UA148850U - Спосіб спорудження монолітної залізобетонної безригельної конструкції перекриття багатоповерхової будівлі з попередньо напруженою арматурою - Google Patents

Спосіб спорудження монолітної залізобетонної безригельної конструкції перекриття багатоповерхової будівлі з попередньо напруженою арматурою Download PDF

Info

Publication number
UA148850U
UA148850U UAU202102427U UAU202102427U UA148850U UA 148850 U UA148850 U UA 148850U UA U202102427 U UAU202102427 U UA U202102427U UA U202102427 U UAU202102427 U UA U202102427U UA 148850 U UA148850 U UA 148850U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
reinforcement
floor
columns
formwork
reinforced concrete
Prior art date
Application number
UAU202102427U
Other languages
English (en)
Inventor
Іса Ісмаєл Расулнеджад
Original Assignee
Іса Ісмаєл Расулнеджад
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Іса Ісмаєл Расулнеджад filed Critical Іса Ісмаєл Расулнеджад
Priority to UAU202102427U priority Critical patent/UA148850U/uk
Publication of UA148850U publication Critical patent/UA148850U/uk

Links

Landscapes

  • On-Site Construction Work That Accompanies The Preparation And Application Of Concrete (AREA)

Abstract

Спосіб спорудження монолітної залізобетонної безригельної конструкції перекриття багатоповерхової будівлі з попередньо напруженою арматурою включає установку на фундамент арматурних каркасів, монтаж вертикальної опалубки колон і горизонтальної опалубки перекриття, розкладку ненапруженої арматурної сітки і попередньо напруженої канатної арматури, бетонування колон і перекриття, розпалубку, натяг канатної арматури та фіксування її по торцях перекриття по периметру. При цьому як попередньо напружену канатну арматуру застосовують семидротові сталеві арматурні канати в ПВХ оболонці типу "Моностренд", що мають в робочому положенні хвилеподібну форму по вертикалі з періодом хвилі, що дорівнює 0,2-0,3 довжини прольоту між колонами та висотою хвилі, що дорівнює 0,62-0,65 товщини плити перекриття, які укладають безпосередньо на арматурну сітку ортогонально в поздовжньому та поперечному напрямку відповідно горизонтальної опалубки плити перекриття з кроком 60 см зі зменшенням кроку біля колон та робочих отворів до 10-15 см.

