UA154681U - Підствольний гранатомет свєшнікова - Google Patents

Підствольний гранатомет свєшнікова Download PDF

Info

Publication number
UA154681U
UA154681U UAU202303251U UAU202303251U UA154681U UA 154681 U UA154681 U UA 154681U UA U202303251 U UAU202303251 U UA U202303251U UA U202303251 U UAU202303251 U UA U202303251U UA 154681 U UA154681 U UA 154681U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
barrel
grenade launcher
sveshnikov
under
rifled
Prior art date
Application number
UAU202303251U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Сахрадович Свєшніков
Альона Олександрівна Свєшнікова
Ігор Ігоревич Лотиш
Original Assignee
Олександр Сахрадович Свєшніков
Альона Олександрівна Свєшнікова
Ігор Ігоревич Лотиш
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Сахрадович Свєшніков, Альона Олександрівна Свєшнікова, Ігор Ігоревич Лотиш filed Critical Олександр Сахрадович Свєшніков
Priority to UAU202303251U priority Critical patent/UA154681U/uk
Publication of UA154681U publication Critical patent/UA154681U/uk

Links

Landscapes

  • Toys (AREA)

Abstract

Підствольний гранатомет складається з нарізного ствола, змонтованого на корпусі, ударно-спускового механізму та запобіжника від випадкового пострілу. Внутрішній діаметр нарізного ствола відповідає калібру 30 мм при довжині нарізної частини ствола 205 мм. У дульній частині корпусу встановлено собачку для розблокування ствола. Корпус у верхній частині у місці його поєднання з дулом вогнепальної зброї виконаний з довгастими отворами. Запобіжник виконаний прапорцевого типу і розташований збоку на ударно-спусковому механізмі.

