UA154354U - Пристрій для озонування тканинних трансплантатів - Google Patents

Пристрій для озонування тканинних трансплантатів Download PDF

Info

Publication number
UA154354U
UA154354U UAU202301143U UAU202301143U UA154354U UA 154354 U UA154354 U UA 154354U UA U202301143 U UAU202301143 U UA U202301143U UA U202301143 U UAU202301143 U UA U202301143U UA 154354 U UA154354 U UA 154354U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
unit
mixture
ozonation
medical mixture
medical
Prior art date
Application number
UAU202301143U
Other languages
English (en)
Inventor
Олексій Віталійович Кравцов
Юрій Іванович Козін
Олена Олександрівна Кравцова
Петро Борисович Лебідь
Original Assignee
Державна Установа "Інститут Загальної Та Невідкладної Хірургії Імені В.Т. Зайцева Національної Академії Медичних Наук України"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державна Установа "Інститут Загальної Та Невідкладної Хірургії Імені В.Т. Зайцева Національної Академії Медичних Наук України" filed Critical Державна Установа "Інститут Загальної Та Невідкладної Хірургії Імені В.Т. Зайцева Національної Академії Медичних Наук України"
Priority to UAU202301143U priority Critical patent/UA154354U/uk
Publication of UA154354U publication Critical patent/UA154354U/uk

Links

Landscapes

  • Apparatus For Disinfection Or Sterilisation (AREA)
  • Oxygen, Ozone, And Oxides In General (AREA)

Abstract

Пристрій для озонування тканинних трансплантатів, який містить послідовно зв'язані трубопроводами генератор озону, блок отримання лікувальної суміші, процедурний блок та вузол відведення відпрацьованої лікувальної суміші, притому блок отримання лікувальної суміші включає герметичний корпус з голкою подачі суміші. Блок отримання лікувальної суміші та процедурний блок суміщені в блоці озонування тканинних структур і виконані у вигляді коробчастого корпусу з розсікачем в його кришці та змінними перфорованими процедурними столиками з ніжками висотою 5-6 см і фіксаторами по периметру, також додатково введено не менше двох перфорованих по всій довжині голок з відстанню одна від одної та бокових стінок 27-30 мм, а вузол відведення відпрацьованої лікувальної суміші містить клапан граничного тиску, з'єднаний з розсікачем, камеру піногасіння та деструктор озону, притому діаметри перфораційних отворів голок дорівнюють 0,9±0,1 мм.

