UA150205U - Спосіб будівництва тунелю - Google Patents

Спосіб будівництва тунелю Download PDF

Info

Publication number
UA150205U
UA150205U UAU202104852U UAU202104852U UA150205U UA 150205 U UA150205 U UA 150205U UA U202104852 U UAU202104852 U UA U202104852U UA U202104852 U UAU202104852 U UA U202104852U UA 150205 U UA150205 U UA 150205U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
tunnel
trench
reinforced concrete
construction
traffic
Prior art date
Application number
UAU202104852U
Other languages
English (en)
Inventor
Віталій Іванович Лобачев
Original Assignee
Віталій Іванович Лобачев
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Віталій Іванович Лобачев filed Critical Віталій Іванович Лобачев
Priority to UAU202104852U priority Critical patent/UA150205U/uk
Publication of UA150205U publication Critical patent/UA150205U/uk

Links

Landscapes

  • Lining And Supports For Tunnels (AREA)

Abstract

Спосіб будівництва тунелю для проїзду транспорту, проходу пішоходів, автомобільного паркінгу, при якому, відповідно до запланованого напрямку тунелю, прокладають певної довжини та ширини траншею (котлован), в яку послідовно встановлюють залізобетонні конструкції відповідної конфігурації та розміру, які при установці одна за одною утворюють тунель відповідного розміру. При цьому висота траншеї розраховується таким чином, щоб при установці залізобетонної конструкції її верхня частина була нижче рівня поверхні землі. Після установки залізобетонних конструкцій залишки простору траншеї засипають землею та розрівнюють.

