UA147387U - Система виявлення лазерного випромінювання - Google Patents

Система виявлення лазерного випромінювання Download PDF

Info

Publication number
UA147387U
UA147387U UAU202007037U UAU202007037U UA147387U UA 147387 U UA147387 U UA 147387U UA U202007037 U UAU202007037 U UA U202007037U UA U202007037 U UAU202007037 U UA U202007037U UA 147387 U UA147387 U UA 147387U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
laser radiation
photosensitive elements
radiation detection
laser
detection system
Prior art date
Application number
UAU202007037U
Other languages
English (en)
Inventor
Олексій Олександрович Плєц
Олександр Володимирович Кручінін
Original Assignee
Національний технічний університет "Дніпровська політехніка"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний технічний університет "Дніпровська політехніка" filed Critical Національний технічний університет "Дніпровська політехніка"
Priority to UAU202007037U priority Critical patent/UA147387U/uk
Publication of UA147387U publication Critical patent/UA147387U/uk

Links

Landscapes

  • Photometry And Measurement Of Optical Pulse Characteristics (AREA)

Abstract

Система виявлення лазерного випромінювання містить: блок фоточутливих елементів, блок обробки сигналу, послідовно підключений до блока визначення координат. Блок фоточутливих елементів сформований як єдина комірчаста структура, виконана із ізольованих один від одного фоточутливих елементів, кожен з яких паралельно підключений до блока обробки сигналу, а введений аналізатор виявлення лазерного випромінювання послідовно підключений до блока визначення координат.

