UA147449U - Пористий біорозкладаний імплантат - Google Patents

Пористий біорозкладаний імплантат Download PDF

Info

Publication number
UA147449U
UA147449U UAU202101236U UAU202101236U UA147449U UA 147449 U UA147449 U UA 147449U UA U202101236 U UAU202101236 U UA U202101236U UA U202101236 U UAU202101236 U UA U202101236U UA 147449 U UA147449 U UA 147449U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
implant
porous biodegradable
biodegradable implant
porous
bone
Prior art date
Application number
UAU202101236U
Other languages
English (en)
Inventor
Василь Борисович Макаров
Микола Олексійович Корж
Андрій Миколайович Ковальов
Дмитро Олегович Чуприна
Original Assignee
Василь Борисович Макаров
Микола Олексійович Корж
Андрій Миколайович Ковальов
Дмитро Олегович Чуприна
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Василь Борисович Макаров, Микола Олексійович Корж, Андрій Миколайович Ковальов, Дмитро Олегович Чуприна filed Critical Василь Борисович Макаров
Priority to UAU202101236U priority Critical patent/UA147449U/uk
Publication of UA147449U publication Critical patent/UA147449U/uk

Links

Landscapes

  • Prostheses (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)

Abstract

Пористий біорозкладаний імплантат надрукований на 3D-принтері з полілактидного філаменту та має конструкцію циліндра з конічними кінцями з порами різноманітних геометричних форм з довжиною ребра від 500-600 до 1200 мкм за всім об'ємом імплантату, які за своєю ізометричною віссю розташовані вздовж ліній навантаження кістки при його використанні для заповнення порожнини спонгіозної тканини проксимального відділу плечової кістки.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, зокрема до травматології і ортопедії, і може бути використана для хірургічного відновлення функції плечового суглоба.
Відомі біорозкладані імплантати, які утворені з аморфних полімерів, що мають бажані характеристики біодеградації. Міцність таких аморфних полімерів посилюється завдяки відпалу для збільшення кристалічності без суттєвого збільшення часу біодеградації (пат. США
Мо818289082, АЄТЕ 2/04, 2012 Хіаохіа 7пепод, доп мап, Міпауак Впаї).
Недоліком даного імплантату є відсутність можливості формувати імплантати будь-яких форм з різними порами за розмірами.
Відомі пристрої внутрішньої фіксації як пластини для остеосинтезу кісток, а саме, для остеосинтезу черепно-щелепно-лицьових кісток, що вироблені з полімерної суміші полімолочної кислоти та Есоїех нової термоплавкої клейової полімерної суміші того ж матеріалу (пат. США мМев87087182, АбІ1В 17/56, 2014, Бїерпеп МесСапну; дайтеу М/еіп2меїді.
Недоліком такого ендопротеза є відсутність можливості створювати пористі структури та дуже тривалий час біорозкладання.
Найближчим аналогом є біоабсорбуючий імплантат, що має пористе тіло, яке утворено з біоабсорбуючих матеріалів, які мають життя іп мімо тривалістю не менше 2 тижнів, бажано не менше трьох тижнів і не більше 20 тижнів, бажано не більше десяти тижнів. Імплантат має конструкцію лісів, які сприяють вростанню тканин і в кінцевому підсумку заміщенню імплантату.
Імплантат має рентгеноконтрастну візуалізацію на зовнішніх краях і три рентгеноконтрастні елементи всередині, які утворюють площину всередині внутрішньої частини імплантату (пат.
США Мг932706182, АбІ1Е2/02, 2016, Атії Сомії, Міснав! І .допевз, Рашці І ироскі.
Недоліком зазначеного імплантату також є дуже короткий час біоабсороції та відсутність виконання пор різноманітних форм і розмірів для кожного конкретного випадку.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення конструкції пористого біорозкладаного імплантату для підвищення його механічних властивостей з одночасним поліпшенням вростання в нього кісткової тканини при заміщенні дефектів спонгіозної кісткової тканини, що суттєво зменшить ризики незрощення кістки та дестабілізації металевої конструкції для остеосинтезу кістки.
Поставлена задача вирішується тим, що пористий біорозкладаний імплантат, що містить
Зо пористу структуру та виконаний з можливістю біоабсорбування, згідно з корисною моделлю, надрукований на ЗЮО-принтері з полілактидного філаменту і має пори різноманітних геометричних форм з довжиною ребра від 500-600 до 1200 мкм за всім об'ємом імплантату, які за своєю ізометричною віссю розташовані вздовж ліній навантаження кістки при його використанні для заповнення порожнини спонгіозної тканини проксимального відділу плечової кістки
Відмітність пористого біорозкладного імплантату від найближчого аналога полягає також у тому, що він надрукований на ЗО-принтері з полілактидного філаменту, який біодеградує не менше 12-18 місяців, що є достатнім терміном для зрощення кістки.
Подальші відмітності запропонованого пористого біорозкладного імплантату полягають в наступному.
Пористий біорозкладаний імплантат надрукований на ЗЮО-принтері з полілактидного філаменту та має вигляд циліндра, кінці якого виконані у вигляді конуса. Можливість адитивних технологій дозволяє моделювати циліндри будь-яких розмірів за довжиною та діаметрами з порами різних геометричних форм з довжиною ребра від 500-600 до 1200 мкм за всім об'ємом імплантату, які за своєю ізометричною віссю розташовані вздовж ліній навантаження кістки при його використанні для заповнення порожнини спонгіозної тканини.
Завдяки відмітним ознакам пористого біорозкладаного імплантату, що заявляється, поліпшується надійність фіксації кісткової спонгіозної тканини особливо при остеопорозі, зменшується можливість дестабілізації металевої накісткової конструкції при проведенні остеосинтезу, а це дозволяє проводити ранню мобілізацію рухів у плечовому суглобі.
