UA152509U - Спосіб контролю безпеки експлуатації автоматичних станцій надання поштових послуг - Google Patents

Спосіб контролю безпеки експлуатації автоматичних станцій надання поштових послуг Download PDF

Info

Publication number
UA152509U
UA152509U UAU202201303U UAU202201303U UA152509U UA 152509 U UA152509 U UA 152509U UA U202201303 U UAU202201303 U UA U202201303U UA U202201303 U UAU202201303 U UA U202201303U UA 152509 U UA152509 U UA 152509U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
conditions
event
emergency situation
data
security
Prior art date
Application number
UAU202201303U
Other languages
English (en)
Inventor
Іван Анатолійович Федоренко
Original Assignee
Коустрок Холдінгз Лімітед
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Коустрок Холдінгз Лімітед filed Critical Коустрок Холдінгз Лімітед
Priority to UAU202201303U priority Critical patent/UA152509U/uk
Publication of UA152509U publication Critical patent/UA152509U/uk

Links

Landscapes

  • Alarm Systems (AREA)
  • Management, Administration, Business Operations System, And Electronic Commerce (AREA)
  • Selective Calling Equipment (AREA)

Abstract

Спосіб контролю безпеки автоматичної станції надання поштових послуг полягає у встановленні до металевого корпусу щонайменше двох захищених чарунок, кожну з яких оснащують дверцятами та електромеханічним замком, роботою якого управляють за допомогою локального комп'ютера або віддаленого сервера, для цього виконують ідентифікацію користувача і, відповідно до результатів, відкривають або відмовляють у відкриванні визначеної чарунки. У місці (місцях) із кутом огляду, достатнім для спостереження за площиною дверцят чарунки, встановлюють щонайменше один засіб фото-, відеофіксації, за допомогою якого утворюють медіапотік даних, який передають по каналах телекомунікаційного зв'язку до локального комп'ютера або віддаленого сервера, де встановлюють модуль розпізнання підозрілих подій, який оснащують блоком аналізу подій та блоком верифікації подій умовам позаштатної ситуації. Для цього у блоці аналізу подій створюють бібліотеку, яка містить дані, що є базою порівняння та класифікації подій пов'язаних із безпекою станції зафіксованих у визначений момент часу, за допомогою програмно-апаратного комплексу блока аналізу подій виконують аналіз отриманих даних, далі формують масив даних, який передають до блока верифікації подій умовам позаштатної ситуації, на якому спочатку налаштовують параметри умов, згідно із визначеною ціллю, перевіряють виконання умов, визначених параметрами позаштатної ситуації. Якщо фіксують відповідність визначених умови, комбінації або сукупності умов позаштатної ситуації заданим параметрам, з блока верифікації подій подають сигнал на модуль сповіщення та сигналізації, за допомогою якого виконують відповідні дії, направлені на запобігання та/або усунення ситуації порушення безпеки вмісту чарунок. А якщо сукупність подій не відповідає умовам верифікації, то цикл повторюється із новоутвореним масивом даних подій, пов'язаних із безпекою станції, актуальним на відповідний момент часу.