Description

Корисна модель належить до медичного обладнання для проведення озонової або озоно- киснево-водної терапії і може бути використана для лікування пошкоджень різних частин тіла та ран, зокрема опікових.
Озонотерапія - нетоксичний, стандартизований та без побічних дій хімічний метод лікування, що регулює гемо- та лімфостаз, метаболічні процеси у тканинах, покращуючи їх функціональний стан. При використанні зволоженої озоно-кисневої суміші в заданих параметрах забезпечуються протизапальний, імуномодулюючий, аналгетичний, бактерицидний, вірусоцидний, фунгіцидний та інші види впливу (Козин Ю.И. Развитие метода озонотерапии и возможности его применения в практике урологов и андрологов.-Харківська хірургічна школа. - 2002. - Мо 4(5). - С. 112-116). Ефективність озонотерапії залежить від методики приготування, форми використання, концентрації озонованого матеріалу, але, насамперед, від методів та способів введення озону, тобто конструктивних особливостей апаратури (Тондій Л.Д,
Ганічев В.В., Козін Ю.І. Основні принципи та методи озонотерапії в медицині: Посібн. для лікарів. - Харків. - 2001).
Одним із найбільш ефективних фізіотерапевтичних способів місцевого лікувального впливу на патологічно змінені тканини є інгаляційна дрібнодисперсна терапія (Сосін І.М., Тондій Л.Д.,
Сергієнко О.В., інш. Довідковий посібник для практичного лікаря. - К.: Здоров'я, 1996). При цьому слід зауважити, що пристроїв для виготовлення дрібнодисперсної озоно-кисневої суміші вкрай мало, і вони чи дуже складні конструктивно, чи не дозволяють досягти необхідних параметрів суміші для оптимального впливу.
Відомий пристрій для озонування тканинних уражень за пат. Мо 112675025 А (СМ, заявл. 1.12.2020, опубл. 20.05.2022, Оептайо|одісаї! іггадіаноп демісе ог ігеайіпу рзогіавзів). Він містить суміщені блок отримання лікувальної суміші та процедурний блок, виконані у вигляді коробчастого корпусу з розміщеними у ньому генератором озону на внутрішній стінці та поворотним диском, з'єднаним із силовим пристроєм. У корпусі також розміщено гідротерапевтичний блок з крапельним розсікачем у вигляді перфорованих трубчастих елементів, виконаних з можливістю переміщення один уздовж іншого. Також між ними розташовані лампи ультрафіолетового опромінення.
Пристрій дозволяє здійснити комплексний вплив на ушкоджені тканини (впливи озону, УФ-
Зо опромінення, гідротерапії), стерилізуючи та дезінфікуючи запалені ділянки шкіри, сприяючи їх злущуванню, активізуючи кровообіг у зонах ураження та стимулюючи регенерацію здорової шкіри. Але слід відзначити високу конструктивну насиченість пристрою, що ускладнює його виконання. У процесі експлуатації пристрою також виникає ряд складнощів, а саме: немає фіксації кінцівок хворого щодо блоків пристрою всередині корпусу, що може призвести до небезпечних ситуацій. Також конструкція пристрою обмежує його застосування тільки для кінцівок, тобто не більше 50 95 шкірного покриву. Слід також додати, що виникає невизначеність у дозуванні променевого та озонотерапевтичного впливу як на різних глибинах ураження, так і різних його зонах (в осередку, приграничних ділянках та навколишніх здорових тканинах).
Відомий також пристрій для озонування біологічних тканин за пат. Мо 8278 М, (ОА, заявл. 14.03.2005, опубл. 15.07.2005, Пристрій для інгаляційного введення озонідів в організм).
Він містить послідовно зв'язані трубопроводами генератор озону, блок отримання лікувальної суміші та процедурний блок. Блок отримання лікувальної суміші включає посудину, в нижній частині якої встановлений ультразвуковий диспергатор. Процедурний блок виконаний у вигляді штуцера з трубками для подання повітря і лікувальної суміші. Також у складі пристрою є блок керування з дозуючою кнопкою та компресор,
Пристрій дозволяє за допомогою ультразвуку диспергувати водно-масляну емульсію в дрібнодисперсну з переходом у повітряне середовище над поверхнею води у вигляді аерозолю і таким чином інгаляційно вводити озоніди в організм хворих. Але ручне керування пацієнтом подачі в організм лікувальної суміші включенням-вимкненням кнопки на блоці керування призводить до залежності дози отриманих озонідів від органолептичних особливостей пацієнта, при цьому велика імовірність отримати подразливий або токсичний ефект. До того ж, насильницьке переміщення водно-масляної емульсії повітряним потоком від компресора призводить до швидкого розпаду та втрати активності озонідів в аерозолі.
Як найближчий аналог вибрано пристрій для озонування тканинних структур за патентом
Мо 11354 ), ОА (заявл. 29.06.2005, опубл. 15.12.2005, Пристрій для проведення озонотерапії).
Він містить послідовно зв'язані трубопроводами генератор озону, блок отримання лікувальної суміші, процедурний блок та вузол відведення відпрацьованої лікувальної суміші. Блок отримання лікувальної суміші виконано у вигляді герметичного флакона з голкою подачі суміші.
