UA150598U - Спосіб виготовлення елементів складової декоративної площинної прикраси приміщення - Google Patents

Спосіб виготовлення елементів складової декоративної площинної прикраси приміщення Download PDF

Info

Publication number
UA150598U
UA150598U UAU202107386U UAU202107386U UA150598U UA 150598 U UA150598 U UA 150598U UA U202107386 U UAU202107386 U UA U202107386U UA U202107386 U UAU202107386 U UA U202107386U UA 150598 U UA150598 U UA 150598U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
decorative
room
veneer
planar decoration
width
Prior art date
Application number
UAU202107386U
Other languages
English (en)
Inventor
Денис Павлович Кантишев
Original Assignee
Денис Павлович Кантишев
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Денис Павлович Кантишев filed Critical Денис Павлович Кантишев
Priority to UAU202107386U priority Critical patent/UA150598U/uk
Publication of UA150598U publication Critical patent/UA150598U/uk

Links

Landscapes

  • Finished Plywoods (AREA)
  • Securing Of Glass Panes Or The Like (AREA)

Abstract

Спосіб виготовлення елементів складової декоративної площинної прикраси приміщення включає виготовлення сукупності плоских планок з зовнішньою декоративною поверхнею та протилежною їй робочою поверхнею для сполучення з поверхнею приміщення та з довжиною планки, що перевищує її ширину, шляхом покриття заготовки з листового матеріалу на основі деревини шпоном або фарбою з утворенням декоративної поверхні. При виготовленні декоративних планок використовують фанерні заготовки з товщиною S у межах від 1 до 20 мм та шириною В у межах від 5 до 100 мм, які розрізають на частини з довжиною L у межах від 10 до 3000 мм.

