UA149336U - Спосіб одержання концентрованого хелатного мікродобрива з комплексом біостимуляторів "наномікс-еліта" - Google Patents

Спосіб одержання концентрованого хелатного мікродобрива з комплексом біостимуляторів "наномікс-еліта" Download PDF

Info

Publication number
UA149336U
UA149336U UAU202101743U UAU202101743U UA149336U UA 149336 U UA149336 U UA 149336U UA U202101743 U UAU202101743 U UA U202101743U UA U202101743 U UAU202101743 U UA U202101743U UA 149336 U UA149336 U UA 149336U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cavitation
microfertilizers
concentrated
production
biostimulators
Prior art date
Application number
UAU202101743U
Other languages
English (en)
Inventor
Андрій Олегович Полтєв
Олексій Сергійович Павлюченко
Олександр Анатолійович Радченко
Олександр Вікторович Чувурін
Original Assignee
Андрій Олегович Полтєв
Олексій Сергійович Павлюченко
Олександр Анатолійович Радченко
Олександр Вікторович Чувурін
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Андрій Олегович Полтєв, Олексій Сергійович Павлюченко, Олександр Анатолійович Радченко, Олександр Вікторович Чувурін filed Critical Андрій Олегович Полтєв
Priority to UAU202101743U priority Critical patent/UA149336U/uk
Publication of UA149336U publication Critical patent/UA149336U/uk

Links

Landscapes

  • Physical Or Chemical Processes And Apparatus (AREA)

Abstract

Спосіб одержання концентрованого мікродобрива полягає в тому, що реагенти, які містять мікроелементи і хелатоутворювачі, порційно змішують з водою. Після чого отриману суміш піддають механохімічній активації шляхом кавітаційної обробки за допомогою двох послідовно з'єднаних кавітаційних пристроїв.