Description

Корисна модель належить до автоматизованих способів контролю та реагування на чинники, що становлять небезпеку для роботи автоматичних станцій зберігання та видачі замовлень/посилок/особистих речей, та може бути використана для поштоматів, камер зберігання або торговельних автоматах.
Все більшого поширення набуває інтернет-комерція, що передбачає замовлення реальних товарів у віртуальних магазинах. Такий вид комерції не вимагає оренди торговельних площ, витрат на оплату праці великого штату працівників торгівлі, логістичні витрати на поповнення локальних складів товарами, які були продані та витрати на зберігання товарів, попит на яких менше тощо. При електронній комерції товари зберігаються на обмеженій кількості складів, а продавець має забезпечити оптимальну логістику доставки визначеного товару визначеному покупцю. Такий підхід дозволяє підприємцю скоротити свої видатки на ведення бізнесу ії, як наслідок, зменшити націнку на товари, а споживачі можуть зекономити свій час та гроші - отримавши якісний товар за нижчою ціною, у визначеному та зручному для покупця місці.
Розвиток електронної комерції підштовхнув розвиток галузі логістичних послуг, зокрема доставки товарів від складу до місця отримання покупцем. Доставка замовлення до місця отримання покупцем називається "доставкою останньої милі" та пов'язана із найбільшими логістичними витратами, адже передбачає не лише точкову доставку замовлення, але і оренду приміщення для поштового відділення та винаймання відповідного персоналу. Кількість відкритих відділень обмежується ресурсами логістичних компаній, а час їх роботи - тривалістю робочого дня, тому споживач не має змоги отримати своє замовлення у максимально зручному для себе місці та у зручний час. Крім цього, додалась вимога безконтактної доставки зумовлена епідеміологічною ситуацією, високою щільністю населення, особистими уподобаннями покупців.
Одним із рішень задач сучасної комерції є встановлення автоматичних станцій надання поштових послуг (так званих поштоматів). Поштомати можна встановлювати, як в громадських місцях, житлових будинках, так і під відкритим небом у місцях найбільш доступних для користувачів о будь-якій порі доби.
Поштомат представляє собою металевий корпус з множиною чарунок, робота яких управляється за допомогою центрального комп'ютера, який може бути пов'язаний із центральним сервером. Для того, щоб завантажити замовлення у чарунки або отримати з них
Зо замовлення - відповідний користувач (кур'єр або замовник) проходить ідентифікацію і за отриманою від центрального комп'ютера або віддаленого сервера командою електромеханічний замок відкривається, а закривається шляхом механічного замикання.
Головною вимогою до поштомату є безпека його експлуатації, яка передбачає надійне зберігання та запобігання несанкціонованому доступу до вмісту чарунок. Так, як корпус та чарунки поштомату металеві, а для їх монтажу зазвичай використовуються антивандальні кріпильні вироби, всі відповідальні частини пристрою захищені додатковими панелями, а кожна чарунка оснащена надійними замками, отримати несанкціонований доступ до чарунки без додаткових досить важко, але зловмисник може використати той чи інший інструмент та пошкодити пристрій, щоб дістатися до вмісту чарунки, на який він не має прав. Крім цього, за допомогою різноманітних знань та навичок або електронного обладнання зловмисник може пошкодити комп'ютерну систему управління роботою чарунок та отримати до них несанкціонований доступ. Тому, важливим технічним завданням розробки конструкції та системи управління роботою поштоматів є забезпечення надійного захисту від дій зловмисників та їх несанкціонованого доступу до вмісту чарунок.
Відома машина для видачі, передачі, тимчасового зберігання або автоматизованого продажу предметів (ЕРЗ3047435, опубл. 27.07.2016, МПК 5060 10/08; 5060 50/281, що містить стелажну систему, яка складається з безлічі приймальних відділень (чарунок). Машина для видачі має електронний пристрій керування її роботою, а також щонайменше один додатковий пристрій керування у вигляді конструктивно автономного контролера безпеки. Контролер
БО безпеки має принаймні один власний обчислювальний блок і щонайменше один енергонезалежний блок пам'яті, в якому контролер безпеки працюють незалежно, з точки зору обробки даних, від пристрою загального керування роботою машини для видачі. Автономний контролер безпеки перевіряє керуючі команди, отримані від загального пристрою керування роботою та визначає їх відповідність вимогам безпеки роботи машини для видачі товарів.
Недоліками описаного вище аналога є обмежені функціональні можливості щодо запобігання лише одному виду неправомірного впливу або порушенням в роботі центрального комп'ютера машини. Описана корисна модель призначена для контролю та перевірки адекватності команд центрального комп'ютера, але не може упередити механічний злам та неправомірний доступ до чарунок. Крім цього, описаний аналог передбачає встановлення 60 дублюючої системи, що є високовартісним та складним обладнанням.
