UA148222U - Спосіб одержання фармацевтичної препаративної форми для перорального застосування для доставки комплексу пробіотиків та пребіотиків - Google Patents

Спосіб одержання фармацевтичної препаративної форми для перорального застосування для доставки комплексу пробіотиків та пребіотиків Download PDF

Info

Publication number
UA148222U
UA148222U UAU202007265U UAU202007265U UA148222U UA 148222 U UA148222 U UA 148222U UA U202007265 U UAU202007265 U UA U202007265U UA U202007265 U UAU202007265 U UA U202007265U UA 148222 U UA148222 U UA 148222U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
bifidobacteria
lacto
fiber
lyophilized
inulin
Prior art date
Application number
UAU202007265U
Other languages
English (en)
Inventor
Роман Миколайович Згоранець
Ірина Володимирівна Левенко
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Прайвіт Лейбл Девелопмент"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Прайвіт Лейбл Девелопмент" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Прайвіт Лейбл Девелопмент"
Priority to UAU202007265U priority Critical patent/UA148222U/uk
Publication of UA148222U publication Critical patent/UA148222U/uk

Links

Landscapes

  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)

Abstract

Спосіб одержання фармацевтичної препаративної форми для перорального застосування включає наповнення ліофілізованими лакто- і біфідобактеріями у капсули. Змішують ліофілізовані лакто- і біфідобактерії - Streptococcus thermophilus, Lactobacillus bulgaricus, Bifidobacterium infantis - з харчовими волокнами (пшеничний декстрин, клітковина), з інуліном, проводять капсулювання. При цьому капсула містить наступне співвідношення компонентів: комплекс ліофілізованих лакто- і біфідобактерій Streptococcus thermophilus, Lactobacillus bulgaricus, Bifidobacterium infantis - сумарно 1 × 107 КУО - 1 × 1010 КУО; інулін - 50-500 мг; пшеничні харчові волокна (пшеничний декстрин, клітковина) - 50-500 мг.

