UA153810U - Спосіб утилізації парів вуглеводнів одноступеневою компресорною установкою до тиску 2,5 мпа - Google Patents

Спосіб утилізації парів вуглеводнів одноступеневою компресорною установкою до тиску 2,5 мпа Download PDF

Info

Publication number
UA153810U
UA153810U UAU202301144U UAU202301144U UA153810U UA 153810 U UA153810 U UA 153810U UA U202301144 U UAU202301144 U UA U202301144U UA U202301144 U UAU202301144 U UA U202301144U UA 153810 U UA153810 U UA 153810U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
hydrocarbon vapors
utilization
stage compressor
compressor unit
mpa pressure
Prior art date
Application number
UAU202301144U
Other languages
English (en)
Inventor
Олег Олексійович Язловецький
Original Assignee
Олег Олексійович Язловецький
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олег Олексійович Язловецький filed Critical Олег Олексійович Язловецький
Priority to UAU202301144U priority Critical patent/UA153810U/uk
Publication of UA153810U publication Critical patent/UA153810U/uk

Links

Landscapes

  • Separation By Low-Temperature Treatments (AREA)

Abstract

Спосіб утилізації парів вуглеводнів одноступеневою компресорною установкою включає процес охолодження та сепарування парів вуглеводнів. При цьому пари вуглеводнів, які виділились в кінцевій сепараційній установці стабілізації конденсату нафти шляхом підігріву до температури +45…+55 °C при тиску до 0,05-0,07 МПа з подальшим охолодженням стиснутих парів до температури +40….+50 °C та автоматичним повітряним охолодженням і сепаруванням на скрубері вихідному для вилучення газового конденсату легких вуглеводнів, компримують на компресорі до тиску 2,5 МПа.

