UA147922U - Спосіб спалювання газового вугілля на тес з центральним пилозаводом - Google Patents

Спосіб спалювання газового вугілля на тес з центральним пилозаводом Download PDF

Info

Publication number
UA147922U
UA147922U UAU202007030U UAU202007030U UA147922U UA 147922 U UA147922 U UA 147922U UA U202007030 U UAU202007030 U UA U202007030U UA U202007030 U UAU202007030 U UA U202007030U UA 147922 U UA147922 U UA 147922U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
dust
air
aspiration
coal
temperature
Prior art date
Application number
UAU202007030U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Володимирович Чернявський
Євген Сергійович Мірошниченко
Олексій Юрійович Провалов
Олексій Вячеславович Косячков
Анатолій Іванович Росколупа
Original Assignee
Інститут Вугільних Енерготехнологій Національної Академії Наук України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інститут Вугільних Енерготехнологій Національної Академії Наук України filed Critical Інститут Вугільних Енерготехнологій Національної Академії Наук України
Priority to UAU202007030U priority Critical patent/UA147922U/uk
Publication of UA147922U publication Critical patent/UA147922U/uk

Links

Landscapes

  • Air Supply (AREA)

Abstract

Спосіб спалювання газового вугілля на ТЕС з центральним пилозаводом включає сушіння вугілля в парових панельних сушарках з аспірацією вологого запиленого повітря, розмел вугілля в невентильованих кульових барабанних млинах з аспірацією сухого запиленого повітря, сепарацію готового пилу у відцентрових механічних сепараторах з його зсипанням до бункерів готового пилу, які відбуваються на центральному пилозаводі, транспорт пилу до бункерів пилу котла за допомогою стисненого повітря від турбокомпресорів по пилопроводах високої концентрації під тиском, подачу суміші пилу з гарячим повітрям до каналу первинного повітря пальників і власне спалювання пилу в топці котла. Тиск насиченої пари в панелях зменшують від 0,4 до 0,08 МПа з відповідним зменшенням температури її конденсації від 155 до 115 °C. Витрату аспірації сушарок по сухому повітрю встановлюють на рівні 3,2-3,6 нм3/кг випаруваної вологи вугілля. За рахунок зменшення тепловиділення парових панелей вміст вологи сушонки утримують не менше, ніж рівень гігроскопічної вологи. При цьому наявність зовнішньої вологи сушонки контролюють за різницею температур між сушонкою та аспіраційним повітрям. Подальше сушіння пилу до вмісту вологи 1,5-2,5 % здійснюють в млинах за рахунок тепловиділення від мелючих тіл. Регулюванням стулок сепараторів встановлюють тонину розмелу пилу R90=20-25 %. Очищення скиду аспіраційного повітря в атмосферу здійснюють пристроєм по типу мокрого скрубера. Безпечну температуру транспортування пилу до бункерів пилу котла забезпечують охолодженням стисненого повітря до 50 °C. Зменшують температуру аеросуміші перед пальниками до рівня не більше 160 °C домішкою холодного повітря та збільшують витрату первинного повітря на пальники до рівня 25-35 % від стехіометрично необхідної.