Процедурний блок містить трубку з полівінілхлориду для подачі ОФР пацієнту та голку для бо внутрішньовенної інфузії. Вузол відведення відпрацьованої лікувальної суміші містить голку подавання повітря в придонну частину перевернутого флакона для видавлювання озонованого розчину через випускну голку в пробці. Також до складу пристрою входять термостат з льодом та теплообмінник з теплою рідиною.
Пристрій дозволяє досягти та деякий час підтримувати концентрацію розчиненого озону в лікувальній суміші (між барботуванням та використанням). Але все ж таки проходить час між отриманням суміші та її використанням, а значить відбувається процес зниження кількості та активності утворених при барботажі озонідів. При цьому термостат та теплообмінник лише частково виконують свою функцію, оскільки отримані завдяки термостату озоніди масово розпадаються в теплообміннику, втрачаючи свій лікувальний вплив. Тобто ускладнення конструкції приладу додаванням зайвих блоків не дуже ефективне. Також пристрій дозволяє проводити ефективну обробку лише рідких середовищ (крові, лімфи).
В основу корисної моделі поставлена задача створення простого пристрою, який дозволяє мінімалізувати час між створенням та застосуванням лікувальної суміші, тобто зберегти максимальну активність озонідів, які утворюються при барботажі.
Поставлена задача вирішується тим, що в пристрої для озонування тканин, який містить послідовно зв'язані трубопроводами генератор озону, блок отримання лікувальної суміші, процедурний блок та вузол відведення відпрацьованої лікувальної суміші, притому блок отримання лікувальної суміші включає герметичний корпус з голкою подачі суміші, згідно з корисною моделлю блок отримання лікувальної суміші та процедурний блок суміщені в блоці озонування тканинних структур і виконані у вигляді коробчастого корпусу з розсікачем в його кришці та змінними перфорованими процедурними столиками з ніжками висотою 5-6 см і фіксаторами по периметру, також додатково введено не менше двох перфорованих по всій довжині голок з відстанню одна від одної та бокових стінок 27-30 мм, а вузол відведення відпрацьованої лікувальної суміші містить клапан граничного тиску, з'єднаний з розсікачем, камеру піногасіння та деструктор озону, притому діаметри перфораційних отворів голок дорівнюють 0,9:20,1 мм.
Доцільно процедурний столик виконувати з перфораційними отворами діаметром 5,020,1 мм, розташованими у шашковому порядку.
Також можливо процедурний столик виконувати у вигляді решітчастого каркаса.
Зо Суміщення блока отримання лікувальної суміші та процедурного блока дозволяє використовувати озоніди у самий час їх створення, тобто тоді, коли вони максимально активні.
Конструктивне виконання суміщеного блока озонування тканинних структур (коробчастий корпус із змінними перфорованими процедурними столиками та фіксаторами по периметру) дозволяє досягти максимального контакту лікувальної суміші з тканинними клітинними структурами, навіть не тільки в рідкому середовищі, як в прототипі, але і з протяжними тканинними клаптями, наприклад трансплантатами для хірургії.
Введення не менше двох перфорованих по всій довжині голок з відстанню одна від одної та бокових стінок 27-30 мм забезпечує мікроструменям озоно-кисневої суміші, що виходять з отворів голок, можливість охоплювати барботажем оптимальний об'єм рідини, що обробляється. При цьому відбувається ниткоподібний розпад рідини з утворенням дрібнодисперсної піни, насиченої озонідами.
Діаметри перфораційних отворів вибрані із наступних міркувань. Діаметри отворів голок дорівнюють 0,920,1 мм, що виключає можливість надходження рідини в порожнину голок. В той же час велика кількість отворів, навіть малих діаметрів, на всьому протязі голок забезпечує вільний вихід великої кількості озоно-кисневої суміші без перевищення тиску в привідній системі. Це також дає можливість здійснення дрібнодисперсного барботажу великою кількістю тонких струменів газової суміші, що подається в розчин.
Висота ніжок процедурних столиків 5-6 см дозволяє тканинному трансплантату в процесі оброблення знаходитися в центрі дрібнодисперсної рідинно-масляної піни. Це приводить до максимального збереження тканини, активації обмінно-регенераторних, а також антиоксидантних внутрішньоклітинних механізмів, їх дезінфекції, зняття аутоїмунних факторів, що сприяють відторгненню тканинних трансплантатів. Все це створює умови максимального приживлення. При цьому для найбільш тонких тканинних структур (1,5-2 мм) у вигляді розщеплених аутодермолоскутів вплив необхідно проводити на дротяних столиках, оскільки це забезпечує максимальне зіткнення лікувальної суміші з клітинними структурами трансплантата, активізуючи їх метаболізм. Більш масивні трансплантати (кісткові, сухожилкові, жирові, сполучно-тканинні) можна обробляти на металевих нержавіючих перфорованих столиках з обов'язковим дотриманням граничного тиску, що також забезпечує максимальний доступ лікувальної суміші до клітинних структур.
Наявність фіксаторів дозволяє проводити обробку тканини в максимально розгорнутому та розтягнутому стані.
