UA150747U - Ендоваскулярний протез клапана для використання у серцевій та судинній хірургії "harmony” - Google Patents

Ендоваскулярний протез клапана для використання у серцевій та судинній хірургії "harmony” Download PDF

Info

Publication number
UA150747U
UA150747U UAU202107063U UAU202107063U UA150747U UA 150747 U UA150747 U UA 150747U UA U202107063 U UAU202107063 U UA U202107063U UA U202107063 U UAU202107063 U UA U202107063U UA 150747 U UA150747 U UA 150747U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
valve
stent
tube
endovascular
prosthesis
Prior art date
Application number
UAU202107063U
Other languages
English (en)
Inventor
Євген Володимирович Сегал
Віталій Григорович Мартищенко
Богдан Богданович Серденко
Анатолій Анатолійович Сокол
Original Assignee
Євген Володимирович Сегал
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Євген Володимирович Сегал filed Critical Євген Володимирович Сегал
Priority to UAU202107063U priority Critical patent/UA150747U/uk
Publication of UA150747U publication Critical patent/UA150747U/uk

Links

Abstract

Ендоваскулярний протез клапана для використання у серцевій та судинній хірургії містить, виготовлений з нітинолу, трубчастий пружний сітчастий каркас, що являє собою стент, здатний до розширення у імплантованому стані, та стулковий апарат, встановлений всередині стента. Стулковий апарат виконаний у вигляді трубки з еластичного біосумісного матеріалу, вшитої своїми верхньою і нижньою основами до відповідних верхньої і нижньої ділянок стента з можливістю утворення в імплантованому стані у трубці клапанного механізму, здатного скорочуватись/розширюватись у природному ритмі і підтримувати однонаправлений пульсуючий кровотік.

