UA149780U - Пристрій світлодіодного ультрафіолетового бактерицидного знезараження повітря та контагіозних поверхонь - Google Patents

Пристрій світлодіодного ультрафіолетового бактерицидного знезараження повітря та контагіозних поверхонь Download PDF

Info

Publication number
UA149780U
UA149780U UAU202104735U UAU202104735U UA149780U UA 149780 U UA149780 U UA 149780U UA U202104735 U UAU202104735 U UA U202104735U UA U202104735 U UAU202104735 U UA U202104735U UA 149780 U UA149780 U UA 149780U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wavelength
leds
radiation
led
short
Prior art date
Application number
UAU202104735U
Other languages
English (en)
Inventor
Віктор Миколайович Почта
Іван Вікторович Почта
Богдан Вікторович Сєров
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Лед Протекшн"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Лед Протекшн" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Лед Протекшн"
Priority to UAU202104735U priority Critical patent/UA149780U/uk
Publication of UA149780U publication Critical patent/UA149780U/uk

Links

Landscapes

  • Apparatus For Disinfection Or Sterilisation (AREA)

Abstract

Пристрій світлодіодного ультрафіолетового бактерицидного освітлення повітряного простору і поверхонь приміщення, що містить корпус (1), контактну групу електричного живлення (2), щонайменше одне світлодіодне джерело монохромного ультрафіолетового випромінювання (3), розміщене на лицьовій поверхні корпусу (1), згідно з корисною моделлю світлодіодне джерело монохромного ультрафіолетового випромінювання (3) містить щонайменше один світлодіод короткохвильового діапазону UVC довжиною хвилі 220-230 нм (4), щонайменше один світлодіод короткохвильового діапазону UVC довжиною хвилі 275-285 нм (5), щонайменше один світлодіод довгохвильового діапазону UVA довжиною хвилі 360-370 нм (6) та щонайменше один світлодіод довгохвильового діапазону UVA довжиною хвилі 400-410 нм (7).