Description

Корисна модель належить до галузі побудови дорожньої інфраструктурної мережі, а саме побудови дорожніх розв'язок (перетинів), підземних пішохідних переходів, підземного автомобільного паркінгу.
Коли розміри інтенсивності руху транспорту перевищують пропускну здатність перехрестя з організацією руху в одному рівні або воно викликає складність з точки зору безпеки руху та впливу на оточуюче середовище, вирішується питання про будівництво на цьому вузлі розв'язки в різних рівнях.
Найефективнішим способом підвищення пропускної здатності вулиць міста, покращення умов безпеки руху транспорту та пішоходів, зниження шуму та загазованості є влаштування перетинів міських шляхів сполучення з організацією руху на них у різних рівнях. Будівництво міських дорожньо-транспортних перетинів у різних рівнях слід реалізувати тоді, коли всі інші способи підвищення пропускної здатності пересічень вичерпані. При цьому слід враховувати ту обставину, що організація руху транспорту в різних рівнях на одному перетині міських вулиць (доріг) розв'язує тільки локальну задачу, що стосується конкретного вузла, а не всієї магістралі в цілому. Підвищення пропускної здатності та безпеки руху на перетині у різних рівнях, в основному, пояснюється розподілом прямих потоків по вертикалі (зняття найбільш небезпечних конфліктних точок) й будівництвом спеціальних з'їздів для потоків, що повертають.
Будівництво дорожньо-транспортного перетину в різних рівнях включає великі капіталовкладення. Разом із тим, його економічна доцільність виправдовується економією за рахунок скорочення транспортних витрат та кількості ДТП на вузлі. Світова та вітчизняна практика накопичила великий досвід будівництва дорожньо-транспортних перетинів у різних рівнях, що дає можливість оцінити все розмаїття цих споруд у містах з метою подальшого удосконалення їх проектування, будівництва та експлуатації.
За конструкцією основних штучних споруд перетини в різних рівнях розрізняють: з улаштуванням тунелю; з улаштуванням естакади; з улаштуванням мосту; з улаштуванням кількох типів штучних споруд.
За ознакою висотного рішення, перетини в різних рівнях бувають у: двох рівнях; трьох рівнях; чотирьох та більше рівнях.
Одним із перспективних напрямків розвитку сучасних та майбутніх міст, є широке використання їхнього підземного простору. У першу чергу, підземний простір повинен освоюватися в центральних районах міст, які мають дефіцит у вільних територіях та максимальне завантаження транспортом, з урахуванням природного рельєфу місцевості (горбів, височин, укосів, гірських схилів і т.п.).
Активне використання підземного простору міста дозволяє: ефективно формувати архітектурно-планувальну структуру міст; покращити транспортне та пішохідне обслуговування населення; збільшити пропускну здатність міських вулиць і доріг; вирішити проблему автомобільних стоянок; раціонально розмістити об'єкти інженерного устаткування; покращити санітарно-гігієнічний стан міст; використовувати в разі необхідності підземні споруди для потреб цивільної оборони.
Будівництво підземних споруд пов'язане із значними капіталовкладеннями. Залежно від типу підземної споруди, а також від містобудівних та інженерно-геологічних умов, вартість будівництва підземних споруд може в 1,5-2,0 рази перевищувати вартість будівництва аналогічних надземних споруд.
Одним з ефективних способів розосередження інтенсивного транспортного потоку, при перевантаженні міських магістралей, є пропуск частини транспортного потоку в автотранспортних тунелях.
Тунелями називають інженерні споруди, що розташовані на деякій глибині під поверхнею землі, і які використовуються для пропуску чи зберігання транспортних засобів, розміщення промислових, комунально-побутових, торговельних та видовищних підприємств, а також мають багатоцільове призначення - об'єднувати транспортні, інженерні об'єкти, підприємства торгівлі, споруди цивільної оборони.
Такі тунелі поділяються на дві групи: 60 Мілкого закладання глибокого закладання.
Тунелі мілкого закладання в містах споруджують для: організації руху в різних рівнях на перехрещеннях, примиканнях та розгалуженнях магістралей; збільшення пропускної здатності окремих ділянок магістралей; покращення структури ВДМ міста; підвезення пасажирів, товарів, різних вантажів до торгових комплексів, а також до транспортних комплексів (вокзал, аеропорт, великі автостоянки, гаражі тощо).
Найпростішим вирішенням при організації руху в різних рівнях на перетинах міських магістралей є заглиблення однієї з магістралей, що пересікаються, у виїмці з природними укосами. Для в'їзду та виїзду автомобілів з виїмки в місцях укосів влаштовуються пандуси. Таке вирішення вимагає значної території через необхідність влаштування укосів. Заміна укосів підпірними стінками зменшує потребу вузла в території, проте при цьому ускладнюється влаштування в'їздів та виїздів на перетині. Особливо раціональним є будівництво шляхопроводів тунельного типу при випуклому рельєфі.
Перетин у різних рівнях із використанням тунелю дозволяє: 1. ефективно використовувати міську територію; 2. створювати більш комфортне, з точки зору шуму, міське середовище.
При спорудженні автотранспортного тунелю на перетині двох магістралей, його бажано закласти в напрямку більш широкої магістралі.
Різновидом автотранспортних тунелів є тунелі для збільшення пропускної здатності міських магістралей (виконуються як тунелі мілкого закладання).
Найважливішим елементом тунелю, який утворює його внутрішню поверхню є оправа. Це постійна, тримальна конструкція, що призначена для надання тунелю його проектного обрису.
Вона повинна мати - достатні міцність, стійкість і водонепроникність. Оправу споруджують безпосередньо у котловані або у виробці - порожнина, що штучно створюється в земній корі.
Але спорудження оправи у котловані або у виробці має ряд недоліків, а саме неможливість механізувати виконання робіт, досить великий час застигання бетону, що збільшує строки будівництва тунелю, необхідність нанесення гідроізоляції оправки, на місті будівництва, що також збільшує час будівництва, неможливість часткової заміни пошкодженої частини оправки
Зо тунелю.
Усунення вищезазначених недоліків і є задачею даної корисної моделі.
Поставлена задача вирішується за допомогою способу будівництва тунелю для проїзду транспорту за яким відповідно до запланованого напрямку тунелю, прокладають певної довжини та ширини траншею (котлован), в яку послідовно встановлюють залізобетонні конструкції відповідної конфігурації та розміру, і які при установці одна за одною утворюють тунель відповідного розміру, при цьому висота траншеї розраховується таким чином, щоб при установці залізобетонної конструкції її верхня частина була нижче рівня поверхні землі, після установки залізобетонних конструкцій залишки простору траншеї засипають землею та розрівнюють.
Залізобетонні конструкції в місцях з'єднання між собою облаштовані засобами кріплення між собою.
Технічний результат від здійснення даного способу побудови тунелю полягає у підвищенні продуктивності праці при створенні оправки тунелю, зниження трудоємкості робіт та зменшення часу будівництва тунелю, зниження матеріалозатрат та механізації робіт при будівництві тунелю, можливість швидкої заміни залізобетонної конструкції у разі її пошкодження.
Даний спосіб здійснюється таким чином. При плануванні виконання тунелю, залежно від запланованої довжини, здійснюють розрахунок необхідної для його компонування кількості залізобетонних конструкцій, їх конфігурацію та розміри та замовляють їх виконання на відповідному заводі. При виготовленні та готовності даних конструкцій до використання, відповідно до напрямку запланованого тунелю викопують траншею (котлован) відповідної довжини та ширини.
Відповідно до плану будівництва та конфігурації даних конструкцій, здійснюють їх установку в траншею одна до одної та з'єднують між собою. Виконують внутрішню обробку утвореного тунелю відповідно до цілей експлуатації.
Після установки залізобетонних конструкцій залишки простору траншеї засипають землею та розрівнюють.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб будівництва тунелю для проїзду транспорту, проходу пішоходів, автомобільного паркінгу, при якому, відповідно до запланованого напрямку тунелю, прокладають певної довжини та ширини траншею (котлован), в яку послідовно встановлюють залізобетонні конструкції відповідної конфігурації та розміру, які при установці одна за одною, утворюють тунель відповідного розміру, при цьому висота траншеї розраховується таким чином, щоб при установці залізобетонної конструкції її верхня частина була нижче рівня поверхні землі, після установки залізобетонних конструкцій залишки простору траншеї засипають землею та розрівнюють.
2. Спосіб будівництва тунелю для проїзду транспорту, проходу пішоходів, автомобільного паркінгу за п. 1, який відрізняється тим, що залізобетонні конструкції в місцях з'єднання між собою облаштовані засобами кріплення між собою.
UAU202104852U 2021-08-27 2021-08-27 Спосіб будівництва тунелю UA150205U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202104852U UA150205U (uk) 2021-08-27 2021-08-27 Спосіб будівництва тунелю