Відома система безпеки шафи (0520180070753А1, опубл. 15.03.2018, МПК А47а 29/124), яка використовує датчики проти крадіжки, інтерфейси користувача, системи та методи перевірки ідентифікації користувачів, систему сигналізації та/або оповіщення та принаймні один керований механізм блокування контейнера для доставки та отримання посилок. Варіанти втілення забезпечують систему засобами моніторингу внутрішнього та зовнішнього середовища контейнера (включаючи надання фотографічних доказів того, що предмет був фактично поміщений у безпечний контейнер), вжиття заходів для збереження вмісту контейнера під час активації механізмів блокування у відповідь на перевірені транзакції доставки та отримання, і активація попереджень і сигналізації, а також активація або дезактивація інших схем і пристроїв у відповідь на події викрадення або втручання до вмісту контейнера.
Недоліком відомого аналога є висока вартість його реалізації зумовлена необхідністю встановлення численних електронних приладів та складність їх комп'ютерного управління, що робить таку систему дорогою та недостатньо надійною у виготовленні та експлуатації.
Відомий захищений контейнер для доставки пошти (Ш51029251, опубл. 21.05.2019 р., МПК
А4705 29/1214|, який містить міцний кубоподібний ящик з дверцятами, що автоматично замикаються та відмикаються, які можна незнімно закріпити на поверхні, аварійне освітлення та протиугінний бетонний елемент та металевий тросик. Контейнер має цифрову панель, здатну використовувати інтерфейс користувача в електричному зв'язку з джерелом живлення, безліч цифрових камер і безліч динаміків. Сховище може відстежуватися за допомогою електронного пристрою користувача по каналам мережі Інтернет, який налаштований на роботу разом із системою домашньої безпеки користувача, тоді як засіб освітлення налаштовано на візуальне оповіщення особи, яка першою реагує на надзвичайну ситуацію, яка виникла.
Недоліками такого аналога є обмежена сфера, яка зумовлена неможливістю повноцінного використання в автоматичних станціях надання поштових послуг, які об'єднані в логістичну систему. Крім цього, обмежені функціональні можливості системи безпеки, які включають лише зв'язок із системою домашньої безпеки користувача та світловий сигнал на позаштатну ситуацію, яка вже відбулася, що не передбачає попередження несанкціонованого доступу, сповіщення відповідних служб, різноманітності способів зовнішньої сигналізації.
В основу корисної моделі поставлена задача створення автоматизованого способу
Зо контролю безпеки роботи автоматичних станцій надання поштових послуг, підвищеної ефективності та з розширеними функціональними можливостями, яка забезпечить: - виявлення позаштатних ситуації та сповіщення відповідних служб; - застосування різних способів зовнішньої сигналізації; - простоту реалізації.
Поставлена задача вирішується у способі контролю безпеки автоматичної станції надання поштових послуг, що полягає у встановленні до металевого корпусу щонайменше двох захищених чарунок, кожну з яких оснащують дверцятами та електромеханічним замком, роботою якого управляють за допомогою локального комп'ютера або віддаленого сервера. Для цього виконують ідентифікацію користувача і відповідно до результатів відкривають або відмовляють і відкриванні визначеної чарунки. Згідно з корисною моделлю, у місці (місцях) із кутом огляду достатнім для спостереження за площиною дверцят чарунки встановлюють щонайменше один засіб фото-, відеофіксації, за допомогою якого утворюють медіапотік даних, який передають по каналам телекомунікаційного зв'язку до локального комп'ютера або віддаленого сервера, де встановлюють модуль розпізнання підозрілих подій, який оснащують блоком аналізу подій та блоком верифікації подій умовам позаштатної ситуації. Для цього у блоці аналізу подій створюють бібліотеку, яка містить дані, що є базою порівняння та класифікації подій пов'язаних із безпекою станції, зафіксованих у визначений момент часу, за допомогою програмно-апаратного комплексу блока аналізу подій виконують аналіз отриманих даних, далі формують масив даних, який передають до блока верифікації подій умовам позаштатної ситуації, на якому спочатку налаштовують параметри умов, згідно із визначеною ціллю, перевіряють виконання умов визначених параметрами позаштатної ситуації. Якщо фіксують виконання визначених умови, комбінації або сукупності умов позаштатної ситуації заданим параметрам, з блока верифікації подій подають сигнал на модуль сповіщення та сигналізації, за допомогою якого виконують відповідні дії направлені на запобігання та/або усунення ситуації порушення безпеки вмісту чарунок. А якщо сукупність подій не відповідає умовам верифікації, то цикл повторюється із новоутвореним масивом даних подій, пов'язаних із безпекою станції, актуальних на відповідний момент часу.
Згідно із переважним варіантом реалізації корисної моделі, сигнал на відкривання/відмову у відкриванні чарунки подається по засобу дротового зв'язку через блок управління з локального бо комп'ютера або віддаленого сервера після виконання ідентифікації користувача. При цьому, у випадку успішної ідентифікації і подачі сигналу на відкривання, подають відповідний сигнал на замок визначеної чарунки, де електричний двигун провертає вал, який діє на відповідний важіль електромеханічного замка та відкриває його. Якщо ідентифікацію не виконано, то відповідний сигнал не подається, про що повідомляється користувачу через користувацький інтерфейс, а дані про відмову фіксуються локальним комп'ютером або віддаленим сервером.
