UA151558U - Модульне захисне сховище - Google Patents

Модульне захисне сховище Download PDF

Info

Publication number
UA151558U
UA151558U UAU202201417U UAU202201417U UA151558U UA 151558 U UA151558 U UA 151558U UA U202201417 U UAU202201417 U UA U202201417U UA U202201417 U UAU202201417 U UA U202201417U UA 151558 U UA151558 U UA 151558U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
arched
protective storage
modular protective
storage according
module
Prior art date
Application number
UAU202201417U
Other languages
English (en)
Inventor
Ілона Миколаївна Левковська
Олексій Олександрович Левковський
Original Assignee
Ілона Миколаївна Левковська
Олексій Олександрович Левковський
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ілона Миколаївна Левковська, Олексій Олександрович Левковський filed Critical Ілона Миколаївна Левковська
Priority to UAU202201417U priority Critical patent/UA151558U/uk
Publication of UA151558U publication Critical patent/UA151558U/uk

Links

Landscapes

  • Building Environments (AREA)

Abstract

Модульне захисне сховище, що являє собою монолітну арочно-зведену конструкцію, виконану у вигляді принаймні одного модуля життєзабезпечення, виготовленого із залізобетону, який містить основу, що служить опорним фундаментом і чорновою підлогою конструкції, опорні стіни і аркове склепіння, при цьому в одній з опорних стін виконано вхідний отвір, а також в одній опорній стіні розміщені вентиляційні отвори для монтажу вентиляційного обладнання, в арковому склепінні розміщено вихідний вентиляційний отвір.

