UA151157U - Спосіб завантаження зерна у силос - Google Patents

Спосіб завантаження зерна у силос Download PDF

Info

Publication number
UA151157U
UA151157U UAU202200355U UAU202200355U UA151157U UA 151157 U UA151157 U UA 151157U UA U202200355 U UAU202200355 U UA U202200355U UA U202200355 U UAU202200355 U UA U202200355U UA 151157 U UA151157 U UA 151157U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
grain
loading
silo
corrugated
sleeve
Prior art date
Application number
UAU202200355U
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Миколайович Арендаренко
Тетяна Володимирівна Самойленко
Олег Миколайович Іванов
Original Assignee
Полтавський державний аграрний університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Полтавський державний аграрний університет filed Critical Полтавський державний аграрний університет
Priority to UAU202200355U priority Critical patent/UA151157U/uk
Publication of UA151157U publication Critical patent/UA151157U/uk

Links

Landscapes

  • Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)

Abstract

Спосіб рівномірного завантаження силосу зерном включає спрямування зернової маси вздовж гофрованого завантажувального рукава з механічним приводом підйому-опускання. Після проходження гофрованого рукава рух зернової маси набуває стрибкоподібного пересипного характеру, переміщуючись між каскадно розташованими спрямовуючими поверхнями з різною кривизною, з подальшою нормалізацією в рівномірно спадаючий зерновий потік з наступним розподіленням потоку зерна по конусній поверхні.

