UA149868U - Універсальна сапа - Google Patents

Універсальна сапа Download PDF

Info

Publication number
UA149868U
UA149868U UAU202104426U UAU202104426U UA149868U UA 149868 U UA149868 U UA 149868U UA U202104426 U UAU202104426 U UA U202104426U UA U202104426 U UAU202104426 U UA U202104426U UA 149868 U UA149868 U UA 149868U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
plate
edges
handle
universal
soil
Prior art date
Application number
UAU202104426U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Здіславович Зелінський
Original Assignee
Микола Здіславович Зелінський
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Микола Здіславович Зелінський filed Critical Микола Здіславович Зелінський
Priority to UAU202104426U priority Critical patent/UA149868U/uk
Publication of UA149868U publication Critical patent/UA149868U/uk

Links

Abstract

Універсальна сапа містить розміщені на одній осьовій лінії дерев'яну ручку, стальний у формі втулки наконечник, жорстко з'єднаний шурупом з ручкою та який завершується стержнем з розплесканим та зігнутим кінцем, до якого приєднана заклепками пластина з робочою крайкою, яка з тильного боку має заточку у вигляді леза. Пластина має клиноподібну форму та її висота перевищує її ширину, а також донизу бокові крайки звужуються та на нижній третині мають більш крутий кут звуження донизу, утворюючи нижні крайки. При цьому бокові та нижні крайки мають тильне заточення, а бокові крайки утворюють робочі кути у верхній частині пластини між боковими та верхніми похилими всередину крайками пластини.