Згідно із переважним варіантом реалізації корисної моделі, користувацький інтерфейс може бути наданий користувачу за допомого дисплея локального комп'ютера або віддаленого сервера, що розміщено у термінальній комірці та/або додатку на кінцевому пристрої користувача, наприклад смартфону.
Згідно із переважним варіантом реалізації корисної моделі, засіб фото-, відеофіксації представляє собою камеру, яка може бути оснащена засобом бездротового телекомунікаційного зв'язку для зв'язку із локальним комп'ютером або віддаленим сервером, або може бути з'єднана з локальним комп'ютером за допомогою дротовою зв'язку.
Згідно із переважним варіантом реалізації корисної моделі, на блоці аналізу подій утворюють бібліотеку комп'ютерного зору поведінкових реакцій користувача та їх тривалості, а також базу даних технічних станів чарунок.
Згідно із переважним варіантом реалізації корисної моделі, бібліотека комп'ютерного зору, яка включає дані типових поведінкових реакцій користувачів, які відкласифіковані за ознакою підозрілої та нормальної поведінки, а також за часовим інтервалом тривалості поведінкової реакції користувачів.
Згідно із переважним варіантом реалізації корисної моделі, база даних технічних станів включає набір даних про стан закриття або відкриття кожної чарунки та/або справності чарункового пристрою у поточний момент часу, яка утворюється шляхом електронного опитування електронних пристроїв кожної чарунки.
Згідно із переважним варіантом реалізації корисної моделі, за допомогою програмного- апаратного комплексу блока аналізу подій класифікують тип поведінкової реакції визначеного користувача, результати такого аналізу передають на блок верифікації подій, де їх перевіряють на відповідність налаштованим параметрам відповідності позаштатній ситуації.
Згідно із переважним варіантом реалізації корисної моделі, параметри відповідності подій
Зо умовам позаштатної ситуації можуть включати верифікацію однієї події, комбінації подій або сукупності подій, пов'язаних із безпекою станції, залежно від заданих умов бізнес-процесу на блоці верифікації подій.
Згідно із переважним варіантом реалізації корисної моделі, якщо подія, комбінація подій або сукупність подій відповідають умовам верифікації позаштатної ситуації, то відповідну команду подають на модуль сповіщення і сигналізації, який відповідно до заданих параметрів може виконувати одну, декілька або сукупність дій, пов'язаних із запобіганням та/або усуненням наслідків дій, направлених на порушення безпеки станції, а саме: подача звукового сигналу, світлового сигналу або впливу, надсилання повідомлення відповідальній за безпеку службі або особі; надання потокового відображення для прийняття рішення відповідальній особі.
Заявлена корисна модель пояснюється кресленнями: на фіг. 1 - показано загальний вигляд автоматичної станції надання поштових послуг; на фіг. 2 - показано взаємозв'язок основних складових системи, які забезпечують виконання способу у двох варіантах: для локального комп'ютера та для віддаленого сервера; на фіг. З - показано блок-схему роботи модуля розпізнавання позаштатних ситуацій.
На кресленнях позначено: 1 - корпус автоматичної станції надання поштових послуг; 2 - чарунки автоматичної станції надання поштових послуг;
З - електромеханічні замки чарунок автоматичної станції надання поштових послуг; 4 - камера (засіб фото-, відеофіксації); 5 - дисплей локального комп'ютера, встановленого у термінальній комірці; 6 - віддалений сервер управління роботою автоматичної станції надання поштових послуг; 7 - локальний комп'ютер управління роботою автоматичної станції надання поштових послуг; 8 - модуль розпізнавання позаштатних ситуації на локальному комп'ютері або віддаленому сервері; 9 - блок аналізу подій модуля розпізнавання позаштатних ситуації; 10 - блок верифікації подій модуля розпізнавання позаштатних ситуації, що включає наступні частини: (А) - налаштування параметрів умов, при яких буде виконано ціль бізнес- задачі яка визначена бізнес-логікою; (В) - частина перевірки виконання умови та (С) - частини 60 перевірки усіх або комбінації заданих умов;
11 - модуль сповіщення та сигналізації на локальному комп'ютері або віддаленому сервері; 12.1 - блок звукової сигналізації; 12.2 - блок світлової сигналізації або світлового впливу; 12.3 - блок сповіщення особи відповідальної за безпеку станції (станцій); 12.4 - блок відеонагляду, яка у випадку розпізнавання позаштатної ситуації надає потокове відображення відео для підтвердження позаштатної ситуації відповідальною особою; 12.5 - блок оповіщення служби безпеки швидкого реагування на критичну ситуацію.
Реалізація заявленого способу передбачає застосування конструкцій та технічних засобів, які приймають участь в процесі для досягнення поставленого технічного результату.