Description

Корисна модель належить до пристроїв для дезінфекції повітря, матеріалів або предметів за допомогою ультрафіолетового випромінювання. Заявлений пристрій дозволяє забезпечити безперервне, безпечне для присутніх людей, бактерицидне знезараження повітря та контагіозних поверхонь за допомогою використання відкритого джерела ультрафіолетового випромінювання.
Попередній рівень техніки
Відомо, що у процесі зараження коронавірусною інфекцією, визначальну роль відіграє саме аерозольне розповсюдження крізь повітря під час дихання |1)Ї. Про передачу вірусу від інфікованих 5БАКЗ-СоУ-2, що відбувається переважно повітряно-крапельним шляхом і при тісному контакті, йдеться в І2)Ї. Передача ЗБАК5-СоУ-2 аерозолем та фомітом є найбільш вірогідною, оскільки вірус може залишатися життєздатним та інфекційним в аерозолях протягом годин та на поверхнях до кількох днів |ЗІ.
Біологічні дрібнодисперсні аерозолі підкоряються закону розподілу газу, тобто поширюються в бік зменшення концентрації. А якщо вони не перебувають на якійсь локальній ділянці і заповнюють все більший обсяг в просторі, то інфекційна доза знижується. Щоб заразитися коронавірусом, необхідна певна доза, яка залежить від багатьох факторів і строго індивідуальна. Ця залежність називається "доза-ефект", яка визначається емпіричним шляхом.
Однак визначити розмір "дози", необхідної для зараження коронавірусом, ще не вдалося, хоча перші досліди почали проводити в Великій Британії в лютому 2021 року. Існують дослідження зараження вірусом грипу, проведені на групі добровольців. Встановлена пряма залежність тяжкості перебігу хвороби від концентрації вірусних частинок, що вдихається з аерозолю. У заражених аерозолю з концентрацією вірусу грипу в кількості від 10 000 до 100 000 одиниць, хвороба протікала або в легкій формі, або без симптомів. Для групи, підданої зараження аерозоль, концентрацією 1 000 000-100 000 000 одиниць, хвороба протікала у тяжкій формі з ускладненнями. Останні дослідження |4| встановили пряму кореляцію між кількістю РНК вірусу
ЗАН5З-Соу-2 в крові пацієнта і тяжкістю перебігу СОМІО-19. Тобто від кількості РНК коронавірусу в крові пацієнта залежить важкість перебігу хвороби.
З огляду на те, що повітряні бактерицидні аерозолі і контакт із зараженим матеріалом (фомітна інфекція), є важливим шляхом передачі інфекції, і здатність патогенів до виживання на
Зо металевих і неорганічних поверхнях протягом тривалого періоду, застосування витратного методу дезінфекції з використанням спиртових і хлорвмісних розчинів не є прийнятним в тривалій перспективі в силу обмеженого терміну їх ефективності. Проведені дослідження вказують на необхідність впровадження постійного безперервного знезаражування особливо небезпечних місць - обмежених просторів, коридорів тощо. Це дозволить знизити концентрацію вірусу в повітрі та якщо не уникнути інфікування, то мінімізувати його наслідки. Найбільш перспективним і ефективним проактивним методом досягнення цілей створення здорового середовища проживання і запобігання поширенню коронавірусній інфекції є застосування безперервного бактерицидного ультрафіолетового знезараження повітря в комплексі з знезараженням поверхонь, схильних до накопичення і перенесення інфекції контагіозним способом, близьким і середнім ультрафіолетовим світлом.
СОМІО-19 підняв інтерес до бактерицидних ультрафіолетових (М) технологій і сприяв виникненню нового підходу до безпечного використання бактерицидного ОМ-діапазону в присутності людей - безперервному світлодіодному ШМС опроміненню при дуже низьких рівнях потужності І5). Альтернативна стратегія безперервної дезінфекції в присутності людей - нова технологія, яка вирішує комплекс завдань по знезараженню і очищенню повітря і поверхонь.
Ультрафіолетова технологія безперервної дезінфекції має на увазі безпечне використання джерела ШМ-випромінювання в присутності людей в режимі 24/7 для постійної боротьби з патогенами в таких місцях, як роздягальні або лікарняні палати і таке інше. Слово "безперервний" стало відмітною ознакою цієї технології від прийнятої раніше ОМС миттєвої дезінфекції. Таким чином сформувався новий клас систем - ОМС системи з низьким дозуванням. Реалізація цього типу систем можливо тільки за допомогою світлодіодів, на відміну від застарілих ламп.
В індустрії освітлення виникли два можливих підходи до безпечного використання бактерицидного ОМС діапазону в присутності людей - дальній ОМС і традиційний ОМС при дуже низьких рівнях потужності.
Ультрафіолетове випромінювання є одним 3 видів неіїонізуючого випромінювання електромагнітного спектра і знаходиться в діапазоні довжини хвиль від 100 нм до 400 нм.
Термін "неіонізуюча радіація" зазвичай застосовується до всіх видів електромагнітного випромінювання, первинний процес взаємодії яких з речовиною не призводить до іонізації. Вона бо включає електромагнітні поля і випромінювання з довжиною хвилі вище 100 нм, що еквівалентно енергій квантів (фотонів) нижче 12,4 еВ (мінімальної енергії, необхідної для розриву найслабших хімічних зав'язків в макромолекулах). Короткохвильова межа ОМ діапазону часто розглядається як межа між спектром іонізуючої радіації (довжина хвиль «100 нм) і спектром неіонізуючого випромінювання. В даний час виділяють декілька підвидів ШМ- випромінювання (див. Табл. 1).
Таблиця 1
Типи ОМ-випромінювання згідно з ІЗО 21348: 2007 випромінювання хвиль, нм
В останні роки почалося застосування ОМ-випромінювання при знезараженні та очищенні повітря. Глобальні міграції населення по всій планеті з їх концентрацією в урбанізованому просторі кардинально загострили ситуацію з поширенням інфекційних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Промислові та автомобільні викиди призводять до збільшення забруднення повітря екотоксикантами. Метод ОМ-обробки має ряд переваг: висока ефективність знезараження щодо широкого спектра мікроорганізмів, в тому числі стійких до хлорвмісних сполук; відсутність впливу на фізико-хімічні та органолептичні властивості повітря; не утворюються побічні продукти; висока швидкість знезараження. Ультрафіолетове випромінювання можна застосовувати не тільки для знезараження води і повітря, тобто для видалення патогенних мікроорганізмів, але і використовувати для розкладання складних органічних сполук. В даний час ОМ-випромінювання знаходить застосування в біохімії, очищенні повітря і поверхонь тощо. Особливий розвиток отримав напрямок на основі бактерицидної дії
ОМ-випромінювання. Енергії ультрафіолетових квантів достатньо для руйнування біологічних молекул. На цьому заснований один з методів знищення мікробних патогенів. За кривої бактерицидної ефективності видно, що явну бактерицидну дію надає тільки вузький діапазон 230-300 нм, тобто приблизно чверть від усього ультрафіолетового діапазону. Кванти з довжинами хвиль в цьому діапазоні поглинаються нуклеїновими кислотами, що призводить до руйнування структури ДНК і РНК. ОМ-опромінення порушує структуру ДНК або РНК - всього однієї пікосекунди досить для утворення димеру. У більшості випадків димеризація відбувається між двома піримідиновими азотистими основами тиміном в ДНК або урацилом в
РНК, але виникають і димери цитозину. Пурини також здатні поглинати ШМ-випромінювання, але піримідини мають десятиразове поглинання, і на практиці серед усіх фотопродуктів димери
Зо тиміну виявляються найбільш часто. Крім того, у деяких патогенів, особливо у вірусів, ультрафіолетове випромінювання може поглинатися білками і утворювати зв'язки між білками і
ДНЮ/РНК, що також може привести до летального результату.
Схема руйнування генома ШМ-випромінюванням (див. Фіг. 2) демонструє реакцію димеризації тиміну (показаний фіолетовим), яка стимульована УФ випромінюванням, і спотворення ланцюга ДНК в результаті реакції. Реакція може бути зворотна за допомогою фотореактивації.
Крім бактерицидного, тобто того що вбиває бактерії, цей діапазон має віруліцидну (противірусну), фунгіцидну (протигрибкову) і спороцидну (вбиває спори) дію. Викликані ОМ опроміненням ефекти залежать від довжини хвиль випромінювання або його спектрального складу (див. Фіг. 3).
Спектр дії являє собою графік зворотної величини енергетичної експозиції, необхідної для отримання бактерицидного та/або віруліцидного ефекту, для кожної довжини хвилі. Всі дані на таких кривих нормалізовані до результатів для найбільш ефективних довжин хвиль. Для того щоб викликати будь-яку зміну, ОМ випромінювання має бути поглинене органічною молекулою.
Цей процес включає поглинання молекулою одиничного фотона і досягнення збудженого стану, в якому один електрон поглинутий молекулою переходить на більш високий енергетичний рівень. Первинними продуктами, що утворилися під впливом ультрафіолетового опромінювання, зазвичай є високоактивні частки або вільні радикали.
Спектральна чутливість мікроба - це відносна здатність мікроба поглинати фотон як функція в діапазоні довжин хвиль. У бактерицидному діапазоні ШМС досягається максимальна ефективність знезараження з максимальним поглинанням випромінювання ДНК/РНК, в той час як за межами цього діапазону ефективність довших або коротших хвиль починає різко падати
ІБЇ (див. Фіг. 4).
Вивчення цих патогенів, тобто прокаріотичних (бактеріальних) клітин, Е. Соїї і МЕА5А, еукаріотів (найпростіших), таких як "Стуріо" (Стгуріозрогідійт), і звичайного вірусу, такого як ротавірус, показує, що кожен з них має неповторний діапазон поглинання випромінювання.
Іншими словами, вони по-різному поглинають фотони на різних довжинах хвиль в залежності від їх фізичної біології. Незважаючи на те, що кожен патоген відрізняється, кожен патоген демонструє пікове поглинання близько 265 нм яке швидко зменшується вище 280 нм в діапазоні
ОМВ. Для більшості патогенів спостерігається різке падіння чутливості нижче 250 нм - з цієї причини діапазон від 250 нм до 280 нм зазвичай називають діапазоном бактерицидного ШМ- випромінювання. Основний спосіб, яким ОМС інактивує патоген, - це створення димерів тиміну в клітинній ДНК, пікове поглинання якої становить 260 нм. Дезінфекційний ефект ШМ- випромінювання досягається за рахунок розщеплення хімічних зав'язків між нуклеїновими кислотами в ДНК вірусу або бактерій. Завдяки цьому ДНК не може дублюватися в процесі поділу клітини. Це пошкодження ДНК залежить від довжини хвилі джерела випромінювання і діючої дози. Однак, як показано на малюнку 3, спостережуваний пік поглинання і інтенсивність розрізняються між різними мікробами. Ця різниця є результатом будови клітинного білка, зокрема, присутності ароматичних амінокислот, таких як триптофан і тирозин, які мають пік поглинання, близький до 280 нм. Клітини з більшою або меншою кількістю цих білків ефективно екранують нуклеїнові кислоти і зміщують спектр дії з 260 нм до 270 нм, при цьому 265 нм є піком що спостерігається найбільш часто. Всі зрушення і ефекти що відбуваються в опроміненому
ОМ-променями організмі - фотоеритема, пігментація, десенсибілізація, бактерицидний ефект і ін., має чітку спектральну залежність (див. Фіг. 5), що і становить основу диференційованого застосування різних ділянок ОМ-спектра І7|.
Зо Бактерицидна та мутагенна дія ультрафіолетового випромінювання потребує встановлення
ТІМ (Тогезпоїй (іт Маше бог ШпПгаміоїєї Найдіайоп - порогового значення межі для ультрафіолетового випромінювання) для впливу ШМС, з метою уникнення пошкоджень шкіри та травм очей, найбільш чутливих до дії ультрафіолету. Через різні енергії і потенціал функція ТІМ змінюється з довжиною хвилі ОМВ (див. Табл. 2). ТМ підтримується Міжнародною комісією з неіонізуючого й радіаційного захисту і використовується при встановленні стандартів безпеки ламп. В Європейському Союзі для оцінки ступеня опромінення використовується поняття допустимої дози ОМ-радіації або ТІМ, що дорівнює 30 Дж/м-.
Таблиця 2
Значення спектральної бактерицидної і мутагенної ефективності ОМВ нин зжинининнншишиишишиииих :нишии 11112451 Ї777171717171717171711106677777777 17717171 036СсСщС 1215 Ї7771717171717171717171710877777777717177717171717171717111096СсСсСщС
Таблиця 2
Значення спектральної бактерицидної і мутагенної ефективності ОМВ 11110805... ..ЮюЮюЮюЮюрьюоол0006777777777 Ї7771717171717171717111006СсСщС нин жи п: по ПО Ж т хо
Перевищення цієї дози вважається потенційно шкідливим для здоров'я. Регулювання цієї норми здійснюється в рамках |8) (див. Табл. 3).
Таблиця З
Норми Директиви 2006/25/ЄС
Довжина хвилі Граничне Промениста випромінювання,| значення експозиція Частина тіла Небезпека виникнення нм експозиції ІДж/м21 фотокератит
Денне рогівка ока, Й кон'юнктивіт 180-400 значення Нек-30 слизова оболонка очей, | катарактогенезу
ОМА, МВ, ОМС 8 годин (3,0 мДж/см?) | кришталик ока, еритема шкіра плоскоклітинний рак шкіри
Великі дози ШМ-випромінювання можуть викликати пошкодження очей (фотоофтальмія). Око найбільш чутливе до пошкодження під дією ОЮМ-випромінювання в нижній смузі ШМС при 250-275 нм. У меншій мірі випромінювання довжиною хвилі 280-300 нм також може викликати фотокератит (пошкодження лінзи, рогівки та сітківки ока).
Опромінення шкіри ЮМ в досить високих дозах викликає виникнення еритеми або опіку шкіри. Часті і надмірні дози ШМ-випромінювання в деяких випадках можуть надавати канцерогенну дію. Спектр еритемної дії ШМ-випромінювання має максимум на 297 нм і глибокий спад близько 280 нм зі збільшенням ефективності при подальшому зменшенні довжини хвилі.
Максимальну еритемну дію має ОМ-випромінювання з довжиною хвилі 296,7 нм (див. Фіг. 5).
Спектральний склад ультрафіолетового випромінювання, що викликає бактерицидну дію, лежить в інтервалі довжин хвиль 205-315 нм, а відносна спектральна бактерицидна ефективність 5 (АХ) відн., що залежить від довжини хвилі випромінювання Х, має пікове значення при А-265 нм. За останніми даними (|9| Ця довжина хвилі відповідає максимуму бактерицидної дії (див. Фіг. 6, Табл. 2).
Ультрафіолетове бактерицидне знезараження повітря - це інженерний метод, який використовується для контролю повітряної передачі патогенних мікроорганізмів в умовах високого ризику. Незважаючи на відносно недавню появу респіраторних вірусних патогенів, таких як БАКЗ, віруси пташиного грипу, ЗАК5-Соу-2 і т. ін., ОМ-дезінфекція патогенних вірусних аерозолів вивчалася недостатньо. Через відносну новизну БАК5-СоМу-2, дослідження впливу