Description

Корисна модель належить до галузі теплоенергетики і може бути використана при переведенні ТЕС з центральним пилозаводом, від початку спроектованої для спалювання антрациту, на спалювання газового вугілля з максимальним використанням існуючого обладнання.
Котлоагрегати більшості ТЕС України обладнані індивідуальними замкненими пилосистемами з кульобарабанними млинами та проміжним бункером пилу, в яких сушка палива здійснюється гарячим повітрям (для низькореакційних антрациту і пісного вугілля) або димовими газами з вмістом кисню не більше 16 95 (для газового вугілля з високою схильністю до самозаймання і вибуху) (1). Наприкінці 60-х років минулого сторіччя на деяких ТЕС було реалізовано схему сушки та розмелу антрацитового пилу на центральному пилозаводі, яка забезпечила збільшення ККД котлів та спрощення регулювання їх роботи за рахунок відсутності скидання в топку відпрацьованого холодного сушильного агенту.
Технологічна схема таких ТЕС включає сушку вугілля в парових панельних сушарках з аспірацією вологого запиленого повітря, розмел вугілля в невентильованих кульових барабанних млинах з аспірацією сухого запиленого повітря, скидання аспіраційного повітря в атмосферу після його очищення в електрофільтрі, сепарацію готового пилу у відцентрових механічних сепараторах з його зсипанням до бункерів готового пилу, які відбуваються на центральному пилозаводі, транспорт пилу до бункерів пилу котла за допомогою стисненого повітря від турбокомпресорів по пилопроводах високої концентрації під тиском, подача суміші пилу з гарячим повітрям до каналу первинного повітря пальників і власне спалювання пилу в топці котла (21, яка прийнята за найближчий аналог.
Основні відмінність цієї схеми від схем з індивідуальними замкненими пилосистемами полягає в тому, що оскільки теплоносієм для сушки є не гаряче повітря або димові гази, що безпосередньо контактують з паливом, а насичена пара, що конденсується в панелях сушарки, в елементах сушильно-розмельної системи відсутня примусова вентиляція, а повітря для аспірації надходить за рахунок природних присмоктів. Оскільки ця технологічна схема орієнтована виключно на антрацит з виходом летких речовин менше ніж 895 і низькою схильністю до самозаймання та вибуху, високу інтенсивність процесу сушки забезпечують подачею в гріючі панелі сушарки пари з надлишковим тиском 0,4 МПа і температурою
Зо конденсації 155 "С, при цьому сушонка виходить з сушарки з вмістом вологи 1,5-2,595 і температурою 90-105 "С, а подальше сушіння пилу до вмісту вологи 0,5-1,0 95 здійснюється в млинах за рахунок тепловиділення від мелючих тіл. При стисненні в турбокомпресорах транспортуюче повітря нагрівається до 100-1057С, приблизно така ж температура підтримується в пилопроводах високої концентрації від пилозаводу і в бункерах пилу котлів.
Витрата первинного повітря з температурою близько 400"С на пальники згідно з встановленими нормами для антрациту І|ІЗ| становить 15-20 95 від стехіометрично необхідної, що забезпечує температуру аеросуміші не менше ніж 280 "С і сприяє займанню пилу; решту повітря подають до каналів вторинного повітря. Для забезпечення повноти вигоряння пилу антрациту регулюванням стулок сепараторів на центральному пилозаводі встановлюють тонину помелу, яка характеризується залишком на ситі 90 мкм Коео-4-8 Об.
З припиненням поставок донецького антрациту єдиним доступним енергетичним вугіллям вітчизняного видобутку залишилось вугілля газової групи, тому актуальним стало переведення антрацитових ТЕС з центральним пилозаводом на його спалювання. Проте виконання нормативної для газового вугілля вимоги |1| про сушку димовими газами з вмістом кисню менше ніж 16 95 в технологічній схемі з центральним пилозаводом неможливе з огляду на необхідність транспортування до пилозаводу значного об'єму димових газів з попереднім їх очищенням та усунення присмоктів повітря до елементів сушильно-розмельної системи, які від початку передбачались для аспірації; будівництво ж індивідуальних замкнених пилосистем з газовою сушкою безпосередньо в котельному цеху потребувало б значних коштів та довготривалої зупинки електростанції. Разом з тим існуючі норми допускають для газового вугілля сушку ії в повітряному середовищі, за умови, що температура палива в будь-якому елементі пилосистеми не перевищує 70 "С, а температура аеросуміші перед пальниками не перевищує 160 "с.
В основу корисної моделі поставлено задачу організації спалювання газового вугілля на
ТЕС з центральним пилозаводом, від початку спроектованої для спалювання антрациту, з максимальним використанням існуючого обладнання, за рахунок виконання заходів режимного характеру.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі спалювання газового вугілля на ТЕС з центральним пило заводом, що включає сушіння вугілля в парових панельних сушарках з аспірацією вологого запиленого повітря, розмел вугілля в невентильованих кульових бо барабанних млинах з аспірацією сухого запиленого повітря, сепарацію готового пилу у віддентрових механічних сепараторах з його зсипанням до бункерів готового пилу, які відбуваються на центральному пилозаводі, транспорт пилу до бункерів пилу котла за допомогою стисненого повітря від турбокомпресорів по пилопроводах високої концентрації під тиском, подачу суміші пилу з гарячим повітрям до каналу первинного повітря пальників і власне спалювання пилу в топці котла, згідно з корисною моделлю тиск насиченої пари в панелях зменшують від 0,4 МПа до 0,08 МПа з відповідним зменшенням температури її конденсації від 155 7С до 115 С, витрату аспірації сушарок по сухому повітрю встановлюють на рівні 3,2-3,6 нм3/кг випаруваної вологи вугілля, за рахунок зменшення тепловиділення парових панелей вміст вологи сушонки утримують не менше ніж рівень гігроскопічної вологи, при чому наявність зовнішньої вологи сушонки контролюють за різницею температур між сушонкою та аспіраційним повітрям, подальше сушіння пилу до вмісту вологи 1,5-2,5 96 здійснюють в млинах за рахунок тепловиділення від мелючих тіл, регулюванням стулок сепараторів встановлюють тонину розмелу пилу Кео-20-25 9У5, очищення скиду аспіраційного повітря в атмосферу здійснюють пристроєм по типу мокрого скрубера, безпечну температуру транспортування пилу до бункерів пилу котла забезпечують охолодженням стисненого повітря до 50 "С, зменшують температуру аеросуміші перед пальниками до рівня не більше 160 С домішкою холодного повітря та збільшують витрату первинного повітря на пальники до рівня 25-35 95 від стехіометрично необхідної.