До корпусу (1) автоматичної станції надання поштових послуг встановлюють щонайменше дві чарунки (2), оснащені електромеханічним замком (3). У верхній фронтальній частині станції встановлюють засіб фото-, відеофіксації - камера (4), а також термінальну комірку з дисплеєм (5) локального комп'ютера (6) або віддаленого сервера (7). На локальному комп'ютері (6) або віддаленому сервері (7) встановлено модуль розпізнавання позаштатних ситуацій (8) який включає блок аналізу подій (9) та блок верифікації подій (10). При цьому блок верифікації подій модуля розпізнавання позаштатних ситуації (10) включає наступні частини: (А) - налаштування параметрів умов, при яких буде виконано ціль бізнес-задачі, яка визначена бізнес-логікою; (В) - частина перевірки виконання умови та (С) - частини перевірки усіх або комбінації заданих умов.
Після обробки інформації модулем розпізнавання (8), відповідний сигнал подається на модуль сповіщення та сигналізації (11), який містить: (12.1) - блок звукової сигналізації; (12.2) - блок світлової сигналізації або світлового впливу; (12.3) - блок сповіщення особи відповідальної за безпеку станції (станцій); (12.4) - блок відеонагляду, яка у випадку розпізнавання позаштатної ситуації надає потокове відображення відео для підтвердження позаштатної ситуації відповідальною особою; (12.53 - блок оповіщення служби безпеки швидкого реагування на критичну ситуацію, які можуть застосовуватися окремо, в комбінації або всі разом.
Заявлений спосіб реалізується наступним чином.
Для виконання функцій автоматичної станції надання поштових функцій, які полягають у прийманні від ідентифікованих користувачів (кур'єрів/працівників служб доставки), зберіганні та видачі ідентифікованим користувачам (замовникам/отримувачам) посилок у міцному,
Зо переважно металевому, корпусі утворюють чарунки, шляхом встановлення полиць та дверцят, висота яких відповідає відстані між полицями. Кожна чарунка замикається за допомого електромеханічного замка, який включає підпружинений запірний елемент або систему елементів, що переводяться у відкрите положення за допомогою обертання електромотором вала, який діє на відповідний важіль. При цьому, електромотор приводиться в дію шляхом подачі відповідного сигналу по дроту через контролер від локального комп'ютера або віддаленого сервера у разі вдалого виконання ідентифікації користувача. Ідентифікація користувача виконується за допомого програмно-апаратного забезпечення, яке встановлено на локальному комп'ютері та/або віддаленому сервері, що пов'язане із програмним забезпеченням (додатком) встановленим на кінцевому пристрої користувача (кур'єра/отримувача), переважно смартфоні. Для цього користувачу надають користувацький інтерфейс, до якого він має доступ із свого кінцевого пристрою.
За іншим варіантом реалізації корисної моделі ідентифікація може здійснюватися за допомогою користувацького інтерфейсу наданим за допомого дисплея локального комп'ютера автоматичної станції надання поштових послуг.
Якщо ідентифікація не пройдена, то сигнал на відкривання замка певної чарунки не подається, а чарунка залишається закритою. Факт неуспішної ідентифікації чарунки фіксується комп'ютером та/або віддаленим сервером і зберігається у відповідній базі даних протягом певного періоду часу.
Кожен замок оснащений засобом визначення стан замка, це може бути оптичний датчик, який визначає положення вала, що обертається за допомогою електромотора, або будь-який інший пристрій здатний визначити стан замка чарунки. Додатково кожна чарунка може бути оснащена технічним засобами, які визначають справність визначеного чарункового пристрою.
Інформація про стан замка (відритий/закритий) та/або справності чарункового пристрою збирається локальним комп'ютером та/(або локальним сервером та утворюється база даних технічних станів чарунок автоматичної станції надання поштових послуг на визначений момент часу, яка постійно актуалізується.
У верхній частині фронтальної сторони станції, тобто в місці з достатнім кутом огляду площини дверцят, де виконуються всі дії користувачами, встановлюється засіб фото/відеофіксації (камери) для фіксації всіх подій, що відбувається по всій площі фронтальної бо сторони станції. Залежно від технічних можливостей камери та площі фронтальної сторони станції може бути встановлено декілька камер. Камера може бути пов'язана із локальним комп'ютером дротовими засобами телекомунікаційного зв'язку.
За іншим варіантом реалізації способу - для зв'язку камери із локальним комп'ютером та/або віддаленим сервером засобами бездротового телекомунікаційного зв'язку, камера оснащена
УМ-Рі модулем.
Камера утворює безперервний медіапотік із відповідними часовими мітками, який по каналам телекомунікаційного зв'язку подається до модуля розпізнавання позаштатних ситуацій, який встановлено до програмно-апаратного комплексу локального комп'ютера або віддаленого сервера.
За одним із варіантів передача та наступна обробка даних медіапотоку утворена за допомого засобу фото/відеофіксації а також даних технічних станів відбувається на локальному комп'ютері станції надання поштових послуг, витрати інтернет-трафіку значно скорочуються, ніж коли ці дані передаються та обробляються на віддаленому сервері.
