UA152822U - Геліожалюзі - Google Patents

Геліожалюзі Download PDF

Info

Publication number
UA152822U
UA152822U UAU202105417U UAU202105417U UA152822U UA 152822 U UA152822 U UA 152822U UA U202105417 U UAU202105417 U UA U202105417U UA U202105417 U UAU202105417 U UA U202105417U UA 152822 U UA152822 U UA 152822U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
blinds
helio
contain
heats
regulating
Prior art date
Application number
UAU202105417U
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Іванович Іванов
Ілона Олегівна Мандрик
Іван Васильович Гладь
Original Assignee
Івано-Франківський Національний Технічний Університет Нафти І Газу
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Івано-Франківський Національний Технічний Університет Нафти І Газу filed Critical Івано-Франківський Національний Технічний Університет Нафти І Газу
Priority to UAU202105417U priority Critical patent/UA152822U/uk
Publication of UA152822U publication Critical patent/UA152822U/uk

Links

Landscapes

  • Blinds (AREA)

Abstract

Геліожалюзі містять раму, скло та селективно прозорий елемент. Додатково містять вхідний та вихідний патрубки, жалюзі, які виготовлені з прозорого стільникового полікарбонату, поверхня яких поглинає теплове випромінювання і нагріває повітря, що надходить в приміщення, та поворотний механізм, за допомогою якого жалюзі повертаються на кут в межах 90°, регулюючи світловий потік.