Description

Корисна модель належить до грунтообробних знарядь та може бути використана для ручного обробітку грунту в полях, садах та огородах для розпушення, підгортання культурних рослин та прополки бур'янів.
Відома сапа, яка включає розміщені на однієї осьової лінії дерев'яну ручку, стальний у формі втулки наконечник, жорстко з'єднаний шурупом з ручкою, та який завершується стержнем з розплесканим та зігнутим кінцем, до якого приєднана заклепками пластина у формі рівнобедреної трапеції, білоша основа якої з тильного боку має заточку у вигляді леза та утворює з боковими сторонами трапеції робочі кути див. пат. Росії Мо 2112330 з класів АО1В 1/06, АО18 1/22 опублікований 10.06.1998 року).
Основним недоліком відомої сапи є низька ефективність обробітку грунту з її використанням: через широке прямолінійне лезо, що чинить великий опір при заглиблюванні у грунт, воно лише підрізає коріння бур'янів тільки у тонкому поверхневому шарі грунту, для збільшення глибини обробітку треба додавати значних зусиль, що приводить до швидкої втоми робітника.
Найбільш близькою за своєю суттю та ефектом, що досягається, і яка приймається за близький аналог, є сапа, яка включає розміщені на однієї осьової лінії дерев'яну ручку, стальний у формі втулки наконечник, жорстко з'єднаний шурупом з ручкою, та який завершується стержнем з розплесканим та зігнутим кінцем, до якого приєднана заклепками пластина у формі сегмента з дугоподібною робочою крайкою, яка з тильного боку має заточку у вигляді леза та утворює з боковими сторонами трапеції робочі кути (див. пат. України Мо 22893 з класу АО1В 1/22 опублікований 05.05.1998 року в Бюл. Мо 41).
Дугоподібна робоча крайка цієї сапи дозволяє на більшу глибину заглиблюватися у грунт при такому ж навантаженні на ручку, у порівнянні з попереднім аналогом, проте все, однак, глибини обробітку грунту у деяких випадках не вистачає, наприклад, для формування лунок для посадки саджанців. Це пояснюється тим, що ширина робочого органу (пластини) відомої сапи перевищує її висоту майже у два рази. Тому відома сапа, без прикладання надмірних зусиль, взагалі не може формувати глибокі лунки, обробляти вузьке міжряддя та підрізати корені бур'янів на великій глибині, що призводить до їхнього швидкого відновлювання (проростання), тобто робота такою сапою виявляється малоефективною, що і є її основним недоліком, а також недоліком відомої сапи слід вважати обмеженість видів садово-городніх робіт, які можна виконувати за її допомогою.
В основу корисної моделі поставлена задача розширення техніко-споживчих властивостей та зниження фізичних зусиль для втілення сапи у грунт за рахунок вдосконалення конструкції робочого органу шляхом зміни його форми та конструкції робочої крайки.
Поставлена задача вирішується тим, що універсальна сапа, яка включає розміщені на однієї осьової лінії дерев'яну ручку, стальний у формі втулки наконечник, жорстко з'єднаний шурупом з ручкою, та який завершується стержнем з розплесканим та зігнутим кінцем, до якого приєднана заклепками пластина з робочою крайкою, яка з тильного боку має заточку у вигляді леза, згідно з корисною моделлю, пластина має клиноподібну форму та її висота перевищує її ширину, а також донизу бокові крайки звужуються, на нижній третині мають більш крутий кут звуження донизу, утворюючи нижні крайки, причому бокові та нижні крайки мають тильне заточення, а бокові крайки утворюють робочі кути у верхній частині пластини між боковими та верхніми похилими всередину крайками пластини.
Завдяки невеликій ширині робочого органу (пластини) запропонованої сапи з'являється можливість обробітку вузького міжряддя без поранення культурних рослин та саме так розширити експлуатаційні можливості запропонованої сапи.
Клиноподібна форма пластини а також її велика висота дозволяє легко заглиблювати робочий орган на велику глибину без прикладання суттєвих зусиль з боку робітника. Це дозволяє робити у грунті лунки для посадки бульб та саджанців, підрізати корені бур'янів на великій глибині та саме так розширити функціональні властивості запропонованої сапи.
Отже, уся сукупність суттєвих ознак запропонованого рішення стосовно зміни конфігурації робочого органу сапи забезпечує досягнення певного технічного результату.
Подальша суть корисної моделі пояснюється разом з ілюстративним матеріалом, на якому зображено наступне: фіг. 1 - запропонована універсальна сапа, вигляд спереду; фіг. 2 - теж саме, вигляд збоку.
Запропонована універсальна сапа включає розміщені на однієї осьової лінії дерев'яну ручку (не показана через загальновідомість, причому ручка може бути виконана з будь-якого матеріалу, наприклад із алюмінієвої чи пластикової труби), стальний у формі втулки наконечник 1 жорстко з'єднаний шурупом з ручкою та завершується стержнем 2 з розплесканим та зігнутим бо кінцем 3. До зігнутого кінця З приєднана заклепками 4 пластина 5. Пластина 5 має клиноподібну форму та її висота перевищує її ширину. Донизу бокові крайки 6 пластини 5 звужуються і на нижній третині мають більш крутий кут звуження донизу, утворюючи нижні крайки 7. Бокові 6 та нижні 7 крайки мають тильне заточення Бокові крайки б утворюють робочі кути 8 у верхній частині пластини 5 між боковими та верхніми похилими всередину крайками 9 пластини 5.
Запропоновану універсальну сапу використовують у такий спосіб.
Для прополки бур'янів, спушування грунту у вузькому міжрядді та підгортання культурних рослин, сапу використовують таким самим чином, як це робить людство тисячоріччями, і тут додати чогось нового - немає.
Посадка саджанців з використанням запропонованої універсальної сапи включає наступні операції. Робочий орган (пластина 5) заглиблюється у грунт ударом зверху вниз об нього.
Завдяки клиноподібній формі, невеликій ширині та заточці крайок, робочий орган легко входить у грунт. При цьому у грунті утворюється щілина. Далі коливальними рухами ручки вперед-назад розширюють щілину, утворюючи у грунті глибоку конічну ямку. В ямку вставляють саджанець чи кидають бульбу. Потім сапу виймають із грунту та знов заглиблюють у грунт поряд з ямкою, та рухом рукоятки саджанець закріплюють пластом грунту. Даний прийом використання запропонованої сапи - не більш як приклад: кожний може її використовувати на власний розсуд, як кому зручніше.
Запропонована корисна модель перевірена на практиці. Універсальна сапа, що пропонується, не містить у своєму складі жодних деталей і матеріалів, які не можливо було б відтворити на сучасному етапі розвитку науки і техніки, зокрема у галузі виготовлення сільськогосподарських ручних знарядь, а отже є прийнятною для промислового застосування.
При цьому запропонована корисна модель має технічні та інші переваги перед відомими аналогами, що підтверджує можливість досягнення технічного результату об'єктом, що заявляється. У відомих джерелах інформації не виявлено подібних сап з указаною в пропозиції сукупністю суттєвих ознак, а тому запропонована корисна модель вважається такою, що має всі признаки новизни, а отже, може отримати правовий захист відповідно до чинного законодавства.
Суттєва відмінність запропонованої універсальної сапи, у порівнянні з відомими технічними рішеннями, полягає у специфічній багатокутовій клиноподібній формі робочого органу, висота
Зо якого перевищує його ширину. Вказана відмінність дозволяє суттєво знизити опір заглиблюванню робочого органу у грунт, застосовувати сапу при роботі у вузькому міжрядді без поранення культурних рослин, формувати лунки для посадки бульб та саджанців, глибоко підрізати корені бур'янів, стримуючи їх швидке повторне проростання. Жодна із відомих ручних сап не має перерахованих властивостей, оскільки вони мають широкі леза, які звужуються не зверху донизу (як у пропозиції), а навпаки, знизу доверху, що виключає можливість робити ними операції, які легко виконуються з використанням запропонованої сапи.
До основних технічних переваг запропонованої корисної моделі, у порівнянні з близьким аналогом, можна віднести наступне: - підвищення техніко-фізичних показників за рахунок виконання робочого органу клиноподібним; - підвищення функціональних можливостей за рахунок виконання робочого органу вузьким; - універсальність за рахунок розширення номенклатури робіт; - розширення сфери застосування за рахунок забезпечення можливості використовувати будь-які відомі засоби настінного кріплення; - зменшення фізичних зусиль на обробіток грунту з тієї ж причини.
Економічний ефект від впровадження запропонованої корисної моделі, у порівнянні із застосуванням близького аналога, отримують через збільшення попиту з боку споживачів на сапу внаслідок її універсальності.
Соціальний ефект від впровадження запропонованої корисної моделі, у порівнянні із застосуванням близького аналога, отримують за рахунок зменшення трудомісткості виконання різноманітних польових робіт.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Універсальна сапа, яка містить розміщені на одній осьовій лінії дерев'яну ручку, стальний у формі втулки наконечник, жорстко з'єднаний шурупом з ручкою та який завершується стержнем з розплесканим та зігнутим кінцем, до якого приєднана заклепками пластина з робочою крайкою, яка з тильного боку має заточку у вигляді леза, яка відрізняється тим, що пластина має клиноподібну форму та її висота перевищує її ширину, а також донизу бокові крайки бо звужуються та на нижній третині мають більш крутий кут звуження донизу, утворюючи нижні
UAU202104426U 2021-07-30 2021-07-30 Універсальна сапа UA149868U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202104426U UA149868U (uk) 2021-07-30 2021-07-30 Універсальна сапа

