UA150096U - Спосіб віддаленого підключення системи охоронної сигналізації до пульта централізованого спостереження - Google Patents

Спосіб віддаленого підключення системи охоронної сигналізації до пульта централізованого спостереження Download PDF

Info

Publication number
UA150096U
UA150096U UAU202104791U UAU202104791U UA150096U UA 150096 U UA150096 U UA 150096U UA U202104791 U UAU202104791 U UA U202104791U UA U202104791 U UAU202104791 U UA U202104791U UA 150096 U UA150096 U UA 150096U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
control panel
identification features
alarm system
remote
identification
Prior art date
Application number
UAU202104791U
Other languages
English (en)
Inventor
Вадим Миколайович Кирничний
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Українські Охоронні Системи"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Українські Охоронні Системи" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Українські Охоронні Системи"
Priority to UAU202104791U priority Critical patent/UA150096U/uk
Publication of UA150096U publication Critical patent/UA150096U/uk

Links

Landscapes

  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)
  • Alarm Systems (AREA)

Abstract

Спосіб віддаленого підключення системи охоронної сигналізації до пульта централізованого спостереження (ПЦС) включає прийом повідомлення, що містить ідентифікаційні ознаки приймально-контрольного приладу (ПКП) системи охоронної сигналізації, обладнаного процесорним пристроєм та енергонезалежною пам'яттю, придатними для виконання команд операційної системи ПКП, а також обладнаного сукупністю засобів обміну даними, до яких входить щонайменше один засіб обміну даними із датчиками системи охоронної сигналізації, щонайменше один GSM-модуль з щонайменше одним ідентифікаційним модулем абонента, зареєстрованим у мережі стільникового зв'язку під номером абонента цієї мережі стільникового зв'язку, та щонайменше один пристрій під'єднання до мережі Інтернет, з наступним збереженням отриманих ідентифікаційних ознак ПКП у запам'ятовуючому пристрої ПЦС та встановленням каналу передачі даних від ПКП до ПЦС з використанням збережених ідентифікаційних ознак. При цьому як ідентифікаційні ознаки ПКП використовують вказаний вище номер абонента мережі стільникового зв'язку та пультовий номер, згенерований при отриманні ідентифікаційних ознак ПКП, а канал передачі даних від ПКП до ПЦС встановлюють шляхом попереднього завантаження інсталятора до енергонезалежної пам'яті ПКП у відповідь на запит, який містить вказані вище ідентифікаційні ознаки ПКП, з наступним під'єднанням віддаленого сервера до операційної системи ПКП, як до клієнта вказаного віддаленого сервера, через пристрій під'єднання до мережі Інтернет ПКП, та віддаленим налаштуванням параметрів передачі даних від ПКП до ПЦС у операційній системі ПКП.