Склад вузла відведення відпрацьованої лікувальної суміші (клапан граничного тиску, камера піногасіння та деструктор озону) дозволяє, з одного боку, підтримувати оптимальний тиск озоно-кисневої дрібнодисперсної суміші в процедурному блоці, а з іншого боку, ліквідувати надлишок вологи в ньому. При цьому піногасник переводить ниткоподібні струмені рідини в краплеподібні, а газова суміш надходить у деструктор.
Суть корисної моделі пояснюють креслення, де зображено:
Фіг. 1 - блок-схема пристрою;
Фіг. 2 - блок озонування тканин (кришка корпусу розкрита);
Фіг. З - процедурний столик (варіант 1);
Фіг. 4 - процедурний столик (варіант 2).
Пристрій містить кисневий балон 1 з редуктором, озонатор 2, які разом утворюють генератор озону 3, блок 4 озонування тканинних структур, клапан 5 граничного тиску, камеру 6 піногасіння та деструктор 7 відпрацьованого озону. Всі перелічені блоки з'єднані послідовно трубопроводами 8. Блок 4 озонування тканинних структур виконаний у вигляді герметичного корпусу 9 з голками 10 подачі суміші, перфорованими по всій довжині. Голки 10 розташовані одна від одної та бокових стінок на відстані 27-30 мм. Діаметри отворів 11 голок 10 дорівнюють 0,9240,1 мм. В кришці 12 корпусу 9 вмонтовано розсікач 13, до якого приєднаний клапан 5 граничного тиску.
Один з варіантів процедурного столика 14 може бути виконаний з перфораційними отворами 15 діаметром 5,0240,1мм, розташованими у шашковому порядку. В іншому варіанті процедурний столик 14 виконаний у вигляді дротяної сітки з медичної нержавіючої сталі.
Процедурні столики 14 мають фіксатори 16 по периметру.
Пристрій працює наступним чином. Після включення озонатора 2 на виставляють необхідну концентрацію озону (зазвичай 14-16 г/л), в корпус 9 заливають дистильовану воду або фізіологічний розчин натрію хлориду так, щоб він покрив голки на висоту до 1 см. Зверху наливають рослинну олію до утворення масляної плівки по всій поверхні рідини. Після цього ауто- або ксенотканинні структури, підготовлювані до трансплантації фіксують у максимально
Зо розтягнутому стані на процедурних столиках 14. Ці столики 14 встановлюють у корпусі 9 над голками 10. Герметизують корпус 9, закриваючи кришку 12, та проводять оброблення трансплантата. Крізь розсікач 13 та клапан 5 граничного тиску надлишок піни виходить назовні і надходить по трубопроводах 8 до камери 6 піногасіння. Потрапляючи у водне середовище, піна втрачає вологу, а зневоднена газова складова надходить у деструктор 7 відпрацьованого озону, щоб виключити токсичну дію озону на медичний персонал.
Таким чином, виконання пристрою за корисною моделлю дозволяє мінімалізувати час між створенням та застосуванням лікувальної суміші, тобто зберегти максимальну активність озонідів, які утворюються при барботажі. Наш досвід у Харківському опіковому центрі дозволяє зробити висновок, що застосування оброблених таким чином тканин дає змогу значно підвищити життєздатність та приживлюваність трансплантатів та скорочує строки стаціонарного лікування хворих з різними ступенями травматичних ушкоджень.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Пристрій для озонування тканинних трансплантатів, який містить послідовно зв'язані трубопроводами генератор озону, блок отримання лікувальної суміші, процедурний блок та вузол відведення відпрацьованої лікувальної суміші, притому блок отримання лікувальної суміші включає герметичний корпус з голкою подачі суміші, який відрізняється тим, що блок отримання лікувальної суміші та процедурний блок суміщені в блоці озонування тканинних структур і виконані у вигляді коробчастого корпусу з розсікачем в його кришці та змінними перфорованими процедурними столиками з ніжками висотою 5-6 см і фіксаторами по периметру, також додатково введено не менше двох перфорованих по всій довжині голок з відстанню одна від одної та бокових стінок 27-30 мм, а вузол відведення відпрацьованої лікувальної суміші містить клапан граничного тиску, з'єднаний з розсікачем, камеру піногасіння та деструктор озону, притому діаметри перфораційних отворів голок дорівнюють 0,9:50,1 мм.
2. Пристрій для озонування тканинних трансплантатів за п. 1, який відрізняється тим, що процедурний столик виконано з перфораційними отворами діаметром 5,05240,1 мм, розташованими у шашковому порядку.
З. Пристрій для озонування тканинних трансплантатів за п. 1, який відрізняється тим, що бо процедурний столик виконано у вигляді решітчастого каркаса.
UAU202301143U 2023-03-20 2023-03-20 Пристрій для озонування тканинних трансплантатів UA154354U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202301143U UA154354U (uk) 2023-03-20 2023-03-20 Пристрій для озонування тканинних трансплантатів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202301143U UA154354U (uk) 2023-03-20 2023-03-20 Пристрій для озонування тканинних трансплантатів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA154354U true UA154354U (uk) 2023-11-08