Description

Корисна модель належить до систем технічного захисту інформації та комп'ютерних наук, для протидії технічним засобам розвідки (далі - ТЗР) від використання оптико-електронного каналу витоку інформації в будь-якій галузі господарства.
Враховуючи сучасні підходи несанкціонованого отримання інформації за допомогою технічних каналів. Принцип їх дії лазерних системи акустичної розвідки (далі - ЛСАР)
ЇХорев А-А. Средства акустической разведки: направленнье микрофонь и лазернье акустические средства разведки/ А.А. Хорев // Спецтехника и связь. 2015. - Мо 12. - С. 33-39.|, полягає у опроміненні лазерним променем поверхні, що віддзеркалює та вібрує (далі - ВП) під дією акустичного (мовного) сигналу.
Відомі засоби захисту застосовують жалюзі, ролетів або нанесення на поверхню матеріалу для ослаблення або спотворення відбитого лазерного променю (Патент на корисну модель
ОА137708 Спосіб пасивного перешкоджання несанкціонованому зняттю інформації через лазерні системи акустичної розвідки Сінюгін В.В., Яремчук Ю.Є., 2019, Бюл. Мо 21, пере: //5і5. иКграгепі. ого/ик/зеагоп/дегай/1391107/Л. До недоліків таких систем слід віднести зниження рівня потужності відбитого променя лазера, що лише зменшує ефективну відстань застосування ЛСАР та потребує періодичної оцінки ефективності, відсутність контролю у реальному часі за станом захищеності. Також до недоліків захисних плівок слід віднести необхідність зовнішнього способу кріплення, що може погіршувати їх характеристики в залежності від погодних умовах.
Відомий пристрій виявлення лазерного випромінювання Патент на корисну модель КИ1 33325, Устройство обнаружения лазерньх излучений, Немьіченков В.С., Петраков А.А.,
Патрин Ю.В., Акишин А.Н., Марусенко А.А., Козлов О.И,, 2013 Бюл. Мо 28, порз//раїепітадез.5югаде.доодієаріб.сот/ Б/а5/62/ва971т7889647Б/К013332501.рац, включає канал виявлення лазерних випромінювань, оптичний фільтр, чотиримайданчиковий фотоприймач, логарифмічний підсилювач, блок обробки сигналу.
Недоліками є обмежене поле зору, достовірності виявлення, складність налаштування та фокусування кожного окремого фотоприймача.
Найбільш близьким аналогом вибрано систему виявлення лазерного опромінювання, до її складу включені основні блоки: датчиків з фоточутливими елементами лазерного
Зо випромінювання, формувача координат лазерних джерел лазерного випромінювання, формувач признаку опромінення, підсилення сигналу. |(Патент на винахід СА 8309, Система виявлення лазерного опромінювання, Пономарьов В.В. Прудкогляд В.Г., 1996 порз//віз.иКграїепі.ога/ик/зеагсп/деїай/288982/.
Недоліком є складність застосування для приміщень, недостатнє поле зору пристрою та застосування тільки для транспортних засобів.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення відомої системи виявлення лазерного випромінювання, в якій введенням нових елементів та їх взаємодії досягається можливість безперервного пасивного виявлення та формування іншого діапазону фіксації лазерного випромінювання незалежно від характеру та місця розташування об'єкта лазерного випромінювання, за рахунок цього підвищується точність та ефективність виявлення для будь- яких об'єктів лазерного випромінювання при покращенні експлуатаційних характеристик незалежно від взаємного розташування засобів розвідки та об'єктів захисту, також значно спрощується виявлення об'єктів лазерного випромінювання та здешевлюється витрати.
Поставлена задача вирішується тим, що у відомій системі виявлення лазерного випромінювання, що включає: блок фоточутливих елементів, блок обробки сигналу, послідовно підключений до блока визначення координат, згідно з корисною моделлю блок фоточутливих елементів сформований як єдина комірчаста структура, виконана із ізольованих один від одного фоточутливих елементів, кожен з яких паралельно підключений до блока обробки сигналу, а введений аналізатор виявлення лазерного випромінювання послідовно підключений до блока визначення координат.
Суть корисної моделі представлено на кресленні, де показано функціональну схему системи.
Єдину комірчасту структуру 2 формують фоточутливі елементи 1 (ФЧЕ), ізольовані один від одного, кожен з яких паралельно підключено до блока обробки сигналу З (БОС), який послідовно підключено до блока визначення координат 4 (БВК), що, в свою чергу, послідовно підключено до блока аналізу сигналу 5 (БАС).
Пристрій працює наступним чином: єдина комірчаста структура ФЧЕ 2 фіксує лазерне випромінювання та перетворює його у електричний сигнал, який передається до БОС 3. В цьому блоці виконується підсилення сигналу, його фільтрація та перетворення його в цифровий бо за допомогою аналого-дифрового перетворювача (АЦП). Після отримання цифрового сигналу виконується повторна фільтрація. Таким чином БОС З оцифровує сигнал та виконує попередню обробку сигналу, передає його до БВК 4. Наступним етапом є визначення координат променя лазера за допомогою БВК 4. Як відомо сигнал обробляється за допомогою БАС 5, в якому визначається, що сигнал є променем лазера, його накопичування та порівняння з попередніми образами цього сигналу. Також виконується прийняття рішення про випадковість сигналу. Якщо сигнал не є випадковим, то виконується сповіщення про ведення технічної розвідки.
Так, наприклад, при розташування ТЗР у будь-якому місці простору та під будь-яким кутом відносно об'єкту розвідки, що дає змогу безперешкодно опромінювати лазерним променем об'єкт розвідки (наприклад вікно), то система виявлення лазерного випромінювання зафіксує цю спробу завдяки застосування комірчастої структури 2 та сповістить про ведення технічної розвідки завдяки введеного БАС 5.
Це формує інший діапазон фіксації лазерного випромінювання практично та характерно не залежний від кута падаючого лазерного випромінювання, що розширює поле зору пристрою незалежно від вибраного об'єкта захисту. Особливістю виявлення лазерного сигналу комірчаста структура сприяє отриманню більш точної та достовірної інформації про лазерне випромінювання, а наступна обробка та виявлення лазерного сигналу відбувається в БАС 5, як результат формування іншого діапазону фіксації.
Практично система має змогу працювати безперервно та фіксувати спроби ведення лазерної акустичної розвідки. Система виявлення лазерного випромінювання з комірчастою структурою підвищує точність незалежно від місця та характеру розташування об'єкта захисту, особливостей засобу розвідки, характеру освітлення та портативність з підвищеними експлуатаційними характеристиками. Також система проста у монтажі та експлуатації, що дає змогу застосовувати її для будь-яких об'єктів захисту та без застосування високо кваліфікованих спеціалістів. Також має покращене поле зору.
Технічний результат, який може бути отриманий при здійсненні корисної моделі, полягає в підвищенні виявлення факту ведення технічної розвідки за допомогою ЛСАР. За рахунок комірчастої структури, це не шкодитиме проникненню сонячного світла та не матиме демаскуючої ознаки. Також поле зору такої решітки співпадатиме з сектором ймовірного розташування ТЗР. Така система зменшує витрати на захист об'єктів.
Коо)