Description

Корисна модель належить до фармацевтичних препаративних форм для перорального застосування, що складається з капсули та сипучого наповнення, яке містить комплекс пробіотиків та пребіотиків.
Зростаючий інтерес до комплексних фармацевтичних засобів, які містять живі мікроорганізми, в останні роки пояснюється, в першу чергу тим, що має місце взаємозв'язок порушень в складі мікрофлори кишечнику і розвитком патологічних станів і захворювань.
Особливо це актуально в зв'язку з широким розповсюдженням інфекційних захворювань, в основі лікування яких лежить антибіотикотерапія, а також з використанням антибіотичних консервантів в харчових продуктах, які нерідко призводять до кишкових розладів через зміну мікробіотичного балансу в шлунково-кишковому тракті.
Метою дослідників є пошук мікроорганізмів і речовин, які сприяють відновленню і підтримці балансу мікробіому людини, його різноманіття і, таким чином, сприяють зміцненню здоров'я, перешкоджають розвитку патології.
Для цих цілей найчастіше використовують пробіотики і пребіотики. Однак, далеко не всі про- і пребіотики показують переконливі результати в застосуванні з профілактичною або лікувальною (відновлювальною) метою.
Пробіотики - це живі мікроорганізми, які при введенні в адекватних кількостях, приносять користь здоров'ю господаря. Далеко не всі пробіотики виявляються ефективними для профілактики або корекції різних станів. Пов'язано це з рядом причин.
Для прояву своєї дії в кишечнику, пробіотичним бактеріям необхідно подолати верхні відділи шлунково-кишкового тракту. Як відомо, слина ротової порожнини містить ферменти і інші антимікробні компоненти, в шлунку соляна кислота і травні ферменти активно розчиняють клітинні білки, солі жовчі, що виділяються в тонку кишку, руйнують клітинні мембрани. Це призводить до того, що не всі про біотичні бактерії можуть подолати ці бар'єри і зберегти життєздатність в нижніх відділах шлунково-кишкового тракту.
Отож пробіотичний підхід при лікуванні та профілактиці розладів функціонування шлунково- кишкового тракту має ряд вимог і обмежень: для більшості видів бактерій є згубним контакт з киснем, високими температурами і кислотами;
Зо кисле середовище шлунка і жовчні кислоти в тонкій кишці можуть перешкодити бактеріям дістатися до кишечнику;
Тому перевагу мають пробіотичні культури, для яких доведено збереження життєздатності при проходженні через шлунково-кишковий тракт людини.
Крім того, важливою умовою ефективності пробіотичної комбінації є синергізм її компонентів та відсутність антагонізму. Це особливо важливо для полікомпонентних пробіотиків, оскільки при наявності бактерій зі схожим метаболізмом і характеристиками, не можна виключити можливу конкуренцію між ними в умовах кишечнику, особливо при дефіциті поживного субстрату. Тому важливим підбір тих видів бактерій, які показують потенціювання ефекту в комбінації як в експериментальних, так і клінічних дослідженнях.
З огляду на вищевикладене важливим також є забезпечення виживання пробіотиків в шлунково-кишковому тракті. З цією метою корисним є потенціювання активності пробіотичних бактерій шляхом додавання до їх конгломерату пребіотичних речовин. Згідно із визначенням
МГО пребіотик - це селективно ферментований інгредієнт, який утворюється при специфічних змінах у складі та / або активності шлунково-кишкової мікробіоти, і, таким чином, надає позитивний ефект(и) на стан здоров'я.
Згідно із останніми науковими дослідженнями вимоги до пребіотиків дещо розширилися.
Цей харчовий інгредієнт повинен: протистояти кислотності шлунка, гідролізу ферментами ссавців і всмоктуванню у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту; ферментується кишковою мікрофлорою; вибірково стимулювати ріст і/або активність кишкових бактерій, потенційно пов'язаних зі здоров'ям і благополуччям.
Отже, задачею корисної моделі є створення такої фармацевтичної препаративної форми, яка б не мала вищевказаних обмежень, притаманних композиціям з пробіотиками, і забезпечувала, зберігала та підсилювала ефективну дію корисних бактерій.
Поставлена задача вирішується шляхом вибору підходящого конгломерату пробіотичних бактерій і комбінації пребіотиків та їх поміщення в придатний носій, який би забезпечував їх доставку до місця призначення в активному стані.
Для досягнення вказаної задачі пропонується фармацевтична препаративна форма для 60 перорального застосування, що складається з капсули та сипучого наповнення, що містить в своєму складі комплекс ліофілізованих лакто- і біфідобактерій - Зігеріососсив ШепторнпіЇшв,
І асюбрасійив риїдагісив; Вітідобрасієгійт іптапіїє - сумарно 1х107 КУО - 1х1019 КУО, інулін - 50- 500 мг, харчові волокна (пшеничний декстрин, клітковина) - 50-500 мг.
Зазначені пробіотичні бактерії вибирали, виходячи з їх життєздатності та відсутності антагонізму, потенціювання ефекту в комбінації як в експериментальних, так і клінічних дослідженнях. Було показано, що прото-співробітництво між 5іеріососсив Іепторнійс5 і
І асюбрасійизв авє!ргескії вибз5р. риЇдагісив збільшує швидкість росту і розмір кожної популяції, має найвищій рівень доказовості в покращенні симптомів при недостатності перетравлювання лактози. Застосування цих видів бактерій виявилось ефективним для профілактики Сіовігідаійт айісіе-асоційованої діареї або профілактики рецидиву цієї інфекції, а також при проведенні курсу антигелікобактерної терапії. Крім того, доповнення пробіотичної комбінації штамами
ВітдобБасієтішт дозволяє отримати додаткові переваги (1, 2, ЗІ.
Поєднання пробіотиків і пребіотиків - створення синбіотиків - дозволяє отримати декілька переваг. Пребіотики стійкі до кислот і ферментів, тому вони без перешкод потрапляють в кишечник. Пребіотики використовуються в основному в якості селективного середовища для зростання пробіотичного штаму, ферментації у кишкового тракту. У літературі є вказівки на те, що завдяки використанню пребіотиків пробіотичні мікроорганізми набувають більш високу стійкість до умов навколишнього середовища, включаючи: вплив кисню, рН і температуру в кишечнику.
Проте, залежно від структури і комбінації пребіотічних сполук, що вводяться індивідууму, вплив на мікробіом буде різним. Пребіотики відрізняються різним впливом на представників мікрофлори кишечника.