Description

Корисна модель належить до сільськогосподарського виробництва і може використовуватися для рівномірного та обережного завантаження зернового матеріалу в бункери та силоси різних типів.
Відомий спосіб на основі вертикального транспортеру гравітаційно-каскадного типу за патентом на корисну модель ША Мо 86163 Ш (МПК ВО7В 13/00) для завантаження зерна, що складається із вертикального транспортуючого каналу, утворений рядом пересипних пристроїв, які розташовані один під одним. Пересипні пристрої виконані у вигляді диска з бортом по його периметру, поверхня диска є робочою поверхнею, центральна частка якої виконана у вигляді конуса, а остання розбита на сектори - пересипні полиці, виконані плоскими або з випуклістю назустріч руху зерна. Пересипні полиці чергуються з наскрізними пересипними отворами.
Конусоподібна поверхня забезпечує центрівку суміжних дисків і необхідний зазор між ними. По кругу диск має бічний борт, який додає жорсткість конструкції диска і служить для утримання зерна і надання йому направленого руху, як і випуклості на пересипних полицях. Бічний борт, як і всі плоскі або випуклі пересипні полиці, направляє рух зерна в різні пересипні отвори, а також служить для розміщення кріпильних елементів при збірці дисків у вертикальний транспортуючий канал.
Недоліком відомого способу є наявність вертикального транспортуючого каналу, який звужує зерновий потік, що надходить в силос, приводячи до інтенсивного перетирання зерна між собою. Крім цього, пристрій складний у виготовлені.
Відомий також спосіб на основі використання вертикального транспортера гравітаційно- каскадного типу для завантаження зерна, зернових культур і гранул шроту в силос за патентом на корисну модель ШША Мо 83564 (МПК ВО7В 11/00, В07В 13/00), що має вертикальний транспортуючий канал, утворений рядом зрізаних конусів, які розташовані один під одним, і під кутом відносно один до одного. Вертикальний транспортуючий канал виконаний із зазором між суміжними зрізаними конусами, кожен верхній зрізаний конус встановлений назустріч суміжному до нього нижнього і розгорнений відносно до нього щодо вертикальної осі на 180", при цьому кожен зрізаний конус виконаний з лінійного поліетилену, а його внутрішня більша твірна поверхня має форму увігнутого лотка.
Проте відомий спосіб має наступні недоліки:
Зо - Збільшується час завантаження силосу зерном; - висока вірогідність утворення в нижній частині силосу залишків від перетирання зерна між собою; - складність монтажу зрізаних конусів під кутом природного укосу зерна різних культур, що закладаються на зберігання.
Відомий інший спосіб на основі пристрою за авторським свідоцтвом ЗУ Мо 1330060 А1 (МПК
Вб5О 65/32), що складається із вертикально встановленого циліндричного корпусу з центральним завантажувальним патрубком. Всередині циліндричного корпусу по осі завантажувального патрубка співвісно встановлені зрізані конуси, менші основи яких обернені основами уверх. Зрізані конуси оснащені горизонтальними козирками і закріплені на вертикальних стійках та підвішені до циліндричного корпусу. При асиметричному розміщенні завантажувального патрубка на верхніх основах конусів встановлюються обичайки.
Недоліком відомого способу є недостатнє зменшення швидкості падіння зерна, що приводить до його травмування від падіння з великої висоти на основу силосу. До негативу слід віднести можливість перетирання зерна між собою та боковими поверхнями зрізаних конусів.
Відомий також спосіб на основі пристрою за патентом на корисну модель ША Мо 4780, який складається із вертикального циліндричного завантажувального патрубка, під вихідним отвором, якого за допомогою кронштейнів співвісно установлена конічна обичайка (або воронка) з направленим додолу вихідним меншим торцевим отвором. Конічна обичайка встановлена із проміжком між нижнім краєм вертикального завантажувального патрубка та її верхнім краєм. Під конічною обичайкою (воронкою) за допомогою кронштейнів співвісно установлена конічна обичайка з направленим догори меншим торцевим отвором. Площа направленого догори меншого торцевого отвору обичайки вдвічі менша за площу направленого додолу вихідного меншого торцевого отвору обичайки, меншої за площу вихідного отвору завантажувального патрубка.
До основного недоліку способу на основі пристрою для завантаження силосу або подібної циліндричної оболонкової ємності сипким матеріалом слід віднести: порушення цілісності зерна із-за великої швидкості руху зверху донизу, а також травмування зерна при ударі його об стінки силосу.
Відомий спосіб на основі технічного засобу (пер://сІіемеіІапасазсадез.со.ик/ргодисів/гее-таїЇ- бо спше5) для заповнення великих накопичувальних об'ємів зерновим матеріалом, що виконаний у вигляді гофрованого рукава з направляючими, що може змінювати свою довжину вздовж вертикальної осі при залученні механізму підйому-опускання та усередині якого послідовно один під іншим, під кутом один до одного розташований суцільний ряд пересипних зрізаних конусів.
Недоліком способу на основі технічного засобу є складна багатоланкова конструкція та низька продуктивність внаслідок великого опору при гравітаційному переміщенні зернового потоку в рукаві.
Відомий також спосіб на основі силосу зі спіральним завантажувачем (патент України на корисну модель Мо 129364 МПК вВб5Оо 65/32 (2006.01), АОТЕ 25/00 (2006.01) за заявкою ц201805201 від 11.05.2018 р), до складу якого входить циліндрична ємність (із завантажувальним патрубком, що завершується відкритим гвинтовим каналом, утворений провертанням О-подібного профілю за гвинтовою лінією з переміним кроком та спрямований донизу силосу.
Недоліком силосу є складність монтажу гвинтового каналу усередині силосу, із-за потреби забезпечити плавний перехід між ділянками з різними кутами формування гвинтової спускної поверхні каналу та дотримання заданих значень цих кутів.