Description

Корисна модель належить до систем тривожної сигналізації, які працюють у складі пультового охоронного комплексу і призначені для встановлення на об'єкті охорони (будівля, приміщення тощо).
Пультовий охоронний комплекс містить сукупність систем охоронної сигналізації, встановлених на різних об'єктах охорони, та приймальні системи пультового охоронного комплексу. Кожна така система тривожної сигналізації містить множину датчиків для фіксації стану навколишнього середовища, зокрема датчиків проникнення на об'єкт охорони, таких як датчики руху, датчики удару, датчики об'єму, датчики вібрації та інші подібні, а також приладів фіксації стану навколишнього середовища, таких як відеокамери тощо. Датчики виконані як приймачі-передавачі і сполучені з приймально-контрольним приладом (ПКП), який є "центром" системи тривожної сигналізації і, як правило, також встановлений на об'єкті охорони. Датчики передають дані фіксації стану навколишнього середовища до ПКП періодично або під час спрацювання при налаштуванні на певну подію. Для цього ПКП обладнано сукупністю засобів обміну даними, до яких входить щонайменше один засіб обміну даними із датчиками системи охоронної сигналізації як такий використовують переважно радіомодуль, завдяки якому здійснюють передачу даних від датчиків до ПКП пакетами даних по радіоканалах, налаштованих між датчиками і ПКП. Обробку даних, отриманих від датчиків, а також зворотне керування датчиками виконують за допомогою операційної системи ПКП, для роботи якої ПКП обладнано процесорним пристроєм та постійним запам'ятовуючим пристроєм, придатними для виконання команд операційної системи ПКП. Прийняті та оброблені дані датчиків, залежно від сценарію, налаштованого через операційну систему ПКП, передають до приймальних систем пультового охоронного комплексу, до складу яких входить пульт централізованого спостереження (ПЦС). Пульт централізованого спостереження являє собою технічний засіб або їх сукупність, які дозволяють збирати, розшифровувати, систематизувати та зберігати інформацію, яка надходить від приладів, що належать до пультового охоронного комплексу, зокрема, від ПКП системи охоронної сигналізації, встановленої на об'єкті охорони. Для надсилання інформації від ПКП системи охоронної сигналізації до ПЦС між ними встановлюють постійний та енергонезалежний канал передачі даних. Для встановлення такого каналу ПКП до сукупності засобів обміну даними ПКП включають щонайменше один сС5М-модуль з
Зо щонайменше одним ідентифікаційним модулем абонента, зареєстрованим у мережі стільникового зв'язку під номером абонента цієї мережі стільникового зв'язку, та щонайменше один пристрій під'єднання до мережі Інтернет. Як ідентифікаційний модуль абонента, як правило, використовують сім-карту мережі стільникового зв'язку, а для під'єднання до мережі
Інтернет використовують дротову технологію, наприклад, протокол Е(Пегпеї, або бездротову технологію, таку як протокол ІЕЕЕ 802.11п (М/І-Рї). Як правило, встановлення каналу передачі даних утворюють шляхом налаштування параметрів передачі даних від ПКП до ПЦС у операційній системі ПКП безпосередньо на об'єкті охорони, використовуючи інтерфейс доступу до налаштувань операційної системи ПКП та дані ПЦС для прийому інформації від систем охоронної сигналізації. Таким чином, встановлення каналу передачі даних від ПКП до ПЦС може бути виконане із забезпеченням обмеженого доступу до налаштувань операційної системи ПКП та до даних ПЦС для прийому інформації від систем охоронної сигналізації, що ускладнює встановлення такого каналу віддалено, не на об'єкті охорони.
З рівня техніки відомо спосіб підключення системи охоронної сигналізації до пульта централізованого спостереження, описаний у ЗВ 2385746 (А), дата публікації 2003-08-27.
Відомий спосіб, вибраний як найближчий аналог, здійснюють за допомогою приймально- контрольного приладу (ПКП) системи охоронної сигналізації обладнаного процесорним пристроєм та енергонезалежною пам'яттю, придатними для виконання команд операційної системи ПКП, а також обладнаного сукупністю засобів обміну даними, до яких входить щонайменше один засіб обміну даними із датчиками системи охоронної сигналізації, щонайменше один 55М-модуль з щонайменше одним ідентифікаційним модулем абонента, зареєстрованим у мережі стільникового зв'язку під номером абонента цієї мережі стільникового зв'язку, та щонайменше один пристрій під'єднання до мережі Інтернет. Згідно з відомим способом, виконують прийом повідомлення, що містить ідентифікаційні ознаки ПКП, з наступним збереженням отриманих ідентифікаційних ознак ПКП у запам'ятовуючому пристрої
ПЦе та встановленням каналу передачі даних від ПКП до ПЦС з використанням збережених ідентифікаційних ознак. Такий спосіб вирішує проблему ідентифікації ПКП при підключенні до