Description

Корисна модель належить до покриттів або облицювання, наприклад, для стін або стелі приміщення, які виконують у формі декоративної площинної прикраси з декількох однотипних елементів, переважно дерев'яних.
Відомо аналогічні способи виготовлення елементів складової декоративної площинної прикраси приміщення, серед яких найближчими є наступні. Відомо спосіб виготовлення облицювальної панелі, описаний у патенті КОЗ35 647 Ц1, дата публікації - 27.01.2004, прийнятий за близький аналог. Згідно з описом до близького аналогу, спосіб включає виготовлення сукупності плоских планок з зовнішньою декоративною поверхнею та протилежною їй робочою поверхнею для сполучення з поверхнею приміщення та з довжиною планки, що перевищує її ширину, шляхом покриття заготовки шпоном або фарбою з утворенням декоративної поверхні.
Отримана таким способом складова декоративної площинної прикраси має вигляд облицювальної планки, що застосовується переважно для обробки внутрішніх стін та стель приміщень, і має форму дерев'яної довгомірної рейки з плоскою або фігурною зовнішньою поверхнею та з поздовжнім пазом на одній з бічних сторін, а на іншому боці - з поздовжнім пазом або виступом для шипового з'єднання з суміжними планками. Недоліком такого способу є отримання елементів складової декоративної площинної прикраси у формі довгомірної рейки, що погіршує міцність зчеплення з поверхнею приміщення через достатньо велику вагу довгомірної планки, а також обмежує варіанти формотворення декоративної площинної прикраси через довгомірність рейки і необхідність її кріпити до сусідніх рейок бічними сторонами встик через шипове з'єднання.
В основу корисної моделі поставлена задача підвищення надійності сполучення елементів складової декоративної площинної прикраси з поверхнею приміщення, а також спрощення транспортування елементів складової декоративної площинної прикраси та їх сполучення з поверхнею приміщення.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі виготовлення елементів складової декоративної площинної прикраси приміщення, який включає виготовлення сукупності плоских планок з зовнішньою декоративною поверхнею та протилежною їй робочою поверхнею для сполучення з поверхнею приміщення та з довжиною планки, що перевищує її ширину, шляхом покриття заготовки з листового матеріалу на основі деревини шпоном або фарбою з
Зо утворенням декоративної поверхні, згідно з корисною моделлю, при виготовленні декоративних планок використовують фанерні заготовки з товщиною 5 у межах від 1 до 20 мм та шириною В у межах від 5 до 100 мм, які розрізають на частини з довжиною Г. у межах від 10 до 3000 мм.
Створення декоративної площинної прикраси на поверхні приміщення, наприклад у вигляді вертикальних смуг на стіні приміщення від підлоги до стелі, має такий недолік, що, якщо утворювати кожну смугу з суцільної декоративної планки від підлоги до стелі, то це потребує досить великої міцності зчеплення (сили адгезії) між робочою поверхнею декоративної планки та поверхнею приміщення. І навіть при забезпеченні потрібної міцності зчеплення підвищується можливість самостійного відриву декоративної планки від поверхні приміщення під дією достатньо великої ваги такої планки. Більш того, використання декоративної планки з довжиною від підлоги до стелі не дозволяє утворити декоративну площинну прикрасу різної конфігурації, що обмежує варіанти застосування її елементів, а також призводить до необхідності застосування додаткових будівельних засобів для утримання декоративної планки під час її приклеювання до поверхні приміщення. У випадку виготовлення декоративних планок з фанерних заготовок з товщиною 5 у межах від 1 до 20 мм та шириною В у межах від 5 до 100 мм, які розрізають на частини з довжиною Г. у межах від 10 до 3000 мм, зменшують силу адгезії, необхідної для міцного та надійного сполучення декоративної планки з поверхнею приміщення, і таким чином, вимоги до клейкого засобу, що використовують для сполучення, а також підвищують надійність зчеплення кожної декоративної планки з поверхнею за рахунок зменшення її ваги, збільшують варіанти формоутворення декоративної площинної прикраси за рахунок сполучення декількох декоративних планок торцями встик до отримання вертикальної смуги певної довжини, згідно з формою декоративної площинної прикраси. За рахунок визначених вище розмірів фанерних заготовок для декоративних планок поліпшують умови для їх транспортування до місця збирання декоративної площинної прикраси.
Згідно з одним із переважних варіантів виконання корисної моделі, декоративні планки розрізають на частини за допомогою лазерного деревообробного верстата або фрезерного верстата по дереву, або деревообробного верстата для поздовжнього розпилювання, чим спрощують спосіб виготовлення складових елементів прикраси за рахунок забезпечення точності розрізання, забезпечують високу якість розкрою за рахунок тонкої лінії зрізу та рівних торцевих поверхонь фанерних заготовок, які потрібні для якісного з'єднання між собою для бо утворення безшовного вигляду вертикальних смуг декоративної площинної прикраси.
Відповідно до ще одного з варіантів виконання корисної моделі, для покриття заготовки використовують натуральний шпон або кольоровий шпон, або модифікований шпон, або лущений шпон, чим розширюють варіанти створення декоративної площинної прикраси на поверхні приміщення.
Відповідно до ще одного з варіантів виконання корисної моделі, для покриття заготовки використовують фарбу на водній основі або фарбу на алкідній основі, або фарбу на масляній основі, чим додатково розширюють варіанти створення декоративної площинної прикраси на поверхні приміщення.
Наступним надано приклад здійснення способу виготовлення елементів складової декоративної площинної прикраси приміщення та їх застосування для створення декоративної площинної прикраси на поверхні приміщення. Наведений приклад не обмежує інших можливих варіантів виконання винаходу, а тільки підтверджує можливість його здійснення.
Спосіб виготовлення елементів складової декоративної площинної прикраси приміщення включає отримання заготовок, наприклад, прямокутної форми з листового фанерного матеріалу, з товщиною 5 у межах від 1 до 20 мм, наприклад 5 мм, та шириною В у межах від 5 до 100 мм, наприклад 50 мм. У випадку заготовок складної геометричної форми, наприклад хвилястої в плані форми, шириною В є відстань між крайніми точками сусідніх хвиль. Отримані фанерні заготовки розрізають за допомогою лазерного різання фанери на частини з довжиною
Ї у межах від 10 до 3000 мм, наприклад 50 мм. Потім виконують покриття фанерної заготовки модифікованим шпоном або фарбою на водяній основі з утворенням декоративної поверхні та протилежної їй робочої поверхні, придатної для сполучення з поверхнею приміщення.
Створення декоративної площинної прикраси на поверхні приміщення утворюють шляхом сполучення робочої поверхні кожної з сукупності плоских планок з поверхнею приміщення, наприклад стіною, з використанням засобу адгезії, такого як двостороння клейка стрічка (скотч) та/лабо клей. При створенні декоративної площинної прикраси плоскі планки можуть розташовувати без проміжку між вертикальними смугами або з певним проміжком, з отриманням суцільної декоративної площинної прикраси у вигляді ЗО панелі на стіні. Плоскі планки також можуть розташовувати горизонтально або під кутом, або у біль-якій комбінації, залежно від форми площинної прикраси, яку потрібно створити.
Таким чином, за рахунок корисної моделі досягають підвищення надійності сполучення елементів складової декоративної площинної прикраси з поверхнею приміщення, а також зручності транспортування елементів складової декоративної площинної прикраси та їх сполучення з поверхнею приміщення.