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202104852U UA150205U (uk) 2021-08-27 2021-08-27 Спосіб будівництва тунелю

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA150205U true UA150205U (uk) 2022-01-12

Family

ID=89902794

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202104852U UA150205U (uk) 2021-08-27 2021-08-27 Спосіб будівництва тунелю

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA150205U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR20070094362A (ko) 효율적인 공간 활용을 위한 운송교통로의 축조 방법 및교통 체계의 수립 방법
CN106192640A (zh) 一种利用开敞式下沉道路的城市规划方法
CN103088734B (zh) 城市主干道立体运输系统
UA150205U (uk) Спосіб будівництва тунелю
CN104093905A (zh) 便于对已建成的十字路口进行改造的十字路口结构
CN114277843B (zh) 一种地下通道结构及施工方法
UA144043U (uk) Спосіб будівництва тунелю
CN203096539U (zh) 城市主干道立体运输系统
CN109487694B (zh) 铁路站场改扩建中在运营道路上接建箱形桥的方法
CN111663815A (zh) 一种路下隧道式立体车库及其施工方法
CN110644306A (zh) 城市道路十字路口设计和施工优化技术方案
Albitar et al. Chancellor Boulevard Redesign
Kear et al. Wesbrook Mall Redesign: Phase 4
CN211815239U (zh) 一种地下道路与地面桥梁的合建结构
Dhaliwal et al. Redesign of 16th Avenue/SW Marine Drive Intersection Final Design Report
Kennelly et al. Niagara Transformed
CN110629615A (zh) 一种无红绿灯交通
Addison et al. East Mall Redesign Project
CN113818296A (zh) 顶部堆土山形建筑顶部施工道路及其施工方法
Brent Drive time
Zhang et al. Feasibility Study Stage of Highway Engineering in Mountainous Area Compilation of Estimation Quantity Table of Temporary Works
Voropaeva et al. MULTI-LEVEL BRIDGES: ADVANTAGES AND DEVELOPMENT PERSPECTIVE
DE102020005881A1 (de) Straßenbefestigung
RU67104U1 (ru) Путепровод
GB2413142A (en) Roundabout arrangement for road tunnels