Найбільш розповсюдженим є біфідогенний ефект, як, наприклад, у інуліну, галактоолігосахаридів або полідекстрози. Інулін найбільше стимулює ріст чотирьох найбільш поширених Війдобасіегійт 5рр., В. адоіІезсепії5, В. Іопдит, В. рзендосаїепиЇашт і В. Війдит|уа|.
Проте, як відомо, мікробіота людини складається із Рігтісшіев5 (64 95), до якого входять лактобактерії, Васіегоіїдеге5 (23 9о), Ргоїворасієтіа (8 95). | лише З 95 складають Асііпорасіегіа, куди входять біфідобактерії.
Саме тому актуальним є доповнення симбіотику сполуками, які би спряли росту інших видів
Зо нормальних представників мікробіоти кишечнику та відновленню різноманіття мікробіому.
Вибір впав на харчові волокна пшениці. Декстрин, який міститься в цих волокнах, являє собою розчинну клітковину, яка широко використовується в харчовій промисловості.
Утворюється при нагріванні пшеничного крохмалю при високій температурі з наступною ферментативною (амілазною) обробкою з утворенням стійкого крохмалю. Пшеничний декстрин кваліфікується як розчинна дієтична клітковина. Тільки невеликий відсоток декстрину всмоктується в тонкій кишці, а решта повільно ферментується бактеріями в товстій кишці.
Коротко-ланцюгові жирні кислоти, що утворюються при ферментації розчинної клітковини понижують рН товстої кишки, що, в свою чергу, може сприяти росту біфідобактерій, бактероїдів і лактобацил, а також пригніченню розмноження рН-чутливих патогенних бактерій, таких як
Клострідії.
У складі сипучого наповнення згідно з корисною моделлю застосована комбінація двох пребіотиків, а саме інуліну та пшеничного декстрину: інулін сприяє росту біфідобактерій, а пшеничний декстрин - лактобактерій і бактероїдів, обидва пригнічують розмноження патогенних видів бактерій, що дозволяє використовувати їх синергічний потенціал для сприяння росту основних нормальних представників мікробіоти кишечника і відновлення її різноманіття.
Як придатний носій, здатний забезпечити доставку життєздатних бактерій до місця призначення, вибрали тверду желатинову капсулу.
Приклад одержання фармацевтичної препаративної форми для перорально застосування згідно з корисною моделлю.
На вагах відважується: (1-10) кг інуліну; (1-10) кг пшеничних харчових волокон (пшеничний декстрин, клітковина); необхідна кількість біфідобактерій (Вітідобасієтійт іпбТапіїз) та лактобактерій (5ігеріососсив
Тепторнйсв5, І асіюбасіййв5 Бриїдагіси5) (виробник: Віоспет ВІ, Паіу) для отримання в кожній одиниці фармацевтичної форми активності вищезазначених бактерій в діапазоні сумарно 1х107
КУО - 1х109 КУО. Допускається внесення у суміш вищезазначених видів бактерій як окремо, так і у комплексі.
На першому етапі бактерії змішуються з невеликою кількістю харчових волокон. На другому етапі готова суміш додається до інуліну та залишкової кількості харчових волокон.
Змішування проводиться протягом 30 хвилин, починаючи з малих обертів. Контролюють рівномірність змішування за органолептичними показниками. Капсулювання у тверді желатинові капсули здійснюється на напівавтоматичній капсулонаповнюючій машині з періодичним зважуванням капсул і визначенням середньої ваги. Капсули фасують у блістери по 10 капсул з одночасним маркуванням блістера.
Тож, в кінцевому рахунку фармацевтична препаративна форма 1 приклад 2 приклад З приклад згідно з корисною моделлю має такий склад: сировина комплекс лакто- і біфідобактерій (Зперіососсив 1 х 107 КУО 1 х 109 КУО 1 х 109 КУО
Шепторпйи5, ІІасіобасійнв5 риїдагісиє; Віїйдобасієетгит іптапії5) сумарно пшеничні харчові волокна (пшеничний декстрин, 50 мг 160 мг 500 мг клітковина)
Вміст в 1 капсулі: комплекс лакто- і біфідобактерій (5ігеріососсив Іепторнішв5, І асіорбасйив риїдагісив; Вітїдобасієтлит іпТапіїв) - сумарно від 1 х 107 КУО дої х 1079 КУО, інулін - 50-500 мг, харчові волокна - 50-500 мг.
Джерела інформації: 1. Оитаз А, Гароїпіе А, Юидгепіег М, еї а... А зуз(етаїййс гемієм/ ої Ше еПесі ої усдипй соп5зитрійп оп спгопіс дізеавзез гпі5К тагКегз іп адийв. Єик У Миїг. 2017556:1375-1392. 2. соІдепрега 77, Ма 5517, Захіоп 20, Майгеп МА, Мапоамік РО, Тпопипа К, еї аї. Ргобіоїісв Тог
Ше ргемепійп ої Сіовігідіит айісіе-аззосіаїєд адіатнвєа іп адийв5 апа спіідгееп. Соснгапе Оаїаразе
Зузі Нему. 2013:5:00006095. 3. Мапітеді М, Віг7аті В, Засснего ВІ, Массагі 5, СаїІаргезе І, Раббріап Е, єї а!. Неїїсорасієг руїогі іптесіоп іп сіїпіса! ргасіїсе: ргобіоїїс5 апа а сотбіпайоп ої ргобіоїіс5-насіоїтетіп ітргоме сотріїіапсе, риї пої егадісаїйоп, іп зедиепійа! (Іпегару. Неїїсорасівг. 2012 Айд;17(4):254-63. 4. Ватіге2-ГРагіав, С., Зіегак, К., Ешег, 2., Оипсап, А., Ногор, а., б І оців, Р. (2008). Влияние инулина на микробиоту кишечника человека: стимуляция Вігйдорасієтшт айдоіезсепії и
Еаесаїїрасієтішт ргайвпіїгії. ВійїБНй Щоцтта! ої Миїййоп, 101 (4), 541-550. БО: 101017 /
О007114508019880.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб одержання фармацевтичної препаративної форми для перорального застосування, що включає наповнення ліофілізованими лакто- і біфідобактеріями капсул, який відрізняється тим, що змішують ліофілізовані лакто- і біфідобактерії - бігеріососсив Шегторнйиз, Іасіюобастив
    Ко) риїдагісив, Віїдобасіепит іпіапіїх - з харчовими волокнами (пшеничний декстрин, клітковина), з інуліном, проводять капсулювання, при цьому капсула містить наступне співвідношення компонентів: комплекс ліофілізованих лакто- і біфідобактерій ЄгГеріососсив Шегторнйив, Іасіобасійи5 риїдагіси5, Віїаобасіегіит іпіапіїв - сумарно 1х107 КУО-1х1079 КУО; інулін - 50-500 мг; пшеничні харчові волокна (пшеничний декстрин, клітковина) - 50-500 мг.
    0000 КомпютернаверсткаЛ.Бурлак.їд 00000000 ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул.
    Глазунова, 1, м.
    Київ - 42, 01601
UAU202007265U 2020-11-13 2020-11-13 Спосіб одержання фармацевтичної препаративної форми для перорального застосування для доставки комплексу пробіотиків та пребіотиків UA148222U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202007265U UA148222U (uk) 2020-11-13 2020-11-13 Спосіб одержання фармацевтичної препаративної форми для перорального застосування для доставки комплексу пробіотиків та пребіотиків