ОМ на коронавірус з'явилися відносно недавно, а до цього практично були відсутні. Поширення інфекцій, викликаних новим коронавірусним захворюванням СОМІО-19 у всьому світі, викликало стурбованість з приводу профілактики 5БАКЗ-СоУу-2 і боротьби з ним. Пристрої, які швидко інактивують віруси, можуть знизити ймовірність зараження через аерозолі та контактну передачу. Тому при їх розробці слід звернутися до напрацювань, отриманих за часів боротьби з
БАН, а потім і з МЕК5, які є представниками одного сімейства з БАК5-Соу-2.
ЕРА (півєйд 5іаїез Епмігоптепіа! Ргоїесіп Адепсу) використовує логарифмічну шкалу для вимірювання ефективності ЮМ-світла в нейтралізації патогенів, таких як коронавірус (10).
Найнижчим за шкалою є І0д-1, який вбиває 90 95 живих бактерій, але не вбиває такі маленькі віруси, як коронавірус. Найвищий рівень - І0д-6, який вбиває 99,9999 95 патогенів, включаючи коронавірус (див. Табл. 4).
Таблиця 4
Логарифмічна шкала
У статті (11), була перевірена активність жорсткого ультрафіолету щодо вірусних аерозолів, тобто тих самих частинок, з якими вірус живе в навколишньому середовищі та потрапляє в наші легені. Коронавірус є різновидом позитивно-полярного одноланцюгового вірусу ЕМУ, як і віруси
ЗАКО і МЕК5. Дослідження показали, що цей вид вірусу чутливий до теплового і ультрафіолетового випромінювання і послаблюється при інтенсивності ультрафіолетового випромінювання вище 90 мкВт/смг-. Таким чином, ультрафіолетове випромінювання може знищити коронавірус (ЗАК5-СоМу-2). Для знищення коронавірусів з одноланцюговою РНК необхідна доза опромінення 339-423 мкВтхс/см2 ультрафіолету з довжиною хвилі 254 нм, що дає 90 95 дезінфекцію повітря (12). Час знищення вірусу ОМ лампою залежить від її потужності та зазвичай становить від 2 до 15 хвилин |І13). Стаття (14| є керівництвом для підбору потужності випромінювання для боротьби з коронавірусом. У ній автори оцінили ефективність впливу жорсткого бактерицидного ультрафіолету на вірусні аерозолі з різними типами нуклеїнових кислот. З огляду на той факт, що ЗАКЗ-СоМ-2 містить одноланцюгову РНК, для його інактивації необхідна доза МС випромінювання на рівні 192-240 мкВтхс/сме при використанні випромінювання 280 нм, безпечного з точки зору мутагенного дії. Втім автори І14) зазначили роль вологості та її вплив на інтенсивність знезараження вірусів, що встановлюється коефіцієнтом сприйнятливості, який був вищими при 55 95 вологості, ніж при 85 95 вологості, можливо тому, оскільки при підвищенні вологості сорбція води на вірусній поверхні може забезпечити захист ДНК або РНК від ОМ-індукованого пошкодження.
Одноланцюгові РНК-віруси ЗАК5З-Сом-2 (15), менш стійкі до ОМ-випромінювання, ніж дволанцюжкові, через більш низьку стабільність генетичного матеріалу І16Ї. В (171 підсумовували дані про ШМ-інактивацію різних коронавірусів, розрахували середню дозу Ід скорочення, яка рівнялася 11,9:211,4 мДж/см:? для всіх коронавірусів. Проте, автори припустили, що скоригована доза становить 5,8245,5 мДж/см"-, що ефективно і проти БАК5-Соу-2 через структурної схожості всіх коронавірусів. На практиці експеримент (18| показав, що доза 3,7 мДж/см? є мінімальним порогом для знищення даного вірусу. Аналогічно, |19| домоглися повної інактивації вірусу після 9 хвилин впливу ШМ-випромінювання з інтенсивністю 1,94 мВт/сме ОМС і 0,54 мВт/смг ШШМА. Таким чином, була показана ефективність ШМ-випромінювання проти
Ко) збудника СОМІО-19, БАН5-Сом-2.
У ранніх дослідженнях по застосуванню ШМ-випромінювання для цілей дезінфекції застосовувалися традиційні джерела випромінювання - ртутні лампи низького тиску. Однак у традиційних ОМ-ламп є кілька обмежень, які не дозволяють використовувати їх для цілей прямої безперервної дезінфекції в присутності людини. Серед цих обмежень критичними є слабка інтенсивність випромінювання при низьких температурах, тривалий час прогріву перед виходом на робочий режим і ризик впливу ртуті. Лампи ЮМ-випромінювання випромінюють тільки з довжиною хвилі 254 нм, тому в якості альтернативи було запропоновано ОМ-світлодіоди, які можуть випромінювати на довжині хвилі необхідного діапазону. В роботі (20) була вивчена ефективність інактивації патогенів ШМ-світлодіосдами з довжинами хвиль ОМС діапазону, яку порівняли з результатами, отриманими на звичайних ОМ-лампах. Селективна середа містила
Езспегіспіа соїї 0157: Н7, ЗаІтопеїа епієгіса зегомаг Турпітигічт, і Гієтегіа топосуїодепез і була опромінена ОМ-світлодіодами з довжиною хвиль 266, 270,2751279 нмпри 01,02,0051 0,7 мДж/см: відповідно. Інтенсивність випромінювання ШМ-світлодіодів становила близько 4 Вт/сме, а ОМ-лампи були покриті поліпропіленової плівкою, щоб відрегулювати інтенсивність світла, на рівні інтенсивності ШМ-світлодіодів. Дослідження показали, що швидкість інактивації патогенів після обробки ОМ-світлодіодами значно перевищувала таку для ШМ-випромінювання лампи з порівнянною інтенсивністю. Для нарізаних сирів після обробки відбулося зниження на 4-5 логарифмів при З мДж/см: для всіх трьох патогенів. Автори встановили, що використання ШМ- світлодіодів є інноваційною і ефективною технологією знезараження харчових патогенів.
Для протидії поширенню інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, представляють інтерес результати досліджень впливу світлодіодного ШМС опромінення на інактивацію вірусів і інших патогенів. Так в статті (21| проведена оцінка противірусної ефективності опромінення за допомогою ВОМ-І ЕО, що генерує вузьку довжину хвилі (2805 нм), яка тестувалася проти вірусу ЗАКЗ-СоМ-2. Штам 5БАКЗ-СоуУ-2, виділений у пацієнта, у якого розвинувся СОМІО-19 на круїзному лайнері Оіатопа Ргіпсе55 в Японії в лютому 2020 року, було отримано з Інституту суспільної охорони здоров'я префектури Канагава (5АК5З-Сом- 2/НшШОР/Кпа/19-027, 1 С528233). Всі експерименти проводилися в лабораторії В5І-3.
Встановлено, що короткочасне опромінення БИОМ-СЕЮО швидко інактивована ЗАКЗ-Сом-2.
Зниження інфекційного титру до 87,4 9о виявлено при опроміненні вірусного матеріалу протягом 1 с, а при опроміненні протягом 10 с інфекційний титр знижувався до 99,9 95. Ці результати показують, що ОШМ-ІГ ЕО радикально інактивував БЗАК5-Сом-2 за допомогою опромінення навіть протягом дуже короткого часу.
В роботі (221) автори також показали, що нова перспективна технологія ШМ-світлодіодів може застосовуватися для інактивації патогенів. Однак ЮМ-світлодіоди з низькою довжиною хвилі випромінювання ще відносно дорогі, мають низьку щільність енергії і малий ресурс роботи.
Встановлено, що чутливість коронавірусу людини (НСоМ-ОС43, який використовується як сурогат ЗАК5-Соу-2) до інактивації залежить від довжини хвилі і зменшується в порядку 267 нм - 219 нм » 286 нм » 297 нм. Інші віруси показали аналогічні результати. Передбачається, що М світлодіоди з піковою емісією на «- 286 нм можуть служити ефективним інструментом в боротьбі з коронавірусами людини.
МІСНІА продемонструвала, що сучасні ОМ світлодіоди з довжиною хвилі випромінювання 280 нм забезпечують більш високу віруліцидну ефективність, оскільки вони реально мають більш інтенсивне випромінювання в порівнянні з іншими необгрунтованими заявами на ринку.
Дійсно, дані підкреслюють, що віруліцидна ефективність 280 нм світлодіода приблизно в 1,3 рази (на «- 27 9о) вище, ніж у 265 нм світлодіодів (231.
Важливим є той факт, що при поточному стані технології, термін служби 280 нм світлодіода в десять разів більше, ніж у світлодіода з довжиною хвилі 265 нм. У тестах, які порівнюють світлодіодне рішення МІСНІА 280 нм ОМС зі випадково вибраним конкурентом, який пропонує
Зо ОМС 265 нм, інтенсивність світлового потоку першого (9295 після 4000 годин) вигідно відрізняється від другого (67 95 при тих же умовах). Таким чином, на даний момент рішення 280 нм залишається найбільш оптимальною пропозицією на ринку (див. Фіг. 7).
В роботі (24| вивчено вплив стану середовища на процеси інактивації поверхні малими дозами опромінення ОМС світлодіодами. Вважається, що опромінення світлодіодами глибокого ультрафіолету (ВОМ-світлодіоди) стає ефективним малоенергетичним, безхімічним підходом до зменшення мікробного забруднення, але вплив поверхневих умов на ефективність інактивації недостатньо вивчено. Інактивація Г. іппосца і Е. Соїї АТОС25922, як модельні грам позитивних та грам негативних бактерій, відповідно, здійснювалася за допомогою ЮИМ-світлодіода з довжиною хвилі 280 нм. Поверхневі сценарії середовища обробки, які зазвичай зустрічаються в екологічній, клінічної або харчової промисловості, відрізняються наявністю на поверхні, наприклад нержавіючої сталі, тонких рідких плівок багатих поживними речовинами.
Досліджували суху і вологу поверхні. При впливі ОЮМ ГЕО для обох сценаріїв досягалося 5- логарифмічне зменшення за 10 хв (або 23,8 мДж/см2?) концентрації патогенів. Кінетика інактивації в тонких плівках і на сухій поверхні нержавіючої сталі слідувала моделі Вейбулла (0,96 х К2 х 0,99). Але модель переоцінила інактивацію малою дозою БОМ на мокру поверхню нержавіючої сталі. Мікроскопічні дослідження показали, що бактерії утворюють щільний зовнішній шар в рідині і на межі поділу повітря і краплі рідини, які захищають клітини всередині краплі від бактерицидного ОМ. Це призвело до більш низької, ніж очікувалося, інактивації на вологій поверхні нержавіючої сталі при малих дозах ВОМ і показало відхилення від моделі
Вейбулла. Більш того, тут було доведено, що агрегація бактеріальних клітин на межі поділу рідина-повітря, викликана як термодинамічними чинниками, так і чинниками рухливості, та захищає клітини всередині рідких крапель від бактерицидного ООМ, сповільнюючи тим самим початкові етапи інактивації. В цьому дослідженні показано, що вплив низькоїнтенсивного світла 405 нм після процедури ВШОМ забезпечував постійне придушення реактивації.
З цієї точки зору важливе значення має робота (25) в якій вивчено вплив синергії ОМА і ШМС випромінювання (365 нм/280 нм) на процеси інактивації в рідких середовищах. Поєднання МА і
ОМС забезпечує мікробну дезактивацію середовища більше, ніж при використанні тільки одного типу ОМ. Більш того, тільки синергія 280/365 нм дозволяє значно знизити рівень кількості мезофільних бактерій. Синергія ЮМ випромінювання з довжинами хвиль 280 та 365 нм знижує бо вміст патогенів пропорційно часу опромінення, а також окисляє до 37 до креатиніну і фенолу органічних забруднювачів. В таблиці 5 наведені дози ШМС опромінення достатні для знешкодження деяких патогенів за даними досліджень, які не визивають питань щодо методики досліджень.
Таблиця 5
Дози випромінювання за даними досліджень трдннє| пеню рееенни ТКУ оцейнни но вен "| Джерело Патоген Середовище) хвилі, й Гоа мДж/см"(приведена п/п опромінення З нм до А-280 нм) прмднеюниі де | ДО 1 (2О) Е. сої О157:Н7 279 2 3,46 600 с З 4,04
Е. соїї апа суха з00с А 149 2 (24 Г. іппосца, поверхня 280 во с 5 23,8 рідина 1с 0,9 3,75 (БАН5-Сом- 10 с З 37,5
З (211 2/НиШОР/Кпа/19- 280 20с 23,3 75 027,1 0528233 З0с 23,3 112,5 бос »3,3 225
НСоУ-ОС4Заз |. 279 вірусна 60 с З 6-7 зитодаїе 55АМА М52 міги5 поверхня 1 0,68-2,14 550МА мігив (рні суспензія 1 6,84-13,67
ГТ хХ174) поверхня 253,7 1 1,42-2,57 а5зАМА (рнпі 6) 1 2.16-3,05 а5зоМА мігив (17 1 4,39-4,63 558МА М52 міги5 55ОМА мігив (р | БО ов па4г хХ174) аерозоль 253,7 4 0377-0492 а5АМА (рпї 6) і 0,518-0,682 а5зоМА мігив (17 ' ' х Доза для активації 99 95 (І0д2) в два рази вище 5
Дані роботи дають уявлення про те, як вибрати параметри світлодіодної обробки ООМ для досягнення ефективної інактивації під час дезінфекції як повітря, так і біотичних і абіотичних поверхонь. При цьому використання ОМА діапазону під час бактерицидної обробки також має перспективи для випадків знезараження приміщень в присутності людей.
В роботі (26) показано, що ОМА в помірних дозах може бути безпечними для використання в присутності людей. ОМА світло на довжині хвилі 365 нм має протимікробну активність щодо таких збудників, як ЕбсПегіспіа соїї та Сапаїда аїбісапв5, і призводить до незначного зменшення вегетативних мікроорганізмів та зменшує відновлення патогенних бактерій. В зв'язку з тим, що знезаражувальна дія ШМ випромінювання має накопичувальний ефект, час опромінювання виграє важливе значення з огляду на фотобіологічну безпеку. ОШМА промені - є причиною розвитку фоточутливості. Більшість дерматозів, пов'язаних з підвищеною вродженою чи набутою чутливістю до ультрафіолету, загострюються при впливі довгохвильового спектра. Їх діапазон різний для окремих дерматозів: фотодерматози - довжина хвилі 290-365 нм; порфірії - довжина хвилі 400-410 нм; сонячна кропив'янка - діапазон: 290-515 нм. В зв'язку з цим на основі
Стандарту Міжнародної електротехнічної комісії ІЕС) та Міжнародної комісії з освітлення (СІЄЕ) (27| встановлена безпечна доза 30 Дж/м2 при регламентованій тривалості експозиції 8 годин, яка відповідає пороговому значенню освітленості 10 Вт/м для близького ультрафіолету (315- 400 нм) або 0,0011 Вт/см2 за мови зваженого актинічного коефіцієнту. Науково-дослідний центр освітлення (КС) при Політехнічному інституті Ренсселера оголосив результати досліджень щодо використання технології безперервної дезінфекції на основі ультрафіолетового ОМ випромінювання світлодіодів у смузі ШМА, випробуваній в лікарні, які, як було показано, знищують патогени на поверхнях після восьмигодинного впливу в лікарняному відділенні інтенсивної терапії. Тести також виявили, що ультрафіолетове випромінювання також спричиняло фотодеградуючий ефект у кімнатах (28). Раніше з'явилася робота (291, в якій йшлося про технологію Міобзаїте МУпіїе Гідні різіптесіоп фірми Міна! Міо в якій застосовані 405 нм світлодіоди разом з білими світлодіодами для бактерицидної обробки приміщень з людьми.
Виробники заявили, що їх технологія дозволяє знешкодити 90 95 бактерій протягом доби. Однак
МійаІ Міо не єдина компанія, яка застосовує такі технології безперервної дезінфекції. Кепаї!
Мапигасіигіпд має лінійку світильників, яка називається сімейством безперервної дезінфекції
Іпаїдо-Сієап. Чиста безперервна дезінфекція 405 нм система видимого світла від КепаїЇ
Мапиїтасішіпуд знищує мікроорганізми для знезараження повітря та поверхонь у клінічних середовищах, допомагаючи зменшити перехресне забруднення з різних приміщень та процедурних зон. У ході досліджень технологія дезінфекції демонструвала 86 95 ефективності, виходячи за межі поточних протоколів очищення.