За другим варіантом, коли автоматична станція не оснащена локальним комп'ютером, а її робота управляється з віддаленого сервера через контролер (контролери) передача даних, їх аналіз та верифікація відбувається на віддаленому сервері.
Модуль розпізнавання позаштатних ситуацій включає блок аналізу подій та блок верифікації подій, які пов'язані між собою та послідовно і циклічно обробляють отримані дані медіапотоку та технічних станів.
Згідно із процесом модуль розпізнавання позаштатних ситуацій, направлених на нанесення шкоди обладнанню, крадіжок, зламу системи чарункових пристроїв, будується на двох послідовних блоках аналізу та верифікації подій, які можуть бути комбіновані по глибині розпізнавання, згідно із вимогами до точності розпізнавання та аналізу, швидкодії системи, різноманітності дій необхідних для розпізнавання та аналізу. Програмно-апаратний комплекс модуля розпізнавання позаштатних ситуацій може включати Згорткові нейронні мережі,
Рекурентні нейронні мережі, Штучні нейронні мережі та інші нейронні мережі, також бібліотеки аналізу комп'ютерного зору/бачення (Сотршїег Мізіоп). В результаті прийому даних медіапотоку і технічних станів з використанням бази даних блока аналізу подій, він надає масиви даних для аналізу, які математичними алгоритмами нейронних мереж та за допомогою програмного коду класифікує тип дій та поведінки визначеного об'єкта, наприклад: стоїть, йде, взаємодіє з терміналом, бере/кладе об'єкт, сидить, ламає, розбиває, тікає, відкриває, тощо. Далі результати аналізу передаються на блок верифікацій умов параметрам встановленим бізнес-логікою та цілями у цьому блоці.
Блок верифікації умов, згідно із визначеними параметрами бізнес-логіки, складається з трьох основних частин (Фіг. 3): Частина (А) налаштування параметрів умов, при яких буде виконано ціль бізнес-задачі, яка визначена бізнес-логікою, (В) частина перевірки виконання умови та (С) частини перевірки усіх або комбінації заданих умов.
Для прикладу Часова умова (В1) перевіряє, впродовж якого часу відбувається певна визначена поведінка людини (наприклад спроба зламати комірку) та по досягненню визначеного часу передає статус умови, що виконана або не виконана на Частину (С) перевірки умов.
Поведінкова умова (82) взаємодіє із Часовою умовою (В!) і визначає, чи була проаналізована та визначена поведінка (наприклад спроба зламати комірку), та передає статус умови, що виконана або не виконана на Частину (С) перевірки умов.
Умова Статусу обладнання (В3) виконує, наприклад, перевірку статусу відкритої комірки або чи знаходиться в робочому стані чарунковий пристрій, відповідно до даних технічних станів під час перевірки умов ВІ та В2, та передає статус умови, що виконана або не виконана на Частину (С) перевірки умов. Також можуть бути інші умови визначені бізнес-задачею та бізнес-логікою.
Якщо поточні умови відповідають заданим параметрам, то відповідний сигнал передається на модуль сповіщення та сигналізації, який відповідає за інтеграцію різних рішень пов'язаних із забезпеченням впливу на виниклі критичні ситуації, які є визначеними бізнес-логікою та бізнес- задачею. Цей модуль включає програмно-апаратне забезпечення з програмним кодом, який взаємодіє із програмним кодом модуля розпізнавання позаштатних ситуацій і при відповідності умови, комбінації умов або сукупності умов параметрам заданим блоком верифікації, він виконує запрограмований сценарій із рішеннями, які відповідають за вплив на виниклі критичні ситуації визначені бізнес-логікою та бізнес-задачею.
А саме: - звукова система впливу на виниклі критичні ситуації через відтворення голосного сигнального звуку для привертання сторонньої уваги до події, а також відлякування збудника 60 критичної події;
- світлова система впливу на виниклі критичні ситуації через засвічування яскравим світлом на прикладі світлової сирени; - система надсилання повідомлення відповідальній особі по безпеці пристроїв, при виконанні визначених бізнес-логікою та бізнес-задачею умов; - система відеонагляду, яка у випадку виконання умов надає потокове відображення відео для відповідальної особи по безпеці пристроїв для підтвердження виниклої критичної ситуації та можливості прийняти рішення про реакцію на критичну подію; - система оповіщення напряму в службу безпеки швидкого реагування для вирішення критичної ситуації що виникла.
Може бути використана одна комбінація або сукупність впливів на позаштатну ситуацію, згідно із описаними варіантами.
Таким чином, система з використанням мінімальної кількості технічних засобів, забезпечує максимально ефективний спосіб контролю безпеки автоматичних станцій надання поштових послуг. При цьому, забезпечується виявлення позаштатних ситуації та сповіщення відповідних служб та/або застосування звукового або світлового впливу.
Заявлений спосіб може бути використаний для забезпечення безпеки вмісту чарунок автоматичних станцій надання поштових послуг та реалізується на базі відомих технологій. В матеріалах заявки технічне рішення описане повністю, отже відповідає критерію патентоспроможності "промислова здатність".