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Система виявлення лазерного випромінювання, що містить: блок фоточутливих елементів, блок обробки сигналу, послідовно підключений до блока визначення координат, яка відрізняється тим, що блок фоточутливих елементів сформований як єдина комірчаста структура, виконана із ізольованих один від одного фоточутливих елементів, кожен з яких паралельно підключений до блока обробки сигналу, а введений аналізатор виявлення лазерного випромінювання послідовно підключений до блока визначення координат.
UAU202007037U 2020-11-03 2020-11-03 Система виявлення лазерного випромінювання UA147387U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202007037U UA147387U (uk) 2020-11-03 2020-11-03 Система виявлення лазерного випромінювання

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202007037U UA147387U (uk) 2020-11-03 2020-11-03 Система виявлення лазерного випромінювання

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA147387U true UA147387U (uk) 2021-05-05

Family

ID=75723441

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202007037U UA147387U (uk) 2020-11-03 2020-11-03 Система виявлення лазерного випромінювання

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA147387U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3278753A (en) Underwater detection system
US8493573B2 (en) High-resolution optical position sensing with sparse, low-resolution detectors
US8488123B1 (en) Remote passive sensing of a vibration signature using modulated light
KR20010021751A (ko) 침입자 탐지 시스템
EP0630510B1 (en) Infrared intrusion sensor
CN110221277A (zh) 一种基于激光雷达扫描的隧道表面渗水区域提取方法
CN105486243A (zh) 基于可见光成像技术的桥梁挠度监测系统
CN205176269U (zh) 一种基于雷达与分布式振动光纤传感技术的海缆锚损监测装置
CN110703349B (zh) 一种基于光纤传感的清管器卡堵定位装置和方法
CN113219480B (zh) 基于扫描激光雷达的气溶胶消光系数三维空间分布反演方法
AU654124B2 (en) Electrooptical sensor system for marine seismic data acquisition
CN112051548B (zh) 一种岩爆监测和定位方法、装置和系统
DE59900706D1 (de) Verfahren zur Erfassung von Rauch mittels eines Lidar-Systems
FR2418505A1 (fr) Systeme de surveillance d'emplacements
CN101299635A (zh) 宽域全光纤扰动信号前-后判别装置及方法
Billard et al. Sea surface and depth detection in the WRELADS airborne depth sounder
UA147387U (uk) Система виявлення лазерного випромінювання
CN107730800A (zh) 基于光纤振动安全预警系统的抗干扰分析方法
RU2724145C1 (ru) Гидроакустическая станция контроля подводной обстановки
CN108133559A (zh) 光纤端点检测在周界预警系统中的应用
CN112014797A (zh) 一种网络摄像机的听声辩位系统
CA3010122C (en) Collecting apparatus, system and method for gravel transport pressure and transport audio
CN113504533A (zh) 一种激光雷达数据有效性检测装置及方法
CN112683383B (zh) 一种基于分布式传感器的噪声监测方法、存储介质及系统
US4045140A (en) Means for near real time C-W laser source characterization