В патенті ІЗОЇ йдеться про те, що видиме світло, яке має довжину хвилі 405 нм, не тільки здатне ефективно знищувати бактеріальні, вірусні, мікробні клітини тощо, але нешкідливе для людського тіла. Видиме світло, що має довжину хвилі 405 нм, перевершує стерилізуючий ефект проти різних мікробів, бактерій, вірусів тощо, таких як сальмонела, пневмокок, коронавірус, кишкова паличка, синьогнійна паличка та золотистий стафілокок. Світло з довжиною хвилі 405 нм здатне стерилізувати поверхні, не завдаючи шкоди людському тілу, на відміну від проблем, пов'язаних з ультрафіолетовим світлом. Однак, щоб викликати порфірин-реактивне розкладання з використанням видимого світла з довжиною хвилі 405 нм потрібна велика кількість енергії. З цієї причини звичайний стерилізуючий пристрій із використанням видимого світла з довжиною хвилі 405 нм має проблему в тому, що активна відстань стерилізації не велика, і, отже, можливо проводити лише стерилізацію на короткі відстані, і її важко виконувати у випадку стерилізації на довгих дистанціях. Проте питання ефективності прямого ОМА опромінювання досить дискусійне, тому що нема достатніх доказів щодо необхідної дози, яка була би достатньою для знешкодження патогенів на поверхнях для досягнення бактерицидної дії (311.
В роботі І32| встановлено, що опромінення світлом 405 нм низької інтенсивності (0,035 мВт/см) дало в цілому 55,08 95 інактивації ЗАК5-Сом-2 через чотири години і в цілому 90,17 95 інактивації через 24 години. Більш висока доза (0,076 мВт/см?) привела до 98,22 95 інактивації через 24 години, в той час як доза опромінення, що дорівнює 0,150 мВт/см-, показала зниження на 63,64 95 і 99,61 95 після 4 і 24 годин опромінення, відповідно. Нарешті, збільшення дози до 0,6 мВт/см2 дало 99,74 95 через вісім годин, що вказує на залежність інактивації вірусів ЗАК5-
Соу-2 як від часу, так і від дози.
Для підтвердження цього ефекту, був використаний вірус грипу А, який являє собою ще один респіраторний вірус людини з ліпідної оболонкою і геномом РНК. Після опромінення протягом 1 години при 0,6 мВт/см2 спостерігалося загальне зниження вмісту вірусу грипу А на 31,11 95 в порівнянні зі зменшенням 71,52 95 для БАК5-СомМ-2 при тих же умовах. Хоча в обох вірусів є ліпідні оболонки, тут явно є різниця, яка можливо пояснюється різницею в розмірах віріонів, що створює фізично менший поперечний переріз для абсорбції (ІАМ - 120 нм і БАК5З- бому-2 - 200 нм). Проте, обидва віруси були в значній мірі інактивовані через вісім годин - 98,49 95 для ІАМ і 99,74 95 для БАК5-СоМ-2. Отримані результати дозволяють припустити, що дія видимого світла проти БЗАК5З-Соу-2 схожа з дією на організми, які зазвичай зустрічаються в навколишньому середовищі, такі як 5. ацгеи5. Попередні дослідження показали, що рівні випромінювання видимого світла, використані в цьому дослідженні (від 0,035 мВт/сме до 0,6 мВт/см-), знижують рівень бактерій в людних приміщеннях і покращують результати хірургічних процедур. Тому розумно зробити висновок, що видиме світло може бути ефективним дезінфікуючим засобом проти ЗАКЗ-СоУ-2. Що ще більш важливо, ця дезінфекція може працювати безперервно, оскільки вона безпечна для людей відповідно до рекомендацій по впливу в ІЕС 62471. В таблиці 6 наведені дози ОМА опромінення достатні для знешкодження деяких патогенів за даними досліджень, які не визивають питань щодо методики досліджень.
Таблиця 6
Дози випромінювання за даними досліджень
Довжина Час о Доза, 4 год. 55,8 95 504 8 год. 90,17 96 3024 7 ІЗ2І | ЗАН5-Сом-2 405 24 год. 98,22 96 | 6566 24 год. 99,61 965 | 12960 8 год. 99,74 6 | 17280
Епівегососсиз Таесаї в, | суха
ЇЗТ| |Ев5сПетпісніа сої поверхня 365 8 год. 90 о 8600 зіарпуіососсив ашгеив
Епівегососсиз Таесаїї5 38 9о
ІЗ2| | їарпуіососсив айгеий5 365 8 год. 98 95 8600
ЕзспПегіспіа соїї 82 9 вто 1 4320 24 год. 1,5 8640 10 (331 зіарпуососсив аигеив5 365 4 год 1,7 25900
М52 міги5 365 8 год. 1,5 4320 24 год 1,6 8640
І 2 25900
В роботі ІЗЗЇ, яка покладена в основу продукту 365ОізіпЕх" | ВО 134), показана антибактеріальна ефективність 365 нм світлодіодів. Показано, що вплив ультрафіолетового світла (ОМА) потужністю З Вт/м2 протягом 4, 8 і 24 годин, з дозами 4,32х103, 8,64х103 і 2,59х104
Дж/м-, відповідно, призводить до помірного зниження відновлення метицилін - резистентних бактерій, таких як Зіарпуіососси5 ацгеи5 (МК5А), Сапаїда айцгіє, Басіегіорпаде М52 і расіегіорпаде Рії Х174. Ці результати вказують на те, що ОМА може бути корисним як засіб для забезпечення безперервного низького рівня випромінювання з метою знезараження поверхонь в медичних установах. ОМА випромінювання в приміщенні має бути менше 1 Вт/м? протягом 8 годин (ДСТУ ЕМ 62471: 2017), що відповідає максимальній доз в 1х8х3600-28 800 Дж/м7. Отже, рекомендована доза ОМА випромінювання може ефективно інактивувати фоміти.
Останнім часом з'явилося ряд публікацій що до бактерицидної дії ультрафіолетового випромінювання дальнього діапазону 207-222 нм ІЗ5). Безпосереднім підходом до запобігання передачі інфекції повітряно-крапельним шляхом є інактивація патогенних мікроорганізмів, що переноситься повітрям, за допомогою ультрафіолетового світла бактерицидного діапазону, проте його широке використання в громадських місцях обмежене, оскільки звичайні джерела
ОМС світла є як канцерогенними, так і катарактогенними, хоча за даними (|З6| робиться висновок, що ЮМ випромінювання ртутних ламп низького тиску саме по собі не викликає рак.
Бактерицидне ОМ опромінення може безпечно і ефективно використовуватися для дезінфекції верхніх шарів повітря без значного ризику прояви довгострокових відстрочених ефектів, таких як рак шкіри. На відміну, ОМС світло далекого діапазону (207-222 нм) ефективно вбиває бактерії без шкоди для відкритої шкіри ссавців. Це пов'язано з тим, що завдяки своєму сильному поглинанню біологічними матеріалами світло цього діапазону не може проникнути навіть у зовнішні (неживі) шари шкіри чи ока людини; оскільки бактерії та віруси мають розмір мікрометр або менше, далеке ШМС світло може проникати та інактивувати їх. В роботі доказано, що далеке ОМС світло ефективно знищує віруси повітряних аерозолів. Навіть дуже низька доза 2 мДж/сме, 222 нм світла інактивує » 95595 вірусу грипу НІМІ. Постійне ультрафіолетове випромінювання за дуже низькими дозами в громадських приміщеннях є перспективним,
Зо безпечним та недорогим інструментом для зменшення поширення мікробних хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом.
Далекий ОМС діапазон представлений ексимерними лампами виробництва О5піо. У цьому методі використовується бактерицидний потенціал випромінювання довжиною хвилі 222 нм.
Передбачається інтеграція модулів О5Піо в звичайні стельові світильники загального освітлення під брендом Саге222 |37)|. Випуск подібних пристроїв здійснюється низкою компаній (ЗВ).
Єдиним істотним недоліком даних рішень з використання газової суміші хлориду криптону є необхідність примусового охолодження колби лампи. У зв'язку з цим інтерес представляють випромінювачі Ме Мапоїеспй Зпогім/амегіднітм - перші в світі твердотільні продукти, що випромінюють короткохвильовий ультрафіолетове світло в далекому ОМ діапазоні 200-230 нм.
На відміну від стандартних М ламп, які працюють при високих температурах і вимагають використання їдких газів, твердотільні випромінювачі ЗпогпіуМамеГідні мМ не нагріваються при роботі, досить малі для інтеграції в портативні настільні пристрої, і не використовують небезпечні гази ІЗ9Ї.
Комерційно доступні світлодіосдди ШМС базуються на напівпровідниках, виготовлених із сплавів АІ/-хбахМ, і довжина хвилі випромінювання регулюється їх складом, що означає, що світлодіоди ЮШМС можуть також випромінювати на довжинах хвиль нижче 225 нм, включаючи 222 нм. Для випромінювання ШМУС світлодіодів на цих коротших довжинах хвиль необхідна більша мольна частка АЇ, що призводить до меншої ефективності. Наприклад, сьогодні комерційні МС світлодіоди Сгузіа! І5 приблизно на один порядок (коефіцієнт 10) ефективніші при 265 нм, ніж при 230 нм, і на два порядки менш потужні; за довжини хвиль нижче 225 нм, як очікується, зазнають подальшого погіршення ефективності та потужності. Таким чином, для переважної більшості патогенних мікроорганізмів досягнутий рівень дезінфекції буде набагато вищим у бактерицидному діапазоні при використанні сьогоднішньої світлодіодної технології МС |401.
Як показано вище, ШМС випромінювання найбільш ефективне для інактивації вірусів. Однак, при недостатній дозі опромінення відбувається тільки часткове пошкодження, патогени можуть відновитися шляхом рекомбінації і надбати стійкість до первинної дози опромінення (41). У більшості організмів є генетичний механізм самовідновлення, тому системи ОМ знезараження повинні доставляти достатню дозу ультрафіолету, щоб подолати їх захист і запобігти реплікації.
ІСМІКР І53| випустила посібник з професійного ОМ опромінення, в якому по ШМС опроміненню йдеться, що при впливі ОМ випромінювання на незахищені очі/шкіру, енергетична експозиція не повинна перевищувати 30 Дж/м2 на довжині хвилі 270 нм, тобто пікової довжини хвилі спектральної ваговій функції для актинічного небезпеки ЮМ випромінювання для шкіри і очей.
Оскільки небезпечний вплив ШМ випромінювання залежить від довжини хвилі, то для випромінювання з довжиною хвилі 254 нм максимальна допустима експозиції становить 60
Дж/м7. Для випромінювання з довжиною хвилі 222 нм максимальна допустима експозиція
Зо (актинічна небезпека ОМ випромінювання) ще вище - приблизно 240 Дж/м", а для випромінювання з довжиною хвилі 280 нм максимальна допустима експозиції становить 75
Дж/м-, що еквівалентно дозі 7,5 мДж/см: або інтенсивності випромінювання 0,26 мкВт/см.
ДСТУ ЕМ 62471: 2017 рекомендує, щоб ОМ випромінювання в приміщенні було менше 0,1 мкВт/сме протягом 8 годин (для довжини хвилі 270 нм). Отже, рекомендована доза ОМС випромінювання може ефективно інактивувати вірус, що передається по повітрю.
Також відоме технічне рішення ЗцЧапддопуд Гопушпо Гей Гідбіпуд Со., (а. І42| модель
ЗРІ 600, в якій поряд з світильником загального освітлення використовується ультрафіолетовий модуль з світлодіодами ШМС (275 нм) і ОМА (405 нм) в рівній кількості. Останнє вказує на відсутність нормування потужності випромінювання згідно з нормами фотобіологічної безпеки та експозицій синього світла - небезпечних для шкіри та сітківки ока. Тому світильник має додаткові датчики, які ууоеможливлюють його використання в приміщеннях в присутності людей.
Існує рішення 365б0і5ІпЕх "м | ЕО І утіпаіїге5 АМО 5еїгпез-365Б0і5ІпЕх"М ОМАЛЛАИННе І ЕО І іпеаг
Іпаивійа! (43). Лінійні промислові світлодіодні світильники серії 3650і5ІпЕєх"м ОМА пропонують ефективні загальні характеристики освітлення, із значно більшими можливостями. Окрім високої ефективності для легкого промислового та загального застосування, серія АМО також пропонує технологію ШВА 365бі5ІпЕх "м ОМА, яка допомагає в інактивації поверхневих бактерій там, де присутні люди, і необхідне освітлення загального призначення. Технологія дезінфекції 365бі5ІпЕх "мМ ОМА використовує світлодіоди ОМА діапазону, що випромінюють на довжині хвилі 365 нм. Заявлено, що опромінення потужністю З Вт/м? протягом одного 8-годинного періоду призведе до зменшення МЕК5БА на 99,7 96 на поверхнях, що зазнали впливу ОМА. Головним недоліком цього рішення є неможливість його застосування для випадку інактивації вірусних аерозолів.
Існує рішення 3650і5ІпЕх ОМС тієї ж самої компанії, тестування якого з бактеріофагом М52 призвело до 88 95 інактивації аерозольного вірусу в приміщенні розміром З на З на 2,4 метрів протягом 4 годин. Результати тесту протягом 24-годинної безперервної роботи 3650і5ІпЕх М
ІРО показали інактивацію бактеріофага М52 до 4495 за 2 години. Виробник прогнозує еквівалентні або кращі результати щодо сезонних коронавірусів та 5АКЗ-СоУу-2. При правильній установці та налаштуванні безперервна робота 3650ізІіпЕх"м |РО повинна забезпечувати 50 95 інактивацію в першу годину експозиції, 90 95 інактивацію (1 І0д) за З години бо та 99 95 інактивацію (2 од) через 6 годин або при меншій експозиції. СЕ Сигепі продовжує проводити додаткові підтверджувальні тести. В цьому рішенні використовуються світлодіоди
МС діапазону і для досягнення позитивного ефекту виробник рекомендує використовувати рішення 3650бі5ІпЕх м | РИ і 3650і5ІпЕ М АМИ одночасно (441.
В патенті США |І45) що заявлено СЕ Гідйіпуд ЗоЇшіоп5 ГІС, Еазі СіІемеІапа, ОН (05), та за яким виробляються вищевказані продукти, система освітлення включає джерело світла, налаштоване на генерацію світла до однієї або декількох поверхонь або матеріалів для інактивації одного або кількох збудників на одній або декількох поверхнях або матеріалах.
Світло включає інактивуючу частину, що має довжини хвиль в діапазоні від 280 нм до 380 нм. В якості основної моделі, на якій будується вживання світильника, використовують кінетичну залежність або співвідношення між енергією фотонів світла і швидкістю інактивації. При цьому робиться висновок про те, що збільшення в 10 разів швидкості інактивації спостерігається при збільшенні енергії фотонів на 0,27-0,44 еВ. Хоча це можливе в межах близького ОМА діапазону і дійсно для досягнення 1 Іод ефекту інактивації для 405 нм (3,06 еВ) в порівнянні з 370 нм (3,33 еВ), важливим є те, що енергоспоживання при цьому складе тільки 10 95 від енергоспоживання для випадку довжини хвилі 405 нм. При цьому не враховується механізм, за яким реалізується інактивація при різній довжині хвиль ОМ випромінювання і, відповідно, призначення за яким застосовується той чи інший ОМ діапазон.
Також відомий пристрій для зменшення кількості мікроорганізмів в продуктах харчування
І46Ї, з використанням комбінації інфрачервоного світла і видимого світла, при цьому пристрій містить один або кілька світлодіодних елементів, при цьому світлодіодні елементи складаються з одного або декількох світлодіодних елементів, випромінюючих інфрачервоне світло з довжиною хвилі в діапазоні від 930 нм до 960 нм, один або кілька світлодіодних елементів випромінюють видиме світло з довжиною хвилі в діапазоні 425-465 нм, і один або кілька світлодіодних елементів, випромінюючих видиме світло з довжиною хвилі в діапазоні 600-620 нм, при цьому кількість світлодіодних елементів, що випромінюють світло від 425 нм до 465 нм, більше, ніж кількість світлодіодних елементів, що випромінюють світло 600-620 нм.