Description

Корисна модель належить до вогнепальної зброї зокрема до пристосувань для вогнепальної стрілецької зброї для метання гранат.
Ефективним способом нанесення більших втрат супротивнику, як в техніці, так і в живій силі, при проведенні бойових завдань на оперативно-тактичному рівні є використання гранатометних систем різного типу. При цьому головними показниками їхнього результативного застосування є дальність, точність та площа ураження пострілу. Безумовну важливість має дальність пострілу, так як її збільшення дає можливість оператору гранатомета перебувати на більш значних відстанях від супротивника та знизити ризик свого ураження.
На сьогоднішній день серед розповсюджених вітчизняних моделей переносних гранатометів є взводний міномет Мб60-16 "Камертон", який забезпечує дальність пострілу до 3200 м, та стаціонарний гранатомет АГС з прицільною дальністю метання 1700 м.
Але приведені гранатомети мають значні масово-габаритні розміри та характеризуються тривалим часом їхнього приготування до бойового застосування, що суттєвим чином зменшують мобільність їх використання при швидких та маневрених переміщеннях військовослужбовців в умовах активних бойових дій.
Альтернативними варіантами до перелічених вогнепальних засобів є підствольні гранатомети 30 та 40 мм калібру, які прикріпляються під стволом вогнепальної стрілецької зброї. Вони характеризуються легкістю та швидкістю монтування, застосування та транспортування, не потребуючи суттєвих затрат часу та зусиль від користувача. Але при цьому дальність пострілу їх суттєво обмежена.
Так, відомий підствольний гранатомет ГП-25 (Підствольний гранатомет «ГП-25».
Керівництво зі стрілецької справи. - К.: Центр учбової літератури, 2022. - 62 с.), який кріпиться під стволом автомата Калашникова всіх модифікацій, калібрів 5,45 і 7,62 мм і призначений для боротьби з відкритою живою силою, а також ураження цілей, що знаходяться у легких укриттях, відкритих окопах, траншеях, розташованих на відстані від 50 до 400 метрів. Він складається з таких основних частин: ствола з прицільними пристосуваннями і кронштейном для кріплення гранатомета на автоматі; казенника; ударно-спускового механізму з рукояткою.
У комплект гранатомета також входять: затильник з ременем, направляючий стержень зворотної пружини з защіпкою, сумка для гранатомета, сумка для пострілів, банник. З'єднання
Зо гранатомета з автоматом здійснюється за допомогою спеціального кронштейна, сполученого зі стволом шляхом пресової посадки, від подовжнього зсуву кронштейн утримується штифтом.
Фіксується гранатомет в певному положенні на автоматі защіпкою, розміщеною на кронштейні.
Ударно-спусковий механізм гранатомета самовзвідного типу, тобто при натисненні на спуск послідовно відбуваються зведення курка і його зрив з бойового взводу. В ударно-спусковому механізмі передбачено блокуючий пристрій, завдяки якому стрільба з гранатомета, не приєднаного або не повністю приєднаного до автомата, а також при не повністю досланому пострілі, неможлива. Крім цього, гранатомет забезпечений запобіжником, що виключає випадкові постріли після приєднання гранатомета до автомата.
Недоліком підствольного гранатомета ГП-25 є незначна прицільна дальність стрільби, що обмежена відстанню до 400 м.
Аналогом корисної моделі є підствольний гранатомет М203 (Егік І амтепсе (2015). Ргасііса!
Спціде юю Ше Орегаїйопа! Ове ої Ше М20О3 Степаде Іашпспег. Епік Іамтепсе Рибіїсайопв. 121 р.).
Гранатомет монтується під стволом гвинтівки М1б. Він є легкою однозарядною зброєю і призначений для ураження живої сили і вогневих засобів противника на відстанях до 400 м.
Складається з нарізного ствола калібру 40 мм, ствольної коробки з ударно-спусковим механізмом, кожуха і відкидного стійкового прицілу.
Для наведення гранатомета на цілі, що знаходяться на відстанях від 50 до 250 м, використовуються стійковий приціл і мушка, а при стрільбі на великі відстані (до 400 м) - приціл типу квадранта, який кріпиться на ручці для перенесення гвинтівки.
Гранатомет заряджається вручну із казенної частини. Перед заряджанням ствол гранатомета відводиться вперед, при цьому відбувається викидання стріляної гільзи.
Запобіжник знаходиться перед спусковим гачком усередині спускової скоби, для стрільби його необхідно пересунути у переднє положення. Спускова скоба закріплена рухомо і може відкидатися вперед для стрільби в рукавичках.
Блокувач ствола розташований ліворуч і служить для зчеплення зі ствольною коробкою.
Для відкривання казенної частини ствола необхідно натиснути на блокувач і зрушити ствол уперед. Граната вкладається вручну в казенну частину ствола, ствол зсувається назад і стопориться блокатором. Спусковий гачок зводиться автоматично при закритті ствола. Після пострілу ствол знову зсувається вперед, при цьому викидається стріляна гільза. бо Кутомір-квадрант складається з фіксуючого гвинта, корпусу, кронштейна зі скобою, клямки,
діоптричного прицілу та мушки. За допомогою важелів мушки та діоптричного прицілу кутомір- квадрант виставляється на необхідну дальність стрільби (від 40 до 400 м із ціною поділу 25 м).
Мушка кріпиться шарнірно на важелі кутоміра-квадранта і складається для запобігання пошкодженню. Відкидний рамковий приціл являє собою регульовану відкриту ступінчасту планку, що складається, і забезпечує швидке прицілювання з використанням штатної мушки гвинтівки. Рамка має поділки від 50 до 250 метрів через кожні 50 метрів.
Недоліком аналога є незначна максимальна дальність стрільби, що обмежена відстанню 400 м.
Виконаний аналіз рівня техніки, в який включається пошук по патентних, науково-технічних та інших видах джерел інформації, які містять відомості про аналоги технічного рішення корисної моделі, дозволив встановити, що не виявлено аналог, який характеризувався би ознаками, ідентичним істотним ознакам технічного рішення.
Визначення із переліку виявлених аналогів найбільш близького до істотних ознак корисної моделі, дало можливість виявити сукупність суттєвих ознак корисної моделі та окреслити множину істотних, відносно передбаченого результату, відповідних відмінних ознак в корисній моделі.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити підствольний гранатомет
Свєшнікова, який би виступав як приєднувальне пристосування до ручної вогнепальної стрілецької зброї для забезпечення значної дальності гранатометного пострілу з покращенням ефективності ураження супротивника на відкритому просторі або в укриттях.