Description

Корисна модель належить до галузі виробництва МІКРОДОБРИВ, зокрема стосується технології готування водних розчинів, і може бути використана для виробництва концентрованих мікродобрив з комплексом біостимуляторів, а саме хелатних мікродобрив.
Проблеми одержання хелатованих мікродобрив пов'язані зі складністю їх приготування, а саме розчинення важкорозчинних солей, оксидів і кислот у воді, а також зі складністю утворення деяких хелатних комплексів.
Хелати мають унікальні фізико-хімічні і біологічні властивості, обумовлені наявністю хелатного циклу, що робить їх привабливими для застосування як мікродобрив. Швидкість проникнення хелатованих елементів через епідерміс рослин у порівнянні зі звичайними сольовими формами зростає в десятки разів.
Трудомісткість промислового одержання концентрованих хелатних мікродобрив, зокрема труднощі розчинення деяких солей, оксидів і кислот, а також складність утворення багатьох хелатованих комплексів, обумовлюють необхідністю використання додаткової кількості ємностей для розчинення цих компонентів, збільшення часу одержання подібних добрив, що, у свою чергу, призводить до зниження продуктивності установок, до збільшення енерго- і трудовитрат, підвищенню кінцевої вартості продукції. На даний час актуальною задачею є розробка таких способів механохімічної активації що дозволили б забезпечити одержання стійких хелатних комплексів різних мікроелементів.
Найближчим аналогом корисної моделі, що заявляється, є спосіб одержання концентрованого мікродобрива, описаний у патенті РФ Мо 2181113, відповідно до якого компоненти, що містять мікроелементи, кислоти і хелатоутворювачі, змішують 3 водою й отриману суміш піддають механохімічній активації. Потім здійснюють обробку перманганату калію і вуглекислого калію.
До недоліків описаного рішення можна віднести неможливість одержання хелатних комплексів багатьох амфотерних елементів з високою енергією активації процесу.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити спосіб одержання концентрованого мікродобрива, який дозволить забезпечити одержання стійких концентрованих хелатних мікродобрив з комплексом біостимуляторів, скоротити час їх приготування, забезпечити високу продуктивність і якість продукції, знизити енергетичні затрати, за рахунок простоти та
Зо ефективності його реалізації.
Поставлена задача вирішується тим, що розроблений нами спосіб одержання концентрованого мікродобрива, який полягає в тому, що реагенти, які містять мікроелементи і хелатоутворювачі, порційно змішують з водою, після чого отриману суміш піддають механохімічній активації, згідно з корисною моделлю, механохімічну активацію суміші здійснюють шляхом кавітаційної обробки за допомогою двох послідовно з'єднаних кавітаційних пристроїв.
При кавітаційній обробці температура суміші становить 160--90 "С, а тиск - не більше 4 атм.
Кавітаційний вплив є ефективним методом інтенсифікації хімікотехнологічних процесів у рідинах. Кавітація являє собою порушення суцільності усередині рідини, тобто утворення в рідині порожнин, заповнених газом, парою або їх сумішшю. Кавітація виникає в результаті місцевого зменшення тиску нижче критичного значення. У фазі розрідження акустичної хвилі або за рахунок місцевого зниження тиску при обтіканні твердого тіла у рідині утворюються так звані "каверни", що заповнюються насиченою парою даної рідини. У фазі стискання під дією підвищеного тиску і сил поверхневого натягу каверна схлопується, а пара конденсується на границі поділу середовищ. Через стіни каверни в неї дифундує розчинений у рідині газ, що потім піддається сильному адіабатичному тиску. У кавітаційну каверну можуть проникати пари рідини, розчинені гази, а також речовини з високою пружністю пари, і не можуть проникати іони або молекули нелетких розчинених речовин. Енергії, що виділяється в процесі схлопування каверни, досить для збудження, іонізації і дисоціації молекул води, газів і речовин з високою пружністю пари усередині кавітаційної каверни. Диспергування твердих часток, розчинення, екстрагування, емульгування, гомогенізація, піноутворювання здійснюється, в основному, за рахунок двох характерних проявів кавітації, а саме ударних хвиль і кумулятивних струменьків, що утворюються при схлопуванні кавітаційних пузирків.
Здійснення кавітаційної обробки дозволяє перебороти труднощі, обумовлені поганим розчиненням деяких солей, оксидів і кислот, а також складністю одержання окремих хелатів, і забезпечити виготовлення мікродобрив з комплексом біостимуляторів, скорочення часу їх одержання, високу ефективність виробництва. При реалізації способу, що заявляється, досягається повне розчинення важкорозчинних реагентів у воді в необхідній концентрації при досить низьких позитивних температурах (14--6 "С), тоді як у способах, відомих з рівня техніки, бо передбачається застосування води з температурою не нижче 20 "С. Таким чином,
впровадження способу, що заявляється, дозволяє забезпечити зниження енергоємності процесу виробництва концентрованого мікродобрива.
Переважним є виконання кавітаційного пристрою у вигляді двох послідовно встановлених різночастотних кавітаційних засобів. При цьому частота впливу першого кавітаційного засобу нижче за частоту впливу другого кавітаційного засобу. Таке виконання кавітаційного пристрою приводить до повного розчинення навіть самих важкорозчинних компонентів мікродобрив за менший час та з більшою ефективністю.
При кавітаційній обробці руйнівна напруга не повинна перевищувати величину в 2,5-106
Н/м. У випадку перевищення зазначених значень руйнівної напруги для кожного з видів кавітаційної обробки можливе руйнування хелатних комплексів, що, у свою чергу, приведе до зниження якості мікродобрива, що одержується.
Розроблена нами корисна модель здійснює кавітаційну обробку суміші з інтенсивністю, при якій енергія кавітаційних процесів менше, ніж енергія розриву хімічних зв'язків у найменш стійких компонентів суміші. У нашому випадку сумарна питома енергія кавітаційної обробки суміші складає 3-12 кДж/кг. Таке здійснення корисної моделі дозволяє з високою ефективністю забезпечити одержання стійких при зберіганні хелатних мікродобрив з комплексом біостимуляторів.
Введення реагентів у суміш у процесі кавітаційної обробки може здійснюватися безперервно або порційно, або компоненти можуть вводитися в розчин декількома порціями відповідно до технологічного регламенту.
Графічні матеріали
Концентровані хелатні мікродобрива піддають обробці за допомогою кавітаційного реактора, представленого на схемі. Позначки на схематичному зображенні способу одержання мікродобрива: 1, 2, 3, 4, 5 - кран; 6 - підготовча ємність; 7 - мірник; 8, 9 - кавітаційний пристрій; 10 - об'ємний дозатор; 11, 12 - датчик температур; 13, 14 - датчик тиску.
Перед пуском реактора всі крани в ньому закривають. Далі здійснюють завантаження води в підготовчу ємність 6 шляхом включення насоса подачі води (не показаний) зі свердловини для досягнення визначеного рівня тиску, відкриття крана 1, після чого закачують визначену кількість води відповідно до показань мірника 7 у підготовчу ємність б, далі кран З закривають.
Завантаження компонентів мікродобрив у підготовчу ємність б здійснюють при включених кавітаторах 8 та 9 у такий спосіб: регульований кран 5 відкривають для заповнення всмоктувального трубопроводу водою, включають кавітатори 8 та 9, відкривають регульований кран 2, після чого здійснюється циркуляція води по замкнутому контуру: підготовча ємність б-»кавітатори 8 та 9-»підготовча ємність 6. У процесі циркуляції води по описаному замкнутому контуру в підготовчу ємність 6 завантажують складові компоненти мікродобрив через об'ємний дозатор 10 або вручну.
Час готування 3000 літрів мікродобрив за способом, що заявляється, складає 25-30 хвилин.
Далі здійснюють вивантаження готового продукту з підготовчої ємності 6, при цьому закривають регульований кран 2 і відкривають регульований кран 3. За допомогою кавітаторів 8 та 9 отриманий продукт перекачують на склад готової продукції.
Таким чином, спосіб одержання концентрованого мікродобрива, який заявляється, завдяки оптимальному підбору виконуваних при реалізації способу операцій дозволяє забезпечити одержання концентрованих хелатних мікродобрив з комплексом біостимуляторів, дозволяє скоротити час їх одержання, забезпечити високу продуктивність і якість продукції, знизити енергоємність і підвищити екологічну безпеку технологічного процесу.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб одержання концентрованого мікродобрива, який полягає в тому, що реагенти, які містять мікроелементи і хелатоутворювачі, порційно змішують з водою, після чого отриману суміш піддають механохімічній активації, який відрізняється тим, що механохімічну активацію суміші здійснюють шляхом кавітаційної обробки за допомогою двох послідовно з'єднаних кавітаційних пристроїв.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що при кавітаційній обробці температура суміші становить ї60--90 "С, а тиск - не більше 4 атм. У о фр Ж щ ку «-вБ- я 4 Ї К с ак су а ук знана х у. с КА З
UAU202101743U 2021-04-05 2021-04-05 Спосіб одержання концентрованого хелатного мікродобрива з комплексом біостимуляторів "наномікс-еліта" UA149336U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202101743U UA149336U (uk) 2021-04-05 2021-04-05 Спосіб одержання концентрованого хелатного мікродобрива з комплексом біостимуляторів "наномікс-еліта"