Застосування світлодіодів в цьому рішенні є позитивним, але недостатнім з точки зору ефективності знезараження та можливості знешкодження патогенів на поверхнях предметів та в повітрі.
Ко) Як найближчий аналог обрана портативна дводіапазонна ОМ світлодіодна бактерицидна лампа І47)Ї, що містить алюмінієву плату з дводіапазонними ОМ-світлодіодами, радіатор та алюмінієву сітку. Плата розміщена в середині сітки та обладнана світлодіодами діапазону ОМА з довжиною хвилі 395-420 нм та світлодіодами діапазону ШМС з довжиною хвилі 255-285 нм.
Основним недоліком даного пристрою є відсутність світлодіодів довгохвильового діапазону ОМА довжиною хвилі в межах 360-370 нм, а як наслідок недостатня антибактеріальна ефективність.
Аналогічних пристроїв для світлодіодного ультрафіолетового бактерицидного знезараження повітря та контагіозних поверхонь, не знайдено.
В основу корисної моделі поставлена задача створення пристрою для постійного швидкого та ефективного знезараження повітря і контагіозних поверхонь в приміщеннях, через які можуть передаватися збудники інфекційних захворювань. При цьому слід врахувати положення, що наведені вище, а саме: вірус ЗАКЗ-СоМ-2 зв'язується з рецептором клітин людини за допомогою шиповидного 5-білка (5ріке ргоївеіп)у. Шиповидний 5-білок, закріплений в оболонці коронавірусу, являє собою тривимірний гострий глікопротеїн |48)Ї. З огляду на останні повідомлення щодо мутацій коронавірусу, які відбуваються здебільшого саме в 5-протеїні, та які знижують ефективність існуючих вакцин (49), найбільш виправданим підходом до інактивації коронавірусу є руйнування 5-протеїну ультрафіолетовим випромінюванням. З огляду на той факт, що оболонкові РНК-віруси становлять переважну більшість популяції патогенів, цей підхід найбільш перспективний в профілактиці захворювань, що передаються по повітрю.
Далеке ОМС світло ефективно знищує віруси повітряних аерозолів. Навіть дуже низька доза 2 мДж/сме, 222 нм світла інактивує » 95 95 вірусу грипу НІМ1. Постійне ультрафіолетове випромінювання за дуже низькими дозами в громадських приміщеннях є перспективним, безпечним та недорогим інструментом для зменшення поширення мікробних хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом.
Опромінення СУС світлодіода з довжиною хвилі 280 нм радикально інактивує вірус БАК5- бом-2 протягом дуже короткого часу з використанням доз до 37,5 мДж/см7. Зниження інфекційного титру до 87,4 95 виявлено при опроміненні вірусного матеріалу протягом 1 с, а при опроміненні протягом 10 с інфекційний титр знижується до 99,9 95.
Аденовірус людини (ДНК-вірус) показує відносно високу ефективність інактивації при 280
Нм. Це пов'язано з тим, що ШМ поглинання білка має відносний пік близько 280 нм, а бо пошкодження білка грає важливу роль в інактивації аденовірусу.
Ультрафіолет грає важливу роль в забезпеченні організму вітаміном ОЗ, який регулює процес фосфорно-кальцієвого обміну. Дефіцит вітаміну ОЗ знижує імунітет і викликає рахіт, карієс. Спектр дії ШМ для синтезу вітаміну ОЗ аналогічний еритемному і має максимум при довжині хвилі випромінювання 280-290 нм. Необхідна для компенсації дефіциту вітаміну ОЗ доза ОМ випромінювання на відкриті ділянки тіла становить 60 мінімальних еритемних доз на рік.
ОМ випромінювання впливає на розкладання продуктів фотохімічних реакцій і шкідливих газів. Розкладання фенолу найбільш ефективно при довжині хвилі 280 нм, і тому ОМ світлодіоди перспективні при очищенні середовища від розкладаються органічних сполук та інших продуктів фото-хімічних реакцій.
Поєднання ОМА та МС забезпечує мікробну дезактивацію середовища більше, ніж при використанні тільки одного типу ОМ випромінювання. Більш того, тільки синергія 280 нм та 365 нм дозволяє значно знизити рівень кількості мезофільних бактерій. Синергія ОМ випромінювання з довжинами хвиль 280 нм та 365 нм знижує вміст патогенів пропорційно часу опромінення, а також окислює до 37 95 креатиніну і фенолу органічних забруднювачів.
Встановлено інгібуючу дію низькоїнтенсивного 405 нм випромінювання, на процеси реактивації патогенів. ЮМ світло може відновлювати пошкоджену ДНК за допомогою процесу, відомого як фотореактивація. По суті, світло в діапазоні 300-500 нм активує фотоліазу для відновлення ДНК шляхом утворення циклобутану піримідинових димерів (СРО), як найбільш часто зустрічальних типів фотопошкоджень. Для видалення індукованих світлом пошкоджень в
ДНК у багатьох організмів застосовуються ферменти, специфічно зв'язані з СРО (СРО- фотоліазою) або з 6-4РР (6-4РР-фотоліазою), які і виправляють ці пошкодження. СРО- фотоліази виявлені в бактеріях, грибах. Біле світло або ОМВ випромінювання індукують експресію СРО-фотоліаз. Додаткові хромофори мають максимуми поглинання на довжинах хвиль 380 нм і 440 нм |50ОЇ Зважаючи на це ОМА світлодіоди на цій довжині хвилі випромінювання не мають використовуватись.
Поставлена задача вирішується таким чином, що пристрій для світлодіодного ультрафіолетового бактерицидного знезараження повітря та контагіозних поверхонь містить корпус (1), контактну групу електричного живлення (2), світлодіодне джерело монохромного
Зо ультрафіолетового випромінювання (3), розміщене на лицьовій поверхні корпусу (1), яке містить світлодіоди короткохвильового діапазону МС довжиною хвилі 220-230 нм (4), короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 275-285 нм (5), світлодіоди довгохвильового діапазону ШМА довжиною хвилі 360-370 нм (6) та світлодіоди довгохвильового діапазону ОМА довжиною хвилі 400-410 нм (7).
Світлодіоди короткохвильового діапазону ШМС випромінюють в бактерицидному діапазоні спрямованим освітленням з інтенсивністю, що відповідає гранично допустимій дозі на рівні очей.
Світлодіоди довгохвильового діапазону ШМА випромінюють довжиною хвиль середньої та кінцевої області діапазону, з направленим освітленням поверхні можливих контамінованих предметів, що є джерелом фомітної інфекції. З точки зору фотобіологічної безпеки присутніх в зоні опромінення, необхідною умовою є обмеження сумарної потужності ОМ випромінювання рівнем мінімальної еритемної дози у зоні знаходження очей і відкритих частин тіла людини.
Таким чином, поєднання світлодіодів різних діапазонів дозволяє реалізувати усі доказані на теперішній час моделі руйнування патогенів, які поширюються за допомогою аерозолів та фомітів. ШМСО випромінювання пошкоджує та розриває амінокислоти в ланцюгу ДНК та РНК;
ОМА (360-370 нм) визиває пошкодження патогенів за допомогою синглетного кисню; ОМА (400- 410 нм) призводить до об'ємного руйнування клітин патогенів та запобігає фотореактивації шляхом блокування рекомбінацій.
Також згідно з пропозицією, запропонований пристрій може містити мікроконтролер (8) для керування пристроєм та датчик наближення (9), що реагує в разі наближення менше ніж на 1 м до пристрою та за допомогою мікроконтролера (8) автоматично вимикає всі світлодіоди короткохвильового діапазону МС довжиною хвилі 275-285 нм (5) та всі світлодіоди довгохвильового діапазону ШМА довжиною хвилі 400-410 (7). В той же час для продовження бактерицидної дії пристрою світлодіоди короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 220- 230 нм (4) та світлодіоди довгохвильового діапазону ОШМА довжиною хвилі 360-370 нм (6) продовжують працювати.
Крім того, згідного з пропозицією пристрій може містити мікроконтролер (8) та датчик присутності (10), що реагує на рух в приміщенні та за допомогою мікроконтролера (8) автоматично вмикає всі світлодіоди короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 220-230 бо нм (4) та всі світлодіоди короткохвильового діапазону ОМС довжиною хвилі 275-285 нм (5) та вимикає їх в разі відсутності людей, що значно збільшує термін експлуатації світлодіодів короткохвильового діапазону. При цьому, для підтримки прийнятного бактерицидного стану приміщення, світлодіоди довгохвильового діапазону ОМА довжиною хвилі 360-370 нм (б) та світлодіоди довгохвильового діапазону ОМА довжиною хвилі 400-410 нм (7) постійно включені.
Також згідно з пропозицією, запропонований пристрій мікроконтролер (8) та датчик вологості повітря (11), що вимикає всі світлодіоди короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 220- 230 нм (4) та всі світлодіоди короткохвильового діапазону ШУМС довжиною хвилі 275-285 нм (5) в разі зростання вологості повітря більше 85 95 за допомогою мікроконтролера (8). При цьому, для підтримки прийнятного бактерицидного стану приміщення, світлодіоди довгохвильового діапазону ШМА довжиною хвилі 360-370 нм (6) та світлодіоди довгохвильового діапазону ОМА довжиною хвилі 400-410 нм (7) постійно включені.
Окрім того, згідно з пропозицією, запропонований пристрій може містити мікроконтролер (8),
ОМС датчик (12) та ОМА датчик (13) за допомогою яких обчислюється прозорість середовища, а в разі досягнення критичної концентрації пилу в повітрі приміщення, мікроконтролер (8) автоматично вимикає всі світлодіоди короткохвильового діапазону ОМС довжиною хвилі 220- 230 нм (4), та всі світлодіоди короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 275-285 нм (5).
При цьому, для підтримки прийнятного бактерицидного стану приміщення, світлодіоди довгохвильового діапазону ШМА довжиною хвилі 360-370 нм (6) та світлодіоди довгохвильового діапазону ОМА довжиною хвилі 400-410 нм (7) постійно включені.
Також згідно з пропозицією, запропонований пристрій може містити бездротовий комунікаційний модуль (14) для дистанційного управління пристроєм. Це дозволяє створити бездротову мережу управління та регулювати рівні опромінення в різних діапазонах в залежності від розміру приміщень, а також контролювати працездатність пристрою.
Крім того, згідно з пропозицією, контактна група електричного живлення (2) пристрою може забезпечувати незалежне живлення світлодіодів ШМС та ОМА діапазонів по різним незалежним ланцюгам із затримкою, яка дорівнює частоті дискретизації від 100 Гц з автоматичним поперемінним перемиканням живлення між ланцюгами за допомогою мікроконтролера (8). Це дозволяє знизити енергоспоживання та покращити відвід теплової енергії від світлодіодів під час роботи, що в цілому збільшує строк експлуатації пристрою. Під час включення лінії живлення ОМС світлодіодів, лінія живлення ОМА світлодіодів вимикається, і навпаки.
Короткий опис креслень
Можливість здійснення корисної моделі, що характеризується наведеною вище сукупністю ознак, а також можливість реалізації його призначення підтверджена описом та проілюстрована графічними матеріалами.
Фіг. 1 - схема пристрою світлодіодного ультрафіолетового бактерицидного знезараження повітря та контагіозних поверхонь.
Фіг. 2 - схема руйнування генома ОМ випромінюванням.
Фіг. З - спектральний енергетичний склад випромінювання.
Фіг. 4 - спектральна чутливість патогенів.
Фіг. 5 - спектральна залежність біологічних ефектів ОМ випромінювання.
Фіг. б - криві відносної спектральної бактерицидної і мутагенної ефективності ОМ випромінювання.
Фіг. 7 - віруліцидна ефективність ШМС 280 нм.
Кращій варіант здійснення корисної моделі
В кращому варіанті здійснення пристрій світлодіодного ультрафіолетового бактерицидного освітлення повітряного простору і поверхонь приміщення (див. Фіг. 1) містить корпус (1), контактну групу електричного живлення (2) та світлодіодне джерело монохромного ультрафіолетового випромінювання (3), розміщене на лицьовій поверхні корпусу (1), що містить світлодіоди короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 220-230 нм (4) - забезпечують інактивуючу дію пристрою та 275-285 нм (5) - забезпечують імуномоделюючу дію пристрою, а також світлодіоди діапазону ШМА довжиною хвилі 360-370 нм (б) - забезпечують виникнення вільнорадикальної цитотоксичності та 400-410 нм (7) - забезпечують інгібуючу реактивацію патогенів.
Датчик наближення (9), датчик присутності (10), датчик вологості повітря (11), ШМС датчик (12) та ОМА датчик (13), а також бездротовий комунікаційний модуль (14) дозволяють за допомогою мікроконтролера (8), забезпечити роботу приладу таким чином, що в разі відсутності людей в приміщенні, пристрій автоматично залишає включеними лише світлодіоди довгохвильового діапазону ОМА довжиною хвилі 360-370 нм (6) та довжиною хвилі 400-410 нм (7), а світлодіоди короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 220-230 нм (4) та бо довжиною хвилі 275-285 нм (5) автоматично вимикаються. В разі появи людей спрацьовує датчик присутності (10) після чого вмикаються світлодіоди короткохвильового діапазону ОМС довжиною хвилі 220-230 нм (4) та довжиною хвилі 275-285 нм (5). В разі наближення людини на відстань меншу за 1 м до пристрою спрацьовує датчик наближення (9) та вимикаються світлодіоди короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 275-285 нм (5) та світлодіоди довгохвильового діапазону ЮМА довжиною хвилі 400-410 нм (7), а знезараження приміщення продовжує здійснюватися світлодіодами короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 220- 230 нм (4) і світлодіодами довгохвильового діапазону ШМА довжиною хвилі 360-370 нм (6), що випромінюють в діапазоні, не шкідливому для шкіри і очей людини. В разі збільшення вологості вище за 85 95, датчик вологості повітря (11) вимикає світлодіоди короткохвильового діапазону
ОМС довжиною хвилі 220-230 нм (4) та довжиною хвилі 275-285 нм (5). Обробка повітря продовжується виключно світлодіодами довгохвильового діапазону ШМА довжиною хвилі 360- 370 нм (6) та довжиною хвилі 400-410 нм (7).
Бездротовий комунікаційний модуль (14) дозволяє дистанційно регулювати інтенсивність роботи пристрою в діапазонах ОМА та ОМС по показникам датчиків, а також слідкувати за інтенсивністю ОМ світлодіодів з метою перевірки їх робочого стану.
Контактна група електричного живлення (2) забезпечує незалежне живлення світлодіодів
ОМС та ОМА діапазонів по різним незалежним ланцюгам із затримкою, яка дорівнює частоті дискретизації від 100 Гц з автоматичним поперемінним перемиканням живлення між ланцюгами за допомогою мікроконтролера (8), знижуючи енергоспоживання та покращуючи відвід теплової енергії від світлодіодів під час роботи пристрою.
