UA148983U - Критий вагон - Google Patents

Критий вагон Download PDF

Info

Publication number
UA148983U
UA148983U UAU202102723U UAU202102723U UA148983U UA 148983 U UA148983 U UA 148983U UA U202102723 U UAU202102723 U UA U202102723U UA U202102723 U UAU202102723 U UA U202102723U UA 148983 U UA148983 U UA 148983U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
doors
covered
unloading
car
doorways
Prior art date
Application number
UAU202102723U
Other languages
English (en)
Inventor
Катерина Віталіївна Можейко
Олександр Миколайович Піменов
Original Assignee
Публічне Акціонерне Товариство "Крюківський Вагонобудівний Завод"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Публічне Акціонерне Товариство "Крюківський Вагонобудівний Завод" filed Critical Публічне Акціонерне Товариство "Крюківський Вагонобудівний Завод"
Priority to UAU202102723U priority Critical patent/UA148983U/uk
Publication of UA148983U publication Critical patent/UA148983U/uk

Links

Landscapes

  • Extensible Doors And Revolving Doors (AREA)

Abstract

Критий вагон містить встановлений на візках кузов, що містить торцеві стіни, бокові стіни з дверними прорізами, дах з завантажувальними люками, підлогу, що має отвори з решітками, під якими встановлено розвантажувальні пристрої з механізмами відкривання та закривання, двостулкові розсувні двері бокових стін. При цьому в дверних прорізах на навісах встановлено по двоє дверей загородження, що відкриваються назовні вагона, кожні двері складаються із двох шарнірно з'єднаних між собою стулок, які мають можливість складатися "книжкою", при цьому стулки дверей мають щонайменше один розвантажувальний люк.

