UA147464U - Система імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води в теплообмінних апаратах - Google Patents

Система імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води в теплообмінних апаратах Download PDF

Info

Publication number
UA147464U
UA147464U UAU202006271U UAU202006271U UA147464U UA 147464 U UA147464 U UA 147464U UA U202006271 U UAU202006271 U UA U202006271U UA U202006271 U UAU202006271 U UA U202006271U UA 147464 U UA147464 U UA 147464U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
frequency electromagnetic
water
cooling
water treatment
heat exchangers
Prior art date
Application number
UAU202006271U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Васильович Бережецький
Олександр Анатолійович Андріанов
Володимир Миколайович Кюрчев
Сергій Іванович Мовчан
Original Assignee
Таврійський Державний Агротехнологічний Університет Імені Дмитра Моторного
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Таврійський Державний Агротехнологічний Університет Імені Дмитра Моторного filed Critical Таврійський Державний Агротехнологічний Університет Імені Дмитра Моторного
Priority to UAU202006271U priority Critical patent/UA147464U/uk
Publication of UA147464U publication Critical patent/UA147464U/uk

Links

Landscapes

  • Water Treatment By Electricity Or Magnetism (AREA)

Abstract

Система імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води в теплообмінних апаратах складається із системи подачі мастила для охолодження обладнання, системи подачі води для охолодження обладнання, системи подачі води для охолодження мастила. Встановлено прилад імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води у горизонтальній площині.

Description

Корисна модель належить до галузі теплоенергетичної та теплотехнічної промисловості, призначена для захисту, очищення, знищення та запобігання утворенню відкладень на внутрішній поверхні трубопроводі і технологічного обладнання при безреагентній обробці металоконструкцій внутрішніх поверхонь технологічного обладнання.
Відома маслоохолоджувальна система з примусовою циркуляцією мастила і водяним охолодженням з двома маслоохолоджувачами, яка вибрана як найближчий аналог (Ерофеев
В.Л. Теплотехника / В.Л. Ерофеев, Л.С. Пряхин, П.Д. Семенов. - (Бакалавр. Магистр). Т. 1
Термодинамика и теория теплообмена. - Москва: Юрайт, 2018. - 307), яка складається з об'єкта, насоса з електродвигуном, адсорбера, дифманометра, маслоохолоджувача, термометра, манометра, трубопроводу для подавання води, засувки, водометра, маслопроводу нагрітого мастила, маслопроводу охолодженого мастила і фільтра системи охолодження, до складу якого підключені масло-водяні охолоджувачі, які мають масляні і водні об'ємні порожнини, в яких відбуваються наступні технологічні процеси: примусова циркуляція мастила, водяне охолодження мастила з двома охолоджувачами мастила і контролювання температурного режиму води і мастила для охолодження відповідних носіїв тепла.
Недоліками маслоохолоджувальної системи є складність системи, низька ефективність і обмежені функціональні особливості, які обумовлюють вузьку спрямованість при використанні в технологічних процесах операцій теплоенергетичної та теплотехнічної промисловості.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалити систему з примусовою циркуляцією мастила і водяним охолодженням з двома маслоохолоджувачами шляхом встановлення приладу імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води у горизонтальній площині, що спрощує конструкцію, підвищує ефективність і поширює функціональні можливості системи.
Поставлена задача вирішується тим, що у системі імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води в теплообмінних апаратах, яка включає систему подачі мастила для охолодження обладнання, систему подачі води для охолодження обладнання, систему подачі води для охолодження мастила, згідно з корисної моделі, встановлено прилад імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води у горизонтальній площині.
Суть корисної моделі пояснюється кресленнями, де на фіг. 1 представлена блок-схема
Зо системи імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води в теплообмінних апаратах (схема принципова); на фіг. 2 - прилад імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води, схема підключення (вигляд А, збільшено, схема розташування, вертикальний повздовжній розріз).
Система імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води в теплообмінних апаратах працює на обладнанні, що складається з кожухотрубного рекуперативного теплообмінного апарата 1, системи подачі мастила до кожухотрубного рекуперативного теплообмінного апарата, відповідно підведення 2 нагрітого мастила й відведення З охолоджувального мастила, датчиків 4, 5 температури на вході і виході з апарата, вентилів 6, 7 підведення й відведення мастила, системи подачі води до кожухотрубного рекуперативного теплообмінного апарата, системи підведення 8 охолоджувальної й відведення 9 нагрітої води, датчиків 10, 11 температури на вході і виході з апарата, вентилів 12, 13 підведення й відведення води, імпульсного високочастотного електромагнітного приладу 14 обробки води і прилад 15 імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води.
Система імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води в теплообмінних апаратах працює наступним чином.
Імпульсна високочастотна електромагнітна обробка води в теплообмінних апаратах під впливом спеціального імпульсного синусоїдального сигналу, що генерується приладом та розповсюджується за водяним потоком в обидва боки (у прямому і зворотному напрямках) на значних відстанях від місця монтажу. При цьому іони формуються у неадгезивні кластери, які не мають фізичної можливості прикріплюватися до внутрішніх поверхонь труб і обладнання та формувати шар складних комбінованих відкладень на базі карбонатів кальцію та магнію, перешкоджаючи регламентному функціонуванню обладнання. У подальшому, неадгезивні скупчення кластерів іонів кальцію та магнію поступово виносяться із загальним обсягом охолоджуючої води через градирню з випадінням у осад.
Принцип дії приладу оброблення води в теплообмінних апаратах базується на застосуванні підібраного, встановленого, контрольованого та обслуговуваного приладу імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води, що неінтрузивно (ззовні, без порушення суцільності труби або виробу) монтується на об'єкт дослідження й виконання робіт безпосередньо перед входом охолоджуючої води у випробувальний об'єкт та підключається до бо електричної мережі змінного струму напругою 220 В.
У системі охолодження з примусовою циркуляцією оливи через маслоохолоджувач з водяним охолодженням гаряча олива примусово спрямовується через теплообмінники.
Теплоносієм, що відбирає теплові втрати від оливи, є вода, максимальна припустима температура якої встановлена в межах 25 С.
На потужних відповідальних об'єктах встановлена відповідна кількість масло охолоджувачів, яка залежить від потужності системи охолодження, їх типів, кількості та місця встановлення, які вибираються з конструктивних міркувань таким чином, щоб сумарний тепловідвід всіх маслоохолоджувачів перевищував сумарні теплові втрати об'єктів при номінальному навантаженні, утворюючи резерв в роботі системи охолодження.
Схема водо- та маслообігу у системі охолодження вузлів промислового обладнання із застосуванням приладу імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води контуру охолодження рекуперативного теплообміннику наведена на фіг. 1.
Прилад імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води неінтрузивно (ззовні, без розрізання труби) монтується на трубу безпосередньо перед входом охолоджуючої води у маслоохолоджувач та підключається до електричної мережі перемінного струму напругою 2208.
Під впливом спеціального імпульсного синусоїдального сигналу, що генерується приладом та розповсюджується по водяному потоку в обидва боки від місця монтажу на відстань до 700 метрів, існи формуються у неадгезивні кластери, що не прилипають до внутрішньої поверхні труби та, у подальшому, виносяться із загальним обсягом охолоджуючої воді через градирню з випадінням у твердий осад.
Одночасно, з цим же потоком, виносяться й залишки зруйнованих, під впливом сигналу, біологічних речовин, механічних включень та ін. забруднень.
Оскільки сигнал у трубах розповсюджується від осі до їх внутрішніх поверхонь, відбувається поступове очищення поверхонь від вже наявних відкладень накипу та біоматеріалу аж до появи металу на внутрішній поверхні.
Таким чином, встановлення в технологічну схему імпульсного високочастотної електромагнітної приладу обробки води в теплообмінних апаратах забезпечує підвищений ступінь контролю внутрішніх металевих поверхонь трубопроводів від шарів біообростань на різних стадіях їх накопичення, що суттєво поширює функціональні можливості приладу і термін
Зо роботи технологічного обладнання у цілому.
Крім того, встановлення імпульсного високочастотної електромагнітної приладу обробки води створює умови для контролю й управління окремими технологічними операціями в режимі реального часу, з подальшим обробленням отриманої інформації із застосуванням персональних електричних обчислювальних машин.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Система імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води в теплообмінних апаратах, що складається із системи подачі мастила для охолодження обладнання, системи подачі води для охолодження обладнання, системи подачі води для охолодження мастила, яка відрізняється тим, що встановлено прилад імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води у горизонтальній площині.
UAU202006271U 2020-09-28 2020-09-28 Система імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води в теплообмінних апаратах UA147464U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202006271U UA147464U (uk) 2020-09-28 2020-09-28 Система імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води в теплообмінних апаратах