Family

ID=88691237

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202301143U UA154354U (uk) 2023-03-20 2023-03-20 Пристрій для озонування тканинних трансплантатів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA154354U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2012114132A (ru) Устройство, препятствующее карбонизации
RU2012114135A (ru) Многофункциональный элемент и способ предотвращения карбонизации ткани посредством многофункционального элемента
JP4388115B2 (ja) にきび疾患用オゾン治療装置
BRPI0416611B8 (pt) espuma compreendendo uma fase líquida e uma fase gasosa
ATE415981T1 (de) Flexible anordnung zur raumbegrenzung
MXPA06013433A (es) Aparato de esterilizacion para esterilizar dispositivos lumen.
UA154354U (uk) Пристрій для озонування тканинних трансплантатів
CN206081127U (zh) 一种用于妇产科的医疗器械消毒装置
RU2468739C1 (ru) Способ профилактики гнойно-септических осложнений при лапароскопических операциях
JP3215483U (ja) 水素水噴射装置
RU122280U1 (ru) Бесконтактный электрохирургический аппарат
KR200441030Y1 (ko) 오존 붕대
CN110251703A (zh) 过氧化氢低温等离子体灭菌器的灭菌方法及应用
RU2015109533A (ru) Способ проведения лапароскопической простатэктомии внебрюшинным доступом
RU2248226C2 (ru) Устройство для лечения острого деструктивного панкреатита
RU2455960C2 (ru) Устройство для лечения зубного канала
UA154365U (uk) Пристрій для озонування рідини
WO2006080829A1 (es) Aparato para aplicar una mezcla de líquido-ozono en forma de niebla para desinfectar superficies
CN115154906A (zh) 手持式低温等离子体产生装置及其应用
IT202100029975A1 (it) Apparecchiatura per il trattamento antinfiammatorio dell’apparato muscolo-scheletrico
DE2736183A1 (de) Sprudelbad insbesondere fusssprudelbad
JP2731937B2 (ja) オゾン水による内視鏡の消毒殺菌装置
JP2022084039A (ja) 消毒用オゾンミストの生成方法
LT6789B (lt) Ozono ir ultragarso terapijos įrenginys
AU2008266575A1 (en) Cooking oven with oxygenating gas or ozone generating means and method for operating the same