Description

Пропонована корисна модель належить до медицини, зокрема до кардіохірургії, а більш конкретно, до конструкції ендоваскулярного протеза клапана, призначеного для використання у серцевій та судинній хірургії, а саме, для заміни уражених, пошкоджених або нефункціонуючих власних аортальних/легеневих чи судинних клапанів у пацієнтів різного віку з серцево - судинними вадами.
Аортальний та легеневий клапани серця конструктивно дуже схожі і мають спільне походження, розвиток, анатомічну будову і функціонування. Результати досліджень, які вивчали розвиток клапанів аорти та легеневого стовбура, свідчать про те, що ці клапани починають розвиватися одразу ж після розподілу конотрункусу. Клапани починають свій розвиток із накопичення мезенхіми та розростання ендокардіальних подушок, слідом за цим здійснюється епітеліальномезенхімне перетворення. Таким чином, в отворах великих судин серця формуються мезенхімні клапани, основа яких значно більша та кріпиться до стінки судини, а вільна - тонша. Ендотелій судин переходить на заслінки майбутніх півмісяцевих клапанів. У подальшому в них відбувається диференціація клітин, синтез колагенових волокон і формоутворюючі процеси. Клапани швидко набувають форму кишені, у своїй основі вони ще зберігають потовщення, а по краю поступово витоншуються. Зарубіжні автори, вивчаючи розвиток клапанів, дійшли висновку, що для набуття форми, розмірів та будови має здійснитися процес ремоделювання, а саме контрольовані процеси проліферації та апоптозу клітин, а також гістогенезу (інформація з сайтів:
Шаторна В.Ф. Формування клапанного апарату серцяв ембріогенезі: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. біолог. наук: спец. 14.03.01 "нормальна анатомія" / Шаторна Віра
Федорівна. - Тернопіль, 2003. - 21 с.
Іпеаде апа тогрподепеїйс апаїувів ої Ше сагаїас маїме5 / Егедегіс у. де Гапде, Апіооп Г.М.
Моогтап, Робент Н. Апаегзоп (еї а!.| // Сітс. Вев. - 2004. -Мої. 95.- Р. 645-654).
Схожість аортального та легеневого клапанів дала можливість розробити ендоваскулярний протез, який можна використовувати для протезування як аортального, так і легеневого клапанів серця.
Стеноз аортального клапана найчастіше потребує хірургічного втручання, але з віком операція часто пов'язана з високими ризиками і через це взагалі може бути протипоказана.
Зо Багато проблем виникає і з легеневим клапаном, особливо у пацієнтів з такими вродженими вадами серця як тетрада Фалло, загальний артеріальний стовбур, відсутність клапана легеневої артерії тощо. У віддаленому періоді пацієнти після перенесених операцій часто потребують реконструктивних операцій на легеневому стовбурі з постановкою клапанного механізму. Відповідно до рекомендацій Європейського товариства кардіологів, альтернативою операціям з штучним кровообігом у цих випадках є ендоваскулярна імплантація аортального/легеневого клапана. Ендоваскулярне протезування аортального/легеневого клапана - сучасна процедура, що дозволяє провести лікування аортальної або легеневої вади без важкої операції зі штучним кровообігом, а протез клапана доставляється до місця імплантації через ендоваскулярний катетер. Ендоваскулярна операція переноситься пацієнтом набагато легше за традиційну, а тому може бути показана навіть важким хворим, які могли б не перенести хірургію з штучним кровообігом.
Найбільш близьким до пропонованого за кількістю суттєвих ознак є ендоваскулярний протез клапана для використання у серцевій та судинній хірургії, що включає, виготовлений з нітинолу, трубчастий пружний сітчастий каркас, що являє собою стент, здатний до розширення у імплантованому стані, та стулковий апарат, встановлений всередині стента міжнародна заявка
РСТ/ОЗ 2014/030078 (15.03.2014); публікація заявки РСТ: МО 2014/145338 (18.09.2014)|.
Згаданий протез, зокрема при його використанні у якості аортального клапана, забезпечує стабільну геометрію стулкового апарату, але зареєстровані випадки порушення геометрії зони коаптації і стулкового апарату через певний час після операції. Ця вада викликана тим, що зона коаптації стулок протеза є досить маленькою і не завжди відповідає фізіології аортального клапана певного пацієнта. Найчастіше - це недостатньо щільний контакт між стулками, а тому невелике ушкодження стулки призводить до появи недостатності, що суттєво зменшує ресурс таких протезів клапанів.
Тому у основу пропонованої корисної моделі поставлено задачу створення такого ендоваскулярного протеза клапана для використання у серцевій та судинній хірургії, який би мав більший ресурс.
Поставлена задача вирішується за рахунок створення умов для підвищення коаптації між стулками стулкового апарату протеза і його більшій відповідності анатомії і фізіології аортального/легеневого клапана пацієнта, що дозволило створювати коаптацію стулок протеза 60 близькою до фізіологічної.
Пропонований, як і відомий ендоваскулярний протез клапана для використання у серцевій та судинній хірургії, містить, виготовлений з нітинолу, трубчастий пружний сітчастий каркас, що являє собою стент, здатний до розширення у імплантованому стані, та стулковий апарат, встановлений всередині стента, згідно з корисною моделлю, стулковий апарат виконаний у вигляді трубки з еластичного біосумісного матеріалу, вшитої своєю верхнью і нижньою основами до відповідних верхньої і нижньої ділянок стента з можливістю утворення в імплантованому стані у трубці клапанного механізму, здатного скорочуватись/розширюватись у природному ритмі і підтримувати однонаправлений пульсуючий кровотік.
Особливістю пропонованого ендоваскулярного протезу є і те, що трубка для стулкового апарату виготовлена з політетрафторетиленової мембрани (ПТФЕ) чи з тканиномодифікованого біосумісного матриксу (ТБМ).
Ще одною особливістю пропонованого ендоваскулярного протеза є і те, що товщина стінки трубки стулкового апарату складає 0,10-0,15 мм.
У порівнянні з існуючими аналогами пропонований ендоваскулярний протез був розроблений у відповідності до анатомічних особливостей, фізіології і функціонування кореня аорти та легеневої артерії і має більш фізіологічну форму та оригінальну конструкцію стулкового апарату. Він максимально підходить для пацієнтів різних вікових груп з вродженими та набутими вадами аортальних та легеневих клапанів серця.
Пропонована конструкція ендоваскулярного протезу базується на багатьох вимірах кільця клапана, його синусів та синотубулярного з'єднання. Як наслідок цього, стулювим апаратом - запірним елементом такого клапана виступає трубка, виготовлена з політетрафторетиленової мембрани (ПТФЕ) чи з тканиномодифікованого біосумісного матриксу (ТБМ), яка розміщена всередині нітинолового каркасу, що нагадує форму "діжки" і може компактно укладатись в систему доставки діаметром 5 мм і транскатетерно через лівий чи правий шлуночки доставлятися в місце розташування аортального /легеневого клапана. При виході з системи доставки і під впливом температури тіла пацієнта нітіноловий каркас знову приймає висхідну форму "діжки" і залишається в порожнині аортальних/легеневих синусів. Різниця в діаметрах каркасу протезу та діаметрами кореня аорти/легеневої артерії забезпечує його нерухомість.