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202006271U UA147464U (uk) 2020-09-28 2020-09-28 Система імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води в теплообмінних апаратах

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA147464U true UA147464U (uk) 2021-05-12

Family

ID=75919509

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202006271U UA147464U (uk) 2020-09-28 2020-09-28 Система імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води в теплообмінних апаратах

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA147464U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN105674792B (zh) 一种具有反馈调节功能及节能评估功能的超声波除垢方法
CN101857312B (zh) 用超声波防垢、除垢、除氧、清洗、灭菌除藻的方法和设备
UA147464U (uk) Система імпульсної високочастотної електромагнітної обробки води в теплообмінних апаратах
CN103090700B (zh) 折流高效热交换器
JP2017085063A (ja) 電子機器の冷却装置
CN101915511A (zh) 污水或地表水源热泵大管径换热装置及其系统
UA148563U (uk) Спосіб підготовлення та використання води в системі пластинчастого теплообмінного апарата
Haibullina et al. Energy efficiency of pulsating flows at heat-transfer enhancement in a shell-and-tube water oil cooler
UA146077U (uk) Спосіб контролю й очищення води в теплообмінних апаратах
UA148440U (uk) Спосіб підготовлення та використання води в системі кожухотрубного рекуперативного теплообмінного апарата
RU2619326C1 (ru) Способ гидродинамической очистки пластинчатых теплообменников и пластинчатый теплообменник для осуществления способа
Kuchař et al. Maintenance and cleaning of heat exchangers
CN208042871U (zh) 一种自清洁高效初冷器
CN102466359B (zh) 一种利用空压机废热去加热清洗池的装置
CN213841442U (zh) 一种阻垢除垢装置的散热结构
RU2569798C2 (ru) Система оборотного водоснабжения
CN216259455U (zh) 一种喷淋系统用水循环净化装置
Kuchar et al. Mitigating the Risks of Energetic Facilities by Cleaning Internal Surfaces
RU149737U1 (ru) Кожухотрубный теплообменный аппарат
CN204495165U (zh) 超声波防垢除垢装置
CN217832912U (zh) 一种控温系统
CN106225553A (zh) 超声除垢污水换热器
RU140779U1 (ru) Система теплоснабжения
RU2442940C1 (ru) Система оборотного водоснабжения
CN102168935A (zh) 火力发电汽轮机凝汽器智能在线自清洗强化换热节能装置