Description

Корисна модель призначена для перевезення штучних, навалочних і сипучих вантажів, що вимагають захисту від атмосферних впливів, належить до вагонобудування - галузі транспортного машинобудування.
Відомі криті вагони (Пастухов И.Ф., Лукин В.В., Жуков Н.Й. Вагонь / Под ред. В.В. Лукина. -
Транспорт, 1988, - 280 с.). Конструкції кузовів цих типів вагонів мають раму, бічні і торцеві стіни, дах, двері, люки для завантаження і вивантаження вантажів. Універсальний критий вагон моделі 11-217 Алтайського вагонобудівного заводу спроектований по габариту 1-ВМ (У-Т) ГОСТ 9238-83 і призначений для експлуатації на залізницях колії 1520 мм. Кузов таких вагонів має металеву зовнішню обшивку і дерев'яне внутрішнє облицювання та обладнаний двостулковими дверима. Вагон завантажують через двері і люки в даху і бічних стінах. Дверний отвір посилений, міцність підлоги кузова підвищена з розрахунку роботи автонавантажувачів з осьовим навантаженням до 43 кН. Рама кузова складається з хребтової балки, двох бічних, двох кінцевих, двох шкворневих, двох основних і семи проміжних поперечних балок, чотирьох розкосів, шести поздовжніх балок для підтримання підлоги, однієї балки для кріплення гальмівного циліндра і двох підніжок. На раму настелена підлога з дощок товщиною 55 мм, з'єднаних чверть. По периметру підлогу армовано куточком. У зоні дверного прорізу, де інтенсивно працюють автонавантажувачі, дерев'яний настил підлоги покритий металевими листами товщиною 4 мм. Бічна стіна має каркас і обшивку: металеву зовнішню і внутрішню дерев'яну. Для завантаження і вивантаження вагона в середній частині стіни розташовані двері, що самоущільнюються, і два люка, забезпечені вентиляційними решітками.
Зовнішня обшивка стін виготовлена з гофрованих листів товщиною З мм знизу і 2,5 мм зверху, а внутрішня - із вологостійкої фанери марки ФСОФ товщиною 10 мм. Внутрішня обшивка прикріплена до каркаса болтами і обрамлена в стиках куточком. У кожному дверному прорізі встановлено по дві стулки зсувних дверей, на одній з яких у нижній частині є завантажувальний люк. Механізм відкривання цього люка зблокований з механізмом відкривання і закривання дверей і виключає його випадкове відкривання.
Критий вагон використовуються для перевезення штучних, тарно-штучних, пакетованих навалочних та насипних вантажів, що потребують захисту від атмосферних опадів.
Перевезення вантажів навалом та насипних вантажів у критих вагонах допускається тільки з
Зо встановленими дверними загородженнями. Для загородження дверних прорізів вагонів можуть застосовуватися щити, дошки, обаполи, загородження з інших щільних матеріалів. При перевезеннях зерна насипом використовують "хлібні щити".
Недоліком таких критих вагонів є складність підготовки вагона до завантаження та його розвантаження при перевезенні вантажів навалом або насипних вантажів, підготовка потребує великих затрат ручної праці та часу.
Відомо про корисну модель - патент України Ме117305 "Критий вагон", що опублікований 26.06.2017, Бюл. Мо 12.
Критий вагон містить встановлений на візках кузов, що містить хребтову балку бічні і торцеві стіни, підлогу, дах з завантажувальними люками, а також двері бічних стін. В підлозі критого вагона по обидва боки хребтової балки виконані отвори. Отвори захищені решітками, що встановлені на рівні підлоги з можливістю просипання через них насипного вантажу та дозволяють вільно переміщатися по них вантажникам та силовій техніці, наприклад автонавантажувачеві. Отвори під решітками обладнані розвантажувальними пристроями з механізмами відкривання та закривання, розвантажувальні пристрої розміщені вздовж хребтової балки та максимально наближені до неї для можливості вивантаження насипного вантажу на залізничну колію. В районі прорізу дверей два розвантажувальні пристрої рознесені по довжині вагона і розташовані діагонально по відношенню один до одного.
Переміщення штучних, тарно-штучних, пакетованих вантажів у вагон проводять через двері з допомогою ручного вантаження або автонавантажувача. Решітки, встановлені на отвори, дозволяють вільно переміщатися по них вантажникам та автонавантажувачеві. Таким же чином проводять і розвантаження критого вагона.
При перевезенні насипного вантажу бічні двері критого вагона закриваються та виконуються, при необхідності, роботи по їх герметизації та запобіганню самовільному відкриванню та ушкодженню. Завантаження насипного вантажу проводять через завантажувальні люки, встановлені на даху. Вивантаження проводять через розвантажувальні пристрої, активуючи механізм відкривання та закривання.
Перевезення вантажів навалом та насипних вантажів у критих вагонах допускається тільки з встановленими дверними загородженнями для запобігання навалки вантажу на двері. Для загородження дверних прорізів вагонів можуть застосовуватися щити, дошки, обаполи,
загородження з інших щільних матеріалів. При перевезеннях зерна насипом використовують "хлібні щити".
Недоліком такого критого вагона є те, що при перевезенні вантажів навалом або насипних вантажів він додатково потребує встановлення загороджень для запобігання навалки вантажу на двері. Така підготовка потребує значних затрат ручної праці та часу.
Вище вказаний критий вагон прийнято як найближчий аналог корисної моделі.
Задача, що вирішується корисною моделлю, направлена на вдосконалення конструкції критого вагона, а саме на те, щоб зменшити затрати ручної праці, ресурсів та простій вагона, спростивши підготовку вагона до завантаження при перевезенні насипних вантажів та вантажів навалом.
Суть корисної моделі полягає в тому, що в критому вагоні що містить встановлений на візках кузов, що містить торцеві стіни, бокові стіни з дверними прорізами, дах з завантажувальними люками, підлогу, що має отвори з решітками, під якими встановлено розвантажувальні пристрої з механізмами відкривання та закривання, двостулкові розсувні двері бокових стін, згідно з корисною моделлю, в дверних прорізах на навісах встановлено по двоє дверей загородження, що відкриваються назовні вагона, кожні двері складаються із двох шарнірно з'єднаних між собою стулок, які мають можливість складатися "книжкою", при цьому стулки дверей мають щонайменше один розвантажувальний люк. В транспортному положенні двері загородження знаходяться за кожною стулкою розсувних дверей.
Перелік та короткий опис креслень: фіг. 1 - загальний вигляд критого вагона в транспортному положенні; фіг. 2 - загальний вигляд критого вагона з відкритими розсувними дверима та дверима загородження (аксонометрична проекція).
Критий вагон 1 (фіг. 1) містить встановлений на візках 2 кузов 3, що містить торцеві стіни 4, бокові стіни 5 з дверними прорізами 6, дах 7 з завантажувальними люками 8, підлогу 9 (Фіг. 2), що має отвори з решітками 10, під якими встановлено розвантажувальні пристрої з механізмами відкривання та закривання 11, двостулкові розсувні двері бокових стін 12, додатково в кожному дверному прорізі на навісах 13 встановлено по двоє дверей загородження 14, що відкриваються назовні вагона. Кожні двері загородження складаються із двох шарнірно
Зо з'єднаних між собою стулок 15, які мають можливість складатися "книжкою", при цьому стулки дверей мають щонайменше один розвантажувальний люк 16. В транспортному положенні двері загородження знаходяться за кожною стулкою розсувних дверей.
Підготовка критого вагона до завантаження насипних вантажів, наприклад зернових, не потребує додаткових засобів та займає мінімум часу. Перед завантаженням насипних вантажів достатньо закрити та зафіксувати двері загородження. Завантажування проводиться через завантажувальні люки, встановленні на даху критого вагона, розвантаження - в міжколійний простір через відкриті розвантажувальні пристрої, встановлені під отворами в підлозі вагона.
Для вивантаження насипного вантажу на бік вагона потрібно відкрити двостулкові розсувні двері бокових стін та розвантажувальні люки, що встановлені в стулках дверей загородження, що приведе до часткового вивантаження насипного вантажу та, як наслідок, до зняття (тиску) навалки вантажу на двері загородження, після чого потрібно відкрити двері загородження для повного вивантаження насипного вантажу.
Технічний результат, який досягається корисною моделлю, полягає в збільшенні ефективності використання критого вагона, зменшенні його порожнього пробігу, затрат ручної праці та часу при завантажуванні-розвантажуванні.
Зазначений технічний результат досягається за рахунок наявності в конструкції вагона дверей загородження, завдяки чому відпадає необхідність при перевезенні вантажів навалом та насипних вантажів виконувати підготовчі роботи по загородженню дверних прорізів вагонів для запобігання навалки вантажу на двері, а саме - застосовувати щити, дошки, обаполи та інше, також відсутні затрати на зберігання, поновлювання транспортування як наслідок зменшення затрат ручної праці та часу при завантажуванні-розвантажуванні, та можливості вивантаження сипучого вантажу як на колію, так і на бокові сторони вагона.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Критий вагон, що містить встановлений на візках кузов, що містить торцеві стіни, бокові стіни з дверними прорізами, дах з завантажувальними люками, підлогу, що має отвори з решітками, під якими встановлено розвантажувальні пристрої з механізмами відкривання та закривання, двостулкові розсувні двері бокових стін, який відрізняться тим, що в дверних прорізах на
    60 навісах встановлено по двоє дверей загородження, що відкриваються назовні вагона, кожні
UAU202102723U 2021-05-24 2021-05-24 Критий вагон UA148983U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202102723U UA148983U (uk) 2021-05-24 2021-05-24 Критий вагон