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202101743U UA149336U (uk) 2021-04-05 2021-04-05 Спосіб одержання концентрованого хелатного мікродобрива з комплексом біостимуляторів "наномікс-еліта"

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA149336U true UA149336U (uk) 2021-11-10

Family

ID=78719954

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202101743U UA149336U (uk) 2021-04-05 2021-04-05 Спосіб одержання концентрованого хелатного мікродобрива з комплексом біостимуляторів "наномікс-еліта"

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA149336U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Merouani et al. Influence of experimental parameters on sonochemistry dosimetries: KI oxidation, Fricke reaction and H2O2 production
Chu et al. Enhanced treatment of practical textile wastewater by microbubble ozonation
Wakeford et al. Effect of ionic strength on the acoustic generation of nitrite, nitrate and hydrogen peroxide
Kruus Sonochemical formation of nitrate and nitrite in water
Dalodière et al. Effect of ultrasonic frequency on H2O2 sonochemical formation rate in aqueous nitric acid solutions in the presence of oxygen
Nanzai et al. Effect of reaction vessel diameter on sonochemical efficiency and cavitation dynamics
JP2006272232A (ja) 超微細気泡の生成方法、生成装置及びそれを利用した殺菌・消毒設備
Ranjit et al. Degradation of 2, 4-dichlorophenol in aqueous solution by sono-Fenton method
Ziembowicz et al. The impact of selected parameters on the formation of hydrogen peroxide by sonochemical process
CN102946982A (zh) 高浓度臭氧水的制造方法及高浓度臭氧水的制造装置
Bhandari et al. Microwave assisted persulfate induced degradation of sodium dodecyl benzene sulfonate
US20120070365A1 (en) Process and apparatus for preparing molecular bromine
UA149336U (uk) Спосіб одержання концентрованого хелатного мікродобрива з комплексом біостимуляторів "наномікс-еліта"
JPS61110100A (ja) 原子炉構造部品の化学的汚染除去方法
CN111701184A (zh) 一种废弃叠氮化钠的安全处置工艺
CN107587342A (zh) 一种基于臭氧的纱线或织物漂白工艺方法和装置
Goncharuk et al. Use of ultrasound in water treatment
KR101634667B1 (ko) 전자기장을 이용한 고농도 오존수 생성 장치
Bonyadi et al. Determination of sonochemical technology efficiency for cyanide removal from aqueous solutions
Wu et al. Ammonia removal mechanism by the combination of air stripping and ultrasound as the function of pH
CN205023987U (zh) 带加药装置和絮凝气浮池的污水处理装置
CN210559875U (zh) 一种废酸回收处理装置
CN103253748B (zh) 一种曝气搅拌消毒装置
UA147055U (uk) Спосіб одержання концентрованого мікродобрива
CN204198447U (zh) 一种从废水中分离粉末活性炭的装置