Відомий спосіб на основі силосу Фадєєва за патентом на корисну модель ША 81377 МПК (2013.01) АТР 25/00, до складу якого входить ємність для збереження зерна, завантажувальний патрубок, та гаситель швидкості падіння зерна зі завантажувального патрубка у вигляді нахилених лотків, сполучених між собою таким чином, що вихід з попереднього лотка сполучений із входом наступного лотка.
Недоліком способу на основі силосу Фадєєва є просипання частини зернового потоку через краї лотків в місці зміни його напрямку руху, що призводить до неконтрольованого падіння зерна з високої висоти з послідуючим деформаційним травмування у нижній частині силосу.
Найближчий аналогом є спосіб на основі використання пристрою для обережного завантаження зерна в силос (патент України на корисну модель Мо 125628 за заявкою ц201800817 від 29.01.2018), до складу якого входить гофрований завантажувальний рукав з механічним приводом підйому-опускання, у вихідному перерізі його рукава закріплена гнучкими ланками до його напрямних тороподібна тарілка з вигнутими назовні краями, центральною
Зо конусоподібною напрямною, зорієнтованою меншою своєю основою до внутрішнього простору рукава, та круговим масивом наскрізних отворів на днищі тарілки, що розпорошує гравітаційний потік зерна зі зменшенням швидкості його переміщення та рівномірного розподілення по вільній поверхні зернової маси у силосі.
Недоліком приведеного аналога є використання занадто громіздкого та матеріалоємного засобу гальмування та розсіювання зернового потоку, на основі якого реалізується розглянутий вище спосіб обережного завантаження зерна до силосу.
В основу корисної моделі поставлено задачу розробити спосіб завантаження зерна у силос, який би сприяв рівномірному завантаженню силосу зерном і убезпечував його від травмування під час його засипання у силосну споруду.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі рівномірного завантаження силосу зерном, що включає спрямування зернової маси вздовж гофрованого завантажувального рукава з механічним приводом підйому-опускання, згідно з корисною моделлю, після проходження гофрованого рукава рух зернової маси набуває стрибкоподібного пересипного характеру, переміщуючись між каскадно розташованими спрямовуючими поверхнями з різною кривизною, з послідуючою нормалізацією в рівномірно спадаючий зерновий потік з наступним розподіленням потоку зерна по конусній поверхні.
Суть корисної моделі пояснюється кресленням: на фіг. 1 зображено загальний вигляд завантажувального пристрою, на основі якого реалізується запропонований спосіб, на фіг. 2 - квадратний короб пристрою за виглядом А-А, на фіг. З - конусна поверхня за видом Б.
Завантажувальний пристрій пересипного типу, на основі якого реалізується запропонований спосіб, складається із гофрованого рукава 1, що має на своїй зовнішній бічній стороні напрямні у вигляді кілець 2, з протягнутими крізь них тросами 3, механізму приводу (не вказано) підйому- опускання рукава 1, трос З в нижній частині прямокутного короба 4 жорстко закріплений.
Прямокутний короб 4 пристрою складається із П-подібної частини 5, до якої кріпиться прямокутна пластина 6. Всередині короба 4 по правій стороні встановлені каскадно пересипні полиці 7 з прямолінійною скатною поверхнею під певним кутом до горизонту, причому кут а»аї»...»ди. В лівій внутрішній частині прямокутного короба 4 встановлені також каскадно пересипні полиці 8 з криволінійною скатною поверхнею. В нижній частині за допомогою штирів 9 закріплений зрізаний конусний розкидач 10. бо Завантажувальний пристрій пересипного типу, за допомогою якого реалізується запропонований спосіб, функціонує наступним чином.
При потребі завантаження пустого силосу зерном, механізмом підйому-опускання розтягують гофрований рукав 1 по всій його довжині разом із пристроєм пересипного типу 4 до низу силосу. Розправивши на повну довжину рукав 1, до його верхньої частини подають зерновий матеріал, який під впливом сили тяжіння Землі рухається в напрямку бетонної основи силосу. Досягши першої пересипної полиці 7, зерновий матеріал змінює свій вектор вертикальної швидкості на вектор швидкості, який направлений на другу криволінійну полицю 8.
Зерновий потік, таким чином, рухається донизу, послідовно пересипаючись та скочуючись з однієї поверхня на іншу. Шлях проходження зернового матеріалу збільшується і залежить від кількості встановлених у коробі пересипних полиць. Рухаючись у пересипному пристрої швидкість зернового матеріалу весь час змінюється як за величиною, так і за напрямком. Тому, на виході швидкість зернового матеріалу буде незначною і травмування зерна не відбувається.
Після виходу зернового матеріалу із пересипного пристрою потік зерна набуває рівномірно спадаючого характеру та потрапляє на бічну поверхню, зрізаного у верхній частині, конуса 10.
Потрапивши на конусну поверхню, частина зернового матеріалу скочується донизу по всьому периметру силосу, а деяка його частина через центральний отвір конуса 10 осипається в центральну частину силосу.
Таким чином, використання запропонованого способу сприяє зменшенню кінематичної енергії руху зерна, тим самим мінімізуючи можливе його деформаційне руйнування при зіткненні з твердими елементами накопичувального силосу та зменшуючи рівень травмування.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб рівномірного завантаження силосу зерном, що включає спрямування зернової маси вздовж гофрованого завантажувального рукава з механічним приводом підйому-опускання, який відрізняється тим, що після проходження гофрованого рукава рух зернової маси набуває стрибкоподібного пересипного характеру, переміщуючись між каскадно розташованими спрямовуючими поверхнями з різною кривизною, з подальшою нормалізацією в рівномірно спадаючий зерновий потік з наступним розподіленням потоку зерна по конусній поверхні.
    я т ро Фріг. 1
    Й з
    Фіг. 2
    Фіг. З
UAU202200355U 2022-01-31 2022-01-31 Спосіб завантаження зерна у силос UA151157U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202200355U UA151157U (uk) 2022-01-31 2022-01-31 Спосіб завантаження зерна у силос