Пористий біорозкладаний імплантат, що заявляється, при оостеосинтезі перелому проксимального відділу плечової кістки підвищить надійність фіксації кісткової спонгіозної тканини, особливо при остеопорозі, зменшить ризик дестабілізації металевої накісткової конструкції при проведенні остеосинтезу, дозволить проводити ранню мобілізацію рухів у плечовому суглобі та покращити функціонально-клінічні результати.
Корисна модель пояснюється рисунками.
На Фіг.1 - зображено пористий біорозкладаний імплантат, після імплантації, аксіальна схематична проекція; на Фіг.2 - зображено пористий біорозкладаний імплантат, після імплантації, передньо-задня бо схематична проекція;
на Фіг.3 - зображено пористий біорозкладаний імплантат, зовнішній вигляд, гексагональна проекція; на Фіг.4 - зображено пористий біорозкладаний імплантат у розрізі, гексагональна проекція; на Фіг 5 - зображено пористий біорозкладаний імплантат, поперечний розріз імплантату; на Фіг.б6 - зображено пористий біорозкладаний імплантат, поздовжній розріз імплантату.
Пористий біорозкладаний імплантат 1, що виготовлений у вигляді циліндра з конусними кінцями та пористою структурою, заповнює дефект спонгіозної кістки проксимального відділу плечової кістки 2 з фіксацією металевою накісткової пластиною З лінії перелому 4.
Пористий біорозкладаний імплантат 1 відрізняється тим, що він надрукований на 30- принтері з полілактиду та має конструкцію з циліндра з конічними кінцями з порами 5 різноманітних геометричних форм з довжиною ребра від 500-600 до 1200 мкм за всім об'ємом імплантату 1, які за своєю ізометричною віссю розташовані вздовж ліній навантаження плечової кістки 2 при його використанні для заповнення порожнини спонгіозної тканини.
Запропонований пористий біорозкладаний імплантат 1 при остеосинтезі перелому проксимального відділу плечової кістки 2 підвищить надійність фіксації кісткової спонгіозної тканини, особливо при остеопорозі, зменшить ризик дестабілізації металевої накісткової конструкції при проведенні остеосинтезу, дозволить проводити ранню мобілізацію рухів у плечовому суглобі та покращити функціонально-клінічні результати.
Запропонований пористий біорозкладаний імплантат використовують наступним чином.
Після рентгенографії плечового суглоба та визначення необхідних металевих накісткових пластин З для проведення остеосинтезу під загальною анестезією використовують дельтопекторальний доступ до проксимального відділу правої плечової кістки 2. Сухожилля надостного м'яза і підлопаткового м'яза прошивають нитками етібонд Ме5, які потім фіксують у спеціальних отворах металевої накісткової пластини З після остеосинтезу. Репозиція суглобової поверхні головки плечової кістки 2, а також її медіального краю, що переходить в медіальний край діафізу плечової кістки 2, здійснюють через лінію перелому 4 за допомогою різних за профілем тонких елеваторів під контролем С-агт, після чого через ці ж отвори здійснюють імплантацію одного чи двох пористих біорозкладаних імплантатів 1 з полілактиду для попередження колапсу фрагментів головки. Як правило, один імплантат 1 розташовують майже
Зо вертикально для підтримки суглобової поверхні, а другий - більш горизонтально з метою армування медіального краю проксимального відділу плечової кістки 2. Металеву накісткову пластину З типу РНІГО5 завжди розташовують латеральніше міжбугоркової борозни, до якої фіксуються нитки, що попередньо проведені через сухожилки ротаційної манжети.
Іммобілізацію здійснюють пов'язкою типу Дезо або клиноподібною подушкою. Активні рухи в ліктьовому суглобі дозволяють виконувати на 2-3 добу після операції, пасивні рухи в плечовому суглобі - на 3-5 добу після операції. Активні рухи в плечовому суглобі дозволяють виконувати, у більшості пацієнтів, як правило, через 4 тижні після операції. А при значних посттравматичних дефектах головки плечової кістки 2 і вираженому остеопорозі - через 6-8 тижнів.
Корисна модель пояснюється прикладом застосування.
Клінічний приклад.
Пацієнтка 3., 57 років, отримала побутову травму - закритий трифрагментарний перелом проксимального відділу правої плечової кістки 2 із зміщенням відламків. При огляді було зафіксовано скарги на біль, набряк, значне обмеження рухів у правому плечовому суглобі. В локальному статусі - у верхній третині правого плеча: визначається помірний набряк, значна болісність при пальпації проксимальної третини плечової кістки 2, обсяг пасивних та активних рухів у правому плечовому суглобі різко обмежений. Кровообіг та іннервація правої верхньої кінцівки не порушені. На рентгенограмі правого плечового суглоба у двох проекціях - трифрагментарний перелом проксимального відділу правої плечової кістки 2 зі зміщенням відламків.
Медичну допомогу надавали з використанням пористого біорозкладаного імплантата 1, що заявляється.
Пацієнтці З. здійснено операцію по видаленню відламків, відкрита репозиція, накістковий металоостеосинтез металевою накістковою пластиною З типу РНІГО5 з використання двох пористих біорозкладаних імплантатів 1 з полілактиту.
Через 8 тижнів за контрольною рентгенограмою спостерігали задовільне стояння відламків з ознаками консолідації, а за оглядом після операції - відсутність набряку і деформації плеча та зони правого плечового суглоба. Обсяг безболісних рухів у правому плечовому суглобі становив: згинання - 90", відведення - 90", зовнішня ротація - 30", внутрішня 40", розгинання 10". (510)