ПЦе, проте не дозволяє виконувати таке підключення віддалено. При цьому З5М-модуль з щонайменше одним ідентифікаційним модулем абонента використовується тільки як засіб передачі даних від ПКП до ПЦС через мережу стільникового зв'язку.
В основу корисної моделі поставлена задача віддаленого підключення системи охоронної сигналізації до пульта централізованого спостереження.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі підключення системи охоронної сигналізації до пульта централізованого спостереження (ПЦС), за яким здійснюють прийом повідомлення, що містить ідентифікаційні ознаки приймально-контрольного приладу (ПКП) системи охоронної сигналізації обладнаного процесорним пристроєм та постійним запам'ятовуючим пристроєм, придатними для виконання команд операційної системи ПКП, а також обладнаного сукупністю засобів обміну даними, до яких входить щонайменше один засіб обміну даними із датчиками системи охоронної сигналізації, щонайменше один 55М-модуль з щонайменше одним ідентифікаційним модулем абонента, зареєстрованим у мережі стільникового зв'язку під номером абонента цієї мережі стільникового зв'язку, та щонайменше один пристрій під'єднання до мережі Інтернет, з наступним збереженням отриманих ідентифікаційних ознак ПКП у постійному запам'ятовуючому пристрої ПЦС та встановленням каналу передачі даних від ПКП до ПЦС з використанням збережених ідентифікаційних ознак, згідно з корисною моделлю, як ідентифікаційні ознаки ПКП використовують вказаний вище номер абонента мережі стільникового зв'язку та пультовий номер, згенерований при отриманні ідентифікаційних ознак ПКП, а канал передачі даних від ПКП до ПЦС встановлюють шляхом попереднього завантаження інсталятора до постійного запам'ятовуючого пристрою ПКП у відповідь на запит, який містить вказані вище ідентифікаційні ознаки ПКП, з наступним під'єднанням віддаленого сервера до операційної системи ПКП, як до клієнта вказаного віддаленого сервера, через пристрій під'єднання до мережі Інтернет ПКП, та віддаленим налаштуванням параметрів передачі даних від ПКП до ПЦС у операційній системі ПКП.
Технічним результатом при використанні описаного вище способу є віддалене налаштування параметрів передачі даних від ПКП до ПЦС у операційній системі ПКП за рахунок використання інсталятора, що також завантажується на ПКП віддалено, при отриманні відповідного запиту на завантаження. За рахунок віддаленого налаштування параметрів передачі даних від ПКП до ПЦС спрощується процедура підключення системи охоронної сигналізації до пульта централізованого спостереження з боку користувача системи, тому що немає потреби налаштування системи на місці її розташування спеціалістами охоронного
Зо комплексу. Причому для роботи інсталятора і встановлення каналу обміну даними від ПКП до
ПЦС для ідентифікації ПКП використовують вказаний вище номер абонента мережі стільникового зв'язку та пультовий номер, згенерований при отриманні ідентифікаційних ознак
ПКП, чим спрощують встановлення каналу обміну даними одночасно із забезпеченням обмеженого доступу до налаштувань операційної системи ПКП та до даних ПЦС для прийому інформації від систем охоронної сигналізації.
Згідно з переважними варіантами виконання корисної моделі, як пристрій під'єднання до мережі Інтернет ПКП використовують мережеву плату, що підтримує протокол ЕШегпеї, або мережеву плату, яка підтримує протокол бездротового обміну даними, чим забезпечують альтернативний канал віддаленого налаштування параметрів передачі даних від ПКП до ПЦС.
Наступним наведено приклад виконання способу віддаленого підключення системи охоронної сигналізації до пульта централізованого спостереження згідно з корисною моделлю.
Наведений приклад не обмежує інші можливі варіанти виконання корисної моделі, а тільки пояснює її суть і підтверджує можливість її здійснення.
Для виконання способу здійснюють прийом повідомлення, що містить ідентифікаційні ознаки приймально-контрольного приладу (ПКП) системи охоронної сигналізації. Як ПКП можуть використовувати централь системи охоронної сигналізації, обладнану процесорним пристроєм (мікропроцесором) та енергонезалежною пам'яттю (постійним запам'ятовуючим пристроєм), придатними для виконання команд операційної системи ПКП, а також обладнаного сукупністю засобів обміну даними, до яких входить радіомодуль обміну даними із датчиками системи охоронної сигналізації, з35М-модуль (або два 55М-модулі для підвищення надійності обміну даними з ПЦС) з ідентифікаційним модулем абонента, зареєстрованим у мережі стільникового зв'язку під номером абонента цієї мережі стільникового зв'язку, та щонайменше один пристрій під'єднання до мережі Інтернет. Як ідентифікаційний модуль абонента використовують сім-карту мережі стільникового зв'язку, яку розташовують у слоті для сім-карт З5М-модуля перед виконанням способу. Прийом повідомлення, що містить ідентифікаційні ознаки ПКП, включає номер абонента мережі стільникового зв'язку, пов'язаний з ідентифікаційним модулем абонента (сім-картою), встановленим у О5М-модулі ПКП. Додатково повідомлення може включати отримання даних користувача системи охоронної сигналізації, до якої належить ПКП, в електронному вигляді, з наступним їх збереженням у запам'ятовуючому пристрої ПЦС. При бо отриманні запиту з ідентифікаційними ознаками ПКП генерують пультовий номер об'єкта охорони, який пов'язують з вказаним вище номером абонента мережі стільникового зв'язку та з