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202007265U UA148222U (uk) 2020-11-13 2020-11-13 Спосіб одержання фармацевтичної препаративної форми для перорального застосування для доставки комплексу пробіотиків та пребіотиків

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA148222U true UA148222U (uk) 2021-07-21

Family

ID=76865268

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202007265U UA148222U (uk) 2020-11-13 2020-11-13 Спосіб одержання фармацевтичної препаративної форми для перорального застосування для доставки комплексу пробіотиків та пребіотиків

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA148222U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN105120847B (zh) 益生生物和/或治疗剂的靶向胃肠道递送
ES2610908T3 (es) Cepas de bifidobacterium bifidum para su aplicación en enfermedades gastrointestinales
CN110051003A (zh) 一种复合益生菌组合物及其应用
ES2873889T3 (es) Uso de probióticos en el tratamiento y/o la prevención de la enfermedad de la psoriasis
US20230048705A1 (en) Use of probiotics in the treatment and/or prevention of atopic dermatitis
JP2009511469A (ja) 脂肪代謝及び肥満に影響を及ぼすプロバイオティクス
Kumari et al. Probiotics, prebiotics, and synbiotics: Current status and future uses for human health
US20170106029A1 (en) Composition and method for maintaining healthy kidney function
GB2418431A (en) Metabolically active micro organisms and methods for their production
Metlakunta et al. Safety evaluation of Bacillus coagulans SNZ 1969 in Wistar rats
Matarese et al. The role of probiotics in gastrointestinal disease
RU2491079C1 (ru) Комплексный пробиотический препарат и способ его получения
UA148222U (uk) Спосіб одержання фармацевтичної препаративної форми для перорального застосування для доставки комплексу пробіотиків та пребіотиків
WO2018125735A1 (en) Composition and method for maintaining healthy kidney function
RU2729633C2 (ru) Биологически активная пищевая добавка для профилактики воспалительного заболевания кишечника и функциональных кишечных расстройств и способ ее получения
CN106974940A (zh) 厚壁菌类益生菌在治疗和预防肥胖及其相关疾病中的应用
RU2246958C1 (ru) Биологически активный препарат для коррекции нарушений микрофлоры желудочно-кишечного тракта и повышения общей резистентности организма
Code Supports gastrointestinal health
Surendran et al. Role of Synbiotics in Gastrointestinal Disorders
Code 17-strain probiotic combination
RU2571495C1 (ru) Способ лечения больных дисбактериозом кишечника
CN117257845A (zh) 靶向投递活益生菌的方法
LT5578B (lt) Maistinio arba farmacinio biopreparato kompozicija
KR20190079734A (ko) 복합 유산균 및 홍경천추출물을 유효성분으로 함유하는 장내균총 개선 기능성 식품 조성물
EA040422B1 (ru) Применение пробиотиков в лечении и/или профилактике атопического дерматита