Промислова придатність
Заявлене технічне рішення виконує поставлену задачу. Переваги заявленого пристрою зазначені вище, посилаючись на реалізацію корисної моделі, однак загалом ознаки заявленої корисної моделі розкриті у описі, формулі та на фігурах у певних комбінаціях одна з одною. При цьому фахівець в даній галузі техніки при здійсненні корисної моделі зможе використати дані ознаки окремо або у сукупності в інших раціональних комбінаціях.
Таблиця 7
Дослідження значень експозицій синього світла, небезпечних для сітківки ока . й Синє світло, Видимий Функція Граничне
Відстань від й небезпеки значення й (380-500 нм), спектр світла, Ктах, НМ й світильника, м мВт/сме (400-700 нм), лк синього експозиції, ' світла, В(Х) Вт/ме 408 0,4 1,00 2101 171110053. 177711 ЇЇ
Примітка: " - нижче чутливості вимірювального приладу
Відповідно до результатів досліджень, що наведені в Таблиці 7, максимальна довжина хвилі
Зо (Атах) синього світла при роботі пристрою складає 408 нм з функцією небезпеки синього світла
В(Х) - 0,4. При цьому, значення експозиції синього світла перевищує граничний рівень тільки на відстані 0,05 м від ввімкненого пристрою. На відстані більше 0,2 м параметри синього світла відповідають вимогам ДСТУ ЕМ 62471:2017 "Безпечність ламп і лампових систем фотобіологічна". Отже, рекомендована доза ОМС та ОМА випромінювання може ефективно інактивувати вірус, що передається повітрям.
Нижче наведені результати експериментальних досліджень ефективності роботи пристрою (див. Табл. 8 та Табл. 9).
Таблиця 8
Дози ОМ для різних патогенів при бактерицидній ефективність 90 95 та 99,9 95 та значення експозиції ОМС на різних відстанях від пристрою зеленящий стрептокок
Еге сіні НИЄ ТНН НОСИ ВОНО НО ННЯ НОЯ НО ВАНЯ (дифтерійна паличка)
ГЕ» есе НІНІ НН-ЛИНИ НН НО ВОНО НЯ НОЯ НО НОЯ (золотистий стафілокок) пишеш 1272 11111 (туберкульозна паличка) пишна 1 1111711 для монохромного ОМ, Дж/м2 х- за Р 3.6.1004-04 "Використання ультрафіолетового бактерицидного випромінювання для знезараження повітря в приміщеннях"
Таблиця 9
Час, необхідний для дезактивації 90 95 та 99,9 95 патогенів при включенні пристрою
Бактерицидна Кількість часу для досягнення 90 95/99,9 9о
Патоген Ефективність бактерицидного ефекту (хвилин) зігеріососсивз мігідіап5
Согупебасієгійт дірпійегтіа З8 73 0,26/0,5 4,1/7,9 31,7/61 158/304 (дифтерійна паличка) «арнуіососсив айгоив"
Мусобасіетіит
Тирегсиов5ів (туберкульозна 61 113 0,41/0,77 6б,6/12,3 50,8/94,2 254471 паличка)
Під час роботи пристрою основна енергія ШМ випромінювання представлена в діапазоні
МС (200-280 нм). Мінімальною відстанню, на якій експозиція ОМС протягом 8 годин за добу не перевищує встановленого граничного значення експозиції (ГЗЕ) ОМ випромінювання за ефективною величиною (30 Дж/м2), є відстань 1,5-2 м від ввімкненого світильника. При цьому, безпечними відстанями від ввімкненого пристрою для діапазонів ШМВ та ОМА є відстані 0,15-0,5 м (інтенсивність ШМ випромінювання є меншою за чутливість вимірювальних приладів). На відстані 1,0 м від ввімкненого пристрою допустимий час перебування з урахуванням ризиків небезпечного впливу на шкіру та око людини не повинен перевищувати 60 хв. Отже, рекомендована ДСТУ ЕМ 62471:2017 доза ОМС та ОМА випромінювання може ефективно інактивувати вірус, що передається повітрям.
Заявлене технічне рішення перевірене на практиці. Запропонований пристрій не містить у своєму складі жодних конструктивних елементів чи матеріалів, які неможливо було б відтворити на сучасному етапі розвитку науки і техніки, при цьому відзначається простотою конструкції та високою технологічністю і може бути реалізований промисловим способом в умовах серійного виробництва, отже відповідає вимогам критерію "промислова придатність".
Разом з тим, у відомих джерелах патентної та іншої науково-технічної інформації не виявлено конструкцій і пристроїв із вказаною в пропозиції сукупністю суттєвих ознак, що задовольняє вимоги критерію "новизна". Таким чином, запропоноване технічне рішення вважається таким, що може отримати правову охорону.
Джерела інформації: 1. Тина Стеепнаїйдн еї аїІ. Теп зсієпійіс геазопв іп зирроп ої аїбогпе ігапзтіввіоп ої БАН5- бом-2. / м/млийеїіапсеї сот Рибіївней опійпе Арії 15, 2021 Нирв//доі.ога/10.1016/50140- 6736(21)00869-2 2. ШМНО/2019-пСом/5сі Вгієї/Тгапотіввіоп. тодез/2020.3 3. МееЩе мап Рогетаїйеп еї аїІ. АегозоЇ апа Бипасе єїабіїйу ої БАН5-Сому-2 аз Сотрагей міт
ЗАНО-СоМм-1. - Те Мем Епдіапа дошцтта! ої Меадісіпе. /пНрв:/дої.огд/10.1101/ 2020.03.09. 20033217 4. Ніювні Камавції еї аії. БАН5З-СоМ-2 ВМАеєтіа м/їй піднег пазорпагупдеаї міка! Іоаа ів вігопдіу авзвзосіаїєд м/ййп земепу апа топайу іп райєепів м/ййп СОМІО-19./ теавВхім ргергіпі дої:
Нерз //дої.ога/10.1101/2020.12.17.20248388 5. Мацгу МУпдні Мугпайд дептісідаї ОМ демеюртепіз спапде Ше 551 пате дате.-їЇЕр
Мадаіпе. Осі 8, 2020-пирв/Лумли Івєдетадагіпе.сот/еадвь-55І-дезідп/апісів/14184032/тугіад- дегтісідаІ-им-демеюортепів-снапде-їпе-55І-пате-дате-тадагіпе 6. Ог. Кеміп Капп-М/Наї із Зресіга! Зепвейїміу? Ехріаїпіпд Оінегепсез іп Місторе Зепзйймпйу тю ОМ
МамеІєпдійв. КСАВАМ ОМІМЕНБІТУ-пЕрзг:/Лумли. Кіагап.сотлиупагй-ів-5ресігаІ-зепзйімйу 7. Улащик В.С. Физиотерапия.Универсальная медицинская знциклопедия. - Минск.Книжньй
Дом, 2008.636с.(с.501) 8. Директиви 2006/25 / ЄС від 5 квітня 2006бр. "Про мінімальні вимоги з охорони праці та техніки безпеки щодо схильності працівників ризикам від фізичних агентів (штучне оптичне випромінювання) (19-я окрема Директива в рамках статті 16 (1) Директиви 89/391 / ЕЕС)" 9. Тне теєазигетепі ої асіїпіс гадіанйоп. СІЕ, Тесппіса! Верогїі, 2па агай, Мау 1985. РІМ 5031
Теїї 10 (Могпогт). еігапінпозрпувзік іт оріїзйеп Вегеісй па Гіспйеснпік Стобреп, Рогтеї! ипа
Киг22віснеп Тиг рпоїобіоіодізси мігтовате Зігапішпа. 10. пирв/Лимлиу. ера.дом/
Зо 11. УмаіКег Спгізіорпег М і Ко Су"аподруо (Опімегейу ої Теха5 Неак Зсієпсе Сепієег аї Ноизіоп
ТХ ОА) "ЕПесі ої иПгаміо!єї дегтісідаї! іг"адіаноп оп міга! аеговоїв" (Епмігоп 5сі Тесппої. 2007 А!ца 1; 41 (15): 5460-5) 12. Спгівіорпег М. УаїКег, СмапудРуо Ко. ЕПесі ої Ойгаміоїєї Сівптісіда! Іггадіанйоп оп Міга!
Аегоз5о!5. - 2007-08-01 13. Ріїрро Апзаїді, Е Вапії, Р Мотгеїїї, Ї МаїЇІє, Расїо Юигапдо.5АНВ5-СоМ, іпПшепга А апа вупсійа! тезрігаюгу міги5 гезібїапсе адаіпбі соттоп аїі5віптесіапі5 апа иПйгаміо!еї ітадіайоп // доштаї ої Ргемепіїме Медісіпе апа Нудіепе. - 2004-03-01. - Т. 45. 14. Спип-Співєн Тзепуд 4 Спін-5пап Її (2005) Іпасіїмайоп ої Міги5-Сопіаіпіпа Аегозоїв Бу
ШМгаміоїеї Стептісіда! Іггадіанйоп, Аегобзо! Зсіепсе апа Тесппоіоду, 39712, 1136-1142, БОЇ: 10.1080/02786820500428575 15. Вотапо, М., Виддієго, А., 5дцйеаіїа, Е., Мада, С. 8 Вегівзіо, В. (2020) А Бітисішига! Мієм/ ої
ЗАН5З-Соу-2 ВМА Реріїсайоп Маспіпегу: ВМА Зупіпевзів, Ргооїгеадіпу апа Ріпа! Сарріпа. Сеї5, 9 (5): рр. 1267. 16. Комаї5Кі, МУ. (2009). ОПйгаміоїєї дегтісіда! ігадіаноп Напароок: ОМС ог аїг апа зипасе дівіптесіп. Зргіпдег 5сіепсе 8 Визіпе55 Медіа. 17. Небіїпод, М., Нбпез, К., МацЦег, Р., 5 ІіпдептеІдег, С. (2020). Онгаміоіеї іггадіайоп доб5ев5
Тогсогопамігив іпасіїманоп-гемієм апа апаїувів ої согопамігив рпоїоіпасіїмайоп 5ішаієз. СМ5 пудієпе апа іптесіоп сопігої, 15. 18. Віапсо, А., Віавзіп, М., Рагезспі, Са., СамаїІегі, А., Самаюпа, С., Еепіліа, Е., Саїї, Р., І езвіо,
Г., Еиаїаї, М., ВНедавії, Е. єї а. (2020) ОМ-С ітгаадіайоп ів підніу еПесіїме іп іпасіїмайіпд апа іппібйіпу
ЗАН5-Сом-2 геріїсайоп. 55АМ. 19. Неїйїпаіон, С5, Айідегогві, ОМУ, Зспіррег, Г., Оінте", 0., МУйа2Ке, О., Мапа, 0., 7пепо, Х., зЗицег, К., ТиїПпа, М., АЇ, М. еї аї!. (2020). БивзсеріїбПйу ої БАНЗ-Сом-2 о ОМ Ітадіайноп. Атегісап
Уоштаї ої Іп'есіїоп Сопігої. 20. 5оо-)і Кіт, бо-Кушп Кіт, бопд-Нушп Капу Овіпда ОМС ГідпеЄЕтініпу Оіодез аї У/амеІепдінз ої 266 ю 279Мапотеїєг5 То Іпасіїмаїє ЕРоодбогппе РаШшодепбе апа Равзівшіле 5біїсей СНеезе.-
Арріїей апа Епмігопітепіа! Місгобіоїоду, Чапиагу 2016 Моїште 82 Митрег 1, рр. 11-17 21. НіюкКо Іпадакі, АКаїзикі Зайо, Нігопори Зидіуата, ТатакКі ОКабауавні а Зпопцісні Еціітоїо (2020) Варій іпасіїмайоп ої 5БАН5-СоМ-2 м/йпй деер-ОМ ГЕО ітмадіайоп, ЕЄтегдіпуд Місторе5 4 бо Іптесійопв5, 9: 1, 1744-1747, БОЇ: 10.1080 / 22221751.2020.1796529
22. Могат Сегсптап, Нада5 Матапе, Мепетуа Егіедтап, Місна! МапавєїІроїт. ОМ-ГЕО дівіптесіюп ої Согопамігив: УМамеІепдій еПесі./ доштаї ої Рпоїоспетівігу а Рпоїобіоіоду, В: Віоіоду 212 (2020) 112044 / перз //дої.ога/10.1016/).|рпоїобіо!.2020.112044 23. А дцїде то ОМ-С І ЕОР - разей дівіпт'естоп/пЕр://млум.піснпіа-сот 24. мап Спепд, Напум Спеп, І ці5 АІрепо Запспе Вазипо, Міадітіг М. Ргоїазепко, Зпуат
Впагадмжа), Мопйдиди! Івіат 5 Сагтеп І. Могаги!1. Іпасіїмайоп ої І івієтіа апа Е. соїї Бу Оєер-ОМ
І ЕО: еїМесі ої вирвігаге сопайіоп5 оп іпасіїмайіоп Кіпеїїс5. зсіепійіс Керогіз (2020) 10: 3411 рр.1-14. пбрз //дої.огу/10.1038/541598-020-60459-8 25. А.-б. Спемгетопі, Аппе Маїїє Рагпеї да 5іма, В. Соціотр, .-І. Вопдеппе. ЕНесі ої соимрієйд
ИМ-А апа ОМ-С ГЕО» оп роїй тістобріоіодіса! апа спетісаї роїїшіоп ої игбап улавіє улаіег5. осієпсе ої Ше Тоїаі! Епмігоптепі, ЕІбеміеї, 2012,426, рр.304-310.10.1016 / | 5споїепм.2012.03.043.. На!- 02069416 26. Зсой Н. І іміпдзіоп МО, Уеппітег І. Садпит В5, Кеміп У. Веппег В5, Сипів У. Ооп5Кеу МО.
ЕНісасу ої ап иПгаміоіей-А Іопіпо зузіет ог сопіїписи5 десопіатіпайноп ої пеакй саге-аззосіаїеа рашодепбе оп зипасев5.- Вії Вероп.- Атегісап Чдоцтаї! ої Іпйтесіоп Сопігої 48 (2020) 337-339
Нерз //дої.ога/10.1016/).аііс.2019.08.003 27. ДСТУ ЕМ 62471:2017 "Безпечність ламп і лампових систем фотобіологічна (ЕМ 62471:2008, ІОТ; ІЕС 62471:2006, МОГ)" 28. Мацйгу МУтіднЕ АС вішаєв5з Ше ве ої ОМ-А ГЕО Іойіійпу то даівіптесі позріга! гот (ОРОАТЕБ).- Еер 2151, 2020.- пирз/Лимли ведзтадагіпе.сот/Ліднііпд-пеайн- мжеїПреіпд/апісіє/14168377/ Іго-51Шадіез-Ше-и5е-ої-има-Іеа-Іднііпд-ю-аівіптесі-позріїтаІ--гоот 29. Мацгу МУгідні Бесопа аппиаі! Заррпіге Амагі м/іппег5 ехетрійу аймапсев іп 551.
Іїесппоіоду.- Маг Зга, 2016-пирз:/Лммум Іеазтадагіпе.сот/агспіесішига!-ІПдпііпа/гнеїаї!-поз5рітаїну/ апісівє/16696106/5есопа-аппиа!І-заррпіге-амжага-міппегв-ехетрійу-адмапсев-іп-55І-тесппоіоду-мїн- мідео-тадагіпе 30. 05 Раїепі Ж 10,894,104 Нушйп-Уеопу Кіт (Зеоиці), Запа-Но щдипд (Іпспеоп). ГЕО Іднііпа демісе Тог 5іепіїгіпуд зипасе ог 5расе. АЄТІ 2/10 (20060101); АЄТІ. 9/20 (20060101) дап 19,2021 31. Кмат Е, Веппег К. МеспНапівіїс іпвідніє іпо ОМ-А теаіаївй Басіегіа! аівіптесйоп міа епдодепоив рпоїозеп5ійй2гег5. удоштаі! ої РиПоїоспетізмшму апа Риоїобіоюду В: Віоіоду. 2020:;209:111899. доі:10.1016/|.|рпоїобі-оі.2020.111899 32. Вамеєп ВРаїнпазіпупе, бопіа дапага, Гіза Міогіп, Міснає! Зспоївазей, Сіїйота Манпке,
Адоїо Сагсіа-Завіге. Зпей Ше дні оп мігив: мігисіда! епесів ої 405 пт мівійіе дн оп БАНЗ-Сом-2 апа іпїШепга А мігив. ріоВхім ргергіпі Магсн 15, 2021; дої: пор //дої.огд/10.1101/2021.03.14.435337 33. Зсой Н. І іміпдзіоп МО, Уеппітег І. Садпит В5, Кеміп У. Веппег В5, Сипів У. Ооп5Кеу МО.
ЕНісасу ої ап шПйгаміоіе(-А Іднііпа 5узівт ог сопііписи5 десопіатіпайоп ої Неанйй саге-а5ззосіаїед раїшодепб5 оп зийасе5. 0196-6553 / Рибріїзней ру
ЕІземівег Іпс. оп Бейаїї ої Авзосіайоп ог Ргоїезвіопа!5 іп Іптесіоп Сопіт! апа Ерідетіоіоду, Іпс.
Нерз //дої.ога/10.1016/).аііс.2019.08.003 34. пирв //ргодисів.деситепі.сот/іпаоог-Ііпд/аівіптесіоп/ри-зегієв 35. ОЮОамідй М/єісн, Мапиєїа Виопаппо, МеїЇко сті), дог 5пигуакК, Соппог СтісКктоге, Аіап МУ.
Відеіом, Сегпнага Напаеєгв-Рейгзоп, Сагу М. дуоппзоп 4 Оаміа 9. Вгеппег. Раг-ОМС Ін А пему оо)
То сопіго! Ше 5ргеай ої аїйбогпе-тедіаїєд тісгтобіаиІ дієеабзе5. - бБіоНхХім ргергіпі до: порз//дої.огд/10.1101/240408 36. СІЄ (2010) СІЄ 1872010 ОМ-б рноосагсіподепевів гізК5 йот дептісідаї
Іатр5./пир//сів.со.а/пем/5/сів-геІєазев5-їмо-Кеу-рибіїсайопв-им-аівіптесіп 37. Саге222Ф Рінегей Баг ОМ-С Ехсітег Гатр Модиіе-пНрв:/Лимли. и5піо.сот/ргодисусаге222- тіКегед-таг-им-с-ехсітег-Іатр-тоди!е/ 38. Раї-ОМО Гідні Мапиїтасіигег5.-пЕрз /Лумлу. взає. сот/207-222-пт-имс-ІЇдпі-сап-5іом-5ргеад- ої-помеІ-согопаміги5-соміа-19/ 39. пИрв/Лимли.попапоїесп.сот/рові/пз-папоїесп-5помсавзев-Таг-имо-5погмамеїїдп-аї-сев5 40. Кеміп Капп. МУ/пісн ОМО Боийгсе із Веві? 222 пт м5. 265 пт ог Оівіптесійоп ої Аїг, Бипасе, апа МУаїєг. Кіагап ШОпімег5йу. РЕрв/Лимли.Кіагап.сот/реві-имо-50йгсе-222-пт-м5-265-пт-маїег- зипасе-аїг-аібвіптесіоп 41. Нобреп Вгада. Оівіптесіапів соціа ре Неїріпу Ббасієтіа о ресоте гевівіапі. пЕрз /Ллиумли.пемв- теаіса!.пе/пемув/ 20210222/Оі5іп'естапів-соша-ре-пеїІріпа-басієгіа-о-ресоте-тевівіапі.азрх 42. ппрв/Лимли Лопуйпду.сот/адізріаургодисі.піті?рго!0-2711014 43. 0О5Х108 (Нем 12/15/20) 3650ібвіпЕєх -АМО-ОМА-Тесппоіоду. Епоміа А-1029013. млум.деситепісот 60 44. пирв //ргодисів.деситепі.сот/іпаоог-ІаНііпа/ аібвіп'єсіоп
45. Раїепі Мо.: О5 9, 937, 274 В2 ПОНТ рІБІМЕЕСТІОМ 5МЗТЕМ АМО МЕТНОЮ 46. ОЗ Раїєпі 2О5945710982 МЕТНОЮ АМО ОЕМІСЕ РОВ рІБІМЕЕСТІОМ АМО/В
РОИОВІРІСАТІОМ ОЕ А РЕОБИСТ. Міадітіг МазіепКо; АЄТІ. 2/08 (20060101); АЄТІ. 9/18 (20060101);
Аг 7/015 (20060101); СО2Е 1/30 (20060101); А2ЗІ 3/26 (20060101); А23В 4/015 (20060101);
Осі. 4, 2016 47. СМ Раїепі ЖСМ111569103 РОКТАВІЕ ЮОАІГ-МАМЕВАМО ОМ ТЕО ЗТЕВІ2АТІОМ
РІБІМЕЕСТІОМ ГАМР. НС (М/ОНАМ) ТЕСНМОГ ОСсмМ СО. 1 ТО. АбТІ 2/10; АЄТІ 2/26; Б21М 29/74; Б21М 29/87 48. Маїв АС, Рак ХУ), Топогісі МА, УлаїІ А., МеСціге АТ, Меевзієг ОО. Бігисішге, Еипсійп, апа
Апіідепісйу ої Ше 5БАН5-Соу-2 бріке Сіусоргоївіп. Се. 2020 Маг 6. аої: 10.1016 / |. сеї!І.2020.02.058 49. пир5 /пи.вигопем5.сот/2021/04/21/ іпаіїап-доибів-тшапі 50. пир/Лимли.сеїПріо!пи/рооКк/тоІеКиїуатауа бБіоіодіуа/герагасіуа апк/ їогеакКіїмасіуа 51. Спип-Спіен Твепуд апа Спіп-5нап Гі. Іпасіїмайоп ої Мігизе5 оп Зипасез Бу ШПгаміоїеї
Септісіда! Інгадіаноп.- Уоитаї ої Оссираїййопаї! апа Епмігоптепіа! Нудіепе, 4: 400-405 ро!: 10.1080/15459620701329012 52. У.А. Вгоп5, А. Вівттап, Я. МУпіїє, К. Веппег, ГГ. Оепд. Ап абззеззтепі ої а пубтіа Ідніпд вубвівт Шаї етріоубз Шийгаміоіеі-А їТог тидаййпд Неайнсаге-аззосіаїей іпіесіоп5 іп а пембот іптепвіме саге шипії. Гіднііпа Не5. Тесппої. 2020; 52: 704-721 53. ІСМІВР СШІОБЄСІМЕ5. ОМ ГПІМІТ5 ОБ ЕХРОБИОВЕ ТО ОЇ ТВАМІОГЕТ ВАВОІАТІОМ ОБ
МАМЕГЕМИИТНЬ ВЕТМЕЕМ 180 Мт АМО 400 Мт (ІМСОНЕВЕМТ ОРТІСАЇ ВАБПІАТІОМ)
РОВІ ІЗНЕО ІМ: НЕАСТН РНУБІС5 87(2):171-186; 2004