Description

Корисна модель належить до геліотехніки, а саме до перетворювачів енергії сонячного випромінювання в теплову енергію, і може бути використана у системах гарячого водопостачання та теплозабезпечення споруд.
Відома геліостіна (1), що складається із конструкції стіни, розташованого поверх неї теплоїзоляційного шару та тепловідбиваючого шару, поверх якого розміщено трубки для рідинного теплоносія, які оснащені т- подібними пластинами. Поверх трубок для рідинного теплоносія розташований фотомодуль та гофроване прозоре покриття, між якими розміщено повітряний канал.
Недоліком цього аналога є непрозорість що унеможливлює використання геліостіни у віконних конструкціях.
Також відомий теплоакумулюючий геліоенергетичний віконний блок (21), що містить несучий каркас, раму всередині несучого каркаса, поперечні елементи рами з обертовими планками- ламелями та вузол обертання. Обертові планки-ламелі поперечних елементів рами складаються з теплоакумулюючої комірки, теплоакумулюючого наповнювача, зовнішнього активного покриття, теплоізоляційної комірки, теплового дзеркала та ущільнювачів. Як теплоакумулюючий наповнювач в цьому аналогу використані легкоплавкі металеві сплави, органічні сполуки, суспензії неорганічних сполук в їх насичених розчинах зі зростаючою розчинністю тощо, з температурою плавлення в інтервалі 20-90 "С. Зовнішнє активне покриття виготовлене з матеріалу, що здатний максимально поглинати сонячне випромінювання в інфрачервоному, видимому та ультрафіолетовому діапазонах. Теплоізоляційна комірка виготовлена з полімерного матеріалу, що має малий коефіцієнт теплопровідності, у формі паралелепіпеда герметичного виконання, із зовнішнім тепловим дзеркалом. Теплове дзеркало забезпечує відбивання сонячного випромінювання в інфрачервоному, видимому та ультрафіолетовому діапазонах.
Основним недоліком теплоакумулюючого геліоенергетичного віконного блока є те, що він не забезпечує вентиляцію приміщення.
Відома геліовентиляційна система |З), що містить теплоїзольований короб, світлопрозору герметичну кришку, теплоакумулятор, проточний теплообмінник, теплопровідні трубки, верхній та нижній колектори трубної системи, виводи для підведення та відведення теплоносія, насос та арматуру для включення та відключення системи з роботи. При цьому в теплоіїзольованому коробі, який виконано з двох спарених герметичних камер, розміщено розділяючий герметично ці камери теплопоглинаючий металевий лист, покритий селективним світлопоглинаючим матеріалом з хорошими теплопровідними властивостями, зверху до якого жорстко прикріплені елементи теплообмінника у вигляді овальних трубок, розташованих великими осями перпендикулярно до теплопоглинаючого металевого листа, а знизу до цього листа жорстко прикріплені пластини з металу, нижче металевого листа, приєднано вхідний патрубок припливної вентиляції для подачі відпрацьованого в приміщенні теплого повітря, а з протилежної сторони - патрубок викиду цього повітря назовні, крім того, у верхній камері проміжки між цією камерою і верхньою стороною теплопоглинаючого листа та проміжки між овальними трубками теплообмінника і колекторами заповнено речовиною з фазовим перетворенням.
Недоліком цього аналога є складність конструкції та наявність зовнішнього колектора, що робить геліовентиляційну систему непридатною для приміщень на нижніх поверхах споруд.
Найбільш близьким аналогом корисної моделі за технічною суттю є геліовікно І41), що містить раму з ущільненим трикамерним профілем, стекла з селективно прозорим елементом, розташованим з внутрішньої сторони геліовікна, одне зі стекол виконане з полімерних дисперсних рідких кристалів із нанесеним селективно прозорим елементом, оребрений трубопровід для рідкого теплоносія, у верхній частині рами з ущільненим трикамерним профілем встановлений фотовольтаїчний елемент з акумулятором електроенергії, під яким розташований теплоізоляційний матеріал, внутрішні та зовнішні заслінки, датчик температури і вентиляційний пристрій.
Найбільш близький аналог і корисна модель мають такі спільні ознаки: - рама; - селективно прозорий елемент; - скло.
Конструкція за найбільш близьким аналогом має суттєві недоліки: по-перше, в геліовікні не передбачено можливості регулювати сонячний світловий потік, який надходить у приміщення; по-друге, конструкція використовує рідкий теплоносій, тому потребує додаткове обладнання бо для забезпечення його циркуляції;
по-третє, для обслуговування (заміни) акумулятора електроенергії необхідно забезпечувати доступ до верхньої частини рами віконної конструкції, що ускладнює експлуатацію вікон на верхніх поверхах споруд.
Найбільші теплові втрати у будинках, особливо в навчальних та адміністративних, відбуваються через вікна, і становлять від 35 95 до 50 95. Тому зниження теплових втрат через вікна набуває важливого значення.
В основу корисної моделі поставлена задача створити пристрій, завдяки якому відбувається отримання теплової енергії від Сонця, забезпечення захисту у теплу пору року від нагрівання приміщення та захисту у холодну пору року в темний період доби від проникнення холодного повітря через вікна, та регулювання світлового потоку.
Поставлена задача вирішується тим, що геліожалюзі, що містять раму, скло та селективно прозорий елемент, згідно з корисною моделлю, додатково містять вхідний та вихідний патрубки, жалюзі, які виготовлені з прозорого стільникового полікарбонату, поверхня яких поглинає теплове випромінювання і нагріває повітря, що надходить в приміщення, та поворотний механізм, за допомогою якого жалюзі повертаються на кут в межах 90", регулюючи світловий потік.
Поверхня жалюзі, які виготовлені з прозорого стільникового полікарбонату, поглинає сонячне випромінювання та нагріває повітря, яке знаходиться між жалюзями та прозорим покриттям.
На графічному зображенні показано конструкцію геліожалюзі. Геліожалюзі складаються з рами 1, в якій вертикально розміщені жалюзі 2, що у круглих втулках З вільно обертаються навколо вертикальної осі поворотним механізмом 4 рейкового типу. У рамі 1 розміщений вхідний патрубок 5 для забору холодного повітря з вулиці та вихідний патрубок 6, з якого нагріте повітря надходить у приміщення. Жалюзі 2 виготовлені з полікарбонатного листа 7, на внутрішню поверхню плоскої частини якого нанесено шар селективно прозорого елемента 8, а зовнішня поверхня покрита шаром прозорої захисної плівки 9. Селективно прозорий елемент 8 являє собою спеціальний матеріал, який добре поглинає інфрачервоний спектр сонячного випромінювання, але пропускає випромінювання видимого спектра. Прозора захисна плівка 9 має захисні властивості від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання. Вхідний
Зо патрубок 5 захищений сіткою, а рама закрита склом (на графічному зображенні не показані) зі сторони приміщення.
Геліожалюзі працюють наступним чином.
Інфрачервоний спектр сонячного випромінювання проникає через шар прозорої захисної плівки 9 та поглинається селективно прозорим елементом 8, у якому перетворюється у теплоту.
Теплота нагріває холодне повітря, яке надходить знизу у вхідний патрубок 5. Нагріте повітря піднімається вгору та виходить через вихідний патрубок 6, напрямок руху показано стрілками.
Поворотний механізм 4 рейкового типу, конструкція якого детально не показана, повертає жалюзі відносно їх вертикальної осі на кут в межах 90", регулюючи світловий потік.
При необхідності циркуляція повітря здійснюється вентилятором (на графічному зображенні не показаний), який встановлюється у приміщенні. Нагріте повітря може використовуватися для нагрівання приміщення, підігрівання води через теплообмінник, накопичування теплової енергії у теплоакумуляторі тощо. При необхідності всі процеси можна автоматизувати.
Промислова придатність корисної моделі підтверджена виготовленням зразків геліожалюзі із застосуванням в їх конструкції запропонованих технічних рішень та отриманими позитивними результатами випробувань.
Конструктивне виконання геліожалюзі спрощує ряд технологічних операцій з виготовлення та монтажу, що сприяє налагодженню в Україні їх масового виробництва.
ДЖЕРЕЛА ІНФОРМАЦІЇ: 1. Патент України на винахід Мо 113688, МПК Р24у 2/04 (2006.01), 24 2/22 (2006.01), 24) 2/24 (2006.01), НО25 10/30 (2014.01), Е04В 2/28 (2006/01), ЕО4Е 13/074 (2006/01), Геліостіна /
С.П. Шаповал, заявник і патентовласник - Національний університет "Львівська політехніка". -
Заявка Мо а201509294; заявл. 28.09.2015; опубл. 27.02.2017, бюл. Мо 4. 2. Патент України на корисну модель Мо 102161, МПК ЕОбВ 7/00 (2015.01), ЕО6В 7/08 (2006/01), Е24) 2/04 (2006/01), Теплоакумулюючий геліоенергетичний віконний блок / Л.О.
Ревуцька, Л.О. Ревуцька, заявник і патентовласник - винахідники. - Заявка Ме и201500927; заявл. 05.02.2015; опубл. 26.10.2015, бюл. Мо 20. 3. Патент України на корисну модель Мо 115506, МПК Е24у 2/00 (2017/01), 24) 2/42 (2006/01), Б24Е 12/00 (2006.01). Геліовентиляційна система / С.М. Срібнюк, С.В. Малюга, В...
Забишний, Д.О. Черничук, Л.Л. Зубричева, заявник і патентовласник - винахідники. - Заявка Мо 60 и201606940; заявл. 24.06.2016; опубл. 25.04.2017, бюл. Мо 8.
4. Патент України на винахід Мо 122123, МПК ЕОб6В 5/00 (2020/01), Е245 10/30 (2018.01),
Е245 10/75 (2018.01), Р245 20/60 (2018.01), 245 20/63 (2018.01). Геліовікно / С.П. Шаповал, заявник і патентовласник - Національний університет "Львівська політехніка". - Заявка Мо а201612042; заявл. 28.11.2016; опубл. 25.09.2020, бюл. Мо 18.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Геліожалюзі, що містять раму, скло та селективно прозорий елемент, які відрізняються тим, що додатково містять вхідний та вихідний патрубки, жалюзі, які виготовлені з прозорого стільникового полікарбонату, поверхня яких поглинає теплове випромінювання і нагріває повітря, що надходить в приміщення, та поворотний механізм, за допомогою якого жалюзі повертаються на кут в межах 90", регулюючи світловий потік.
    В. 6.
    й. й Ко й й Я рення рон і пнів фон тніновнв ке доповсоді пе вет А:А . ! В І І ї ї ; ї : : ! км икмююююикююьюьььх В і І шщ у Збільшено Я, ши ше Й бра 1 БЕ Я ' і ві Ї ООН щ ши ши ши і Я і і і БО ще з рі 1 а я ї В о ! дян х ші рі її і я М пи хх рН и хх КОХ ; ї ЖЕ з 2 . - 7 х х ин иинишшишшІ кеш нини ши Іще х ш ше Ше ще Іі | У х І 1 й 8. в й я у Б и р я ние ні пад 5 А, ЗА йо 1 В й і и хі Ї сиекеж сот і ! тля й ж, ї ! З Н я ; заважакфх - До флхх хехчктю ляже окр хі седрнннярнія
UAU202105417U 2021-09-24 2021-09-24 Геліожалюзі UA152822U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202105417U UA152822U (uk) 2021-09-24 2021-09-24 Геліожалюзі