Claims (4)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб виготовлення елементів складової декоративної площинної прикраси приміщення, який включає виготовлення сукупності плоских планок з зовнішньою декоративною поверхнею та протилежною їй робочою поверхнею для сполучення з поверхнею приміщення та з довжиною планки, що перевищує її ширину, шляхом покриття заготовки з листового матеріалу на основі деревини шпоном або фарбою з утворенням декоративної поверхні, який відрізняється тим, що при виготовленні декоративних планок використовують фанерні заготовки з товщиною 5 у межах від 1 до 20 мм та шириною В у межах від 5 до 100 мм, які розрізають на частини з довжиною Г. у межах від 10 до 3000 мм.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що декоративні планки розрізають на частини за допомогою лазерного деревообробного верстата або фрезерного верстата по дереву, або деревообробного верстата для поздовжнього розпилювання.
З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що для покриття заготовки використовують натуральний шпон або кольоровий шпон, або модифікований шпон, або лущений шпон.
4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що для покриття заготовки використовують фарбу на водній основі або фарбу на алкідній основі, або фарбу на масляній основі.
UAU202107386U 2021-12-20 2021-12-20 Спосіб виготовлення елементів складової декоративної площинної прикраси приміщення UA150598U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202107386U UA150598U (uk) 2021-12-20 2021-12-20 Спосіб виготовлення елементів складової декоративної площинної прикраси приміщення

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202107386U UA150598U (uk) 2021-12-20 2021-12-20 Спосіб виготовлення елементів складової декоративної площинної прикраси приміщення

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA150598U true UA150598U (uk) 2022-03-02

Family

ID=89903009

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202107386U UA150598U (uk) 2021-12-20 2021-12-20 Спосіб виготовлення елементів складової декоративної площинної прикраси приміщення

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA150598U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10285499B2 (en) Composed element and corner connection applied herewith
US5210990A (en) C-channel construction member
US2390087A (en) Sheathing unit
US9441373B1 (en) Glue laminated timber
US10870997B2 (en) Lap siding product with snap break
UA150598U (uk) Спосіб виготовлення елементів складової декоративної площинної прикраси приміщення
US2253667A (en) Plywood wallboard
US3216875A (en) Method of making structural materials
US3865681A (en) Method of preparing lumber having properties of clear grade lumber from common grade lumber
RU2297332C2 (ru) Криволинейный композитный элемент и способ его изготовления
KR101406946B1 (ko) 복합패널의 제조방법 및 복합패널
JP2006233638A (ja) 木質床材及びその敷設方法
JPH11240001A (ja) 木質複合板
JPH10249816A (ja) 木質系造作材及びその成形方法
WO2006101413A1 (fr) Element de construction composite
CA3020609A1 (en) Osb board and use of the same
US8850777B2 (en) Wall board with edge strip and method for production thereof
RU181316U1 (ru) Столярная плита
FI85404B (fi) Stolpkonstruktion ihopsatt av traedelar och foerfarande foer framstaellning av denna.
US20220298081A1 (en) Methods of reducing fiber cement waste and fiber cement articles produced therefrom
RU47286U1 (ru) Композитный конструкционный элемент
RO127209B1 (ro) Placă uşoară de lemn tip lambriu
RU46970U1 (ru) Композитный конструкционный элемент
US677800A (en) Process of the manufacture of mosaic art panels.
FI103492B (fi) Puutuote ja sen valmistusmenetelmä