Claims (7)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Пристрій світлодіодного ультрафіолетового бактерицидного освітлення повітряного простору і поверхонь приміщення, що містить корпус (1), контактну групу електричного живлення (2), щонайменше одне світлодіодне джерело монохромного ультрафіолетового випромінювання (3), розміщене на лицьовій поверхні корпусу (1), який відрізняється тим, що світлодіодне джерело Зо монохромного ультрафіолетового випромінювання (3) містить щонайменше один світлодіод короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 220-230 нм (4), щонайменше один світлодіод короткохвильового діапазону ШУМС довжиною хвилі 275-285 нм (5), щонайменше один світлодіод довгохвильового діапазону ОМА довжиною хвилі 360-370 нм (б) та щонайменше один світлодіод довгохвильового діапазону ЮМА довжиною хвилі 400-410 нм (7).
2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що містить мікроконтролер (8) для керування пристроєм та датчик наближення (9), що реагує в разі наближення менше ніж на 1 м до пристрою та за допомогою мікроконтролера (8) автоматично вимикає всі світлодіоди короткохвильового діапазону МС довжиною хвилі 275-285 нм (5) та всі світлодіоди довгохвильового діапазону ШМА довжиною хвилі 400-410 нм (7).
3. Пристрій за пп. 1-2, який відрізняється тим, що додатково містить датчик присутності (10), що реагує на рух в приміщенні та за допомогою мікроконтролера (8) автоматично вмикає всі світлодіоди короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 220-230 нм (4) та всі світлодіоди короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 275-285 нм (5).
4. Пристрій за пп. 1-3, який відрізняється тим, що додатково містить датчик вологості повітря (11), що вимикає всі світлодіоди короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 220-230 нм (4) та всі світлодіоди короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 275-285 нм (5) в разі зростання вологості повітря більше 85 95 за допомогою мікроконтролера (8).
5. Пристрій за пп. 1-4, який відрізняється тим, що додатково містить ШМС датчик (12) та ОМА датчик (13), за допомогою яких обчислюється прозорість середовища, а в разі досягнення критичної концентрації пилу в повітрі приміщення, мікроконтролер (8) автоматично вимикає всі світлодіоди короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 220-230 нм (4) та всі світлодіоди короткохвильового діапазону ШМС довжиною хвилі 275-285 нм (5).
б. Пристрій за пп. 1-5, який відрізняється тим, що додатково містить бездротовий комунікаційний модуль (14) для дистанційного управління пристроєм.
7. Пристрій за пп. 1-6, який відрізняється тим, що контактна група електричного живлення (2) забезпечує незалежне живлення світлодіодів ШМС та ОМА діапазонів по різних незалежних ланцюгах із затримкою, яка дорівнює частоті дискретизації від 100 Гу з автоматичним поперемінним перемиканням живлення між ланцюгами за допомогою мікроконтролера (8).
ологотоДоДеИ
Фіг. 1 п н ч : ЖЕ шт щи : Х І - й не - де " . ве й Кк й с (й с (й йо щи й че зов а ща зв тЬ;а- ШЕ
Фіг. 2
Емерсон ву зо 45 48 зе зе 5 15 НЕ Довжина хвилі випромінювання фіг. 5 Спектовньна зутливієть патогенів НЕК ння ин в ї с вх шч че | ОЙ Е дей Восвенів ва ще дай ! : пиття с Є 5 ши Я: брудна Бема дат В 5 Зюжаутцв Яков о РУС а що ши 0 тво кО Довжина хвилі вриизромінювання, не
Фіг. 4 р Ба КРОС ння мин мав нини кинув нини зн а нн сн нн тн плани повних не нон ння мине пає на нива нини Н Н Н Н Н Н Н ї ї Н Н Н Н Н Н т Н Н Н Н Н : Н Н : ! Н Н Н Н Н Н : : ! Н Н Н ! : : НИ Я Н ! : Н Н Н Н Н ' Н ' Н у Н Н Н Н ' Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н ' Н ' Н у ' Н Н Н ' Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н ' Н ' Н у ' Н Н Н ' Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н ' Н ' Н у ' Н Н Н ' Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н І ' Н х Н х х о І Н У ' х Н Н М ї х т х х ' х Н Н Н Н ' Н ' Н у ' Н Н Н ' Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н Н у ' Н Н Н Н ї Н Н Н Н : Н Н Н Н : ! : : 1-0 і і Я Н Н Н Я Н Н : : НН В і і : і ХУ ! Н і зе ! Н Я Н і ! : ! : Н БОБ их Н ! Н ! ж Я вв: ти ЩІ М НИ ІН НН а: ЧИНИ НИ НЕ з и НН ше ен НН КН а З А и НН ПА СК Я ІН М Є по ни НН Н лі ко Н х Н З і фоштіощо фот лю НИ НЕ НН ! Н ! БОГА ще мин Не АН КБнНвн ее жНШе СНИ НИ ом НИ Н Н Ек Н Н Ор і Н БА Н НЯ ЯН Н Н Н Кеш Н ние ще Н Н НЕ УАНИАК ЯН Н мя Н му Н чи Н НН НН ї Н ї ко | ТОСЕ Н Н АК. Ах Н | фі Н : Н Н Н Рок яку Мо Кі Н Н ія Н Ж Н х Н ГНН Я Н Н Н Н Н Н ние ше ВЕ ЧО Н НИ НИ АН ЕНН НИ ІН Я Н Н : Н Н Н НЯМ нн ро рок Роди КОКО Ор Н жі Н : Н Н Н КЕ Н ЯН Зх Н КН ' УЖ Те КО НЕ УШУНИ Н НН Н Н Н : НІШ Н а ! і БА ї : Му КУН КИ КН і ві Н : Н Н НЕ Ко я ! НИЗИН тт ЕЕ НИК НН НИ Я Н ! Н ! пак НН я ! НИ УНІ ІННИ Не ЗА НИН туди | п З НИН НИ : вес А : бу голе Н Н Н Ол ж їх : Н НИ ЯН Н : Н Коли Н У Н вк Н Н ті Би у Гола НІ Н Н НИ Н Н Н рлйтве ої по З ни ЗА с и со: ИН І НИ ПЕ т НИ дб Коли ко Н Не Н ОК У Н КК У ок. Н Н Я у Н Н Н Мило А Н ел Н : Б 4 Н КУН те Не Н Н Ох Н : Н : фан Н Н КН їх й Н ії т що х : Н Я ву ' : ' 1 кесхкеннниннния ' : їж ' ол ! Я їх са о ЗШН ' Я Н Н Н ке ен нин шен з Не с В сн а и я Н Н Н ті Н Н у, Н РАД рок лу Н х Н Н Я т Н Н Н : ! Н Н «й Н ! ; і НК р НИ і НН Я пі Н ! Н ! Н Н 3 Н ! Н : БАЦЗЇ вм НИ ШЕ ЧИН Я : ! Н ! Н Н Н Н пиши 4 Н Н х. А раї М тили рю: Н Я Не Н Н Н ИН НН: пе ж пен Мо НН МУ М НИ их М ИН Н Н Н Н рити і Н ЕК тя ті рОЖо. Я кі Н Н БОБ ов нин ЗА НЕ З НН У се МИ НН ЕЕ НИ Н Н Н Н Н Кн Н ех: Оу : по їх Н х Н : НЕ Н Н Н ! Н і Н Н Ки ро : Н пра ко Н Я рі Н ! хо рога А К НЕ НН х БОМ. ї Н Н Н Н Н Н Пи пани НН КУ : КН кл реч ' КО Н Н БОР пн НИ ЯН «А ес У и НН НН ИН Н Н Н Н Н Н Н Н Я Н НКУ Н Н НІВЯН Н у : Н ї : Н БОР нин п п ЗНЗ БО вс МУ МЕНЕ З МИНЕ, Є ПИ НИ НИ СВ : Н : Н і Н і Н : Н ПеОМАО КІ Х НН НЕ Я ! рт : : : Н Н Н ! : Н ПН НН ї БО НИ Я Н ! НЕ ШНН ИН Н Н Н Н Й Н Н Н Н УНН НН Ї Н ІІ Н х : Н Н їжте ТЯ ду дя п и ни ни а ке ИН НА НН ПОП КА КА Що дя мл ХО еп дм ду ШІ УКУО ЖАБ СА ТЦК ОСЯХ ОБІМО ЗІЗ САМО СЛ ОДОЖЛО ик ЖИ. япКОЯХ Ду ТУ КУ УМ тн Н сет Кок я В пен ВЖК РОМЕН УдеКх : ї й . Я Я 3 й Х : Ні нин зінзцюхи кою «фр пяжкх Дух уякко: У ї Й : 3 пи жЖохвеою мон хфекау син КНТ МІВКМЕО Ж :
Фіг. 5 ї 5 й ник : ї жк сне нен а ие : : повин І ке З : ї пе Ж У : ї лити ит і КІ Кл І ї о З и іх ї Пи Ж КК : ї тні в в и ЗВ Я З ОН я : ї пол ВЕЖ КК, : ї ПТ КК КК : ї ит ВЕК Кит І ї и Как о : ї НН БУ БЕК : ї нн З З З ВИН : ї и ВЖК, ї ї п ЗК В НН : ї и : ї -х С ВК о щу : ї я Ви о НИ сх : ї - КЕ сим Ви СУ Ір чес 1 птн. : : їе а и у ан В ї Во Ки вний : ї пт ВЗ ї ї она у Я Зк а ня шт їі ее шк. Порох хом З АННУ ї то ПК ОЖЕ ХКх КЕ І й іх ї о НИ ВЖК ОХ мання лай вк ци І Е и ие ЗЕ Минуло : ї п ЗО а НН М 7 ї ї ох ЕЕ ня : ї Я сою ВЕК БК ІК : ї їх не и ун : ї і В Ж КК КК, :
ї ч. иа Ка ее : ї пути ЖК ТЕ : ї пе ЗЕ Я и уч : ї я ОКА БУКЕТ я І ї Ви ЗУ ЗА МЕЖА У : ї а Я и и я І ї я ОБІГ ВК ї ї у вх ЖЕК ЖК З : ї У в У КН І ї п АК и В ек І ї т ЖІ БІК : ї Пили МІ: ГКІ КО : ї В и и В а ЗК : : ПЕТ ЕКУ ГЕН : ї Крат ВЖЕ КТК : ї лих ЗЛІВЕ ЕК ЕК : ї В а и а З : ї 7 В НА : ї п а в я МК І ї М и а и : ї я МКК ВАЛА ХХ : ї В и : ї М и зе и и УНН І ї ВІККА ККЗ. : ї Ба и кни М а: КУА : Е ІБК ЖК гі ЗК : ї ШЕ ВЕ ВІ КЕТІКХО : ї ТМ ІА ХУ ї ї Не я и А У ЗИ : ї Б МЕМ КК АІС : ї у : : їз с є мошок і ї ен; нт У І ї с: Ше А а ПИ ть З же МУК : ї М на :
МОМ М ОМ КО пн В В и с с І У ОО ОО Я дну Ж дет ес нин нн ни КУ нини ОДН ВАНН: ВІННІ но В ПДВ С: ЗНМ о ве Жак У І Жив Ж 5 З Не РОДІ Мн БАК : Ж щі РОГ Ж з м 1 Я У Н : ЩІ БК : І м 1.10Ж.1 ї ї м сонник їх ок ВН 01-Х ре кА СМ ПНИДА ЧИННА НИ ДНА; ДІМ г вер ве сто з ех - я ши ШИ нн нн нн СОН ЧНІ ЗНМ НН зак ЗИ НН р ни я МНН ЗА НН НИ Ж ак НИК Е ше шнинннши ши Е сени нн інн не нання На й нини НЕ, ин НК Я НА ин МИ и НН ЕЕ є А МІНИ ИН пи З ПЕН В Ж ода РР Ен пи п и и пи М С ПП п в а о о В, п ПП о в о о ВВ УНН ЕЕ АН МНН НИ ИН ПЕ НН ві й ПКЕЕ ЕНН ее е ен теж завд униЕт Ме Ду е Км НВ
UAU202104735U 2021-08-19 2021-08-19 Пристрій світлодіодного ультрафіолетового бактерицидного знезараження повітря та контагіозних поверхонь UA149780U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202104735U UA149780U (uk) 2021-08-19 2021-08-19 Пристрій світлодіодного ультрафіолетового бактерицидного знезараження повітря та контагіозних поверхонь