Claims (10)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб контролю безпеки автоматичної станції надання поштових послуг, що полягає у встановленні до металевого корпусу щонайменше двох захищених чарунок, кожну з яких оснащують дверцятами та електромеханічним замком, роботою якого управляють за допомогою локального комп'ютера або віддаленого сервера, для цього виконують ідентифікацію користувача і, відповідно до результатів, відкривають або відмовляють у відкриванні визначеної чарунки, який відрізняється тим, що у місці (місцях) із кутом огляду, достатнім для спостереження за площиною дверцят чарунки, встановлюють щонайменше один засіб фото-, відеофіксації, за допомогою якого утворюють медіапотік даних, який передають по каналах телекомунікаційного зв'язку до локального комп'ютера або віддаленого сервера, де встановлюють модуль розпізнання підозрілих подій, який оснащують блоком аналізу подій та блоком верифікації подій умовам позаштатної ситуації, для чого у блоці аналізу подій створюють бібліотеку, яка містить дані, що є базою порівняння та класифікації подій, пов'язаних із безпекою станції, зафіксованих у визначений момент часу, за допомогою програмно- апаратного комплексу блока аналізу подій виконують аналіз отриманих даних, далі формують масив даних, який передають до блока верифікації подій умовам позаштатної ситуації, на якому спочатку налаштовують параметри умов, згідно із визначеною ціллю, перевіряють виконання умов, визначених параметрами позаштатної ситуації, якщо фіксують відповідність визначених умови, комбінації або сукупності умов позаштатної ситуації заданим параметрам, з блока верифікації подій подають сигнал на модуль сповіщення та сигналізації, за допомогою якого виконують відповідні дії, направлені на запобігання та/або усунення ситуації порушення безпеки вмісту чарунок, а якщо сукупність подій не відповідає умовам верифікації, то цикл повторюється із новоутвореним масивом даних подій, пов'язаних із безпекою станції, актуальним на відповідний момент часу.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що сигнал на відкривання/відмову у відкриванні чарунки подається по засобу дротового зв'язку через блок управління з локального комп'ютера або віддаленого сервера після виконання ідентифікації користувача, при цьому, у випадку успішної ідентифікації і подачі сигналу на відкривання, подають відповідний сигнал на замок визначеної чарунки, де електричний двигун провертає вал, який діє на відповідний важіль електромеханічного замка та відкриває його, якщо ідентифікацію не виконано, то відповідний сигнал не подається, про що повідомляється користувачу через користувацький інтерфейс, а дані про відмову фіксуються локальним комп'ютером або віддаленим сервером.
3. Спосіб за пп. 1, 2, який відрізняється тим, що користувацький інтерфейс може бути наданий користувачу за допомого дисплея локального комп'ютера або віддаленого сервера, що розміщено у термінальній комірці та/або додатку на кінцевому пристрої користувача, наприклад смартфоні.
4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що засіб фото-, відеофіксації являє собою камеру, яка може бути оснащена засобом бездротового телекомунікаційного зв'язку для зв'язку із 60 локальним комп'ютером або віддаленим сервером, або може бути з'єднана з локальним комп'ютером за допомогою дротовою зв'язку.
5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що на блоці аналізу подій утворюють бібліотеку комп'ютерного зору поведінкових реакцій користувача та їх тривалості, а також базу даних технічних станів чарунок.
6. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що бібліотека комп'ютерного зору включає дані типових поведінкових реакцій користувачів, які відкласифіковані за ознакою підозрілої та нормальної поведінки, а також за часовим інтервалом тривалості поведінкової реакції користувачів.
7. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що база даних технічних станів, яка включає набір даних про стан закриття або відкриття кожної чарунки та/або справності чарункового пристрою у поточний момент часу, утворюється шляхом електронного опитування електронних пристроїв кожної чарунки.
8. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що за допомогою програмного-апаратного комплексу блока аналізу подій класифікують тип поведінкової реакції визначеного користувача, результати такого аналізу передають на блок верифікації подій, де їх перевіряють на відповідність налаштованим параметрам відповідності позаштатній ситуації.
9. Спосіб за пп. 1, 8, який відрізняється тим, що параметри відповідності подій умовам позаштатної ситуації можуть включати верифікацію однієї події, комбінації подій або сукупності подій, пов'язаних із безпекою станції, залежно від заданих умов бізнес-процесу на блоці верифікації подій.
10. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що, якщо подія, комбінація подій або сукупність подій відповідають умовам верифікації позаштатної ситуації, то відповідну команду подають на модуль сповіщення і сигналізації, який відповідно до заданих параметрів може виконувати одну, декілька або сукупність дій, пов'язаних із запобіганням та/або усуненням наслідків дій, направлених на порушення безпеки станції, а саме: подача звукового сигналу, світлового сигналу або впливу, надсилання повідомлення відповідальній за безпеку службі або особі; надання потокового відображення для прийняття рішення відповідальній особі. 4 й чи . - її (с
Фіг. 1
UAU202201303U 2022-04-20 2022-04-20 Спосіб контролю безпеки експлуатації автоматичних станцій надання поштових послуг UA152509U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202201303U UA152509U (uk) 2022-04-20 2022-04-20 Спосіб контролю безпеки експлуатації автоматичних станцій надання поштових послуг