Description

Корисна модель належить до будівництва, а саме до технологій спорудження безригельних попередньо напружених залізобетонних конструкцій перекриттів при будівництві багатоповерхових будівель і споруд.
Основна ідея попереднього напруження залізобетону полягає в створенні в процесі зведення плит перекриттів початкових напружень обтиснення бетону в зонах, де в процесі прикладання розрахункового навантаження під час експлуатації виникають розтягуючі напруження. Попереднє напруження стиску в бетоні створюється шляхом попереднього напруження канатної арматури. Основними перевагами попередньо напружених залізобетонних конструкцій перед звичайними монолітними перекриттями з ненапруженою арматурою є збільшені прольоти, зменшена товщина плит перекриттів, полегшена конструктивна система будинку внаслідок зниженої власної ваги конструкцій, підвищена тріщиностійкість і міцність з відповідним зниженням прогинів, знижена висота поверху, значна економія звичайної ненапруженої арматури, більш висока швидкість будівництва. Попередньо напружені конструкції з натягом канатної арматури на бетон, як правило, застосовують в монолітному будівництві в нерозрізних багатопрогонових конструкціях. Зазначені конструкції виконують з використанням двох основних систем натягу на бетон: зі зчепленням арматури з бетоном і без зчеплення арматури з бетоном. У першій системі в одному каналоутворювачі укладають кілька канатів (мультістренди), а в другій системі - один канат (моностренд).
У першій системі відразу після натягу арматурних канатів канали ін'єктують в будівельних умовах спеціальними цементними розчинами, які після набору міцності забезпечують зчеплення арматури з бетоном.
Особливостями системи без зчеплення арматури з бетоном є те, що арматурні елементи типу "Моностренд" виробляють поза будівельним майданчиком (в заводських умовах металургійних комбінатів), що дозволяє забезпечити якісне заповнення каналів мастилом.
Тривалість процесів установки арматурних елементів в опалубку суттєво менша за рахунок відмови від операцій протягування канатів в каналоутворювачі та ін'єктування каналів.
Виключається мокрий процес по ін'єктгуванню каналів цементними розчинами, що вимагає високої кваліфікації персоналу на будівельному майданчику. Арматурні елементи типу "Моностренд" відрізняються підвищеною гнучкістю, що дозволяє виробляти їх перегини не тільки по висоті перерізу, але і по горизонталі там, де це необхідно, наприклад, для відповідності криволінійної конфігурації перекриття, для огинання прорізів в перекриттях.
Відомий спосіб зведення попередньо напруженого залізобетонного каркаса будівлі (див. патент на винахід РФ Мо 2133802, МПК: Е0О4В 1/18, опубл. 27.07.1999), що включає установку на фундамент арматурних каркасів, монтаж вертикальної опалубки колон і горизонтальної опалубки перекриття, розкладку ненапруженої і попередньо напруженої канатної арматури, закладних деталей, бетонування колон і перекриття з утворенням каналів для розміщення попередньо напруженої арматури, розпалубку після набору бетоном розпалубочної міцності, натяг канатної арматури механічним способом і фіксування її по торцях перекриття по периметру каркаса будівлі з подальшим замонолічуванням арматури в каналах перекриття.
Недоліком відомого способу є складність зведення каркаса через трудомісткість операції розміщення та натягу арматури в тілі перекриття, розміщення пустотоутворювачів в опалубці, укладання в пустотоутворювач канатної арматури, а також необхідність ін'єктування бетонної суміші в каналах та заповнення швів і пустотоутворювачів після натягу арматури.
Найбільш близьким до способу, що заявляється, є спосіб зведення монолітного попередньо напруженого залізобетонного каркаса будівлі (див. патент РФ Мо 22161, МПК: ЕО4В 1/18, опубл. 11.10.2001), що включає установку на фундамент арматурних каркасів, монтаж вертикальної опалубки колон і горизонтальної опалубки перекриття, розкладку ненапруженої арматури, розміщеної в каналоутворювачі напруженої канатної арматури, і закладних деталей, бетонування колон і перекриття, розпалубку після набору бетоном розпалубочної міцності, натяг канатної арматури механічним способом і фіксування її по торцях перекриття.
Задачею корисної моделі є розширення технологічних можливостей, підвищення жорсткості та несучої здатності перекриттів, збільшення прольотів між колонами, зменшення власної ваги перекриттів і будівлі в цілому.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі спорудження монолітної залізобетонної безригельної конструкції перекриття багатоповерхової будівлі з попередньо напруженою арматурою, що включає установку на фундамент арматурних каркасів, монтаж вертикальної опалубки колон і горизонтальної опалубки перекриття, розкладку ненапруженої арматурної сітки і попередньо напруженої канатної арматури, бетонування колон і перекриття, розпалубку, натяг арматурних елементів та фіксування арматури по торцях перекриття по периметру, згідно з 60 корисною моделлю, як попередньо напружену канатну арматуру застосовують семидротові сталеві канати в ПВХ оболонці типу "Моностренд", що мають в робочому положенні хвилеподібну форму по вертикалі з періодом хвилі, що дорівнює 0,2-0,3 довжини прольоту між колонами та висотою хвилі, що дорівнює 0,62-0,65 товщини плити перекриття, які укладають безпосередньо на арматурну сітку ортогонально в поздовжньому та поперечному напрямку відповідно горизонтальної опалубки плити перекриття з кроком 60 см зі зменшенням кроку біля колон та робочих отворів до 10-15 см. Натяг попередньо напруженої канатної арматури здійснюють за допомогою гідравлічних домкратів.