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202104735U UA149780U (uk) 2021-08-19 2021-08-19 Пристрій світлодіодного ультрафіолетового бактерицидного знезараження повітря та контагіозних поверхонь

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA149780U true UA149780U (uk) 2021-12-01

Family

ID=79187185

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202104735U UA149780U (uk) 2021-08-19 2021-08-19 Пристрій світлодіодного ультрафіолетового бактерицидного знезараження повітря та контагіозних поверхонь

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA149780U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Guettari et al. UVC disinfection robot
Bhardwaj et al. UVC-based photoinactivation as an efficient tool to control the transmission of coronaviruses
CN108025182B (zh) 用于消毒、灭菌和杀菌的方法和装置
JP6025756B2 (ja) 殺菌装置、及び、殺菌装置の作動方法
Horton et al. Spectrum of virucidal activity from ultraviolet to infrared radiation
TW201707728A (zh) 光消毒系統及方法
Umezawa et al. A comparative study of the bactericidal activity and daily disinfection housekeeping surfaces by a new portable pulsed UV radiation device
Pereira et al. Ultraviolet C irradiation: A promising approach for the disinfection of public spaces?
De Santis et al. Rapid inactivation of SARS-CoV-2 with LED irradiation of visible spectrum wavelengths
US20210346554A1 (en) Personal protective equipment
Maclean et al. Decontamination of the hospital environment: New technologies for infection control
US20210346555A1 (en) Personal protective equipment
GB2595468A (en) A device
UA149780U (uk) Пристрій світлодіодного ультрафіолетового бактерицидного знезараження повітря та контагіозних поверхонь
Moez et al. Uvc disinfection robot
Sneh et al. Uvc Disinfectant Robot
CN111920976A (zh) 一种四面照射的远短波紫外线消毒长廊、消毒箱室
KR20210070748A (ko) 돈사 소독 및 살균을 위한 ict led 살균 및 질병 관리시스템
Arisesa et al. Far UV-C Beam Propagation Characterization in Air Medium for Human Friendly Virus Sterilization
JP7099500B2 (ja) 不活化装置および不活化方法
KR102319629B1 (ko) 자외선 살균소독 및 정화 기능을 갖는 다용도 교구장
TR202019476U5 (tr) Uv-c i̇le dezenfeksi̇yon yapabi̇len aydinlatma ci̇hazi
Basak et al. Physicochemical methods for disinfection of contaminated surfaces–a way to control infectious diseases
US20230235901A1 (en) Uvc sterilization and lighting device
WO2022049884A1 (ja) 菌又はウイルスの不活化機能付き照明装置