Description

Корисна модель належить до галузі газовидобувної промисловості і може бути використана для стабілізації (дегазації) рідких вуглеводнів (газового конденсату та нафти) на об'єктах видобутку для зберігання або підготовки перед транспортуванням при тиску 0,05-0,07 МПа з додатковим вилученням газового конденсату легких вуглеводнів, а також для суттєвого зменшення шкідливих викидів у атмосферу.
Відомим способом утилізації парів вуглеводнів є спосіб (патент України Мо 21081 на корисну модель "Процес низькотемпературної конденсації вуглеводнів", 259 3/00, ВО1О 19/00, опубл. 15.02.2007), який включає в себе процес низькотемпературної конденсації вуглеводнів шляхом розділення потоку суміші на два потоки, стискування одного з них у компресорі і стискування другого потоку у каналах обертового барабана хвилями стиснення, а потім об'єднання з першим потоком, охолодження, сепарацію, осушування, охолоджування у рекуперативному теплообміннику, сепарацію та створення потоку рідини та потоку газу, який подають у канали того ж барабана, створення хвиль розрідження, що розширюють потік, та хвиль стиснення і подачі в той же самий теплообмінник у напряму протитечії. Суттєвим недоліком цього способу є велика кількість обладнання, задіяного в технологічному процесі, тобто великі матеріальні та енергетичні затрати для його реалізації.
Найбільш близьким до корисної моделі є спосіб (патент України Мо 20680 на корисну модель "Спосіб утилізації парів вуглеводнів", ВО1О 53/14, опубл. 15.02.2007), що включає процес абсорбції парів вуглеводнів, при цьому як абсорбент використовують безпосередньо продуктові рідкі вуглеводні, а потік газопароподібної суміші, у якому безупинно циркулюють пари вуглеводнів, замикають за допомогою трубопроводів, причому додатково застосовують часткову сепарацію рідких вуглеводнів з потоку газопароподібної суміші, проводять адсорбцію парів вуглеводнів з регенерацією насиченого адсорбенту в динамічному потоці підігрітого інертного газу, причому при регенерації адсорбенту проводять процес десорбції вуглеводнів з пір насиченого адсорбенту і охолоджують газопароподібний потік суміші з парами вуглеводнів перед поверненням цього потоку газопароподібної суміші в нижню частину абсорбера, функцію якого виконує ємність продуктових рідких вуглеводнів.
Даний спосіб вибрано як найближчий аналог.
Аналог та заявлена корисна модель мають наступні спільні операції:
Зо - пари вуглеводнів компримуються на одноступеневому компресорі (у аналогу - компресор); - охолодження парів вуглеводнів проходить на автоматичному повітряному охолодженні (у аналогу - повітряний холодильник); - сепарування (розділення) парів вуглеводнів від крапельної рідини в скруберах (у аналогу - сепаратор); - зберігання рідких вуглеводнів у ємностях (у аналогу - сховища продуктових рідких вуглеводнів).
Недоліком аналогу є те, що використовується адсорбент: складнощі при регенеруванні адсорбенту, механічне руйнування адсорбенту, часта періодичність заміни адсорбенту, а також великі втрати тиску в апаратах-адсорберах.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення способу утилізації парів вуглеводнів, їх стабілізації (дегазації) на об'єктах видобутку для подальшого безпечного зберігання або транспортування за рахунок компримування одноступеневою компресорною установкою до тиску 2,5 МПа.
Це дозволить запобігти забрудненню навколишнього середовища за рахунок зменшення викидів в атмосферу, знизити рівень пожежної та вибухової небезпечності ємностей з рідкими вуглеводнями.
Поставлена задача вирішується тим, що пари вуглеводнів, які виділились в кінцевій сепараційній установці (КСУ) стабілізації конденсату (нафти) шляхом підігріву до температури -45....-55С при тиску до 0,05-0,07 МПа, з подальшим охолодженням стиснутих парів до температури жт40...-50 С та автоматичним повітряним охолодженням і сепаруванням на скрубері вихідному для вилучення ГКЛВ, компримуються на компресорі до тиску 2,5 МПа.
Газовий конденсат легких вуглеводнів (ГКЛВ) - це продукт (суміш насичених вуглеводнів С1-
Св і вище), який утворюється при компримуванні та охолодженні газів дегазації, що виділяються із газового конденсату та/або нафти при їх стабілізації до атмосферного тиску.
Для покращення роботи компресора газ на вході сепарується на скрубері вхідному, з якого відсепаровані рідкі вуглеводні направляються в ємності для зберігання.
Газ після скрубера вихідного направляється у магістральний газопровід для реалізації споживачам.
Дегазовані рідкі вуглеводні (газовий конденсат та нафта) після КСУ направляються в 60 ємності для зберігання.
Виділений ГКЛВ (вміст пропан-бутанової фракції 50-60 95) на скрубері вихідному за рахунок тиску 2,0-2,4 МПа та охолодження до температури ї40...-50 "С направляється у ємності для зберігання при тиску 1,1-1,2 МПа.
Принцип роботи полягає в наступному.
Попередньо підготовлені (зневоднені, знесолені) на технологічному(их) апараті(ах) 1 нестабільні рідкі вуглеводні направляються у кінцеву сепараційну установку 2, яка обладнана трубами для подачі та відводу теплоносія із підігрівача 3, для підігріву вуглеводнів до температури ї45...-55 76.
Після цього дегазовані рідкі вуглеводні направляються в резервуари 4 для зберігання.
В ході нагрівання виділяються пари вуглеводнів при тиску 0,05-0,07 МПа, які трубопроводом направляються на одноступеневу компресорну установку 5.
Одноступенева компресорна установка 5 складається із: одноступеневого компресора 6, автоматичного повітряного охолодження 7, скрубера (сепаратора) вхідного 8 та скрубера (сепаратора) вихідного 9.
На скрубері вхідному 8 пари вуглеводнів сепаруються (відділяються) від крапельної рідини, яка направляється в резервуари 4 для зберігання.
Пари вуглеводнів із скрубера 8 компримуються на одноступеневому компресорі 6 з тиску 0,05-0,07 МПа до тиску 2,5 МПа, потім охолоджуються на автоматичному повітряному охолодженні 7 до температури 40....-450 "С та сепаруються (відділяються) у скрубері вихідному 9.
В процесі сепарування на скрубері 9 виділяється ГКЛВ із вмістом пропан-бутанової фракції 50-60 9о за рахунок тиску 2,0-2,4 МПа та охолодження до температури т40...-50 "С. Далі ГКЛВ направляється у ємності 10 для зберігання при тиску 1,1-4,2 МПа. Газ із скруберу 9 направляється у магістральний газопровід для реалізації споживачам.
Завдяки створенню необхідних фізичних умов, а саме тиску до 2,5 МПа, відбувається зрідження скомпресованих парів вуглеводнів (утворення крапельної рідини) пропан-бутанової фракції.
Для отримання більш ефективного сепарування (відділення) парів вуглеводнів та відповідно більшого вилучення ГКЛВ можливе встановлення рекуперативного теплообмінника перед
Зо скрубером 9 по ходу руху газу для додаткового охолодження.
Реалізація корисної моделі дозволить утилізувати пари вуглеводнів, які виділяються при стабілізації рідких вуглеводнів, максимально знизити кількість надходження парів в атмосферу та отримати газовий конденсат легких вуглеводнів як сировину для подальшого виробництва пропан-бутану автомобільного (ПБА).
Корисна модель пояснюється кресленням, де: 1. Технологічний апарат; 2. Кінцева сепараційна установка (КСУ);
З. Підігрівач; 4. Резервуари; 5. Одноступенева компресорна установка; б. Одноступеневий компресор; 7. Автоматичне повітряне охолодження; 8. Скрубер (сепаратор) вхідний; 9. Скрубер (сепаратор) вихідний; 10. Ємності.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб утилізації парів вуглеводнів одноступеневою компресорною установкою, що включає процес охолодження та сепарування парів вуглеводнів, який відрізняється тим, що пари вуглеводнів, які виділились в кінцевій сепараційній установці стабілізації конденсату нафти шляхом підігріву до температури жт45...-55 "С при тиску до 0,05-0,07 МПа з подальшим охолодженням стиснутих парів до температури ж40....-50 С та автоматичним повітряним охолодженням і сепаруванням на скрубері вихідному для вилучення газового конденсату легких вуглеводнів, компримують на компресорі до тиску 2,5 МПа.
    пари нев Нія фот км кум им тЖе лк сх шк . ВИШ ї ТТ, ее й ї ВИК щі МЕ НЕНЛеН ІМ ВИНЕН С Ми : кре їх она ШИТИ КК ту ї Мт ШИ ЗЕ І ТЗ, і В З МИТИ Ми и ЕН ше ї п З В НН С ї сег ЕК уні туя НН ННЯ Шк ї г у вих пелеоснктя я У г ТЕ Мор кни ї :
    ДОК. : : -4 -й алея велів, ще й м ДЕННІ ЕВДКЕ ВГ ТОВЕІ : ! тяж пчАмЖЕ т п о ! я Ше КО Й т ї ДУХУ У ! ПИШИ Финойчидеийсиниим З ї ЩЕ я Ж дом В Ї ї - . ШІ її ї ШМК : хх Ка х ВИП ушиИи З Її ПІДНЯВ БО шо ! ї Е Е Жито ий иии; 0 БОТИ Ним НЕ Її і ї Ши ти и фиситяиивииик ї ОСТ т : ї ї ск М В а КК І ї : ШІ ЖЖ: я ої т . х . : : я, Ко Ж і ї ІЗ В МЕТО МНН ВН а ї й Я ие ї Усні тя ня вп РТ Ус КН й х зи нин А Ж У Дуже : : я ка де : У х пжнтнттттт тенісні рен нннчн нн з ї К Б Коннтя МИЛИ М М и Щ і й В є «її Ер : я с фея ІПН ся ; ї х т ПІТИ ТИКИ тд в у ВК в : Керр З КВ одн УТ МИ : реа еттіте т дтчачітетт - Ж З Її : Ж пет, 7 1 ЕЕ З : : БУ ї : : я ЗК ау леведнІ
UAU202301144U 2023-03-21 2023-03-21 Спосіб утилізації парів вуглеводнів одноступеневою компресорною установкою до тиску 2,5 мпа UA153810U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202301144U UA153810U (uk) 2023-03-21 2023-03-21 Спосіб утилізації парів вуглеводнів одноступеневою компресорною установкою до тиску 2,5 мпа