Технічним результатом корисної моделі є: 1. Зниження витрат сталі за рахунок використання високоміцної арматури; 2. Зменшення ваги конструкції за рахунок використання бетонів високих марок; 3. Підвищення міцності залізобетону (зменшення прогинів); 4. Підвищення вологостійкості та сейсмостійкості; 5. Зниження матеріаломісткості та собівартості будівлі; 6. Скорочення термінів будівництва.
Спосіб спорудження безригельних напружених залізобетонних конструкцій при будівництві монолітних будівель і споруд пояснюється кресленнями, де на фіг. 1 схематично зображено фрагмент плити перекриття в розрізі з хвилеподібним розташуванням канатної арматури, на фіг 2 - ортогональна розкладка попередньо напруженої канатної арматури, на фіг. З - схематичне розташування колон розміром 40х50 см (поз. 6), що застосовують при традиційному монолітному будівництві та схематичне розташування колон розміром 50х60 см (поз. 7) при спорудженні монолітної залізобетонної безригельної конструкції перекриття з попередньо напруженою арматурою на прикладі будівлі розміром 40х25 м.
Спосіб здійснюють наступним чином.
Зведення каркаса починають з установки арматурного каркаса і вертикальної опалубки колон 7 розміром 50х60 см. Після чого встановлюють горизонтальну опалубку перекриття (на фіг. 2-3 не показано), укладають нижню ненапружену арматурну сітку 2, на якій розміщують попередньо напружену семидротову сталеву канатну арматуру З типу "Монострейд" з утворенням випусків. Канатну арматуру З укладають хвилеподібно (фіг. 1) по висоті перерізу плити перекриття 1 з періодом хвилі, що дорівнює 0,2-0,3 довжини прольоту між колонами і
Зо висотою хвилі, що дорівнює 0,62-0,65 товщини плити перекриття ортогонально в поздовжньому та поперечному напрямку відповідно горизонтальної опалубки плити перекриття з кроком 60 см зі зменшенням кроку біля колон та робочих отворів до 10-15 см (фіг. 2). При цьому нижньою частиною хвилі канати спираються на арматурну сітку 2, а гребенем хвилі на фіксуючу підставку типу "жабка" З (фіг. 1). Після цього здійснюють бетонування колон і перекриття з витримкою приблизно до чотирьох тижнів. Для запобігання провисання плити перекриття опалубку, що встановлюють по її периметру, виготовляють з плавним збільшенням висоти від кутових колон до центру. При досягненні бетоном розпалубочної міцності виступаючі за перекриття випуски канатної арматури звільняють від ПВХ оболонки, надягають на випуски арматури опорні пластини та анкерні гільзи 5 і натягують канатну арматуру гідродомкратами. Фіксацію натягу роблять шляхом опресування анкерної гільзи з упором в опорні пластини, які передають зусилля натягу на бетон. Після чого вузли фіксації попередньо напруженої арматури омонолічують високоміцним бетоном і приступають до спорудження плит перекриття наступного поверху каркаса будівлі.
Переваги попередньо напруженого залізобетону перед звичайним - це, перш за все, його висока тріщиностійкість; підвищена жорсткість конструкції (за рахунок зворотного вигину, одержуваного при стисненні конструкції), кращий опір динамічним навантаженням, корозійна стійкість, довговічність, а також певний економічний ефект, який досягається застосуванням високоміцної арматури.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб спорудження монолітної залізобетонної безригельної конструкції перекриття багатоповерхової будівлі з попередньо напруженою арматурою, що включає установку на фундамент арматурних каркасів, монтаж вертикальної опалубки колон і горизонтальної опалубки перекриття, розкладку ненапруженої арматурної сітки і попередньо напруженої канатної арматури, бетонування колон і перекриття, розпалубку, натяг канатної арматури та фіксування її по торцях перекриття по периметру, який відрізняється тим, що як попередньо напружену канатну арматуру застосовують семидротові сталеві арматурні канати в ПВХ оболонці типу "Моностренд", що мають в робочому положенні хвилеподібну форму по вертикалі 60 з періодом хвилі, що дорівнює 0,2-0,3 довжини прольоту між колонами та висотою хвилі, що дорівнює 0,62-0,65 товщини плити перекриття, які укладають безпосередньо на арматурну сітку ортогонально в поздовжньому та поперечному напрямку відповідно горизонтальної опалубки плити перекриття з кроком 60 см зі зменшенням кроку біля колон та робочих отворів до 10-15 см.
2. Спосіб спорудження монолітної залізобетонної безригельної конструкції перекриття багатоповерхової будівлі з попередньо напруженою арматурою за п. 1 формули, який відрізняється тим, що натяг канатної арматури здійснюють за допомогою гідравлічних домкратів.
З. Спосіб спорудження монолітної залізобетонної безригельної конструкції перекриття багатоповерхової будівлі з попередньо напруженою арматурою за п. 1 формули, який відрізняється тим, що горизонтальну опалубку виготовляють з плавним збільшенням висоти від кутових колон до центру. З 3 2 Е пет що пт ше пн па нн о с се то а Ей я Повну В ее ВИНИ и и се ЗИ и п з
Фіг. 1 фу кнефнекникихи КеИКиХанксинник СКК ЗИУННисння «ОКА Анни я унАккакняня и ин ни нини нен Анинннони кусок. і уненнннийинянне КАНИМНнАнкннини ЯкаиняннАнняння ви ка нкнкнннних ин аАннинини Микинниининнии МИКИМАНИКИМАННИ МИКАНКСИНАНИМИЙ
Фіг. 2
UAU202102427U 2021-05-07 2021-05-07 Спосіб спорудження монолітної залізобетонної безригельної конструкції перекриття багатоповерхової будівлі з попередньо напруженою арматурою UA148850U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202102427U UA148850U (uk) 2021-05-07 2021-05-07 Спосіб спорудження монолітної залізобетонної безригельної конструкції перекриття багатоповерхової будівлі з попередньо напруженою арматурою