Сітчаста структура нітінолового каркасу не перекриває вічка коронарних артерій при постановці
Зо клапана в аортальну позицію.
Оптимальна товщина стінки клапанного механізму протезу з політетрафторетиленової мембрани (ПТФЕ) чи з тканинномодифікованого біосумісного матриксу (ТБМ) складає 0,10-0,15 мм і винайдена авторами експериментально. Так, при зменшенні товщини стінки менше за 0,10 мм втрачається жорсткість конструкції що зменшує її ефективність щодо можливості утримування об'ємних кровотоків та тиску в аорті /легеневій артерії. Збільшення ж товщини стінки більше за 0,15 мм викликає зменшення еластичних властивостей стінки клапанного механізму, що робить стінки ригідними і малорухливими. Тому оптимальною є товщина стінки клапанного механізму протеза 0,10-0,15 мм.
Суть пропонованої корисної моделі пояснюється схематичними кресленнями і фотографією.
На фігю. 1 показана заготовка для виготовлення стулкового апарата пропонованих ендоваскулярних протезів серцево-судинного клапана.
На фіг. 2 - схематично показана виготовлена з прямокутної заготовки трубка, з якої в подальшому буде сформовано стулковий апарат протеза.
На фіг. З - схематично показаний пропонований ендоваскулярний протез серцево-судинного клапана.
На фото 1 показана форма каркасу ендоваскулярного протеза серцево-судинного клапана до вшивання до нього стулкового апарату.
Пропонований ендоваскулярний протез клапана для використання у серцевій та судинній хірургії, включає, виготовлений з нітинолу, трубчастий пружний сітчастий каркас, що являє собою стент, здатний до розширення у імплантованому стані. Всередині стента 1 встановлений стулковий апарат, виконаний у вигляді трубки 2 з еластичного біосумісного матеріалу такого, як політетрафторетиленова мембрана (ПТФЕ) або тканиномодифікований біосумісний матрикс (ТБМ) товщиною 0,10 - 0,15 мм. Трубка 2 вшита своєю верхньою і нижньою основами до відповідних верхньої і нижньої ділянок стента 1. В основі протеза по його зовнішньому периметру нашита ущільнююча стрічка З (М). Враховуючи більший тиск крові в аорті та більші навантаження на протез, для зменшення рухомості протезу в аортальній позиції в його конструкції передбачено додаткові дуги-вушка, які фіксуються ззовні по верхньому краю стента 1 у трьох точках /не показано/.
Стент 1 має форму "діжки" і виготовлений з нітинолового дроту товщиною 0,2-0,3 мм. 60 Зовнішній верхній діаметр Юї верхньої основи стенту 1 складає О01-ЮОо-1 мм, де Оо - діаметр нижньої основи стента 1. Діаметр стента 1 у найширшому горизонтальному перерізі (95) складає У5-О0-УЕ-а5-0о02 мм 2 мм. Висота (17) стента 1 складає І 7-ЮОож4 мм.
Стулковий апарат протеза у вигляді трубки 2 виготовляють так.
Попередньо з листового еластичного біосумісного матеріалу такого, як політетрафторетиленова мембрана (ПТФЕ) або тканиномодифікований біосумісний матрикс (ТБМ) товщиною 0,10-0,15 мм вирізають прямокутну заготовку, довжину Г. довшої сторони якого визначають за формулою І -пО, де п - число 3,14, а О - діаметр кільця аортального/легеневого клапана. Ширину Т прямокутної заготовки для трубки 2 - коротшої сторони прямокутника - визначають за формулою: Т - Н - 2 мм, де Н - відстань між кільцем аортального/легеневого клапана та синотубулярним з'єднанням, яку визначають згідно розрахункових таблиць. На верхній ділянці прямокутної заготовки СО відмічають відстані майбутніх комісур М, М, таким чином розділяючи заготовку на три рівні частини: СМ-ММ-МО. Потім на розширювачі Гегара з цієї прямокутної заготовки формують порожнисту трубку 2, зшиваючи між собою менші сторони прямокутної заготовки СА та ОВ. Місце шва СО - позначка третьої комісури майбутнього клапана. Потім нижній край сформованої трубки 2 фіксують по колу до стенту 1 по діаметру Оо неперервним політетрафторетіленовим швом. Наступним кроком верхній край сформованої трубки 2, там де відмічені проєкції комісур, фіксують в трьох внутрішніх дугах-вушках до стента 1 П-подібними політетрафторетіленовими швами. Для більш тісного контакту протеза зі стінкою аорти/легеневої артерії та запобіганню виникнення можливої параклапанної недостатності в основу протеза по його зовнішньому периметру нашивають ущільнюючу стрічку З з ПТФЕ чи
ТБМ шириною 3-5 мм (фіг 3). Її верхній край фіксують до зовнішньої сторони стента 1 неперервним політетрафторетиленовим швом, а її нижній край фіксують неперервним швом, яким одночасно фіксується по периметру трубка 2 клапанного механізму в основі протеза.
Пропонований ендоваскулярний протез клапана може бути введений у відповідну зону серця або судини пацієнта за допомогою катетерного пристрою. При цьому стулковий апарат, виконаний у вигляді трубки 2, забезпечить утворення в імплантованому стані у трубці 2 клапанного механізму, здатного скорочуватисьгврозширюватись, у природному ритмі і підтримувати однонаправлений пульсуючий кровотік, забезпечуючи коаптацію стулок протеза близьку до фізіологічної, що дозволило збільшити ресурс пропонованого протеза порівняно з
Зо прототипом.
Пропонований ендоваскулярний протез клапана по всіх параметрах функціонування може бути використаний в серцевій та судинній хірургії. Він може бути використаний у пацієнтів різних вікових груп - як у дітей, так і у пацієнтів похилого віку, а його параметри підбираються індивідуально, базуючись на розмірах структур аортального/легеневого клапана.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Ендоваскулярний протез клапана для використання у серцевій та судинній хірургії, що містить, виготовлений з нітинолу, трубчастий пружний сітчастий каркас, що являє собою стент, здатний до розширення у імплантованому стані, та стулковий апарат, встановлений всередині стента, який відрізняється тим, що стулковий апарат виконаний у вигляді трубки з еластичного біосумісного матеріалу, вшитої своїми верхньою і нижньою основами до відповідних верхньої і нижньої ділянок стента з можливістю утворення в імплантованому стані у трубці клапанного механізму, здатного скорочуватисьврозширюватись у природному ритмі і підтримувати однонаправлений пульсуючий кровотік.
2. Ендоваскулярний протез за п. 1, який відрізняється тим, що трубка стулкового апарата виготовлена з політетрафторетиленової мембрани чи з тканиномодифікованого біосумісного матриксу.
3. Ендоваскулярний протез за будь-яким із пп. 1, 2, який відрізняється тим, що товщина стінки трубки стулкового апарата складає 0,10-0,15 мм.
у. я
І: в в ОК ох де Кк Я с їх « КК ка о ат в КК ки ЩЕ ЩЕ З Х у: За в Коен нн В ші ко Ех ще І о як ви ШЕ. 0 Оо0а5 Ач: ри ве. ! я г» «ріг. З
Фото 1
UAU202107063U 2021-12-09 2021-12-09 Ендоваскулярний протез клапана для використання у серцевій та судинній хірургії "harmony” UA150747U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202107063U UA150747U (uk) 2021-12-09 2021-12-09 Ендоваскулярний протез клапана для використання у серцевій та судинній хірургії "harmony”