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202301144U UA153810U (uk) 2023-03-21 2023-03-21 Спосіб утилізації парів вуглеводнів одноступеневою компресорною установкою до тиску 2,5 мпа

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA153810U true UA153810U (uk) 2023-08-30

Family

ID=88792759

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202301144U UA153810U (uk) 2023-03-21 2023-03-21 Спосіб утилізації парів вуглеводнів одноступеневою компресорною установкою до тиску 2,5 мпа

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA153810U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2668896C1 (ru) Установка для деэтанизации природного газа (варианты)
US9114351B2 (en) Configurations and methods for high pressure acid gas removal
US10047673B2 (en) Production of low pressure liquid carbon dioxide from a power production system and method
WO2005044424A1 (en) A membrane/distillation method and system for extracting co2 from hydrocarbon gas
AR032329A1 (es) Procesos y aparatos para recuperar los componentes relativamente menos volatiles de una alimentacion de gas rica en metano para producir un producto de gnl mientras que se rechazan los componentes relativamente mas volatiles los cuales son subsiguientemente licuados para producir gnl
WO2012054729A3 (en) Process for separating and recovering ethane and heavier hydrocarbons from lng
MX2020002413A (es) Metodos para proporcionar refrigeracion en plantas de recuperacion de liquidos del gas natural.
US20200032704A1 (en) Production of low pressure liquid carbon dioxide from a power production system and method
RU2009104099A (ru) Способ получения гелия
RU2013139050A (ru) Система и способ переработки парниковых газов
EA201592015A1 (ru) Способ и устройство для производства сжиженного потока углеводородов
RU2015120287A (ru) Способ для охлаждения богатой углеводородами фракции
UA153810U (uk) Спосіб утилізації парів вуглеводнів одноступеневою компресорною установкою до тиску 2,5 мпа
WO2014167283A3 (en) Process and apparatus for separation of hydrocarbons and nitrogen
RU2553857C1 (ru) Способ и устройство для компримирования газа
RU2550834C1 (ru) Способ и устройство для компримирования газа
RU2507459C1 (ru) Способ сепарации и сжижения попутного нефтяного газа с его изотермическим хранением
RU2640969C1 (ru) Способ извлечения сжиженных углеводородных газов из природного газа магистральных газопроводов и установка для его осуществления
EA201200005A1 (ru) Переработка углеводородного газа
RU123684U1 (ru) Установка подготовки газоконденсатного флюида и стабилизации конденсата
EA202092067A1 (ru) Способ разделения смеси компонентов и устройство разделения
JP4592952B2 (ja) 石油製造プラント
RU2735208C1 (ru) Способ утилизации валанжинского газа выветривания с буферных разделителей насыщенного метанола
RU2609172C1 (ru) Способ подготовки углеводородного газа
RU2749628C1 (ru) Способ и установка выделения из природного газа целевых фракций