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202102723U UA148983U (uk) 2021-05-24 2021-05-24 Критий вагон

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA148983U true UA148983U (uk) 2021-10-05

Family

ID=78078865

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202102723U UA148983U (uk) 2021-05-24 2021-05-24 Критий вагон

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA148983U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0617692B1 (en) Bulk materials transportation system
RU51372U1 (ru) Вагон-хоппер
US8282148B2 (en) Convertible trailer
CN109649577B (zh) 一种用于物流转运路径的多功能门
EP2627591B1 (de) Container für den transport eines fahrzeugs
US4751883A (en) Railway car for transport of grain or automobiles
US5238357A (en) Bulk materials transportation system
US5230434A (en) Container for bulk materials transportation system
US6196786B1 (en) Cargo transportation vehicle
UA148983U (uk) Критий вагон
US5256023A (en) Roll-out forklift for bulk materials transportation system
CN209870665U (zh) 一种用于物流转运路径的多功能门
UA148962U (uk) Критий вагон
EP0941907B1 (de) Güterzugwagen, insbesondere für den Transport von Schüttgütern
RU191211U1 (ru) Контейнер для транспортировки сыпучих и штучных грузов
RU2699458C2 (ru) Вагон-платформа
US6135540A (en) Material handling trailer system
RU174355U9 (ru) Крытый вагон
UA148464U (uk) Критий вагон
RU47304U1 (ru) Многоцелевой товарный крытый вагон
US4942971A (en) Container
RU2347699C2 (ru) Вагон для перевозки легковых автомобилей, тарно-штучных и пакетированных грузов
RU197235U1 (ru) Вагон-хоппер бункерного типа
US1916343A (en) Railway freight car construction
US2070347A (en) Container for container cars or automobile trucks