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202200355U UA151157U (uk) 2022-01-31 2022-01-31 Спосіб завантаження зерна у силос

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA151157U true UA151157U (uk) 2022-06-08

Family

ID=89902920

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202200355U UA151157U (uk) 2022-01-31 2022-01-31 Спосіб завантаження зерна у силос

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA151157U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4564328A (en) Apparatuses for the loading of an enclosure with a particulate solid
EP2644539B1 (en) Mobile discharge device for powder and granular material storage silo and powder and granular material storage silo
US4611965A (en) Gravity-feed grain spreader
US3868028A (en) Grain distributor
US5289909A (en) Chute for bulk materials
US4138021A (en) Ducted material handling device for top unloading of a storage receptacle
CN207618533U (zh) 一种落料传送装置
US4160514A (en) Device for fluidizing and discharging divided material
UA151157U (uk) Спосіб завантаження зерна у силос
US5421379A (en) Method and apparatus for distributing granular material within a container
UA147750U (uk) Спосіб безпечного гравітаційного завантаження зерна у силос
UA151156U (uk) Завантажувальний пристрій пересипного типу
UA151152U (uk) Спосіб рівномірного завантаження силосу зерном
UA151150U (uk) Спосіб завантаження зерна у силос по гвинтовому каналу
UA151151U (uk) Пристрій для рівномірного завантаження силосу зерном
UA147746U (uk) Завантажувальний пристрій конусного типу
UA151280U (uk) Завантажувальний пристрій гвинтового типу
US3003667A (en) Device for the discharge of grain or similar small-sized material
US4252478A (en) Silos for storing granular material
UA147476U (uk) Cилос зі спіральним завантажувачем з неоднорідним покриттям поверхні спуску
WO2017051189A1 (en) Improved chute
CN206932717U (zh) 带有卸料装置的减碎粮仓
BE899420A (nl) Inrichting voor het aanvoeren, verdelen en kompakteren van los gestorte stoffen in een opslaghouder, voertuig of vaartuig.
US6471029B1 (en) Method and apparatus for distributing particles such as grain
US2741464A (en) Blending bin