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202105417U UA152822U (uk) 2021-09-24 2021-09-24 Геліожалюзі

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA152822U true UA152822U (uk) 2023-04-19

Family

ID=88749026

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202105417U UA152822U (uk) 2021-09-24 2021-09-24 Геліожалюзі

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA152822U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
WO2008075286A3 (en) Smart device for absorbing solar energy and controling sunlight admission
WO2008095502A3 (en) Solar air heater for heating air flow
RU2004120770A (ru) Самоочищающийся глазурованный лист
DK1949006T3 (da) Varmepumpesystem
JP2005511360A5 (uk)
KR20110067118A (ko) 광기전 셀 장치
UA152822U (uk) Геліожалюзі
US8640690B2 (en) Interior solar heater
US20110277386A1 (en) Tri-vent awning window
CN102116576A (zh) 太阳能干燥房
KR101973270B1 (ko) 가변형 하우스가 구비된 온실
CN208441307U (zh) 一种便于通风散热的玻璃幕墙
CN204703462U (zh) 建筑内部透光换气结构
RU93865U1 (ru) Светопрозрачная конструкция (варианты)
US20100186308A1 (en) Solar uv transmissive device for sterilizing and/or heating air
TW201622988A (zh) 溫度調節膜及其製作方法
KR101842512B1 (ko) 태양의 복사에너지를 열원과 광원으로 사용하는 집속유도확산 시스템
DK1352146T3 (da) Lamel til skygge- og/eller lyslederindretninger til bygninger
US10215446B2 (en) Induced flow solar thermal collector and method
CN214354573U (zh) 一种防热穿孔层的叠膜
TWM413019U (en) Building and window thereof
WO2016085418A3 (en) Solar shading panel for north and south sides
KR20200016490A (ko) 태양광을 이용한 에너지 절약형 스마트 블라인드
JP2012002494A (ja) 太陽熱式空気加熱装置
UA134130U (uk) Енергозберігаючі жалюзі