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202102427U UA148850U (uk) 2021-05-07 2021-05-07 Спосіб спорудження монолітної залізобетонної безригельної конструкції перекриття багатоповерхової будівлі з попередньо напруженою арматурою

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA148850U true UA148850U (uk) 2021-09-22

Family

ID=77892872

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202102427U UA148850U (uk) 2021-05-07 2021-05-07 Спосіб спорудження монолітної залізобетонної безригельної конструкції перекриття багатоповерхової будівлі з попередньо напруженою арматурою

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA148850U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10865557B2 (en) Prestressed assembled concrete frame-joint connecting structure and constructing method thereof
CN109469202A (zh) 一种预应力装配整体式混凝土框架结构体系及其施工方法
US9657494B2 (en) Method for producing a tower construction from reinforced concrete
CN102979221B (zh) 一种配置交叉斜向体内预应力的剪力墙结构及其施工方法
RU153650U1 (ru) Конструкция усиления многопустотной плиты
CN206769199U (zh) 后穿式后张法竖向预应力现浇混凝土柱结构
CN206769200U (zh) 先穿式后张法竖向预应力现浇混凝土柱结构
CN219411219U (zh) 一种采用预应力筋为受拉斜腹杆的大跨度混凝土桁架及多榀桁架
CN102242551B (zh) 配筋砌块钢筋混凝土结构及其隔震、减震体系
CN107100322A (zh) 后张法竖向预应力现浇混凝土柱结构及施工方法
RU2323305C1 (ru) Способ изготовления каркаса предварительно напряженных железобетонных зданий повышенной надежности
UA148850U (uk) Спосіб спорудження монолітної залізобетонної безригельної конструкції перекриття багатоповерхової будівлі з попередньо напруженою арматурою
KR20110019623A (ko) 프리스트레스트 콘크리트 거더 구조체 및 그 제조방법
RU161773U1 (ru) Сборно-монолитное перекрытие
RU2710229C1 (ru) Способ возведения монолитного многопролетного перекрытия
CN206769198U (zh) 分离组合式钢筋混凝土预制块锚固端支撑结构
EA201900023A1 (ru) Способ повышения живучести крупнопанельного строения при экстемальных воздействиях путем предотвращения прогрессирующего обрушения
KR100743864B1 (ko) 스트랜드를 이용한 슬래브 내력 보강 구조 및 그 방법
RU117452U1 (ru) Плитное сборно-монолитное пролетное строение моста из сборных железобетонных балок
RU2137886C1 (ru) Способ возведения многоэтажного каркасного здания
RU2032047C1 (ru) Способ возведения каркаса здания
RU67597U1 (ru) Сборно-монолитный предварительно напряженный каркас здания
RU2338843C1 (ru) Способ возведения каркаса многоэтажного здания
CN114411523B (zh) 基于拱结构受力的波形钢腹板组合箱梁结构及其施工方法
KR101387232B1 (ko) 건축용 모멘트 골조 시스템