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202201303U UA152509U (uk) 2022-04-20 2022-04-20 Спосіб контролю безпеки експлуатації автоматичних станцій надання поштових послуг

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA152509U true UA152509U (uk) 2023-02-15

Family

ID=88700435

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202201303U UA152509U (uk) 2022-04-20 2022-04-20 Спосіб контролю безпеки експлуатації автоматичних станцій надання поштових послуг

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA152509U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20210158681A1 (en) Methods for Monitoring Security
CN108133527A (zh) 智慧园区门禁系统及其门禁认证方法和门禁管制方法
CN105023403B (zh) 一种基于工业安全应急指挥集成系统的联动控制方法
US20030005326A1 (en) Method and system for implementing a security application services provider
US11367341B2 (en) Monitoring security
US20070036395A1 (en) Reverse identity profiling system with alert function
CN105159255B (zh) 一种基于工业安全应急指挥集成系统的应急预案控制方法
CN105187771A (zh) 一种厂级综合监管平台
US10552684B2 (en) Image management system
WO2005024733A1 (en) System and method providing gated control and processing of persons entering or exiting secure areas or crossing borders
CN113538825A (zh) 一种用于校园翻墙事件报警方法及系统
CN100414554C (zh) 用于计算机的电子数据取证方法和系统
US11574245B2 (en) Method for securing a machine learning based decision system
CN113973193A (zh) 安全质量管控方法、电子设备及可读介质
CN113223222A (zh) 工业污染源智能监控系统
EP3828837A1 (en) Frictionless security processing
UA152509U (uk) Спосіб контролю безпеки експлуатації автоматичних станцій надання поштових послуг
KR101262363B1 (ko) 출입통제시스템
KR101421962B1 (ko) 출입자의 영상을 이용한 출입 관리 장치 및 출입자 감시 방법
WO2019014775A1 (en) BIOMETRIC ACCESS SECURITY PLATFORM
CN112351025B (zh) 一种适用于堡垒机的无人监护系统及其使用方法
US20200327910A1 (en) Dual Control Security Processing
KR102069567B1 (ko) 생체 인증을 이용한 통합배선시스템
US20230044156A1 (en) Artificial intelligence-based system and method for facilitating management of threats for an organizaton
Berberova et al. Risk-informed security system. The use of surveillance cameras for the particularly hazardous facilities safety