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Пористий біорозкладаний імплантат, що містить пористу структуру та виконаний з можливістю біоабсорбування, який відрізняється тим, що він надрукований на ЗО-принтері з полілактидного філаменту і має пори різноманітних геометричних форм з довжиною ребра від 500-600 до 1200 мкм за всім об'ємом імплантата, які за своєю ізометричною віссю розташовані вздовж ліній навантаження кістки при його використанні для заповнення порожнини спонгіозної тканини проксимального відділу плечової кістки. що о.
    Фіг. 1 с ї мн.
    Фіг. 2
UAU202101236U 2021-03-12 2021-03-12 Пористий біорозкладаний імплантат UA147449U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202101236U UA147449U (uk) 2021-03-12 2021-03-12 Пористий біорозкладаний імплантат

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202101236U UA147449U (uk) 2021-03-12 2021-03-12 Пористий біорозкладаний імплантат

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA147449U true UA147449U (uk) 2021-05-05

Family

ID=75723415

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202101236U UA147449U (uk) 2021-03-12 2021-03-12 Пористий біорозкладаний імплантат

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA147449U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Sartoris et al. Coralline hydroxyapatite bone graft substitutes: preliminary report of radiographic evaluation.
Weiler et al. Foreign-body reaction and the course of osteolysis after polyglycolide implants for fracture fixation: experimental study in sheep
US4365357A (en) Surgical materials suitable for use with bone cements
Jamali et al. Hydroxyapatite/calcium carbonate (HA/CC) vs. plaster of Paris: a histomorphometric and radiographic study in a rabbit tibial defect model.
JPS62501129A (ja) 骨の補強および螺子、移植片および移植部品の固定をするための移植片
Lieger et al. Repair of orbital floor fractures using bioresorbable poly-L/DL-lactide plates
Kim Application of the three-dimensionally printed biodegradable polycaprolactone (PCL) mesh in repair of orbital wall fractures
Fujibayashi et al. Repair of segmental long bone defect in rabbit femur using bioactive titanium cylindrical mesh cage
Viateau et al. A technique for creating critical-size defects in the metatarsus of sheep for use in investigation of healing of long-bone defects
Peng et al. Locking system strengthened by biomimetic mineralized collagen putty for the treatment of osteoporotic proximal humeral fractures
Waris et al. The use of biodegradable scaffold as an alternative to silicone implant arthroplasty for small joint reconstruction: an experimental study in minipigs
Voche et al. Bioabsorbable rods and pins for fixation of metacarpophalangeal arthrodesis of the thumb
Morizane et al. Implantable composite devices of unsintered hydroxyapatite and poly-L-lactide with dispersive marbling morphology to enhance in vivo bioactivity and bioresorbability
UA147449U (uk) Пористий біорозкладаний імплантат
US20210220141A1 (en) System and method to fuse bone
Tanner Hard tissue applications of biocomposites
Jackson et al. The biointegration profile of fiber‐reinforced plates following tibial implantation in sheep
Vatchha et al. Biodegradable implants in orthopaedics
RU2535451C2 (ru) Способ хирургического лечения внутрисуставного компрессионного перелома пяточной кости и скоба для его осуществления
CN209107550U (zh) 非金属植入物螺钉锁定结构
Elmazar et al. The efficacy of Gore-Tex vs. hydroxyapatite and bone graft in reconstruction of orbital floor defects
RU2743267C1 (ru) Регенеративный способ лечения импрессионного перелома проксимального метаэпифиза большеберцовой кости
Stogov et al. Experimental study of nanostructured carbon implants for management of circular diaphyseal long bone defects
Goto et al. Long-term results of cemented total hip arthroplasty for dysplasia, with structural autograft fixed with poly-L-lactic acid screws
CN114098936B (zh) 一种可降解的仿生双层肱骨接骨板