ПКП, в якому встановлено сім-карту як ідентифікаційний модуль абонента мережі стільникового зв'язку. Наступним присвоюють ПКП ім'я, яке співпадає з пультовим номером об'єкта охорони, за допомогою налаштувань операційної системи ПКП. Далі виконують запит, який містить вказані вище ідентифікаційні ознаки ПКП (номер абонента мережі стільникового зв'язку та пультовий номер, згенерований при отриманні ідентифікаційних ознак ПКП), у відповідь на який завантажують інсталятор до енергонезалежної пам'яті ПКП. Інсталятор виконаний як програмний блок, який містить керуючі інструкції для операційної системи ПКП при отриманні дозволу доступу до неї. Завантаження інсталятора здійснюють через мережу стільникового зв'язку С5М-модуля або через пристрій під'єднання до мережі Інтернет з підтриманням протоколу дротового або бездротового обміну даними. За допомогою завантаженого інсталятора виконують під'єднання віддаленого сервера до операційної системи ПКП, як до клієнта вказаного віддаленого сервера, через пристрій під'єднання до мережі Інтернет ПКП, тобто з віддаленого сервера отримують повний доступ до операційної системи ПКП. Під час сеансу такого доступу з віддаленого сервера налаштовують параметри передачі даних від ПКП до ПЦС у операційній системі ПКП. При закінченні налаштування припиняють повний доступ до операційної системи ПКП або зберігають частковий доступ, при якому отримують інформацію про дані пристроїв та історію подій у системи охоронної сигналізації. Під час роботи системи охоронної сигналізації передають дані від ПКП до ПЦС через канал обміну даними, налаштований описаним вище способом.
Таким чином, завдяки корисній моделі віддалено підключають систему охоронної сигналізації до пульта централізованого спостереження зі спрощенням утворення каналу обміну даними між ПКП та ПЦС, а також із збереженням обмеженого доступу до налаштувань операційної системи ПКП та до даних ПЦС для прийому інформації від систем охоронної сигналізації.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб віддаленого підключення системи охоронної сигналізації до пульта централізованого Зо спостереження (ПЦС), за яким здійснюють прийом повідомлення, що містить ідентифікаційні ознаки приймально-контрольного приладу (ПКП) системи охоронної сигналізації, обладнаного процесорним пристроєм та енергонезалежною пам'яттю, придатними для виконання команд операційної системи ПКП, а також обладнаного сукупністю засобів обміну даними, до яких входить щонайменше один засіб обміну даними із датчиками системи охоронної сигналізації, щонайменше один 55М-модуль з щонайменше одним ідентифікаційним модулем абонента, зареєстрованим у мережі стільникового зв'язку під номером абонента цієї мережі стільникового зв'язку, та щонайменше один пристрій під'єднання до мережі Інтернет, з наступним збереженням отриманих ідентифікаційних ознак ПКП у запам'ятовуючому пристрої ПЦС та встановленням каналу передачі даних від ПКП до ПЦС з використанням збережених ідентифікаційних ознак, який відрізняється тим, що як ідентифікаційні ознаки ПКП використовують вказаний вище номер абонента мережі стільникового зв'язку та пультовий номер, згенерований при отриманні ідентифікаційних ознак ПКП, а канал передачі даних від ПКП до ПЦС встановлюють шляхом попереднього завантаження інсталятора до енергонезалежної пам'яті ПКП у відповідь на запит, який містить вказані вище ідентифікаційні ознаки ПКП, з наступним під'єднанням віддаленого сервера до операційної системи ПКП, як до клієнта вказаного віддаленого сервера, через пристрій під'єднання до мережі Інтернет ПКП, та віддаленим налаштуванням параметрів передачі даних від ПКП до ПЦеС у операційній системі
ПКП.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що використовують пристрій під'єднання до мережі Інтернет ПКП, виконаний як мережева плата, що підтримує протокол Е(Пегпеї.
3. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що використовують пристрій під'єднання до мережі Інтернет ПКП, виконаний як мережева плата, яка підтримує протокол бездротового обміну даними.
UAU202104791U 2021-08-25 2021-08-25 Спосіб віддаленого підключення системи охоронної сигналізації до пульта централізованого спостереження UA150096U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202104791U UA150096U (uk) 2021-08-25 2021-08-25 Спосіб віддаленого підключення системи охоронної сигналізації до пульта централізованого спостереження

