперативна заміна ножів, навіть, в робочих умовах, а підсилення кожного з ножів напайками з карбід вольфраму приводить до високої ефективності використання робочих ножів, що забезпечить високу ефективність в роботі, а в кінцевому результаті - підвищення якості
Зо очищення територій шляхом зрізання, подрібнення та очищення рослинної та деревної маси, чагарників, дерев та пнів діаметром до 250 мм водночас, використовуючи одну одиницю техніки - трактор. Встановлений на рамі (кузові) мульчувача капот ротора захищає кабіну трактора та оператора від пошкоджень уламками деревини, а рамка-штовхач створює додаткові зручності в роботі.
Мульчувач для очищення територій від рослинної та деревної маси, що заявляється, зображений на кресленнях, де зображено: фіг. 1 - загальний конструктивний вигляд мульчувача; фіг. 2 - конструктивний вигляд збоку на мульчувач; фіг. З - конструктивний вигляд на різцетримач; фіг. 4 - вигляд в аксонометрії на різцетримач; фіг. 5 - конструктивний вигляд на робочий ніж.
Ріжучий ротор 1 з робочими ножами є основним робочим елементом мульчувача. Вал ротору встановлений в навісній рамі-кузові мульчувача на двох опорах 2, 3, кожна з яких обладнана двома кулько-радіальними підшипниками 4, 5 підсиленої серії. На роторі мульчувача змонтовані різцетримачі 6 в кількості сімдесят одна одиниця, які розташовані на утворюючій ротора по гвинтовій лінії і з горизонтальною віссю обертання, в кожному з яких виконане гніздо 7 у вигляді прямокутної виїмки з додатковою виїмкою 8 для розміщення робочого ножа (різця) 9.
Кожен з ножів 9 має робочі, підсилюючі процес різання, напайки з карбід вольфраму 10. Також кожен з ножів 9 щільно зафіксований, виконаним на його поверхні, нижнім виступом 11 у виїмці 8 на дні гнізда, та прикріплений своєю вертикальною поверхнею до поверхні різцетримача за допомогою фіксуючого болта, який затискає ніж в гнізді і, під який, в тілі різцетримача виконаний наскрізний отвір 12 та на поверхні робочого ножа виконаний також наскрізний отвір 13, які пов'язані розмірами. Кожен з ножів 9 розміщений з можливістю його руху в напрямку різання.
Механізм приводу ротора здійснюється від валу відбору потужності трактора через карданний вал з обгінною муфтою, яка захищає трактор та редуктор від перевантажень, кутовий редуктор та клинопасову передачу.
На кузові мульчувача встановлені капот ротора 14 та рамка-штовхач 15.
Капот 14 обладнаний гідравлічним приводом від двох гідроциліндрів, що забезпечує відчинення/зачинення ротора.
Працює мульчувач наступним чином:
На невеликій швидкості трактора 1-3 км на годину, ротор що обертається при номінальних 60 обертах 2000 об/хв подрібнює рослинну та деревну масу, що потрапляє під нього. Керування агрегатом здійснюється оператором (водій трактора) з кабіни трактора за допомогою джойстику.
Робота, як правило виконується за два проходи: 1. оператор відчиняє капот ротора 14 та рухаючись вперед зрізає та подрібнює деревину та рослинну масу. 2. оператор зачиняє капот ротора 14 та рухаючись заднім ходом доподрібнює рештки, що залишились.
При відчиненому роторі виконується попередня валка та подрібнення, при зачиненому остаточне доподрібнення рослинної маси. Підсилені робочі ножі 9 з напайками з карбід вольфраму 10 забезпечують високу ефективність в роботі.
Рамка-штовхач 15 нахиляє та направляє деревину по ходу руху трактора для більшої зручності в роботі, а капот 14 створює захист кабіни трактора та оператора від пошкодження уламками деревини.
Глибина занурення ріжучого ротора регулюється трьома положеннями - поверхневе, до 50 мм та до 110 мм.
Коли потрібна оперативна заміна робочого ножа 9, для його видалення спочатку послаблюється болт, який проходить через виконаний наскрізний отвір 12 в тілі різцетримача та наскрізний отвір 13, виконаний на поверхні робочого ножа і який затискає ніж в гнізді. Потім головка робочого ножа підтискається у робочому напрямку. Таким чином, ніж буде витягнутий з гнізда.