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202107063U UA150747U (uk) 2021-12-09 2021-12-09 Ендоваскулярний протез клапана для використання у серцевій та судинній хірургії "harmony”

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA150747U true UA150747U (uk) 2022-04-06

Family

ID=89902944

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202107063U UA150747U (uk) 2021-12-09 2021-12-09 Ендоваскулярний протез клапана для використання у серцевій та судинній хірургії "harmony”

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA150747U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10327891B2 (en) Intra-annular mounting frame for aortic valve repair
RU177405U1 (ru) Протез клапана аорты
CA2967241C (en) Heart valve prosthesis
EP2621408B1 (en) Aortic valve devices
EP2621407B1 (en) Intra-annular mounting frame for aortic valve repair
CN109561961A (zh) 一种人工瓣膜及人工瓣膜植入方法
Kuetting et al. In vitro assessment of the influence of aortic annulus ovality on the hydrodynamic performance of self-expanding transcatheter heart valve prostheses
US20220331095A1 (en) Composite skirt for prosthetic heart valve and prosthetic heart valve
UA150747U (uk) Ендоваскулярний протез клапана для використання у серцевій та судинній хірургії "harmony”
RU2541043C2 (ru) Протез трикуспидального клапана сердца
RU223200U1 (ru) Опорный каркас для проведения экспериментальных имплантаций моделей искусственных клапанов сердца в аортальную позицию
US20220218479A1 (en) Intra-annular mounting frame for aortic valve repair
RU2747362C2 (ru) Способ протезирования всех структур выходного отдела правого желудочка, пульмонального клапана, легочного ствола
Repossini The Stentless Valve Concept
RU2734748C2 (ru) Способ протезирования всех структур корня аорты
RU2698983C2 (ru) Способ изготовления биопротеза клапана сердца на гибком опорном каркасе с низким профилем
Shoun et al. Design Improvement of Transcatheter Aortic Valves for Aortic Stenosis Patients
UA155780U (uk) Кондуїт для використання в серцевій та судинній хірургії
UA150515U (uk) Безкаркасний протез аортального клапана
UA155677U (uk) Ендоваскулярний протез аортального клапана серця
CN116528799A (zh) 基于组织的增强型心脏瓣膜
Luis et al. 3DE Appearance of the Different Types of Normal Mechanical and Biological Valves
Jallepalli Modeling and Analysis of a Novel Design for Application as an All-Carbon Vein Valve
Preston-Maher The development of a transcatheter mitral valve
Sadeghi Malvajerdi Preliminary Analysis of an Internal Annuloplasty Ring for the Aortic Valve