При реалізації запропонованого способу досягнення шуканого технічного результату забезпечується тим, що при зменшенні температури конденсації пари в панелях від 155 "С до 115 "С ії, відповідно, температури поверхні гріючих панелей зменшується їх поверхневе теплове напруження і загальна передача тепла від панелей вугіллю, а це дозволяє утримувати вміст вологи сушонки не меншим, ніж рівень гігроскопічної вологи МУ" (для газового вугілля М/"-3-5 95).
За цих умов температура сушонки залишається постійною і близькою до так званої "температури мокрого термометра" |4). Це температура, яку приймає вологий матеріал в ненасиченому середовищі під час процесу випаровування фізично та хімічно незв'язаної (зовнішньої) вологи, вона є тим нижчою за температуру середовища, чим менший ступінь його насичення. Розрахунки показують, що якщо витрату аспірації сушарок по сухому повітрю встановлюють на рівні 3,2-3,6 нм3/кг випаруваної вологи вугілля, що відповідає вологовмісту
Зо аспіраційного повітря 0,21-0,24 кг/кг, температура "мокрого термометра" утримується в межах 68-70 "С при температурі аспіраційного повітря від 80 до 120 "С. Це, з одного боку, забезпечує умови пожежо- та вибухобезпеки пилосистеми при використанні газового вугілля згідно вимогам
ПІ для повітряного середовища, з іншого - дозволяє контролювати наявність зовнішньої вологи сушонки за різницею температур між сушонкою та аспіраційним повітрям. Розрахунки також показують, що тепловиділення мелючих тіл в млинах витрачатиметься на нагрів аспіраційного повітря та досушку пилу до вмісту вологи 1,5-2,5 95, що запобігає зростанню температури палива після проходження млинів. Усереднена температура вологого та сухого аспіраційного повітря з урахуванням наявних присмоктів холодного повітря становитиме близько 70 "С, що, в сукупності з наявністю електричних розрядів та високої питомої поверхні винесеного тонкого пилу, становить пожежо- та вибухонебезпеку для наявного електрофільтра, але ця небезпека повністю усувається при заміні електрофільтра мокрим скрубером. Охолодження нагрітого в турбокомпресорах стисненого повітря до 50"С забезпечує безпечну температуру транспортування пилу газового вугілля до бункерів пилу котла -не більше ніж 70 "С, в тому числі при пусках та зупинках системи пневмотранспорту. Зменшення температури аеросуміші перед пальниками до рівня не більше 160 "С домішкою холодного повітря задовольняє вимогам (11 для газового вугілля. Збільшення крупності пилу від Коо-4-8 95 до Коео-20-25 95 відповідає нормативним вимогам для газового вугілля. Збільшення витрати первинного повітря на пальники до рівня 25-35 95 від стехіометрично необхідної відповідає рекомендаціям |З| для газового вугілля, і водночас збільшує швидкість аеросуміші в каналі первинного повітря, що запобігає обгорянню торців пальників від теплового випромінювання коротшого, ніж антрациту, факелу газового вугілля.
Таким чином, запропонований спосіб вирішує задачу організації спалювання газового вугілля на ТЕС з центральним пилозаводом, від початку спроектованої для спалювання антрациту, з максимальним використанням існуючого обладнання, за рахунок виконання заходів режимного характеру.
Джерела інформації: 1. РД 34.03.352-89. Правила взрьвобезопасности топливоподач и установок для приготовления и сжигания пьілевидного топлива. 2. Назмеев Ю.Г., Мингалеева Г.Р. Системь! пьілеподачи и пьілеприготовления ТЗС: 60 Справочное пособие. - М: Изд. дом МЗИ, 2005. - 480 с.
3. ОСТ 108.030.26-78. Горелки вихревье пьілеугольнье, пьілегазовье и компоновка их с топками.
Методь расчета и проектирования. 4. Лебедев П.Д.
Расчет и проектирование сушильньх установок. - М. - Л.: Госзнергоиздат, 1962. - 320 с.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб спалювання газового вугілля на ТЕС з центральним пилозаводом, що включає сушіння вугілля в парових панельних сушарках з аспірацією вологого запиленого повітря, розмел вугілля в невентильованих кульових барабанних млинах з аспірацією сухого запиленого повітря, сепарацію готового пилу у відцентрових механічних сепараторах з його зсипанням до бункерів готового пилу, які відбуваються на центральному пилозаводі, транспорт пилу до бункерів пилу котла за допомогою стисненого повітря від турбокомпресорів по пилопроводах високої концентрації під тиском, подачу суміші пилу з гарячим повітрям до каналу первинного повітря пальників і власне спалювання пилу в топці котла, який відрізняється тим, що тиск насиченої пари в панелях зменшують від 0,4 до 0,08 МПа з відповідним зменшенням температури її конденсації від 155 до 115 "С, витрату аспірації сушарок по сухому повітрю встановлюють на рівні 3,2-3,6 нм3/кг випаруваної вологи вугілля, за рахунок зменшення тепловиділення парових панелей вміст вологи сушонки утримують не менше, ніж рівень гігроскопічної вологи, причому наявність зовнішньої вологи сушонки контролюють за різницею температур між сушонкою та аспіраційним повітрям, подальше сушіння пилу до вмісту вологи 1,5-2,5 96 здійснюють в млинах за рахунок тепловиділення від мелючих тіл, регулюванням стулок сепараторів встановлюють тонину розмелу пилу Коео-20-25 в, очищення скиду аспіраційного повітря в атмосферу здійснюють пристроєм по типу мокрого скрубера, безпечну температуру транспортування пилу до бункерів пилу котла забезпечують охолодженням стисненого повітря до 50 "С, зменшують температуру аеросуміші перед пальниками до рівня не більше 160 С домішкою холодного повітря та збільшують витрату первинного повітря на пальники до рівня 25-35 95 від стехіометрично необхідної.
UAU202007030U 2020-11-02 2020-11-02 Спосіб спалювання газового вугілля на тес з центральним пилозаводом UA147922U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202007030U UA147922U (uk) 2020-11-02 2020-11-02 Спосіб спалювання газового вугілля на тес з центральним пилозаводом