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202104791U UA150096U (uk) 2021-08-25 2021-08-25 Спосіб віддаленого підключення системи охоронної сигналізації до пульта централізованого спостереження

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA150096U true UA150096U (uk) 2021-12-29

Family

ID=79188981

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202104791U UA150096U (uk) 2021-08-25 2021-08-25 Спосіб віддаленого підключення системи охоронної сигналізації до пульта централізованого спостереження

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA150096U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP3726806A1 (en) Method for remotely controlling vehicle on the basis of smart apparatus
KR102478098B1 (ko) 홈 네트워크 시스템에서 방문자 호출을 제어하는 방법 및 장치
US8185629B2 (en) Access control for M2M devices in a mobile communication network
US20180202680A1 (en) Asynchronous reporting system
CN102959928A (zh) 向移动设备动态分配生存性服务的装置和机制
CN103782566A (zh) 通信协议
RU2008134897A (ru) Способы и устройство для межмашинных коммуникаций
EP3534257B1 (en) System for updating software in moving body using vehicle-mounted gateway
US20130067544A1 (en) System for authentication management of a sensor node having a subscription processing function, and a method for operating the system
CN103201689B (zh) 具有嵌入式网络服务器的现场面板及其访问方法
US20100202451A1 (en) Modified internet protocol (ip) data packet for asynchronous ip communications
CN113766019B (zh) 基于云端以及边缘计算相结合的物联网系统
KR101815191B1 (ko) 사물인터넷 기반의 시설물에 대한 원격 통합 관제 및 제어용 게이트웨이 단말장치
US20240056463A1 (en) Method and system to detect abnormal message transactions on a network
EP2882216B1 (en) Device and method for controlling, supervising and giving an alarming from a power supply of base station
CN103747061A (zh) 一种支持多组网接入的动力环境监控系统及其运行方法
US20170075343A1 (en) Field device, method for operating a field device and cloud service
UA150096U (uk) Спосіб віддаленого підключення системи охоронної сигналізації до пульта централізованого спостереження
EP3085061B1 (en) Methods, an online object, a web-based message exchange server, a mobile device, a target offline object, a network and a computer program product
AU2021230848B2 (en) Communication apparatus, program, communication method, information processing method, information processing apparatus, and communication system
CN116248721A (zh) 物联网设备的管理方法、装置、计算机设备及存储介质
CN113965447B (zh) 一种在线云诊断方法、装置、系统、设备及存储介质
CN109729154B (zh) 一种基于控制器的简单消息订阅发布服务方法
JP7210863B2 (ja) 遠隔制御システム
KR20080063921A (ko) 장애 관리 시스템에서 알람 동기화 장치 및 방법