Description

Корисна модель відноситься до галузі будівництва, а саме стосується сховищ та укриттів, що захищають від повітряного нападу, землетрусу, від стихійних лих, і може бути використана для підвищення виживаності та захисту населення, а також може бути використана для зберігання продуктів харчування, матеріальних цінностей. Сховище може бути використане, переважно, для індивідуального домашнього встановлення.
Відомі стаціонарні захисні споруди цивільної оборони, що зводяться зі збірно-монолітного залізобетону, які зводяться заздалегідь, а також захисні споруди, що зводяться в загрозливий період ("Захисні споруди цивільної оборони". Науковий редактор Шульгін В.М., 2007).
Головним недоліком таких споруд є те, що вони зводяться на будівельному майданчику з проведенням великого обсягу земляних робіт з вириванням котловану і подальшим обвалуванням, що займає велику кількість часу.
Відома збірно-розбірна фортифікаційна споруда, виконана збірно-розбірною з однотипних плоских стінових панелей і однотипних гнутих панелей покриття, всі панелі скріплені між собою в стик, при цьому всі панелі по своїй периферії мають рівномірно розташовані закладні деталі з різьбовими отворами, сполучні елементи панелей, верх усієї споруди під грунтовою обсипкою покритий міцним гідроізоляційним покриттям, а для входів у споруду і для перегородок споруди використані стінові панелі з вбудованими в них отворами (Патент ША 2526076, опубліковано 20.08.2014, Бюлетень Мо 23).
Недоліком відомого технічного рішення є низькі герметизаційні властивості конструкції та складність монтажу, що потребує підйомно-транспортних засобів.
З рівня техніки не виявлено технічного рішення, тотожного пропонованому.
В основу корисної моделі поставлено задачу створення простого та надійного модульного захисного сховища, що має низькі витрати на його зведення.
Поставлена задача вирішена в модульному захисному сховищі, що являє собою монолітну арочно-зведену конструкцію, виконану у вигляді принаймні одного модуля життєзабезпечення, виготовленого із залізобетону, який містить основу, що служить опорним фундаментом і чорновою підлогою конструкції, опорні стіни і аркове склепіння, в одній з опорних стін виконано вхідний отвір, а також в одній опорній стіні розміщені вхідні вентиляційні отвори для монтажу вентиляційного обладнання, в арковому склепінні розміщено вихідний вентиляційний отвір.
Зо Кілька модулів можуть бути об'єднані в ряди блоків.
Модуль арочно-зведеної конструкції може бути заглиблено відносно поверхні землі.
Модуль арочно-зведеної конструкції може бути встановлено на поверхні землі з подальшим засипанням шаром грунту.
Зовнішня поверхня модуля арочно-зведеної конструкції може бути покрита гідроізоляційним та теплоізоляційним матеріалами.
Вхідний отвір може бути забезпечений приставним вхідним тамбуром з лицьовою плитою з вентиляційними отворами, краї якої виступають за межі корпусу тамбура.
Використання сукупності всіх істотних ознак запропонованого технічного рішення скорочують терміни зведення захисних споруд модулів при їх монтажу за рахунок повної заводської готовності окремих блок-модулів. Виконання монолітної конструкції надійно забезпечує герметичність і захист тих, що укриваються від повітряних ударних хвиль, від фугасної дії та звичайних засобів ураження, дії отруйних і бактеріальних засобів.
Суть запропонованого технічного рішення пояснюється кресленнями (фіг. 1, фіг. 2, фіг. З, фіг. 4), на яких зображено: на фіг. 1 - схематично показаний загальний вигляд захисного сховища; на фіг. 2 - загальний вигляд захисного сховища з правого боку; на фіг. З - загальний вигляд захисного сховища ззаду; на фіг. 4. - загальний вигляд захисного сховища з позначенням місця конструктивного поділу.
Захисне сховище являє собою монолітну арочно-зведену конструкцію, виконану у вигляді принаймні одного модуля життєзабезпечення, який може бути заглиблено відносно поверхні землі, виготовлений із залізобетону і містить основу 1, що служить опорним фундаментом і чорновою підлогою конструкції, опорні стіни 2, 3, 4, 5 і аркове склепіння 6, що є перекриттям. В опорній стіні 2 виконаний вхідний отвір 7. В опорній стіні 2 розміщено вхідні вентиляційні отвори 8, 9 для монтажу вентиляційного обладнання, в арковому склепінні б розміщений вихідний вентиляційний отвір 10. Місце розташування та кількість отворів може варіюватися від розміру кінцевої конструкції, особливостей монтажу та потреби користувача сховища.
Конструкція являє собою або самостійний окремий модуль, або є частиною конструкції з декількох модулів, об'єднаних в блоки ряди. Опорні стіни 2, 3, 4, 5 і арочне склепіння 6 можуть бо мати покриття зовнішніх поверхонь з гідроізоляційних і теплоізоляційних матеріалів 11. Вхідний отвір 7 може бути забезпечений приставним вхідним тамбуром 12, що складається з короба 13 з арочним склепінням, виготовленим із залізобетону, лицьової плити 14 з дверним прорізом 15 та вхідними вентиляційними отворами 16, 17. Краї лицьової плити 14 виступають за межі корпусу короба 12. Лицьова плита, як частина створення приміщень під шаром насипних матеріалів, виконує функцію фіксації насипних матеріалів над склепінням приміщень і вхідної частини споруди Приставний вхідний тамбур 12 виконує функцію температурного буфера для підтримки постійної температури в приміщенні за рахунок додаткового грунту над конструкцією тамбура 12 і організації подвійного входу.
Використання конструкції
Зведення модульного захисного сховища при заглибленні відносно поверхні землі виконують наступним чином. Спочатку відривається котлован необхідної глибини (із використанням інженерної землерийної техніки. У котловані вирівнюється майданчик для встановлення монолітної конструкції з основою 1, стінами 2, 3, 4, 5 та перекриттям 6, оснащеними отворами 7, 8, 9, 10 для внутрішнього обладнання та систем життєзабезпечення.
Конструкція виготовляться поділеною на дві частини, лінія конструктивного поділу 18 вказана на фіг. 4, далі складається в цілу, на виробництві або безпосередньо на місці монтажу.
Після установки споруди проводять установку приставного тамбура 12, закріплення на зовнішній поверхні корпусу конструкції гідроїзоляційних та теплоізоляційних матеріалів 11. Шар засипки над склепінням повинен бути не менше 800 мм і не більше 1600 мм. Конструкція захисного покриття може бути встановлена на рівній площадці без заглиблення та засипання грунтом.
Використання запропонованого технічного рішення має такі переваги - швидкий монтаж, безпека, висока енергоефективність, екологічність, можливість застосування на складних рельєфах місцевості.