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202007030U UA147922U (uk) 2020-11-02 2020-11-02 Спосіб спалювання газового вугілля на тес з центральним пилозаводом

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA147922U true UA147922U (uk) 2021-06-23

Family

ID=76527906

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202007030U UA147922U (uk) 2020-11-02 2020-11-02 Спосіб спалювання газового вугілля на тес з центральним пилозаводом

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA147922U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10690409B2 (en) Method for continuously drying bulk goods, in particular wood fibers and/or wood chips
US9651253B2 (en) Combustion apparatus
RU1838635C (ru) Способ производства электрической и тепловой энергии
US4280418A (en) Method of combining in-the-mill drying and firing of coal with enhanced heat recovery
US11499778B2 (en) Apparatus and method for continuously drying bulk goods, in particular wood chips and/or wood fibers comprising a solid fired hot gas generator
CN102460016B (zh) 气体泄漏减少系统
US11248845B2 (en) Apparatus and method for continuously drying bulk goods, in particular wood chips and/or wood fibers comprising a heat exchanger
CA3053986C (en) Apparatus and method for continuously drying bulk goods, in particular wood chips and/or wood fibers comprising multi-fuel burner with a muffle cooling system
CN109797006A (zh) 一种烟气干燥送粉的超细生物质与燃煤耦合发电系统及方法
NO149119B (no) Fremgangsmaate og innretning for toerking og finmaling av kull
CN102563687A (zh) 富氧燃烧系统
EP1200777B1 (en) System for the drying of damp biomass based fuel
UA147922U (uk) Спосіб спалювання газового вугілля на тес з центральним пилозаводом
SE443040B (sv) Pulvereldningsanleggning for en processugn
CN204114984U (zh) 带有乏气水回收的炉烟干燥闭式制粉燃煤锅炉机组
CN103121786A (zh) 一体化冷凝脱水及余热利用的污泥处理装置及工艺流程
US4519320A (en) Device for burning a coal-containing ash-rice sludge
AU783492B2 (en) Method for burning a solid and/or pasty fuel and powder-fired steam generator for performing the method
CN104197356A (zh) 带有乏气水回收的炉烟热乏气干燥闭式制粉燃煤锅炉机组
CN104197360A (zh) 带有乏气水回收的炉烟干燥闭式制粉燃煤锅炉机组
CN104197359B (zh) 带有乏气水回收的炉烟热乏气干燥闭式制粉燃煤锅炉机组
SU1038697A1 (ru) Способ работы котельного агрегата в режиме гор чего резерва
JPH03105109A (ja) ボイラの固体燃料乾燥装置
CN110357389A (zh) 一种热风式污泥干燥焚烧系统
RU2410602C2 (ru) Система пылеприготовления для мощного энергетического котла