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202104426U UA149868U (uk) 2021-07-30 2021-07-30 Універсальна сапа

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA149868U true UA149868U (uk) 2021-12-08

Family

ID=79187274

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202104426U UA149868U (uk) 2021-07-30 2021-07-30 Універсальна сапа

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA149868U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2594598A (en) Garden tool
US5960891A (en) Multipurpose scoop tool
US20140345892A1 (en) Excavating tool
CN203984904U (zh) 葡萄沟锄草松土机
UA149868U (uk) Універсальна сапа
US2873809A (en) Cultivating tool
US20050133230A1 (en) Hand held garden tool and method for making the same
US2497506A (en) Garden tool
CN104094702A (zh) 一种球根花卉条垄栽植开沟耙
CN2919810Y (zh) 园艺铲
US2291144A (en) Reversible hoe
CN103797904A (zh) 锐角齿刀式手持整地农具
CN104094703B (zh) 一种球根花卉条垄栽植开沟耙
RU211132U1 (ru) Корнеудалитель для растений и сорняков
JP2017055753A (ja) 多機能草取り具
KR101493653B1 (ko) 다용도 곡괭이
KR200216325Y1 (ko) 쌍의 끝단날을 가진 호미
RU116737U1 (ru) Многофункциональная тяпка-мотыга
CN203369054U (zh) 一种锄头
RU2318301C1 (ru) Ручной культиватор
RU2674905C1 (ru) Ручной бур для образования посадочных мест
CN206077962U (zh) 密植花圃松土除草园艺工具
RU2330396C2 (ru) Ручное почвообрабатывающее универсальное орудие
RU177685U1 (ru) Рабочий орган плоскореза
CN205389322U (zh) 一种手持农用除草铲