Поставлена задача вирішується тим, що у підствольному гранатометі Свєшнікова, що складається з нарізного ствола, змонтованого на корпусі, ударно-спускового механізму та запобіжника від випадкового пострілу, згідно з корисною моделлю, внутрішній діаметр нарізного ствола відповідає калібру 30 мм при довжині нарізної частини ствола 205 мм, у дульній частині корпусу встановлено собачку для розблокування ствола, корпус у верхній частині у місці його поєднання з дулом вогнепальної зброї виконаний з довгастими отворами, запобіжник виконаний прапорцевого типу і розташований збоку на ударно-спусковому механізмі.
Для пояснення конструктивного виконання підствольного гранатомета Свєшнікова на фіг. 1 зображено його поздовжній переріз із зарядженою гранатою, на фіг. 2 - вигляд згори, на фіг. З -
Зо поздовжній переріз з відстріллною гранатою та висунутим стволом, на фіг. 4 - загальний аксонометричний вигляд.
На представлених графічних зображеннях позначено: 1 - ствол, 2 - корпус,
З - собачка, 4 - граната 30 мм калібру, 5 - собачка скидання гільзи, 6 - ударник, 7 - пластинчаті пружини, 8 - екстрактор гільзи, 9 - важіль заряджання, 10 - запобіжник прапорцевого типу, 11 - шептало, 12 - спусковий гачок, 13 - штовхач, 14 - пружина важеля заряджання, 15 - пружина спускового гачка, 16 - блокатор ствола.
Підствольний гранатомет Свєшнікова складається зі ствола 1 з внутрішнім діаметром під калібр 30 мм та довжиною нарізної частини ствола 205 мм, який змонтований на корпусі 2 з довгастими отворами у верхній своїй частині для покращення тепловідводу, та ударно- спускового механізму. Ударно-спусковий механізм складається зі спускового гачка 12, шептала 11, важеля заряджання 9 з пружиною 14, штовхача 13, ударника 6, підпруженого пружиною 15, собачки скидання гільзи 5 та екстрактора гільзи 8.
Для утримання гранати 4 в стволі 1 при заряджанні гранатомета, на ньому змонтовані дві пластинчаті пружини 7, які утримують гранату 4 за канавку на юбці гільзи.
Для розблокування ствола 1 під час перезаряджання на корпусі 2 змонтований блокатор ствола 16.
Для часткової розборки гранатомета та демонтажу для чистки ствола 1 та ударника 6 на 60 корпусі 2 встановлена собачка 3.
Гранатомет має звичайний запобіжник прапорцевого типу 10, що виключає випадкові постріли при зарядженому гранатометі.
Гранатомет використовується таким чином.
Перед виконанням пострілу необхідно провернути запобіжник 10 в положення для стрільби.
При натисканні на спусковий гачок 12, який разом з шепталом 11 розблоковує штовхач 13, який, в свою чергу, за допомогою пружини 15, виконує удар по підпружиненому ударнику 6 та запалює капсуль гільзи гранати 4. Після цього відбувається постріл.
При перезарядці підствольного гранатомета необхідно провернути запобіжник 710 в положення для стрільби. Потім, натиснувши блокатор ствола 16, перевести ствол 1 в напрямку пострілу до упору в собачку 3. При цьому гільза за допомогою екстрактора 8 та собачки скидання гільзи 5 автоматично видаляється із зони заряджання. Граната 4 вручну заводиться в ствол до фіксації гільзи пластинчатими пружинами 7, після чого ствол 1 повертається в бойове положення до фіксації гільзи собачкою скидання гільзи 5.
При знаходженні запобіжника 10 в положенні запобіжника зарядка та постріл з гранатомета не можливі.
Підствольний гранатомет Свєшнікова має наступні тактико-технічні характеристики, що підтвердженні реальним бойовим застосуванням в умовах військових подій: - маса, кг - 1,5 (без гранати); 1,76 (з гранатою); - довжина - 320 мм; - довжина ствола - 230 мм; - довжина нарізної частини ствола - 205 мм; - число нарізів, шт. - 12; - патрон - усі типи гранат ВОГ-17; - калібр - 30 мм; - принципи роботи - однозарядний; - швидкострільність - 4-5 пострілів/хв; - початкова швидкість гранати - 185 м/с; - прицільна дальність - 800 м; - мінімальна при навісній стрільбі - 200 м; - середній максимальний тиск газів, не більше - 123 МПа; - площа поразки, не більше - 70 кв. м; - максимальна дальність - 1200 м; - дальність пострілу гранатою ГПД-30 (ВОГ-ЗОД) - до 1700 м.
Слід також відмітити, що підствольний гранатомет Свєшнікова має наступні переваги, виходячи з досвіду його використання та тактико-технічних характеристик: 1. Можливість знищення відкритої живої сили, а також живої сили, що знаходиться у відкритих окопах, траншеях та на зворотних схилах місцевості на відстані від 400 до 1700 метрів. 2. Стрільбу можливо вести по навісній траєкторії, з підривом гранати в повітрі над землею. 3. Невелика вага гранатомета, яка дає можливість озброїти декількох бійців з відділення, що дає велику щільність вогню. 4. Легка часткова розборка гранатомета в польових умовах для чистки та змащування ствола та ударника.
Корисна модель пройшла лабораторне, напіввиробниче випробування та бойове застосування, підтвердила свою ефективність і може використовуватись під час проведення навчальних, тренувальних і інших видів стрільб, а також при виконанні операцій, що передбачають застосування такої зброї.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Підствольний гранатомет, що складається з нарізного ствола, змонтованого на корпусі, ударно- спускового механізму та запобіжника від випадкового пострілу, який відрізняється тим, що внутрішній діаметр нарізного ствола відповідає калібру 30 мм при довжині нарізної частини ствола 205 мм, у дульній частині корпусу встановлено собачку для розблокування ствола,
    корпус у верхній частині у місці його поєднання з дулом вогнепальної зброї виконаний з довгастими отворами, запобіжник виконаний прапорцевого типу і розташований збоку на ударно-спусковому механізмі.
    Вест сесте т в ж с о . НИ Ж.
    Ї. сиекенчумн Ве КВК п ОО ОО о ОО 1 птн с пот се Н пн ти т ще г де й пен 5 ; ох с ооо КК ї Ж гу ромомн БАХ пе З о Нв і ІВ усііееннй (са -..7И шо ПТУ тт х і ІК ша : СУ м ун в. В хх «ЕЕМЕкв нн я соляні сх сля не я Кк ї и В ще пи ВИНИ ! ТБ -- ох Ба 75 кити М с і « о КК Креон дес КУ тент Госсена осо ее ненні ооосоооопооосталинаосттт ше Я ща КАВОВІ МНК, еле не о и НИ І. : СЕ. і у Ух ; я Й й ех ї 7 З : КЗ Я : Ж У У й й й Р мі у "я фіг п ЛОНА ЛО ПИЛА И- в сті . с і З В сту и В І Що : ! ооо х їх . дет КЕ - В ї ГЕО а Фіг: ро НЕ Ки С ше пт тт в пк пон ді нення ВЕЖ яК со В о нн я ЕЕ 7 ет ФОН В ям Кедр денні ІВ й Ов я ен мен ї М Я ОВ сн он жк 4: К у х5и ЕМ ри я КРОМКИ ще оо ї Я 7 я Й рр фіг. пед ії.
    16. пек ії» Кообнсдвьн ща у ОО» : Х жк й жо и х. е ше у Що х Я ЗУ Ах Ж ие їх. Б Ши т : я н ві сенс ни ее кое З пн ШИ сс «о І вт се В НН До В дн НН Їм я Кн З че ЩЕ Е ЗИ , риси як 4 Б ЕНН 13 ння НН ХК дян я, А Фіг,
UAU202303251U 2023-07-04 2023-07-04 Підствольний гранатомет свєшнікова UA154681U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202303251U UA154681U (uk) 2023-07-04 2023-07-04 Підствольний гранатомет свєшнікова