Claims (1)
- ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Мульчувач для очищення територій від рослинної та деревної маси, який містить раму (кузов) з встановленим на ній ротором з робочими ножами (різцями), які розташовані на поверхні ротора по гвинтовій лінії і горизонтальною віссю обертання, механізм приводу ротора, який відрізняється тим, що на роторі мульчувача змонтовані різцетримачі в кількості сімдесят одна одиниця, в кожному з яких виконане гніздо у вигляді прямокутної виїмки для розміщення робочого ножа (різця), який щільно зафіксований, виконаним на його поверхні, нижнім виступом у додатковій виїмці на дні гнізда та прикріплений своєю вертикальною поверхнею до поверхні різцетримача за допомогою фіксуючого болта для остаточного затискання ножа в гнізді, під який в тілі гнізда різцетримача та на поверхні робочого ножа виконані наскрізні отвори, пов'язані розмірами, при цьому кожен з ножів має робочі напайки з карбіду вольфраму і розміщений з можливістю його руху в напрямку різання, а на рамі (кузові) мульчувача встановлені капот ротора та рамка-штовхач. сн нт рай и ЕК ва всви у я і ше | пе Та рай кА МЯНВ масу у у у Й о нів и оо ромів війні ех М и Шиття так а "ви "Я в" а я Я / бФіг. 1 нт вад й, м КМ я ж, Я ; ; . де ск з й чу я ехру : АМКУ і в В І га іФіг. 27 Є. ше и се 000Фіг. З / ек - колл х 80743 ше ог й / я т я !Фіг. 4 ие р ж Хо с о / " ве " до: жФіг. 5
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
UAU202107368U UA155259U (uk) | 2021-12-17 | 2021-12-17 | Мульчувач для очищення територій від рослинної та деревної маси |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
UAU202107368U UA155259U (uk) | 2021-12-17 | 2021-12-17 | Мульчувач для очищення територій від рослинної та деревної маси |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
UA155259U true UA155259U (uk) | 2024-02-07 |
Family
ID=89771551
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
UAU202107368U UA155259U (uk) | 2021-12-17 | 2021-12-17 | Мульчувач для очищення територій від рослинної та деревної маси |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
UA (1) | UA155259U (uk) |
-
2021
- 2021-12-17 UA UAU202107368U patent/UA155259U/uk unknown
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
JP2015535752A (ja) | 調整式スライス加工 | |
UA155259U (uk) | Мульчувач для очищення територій від рослинної та деревної маси | |
CN203863032U (zh) | 一种金属管材加工装置 | |
CN212300901U (zh) | 一种试片切片机 | |
CN2597174Y (zh) | 木工精工多片圆锯床 | |
CN211588678U (zh) | 一种刨槽设备的刀具自动换刀系统 | |
CN211053853U (zh) | 一种便于换刀的离心式切片机 | |
CN210732569U (zh) | 一种鸭肉锯切机 | |
CN206518056U (zh) | 一种高精度鳗鱼切片装置 | |
CN201471543U (zh) | 木工刨床快速调刀装置 | |
CN215790046U (zh) | 一种水果分切装置 | |
CN205989361U (zh) | 新型切割刀具 | |
CN218255274U (zh) | 一种双刀组铲羽器 | |
NO133977B (uk) | ||
CN212947946U (zh) | 一种中药饮片加工用刨片机 | |
CN214561125U (zh) | 一种pp安瓿产品定位预切装置 | |
CN220840489U (zh) | 一种便于调节的切片机 | |
CN221186780U (zh) | 一种纸箱分切调距装置 | |
CN217256490U (zh) | 一种可调式中药饮片加工用切片机 | |
CN205870698U (zh) | 一种切片机上的托料板 | |
CN215549091U (zh) | 一种食品加工用切片机 | |
CN220638214U (zh) | 一种植物块茎切割装置 | |
CN221754921U (zh) | 一种磁材生产切片机 | |
CN221136243U (zh) | 一种用于加工软实木的合金双开槽铣刀 | |
CN213351927U (zh) | 一种用于哨片的批量压磨装置 |