Claims (6)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Модульне захисне сховище, що являє собою монолітну арочно-зведену конструкцію, виконану у вигляді принаймні одного модуля життєзабезпечення, виготовленого із залізобетону, Зо який містить основу, що служить опорним фундаментом і чорновою підлогою конструкції, опорні стіни і аркове склепіння, при цьому в одній з опорних стін виконано вхідний отвір, а також в одній опорній стіні розміщені вентиляційні отвори для монтажу вентиляційного обладнання, в арковому склепінні розміщено вихідний вентиляційний отвір.
2. Модульне захисне сховище за п. 1, яке відрізняється тим, що кілька модулів об'єднані в ряди блоків.
З. Модульне захисне сховище за будь-яким з пп. 1, 2, яке відрізняється тим, що модуль арочно-зведеної конструкції заглиблено відносно поверхні землі.
4. Модульне захисне сховище за будь-яким з пп. 1, 2, яке відрізняється тим, що модуль арочно-зведеної конструкції встановлено на поверхні землі з подальшим засипанням шаром грунту.
5. Модульне захисне сховище за будь-яким з пп. 1, 2, яке відрізняється тим, що модуль арочно-зведеної конструкції покритий гідроїзоляційним та теплоізоляційним матеріалами.
6. Модульне захисне сховище за будь-яким з пп. 1, 2, 3, 4, 5, яке відрізняється тим, що вхідний отвір забезпечено приставним вхідним тамбуром з лицьовою плитою з вентиляційними отворами, краї якої виступають за межі корпусу тамбура.
UAU202201417U 2022-05-03 2022-05-03 Модульне захисне сховище UA151558U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202201417U UA151558U (uk) 2022-05-03 2022-05-03 Модульне захисне сховище

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202201417U UA151558U (uk) 2022-05-03 2022-05-03 Модульне захисне сховище

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA151558U true UA151558U (uk) 2022-08-10

Family

ID=89903235

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202201417U UA151558U (uk) 2022-05-03 2022-05-03 Модульне захисне сховище

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA151558U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Korkmaz et al. Earthquake hazard and damage on traditional rural structures in Turkey
RU114703U1 (ru) Бункер
US20120180425A1 (en) Method of Manufacturing Reinforced Structures
US4250671A (en) Anti-seismic constructions, in particular constructions with basements forming anti-atomic shelters
JP4871418B1 (ja) 防災機能を有するpc人工地盤と集落としての自治機能とを備えた集合住宅街区システム
Jain et al. The September 29, 1993, M6. 4 Killari, Maharashtra Earthquake in Central India
US20110083379A1 (en) Prefabricated sealed room assembly
UA151558U (uk) Модульне захисне сховище
JP7107564B2 (ja) 地下シェルター及びその設置方法
US5331782A (en) Basement enclosure
US10487527B2 (en) Tornado proof housing
RU2751172C1 (ru) Полевое сборно-разборное модульное фортификационное сооружение
RU2634320C1 (ru) Защитное сооружение гражданской обороны блок-модульного типа полной заводской готовности
RU2797515C1 (ru) Контейнерное фортификационное сооружение
Boas Archaeological evidence for the Mamluk sieges and dismantling of Montfort: a preliminary discussion
RU2112835C1 (ru) Устройство для гашения упругих волн при землетрясении
Karantoni et al. The performance of confined masonry buildings in the 2014 Cephalonia Earthquakes
SU1618843A1 (ru) Способ возведени заглубленного в грунт сооружени
RU2093650C1 (ru) Убежище
RU2065522C1 (ru) Здание
SU1756465A1 (ru) Стеновое ограждение подземного сооружени
JPS63167814A (ja) 地下室及びその構築法
GB1430638A (en) Multi-floor building construction method by prefabricated elements having a box-like structure and related prefabricated elements
UA155577U (uk) Спосіб блок-модульного будівництва підземних споруд
RU2062853C1 (ru) Сейсмостойкое многоэтажное железобетонное здание