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202303251U UA154681U (uk) 2023-07-04 2023-07-04 Підствольний гранатомет свєшнікова

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA154681U true UA154681U (uk) 2023-11-29

Family

ID=88875671

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202303251U UA154681U (uk) 2023-07-04 2023-07-04 Підствольний гранатомет свєшнікова

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA154681U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6293203B1 (en) Firearms and ammunition
US8544203B2 (en) Laser aimed small arms ammunition
UA154681U (uk) Підствольний гранатомет свєшнікова
DE602006005602D1 (de) Sicherheitsmechanismus für Waffen mit vorgeladenen Geschossen.
US1217162A (en) Subcaliber-barrel.
NO157634B (no) Fullkalibrert elsesprosjektil.
RU2496085C1 (ru) Сигнальный патрон для гладкоствольных ружей
US8296989B1 (en) Adapter extension for rifle fired muzzle mounted grenades
RU2308672C1 (ru) Пулевой снаряд иванова для гладкоствольного охотничьего ружья
US4896581A (en) Accurizer
US1369085A (en) Accuracy attachment for firearms
RU75235U1 (ru) Винтовка (варианты)
US9279633B2 (en) Multi-caliber weapon
RU2350882C2 (ru) Ствол для стрельбы травматическими пулями
US1327545A (en) Device for increasing the efficiency of firearms and the like
RU64336U1 (ru) Ствол под патрон с резиновой пулей
RU48049U1 (ru) Полуавтоматический пистолет
RU2824688C1 (ru) Приспособление учебной стрельбы
RU227803U1 (ru) Дульная заглушка
RU2739408C1 (ru) 7,62 мм автоматическое оружие
UA153098U (uk) Надульний пристрій для метання ручних гранат
US20240288253A1 (en) Less lethal ammunition system
US745561A (en) Practice barrel for rifles.
US1483146A (en) Firearm
RU2308655C1 (ru) Спортивный арбалет